Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856701 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.02.2011. u 08:14 - pre 159 meseci
Promenio se pritisak u mrezi a samim tim i protok pa je zato bucnija. Mislim da zbog toga ne treba zvati majstora. Cesto se desi da neko nehoticno pomeri slavinu za dovod vode poso je ona uglavnom nalazi ispod ploce pa kada se neka poveca serpa ili lonac guraju, dodje do promene na slavini.
 
Odgovor na temu

Zzivotije
tehnokrata, Beograd
Srbija

Član broj: 279538
Poruke: 1
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.02.2011. u 14:57 - pre 159 meseci
Postovani prijatelji, evo i ja da vam se obratim u vezi masine za sudove.
Pre mesec dana kupio sam BOSCH SRS-43E18EU. inace do tada nismo u familiji imali masinu za sudove, niti bio upucen o njihovom radu.
Prvih nekoliko pranja koristio sam kalgonitove tablete (sekao sam ih na pola), so i sredstvo za ispiranje. kao rezultat sam dobijao lose isprane sudove. naime, kada se u masinski opran tanjir sipa voda pojavljuju se mehurici od detergenta. cak se i pod prstima oseti da posudje ne skripi kao kod rucno opranih sudova.
Ooceo sam da koristim prasak calgonit, po savetu kolege nisam preterivao sa dozom (1 mala kasika), povecao sredstvo za ispiranje na 4.
pri samom radu masina je bucna kao dresh prilikom ubacivanja vode (predpranja). zanima me da li se masina cuje i prilikom ispiranja?
Pretpostavljam da se ispiranje vrsi samo pomocu onih rotacionih mlaznica. Moja dilema je da li moja masina uopste ispira sudove ili to veoma lose radi.
sta da radim, da li da se obratim serviseru?
da li se i kod vas javljaju mehurici od detergenta kada sipate vodu u tek opranu posudu?
 
Odgovor na temu

biohazardny
sluzbenik , opstina

Član broj: 278428
Poruke: 3
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.02.2011. u 08:12 - pre 159 meseci
Zanima me zasto su mi posle pranja izgrebane case , serpe(sve je odlicno oprano ali se vide ogrebotine kojih nije bilo)... Masina je nova(electrolux) koristim somat multitab tablete , so i sjaj....Da iskljucim so i sjaj i samo tabletu da koristim?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.02.2011. u 08:29 - pre 159 meseci
(Bosch)

Na zalosst ili na srecu ova masina radi dobro samo na onom najduzem programu sa najvisom temperaturom i to sa ,,Calgonit,, cockom ,,All in 1,, kada se kocka ubaci u masinu direktno (a ne u posudu za prasak) a dozator za sjaj smanji na 1. U posudi za so mora biti minimum 1 Kg soli i to one krupne za masine.

Ispostuj sve ovo ali bas sve i sto se pranja sudova i kvaliteta sigurno neces imati problema.

Ova masina ne bi trebalo da bude bucna. Hoce nekada sama vodovodna instalacija da prouzrokuje buku prilikom prijema vode u masinu.

Moje misljenje je da ti je masina potpuno ispravna ali posto do sada niste imali masinu potrebno je da vam neko detaljno na licu mesta objasni kako ona radi i kavi su svi njeni programi.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 13.02.2011. u 09:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 13.02.2011. u 09:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.02.2011. u 08:46 - pre 159 meseci
(Elektrolux)

So nikako ne izbacivati. Kao sto si i sam video-la masina je sve tako dobro oprala da se sada na casama vidi svaka ogrebotina. Uporedi neku novu sa nekom starom casom posle pranja.

