Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451595 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 15:49 - pre 102 meseci
Jbg Dušane, stalo ljudima da pošto poto budu u pravu i da se dokažu, a bitno im je i da privuku pažnju makar tvrdoglavo kontrirali i nešto opštepoznato, što kaže Dimković totalna negacija stvarnosti.

Što se tiče Van Alenovog zračenja, ono NIJE MOGLO DA PROBIJE OKLOP LETELICE SUCA MU NJEGOVOG.

Astronauti su bili izloženi povremenim i minimalnim gama zracima koji su aktivirali mrežnjače, i otuda su prijavili neobična svetla, i svi su zdravi dostigli duboku starost (sem Amrstronga, pre tri godine preminuo u 82 godini)

Pre par meseci imao sam zračenje glave tokom 2 nedelje svaki radni dan na VARIAN aparatu, bilo je potrebno 7 dana zračenja po 60 sekundi da bi mi kosa opala, astronauti nisu primili ni milioniti deo tog X zračenja..
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 19:17 - pre 102 meseci
U pravu si za zraccenje Van alenovih prstena, to e sekundarno zracenje ozracenih cestica. I sva prica se "mudro" svodi na zracenje Van alenovih pojasa, koje valjda osvetljava Sunce..

Pricam o ZRACENJU koje je "ozracilo" doticne van alenove prstenove, zracenju u "otvorenom" svemiru, bez zastite zemljinog magnetnog dejstva(koje odrzava van alenove pojaseve), o zracenju koje je i izazvalo plazmu i efekte u doticnim slojevima.
Van Alenovi prstenovi su prakticno najjaca zastita i Zemlje i objekata u orbiti zemlje.

A tu zastitu su astronauti u filmu napustili, pre pedeset godina, po svaku cenu, a sada je problem da napuste...

I tada su kao proizvoljno leteli sa lemom, do "bolje" pozicije, i imali su dovoljno goriva u tim igrackama za dodatno savladjivanje meseceve teze....

Mislim, ako je trebala raketa nosac, trideset puta veca, da savlada atmosferu i zemljinu tezu, a za samo sest puta manju tezu, bez atmosfere, potrebna je kanta goriva, koja je pride prezivela sva zracenja.

Citat:
Jedino, sto mi je nejasno, jeste "blast off" LEM-a sa meseca i spajanje sa maticnom letelicom. Za to vreme, fantastican poduhvat.


I blast off i spajanje sa modulom? Pa jos bez razunara?

Citat:
Da se opet poslužim analogijom sa auto industrijom - zemlja i putevi se nisu bitno promenili, ali je danas daleko teže napraviti automobil nego u vreme Spačeka i Fiće, jer danas mora da imaju xy vazdušnih jastuka, euro 5/6 itd. Tehnologija napreduje, ali i očekivanja.


O tome i pricam, sve tehnoloske igracke su reprodukovane na daleko vecem nivou, sem lansiranja LJUDSKE posade u "otvoren" svemir, sto je bilo izvodljivo pre 50 god?

Ne u orbitu, ne u (zastitne, sitno radioaktivne)Van alenove prstenove, vec IZVAN toga...

I jako tesko se odredjuje bezbedna lokacije(a ne majstor "vozikao" jos koji km) za sletanje, jako tesko se predvidjaju suncevi flerovi, bolidi...sa sve savremenom tehnologijom...

To pitanje mi je nejasno, argumentovano, a da prosto verujem i ne verujem, to me ne zanima, ne zanima mene ni vestina necijeg laganja, niti me zanima pausalno zanemarivanje sada aktuelnih i reanih problema, pri osvajanju svemira...

Zasto je nesto bilo "lako" pre 50 godina, a sada je tesko i neizvodljivo.

Pravimo "spaceke" sto puta kompleksnije i bezbednije, reprodukujemo avione nikada vece, brodove... a ne mozemo da reprodukujemo let do Meseca?
 
