Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865715 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davidbgd
Beograd

Član broj: 91417
Poruke: 64



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima01.08.2011. u 17:20 - pre 154 meseci
hmmm, pa teoretski to je moguce, ali bi ja da resim dati problem!

o cemu je rec i sta je prouzrokovlo to?kako to resiti, to je pitanje a ne premostiti

a inace progrmator je analogni, tj. krug koji okreces, (izmedju programa ima tipa brdo podeoka, tj. zubaca) e gde cu ja da ga pogodim da preskoci predpranje???
 
Odgovor na temu

davidbgd
Beograd

Član broj: 91417
Poruke: 64



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima05.08.2011. u 20:50 - pre 154 meseci
ljudi ima li nade za mene ili da unajmim zenu neku da pere tanjire.. nagomilali se č=)))
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.ptt.rs.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.08.2011. u 14:23 - pre 154 meseci
Citat:
Jedna Indy: He,bio majstor kod mene konacno Pozalih se na slane sudove i pojedeni escajg On me pita ,zasto ti uopste koristis so? Nemoj ga koristiti i bice sve ok ! Kako bre majstore bez soli? Aj ok ako su qantum ili all in one mislim ja.... Ali ovde lepo na kutiji cllassic tableta Calgonit lepo pise da se doda so i sjaj. On meni pa rekoh ti, lepo,bez soli. Ja probala ,kad ono sudovi savrseno oprani. E sad,ko je ovde lud ja ne znam . U svakom slucaju,vise mi ne rdjaju nozevi , case vise nisu kao u mleko umocene. Sve ok. Savrseno ! Svakako cekam deo da se zameni ,taj neki sto je za so. Obzirom da je Beko, to traaajeee i traaaje i traaje....Ma bas me briga dok pere ok U garanciji smo Inace, nikako ne pokusavati ovo kod kuce bez nadzora strucnjaka ! ! ! Pozzz


Citat:
rewqrewq: Ima full funkcije, obavezno sipaj so, nemoj da te voze "tabletičari" da može samo tableta, pa nek je i 16/1. Sjaj se podrazumeva, prašak naravno. 20-tak min. nakon završetka pranja je ne otvaraj, tad suši sudove.


Citat:
rewqrewq: Izbegavaj tablete. Posebno so, prašak i sjaj. Što više je koristi jer se više ispira prljavština i kamenac.


Imam dilemu. I ja sam imao isti problem kao Jedna Indy - staklene case sve izgrebanije (mutnije - mat), natpisi sa casa nestaju i gube sjaj (recimo one doncafe solje ), i u jednom trenutku metalni delovi poceli da rdjaju. Citajuci ovde video sam tu preporuku da se izbegava so.

E sad, u medjuvremenu sam cak smanjio program na onaj "Economy" (50 C) umesto "Intensive" (65 C), izbacio so, i cini mi se da case vise nisu sve izgrebanije. Koristim Calgonit tablete (All in 1), njihov je i sjaj koji je u posudi, a so trenutno nema.

E sad, citajuci dalje ove postove, vise nisam pametan, pa vas jos jednom molim za savete:

- koji je program najbolje koristiti? Da li za manje zaprljane sudve koristiti nizu temperaturu, a samo za zaprljanije sudove koristiti "Intensive" program, ili za svako pranje najbolje koristiti "najjaci" program?

- da li koristiti so u kombinaciji sa tabletama? Ne znam da li su sudovi dobili tu mat boju zbog nekog kvara, previse soli ili sl. ili generalno so vise "struze" sudove, pa je to neminovno.

Ako ima potrebe, jos jednom bih probao u masinu da ubacim so i da vidim rezultate. Preporucite mi kako da koristim masinu, posto nam je ovo prva masina za sudove, i mislim da se jos ucimo sa njom. Ne zelim rdjave metalne delove niti izgrebane case.

Mozda je bitno, pa da kazem - rec je o BEKO masini DFN1302 koja je dosla iz Nemacke.


Hvala unapred na odgovorima...

[Ovu poruku je menjao enes dana 08.08.2011. u 22:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
79.101.51.*



+449 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.08.2011. u 15:45 - pre 154 meseci
Upotreba soli zavisi od tvrdoce vode. Za tvrdu vodu vise soli, i obratno. Zar na toj Beko masini nema podesavanje koncentracije soli?
Sto se programa tice, masinu treba koristiti prema potrebi - ako su sudovi zaprljani i masni, "intensive" program, a za case i slicno uopste nema potrebe za tim. Uostalom, da nemate masinu, da li biste prali sudove na 60-70 stepeni, ili samo na 40, koliko ruke mogu da izdrze?!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.08.2011. u 16:04 - pre 154 meseci
Čaše su mutne i ogrebane a tanjiri nisu?
Nije svako staklo za mašinu za pranje sudova. Tebi se desila "korozija stakla". Da ne smaram previše, pitaj kad kupuješ čaše da li smeju da se peru u mašini za posuđe.