U principu su uvek duzi programi bezbedniji (sa visom temperaturom) zato sto imaju vise ispiranja
 
Odgovor na temu

biohazardny
sluzbenik , opstina

Član broj: 278428
Poruke: 3
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.02.2011. u 09:06 - pre 159 meseci
Ja na masini imam opciju multitab(za visenamenske tablete) , koja automatski iskljucuje so i sjaj. Da li da koristim tu opciju kad koristim tabletu ili se moze tableta koristiti i kad je iskljucena ta opcija. Ustvari da li mogu da koristim tabletu ili moram da koristim prasak kad je iskljucen multitab?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.02.2011. u 09:12 - pre 159 meseci
Moze i jedno i drugo.
 
Odgovor na temu

amaro88

Član broj: 277633
Poruke: 78
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.03.2011. u 15:08 - pre 158 meseci
Imam Whirlpool masinu za sudove i problem u vidu plavih fleka/mrlja po celoj metalnoj unutrasnjosti masine, izgleda kao prosuta nafta po asfaltu :(

kad ukljucim program sa najvisom temperaturom sa limuntusom/sircetom/onim sredstvom za pranje masina, sve nestane, masina se sija i ''cista'' je par dana i onda opet ista prica... takve fleke su pocele da se pojavljuju i na serpama, priboru za jelo...

bila je dva puta na servisu, majstori tvrde da je fabricki ispravna... inace baksuz masina, za nepune 2 godine (pod garancijom je jos uvek) menjana je pumpa za vodu, posude za deterdzent i sjaj, mehanizam za sjaj (curio sjaj), posuda za so (previse soli trosila...)

zivo me zanima o cemu se radi :-/
 
Odgovor na temu

amaro88

Član broj: 277633
Poruke: 78
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.03.2011. u 14:14 - pre 158 meseci
da li je moguce da niko nema ideju o cemu se radi ?
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.03.2011. u 19:47 - pre 158 meseci
Imam ideju da ne koristiš tablete ili da promeniš prašak, so i sjaj.

Nešto mi deluje kao da filteri ne odrađuju posao (ako zanemarimo prethodnu preporuku). Ako je već imala taj problem, izgleda da ona svu prljavštinu ponovo vraća unutra, tj. ne izbacuje je napolje.

Moja preporuka je da nađeš boljeg majstora. Pitaj nekog ko duže popravlja mašine za posuđe, uglavnom su sve po istom sistemu pravljene. Ne plaši se za garanciju, i onako ti već ističe a ne mogu da ti reše problem.
 
Odgovor na temu

amaro88

Član broj: 277633
Poruke: 78
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima31.03.2011. u 20:51 - pre 158 meseci
hvala na odogovru

nikada nisam koristila tablete, iskljucivo odvojeno - so, sjaj i deterdzent i to Calgonit/Somat kako kad...