+4

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 19:25 - pre 102 meseci
I mi zivimo u ozracenom polju od TV antena (dobro, do pre nekog vremena ali ajd), antena mobilne telefonije, elektromagnetnom polju svakog uredjaja oko nas, cak mislim da primamo EM zracenja vise nego astronauti sto su primili, pa opet vecini ljudi ne fali nista
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 19:41 - pre 102 meseci
EM zracenje je razblazeni caj od kamilice u odnosu na zracenje otvorenog svemira.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 19:45 - pre 102 meseci
Bez računara


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 21:00 - pre 102 meseci
Citat:
zica49:
EM zracenje je razblazeni caj od kamilice u odnosu na zracenje otvorenog svemira.


Najveci procenat potice od solarnog vetra (u heliosferi, dalje je druga prica) koje i papir zaustavi, zar to dosad nismo apsolvirali ili ste nesposobni za ucenje?
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 21:40 - pre 102 meseci
Pa za takvu vecinu "sposobnih za ucenje" su i namenjeni filmici. Da zgutaju i uproste sta god, samo da se ne zamori mozak.

Steta sto solarni flerovi zaustavljaju komunikacije, ili izazivaju preopterecenje elektrosnabdevanja, valjda nema dovoljno listova papira

I taj caj od kamilice je izazvao trajnu radijaciju u Van alanovim prstenovima, i pomalo podize temperaturu Meseca na 120C...

I gde smo sada sa cajcicem i "vecnom tisinom"...koja je valjda naucena povrsnim "ucenjem"?

Ili "specijalna farba" koja zaustavlja zracenje, kako je objasnjavao predobri inzenjer Jugin, kojom su bili zasticeni tokom putovanja...

Sto ne farbaju nuklearke, nego trose silne specijalne betone i blokove?
 
+3

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 21:41 - pre 102 meseci
@Paunic91
Mislim da ti bas i ne razumijes razliku izmedju EM i radioaktivnog zrcenja.

Sto se tice EM zracenja cijeli zivot na planeti zemlja je nastao i evoluirao na jednom velikom magnetu.Zracenje prisutno od postanka covjeka i svaki dan magnetne silnice "tretiraju testise".Nekad se podigne hajka na neku od antena koja je varijacja na ista fizikalna svojstva. Ta antena steti nekim babama i djedama koji ionako imaju deset kronicnih bolesti i oguglali na tablete pa se hvataju za slamku.Neki navodni strucnjak stane iza tvrdnje,novinari doliju ulja na vatru i eto je zraci li zraci.
Opet neki drugi dan ili mjesec slicni strucnjaci potpomognuti novinaima istog tipa dizu u nebesa magnete i zracenje njihovih polja,"kako je ovo ljekovito,nema bolesti od koje vas nece izlijeciti"...malo sutra.
Ova slika koja pokazuje" lunarni rower" na mjesecu
[img][/img]
Pogledaj antenu u obliku naopakog kisobrana.Parabolicna rasklopiva antena cudo tehnologije 1969-1972 godine "rasklopiva" .Moguce imati takvu antenu u to vijeme ali sustav koji ce je drzati usmjerenu za bilo kakav vid komunikacije u pokretu rovera je bio prekompleksan zahvat za to vrijeme.Bio bi minimalno velicine rovera.
Danasnji sustavi montirani na brodovima,jahtama i slicno rade sa desetostruko manjim fluktuacijama nego na tom vozilu i opet imaju problema.A koriste sva tehnoloska dostignuca poslije te antene.

Izgleda impresivno nema sta ali neupotrebivo za to doba i samo diskriminira NASA-u.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
Prikačeni fajlovi
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 22:25 - pre 102 meseci
Ima dosta mastarija.

Najjaci su mi "dokazi" boravka coveka na Mesecu sa raznim hardverom. A hardver je gomilan i bez ljudskih posada..pa mi je nejasno kako gomila random opreme moze da bude dokaz boravka coveka na Mesecu, ako je vec gomila hardvera poslata bez ljudske posade.

https://en.wikipedia.org/wiki/...artificial_objects_on_the_Moon


 
+2

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 22:27 - pre 102 meseci
Citat:
The Apollo Guidance Computer (AGC) was a digital computer produced for the Apollo program that was installed on board each Apollo Command Module (CM) and Lunar Module (LM). The AGC provided computation and electronic interfaces for guidance, navigation, and control of the spacecraft.

