Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865677 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 11:21 - pre 156 meseci
Mislim da su Midea mašine za posuđe odlične, za one pare. Nije mi jasno to što pišete "broj programa"?
Staviš prljave sudove, izvadiš čiste. Aj nek ti treba 3 programa (manje zaprljano 40c, eco program 50c i intezivan 60-70c)

Problem kod Mide-e je jer nema delova. Jesu isti kao Gorenjski, ali Gorenje neće da ih prodaje.
Candy ima dobar kvalitet, odlična cena. Jedini problem je ako je "turčin", mada nisam čuo da se neko žalio.
Ariston- čini mi se da se malo prodaje, pitanje je kakva je post-prodajna podrška? Kvalitet je, verujem, prostojan.
Wirpul, Indesit i sl. nisu za komentar.
Gorenje ima široku paletu, "kineze" i "italijane". Dva modela od ugradnih i samostalnih su "Made in Italy" (GV i GS 61... i GV i GS 64...), pogledajte na unutrašnjoj strani uređaja, sa desne strane. Oni što se završavaju na BXC nisu dobri, ne valja posuda za so - musavi sudovi, u velikom broju slučajeva.

Da ne dužim.... bolji su aparati "Made in P.R.C" nego "Made in Turkey". Pišem iz iskustva prodaje Boš i Gorenje miksera, Boš i Gorenje usisivača... turski su težak šit. Moj subjektivni zaključak.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 11:37 - pre 156 meseci
A sta ti znaci da Whirlpool i Indesit nisu za komentar ?????? Za tvoju informaciju Whirlpool se odlicno prodaje u poslednje vreme. I kako znas da neki brand nije dobar ???????
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 11:38 - pre 156 meseci
Ako su Mideini uredjaji dobri, onda nek covek kupi Mideu. :))))
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 11:45 - pre 156 meseci
Jel' može jedna opklada za prodavca bele tehnike iz Kragujevca, velikog znalca rewqrewq-a?
Ako nađeš jednu Candy sudomašinu Made in Turkey, pošalji meni predračun na svoje ime (na PP) ja je plaćam. Važi?
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 13:35 - pre 156 meseci
Hvala na komplimentima, jes' da sam znalac, mudro i istinu zboriš.

Ne tvrdim za mašine za sudove. Koliko znam, rashlada i mašine za veš su turkey.

"Candy ima dobar kvalitet, odlična cena. Jedini problem je ako je "turčin", mada nisam čuo da se neko žalio."
Pročitaj ponovo šta sam napisao, ovo je pozitivan stav!

"Midea je ok za te pare", opet pozitivan stav. Komentarisao sam rez. delove i sl. Ima ovih mašina koje traju po 5-6 godina bez problema, a sretao sam i da zbog programatora moraju da ih bace.....

Indesit nije za komentar, serviser ti je to napisao, nek on pojasni ako želi.

Kako znam da neki brend nije dobar? Prodajem te brendove 15 godina, i tad i danas ljudi ih isto komentarišu. Vidim šta se dešava, pitam servisere, dolaze kod mene kupci da im nađem rez. delove ako zapne...
Još jedna metoda za odabir "brenda" je njegovo prisustvo na tržištu (vremenski i količinom prodatih aparata).

Jedno je kad beogradski mafijaš nauvozi neke zezancije u vidu Elina (recimo), zalepi 3 godine garancije, pa firmu zatvori čim rasproda robu ili kad počnu da se kvare (ovo se desilo oko 2000.) Drugi primer je Beko. Bilo je što je bilo, svi to znate.
Wirpul je stara firma, od juče se kod nas prodaje.... Ukratko.



 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 13:57 - pre 156 meseci
:)
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:01 - pre 156 meseci
Znači nema Candy sudomašina Made in Turkey kao što si nagovestio/sugerisao. Baš šteta, inače bi dobio istu gratis.
Što znači da pričaš ofrlje, praviš galamu, a malo toga pametnog ili korisnog kažeš.


Pa dodaješ: "Ne tvrdim za mašine za sudove. Koliko znam rashlada i mašine za veš su turkey".
Opet opklada za tebe: Nađi bilo koji rashladni uređaj ili veš mašinu Candy turske proizvodnje, uzmi predračun na svoje ime, pošalji mi ga na PP i dobijaš ih džabe.

