Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856393 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.09.2010. u 15:13 - pre 164 meseci
To je elektromagnetni ventil,a ne grejac.Svejedno je kako stoji.
 
Odgovor na temu

Anjamen
Beograd - Filmski grad

Član broj: 62623
Poruke: 54
194.247.209.*



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.09.2010. u 08:35 - pre 164 meseci
Hvala na brzom odgovoru, prva mi je ugradnja pa moram malo i da učim.
Teodor Ruzvelt: „Ni zbog čega nije čovek tako nekadar da bilo šta valjano
učini, kao s mlitavog ubeđenja zvanog kosmopolitizam".
 
Odgovor na temu

darkojovanic

Član broj: 268505
Poruke: 2
87.250.105.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.09.2010. u 07:58 - pre 164 meseci
Pozdrav,
Molim da mi neko pomogne rijesiti problem sa sudo masinom (Beko, stara oko 7 god), koja konstantno prima vodu a tokom primanja istovremeno i izbacuje visak iste, i tako u nedogled. Tad, ja otvorim vrata masine i onako u vodi otvorim cep od posude za so, i ponovo ga vratim, i tada, gle cuda, masina krene da pere. Napominjem da je u dva navrata ranije taj kvar bio prisutan, i da sam tad pozivao servis ciji ljudi na brzinu rijese problem i kazu nije strasno, i uzmu 15 eur. Supruga mi rece da su pominjali posudu za so. Na zalost ja nisam ni u jednom slucaju bio kuci da snimim sta rade, pa evo sad od Vas trazim savjet.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima02.10.2010. u 19:00 - pre 164 meseci
midea wqp-12 9235 ostavlja bele fleke na sudovima, naj vidljivije naravno na casama, stara je 4 godine. Kad smo je kupili ubrzo je pokazala ovaj problem pa su nam iz servisa savetovali da koristimo tablete, sto smo i ucinili.Neko vreme je bilo sve ok ali unazad jedno godinu dana se pojavio isti problem plus čini mi se da je smanjen i ukupan kvalitet pranja sudova. ima li neko neku ideju ili savet ?
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.10.2010. u 00:29 - pre 164 meseci
Citat:
jakalazu: midea wqp-12 9235 ostavlja bele fleke na sudovima, naj vidljivije naravno na casama, stara je 4 godine. Kad smo je kupili ubrzo je pokazala ovaj problem pa su nam iz servisa savetovali da koristimo tablete, sto smo i ucinili.Neko vreme je bilo sve ok ali unazad jedno godinu dana se pojavio isti problem plus čini mi se da je smanjen i ukupan kvalitet pranja sudova. ima li neko neku ideju ili savet ?



Valjda su ti rekli da NE koristis tablete? Sta je sa sjajem, stavljas li ga?
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.10.2010. u 11:45 - pre 164 meseci
@darkojovanic, jedino sto ja vidim da ti dobijas tim otvaranjem rezorvoara za so jeste zamucenje vode u rezorvoaru sa solju i da pustis vazduh u njega.
Nesto tu ne stima.
Javice se neko iskusniji.

@jakalazu, isperi masinu sredstvom za pranje iste.
Sipaj sjaj ko sto rece covek iznad mene. Ako ga i imas pojacaj za stepen pa vidi kako je.
Takodje ako imas jako losu vodu, trebalo bi masinu podesiti i za tvrdocu. Bar kod mene ima to?
 
Odgovor na temu

DraganceBG
Dragoslav Pavic
VKV Elekromehanicar GSP Beograd
Beograd

Član broj: 270296
Poruke: 3
178.79.38.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2010. u 14:33 - pre 163 meseci
Kao prvo veliki pozdrav za sve clanove i posetioce sajta.

Suprug sam vlasnice sudo masine Midea model 9001B (mehanicki programator) i nedavno je posle dosta godina upotrebe pocela da pravi probleme(masina a ne domacica).

Tokom pranja dosla je do dela za izbacivanje vode i to je nastavila da radi bez obzira na polozaj programatora i moje pokusaje gasenja i paljenja masine.