Izgleda da su komandni modul i LEM imali komp. Moze da se skine i listing code-a.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu14.11.2015. u 23:57 - pre 102 meseci
Za moga druga Žicu, a i za ostale koje ne mrzi da čitajtu. Mene mrzi.

https://www.ab9il.net/aviation/nasa-sp-87.pdf

https://www.ab9il.net/aviation/nasa-tn-d-6723.pdf

https://www.ab9il.net/aviation/cq-06-69.pdf

https://www.ab9il.net/aviation/cq-03-69.pdf
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 00:40 - pre 102 meseci
Druže Brančule, imaš li druge antrese, ove tvoje kažu:

"Forbidden
You don't have permission to access /aviation/nasa-sp-87.pdf on this server.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache Server at www.ab9il.net Port 443"

Mora da je neka opasna vojtajna čim meni ne daju da "zavirim", hehah
 
0

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 01:23 - pre 102 meseci
Što se tiče male količine goriva potrebne za dostizanje mesečeve orbite.
Ogromna Saturn V raketa je tolika prvenstveno zbog goriva koje je potrebno da bi se nosilo gorivo, ako se razumemo.
Ukoliko bi sletanje na mesec bilo iz zemljine orbite raketa bi bila ne oporedivo manja.
Ta raketa je sem prvenstveno goriva morala da nosi sve ostale module i faze potrebne za misiju. Narvano poznato je da je gravitacija meseca 1/6 zemljine ali, je manje poznato da je masa meseca samo 1,2 % zemljine mase što za posledicu ima drastičan pad gravitacione sile sa porastom visine (udaljenosti od tla) modula koji se lansira. Nema atmosvere, nema otpora. Zatim modul je nosio samo 2 astronauta i po neki kamen i pri tom je bio ekstremno lak. Sve to za posledicu ima da je bilo potrebno samo toliko malo goriva koliko jeste.
Stvarno deluje jako malo ali, ako bi neko urdio proračune pokazo bi da je potreban količina goriva zaista mala. Mene mrzi da računam. Davno sam radio fiziku,matematiku,mehaniku pa bi mi trebalo malo više vremena. Ako je neko u formi naka uradi potrebne proračune.
Mada to skpticima i onako ne bi ništa značilo.
Za njih je to što američka vlada voli da laže i obmanjuje javnost dovoljan dokaz.

Što se tiče Van Allenovih pojasa. Energije zračenja u njima su premale za bilo kakav negativan uticaj pri kratkotrajnom izlaganju (par sati) ljudkog organizma njima.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 08:13 - pre 102 meseci
Aman, vise, sa Van Alenom,to je stara smicalica za odvlacenje paznje.
Kada god se spomene uticaj Sunca, prica se odvuce na Van allene
Nikakvo saznanje o zracenju Van alenovih pojaseva nije bitno vise za diskusiju. Niti je znacajno.

Znacajni su flerovi sa Sunca koji mogu da oduvaju do 200 tona materijala sa Meseca,za dva dana aktivnosti,zracenja koja greju Mesec na 120C, to isto zracenje je i generisalo plazmu i ozracenost doticnih prestenova..

Evo jedan link koji radi, sa procitanim tekstom...

http://www.nasa.gov/topics/solarsystem/features/dream-cme.html

U svakom slucaju, zar se za 40 god, ili u poslednjih 10-15, nije nasao neki kamikaza da pristane na let, pa sta bude, ili slava ili zito.

Ionako pet kosmickih sila drze satelite u orbiti Meseca, i ispituju doticno spaterovanje(oduvavanje materijala sa Meseca). Naravno, svi osim birokratske i lenje EU..
SAD, Rusija, Kina, Japan i Indija....
 
+4

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 09:08 - pre 102 meseci
Citat:
vladd:
Aman, vise, sa Van Alenom,to je stara smicalica za odvlacenje paznje.
Kada god se spomene uticaj Sunca, prica se odvuce na Van allene
Nikakvo saznanje o zracenju Van alenovih pojaseva nije bitno vise za diskusiju. Niti je znacajno.