u medjuvremenu je dolazio majstor iz Whirlpool servisa i dao nalog za zamenu masine, tj za novu B-) uzecu istu, samo se nadam da cu ovaj put biti bolje srece :P
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.04.2011. u 19:22 - pre 157 meseci
zna li neko sta bi mogao biti problem, masina se u radu pocela cudno da cuje, i na kraju ciklusa upalila je Err2 predugo vreme susenja bar tako kaze upustvo inace u pitanju je Mide za 8 kompleta, sa LCD displejem i odlozenim startom, valjda dig. programator... kupljena 2006 koriscena manje vise svaki dan, i evo do dan danas radila kako treba. Sudovi oprani na dnu masine ostala voda, kad proba da se pusti masina opet se cuje taj cudan zvuk, dal masina ne prima vodu il ne izbacuje, sta bi mogao biti kvar ?
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.04.2011. u 21:03 - pre 157 meseci
Pozdrav svima, moja masina radi OK i dalje, znaci sve OK opere, kada je otvorim sve suvo, ali posle zavrsetka pranja do sledeceg ukljucivanja se napuni vodom do vrata, onako bude puna kako kada ej u vreme pranja otvoris da nesto dodas. Rec je o Midea masini za 12 osoba. Inace sve radi ok... Eto samo to.. U cemu je problem, da zovem servis, ili mogu sam da je popravim...
GOX
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.04.2011. u 21:07 - pre 157 meseci
Pozdrav svima, moja masina radi OK i dalje, znaci sve OK opere, kada je otvorim sve suvo, ali posle zavrsetka pranja do sledeceg ukljucivanja se napuni vodom do vrata, onako bude puna kako kada ej u vreme pranja otvoris da nesto dodas. Rec je o Midea masini za 12 osoba. Inace sve radi ok... Eto samo to.. U cemu je problem, da zovem servis, ili mogu sam da je popravim...
GOX
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.04.2011. u 21:07 - pre 157 meseci
Pozdrav svima, moja masina radi OK i dalje, znaci sve OK opere, kada je otvorim sve suvo, ali posle zavrsetka pranja do sledeceg ukljucivanja se napuni vodom do vrata, onako bude puna kako kada ej u vreme pranja otvoris da nesto dodas. Rec je o Midea masini za 12 osoba. Inace sve radi ok... Eto samo to.. U cemu je problem, da zovem servis, ili mogu sam da je popravim...
GOX
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.cpe.tdvplus.com.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.04.2011. u 21:11 - pre 157 meseci
Pozdrav svima, moja masina radi OK i dalje, znaci sve OK opere, kada je otvorim sve suvo, ali posle zavrsetka pranja do sledeceg ukljucivanja se napuni vodom do vrata, onako bude puna kako kada ej u vreme pranja otvoris da nesto dodas. Rec je o Midea masini za 12 osoba. Inace sve radi ok... Eto samo to.. U cemu je problem, da zovem servis, ili mogu sam da je popravim...
GOX
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima18.04.2011. u 09:34 - pre 157 meseci
Zameni elektromagnetni ventil za dovod vode. Prilicno je sakriven, neka ti pomogne neko ko se razume.
 
Odgovor na temu

sicilian
forumas
Beograd

Član broj: 280383
Poruke: 3
91.204.193.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.04.2011. u 16:16 - pre 157 meseci
Potrebna mi je nova masina za sudove, ja se ne razumem i manje vise sve sto mogu da kazem je da trazim nesto neugradno, standardne sirine, AAA i pozeljno je da ima odlozen start. Planiram da platim 30-40.000din i moja zelja je da to bude Bosch ili Electrolux, jasno mi je da cu za taj novac dobiti nesto sto ima Nemacku samo u imenu, ali pristajem i da to platim nekih 10.000din posle iskustava sa nekim drugim markama. Evo par opcija:
http://www.tehnomanija.rs/kata...ch-sudomasina-sgs-46e52eu.html
http://www.tehnomanija.rs/kata...ux-sudomasina-esf-63020-x.html
http://ser.kkelectronics.com/p...detail.php?product_id=09055779

Unapred zahvalan za svaki savet
 
Odgovor na temu

despotodstiga
ekonomista

Član broj: 284925
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.05.2011. u 12:30 - pre 156 meseci
Imam sudo masinu Gorenje GS6111OBW koja nije mnogo radila, ali sada imam problem jer ne radi. Kada se ukljuci program ona ukljuci pumpu i izbaci vodu, zatim uzme vodu, posle toga jedno vreme zuji i posle toga nista se ne desava. Na kraju programa opet ukljuci pumpu za izbacivanje vode. Da li neko zna sta je u pitanju. Da li je crkla ta druga pumpa za pranje, ili je mozda nesto drugo. Pomalo popravljam kucne aparate, ali sudo masinu nisam nikada otvarao, pa ne znam da li da otvorim i pogledam ili je bolje da zovem ovlasceni servis. Hvala unapred svima koji mogu da mi pomognu savetom.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.cpe.vektor.net.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.05.2011. u 19:26 - pre 156 meseci
Izgleda da je zaglavila-crkla pumpa visokog pritiska. Skini je pa vidi staje. Predhodno proveri kondenzator, moglo bi i to biti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856701 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.