So mora da se sipa, ako je proizvođač tako odredio. Ona je potrebna mašini i vodi u mašini, ne sudovima.
Mora da ima da se podesi količina soli koju mašina uzima... u Srbiji je prosek da stoji na polovini.

Temperatura je marketinški trik. Dovoljno je 40-50 stepeni.
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.ptt.rs.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.08.2011. u 21:07 - pre 154 meseci
Ja sam odradio sve po uputstvu - imao sam onaj tester tvrdoce vode, pa onda podesavanje masine, i ja sam to kao sve odradio kako treba. Ako me pamcenje sluzi, to podesavanje za so je upravo negde na sredini.

Sto se tice "mutnoce" tanjira, oni nisu providni pa na njima nisam primetio Ono sto sam mogao da primetim je rdjanje nekih metalnih delova.

Nisam pametan. Trenutno koristim te "All in 1" tablete bez soli, pa ne znam da li time povecavam sanse da se nesto masini desi? Da li je bitno koju so koristim (koji proizvodjac - znam da mora so za masine za sudove) ili je bar so - so?
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.08.2011. u 00:22 - pre 154 meseci
Probaj posebno so, sjaj i deterdžent. Kad nešto nije u redu... uvek je u pitanju korišćenje tablete po sredi!

Tableta ne može da nadoknadi so!
 
Odgovor na temu

super five
BG

Član broj: 98922
Poruke: 8
77.243.20.*



Profil

icon Candi CDI1010 vrata ne ostaju u donjem polozaju15.08.2011. u 00:01 - pre 154 meseci
Masina nova, kupljena pre par god ... garancija istekla :( skoro montirana i kada se vrata skroz otvore, ne ostaju zakocena u donjem polozaju (otvorena) vec se vracaju nazad.


Moze li to da se nasteluje ili mora cela da se rastavlja?


Hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

dexterslab
Menadžer, Meridian Bank
Niš

Član broj: 211695
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.08.2011. u 01:00 - pre 154 meseci
Pozdrav svima,

imam gorenje gs50011w
i radila je sasvim normalno.

nismo je koristili nekih mesec dana, jednostano nije bilo potrebe i danas kad sam je napunio i pustio da radi... ne radi...
tj, prima vodu u svim programima, takođe izbacuje vodu bez problema, ali kada treba da počne da vrti mlaznice, ne vrti ih, voda ne ide i čuje se samo zujanje kao kad elektomotor koji vrti nešto držite rukom i ne dozvoljvate da vrti to nešto.
provrio sam, ne udaraju mlaznice ni šta, puštaosam i sa praznom mašinom, isti efekat imam.


pogledao bih sam o čemu se radi, ali mi treba neko da me navede, ta bih mogao da pogledam.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.08.2011. u 20:24 - pre 154 meseci
Zaribala je VP pumpa usled duzeg nekoriscenja.Treba je rucno pokrenuti,po potrebi zameniti lezajeve i semering (ako je curila na njemu) i proveriti kapacitet kondenzatora.Nimalo naivan posao.
 
Odgovor na temu

davidbgd
Beograd

Član broj: 91417
Poruke: 64



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima17.08.2011. u 11:12 - pre 154 meseci
Citat:
daj da i ja pitam nesto, evo zaskocilo me.

u pitanju je gorenje gsi e3 , 45tica masina za sudove.

fercelara kako treba i sve ok ali odlucili od pre neki dan da se pravi pametna!
znaci koji god da ukljucim program (da li C ili D ili C+55 ili D +55) odradi sve (mislim ceo program prodje) ali nece da otvori vratanca i da izbaci tabletu?!

malo MNOGO sam zatecen pa mi treba pomoc oko ovoga?

sta da joj radim, kako da je ubedim ?



Izgleda je da je kod mene otisao prekidac tj. taster koji otvara poklopac posude! e sada da ne bi kupovao CELU posudu da li neko zna gde ima ili ima te delove ili zna nekog ko ima ili jos bolje zna nekog ko ima rahodovane masine (moja je GORENJE GSI 582 E3)?!

svaka sugestija dobro dosla,

Hvala,
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.08.2011. u 11:44 - pre 154 meseci
Najpametnije, po meni, je da zamenis komplet celu posudu. Imas sada kineskih koje kostaju negde oko 2.500 din. Servisiranje stare je zeznuto i opet nisi siguran da li ce sledeci put da otvori.