Otvorio sam je sa svih strana i kada nisam ustanovio da joj bilo sta nedostaje ili je izgorelo tj los kontakt pozvao sam MAJSTOR MIRKA KOJEGA OVOM PRILIKOM ZELIM I DA POHVALIM i koji mi je rekao da jednostavno masinu nagnem ka sebi(napred) i da ce mozda iz nje izaci oko 2 deci vode i da ce masina najverovatnije biti popravljena tj nastaviti normalno da radi .Mastor Mirko mi je objasnio da Mideine sudo masine imaju veoma PAMETAN I SIMPATICAN bezbednosni sistem koji u slucaju pucanja nekog creva ili bilo kakvog curenja masine u njeno kuciste podize plovak i tako ukljucuje pupmu za izbacivanje vode sprecavajuci tako poplavu u kuhinji!

Kada sam nagao masinu stvarno je izasla odredjena kolicina vode da bih slucajno posle toga ustanovio da je na gornjem delu plasticne cevi koja dovodi vodu do gornje mlaznice pukao navoj i da je tu ulazila voda u dno masine gde se nalaze motori i sva struja.


Koliko sam video masina sada funkcionise ok ali necu nista da tvrdim dok ne kupim i zamenim cev ali pretpostavljam da ce sve biti ok.


Jos jednom zelim ovim putem da PUNO POHVALIM I ZAHVALIM MAJSTORU MIRKU NA NESEBICNOJ POMOCI(inace me covek tada prvi put u zivotu cuo) i NADAM SE DA CE MOJE ISKUSTVO POMOCI JOS NEKOME SA SLICNIM PROBLEMOM I SPASTI TROSKA DOLASKA MAJSTORA !
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2010. u 15:04 - pre 163 meseci
Taj sistem se zove AQUA STOP i ima ga ~90% sudomasina,a sto se tice troska bespotrebnog dolaska majstora...Nije majstorija navrnuti masinu i izliti vodu sa dna nego otkloniti uzrok curenja.Nekad je to lako,a nekad bas i ne
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2010. u 20:25 - pre 163 meseci
ćaos svima, daklem...rekli su mi da koristim tablete ( sad mi je žao što nisam tad reagovao i rekao im , jer je mašina bila u garanciji, da ne želim da koristim tablete i da mi obezbede da mašina normalno radi na prašak,so i sjaj ) i stvarno jedno vreme je prala mnogo bolje, ne mogu reći bez greške...ali ajde.U međuvremenu smo više puta koristili ono sredstvo za čišćenje mašine ali bele flekice po čašama su se s vremenom sve češće pojavljivale kao i nervoza kod moje žene.Baš smo skoro koristili to sredstvo ali su fleke još tu.U mašinu ne sipam ni so ni sjaj, jer su tablete all-in-one....znači da joj sunem sjaja...može da pomogne? Neogo da se nadovežem na temu....juče mi se desilo ( po treći put u razmaku na jedno 7-8 meseci) da mi je iz mašine izcurila voda po kuhinji....kad sam je otvorio bila je puna vode, uključio sam je, na displeju je ispisala eror4,pijukala je i izbacivala vodu. Kad je završila okrenuo sam je na bok još je ispraznio i kad sam je nokon par minuta uključio radila je normalno, evo i danas. E sad ja vas pitam.....kako bre to....šta joj se to dešava....pokaže ovaj problem a onda nastavi da radi mesecima kao da ništa nije bilo....mnogo hvala na pažnji i odgovorima.
 
Odgovor na temu

Jedna Indy

Jedna Indy
Član broj: 268160
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.10.2010. u 10:14 - pre 163 meseci
Desava mi se u poslednja 2-3 meseca da mi posudje ne bude lepo oprano,pribor zardjao. Trosi so nenormalno,dodajem sjaj kad god treba i so takodje ali ipak posudje bude "musavo". Vodila sam se vasim savetima sa prethodnih stranica,limuntus,soda,sirce. Kupila sredstvo i DM-u za kamenac. Ali sve je privremeno. Radila je do sada 3god besprekorno. Tablete Calgonit koristim . Znaci sve u svemu nista nisam promenila ,sve kao do sada ali primecujem da so ostaje na sudovima i da se trosi bas bas brzo. Npr rezervoar napunjen do vrha se potrosi za 2-3 dana. Pre sam znala da sipam i da zaboravim kad sam sipala.
pozdrav ! :)
Unapred zahvalna za odgovor !
Bubi,vojimT :*
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.10.2010. u 12:07 - pre 163 meseci
"pribor zardjao", ja sam to primetio kod sebe nakon sto smo koristili Somat tablete. Ne bih da kudim ali kao da imaju neko pojacano dejstvo.
Sve sto smo dugo pratili Calgonit tabletama ili Axel praskom, nakon pranja Somat-om je pocelo da rdja. Na svu srecu radi se o starom priboru pa mi nije zao.

