Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450772 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 18:49 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23: Kad 'merikanci kazu da su bili negde, uradili nesto, ili se nesto bas tako kako oni kazu i dogodilo -> Ja im bezgranicno verujem. Jer je to nacija veoma poznata po svojoj iskrenosti i (uvek opravdanom) direktnom pristupu svakom problemu i dogadjaju, bez propagande i iznosenja lazi radi licne koristi (i naravno interesa). Tako da je za mene sve sto stize iz USA bezpogovorno, apsolutno, istina. Nisu k'o ovi ostali... sto stalno nesto lazu, i nemaju slobodu i slobodne medije, demokratiju... nema tu mesta teorijama zavere.


Slažem se, budući da koristiš računar sa mikroprocesorom, Windows 7 i internet, rekao bih da imaš bezgranično poverenje u američku tehnologiju.
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 20:14 - pre 102 meseci
Možete li da argumentovano kažete kolike su nivoe radiacije primili astronauti Apolo
programa? Koje su doze opasne i kako po čoveka? Koje doze prime astronauti na
svemirskoj stanici za godinu dana boravka, a koliko pilot dugolinskog saobraćaja
za svoj radni vek?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 20:35 - pre 102 meseci
@Miroslav Jeftić
Zasto da ne koristim :) ... mislim, ako ta "tehnoloski najrazvijenija zemlja na planeti" moze npr. da koristi Ruske raketne motore -> a opet, cini mi se, da nesto nemaju bezgranicno poverenje u Rusiju.

Svako koristi ono sto mu zavrshava posao, posebno ako je opipljivo, i cija upotrebljivost moze da se testira i proveri.
I mali hint... koristim TOR... tako da nije u pitanju win7 (mada se cesto bootuje, kad treba da se odigra koja partija :)).


...
Da li je samo meni cudno sto USA nema vojnu/naucnu/kakvu god bazu tamo... a bili su toliko puta? A npr. ima sirom planete po svakojakim tunguzijama i p*zdistanima, kako bi "projektovala svoju moc", i zastitila svoje "interese"...
Zasto tamo niko drugi nije napravio svoju bazu, svo ovo vreme (Rusi, Kinezi)... sumnjam da se "nikom ne isplati" i da je mesec "reseno pitanje" - tj. da je sve sto moze da se nauci i prouci, vec zavrsheno.

Da su slali sonde i robote, u to sam siguran... ali hollywood style expediciju... bas i nisam ubedjen. A jos manje sam ubedjen, da su posle tog uspeha i odlaska, sve to kashirali, i zaboravili da mesec postoji ... da tamo mogu ljudi da se nastane, naprave neke baze, vojna postrojenja, istrazivacki centri... mislim, na kraju krajeva, da i tamo treba da se uspostavi demokratija i slobode, i stiti americki nacin zivota/cuvene "zapadne vrednosti" :). Ono, neverovatno je da su ispustili takav "dragulj", bez da postave svoju cokulu na njega.

 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 21:06 - pre 102 meseci
Kad bi ovo plavo bilo za nauku umesto za vojsku, verovatno bi bilo i baza i svega.

 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 22:00 - pre 102 meseci
Citat:
Paunic91:
Koliko vidim, ovde se ponovo postavljaju neka pitanja koja su odgovorena. Ova tema ce se uvek vrteti u krug, kao macka koja juri svoj rep a sve zaslugom "eksperata" koji verovatno jedva srednju skolu da imaju.
Gora stvar od toga je sto im sujeta ne dozvoljava da vide koliko grese.