Znacajni su flerovi sa Sunca

E jebi ga druze, ako se koja teorija zavere obori, odmah se pronadje nova, a to sto se prethodna oborena, to ne znaci nista, nema efekat na stavove.
Imam utisak da teoreticari zavera ne zele biti ubedjeni da grese, pa stalno izmisljaju nove i nove stvari.
Ako je tako, onda je rasprava sa njima gubljenje vremena.
Jer, ako raspravljamo o teoriji, onda moramo i da prihvatimo posledice njene (ne)tacnosti, a ne ovako
ako mi zakljucak odgovara, onda u redu, ali ako mi ne odgovara, pravim se da teorije nije ni bilo.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 12:55 - pre 102 meseci
Ova "meseceva" takozvana teorija zavere, koja to nije, vec splet savremenih pitanja na zastarele izrecene gluposti, je i nedokaziva i neoboriva.

I neki spektakularizmiu prezentaciji "pobede" u svemirskim osvajanjima.

I na kraju se ispostavi da je samo politicka pobeda u pitanju(a one su sve trenutne), Mesec je parcijalno i u jednom trenutku izvedena prezentovana pobeda.
Onda znaci da iz politickih razloga ne treba praviti nove pokusaje, posto ne bi bili pobeda?
Cak ni kao "trening" za planirane letove na Mars?

Sada se zna za flerove koji oduvavaju tone materijala sa Meseca, a "tragovi" astronauta leze u "prasini", koja btw nije vlazna da bi odrzala formu traga...

Pet zemalja i nekoliko privatnih kompanija su o zoni Meseca, ispituju, saznaju, testiraju...mesecevo kamenje su nadonosile kojekakve sonde, vozila su ostavljale takodje sonde, opremu takodje...
Pa mogu bar da ubace dvojicu kamikaza(ili tri, to je oko 400-500kg), uverenih da je svemir "tih" i bez zracenja, oprema moze da ih vec ceka na Mesecu

A pre xx god je moglo i bez tih saznanja, sa prirucnim igrackama od merne opreme(gm brojac?), sa racunarom slabijim od, da ne kazem digitrona...

Imali su snimke SVIH situacija, i leta, i spustanja na Mesec, i podizanja sa Meseca...nedostajao je samo snimak COVEKA na povrsini...sa nekakvim aranzmanom i hardverom...kamerica, antenica i par kutija...naravno i zastava...za "pobedu"...
 
+2

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 17:47 - pre 102 meseci
Takav scenario je moguć.Let čovek na mesec ali, u jednom pravcu. Mada malo verovatan. Inače sunčeve baklje i kosmičko zračenje nisu toliko snažne. Te snažnije su retke i od početka svemirskog doba nije se desila ni jedna sunčeva baklja koja bi spržila elektroniku sigurno na satelitima a možda i dobar deo na zemlji. Zna se da su baklje dog inteziteta moguće i da su se dešavale u istoriji čovečanstva. Ne znam koliko su bile poznate u vreme apolo misija ali i da nisu jako je mala verovatnoća da će se pojačana aktivnost sunca poklopiti sa letom astronauta.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 19:16 - pre 102 meseci
https://www.hq.nasa.gov/alsj/NASA-SP-87.pdf

https://www.hq.nasa.gov/alsj/tnD6974LMCommSystem.pdf

http://history.nasa.gov/apsr/Apollopt4-1.pdf

https://www.ab9il.net/aviation/cq-06-69.pdf

http://www.boeing.com/assets/p...lo11/docs/50th_Anniversary.pdf

http://www.lpi.usra.edu/lunar/documents/SP-2013-605.pdf
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 19:35 - pre 102 meseci
Branko i sta ova hrpa tehnicke izvodljivosti dokazuje?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu15.11.2015. u 20:32 - pre 102 meseci
Dokazuje samo američko ludilo. Razvili su sve do u tančine i napravili sistem funkcionalnim
i onda sve to snimili u studiju. Valjda da zavaraju onih nekoliliko stotina hiljada amera koji
su radili na projektu Apolo.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 451595 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.