Sto se potrosnje soli tice, nije nikako dobro. Nemoj arciti masinu dok ne resis taj problem da ne dodje do jos nekog kvara.
Da bi se so tako brzo potrosila morala bi bukvalno da izlece sa vodom prilikom svakog pranja.
So dugo traje...ko sto si rekla: da zaboravis da si sipala.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.10.2010. u 19:38 - pre 163 meseci
U uputstvu za moj Bosch stoji da se fleke od rdje javljaju usled velike kolicine soli.

Inace, iskljucivo koristim tablete, koristio sam i Somat, i Calgonit All In One, ali mi se tek nakon Quantuma blago zamutile case i pojavile neke ogrebotine na njima. Ovo se tesko moze skinuti. Cim ih potrosim, vracam se na all in one ili somat perfect.

Inace koristim i so i sjaj uz tabletu.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.10.2010. u 21:57 - pre 163 meseci
Nemojte naglasavati da koristite i so uz tabletu. Zasto?

Zato jer je so obavezna. Mnogi novi korisnici citajuci pomisle da nije + poveruju u reklamu i neinformishu se dovoljno.
Bez soli se masina ne ukljucuje! (izuzev mozda nekih mini modela)
 
Odgovor na temu

veselistrojaci
obrenovac,srbija

Član broj: 270451
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.10.2010. u 16:33 - pre 163 meseci
Imam jednu molbu i pitanje.
Posedujem Sudomasinu Midea wqp8-9001 koja se pokvarila. Upali se, izbaci vodu iz sebe na pocetku, i cim pocne da unosi vodu u sebe u sledecem koraku ugasi se i resetuje, i sve tako u krug. Nosio sam u servise, dolazili su majstori svakakvi (elektronicari) i utvrdili da je kvar na maticnoj ploci (procesor). Maticna ploca je tipa wqp8-3239. Masina je kupljena pre 5 godina,nije puno koriscena,totalno je bila u funkciji do skoro. Te 2005 godine je uvoznik bio D.O.O. TECHNO ART GROUP iz Beograda. On je imao obavezu da i posle garancije snadbeva delovima 7 godina, ali je ''naprasno'' propao i sada nema sanse da se nadje pokvareni deo. Takva nova masina kosta nekih 17.000 din, a maticna ploca oko 4-5.000 din. Posto je masina u odlicnom stanju, ja bih da nabavim taj deo. Zvao sam sve zastupnike, prodavnice, ali bez uspeha. Jedino da nadjem predstavnistvo midee u svetu, pa da im na engleskom napisem pismo i trazim da mi posalju deo, ili ako ima takva polovna masina sa ispavnom maticnom plocom. Da li neko ima neku ideju ili zna kako da dodjem do tog dela za masinu?
Unapred hvala !
 
Odgovor na temu

Doberman
Milan Milanovic
Krusevac

Član broj: 2179
Poruke: 192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima18.10.2010. u 22:17 - pre 163 meseci
Zdravo svima
Imam sudo masinu Candy cdf312a koja je radila bez greske 5-6 godina, a onda je pre 10-ak dana pocela da zeza kad se ukljuci da pere ponasa se kao da je nesto zaglavljeno i nece da okrece one mlaznice ( to se desilo samo jednom ) kad je zena iskljucila i ponovo ukljucila sve je proradilo i masina je oprala sudove ali na kraju kad treba da izbaci vodu to se ne desava kako je pre bilo nego ikljucuje i iskljucuje pumpu na svakih 2-3 sekunde i tako sve dok je ne iskljucim i posle toga ipak ostane vode u masini, posto volim da sve sam popravljam rasturio sam je i video sam da je pumpa za izbacivanje vode ispravna i potpuno cista kao i sve ostale komponente tako da sam problem locirao i plocici koja predstavlja valjda programator masine, nisam bio lenj i malo sam guglao i pronasao sam da je neki Bugarin imao slican problem ako ja i problem je resio tako sto je zamenio dva kondenzatora na toj plocici, e sad posto ja nemam adekvatnu lemilicu za to ja sam otisao do jednog tv servisa i tamo mi je covek rekao da je glupo da menjam te kondenzatore jer na gled izgledaju ispravni i da mi je najverovatnije crkao " integral" na toj ploci. Ja prilazem i slike te ploce pa ako neko zna gde mogu da kupim novu ili polovnu ispravnu, ovom prilikom ga molim da me kontaktira na pp.
Takodje ako mislite da problem nije u ploci dajete mi neku sugestiju sta bi moglo da bude problem ili ako neko zna ko bi mogao da mi pregleda i eventualno popravi postojecu plocu molim da mi posalje neki kontakt na pp.
Saveti tipa pozovi majstora mi nisu potrebni.
Ja se unapred zahvaljujem svima.
Ovcu možeš da šišaš više puta,ali samo jednom da je odereš!
Fibux kennel
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Annalola81

