Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451076 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:53 - pre 102 meseci
Dalibore, na žalost, tvoja usiljena duhovitost ne doprinosi diskusiji ni na koji način. Bez obzira na to, pomoći ću i tebi i tvojim istomišljenicima.

Ne samo da verujem da su čemerikanci bili na mesecu, ja sam u to ubeđen, kao što sam ubeđen da Iran ima sopstveni nevidljivi lovac, lovac bombarder koji možete videti na linku u jednom od mojih prethodnih postova. Zaista, ako ONO može da leti i gađa ciljeve na zemlji i u vazduhu, ako je ONO nevidljivo za radare, onda nema nikakve sumnje ni da je OVO pre pola veka letelo na mesec i nazad.

http://www.libertiny.com/liber...07/apollo11_eva1_1920x1200.jpg
 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 12:55 - pre 102 meseci
Citat:
novoime: Ako oni ruski entuzijasti zaista slikaju otisak stopala na Mesecu, kakav je to dokaz? Niko ne dovodi u sumnju da su Amerikanci bili u mogućnosti da spuste na Mesec robotsku sondu, već se dovodi u sumnju da su mogli da pošalju čoveka i vrate ga nazad živog. Otisak stopala je mogla da napravi i mehanička ruka sa pričvršćenom cipelom.


Novo ime , da li ti uzimaš samo po pola viagre !
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:15 - pre 102 meseci
Teško sirovini objasniti da je sekundarna..

Mesec je u sinhronoj rotaciji što znači da je jedna strana uvek okrenuta ka Zemlji. Tamna strana Meseca se zove ne zato što je tamo "mrak", već zato što je ne vidimo sa Zemlje. To je nastalo zbog plimskog odnosno gravitacionog zaključavanja, Mesec je dovoljno blizu i dovoljno masivan za tako nešto.
Zbog Mesečeve libracije i optičke paralakse vidi se oko 59% površine Meseca.
Libracije su posledica Mesečeve blago ekscentrične orbite koja za posledicu ima promenljivu orbitalnu brzinu. Kad se posmatra par dana uzastopno i od snimaka napravi animacija efekat je kao da Mesec "visi" o koncu i blago se ljulja dok rotira oko Zemlje. Zbog toga je moguće malo "zaviriti" iza Mesečevog horizonta.

Kako je komandni modul ušao u Mesečevu orbitu? Usporavanjem. Isto tako LM je sleteo na porvršinu. Dakle da, "povukli su ručnu" : https://en.wikipedia.org/wiki/Retrorocket , ili su okrenuli letelicu i koristili normalne motore.
Uglavnom, gravitacija Meseca je odradila najveći deo posla. Kao kad silaziš niz stepenice - tvoje je da pružiš nogu, Zemlja odradi sve ostalo.
Pri povratku u Mesečevu orbitu, LM je odbacio servisni deo sa nožicama (takozvani Descent Stage), astronauti su izbacili iz LM-a sve što im nije neophodno da bi kabina bila što lakša i utrošak goriva što efikasniji.

Evo kako je uzletanje LM-a na Mesecu izgledalo, čak ima i prašine koliko volite:



Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:15 - pre 102 meseci
Evo gledam baš neke navode u korist prevae pa da ih srušimo odmah. Pobornici teorije zavere navode kao dokaz prevare to što su astronauti i predmeti u senci jasno vidljivi. Ovo sam sam skontao a verujem da je i neko pre mene.
Ljudi u vreme kada su fotografije slikane na mesecu je dan. Da li na zemlji imate problema da vidite objekte u senci? Znam da crno nebo na mesecu unosi zabune jer kada je na zemlji nebo crno stvari izgledaju drugacije. To je DAN na mesec čija površina reflektuje svetlost mnogo bolje od većine površina koje nalazimo na zemlji.
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:23 - pre 102 meseci
Jedna stvar za ove koji stalno ponavljaju kako su štetni Van Alenovi pojasevi: da su zaista toliko štetni, da li bi Baz Oldrin, Majk Kolins i Nil Armstrong (preminuo 2012 u 82 godini) doživeli duboku starost?
Visoka radijacija je garant za neku bolezanju, a na primer Baz Olrin u svojoj 80 i kusur godina rastura 40godina mlađe od batina:


Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:25 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss:
Evo gledam baš neke navode u korist prevae pa da ih srušimo odmah. Pobornici teorije zavere navode kao dokaz prevare to što su astronauti i predmeti u senci jasno vidljivi. Ovo sam sam skontao a verujem da je i neko pre mene.
Ljudi u vreme kada su fotografije slikane na mesecu je dan. Da li na zemlji imate problema da vidite objekte u senci? Znam da crno nebo na mesecu unosi zabune jer kada je na zemlji nebo crno stvari izgledaju drugacije. To je DAN na mesec čija površina reflektuje svetlost mnogo bolje od većine površina koje nalazimo na zemlji.