Hoces da kazes da oni koji imaju vise obrazovanje od srednje skole ne mogu pogrijesiti i da su osobe bez sujete.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+3

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 22:40 - pre 102 meseci
^ Da ja odgovorim umesto njega.
Kladim se da nije hteo da kaze to sto ti impliciras, vec jednostavno da obrazovaniji ljudi bolje poznaju i razumeju nauku.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.11.2015. u 22:51 - pre 102 meseci
Ah
Diploma nije uvjet da bi svako razumio i poznavao,do duse neki da ali neki i ne.Tako je i sa onima koji su jedva zavrsili srednju skolu.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 04:14 - pre 102 meseci
Citat:
IUOP_1:
^ Da ja odgovorim umesto njega.
Kladim se da nije hteo da kaze to sto ti impliciras, vec jednostavno da obrazovaniji ljudi bolje poznaju i razumeju nauku.


U principu da, ali hteo sam da kazem da je diskusija o jednom naucno-tehnickom poduhvatu vrlo teska (da ne kazem nemoguca) ako polovina diskutanata odbacuje tu istu nauku na kojim pocivaju ta tehnicka dostignuca, ili na vrlo povrsnom poznavanju iste i tvrdoglavom odbijanju da se prizna greska u rezonovanju zasnovanom na pogresnim saznanjima.

I da odgovorim na jedan post od gore: nauka uvek funkcionise, to nije drzanje nauke "kao pijan plota" vec trezveno rezonovanje jer se tako dobijaju sigurni i pouzdani rezultati (ishodi, kako ko voli)
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 07:01 - pre 102 meseci
Citat:
branko tod:
Možete li da argumentovano kažete kolike su nivoe radiacije primili astronauti Apolo
programa? Koje su doze opasne i kako po čoveka? Koje doze prime astronauti na
svemirskoj stanici za godinu dana boravka, a koliko pilot dugolinskog saobraćaja
za svoj radni vek?



To je kao da si pitao koliko turista zaradi triper pri putovanju na Tajvan.

Sva ova zracenja su razlicite vrste, i potpuno su neuporediva, sa jedne strane, a prilicno random sa druge.

Mislim, nije isto da li je pilot iz Obrenovca ili Zrenjanina, ovaj iz obrenovca ce da sakuplja ozracenost i dok spava kod kuce.

Zatim, da li je leteo za vreme suncevih flerova ili nije, da li mi je staz zapoceo prve godine posle povisene aktivnosti sunca, pa je za radni vek pokupio tri aktivnosti, ili je poceo godinu pre, pa je doziveo pet, i to nedefinisano razlicitog intenziteta..

Tako da se argumenti mozda mogu iskonstruisati, ali se lako obaraju izuzecima, i sopstvenim nepreciznostima.
Pa posle atomske na Hirosimu, nije primecen znacajni porast obolelih od raka, pa to ne sluzi bas kao neki argument o nestetnosti, npr...

A Apolloastronauti su putovali kroz prostor koji se tek sada temeljno ispituje, sleteli na teren davno pre nego sto se Evropska svemirska agencija muci da ga ODABERE...

Sve su nekako glatko odradili u delu van "zemljinog uticaja"(npr ni da ih cuknneki bolid, mesecev modul su uspesno upravljali na mesecu a na zemlji nisu mogli...), a sve probleme koje su imali, imali su pri zemlji i na zemlji...

A gore u ili uzarenom ili ledenom prostoru, prosli su kao kroz sir...

Zracenje koje ugreje mesecevu povrsinu na 120c nisu ni primetili, sve im je funkcionisalo i na -150 bez natpritiska...itd
 
+1

Ze-Bo
Novi Sad

Član broj: 16770
Poruke: 15
91.233.24.*



+36 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 07:11 - pre 102 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=TRL7o2kPqw0

oko 9:00 je zanimljivo

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 07:29 - pre 102 meseci
Izlupetao se u propagandne svrhe. Ispada da su trafike opasnije od Cernobila

I to prezentovao veselim govorom slatkog saznanja, da bude mladalacki uverljiv
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 07:55 - pre 102 meseci
Citat:
vladd:

Zracenje koje ugreje mesecevu povrsinu na 120c nisu ni primetili, sve im je funkcionisalo i na -150 bez natpritiska...itd


