Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363683 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:40 - pre 113 meseci
Kod mene prosle zime prije nego sam ugradio grijac,na lg-u toliko leda bilo u tacni da je ventilator zapeo za led.

Koliko je to leda bilo da puno vrele vode nije pomoglo da se sve otopi.

Sreca pa ima neka zastita pa je ventilator ostao ispravan,cim se led otopio on je nastavio sa radom normalno.
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:44 - pre 113 meseci
Citat:
rovaccccc:
Sve sto ti nije jasno u vezi vlage moze se procitat iz ove tabele.


Zrak je kao spuzva i sve sto je topliji vise moze u sebi drzat vode,kad vise ne moze da drzi u sebi toliku vodu onda pocinje kondenz na hladnim povrsinama,staklo na prozoru,iza ormara,ispod kreveta itd ...

Zelenom bojom oznaceno apsolutna vlaznost odnosno relativna vlaznost na 100%
-na 20*C max 1m3 zraka moze da primi 19,3 gr vode
-na 25*C moze da primi 23 gr/m3 vode

Crvenom i plavom bojom je oznaceno stanje pri 20 i 20*C i rel vl 40% i 70 %

Relativna vlaznost 70% znaci da trenutno u zraku imas vode 70% od ukupno mogucih .

Sad tabelu procesljas koliko utice to sto podizes temp sobe,tad smanjujes rel vlaznost ali tako sto ce taj zrak vise moci drzat vode u sebi,a voda je ostala u sobi i dalje.Tako da nikakvo grijanje nece izbacit vodu iz sobe.

U tabeli ima i temp rosenja.
Treba samo znat koja je temp u sobi i koja je rel vlaznost i procitas koja ce bit temp rosenja,znaci ako ti se na staklu navece desi ta temp on ce rosit,tako mora.

Rjesenje je podici temp sobe da bi se smanjila rel vlaz,ili upalit odvlazivac pa bez promjene temp izbacit vodu i smanjit rel vlaz.

Sve sto je potrebno je:

-mjeriti temp sobe
-mjeriti rel vlaznost sobe
-iz tabele procitas koliko imas vode trenutno u zraku i na kojoj temp ce staklo rosit
-ako ti nisu stakla low-e i ako nemas roletne morat ces smanjivat rel vlaznost na ovaj ili onaj nacin

Inace poslije kondenza dolaze gljivice vlaga zidovi uzas......to nije zdravo i treba to izbjec.


Savršeno objašnjeno, svaka čast!

Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 14:44 - pre 113 meseci
@rovacccccc

Verovatno da i kvalitet,brzina defrost-a utice na takvu situaciju.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 15:17 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
lud ko struja:


OHO HO, sad je dobra za dogrevanje i moze da radi i u minusu? Pre mesec dana si pricao drugu pricu,da 12HR ne moze ni da se ukljuci a ne da radi (greje) na -13! Eno ona moja radi,dogreva bez problema (nisam nikad ni tvrdio da moze da greje celu zimu mada je sad oko Nove godine na -11 skroz fino radila, bez burgijanja u startu, izduv preko 45 stepeni, defrost na svakih sat vremena, bolje nego pre par godina na -13) a osma joj je godina.
Citat:
[



Dogrevanje se koristi u jesen,prolece ,kada su temperature do +5 - da se prostor malo smlaci.A kada dodje zima onda je potrebno grejanje.Ne sluzi za grejanje , nego za dogrevanje u prelaznom periodu.
Bolid... !!!

Bolid si ti a za to su krivi roditelji sto te nisu vaspitali!!! Znaci ljudi koji se greju klimama a ponekad ukljuce gas, grejalice ili el. kotao se time ne dogrevaju vec greju?! Upetljao si se previse pa i sam sebi kontriras. Nego kazi ti nama kakve veze ima podrum sa kondenzacijom po PVC prozorima i jesi ukapirao sta zimi radi spoljna jedinica klime,jel se greje ili hladi? Vidim da si imao problema sa shvatanjem principa rada klima uredjaja http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774 hahaha
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 15:47 - pre 113 meseci
Ja bi se pocrvenio da sam na mjestu LUD KO STRUJA :-):-):-).

Svako malo doci na forum bacat bombe da mi se smiju,nije bas ugodno to :-)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 15:48 - pre 113 meseci
Citat:
lud ko struja:Vidim da si imao problema sa shvatanjem principa rada klima uredjaja http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774 hahaha


Koji dio ti je smijesan na tom linku ?

Ti izgleda ne znas ni najosnovnije sto se tice ove teme.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 15:52 - pre 113 meseci
Citat:
lud ko struja:Nego kazi ti nama kakve veze ima podrum sa kondenzacijom po PVC prozorima i jesi ukapirao sta zimi radi spoljna jedinica klime,jel se greje ili hladi?


Ja ti malo prije nacrtao,imas tabelu imas objasnjenje a ti neces ni da procitas.