Čoveče, pruža ti se prilika da svoje znanje unovčiš, nećeš valjda da je uprskaš?
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:14 - pre 156 meseci
Evo moram opet i ja da se ubacim, sada sam isao da proverim moj frizider gde je napravljen, koji je isto Candy i to ovaj model http://www.tehnomanija.rs/kata...r-kombinovani-cdni-4075-a.html, i pise da je napravljen u Spaniji... Toliko o tome... Ono sto mogu da dodam, to je da od kada sam njega kupio a izbacio stari obicni frizider, racun za struju je veci, ne znam zasto, i to za nekih 800 dinara, a kao A+ je klasa....:(((

A i ne znam sta znaci da je tropikalizovan????
GOX
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:35 - pre 156 meseci
Goxgy, to ti je no frost frižider visine 2 metra. Ne možeš potrošnju struje takvog frižidera da meriš sa običnim, tradicionalnim frižiderom manjeg kapaciteta. To su babe i žabe.

Troplikalizovan znači da je prilagođen (i) za tropske vrućine. tj za prostorije u kojima je temperatura od 18 do 43 C.

Inače, Candy no frost frižidere pravi u Češkoj, tako da ću i tebi da platim taj frižider ako je iz Španije. Moraš, naravno, da mi dokažeš to.
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:47 - pre 156 meseci
Evo malo novosti iz sveta biologije a vezano za masine za sudove
http://www.mondo.rs/s209890/Ma...ova_kriju_opasne_gljivice.html
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Pa da ga izvlacim iz kuhinje ne mogu da procitam nazad, a u uptstvu pise da je Spanija zemlja porekla, na onom sertifikatu. I da je Ceska nema veze, mozda sam ja pogresio...

Inace ja sam racunao 1kw na dan, 30kw mesecno mu dodje oko 200 dinara. Moj racun skoro 1000 veci...Plus stari frizider ugasen...

Nemam pojma, ne razumem se ja bas, ali ono sto mogu da kazem, to je da bolji frizider nisam imao, nisam video, lepsi takodje, i svima bi ga preporucio... Stvarno je vrhunski odradjen...
GOX
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 14:58 - pre 156 meseci
"Candy ima dobar kvalitet, odlična cena. Jedini problem je ako je "turčin", mada nisam čuo da se neko žalio."

Aj nek se malo i razumeš u tehniku (zez) al umeš valjda da čitaš?! Ponavljam- "Jedini problem je AKO JE TURČIN....." Znači, ja ne znam koji je model iz Turske, a ako neki ima otud, 99% ne valja, a ako nije turčin onda nema problema.

E jesti bre... navrzo si se na Kandi ili Kendi (namerno prevodim, znate da je bilo i jednih i drugih na tržištu), a pomenuo sam bar 10 teza mnogo bitnijih!
1. Vrednost brenda ako ga uvozi ćelavi mafijoza bg-rađanin;
2. postprodajna podrška za brendove koji se manje prodaju;
3. iskustva u poslednjih 15 godina i
4. Gorenjske mašine iz Italije....

Od 10 teza uhvatio si se samo za jednu. Aj da budem lik, 9:1 za mene, nek je svaki Candy iz Italije, iz Ferarija...

P.S. Ako GV 63324 nije iz Italije, pošalji mi profakturu na tvoje ime da ti kupim 2 (slovima: dve), 44.990,00 dinara. po kom.

"Znanje je kao ček! Ne vredi ništa ako se ne naplati"
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 15:16 - pre 156 meseci
Mnogo pričaš, a puno grešiš - zašto ljudi da ti veruju.
Da je meni neko ponudio da u jednom danu dokažem 2 stvari koje sam rekao iz svoje branše i zaradim najmanje 1.000 EUR-a (okvirna vrednost jedne sudomašine, jednog frižidera i jedne veš mašine) ja bih se ubio, a ti nastavljaš da trabunjaš.


Što se Gorenja i sudomašina tiče - poenta je da ih Gorenje ne proizvodi, niti ih je ikada proizvodilo. Te Made in Italy koje pominješ, ne dolaze iz fabrike Gorenja, nego tuđe fabrike.

Čovek je pitao za savet, a ti mu nudiš Gorenje (koje nikada u svojoj istoriji nije proizvelo nijednu sudomašinu) kupljeno od Midee, sa vrlo,vrlo skromnim performansama. Makar da primaš platu od tog Gorenja, pa da razumem tu ljubav, taj entuzijazam. Ovako, mislim da osim Gorenja slabo šta drugo poznaješ, što i objašnjava i tvoj strah od drugih brendova sa čudnim imenima, teškim za izgovor i pisanje.