Kao i sve drugo proizvedeno u Hollywood-u :) Gledao sam prizvod sa jednu stranu rafalna paljba 6 komada AK47 a na drugoj super junak sa TT-jcem! Naravno pobijedio super junakU cemu je problem pitomna u detalje istrazena mjeseceva povrsina :)

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 09:11 - pre 102 meseci
Strava. Zanimljivo da teoretičari zavere odlučno ne priznaju mogućnost da NASA ima tehnologiju za odlazak na Mesec, ali im istovremeno nije ni najmanje sumnjivo da Hollywood 60-ih godina ima tehnologiju da napravi perfektno lažirane fotografije i video snimke, da ih ni dan-danas nije moguće oboriti, iako bi mu za to trebala tehnologija iz daleke budućnosti. U Hollywood-u radi očigledno Hari Poter koji čarobnim štapićem proizvodi sve što nekom padne na pamet. Detaljnije:

https://www.youtube.com/watch?v=_loUDS4c3Cs
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 09:55 - pre 102 meseci
Citat:
vladd:
Sva ova zracenja su razlicite vrste, i potpuno su neuporediva, sa jedne strane, a prilicno random sa druge.
Mislim, nije isto da li je pilot iz Obrenovca ili Zrenjanina, ovaj iz obrenovca ce da sakuplja ozracenost i dok spava kod kuce.

Vladd, ovo je čista demagogija. Tvoj odgovor mi izaziva sumnju da si ti bio kod
tebe u institutu u doba SFRJ partiski sekretar. Samo oni su imali tu sposobnost
da pričaju sat vremena, a da ne kažu ništa.

Na moje konkretno pitanje očekujem i konkretan racionalan odgovor. Sve vrste
zračenja JESU iste vrste jer potiču od kosmičkog zračenja, a ne Fukušimečeno-
bilatrimilje i ostalih veštačkih tvorevina.Znači, izvor zračenja je potpuno isti. A što
se tiče pilota iz Obrenovca ja ne znam da iko stanuje na deponiji termoelektrane.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

PCB Research

Član broj: 331159
Poruke: 24



+10 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 10:16 - pre 102 meseci
I ja sam vec posumnjao
Citat:
branko tod: Tvoj odgovor mi izaziva sumnju da si ti bio kod tebe u institutu u doba SFRJ partiski sekretar. Samo oni su imali tu sposobnost
da pričaju sat vremena, a da ne kažu ništa.


Cika branko, ne sprdajte se :

I vladd ima tu mogucnost da prica sat vremena a da ne saopsti nista " Konjkrentno"
ili korisno/upotrebljivo.

Covek to ne radi od juce,

a opstaje ?!?!
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 10:34 - pre 102 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Strava. :) Zanimljivo da teoretičari zavere odlučno ne priznaju mogućnost da NASA ima tehnologiju za odlazak na Mesec, ali im istovremeno nije ni najmanje sumnjivo da Hollywood 60-ih godina ima tehnologiju da napravi perfektno lažirane fotografije i video snimke, da ih ni dan-danas nije moguće oboriti, iako bi mu za to trebala tehnologija iz daleke budućnosti. U Hollywood-u radi očigledno Hari Poter koji čarobnim štapićem proizvodi sve što nekom padne na pamet. :D Detaljnije:

https://www.youtube.com/watch?v=_loUDS4c3Cs

Hollywood 60-ih godina je imao mogucnost ponavljanja scena do perfektnih.
Imali su pritisak,kiseonik,cak i klimatiziran prostor.Mogli su uzeti pauzu ka kafu,rucak,rekreaciju i ko zna za sta jos.
Posada koja bi se odvojlila od komandnog modula i usprotivila gravitaciji mjeseca raketnim pogonom nema tu mogucnost.
Jedan pokusaj koji mora biti toliko perfektan da gledaoce ostavi bez daha,sve bez i jedne male greske bas cudno.




Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 10:51 - pre 102 meseci
Citat:
zica49: Hollywood 60-ih godina je imao mogucnost ponavljanja scena do perfektnih.
Imali su pritisak,kiseonik,cak i klimatiziran prostor.Mogli su uzeti pauzu ka kafu,rucak,rekreaciju i ko zna za sta jos.
Posada koja bi se odvojlila od komandnog modula i usprotivila gravitaciji mjeseca raketnim pogonom nema tu mogucnost.
Jedan pokusaj koji mora biti toliko perfektan da gledaoce ostavi bez daha,sve bez i jedne male greske bas cudno.


Bojim se da nisi razumeo, nebitno koliko se puta scene ponavljaju, Holivud jednostavno nije ni blizu imao tehnologiju da snimi takve efekte. Lepo je objašnjeno na videu koji sam ostavio, koga ne mrzi da pogleda.
 
0

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 12:16 - pre 102 meseci
Mrzim kad moram da citiram sebe, ali pročitati onaj deo o vidovitim režiserima "lažnog sletanja". Neke stvari nisu mogli da se znaju dok astronauti nisu otišli na površinu Meseca...

Citat:
Paunic91:
Udaljće me sa foruma zbog duplih postova (negde se tumači i kao spam), ali evo jedno logičko pitanje za pobornike teorije zavere:
-Do prvih slika sa ruskom sondom, ljudi su Mesec predstavljali kao da vrvi od života ( Le Voyage dans la lune - 1902), i na svakakve načine. Dakle, do slika sa ruske sonde ljudi nisu imali pojma kako je tamo. Posle, prilikom Apola 8, 9, 10 videli su da je dezolatna pustoš, ali nisu imali pojma kakvi su uslovi na površini (kakvo je tlo, kakve su temperaturne razlike itd) kao i te mikro efekte koji su bili nepoznati (krstić kamere, prosijavanje filma na Hasselblad kameri pa negde je slika dosta svetlija), lelujanje zastave zbog inercije u vakuumu iako nema atmosfere (možda je i solarni vetar doprineo malo, ali ne znam koji je pritisak soalrnog vetra na površini Meseca, a i mrzi me da sad računam i raspisujem)
Poenta moja: ako nikad nisu bili na površini, nisu mogli ni da upoznaju te mikroefekte.
Kako bi režiser lažnog sletanja znao za njih? Da li bi taj lažni snimak bio po Zemaljskim očekivanja: kruta zastava, gde je senka tu je potpuni mrak, vide se zvezde na snimcima ( tamno nebo pa jelte noć)?


Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
+1

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 873
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 13:58 - pre 102 meseci
Citat:
zica49: Jedan pokusaj koji mora biti toliko perfektan da gledaoce ostavi bez daha,sve bez i jedne male greske bas cudno.


Odakle ti uopste ideja da je bio jedan pokusaj? Iznosis neke proizvoljne i netacne argumente.

Bilo je 11 apolo misija prije sletanja, svaka se nadogradjivala na prethodnu. I nisu sve bile uspjesne: Posada Apollo 1 je poginula na lansirnoj rampi. Posada Apollo 13 se za dlaku izvukla. Poslije prvobitnog sletanja, uslijedilo je jos nekoliko misija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program#Mission_summary

Takodje, sam Apollo program nije iznikao sa neke njive, prije njega su imali iskustvo sa na Mercury i Gemini projektima.

Takodje, za sve pobornike teorije zavjere, zanima me koji je prelomni trenutak izmedju teorije zavjere i realnosti? Da li su kompletni letovi 60-ih i 70-ih lazirani? Da li su sve Apollo misije lazirane, ili samo one sa ljudskom posadom?