Ima mozda jedno jos bolje resenje a to je da nista ne menjas i da jednostavno predjes na tablete "All in 1" koje ces da ubacujes direktno u masinu.

Ta tvoja masina je prizvedena u SMEG-u Italija i ako budes jurio original delove bice dugotrajno, tesko i skupo.

Obavezno ocisti masinu sredstvom za ciscenje masina za pranje sudova ako to skoro nisi radio. Da na grejacu nebude kamenca.

Proslo je pet dana ako pomogne, pomogne.
 
Odgovor na temu

davidbgd
Beograd

Član broj: 91417
Poruke: 64



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.08.2011. u 12:02 - pre 154 meseci
Citat:
Re: Sudo masine i sve o njima pre 13min
Najpametnije, po meni, je da zamenis komplet celu posudu. Imas sada kineskih koje kostaju negde oko 2.500 din. Servisiranje stare je zeznuto i opet nisi siguran da li ce sledeci put da otvori.

Ima mozda jedno jos bolje resenje a to je da nista ne menjas i da jednostavno predjes na tablete "All in 1" koje ces da ubacujes direktno u masinu.

Ta tvoja masina je prizvedena u SMEG-u Italija i ako budes jurio original delove bice dugotrajno, tesko i skupo.

Obavezno ocisti masinu sredstvom za ciscenje masina za pranje sudova ako to skoro nisi radio. Da na grejacu nebude kamenca.

Proslo je pet dana ako pomogne, pomogne.



hvala @test1234 , znao sam da ces ti odogovoriti jer vidim da si poznavalac.

Posto nisam nikako nasao resenje za problem podigao sam ga na visi nivo (zvao sefa servisa za srbiju) i u roku od 3h sam dobio potvrdu da ce mi stici za 10tak dana, orignalni deo (posuda cela) , oko 5000din kosta. na sve to dodju ruke servisera da to namontira.

Cekam jos nedelju dana pa cu videti...

p.s, eh da sam znao za tu all in 1 , ne bi se sa ovim zezao! mogao sam kupiti 1.2T tih tabletica za cenu posude ?!#@$ ;)))
p.p.s a ovo za ciscenje masine - smao pomoc, kakvo je to sredstvo i gde da ga nadjem (ili sta da koristim)?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.08.2011. u 12:54 - pre 154 meseci
To sredstvo je "Calgonit" proizvod (ima i Somat i dr.) pljosnat je kao tanjir i zabode se na mesto tanjira naopacke. Pustis praznu masinu na neki program od 70*C ili 65*C nikako niza temperatura.

Ima ga u vecim marketima, poznaces ga zato sti je pljosnat uglavnom (mada se jos vuku stare zalihe u klsicnom pakovanju) i tecnost je bukvalno podeljena na dve tecnosti, plavu i providnu tecnost kao voda (iako su u istoj posudi). Kosta od 300 do 600 din pakovanje od 200 mL.

Ako to je masina puna kamenca ( zapusene prskslice i sl.) i ako do sada nisi nista slicno koristio, stavi dva pakovanja odjednom.... Pa javi sta je bilo i jel vredelo nesto.
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.08.2011. u 13:40 - pre 154 meseci
Ja moju masinu cistim na sledeci nacin:

stavim duboki tanjir na gornju policu, polozim ga, kao na stolu da stoji, i naspem sirce, obicno alkoholno, pun tanjir. Ukljucim masinu na najacu temperaturu i najduzi program. Kada prodje jedno predpranje,drugo predpranje sve na 50 stepeni, krece pranje na 60, posle njega ispiranje na 70. Kada dodje na ispiranje, zaustavim masinu, otvorim je, i sipam 3-4 kesice limuntusa...

Kada zavrsi otvorim je skroz da izadje para...

Super se ocisti, to radim u 2-3 meseca jednom, a koristim je svaki dan...

Inace ta sredstva sam kupovao i ja, dok mi za ovaj recept nije rekao kucni prijatelj, koji je bio serviser bele tehnike u Nemackoj 40 godina. On kaze oni su ovako u servisu cistili.

I da, u malo mlake vode sipam malo sirceta, i sa obicnim truleksom, obrisem gumu oko vrata, rubove oko vrata, masinu sa strane, i to je to...

Ne znam, da li ovo Ok, ali meni uspeva.

Inace koristim Somat MultiPerfect i so i sjaj posebno, sve od Somata. Samo tako mi najbolje pere...
GOX
 
Odgovor na temu

amaro88

Član broj: 277633
Poruke: 78
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.08.2011. u 18:39 - pre 154 meseci
i ja se spremam da ocistim svoju Gorenje sudomasinu sa Calgonit sredstvom za pranje masine - ali - najvisa temperatura je 60 C :-/ a na Calgonit uputstvu pise da je neophodna T od 65 C :-/

da li postoji mogucnost da se ne rastvori onaj cep na T od 60 C ?
 
