Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865078 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.06.2011. u 10:09 - pre 155 meseci
nisam je ni "otvarao" kompletno nego sam samo ocistio pregradak za so

nista ostaje da sama pokaze da li je nesto pomoglo
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 11:10 - pre 155 meseci
kupio sam gorenje masinu,ovu sto sam dao za nju link sa hrvatskog sajta.......sutra cekam isporuku pa ako moze neki savet o samom koriscenju bilo bi super!!!!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 15:11 - pre 155 meseci
Izbegavaj tablete. Posebno so, prašak i sjaj. Što više je koristi jer se više ispira prljavština i kamenac. Priključi je na hladnu vodu jer mislim da one na toploj neće da rade (jeste veći utrošak struje). Nema tu mnogo filozofije...
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 15:59 - pre 155 meseci
Moja Ariston odlicno radi na toploj vodi. Bez greske. :)
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 16:37 - pre 155 meseci
Kod većine modela program je tako urađen da podrazumeva ulazak hladne vode, reakciju termostata, grejača i sl... što čini program da traje oko 2h. Ako uđe topla voda, termostat prepoznaje da je završio posao pa ga i ne otpočinje, kreću naredne operacije. Time se program skraćuje za svako neuključivanje grejača po 5 min. Time se gubi to vreme u kom se sudovi prskaju i sl. Vrlo je verovatno da sudovi neće biti oprani kako valja.
Ima modela koji mogu da budu priključeni na toplu vodu, za to su predviđeni.

Slažem se da je veća ušteda kad komb. bojler zagreje vodu nego da je greje mašina za sudove ili za veš. U pametnim zemljama svi aparati ovako rade, a toplotna energija se dobija preko onih solarnih čvaraka, vetra i sl.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
95.180.50.*



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 21:36 - pre 155 meseci
O tome ti pricam, svi aparati Hotpoint-Ariston su projektovani i za toplu vodu ( Ves masine, Masine za pranje sudova ). I tako mi dolazi mnogooo manji racun za struju neko kod onih koji koriste aparate koji to nemaju.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 21:47 - pre 155 meseci
Ako mašina troši 1kwh za normalan ciklus (sve koje su u A klasi), po sadašnjoj ceni struje po jednom pranju se uštedi 5 din (ako se koristi noćna tarifa struje umesto dnevne. Inače nema uštede jer su to isti grejači).
Ako se pere svaki dan onda je ušteda 150din/mesečno (samo ako je spojeno da mašina za sudove uzima vodu iz klasičnog bojlera - to nikad i nigde nisam video, ali je moguće uraditi).
Ne zvuči mi baš enormno ili mnoooogo...

[Ovu poruku je menjao tihi2 dana 01.07.2011. u 08:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tihi2 dana 01.07.2011. u 08:30 GMT+1]
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.06.2011. u 23:46 - pre 155 meseci
Da bih zagrejao vodu, bilo u masini ili u bojleru potrebni su KWh (kilovat-casovi). Jedino ako ti je bojler solarni to pije vodu, mislim dovod tople vode u masinu.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima03.07.2011. u 21:00 - pre 155 meseci
Jeste, ali kad dođe hladna voda u mašinu, od te hladne kreće grejanje. A ako je već zagrejana u sistemu za grejanje, pa dođe u mašinu, ti je velika ušteda.
Ovo važi, valjda, samo ako je voda za mašinu ona koja je već zagrejana u sistemu za grejanje. Još ako se voda greje na gas..... ima tu matematike.
 
Odgovor na temu

sanja64

Član broj: 288283
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.07.2011. u 19:22 - pre 155 meseci
Pozdrav!
Htela bih da pitam da li je neko imao problem sa vratancima komore za prašak koja se otvaraju sama od sebe kad ne treba (u pretpranju)?
Naime, komšinica mi ima Indesit mašinu kupljenu pre godinu dana i koja je još godinu dana u garanciji. Primetila je da se vratanca umesto u glavnom pranju otvore u pretpranju i tako sav prašak izleti napolje i potroši se u pretpranju, što znači lošije oprane sudove. Zvali su servis i oni su joj dali potvrdu da je sve OK sa aparatom (praktično da je žena blesava i da umišlja stvari:)). Nažalost, kad je serviser bio vratanca su radila ispravno i problem se nije manifestovao. Danas sam ja svratila da malo proverim to i zaista od petnaestak pokušaja raznih programa (pratila sam koji imaju pretpranje a koji odmah počinju sa pranjem po uputsvu) devet puta se čulo kako vratanca lupe o gornju korpu u toku pretpranja (tad otvorim vrata i vidim da su vratanca otvorena pre vremena), a ostatak pokušaja je sve bilo u redu i vratanca su se otvarala na početku glavnog pranja kako je i kod mene na mojoj staroj Simens mašini. E sad, ne znam, ja sam joj rekla da se ganja sa servisom dok to ne bude ispravljeno dok još ima garanciju jer ko zna kakav problem može posle da nastane ako je recimo ploča otišla ili nešto slično.