Ne zaboravi jednu stvar: Mesečeva površina odbija Sunčeve zrake (zato ga i vidimo po noći i pomalo po danu jel..), a obzirom da je površina neravna dobija se efekat kao da ima više izvora svetla raspoređenih okolo.
Otud i duple senke, negde nejednake...
I da je površina ravna, opet nema veze jer se svetlost odbija u svim pravcima (da ne kažem radijalno) tako da bi opet astroauti bili osvetljeni u senkama.

Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:33 - pre 102 meseci
Pauniću, ti veruješ u ovo što si napisao?
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:41 - pre 102 meseci
Udaljće me sa foruma zbog duplih postova (negde se tumači i kao spam), ali evo jedno logičko pitanje za pobornike teorije zavere:
-Do prvih slika sa ruskom sondom, ljudi su Mesec predstavljali kao da vrvi od života ( Le Voyage dans la lune - 1902), i na svakakve načine. Dakle, do slika sa ruske sonde ljudi nisu imali pojma kako je tamo. Posle, prilikom Apola 8, 9, 10 videli su da je dezolatna pustoš, ali nisu imali pojma kakvi su uslovi na površini (kakvo je tlo, kakve su temperaturne razlike itd) kao i te mikro efekte koji su bili nepoznati (krstić kamere, prosijavanje filma na Hasselblad kameri pa negde je slika dosta svetlija), lelujanje zastave zbog inercije u vakuumu iako nema atmosfere (možda je i solarni vetar doprineo malo, ali ne znam koji je pritisak soalrnog vetra na površini Meseca, a i mrzi me da sad računam i raspisujem)
Poenta moja: ako nikad nisu bili na površini, nisu mogli ni da upoznaju te mikroefekte.
Kako bi režiser lažnog sletanja znao za njih? Da li bi taj lažni snimak bio po Zemaljskim očekivanja: kruta zastava, gde je senka tu je potpuni mrak, vide se zvezde na snimcima ( tamno nebo pa jelte noć)?
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
+1

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:44 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista:
Pauniću, ti veruješ u ovo što si napisao?



U nauci nema verovanja, 2+2 uvek daje 4, Njutnove formule rade svoje (orbitalna mehanika, Hohnerove trasnfer orbite), Maksvelove jednačine (elektronika u letelici, prostiranje svetla) uvek funkcionišu, termodinamika i hemija (održavanje života u letelici, pogon) funkcionišu.

Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
+2

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:46 - pre 102 meseci
Ako ja razumem šta hoćeš da kažeš, ubi me. Nego, moja primedba se odnosila na odbijanje sunčeve svetlosti i senke koje dolaze iz više pravaca. Da li zaista veruješ u to? Drugo, zašto ignorišeš iranski nevidljivi avion? Šta njemu fali?
 
0

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:50 - pre 102 meseci
Koje je ovo ludilo, sve vam verujem, samo me zanima kako da se učlanim u vašu sektu?
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 13:56 - pre 102 meseci
Jesi li ti bio u školi uopšte, i ako jesi da li si spavao na časovima?
Ili se praviš lud i namerno zaj**avaš?
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 14:11 - pre 102 meseci
Da bi ušo prvo moraš da veruješ. A ne da se ubaciš pa da nas sabotiraš iznutra.
Netreba se držati nauke kao pijan plota, tu se sležem. I naučnici greše. Medjutim nauka je trenutno nešto najbolje što imamo da bi nam pomoglo da bolje shvatimo svet oko sebe. Ako znaš za neki bolji metod javi.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:00 - pre 102 meseci
Citat:
Paunic91:
Teško sirovini objasniti da je sekundarna..

Mesec je u sinhronoj rotaciji što znači da je jedna strana uvek okrenuta ka Zemlji. Tamna strana Meseca se zove ne zato što je tamo "mrak", već zato što je ne vidimo sa Zemlje. To je nastalo zbog plimskog odnosno gravitacionog zaključavanja, Mesec je dovoljno blizu i dovoljno masivan za tako nešto.
Zbog Mesečeve libracije i optičke paralakse vidi se oko 59% površine Meseca.
Libracije su posledica Mesečeve blago ekscentrične orbite koja za posledicu ima promenljivu orbitalnu brzinu. Kad se posmatra par dana uzastopno i od snimaka napravi animacija efekat je kao da Mesec "visi" o koncu i blago se ljulja dok rotira oko Zemlje. Zbog toga je moguće malo "zaviriti" iza Mesečevog horizonta.

Kako je komandni modul ušao u Mesečevu orbitu? Usporavanjem. Isto tako LM je sleteo na porvršinu. Dakle da, "povukli su ručnu" : https://en.wikipedia.org/wiki/Retrorocket , ili su okrenuli letelicu i koristili normalne motore.
Uglavnom, gravitacija Meseca je odradila najveći deo posla. Kao kad silaziš niz stepenice - tvoje je da pružiš nogu, Zemlja odradi sve ostalo.
Pri povratku u Mesečevu orbitu, LM je odbacio servisni deo sa nožicama (takozvani Descent Stage), astronauti su izbacili iz LM-a sve što im nije neophodno da bi kabina bila što lakša i utrošak goriva što efikasniji.

