Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363509 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 10:26 - pre 113 meseci
Kondenz se javlja jer je nedovoljno toplo + loše se luftira. Na kip nikako ne luftirati.
 
0

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
*.crnagora.net.

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 11:11 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor:
@pisac
Montaza tog samsunga nije bas najbolja mogli bi biti malo duzi nosaci ali nije ni tragicno posto mu zid ne smeta jedino je oluk malo preblizu. Klime koje ce sluziti za grejanje postavljati na sto pristupacnija mesta ako je to moguce. Bolje platiti malo vise za instalaciju ali da kasnije bude lagan pristup uredjaju. Ja sam recimo klime koje greju potkrovlje montirao na visini od dva metra od tla.



Au kolika se frka dize oko montaze...

Ova klima je mogla jos biti montirana na terasu, ali je terasa polu-zatvorenog tipa i bila bi previse bucna, pogotovo ljeti, kada se dosta cesto boravi na terasi.

Druga opcija je bila gdje je trenutno montirana. Tu je, doduse, veoma dostupna, jer se veoma lagano penje na krov. Slika sa strane je zapravo slikana sa terase, tako da se lagano dolazi do nje. I ja bih volio da su nosaci malo duzi...

A treca opcija je bila sa strane kuce, ali bi mi za tu montazu trebao kran/korpa kako bi bila montirana, da ne pricam o nekom odrzavanju na taj nacin koje je potpuno nemoguce odraditi.

Ovako mi je barem dostupna, a nije da mi duva u lice...

Ali... Ko ne zna, plati, ispade da je to bio moj slucaj

A za centralno grijanje, sacekacu onda se pojave toplotne pumpe sa R32 Za jedno 20 godina po cijeni od 10000EUR
Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 11:27 - pre 113 meseci
To je sasvim ok. Neki ne svataju da se cesto kod montaza bira izmedju vise zla pa se izabere manje zlo posto je cesto slucaj da idealnog mesta nema.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 12:27 - pre 113 meseci
Citat:
Totalno_LooD:
Citat:
zoxor:
@pisac
Montaza tog samsunga nije bas najbolja mogli bi biti malo duzi nosaci ali nije ni tragicno posto mu zid ne smeta jedino je oluk malo preblizu. Klime koje ce sluziti za grejanje postavljati na sto pristupacnija mesta ako je to moguce. Bolje platiti malo vise za instalaciju ali da kasnije bude lagan pristup uredjaju. Ja sam recimo klime koje greju potkrovlje montirao na visini od dva metra od tla.



Au kolika se frka dize oko montaze... :)

Ova klima je mogla jos biti montirana na terasu, ali je terasa polu-zatvorenog tipa i bila bi previse bucna, pogotovo ljeti, kada se dosta cesto boravi na terasi.

Druga opcija je bila gdje je trenutno montirana. Tu je, doduse, veoma dostupna, jer se veoma lagano penje na krov. Slika sa strane je zapravo slikana sa terase, tako da se lagano dolazi do nje. I ja bih volio da su nosaci malo duzi...

A treca opcija je bila sa strane kuce, ali bi mi za tu montazu trebao kran/korpa kako bi bila montirana, da ne pricam o nekom odrzavanju na taj nacin koje je potpuno nemoguce odraditi.

Ovako mi je barem dostupna, a nije da mi duva u lice...

Ali... Ko ne zna, plati, ispade da je to bio moj slucaj :(

A za centralno grijanje, sacekacu onda se pojave toplotne pumpe sa R32 ;) Za jedno 20 godina po cijeni od 10000EUR :D


5kw pumpa japanska je 3000€
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 12:51 - pre 113 meseci
Sta moze vise kvadrata da pokrije za 3000e i koja je to kvadratura za osrednje izolovan prostor .. tri Nocrie ili LT-a , ili ta pumpa od 5kw ?
I sta manje trosi struje na tu kvadraturu ?
Recimo da je temp 22-23c ...
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 12:58 - pre 113 meseci
vise kvadrata mogu da pokriju tri klime jer imaju 12kw. ili 18kw ako gledas nocriu. ali ako hoces da imas centralno grejanje, bez duvanja za slicne novce u potrosnji, onda je pumpa resenje.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 13:24 - pre 113 meseci
Citat:
typeonegative:
Citat:
lud ko struja:
Citat:
pisac:
Citat:
typeonegative:
Bio si i ostao jedan od aktivnijih trolova na Elitesecurity forumu, ali me svejedno uvek lepo nasmejes.


Ako je ovo upućeno meni, onda ne razumem. Šta te nasmejalo?

Citaci uputstava ne veruju da obicne klime rade na -10 posto to ne pise u uputstvima proizvodjaca.