Uzgred, najmanje 3 brenda osim Gorenja ima sopstvena preduzeće (koja rade uvoz i izdavaoci su garancija) u Srbiji - Whirlpool, Candy i Bosch, a Indesit ima predstavništvo (uvoznici su nezavisni). Tako da tvoja teza (koju prežvakavaš i recikliraš iz dana u dan - da rezervnih delova nema) baš i ne stoji. Gorenja ima više, i jevtiniji su, to je tačno - ali to ne može da bude univerzalna zamena za niži kvalitet.

Takođe, previše vremena provodiš uz kompjuter, za prodavca bele tehnike.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 16:02 - pre 156 meseci
baraka, skoro sve mogu da se složim s tobom. Sem "trabunjanja".

Nikad nisam ni rekao da ih Gorenje proizvodi. Proizvode za njih: Midea u Kini, a u Italiji pretpostavljam Candy. Nije to tajna. Slovenci kupili i zalepili svoj znak. Isto tako su nauvozili, recimo, programatore, kojih nema da se kupe za Mideu, a potpuno su razume se isti. Imao sam 2-3 takva slučaja. Mideu ne interesuje naše tržište pa im nije bitno da šalju rez. delove. Eto, jedna sitnica koju sam, ponavljam, video u praksi.

Preporučio sam gospodinu koji je tražio savet onu sivu Gorenje (made in Midea - P.R.C) mašinu za sudove. Garancija 5 godina, ne žale se kupci na nju, 31.990,00... valjda će da tera 7-8 godina.
Ne bi pogrešio ni sa Candy.

Šta da ti dokazujem kad na aparatima ne piše gde se proizvode!!!! "Zemlja porekla" je fora da se ne kaže odakle su! Reče čovek da u Gorenje Studiu piše "Zemlja porekla Slovenija" na skoro svim aparatima, a ne proizvode se svi tamo, čak na sajtu ima i slika fabrike, slika aparata, vidi se žena kako švajsuje ringlu.... i lepo piše koja je zemlja a nije Slovanija!

A to žvakanje i reciklažu samo svi mi prodavci osetili po džepu! Za neke sitnice - kese za usisivače, sokovnike, neke drljave pegle... svaki dan se menja ovlašćeni servis.

http://www.ertonline.co.uk/ERT...renje-buys-Asko-Appliances.htm

http://www.kbbreview.com/Defau...RefLocID-08800l02m.Lang-EN.htm

http://www.gorenjegroup.com/en/20005
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.06.2011. u 22:13 - pre 156 meseci
citam i razmisljam i prihvatam svaki savet.......eto meni je najmanji problem da kupim candy ili boch ali promena samog izbora mi pravi finansijsku zbrku.......kao sto sam napisao hteo bih da dam max 35ooo dinara za sudomasinu i mora da bude sive boje da je uklopim uz celu kuhinju ali vidim da su ova dva brenda jako skupa i da nemam nista za taj novac......ako moze neka pomoc od vas jer je lako moguce da sam propustio neki model koji bi bio bas za mene.........hvala vam puno u napred!!!!!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.06.2011. u 10:19 - pre 156 meseci
http://www.tehnomanija.rs/kata...dy-sudomasina-csf-4575-ex.html

Mislim da ćeš sa ovom da budeš zadovoljan.
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.06.2011. u 12:09 - pre 156 meseci
necu biti zadovoljan,treba mi za 12 kompleta,siva,60cm do 35000........
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.06.2011. u 12:14 - pre 156 meseci
http://www.tehnomanija.rs/kata...t-sudomasina-dfg-262-s-eu.html

Evo jos jedne masine. :)
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.06.2011. u 14:25 - pre 156 meseci
Ok. Izvini što sam indiskretan, koji je razlog da ti ne odgovara 45 cm nego obavezno 60 cm? Ako je takva kuhinja taman za nju, ili Vas ima 5-6 članova porodice... Inače, nema neke razlike u efektivnoj veličini.
 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
109.121.49.*



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.06.2011. u 18:17 - pre 156 meseci
u poslednje vreme sam primetio da moja masina ne uzima so , obicno sam morao u roku od 2 meseca da dopunim rezervoar posto je lampica signalizirala a sada kad vratim film nisam dopunjavao 3-4 meseca a kad sam otvorio cep ispostavilo se da je posuda 80 posto puna ,da li je u pitanju kvar ili losa so
mislim da sam jednom kupio so koja je bila sitno granulisana pa da nije to mozda uzrok
nerazumem bas kako sistem funkcionise ali mi je cudno recimo to da u posudi za so stoji voda do vrha dok u udubljenju gde se nalaze sita nema skoro ni kapi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865677 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.