Član broj: 271225
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.10.2010. u 21:54 - pre 163 meseci
Pozz svima,
U ponedeljak sam konacno postala ponosna vlasnica Elinove sudo masine model ED12FM, i nakon strpljivog cekanja na majstore i instaliranje,
danas naoruzana svim sto mi je potrebno po uputstvu bacim se u akciju da je konacno pokrenem,kao ono medjutuim
Masina iako ima soli, deterdzenta,sjaja i sudova nako paljenja dugmeta on i biranja programa za brzo pranje *cisto da se proba*
nista - tj. nakon 10min blinkanja lampice iznad pomenutog dugmenceta,zvuka da je uzela vodu -
pocne da pisti i prebaci blinkanje na lampicu 3 u 1,i cuje se zvuk kako da ispusta vodu.
Ja u cudu otvaram masinu i vidim skoro suve sudove ne oprane, predeo sa praskom ne otvoren , a unutrasnjost masine
ne mogu reci suva vec kao da je neko uzeo prskalicu i pofajtao!
Mozete misliti moje razocarenje - zato Vas molim da mi sto pre pomognete
Unapred
HVALA
P.s.
Servis dolazi u ponedeljak i to jedva jer sam danasnji dan provela na telefonu, moleci
distributere,prodavce i servisera da poprave NOVU NIKADA KORISCENU MASINU?
Zemljo Srbijo

[Ovu poruku je menjao Annalola81 dana 22.10.2010. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.10.2010. u 13:13 - pre 163 meseci
Citat:
Annalola81: Pozz svima,
U ponedeljak sam konacno postala ponosna vlasnica Elinove sudo masine

P.s.
Servis dolazi u ponedeljak i to jedva jer sam danasnji dan provela na telefonu, moleci
distributere,prodavce i servisera da poprave NOVU NIKADA KORISCENU MASINU?
Zemljo Srbijo :(

[Ovu poruku je menjao Annalola81 dana 22.10.2010. u 17:47 GMT+1]




Nemate razloga da se ljutite, marka mašine je, kako sam pročitao Elin.
 
Odgovor na temu

Vivalavida

Član broj: 267640
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.10.2010. u 14:40 - pre 163 meseci
POZDRAV.
Imam sudo masinu Gorenje GS62110BW pre nekoliko dana je pocela da se glupira!!!! Kad masina zavrsi sudovi nisu kao sto su nekad bili. Tanjiri mi se cinu kao da su polumasni, evo jedan tanjir ga vracam 2 puta nece da se opere, case mi se ne sijaju.A u pocetku nikad nije ostavila nista prljavo.:(.
Koristim SOMAT prasak, SOMAT sjaj, ja mislim da je do 60 stepeni.Sta vi mislite???? MOLIM ZA BRZ ODGOVOR
P.S NIKAD vise Gorenje
 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.10.2010. u 19:37 - pre 163 meseci
Uzmi Calgonite

I ja sam pokusao sa Somat,pa sam dobio polovicne rezultate

Provjeri so u masini.Mozes takodje i oprati masinu sa specijalnim sredstvima ,65 stepeni i vise

Dakle,ne mora da je masin au pitanju vec deterdzent
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Vivalavida

Član broj: 267640
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.10.2010. u 22:14 - pre 163 meseci
Bas sam danas kupio CALGONIT Quantom i sve je bilo extra oprano, uplasio sam se jer sam mislio da je problem u masini, a tek je nova. imam jos jedno pitanje.Na koji program da operem masinu jer je moja max na 60 stepeni,mislio sam na intenzivni pretpranje da prodje bez sredstva za ciscenje pa tek kada pocne glavno pranje da ga ubacim...Da li moze tako???
HVALA NA ODGOVORU
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856393 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.