Odgovor na temu

enes
BG-YUG

Član broj: 25814
Poruke: 506
*.ptt.rs.

Sajt: www.exyuteam.org


+4 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.08.2011. u 15:09 - pre 154 meseci
Citat:
goxgi: Ja moju masinu cistim na sledeci nacin:

stavim duboki tanjir na gornju policu, polozim ga, kao na stolu da stoji, i naspem sirce, obicno alkoholno, pun tanjir. Ukljucim masinu na najacu temperaturu i najduzi program. Kada prodje jedno predpranje,drugo predpranje sve na 50 stepeni, krece pranje na 60, posle njega ispiranje na 70. Kada dodje na ispiranje, zaustavim masinu, otvorim je, i sipam 3-4 kesice limuntusa...

Kada zavrsi otvorim je skroz da izadje para...

Super se ocisti, to radim u 2-3 meseca jednom, a koristim je svaki dan...

Inace ta sredstva sam kupovao i ja, dok mi za ovaj recept nije rekao kucni prijatelj, koji je bio serviser bele tehnike u Nemackoj 40 godina. On kaze oni su ovako u servisu cistili.

I da, u malo mlake vode sipam malo sirceta, i sa obicnim truleksom, obrisem gumu oko vrata, rubove oko vrata, masinu sa strane, i to je to...

Ne znam, da li ovo Ok, ali meni uspeva.

Inace koristim Somat MultiPerfect i so i sjaj posebno, sve od Somata. Samo tako mi najbolje pere...


Samo da razjasnimo. Tanjir je gore, napunjen do vrha alkoholnim sircetom, i tako sve dok ne dodje ispiranje. A onda gde sipas limuntos? Direktno u masinu?

Doduse, ja ne znam kad je koji program. Znam da moja masin BEKO ima taj deo kad pere, a onda se ukljuci sledeca lampica "trocknen" - posto kao da nista ne radi, verujem da je tada susenje. E sad, kako potrefiti kad je to ispiranje ko zna
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.08.2011. u 15:29 - pre 154 meseci
Da tanjir je pun sirceta, a kod mene lampice prolaze, predpranje - pranje - ispiranje - susenje.

Ti stavi tu gde stavljas tabletu, 3-4 kesice limuntusa i zatvori ta vratanca, normlano kao da si stavio tabletu, i tanjir sa sircetom duboki na gornju policu, kao na sto stavis i napusnis do vrha, i tako je ukljuci na najaci program, uzece limuntus u pranju i isprace se kasnije...

Nemas frke, bice OK...
GOX
 
Odgovor na temu

pajagt3

Član broj: 289964
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima01.09.2011. u 21:28 - pre 153 meseci
Pozdrav svima!Posedujem beko 1500 DFS sudo mašinu koja je otkazala poslušnost nekoliko dana po izlasku iz garantnog roka.Uglavnom je radila na programu br.3(98% vremena) i u istom tom programu se i dogodio kvar.Jednostavno,uključena ali i posle 6 sati(nisam bio u kući) nije završila sa pranjem!Jedan konstantan zvuk(recimo izbacivanje vode,nagadjam)i nema promene.Isključim,otvorim,rekao bih sve ok!Sutradan,opet ista priča.Nakon toga promenim program kod sledećeg pranja(br.2) i nekoliko puta to sve odradi kako treba,do poslednjeg puta,kada u nekom trenutku se iz nje oseti miris paljevine + dim!Ja,naravno,opet nisam bio kod kuće,to mi je draga prenela(srećom bila kući i brzo isključila mašinu).Ako neko ima ideju šta bi moglo da joj bude molim da to napiše.Hvala
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima02.09.2011. u 21:03 - pre 153 meseci
Negde je procurela i proradio je aqua-stop, to ti je ono, neprekidan rad pumpe za izbacivanje vode.

To nebi bilo tako strasno da izgleda nije malo vise vode iscurelo pa je verovatno neka od pumpi dobila vodu i malo su namotaji nagoreli-predpostavka.

Moraces masinu da izvuces izvan elemenata i da je oboris ako moze na ledja a ako ne onda na stranu pa da se skine donji poklopac, tu ce se videti sta je nagorelo.

Jedina dilema je hoces li raditi sam ili ce ti neko pomagati.

Kada je budes obarao iscurice 2-3 litra vode ako do sada nije iparila, vruce je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865715 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.