 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu13.11.2015. u 15:55 - pre 102 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
vladd:
Sva ova zracenja su razlicite vrste, i potpuno su neuporediva, sa jedne strane, a prilicno random sa druge.
Mislim, nije isto da li je pilot iz Obrenovca ili Zrenjanina, ovaj iz obrenovca ce da sakuplja ozracenost i dok spava kod kuce.

Vladd, ovo je čista demagogija. Tvoj odgovor mi izaziva sumnju da si ti bio kod
tebe u institutu u doba SFRJ partiski sekretar. Samo oni su imali tu sposobnost
da pričaju sat vremena, a da ne kažu ništa.

Na moje konkretno pitanje očekujem i konkretan racionalan odgovor. Sve vrste
zračenja JESU iste vrste jer potiču od kosmičkog zračenja, a ne Fukušimečeno-
bilatrimilje i ostalih veštačkih tvorevina.Znači, izvor zračenja je potpuno isti. A što
se tiče pilota iz Obrenovca ja ne znam da iko stanuje na deponiji termoelektrane.


Pa dobio si sazet i konkretan odgovor.

Opsirniji odgovor bi zahtevao analize zracenja.zracenje Van alanovih prstenova je indukovano zracenje solarnim vetrovima, a magnetno polje zemlje je zadrzalo cestice odredjenog energetskog nivoa.

Zatim, kosmicko zracenje, gama ili x zraci, kojeprolazi do zemlje, ako se ne sretne sa cesticama u atmosferi, brzi elektroni, neutroni i ostali partikli, zatim sirok spektar EM zracenje, od IP preko UV...mikrotalasa ..

Solarna plazma od 10milioa stepeni pofremeno ispaljuje CME(coronal mass ejection), visokoenergetske cestice, koje u medjusobnim sudarima mogu da proizvedu svakakve manifestacije energije..

I sta tu konkretno i egzaktno moze da se uporedi, i jasno kaze sta i kako..kada su dogadjaji prakticno random, nezavisni, i promenljivi. ako te zvekne grom, mozes samo da racunas verovatnocu sledeceg...ako prezivis.

Ja ne zelim prosto da se svrstavam ni u vernike ni u nevernike(a za "partiskog sekretara" cu se svetim, fala bogu, nikada clan kom..maf..), ja samo postavljam jasna pitanja kako je nesto moglo, a sada se kao ne moze.

Odgovor bi bio prost, ako kazu "nema para", ali me zanima zasto bacaju pare na razna ispitivanja (necega sto su vec prosli i znali, dovoljno inzenjerski, ne i naucno, da obave bezbednu misiju, znaci da nije bitno ako ima nekih novih naucnih cinjenica, tehnicki je izvodljivo i bezbedno?), na dodatno otkrivanje novih Van alenovih prstenova, na odabir lokacije za sletanje na Mesecu(kada se to lako odradilo teleskopom pre 50 god, i astronaut je malo vozikao modul, koji nije mogao da vozi na zemlji), pa se onda odustane zarad odredjenih nepovoljnosti. Finansijske..?

Evo pa citajte, aktuelne dileme i planove
https://en.wikipedia.org/wiki/Lunar_Lander_(space_mission)
http://www.bbc.com/news/science-environment-34504067

Sve su to svezi datumi, a nabrojani problemi malo veci, nego oni, valjda isti, koji su nekako prelako prevazidjeni pre pola veka....


Npr
Citat:
Potential landing sites in the polar regions are also likely to be partly covered by shadow, and may present areas of steep slopes or large rocks. In order to avoid landing on unsafe terrain, an autonomous Hazard Detection and Avoidance (HDA) system is employed. The system is composed of a LIDAR and a camera, which generate 2D and 3D images of the surface, and by the on-board computer, which uses these images to characterise the landscape underneath the lander during the final descend. If the area is deemed unsafe, the system orders a retargeting to a safe landing area, compatibly with the propellant left.


Kakvi bre lidari i detekcije, obracuni i odluke... covek vozikao modul, proterao autobus tuda
Ima na You tube

 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 450772 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.