Ja sam pre par godina imala problem sa komorom za prašak, ali moja nije mogla da se zatvori više (otišla beše neka opruga ili tako nešto) i popravka je bila relativno jeftina. Ovo ne znam šta bi moglo da bude i koliko sam pregledala ovu temu niko se nije žalio na takvu stvar.
Unapred zahvalna za svaku sugestiju.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.07.2011. u 10:09 - pre 155 meseci
MIslim da masina za pranje sudova nema pred pranje. Mozda je nesto drugo u pitanju. :)
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+449 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.07.2011. u 14:57 - pre 155 meseci
Naravno da ima pretpranje. Tesko je ocekivati da ce ovde u Srbiji resiti problem bez nekog velikog cimanja. Neka forsira masinu sve dok se kvar ne ustali (npr. nocu na prazno), posto je jos uvek pod garancijom. Da je van garancije, savet bi bio da se izbegava pretpranje.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.07.2011. u 16:03 - pre 155 meseci
Kako ima predpranje kad je samo jedna posuda za prašak?
 
Odgovor na temu

sanja64

Član broj: 288283
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.07.2011. u 17:32 - pre 155 meseci
Mašina ima pretpranje (hladno ili toplo u zavisnosti na koju vodu je priključena pošto može i topla) u nekim programima, u nekima nema. Fora je što ne može da se preskoči to pretpranje koje traje oko 12-15 min (ja na svojoj staroj Simens sa mehaničkim programatorom mogu to da uradim prostim pomeranjem programatora tj. stavljanjem na poziciju za glavno pranje) ali kod ovih digitalnih to ne može jer samo izabereš broj programa koji želiš, a da li taj program uključuje i pretpranje, sve piše u uputstvu).

Rešetkasti deo može ali i ne mora da se napuni praškom, pa se pretpranje (ili natapanje) odvija bez deterdženta. Zato postoje te rešetkice, da voda pokupi prašak i iskoristi ga u pretpranju, ako ste u taj odeljak sipali prašak.

Zaptiveni deo sa gumenim ivicama je za to vreme zaštićen od vode u pretpranju, a kad se izbaci voda od pretpranja, i uzme nova za glavno pranje tada treba da škljocne posuda za prašak i da se vratanca otvore i prašak upadne u vodu. Problem je što se dešava da se ta vratanca otvore dok mašina radi program sa pretpranjem i sav prašak izleti, rastvori se u pretpranju i izbaci na kraju pretpranja. I čime onda mašina da pere u glavnom pranju? Samo toplom vodom!?

I da uvek se to desi kada pumpa krene da cirkuliše vodu ili kad počne da izbacuje. To su "kritični trenuci". Ja sam im rekla da verovatno (lupam) probija struja negde sa ploče pa odlazi do bravice od komore za prašak. Serviser je samo par puta pustio mašinu na različitim programima, nije se manifestovao problem i napisao da je sve OK. Nije skinuo prednju ploču, ispitao nešto unutra, ništa. A već iste večeri problem se opet javio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.07.2011. u 08:26 - pre 154 meseci
@ Sanja

Koji je model sudo masine?

I proveri stvari ispod :

*Korpe su prepune (vidi Punjenje korpi)
*Sudovi nisu dobro poređani.
*Prskalice se ne mogu slobodno okretati.
*Program pranja je suviše blag.(vidi Programe)
*Ima previše pene: deterdžent nije dobro izmeren ili ne odgovara vrsti programa pranja (vidi Startovanje i korišćenje)
*Poklopac za sjaj nije dobro zatvoren
*Filter je prljav ili blokiran (vidi Čišćenje i održavanje mašine)
*Nivo soli je nizak (vidi Sjaj i so)
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.07.2011. u 09:07 - pre 154 meseci
U principu, gotovo da ne postoji šansa da se pokvari sam mehanizam za otvaranje vratanca za prašak. Pre je neki spoljni faktor, recimo vratanca nisu lepo zatvorena ili su oštećena.
 