Evo kako je uzletanje LM-a na Mesecu izgledalo, čak ima i prašine koliko volite:



Pogledaj malo na videu koji si okacio ponasanje LM-a prilikom lansiranja.
Fizika je dokazala da vertikalni hitac (a u ovom slucaju je to u pitanju) moze imati samo dva ishoda teoretski pravolinijski koji se niakada ne moze desiti ili po nekoj paraboli.U ovom slucaju se vidi ljuljanje modula koji je najvjerovatnije objesena na nekakav "strik za ves"a mehanizam ga podize u studiju.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:15 - pre 102 meseci
Nema ništa čudno, tako i treba da se ponaša. Ne vidi se od prašine da posle nekog vremena ima paraboličnu putanju. Kao raketa koja poleće iz Kejp Kanaverala - princip je isti samo je gravitacija 6 puta slabija i bez atmosfere.
I ta raketa iz K.K. ide vertikalno jedno vreme dok ne ubrza dovoljno da zauzme korektan položaj po azimutu, deklinaciji i inklinaciji.

Evo snimak iz komandog modula sa Apola 17 kako je izvršeno sastajanje u Mesečevoj orbiti. Obrati pažnju na položaj LM-a:


Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
+1

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:20 - pre 102 meseci
Citat:
Pogledaj malo na videu koji si okacio ponasanje LM-a prilikom lansiranja.
Fizika je dokazala da vertikalni hitac (a u ovom slucaju je to u pitanju) moze imati samo dva ishoda teoretski pravolinijski koji se niakada ne moze desiti ili po nekoj paraboli.U ovom slucaju se vidi ljuljanje modula koji je najvjerovatnije objesena na nekakav "strik za ves"a mehanizam ga podize u studiju.


Osim glavnog motora, modul ima i 16 trastera za korekciju putanje, tako da nema teorije da je u pitanju nekakav hitac. To je reketa koje može da vrši korekciju trajektorije, takođe se i sam potisak može regulisati.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:33 - pre 102 meseci
Koja korekcija na prvih pedeset metara?

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:39 - pre 102 meseci
Imaš ovde pa proceni visinu:


Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 15:55 - pre 102 meseci
Citat:
IUOP_1:

Citat:
vladd:
I ti si poverovao u pricu?

Sta cu, verujem u nauku...

Citat:
vladd:
sa ovolikim protokom informacija, znamo da nece nikakva farba zadrzati zracenje

Zanimljivo.
A da ti kazem ja sad nesto.
Secam se da sam u srednjoj skoli ucio iz fizike da jednu vrtsu zracenja zaustavlja papir!
Da te pitam kako ti to ne znas i kako onda na osnovu nepoznavanja informacija, mozes da formulises stav o necemu??
Hocu da kazem, jedino politicki analiticari to rade, ne znaju neku oblast, a pricaju o njoj...
Meni je to malo... znas... onako...


Po redu.Verujem i ja u nauku, ali one izjave nisu nauka..naukom se bave posle 2000-e intenzivno, i to o stvarima o kojima su "sve znali" dok su putovali do Meseca.

Ako aludiras na napedak nauke, tu se slazem, ali vidim da SADA, kada je nauka nesto razvijenija(). se izbegava slanje ljudi van zastitnih prstenova oko zemlje...planira se ali trenutno ne..nije nauka DOVOLJNO razvijena..

A zasto, kada su vec "leteli"..

Kada si spomenuo papir i zracenje, oni su imali u modulu gajger milerov brojac, sto je malo bolje od doticnog papira, ali je ipak namenjenza jednu vrstu zracenja, opasnu, ali ne i jedino opasnu.
Tacno je da se neka cesticna zracenja, alfe i bete,mogu doneke mere zaustaviti i "papirom", ali je to zaustavljanje ograniceno na intenzitet energetskog nivoa....jace zracenje ce spaliti papir, a jos jace i drzaca papira...

Tako da se ne moze jednozracenj i neki niski nivoi zracenja, prosto aproksimirati na druge uslove.

Zracenje je ionako dovoljno mistifikovano, i masovno informisanje je doprinelo dezinformacijama, sto je i iskorisceno za zamajavanje "cinjenicama"..

Ispada da su astronauti dobili isto zracenja(ili mrvu vise) kao i putnici u avionu na 15km.... i to onog "spoljnog", sto je proslo (i naelektrisalo) Van alenove zone zarobljenih cestica, proslo deo atmosfere, proslo armaturu aviona i zveknulo u putnike....


Sa tim pricicama se uvek zastane kod nezgodnih mesta, zanemare se metode merenja i sta se merilo, a rezultati se nude kao apsolutni...nisu merili ni ic, ni mikrotalase, ni brze neutrone..koji i ne moraju da izazovu jonizaciju u cevki..

A sada, ovih dana, krecu u obimna i opsirna merenja...mozda i nekoga, konacno, posalju na Mesec

 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.11.2015. u 16:05 - pre 102 meseci
Citat:
Paunic91:
Imaš ovde pa proceni visinu:


Pogledaj u prve dvije sekunde dok se pomjerila za nekoliko ukupnih visina da se klati,najslicniji efekat kao da se nesto podize uzetom.

6 spustanja rezultat 100% nula zrtava malo sutra...

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451076 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.