I ti si trol. Poznato je tvoje sprdanje sa ljudima na forumu u vezi izbora grejanja, dok te nisu provalili pa si najednom ispario sa teme. Pozdrav.

Na koju temu mislis? Ovde nije bilo ozbiljnih sagovornika sa argumentima pa sam "ispario" sta cu, pametniji popusta.
Citat:
typeonegative:
Ako je zaista tako ja se onda izvinjavam Krkacic-u, ali onda se postavlja pitanje koja je svrha davati silne pare za inverter klime ako i te jftine klime rade posao. Em greju na zescem minusu, em je subjektivni osecaj prijatniji jer ne duvaju mlako, em su jeftinije?

Svrha je dugovecnost uredjaja, manja potrosnja struje,grejanje na jos zescem minusu, manja buka i prijatniji subjektivni osecaj (meni ne prija kad klima duva topao-vruc vazduh vec umereno odrzava temperaturu. Inverter je bolji i za hladjenje ne samo za grejanje!
Citat:
anon3017188:
Citat:
pisac:

Nemaš ti nikakvog iskustva. Ti si potpuno neozbiljan i nezreo za iole konstruktivnu raspravu sa realnim zaključkom. Opisao sam tačno kako radi ta klima, u vlažnim uslovima iz nekog razloga loše greje ali na -10o



Ti nasao mene, da mi prodajes te forumske fore ...---.... - 10 C kao bolje radi a odgovor je manja vlaznost vazduha !!!!
Cuvaj ti tu tvoju pamet i tvoje forumske fore za nekog drugog.
Nema potrebe da ti meni objasnjavas kako radi ta klima , ja tu klimu imam 10 godina -- i sto se tice hladjenja i dogrevanja to je odlicna klima,radi punih 10 godina bez ijednog kvara a hladi isto kao i prvog dana kada je montirana.Za dogrevanje je dobra ALI ZA GREJANJE NEVALJA --- jako je losa , jako los defrost.....itd.



OHO HO, sad je dobra za dogrevanje i moze da radi i u minusu? Pre mesec dana si pricao drugu pricu,da 12HR ne moze ni da se ukljuci a ne da radi (greje) na -13! Eno ona moja radi,dogreva bez problema (nisam nikad ni tvrdio da moze da greje celu zimu mada je sad oko Nove godine na -11 skroz fino radila, bez burgijanja u startu, izduv preko 45 stepeni, defrost na svakih sat vremena, bolje nego pre par godina na -13) a osma joj je godina.
Citat:
lasta:
Prvo sam i gledala odvlazivace ali njihova cena je oko 220-250 evra pa sam onda dosla na ideju klime. Ali obzirom na vase misljenje izgleda da je ipak najbolje resenje odvlazivac. imam one male posude za sakupljanje vode (4 komada) i na svakih 2-3 nedelje menjam patrone koje kostaju 1500 din

Cuo sam da ljudi ne kupuju te patrone vec neku so (koja se i nalazi u patronama) pa ih tako izadje jeftinije!
Citat:
Heinz:
Kondenz se javlja jer je nedovoljno toplo + loše se luftira. Na kip nikako ne luftirati.

Kondenz se javlja pa javlja samo je u tecnom obliku gde je PVC i nedovoljno toplo a u obliku vodene pare gde je malo toplije i drvena stolarija. Ne znam jel se to moze resiti izolacijom ili samo pregrevanjem prostorija uz cesto ili stalno provetravanje (u narodu poznato i kao "grejanje ulice").

[Ovu poruku je menjao lud ko struja dana 05.01.2015. u 14:38 GMT+1]
 
0

lasta
Ruza Cvetkovic

Član broj: 77283
Poruke: 26
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 13:42 - pre 113 meseci
Ne razumem pocetak predhodne poruke. Valjda je to neko nase opste poznato prepucavanje.
U svakom slucaju, patrone za sakupljanje vlage su od razlicitog proizvodjaca. Nekad su pakovana kao so a nekad je so vec upakovana u propusnu kesicu. Nekad je pakovana jedna u kutiju a nekad dve. Naravno u zavisnosti od proizvodjaca zavisi i cena.
Pozdrav svima
 