Odgovor na temu

sanja64

Član broj: 288283
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.07.2011. u 12:32 - pre 154 meseci
Model je Indesit DFG 262 EU.

Prekjuče, kad sam bila, proveravala sam je na prazno bez sudova i deterdženta i od 15 pokušaja u 9 bi se vratanca otvorila ili čim počne pumpa da cirkuliše vodu ili čim počne da je izbacuje ili čim se pritisne pauza tokom pretpranja (čuje se škljocanje i vrata izlete i lupe o graničnik na korpi). Znači nikad u nekom međuvremenu, nego stalno u momentu kad pumpa počne ili prekine sa radom.

Kažu da uvek rukom provere prskalice da li se okreću, a malopre sam im rekla da dopune so i operu filtere i probaju ponovo. I provere poklopac za sjaj.

Ja nisam zagledala ali vratanca kad se zatvore deluju neoštećeno i lepo hvataju, ništa nije labavo i sl.
 
Odgovor na temu

sanja64

Član broj: 288283
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.07.2011. u 14:18 - pre 154 meseci
Posle još nekoliko pokušaja opet se isto desilo i sa praznom mašinom, čistim filterima i dopunjenom soli. Jedino što im ostaje je da se ganjaju sa servisom dok ne skinu masku i ispitaju ploču jer je najverovatnije tu kvar, a mehanizam komore za prašak je verovatno dobar, kako kažete, samo dobija "signal" da se otvori u pogrešno vreme.

Naime, kada mašina radi kako treba normalno stanje je da se 10 sekundi posle početka glavnog pranja bravica "podigne", vratanca izlete i posle nekoliko sekundi "spusti" I to se glasno čuje. A kad se javi problem dešava se da se i podigne i spusti u momentu, što se sve jasno čuje sa dva "klika" jedan za drugim, što možda upućuje na probijanje struje u pretpranju do bravice komore za deterdžent. Jer čak i kada se otvori pre vremena u pretpranju, bravica se ponovo čuje onda kada joj je i vreme u glavnom pranju da se "podigne" i "spusti", onako kako je normalno sa pauzom između podizanja i spuštanja od nekoliko sekundi.

Edit: Malopre sam pokušala da uključim mašinu sa otvoreniom komorom za prašak, nisam je zatvarala, samo mi je bilo bitno da li se bravica čuje. Prvi put je sve bilo kako valja i bravica se čula kako se podigne, ostane u tom položaju par sekundi i onda spusti u glavnom pranju. Poništim program kad je stigla do glavnog pranja, uključim ponovo isti program sa otvorenom komorom za prašak i u pretpranju čula se i bravica sa dva uzastopna klika, bez one pauzice od par sekundi, a onda se opet čula u glavnom pranju, samo sa pauzom između klikova.

[Ovu poruku je menjao sanja64 dana 28.07.2011. u 23:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sanja64 dana 28.07.2011. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

davidbgd
Beograd

Član broj: 91417
Poruke: 64



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima01.08.2011. u 08:02 - pre 154 meseci
dragi nasi,

daj da i ja pitam nesto, evo zaskocilo me.

u pitanju je gorenje gsi e3 , 45tica masina za sudove.

fercelara kako treba i sve ok ali odlucili od pre neki dan da se pravi pametna!
znaci koji god da ukljucim program (da li C ili D ili C+55 ili D +55) odradi sve (mislim ceo program prodje) ali nece da otvori vratanca i da izbaci tabletu?!

malo MNOGO sam zatecen pa mi treba pomoc oko ovoga?

sta da joj radim, kako da je ubedim ?
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
79.101.51.*



+449 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima01.08.2011. u 16:43 - pre 154 meseci
Ranije na temi su neki slicne probleme resavali time sto bi tabletu stavili u masinu, a ne u neispravnu komoru. S tim sto se, naravno, u tom slucaju obavezno preskace pretpranje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865078 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.