0

lasta
Ruza Cvetkovic

Član broj: 77283
Poruke: 26
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 13:43 - pre 113 meseci
Ne razumem pocetak predhodne poruke. Valjda je to neko nase opste poznato prepucavanje.
U svakom slucaju, patrone za sakupljanje vlage su od razlicitog proizvodjaca. Nekad su pakovana kao so a nekad je so vec upakovana u propusnu kesicu. Nekad je pakovana jedna u kutiju a nekad dve. Naravno u zavisnosti od proizvodjaca zavisi i cena.
Pozdrav svima
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 13:48 - pre 113 meseci
Ako se stavlja grejač, da li onda ostaje crevo kroz koje ide kondenz ili se crevo sve jedno skida ?
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 13:53 - pre 113 meseci
Citat:
lasta:
Ne razumem pocetak predhodne poruke. Valjda je to neko nase opste poznato prepucavanje.
U svakom slucaju, patrone za sakupljanje vlage su od razlicitog proizvodjaca. Nekad su pakovana kao so a nekad je so vec upakovana u propusnu kesicu. Nekad je pakovana jedna u kutiju a nekad dve. Naravno u zavisnosti od proizvodjaca zavisi i cena.
Pozdrav svima

Ne kupuju gotove od proizvodjaca vec kupe tu so (na kilo) pa dopunjuju i tako izadje 10 puta jeftinije. So nije obicna kuhinjska vec neka druga, mogu da se raspitam!
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:04 - pre 113 meseci
Ako stavljas grejeac tacne , i ako ti ne smeta da kondenz pada dole direktno , onda je bolje bez creva .. Vidis kako je kod mene @tvrdoglavi to izveo , skinuo je lulicu , ispod tacne tj rupe nije postavio crevo vec PVC kanalizacionu fi32mm .. i ta cev i tacna se ne dodiruju , a opet imam odvod i ako nemam lulicu i crevo .. cev se moze prefarbati u bilo koju boju

http://www.dodaj.rs/f/2e/Oj/GuiAXww/2014-12-27-123943.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2v/Km/1W9XdAiG/001.jpg
http://www.dodaj.rs/f/26/AC/2rHL4K8p/017.jpg
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:08 - pre 113 meseci
Citat:
lasta:
Molim za pomoc. Nemam klimu ali sad razmisljam da je kupim zbog grejanja. Naime imam stan od 54kvm i grejem se na dve TA peci. Pre dve godine sam promenila sve prozore u PVC i od tada je pocela da se stvara vlaga (kondenzacija) preko zime. Otvaranje prozora na kant ne pomaze jer je onda hladno (ispod stana je podrum). Da li bi ugradnja jedne inverter klime resilo problem sa zimskom vlagom, tj. da li ce klima svojim radom (grejanjem) izbacivati tu vlagu napolje. Hvala mnogo


Puno je nacina da se pokusas rijesit vlage.

-spustanje roletna preko noci ako imas
-grijanje na visu temperaturu
-konstantno grijanje (ako gasis grijanje preko noci i pada temp sobe pojavice se kondenz na staklu)
-provjetravanje
-kuhanje i tusiranje pokusat sto vise izbacit tu paru vani (napa i ventilator ili otvoriti prozor posle tusiranja)
-i na kraju odvlazivac :-)
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:10 - pre 113 meseci
Citat:
curugs:
Ako se stavlja grejač, da li onda ostaje crevo kroz koje ide kondenz ili se crevo sve jedno skida ?


kod tebe bi mogao neki mini oluk da razmislis da napravite, ili pvc cevima, ali mislim da je lepse vertikalu uraditi limom...

i mala digresija, zamisli kakav bi ti bio led podno stepenista....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:23 - pre 113 meseci
Sve sto ti nije jasno u vezi vlage moze se procitat iz ove tabele.


Zrak je kao spuzva i sve sto je topliji vise moze u sebi drzat vode,kad vise ne moze da drzi u sebi toliku vodu onda pocinje kondenz na hladnim povrsinama,staklo na prozoru,iza ormara,ispod kreveta itd ...

Zelenom bojom oznaceno apsolutna vlaznost odnosno relativna vlaznost na 100%
-na 20*C max 1m3 zraka moze da primi 17,3 gr vode
-na 25*C moze da primi 23 gr/m3 vode

Crvenom i plavom bojom je oznaceno stanje pri 20 i 25*C i rel vl 40% i 70 %

Relativna vlaznost 70% znaci da trenutno u zraku imas vode 70% od ukupno mogucih .

Sad tabelu procesljas koliko utice to sto podizes temp sobe,tad smanjujes rel vlaznost ali tako sto ce taj zrak vise moci drzat vode u sebi,a voda je ostala u sobi i dalje.Tako da nikakvo grijanje nece izbacit vodu iz sobe.

U tabeli ima i temp rosenja.
Treba samo znat koja je temp u sobi i koja je rel vlaznost i procitas koja ce bit temp rosenja,znaci ako ti se na staklu navece desi ta temp on ce rosit,tako mora.

Rjesenje je podici temp sobe da bi se smanjila rel vlaz,ili upalit odvlazivac pa bez promjene temp izbacit vodu i smanjit rel vlaz.

Sve sto je potrebno je:

-mjeriti temp sobe
-mjeriti rel vlaznost sobe
-iz tabele procitas koliko imas vode trenutno u zraku i na kojoj temp ce staklo rosit
-ako ti nisu stakla low-e i ako nemas roletne morat ces smanjivat rel vlaznost na ovaj ili onaj nacin

Inace poslije kondenza dolaze gljivice vlaga zidovi uzas......to nije zdravo i treba to izbjec.

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 05.01.2015. u 16:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 05.01.2015. u 16:34 GMT+1]
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:24 - pre 113 meseci
Citat:
andrejbeca:
Citat:
AndrijaGM:
Da li neko moze da mi kaze u cemu je problem sa mojom klimom? Imam LG art cool inverter, staru 10 godina. Ovih dana, kada su bili oni veliki minusi, klima u sobi nije mogla da prebaci vise od 16 stepeni, a sada, kada su se podigle temperature, ponasa se cudno. Naime, kada pocne da greje, duva topao vazduh nekih 5-10 minuta, pa odjednom pocne da duva hladan vazduh i ugasi se. U tom stanju ostane oko minut i posle ponovo pocne da duva topao vazduh i sve tako u krug. Ovakvim nacinom rada, sad, po ovom "toplijem" vremenu klima ne moze da podigne temperaturu na vise od 20 stepeni u sobi. Da napomenem i to, da sam je podesio na 30 stepeni i ventilator na High, ali se nista ne menja. Ista situacija je i kada radi u Turbo rezimu. Proveravali smo freon, kazu majstori da je pritisak OK. Pomagajte! :)




Taj Art Cool nije inverter,vec je lepo upakovana obicna klima,tako da ce to tesko na -16 da radi uopste.



Jeste inverter, pise i na unutrasnjoj i na spoljasnjoj jedinici. I grejala je fino do prosle godine. Prosle godine je pocela slabije da radi, al ove godine gotovo pa nikako.
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:25 - pre 113 meseci
Bilo bi leda to si u pravu, ali bi mogla da dohvatim spoljnu jedinicu,ovako je nebu pod oblake, pa mogu samo da je slikam, kad se zaledi.
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:26 - pre 113 meseci
Citat:
lud ko struja:


OHO HO, sad je dobra za dogrevanje i moze da radi i u minusu? Pre mesec dana si pricao drugu pricu,da 12HR ne moze ni da se ukljuci a ne da radi (greje) na -13! Eno ona moja radi,dogreva bez problema (nisam nikad ni tvrdio da moze da greje celu zimu mada je sad oko Nove godine na -11 skroz fino radila, bez burgijanja u startu, izduv preko 45 stepeni, defrost na svakih sat vremena, bolje nego pre par godina na -13) a osma joj je godina.
Citat:
[



Dogrevanje se koristi u jesen,prolece ,kada su temperature do +5 - da se prostor malo smlaci.A kada dodje zima onda je potrebno grejanje.Ne sluzi za grejanje , nego za dogrevanje u prelaznom periodu.
Bolid... !!!
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:30 - pre 113 meseci
Citat:
curugs:
Bilo bi leda to si u pravu, ali bi mogla da dohvatim spoljnu jedinicu,ovako je nebu pod oblake, pa mogu samo da je slikam, kad se zaledi.

to malo leda ne skodi nista, ako sad nije nakupila toliko leda da dodje do elise, tesko da i hoce nekad, zato se ne treba uzbudjivati :) oluk je samo da ruze ne nastradaju, a sa klimom ce biti sve ok :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:38 - pre 113 meseci
Citat:
lasta:
Molim za pomoc. Nemam klimu ali sad razmisljam da je kupim zbog grejanja. Naime imam stan od 54kvm i grejem se na dve TA peci. Pre dve godine sam promenila sve prozore u PVC i od tada je pocela da se stvara vlaga (kondenzacija) preko zime. Otvaranje prozora na kant ne pomaze jer je onda hladno (ispod stana je podrum). Da li bi ugradnja jedne inverter klime resilo problem sa zimskom vlagom, tj. da li ce klima svojim radom (grejanjem) izbacivati tu vlagu napolje. Hvala mnogo


Ako je to tako kao sto kazete vi onda imate ozbiljan problem sa vlagom.Da li ste razmisljali da malo osmotrite situaciju u tom podrumu - odakle vas stan vuce toliko veliku vlagu?
Najpametnije je potraziti uzrok vlage,a posle traziti resenje.

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363509 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.