Hladan podrum dovodi do puno ranije pojave temp rosenja na podu,pogotovo ispod kreveta ormara trosjeda itd...a to dovodi do povecavanja relativne vlaznosti......a to opet dovodi do kondenza na staklima......sve je povezano sa hladno vani toplo unutra......ili nedovoljno toplo.

Samo treba procitat nije potrebno neko veliko znanje.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:04 - pre 113 meseci
[quote]lud ko struja:



Da li ti uopste znas zbog cega se smejes ?
Pitaj za odgovor nekog ko ima spoljnu jedinicu postavljenju na balkon,terasu natkrivenu , koja je temperatura tamo kada je klima ukljucena na hladjenje --- i dali sme da otvori vrata od balkona zbog toplote.
Bolidu , cujes da zena menja stalno patrone ,VELIKA KOLICINA KONDENZACIJE !!! Pvc stolarija je samo zadihtovala objekat.Vlaga je tu bila i pre PVC stolarije.Objekat vuce odnekud vlagu -- podrum , betonske stazice , oluk...........itd.
Potrebno je da obrati paznju i na mogucnost takvog problema !!!!



 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:06 - pre 113 meseci
Prestani da vredjas da te ne bi okacio za jaja ispred spoljasnje jedinice pa ces videti kad greje a kad hladi!
Ludace, jel se ti grejes i hladis na vazduh iz spoljasnje jedinice ili na freon?!
Citat:
rovaccccc:
Ja bi se pocrvenio da sam na mjestu LUD KO STRUJA :-):-):-).

Svako malo doci na forum bacat bombe da mi se smiju,nije bas ugodno to :-)

Meni mogu da se smeju samo budale i oni histericni s tankim zivcima.
Citat:
rovaccccc:
Citat:
lud ko struja:Vidim da si imao problema sa shvatanjem principa rada klima uredjaja http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774 hahaha


Koji dio ti je smijesan na tom linku ?

Ti izgleda ne znas ni najosnovnije sto se tice ove teme.

Smesan mi je njegov post gde kaze da spoljna jedinica leti greje a zimi hladi!
Citat:
rovaccccc:
Citat:
lud ko struja:Nego kazi ti nama kakve veze ima podrum sa kondenzacijom po PVC prozorima i jesi ukapirao sta zimi radi spoljna jedinica klime,jel se greje ili hladi?


Ja ti malo prije nacrtao,imas tabelu imas objasnjenje a ti neces ni da procitas.

Hladan podrum dovodi do puno ranije pojave temp rosenja na podu,pogotovo ispod kreveta ormara trosjeda itd...a to dovodi do povecavanja relativne vlaznosti......a to opet dovodi do kondenza na staklima......sve je povezano sa hladno vani toplo unutra......ili nedovoljno toplo.

Samo treba procitat nije potrebno neko veliko znanje.

Ti si nacrtao i ti si u pravu a on kaze da stan vuce vlagu iz podruma. A kad se kaze "vuce vlagu" onda se misli na kapilarnu vlagu (anon sigurno ni ne zna da to nije ista vrsta vlage)! Evo ga opet:
Citat:
anon3017188:
Da li ti uopste znas zbog cega se smejes ?
Pitaj za odgovor nekog ko ima spoljnu jedinicu postavljenju na balkon,terasu natkrivenu , koja je temperatura tamo kada je klima ukljucena na hladjenje --- i dali sme da otvori vrata od balkona zbog toplote.
Bolidu , cujes da zena menja stalno patrone ,VELIKA KOLICINA KONDENZACIJE !!! Pvc stolarija je samo zadihtovala objekat.Vlaga je tu bila i pre PVC stolarije.Objekat vuce odnekud vlagu -- podrum , betonske stazice , oluk...........itd.
Potrebno je da obrati paznju i na mogucnost takvog problema !!!!

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:12 - pre 113 meseci
Normalan covjek ako nesto nezna u zivotu......on pita nekog za savjet......pokusa da nauci........normalan covjek sigurno nece trcat pred rudu i pricat okolo gluposti i svadjati se sa drugima......iako ne zna o tome nista.

Ako neko nezna da vanjska jedinica klima uredjaja zimi hladi dok unutarnja grije.....znaci da nezna nista o klima uredjaju......i da ne treba da pise o tome nista.....nego da pita nekog ko zna :-)

Prilicno jednostavno.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:13 - pre 113 meseci
Citat:
lud ko struja:
Vidim da si imao problema sa shvatanjem principa rada klima uredjaja http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774 hahaha


Procitaj to sto si postavio ----- Covek pita " da li da postavi spoljnu jedinicu u tavan ?"
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:14 - pre 113 meseci
@lud ko struja

A sta mislis gde zavrsava " kapilarna vlaga " ????
Lepo ja kazem bolid.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:19 - pre 113 meseci
Kapilarna vlaga se ne sliva po prozorima i zidovima.
Citat:
anon3017188:
Citat:
lud ko struja:
Vidim da si imao problema sa shvatanjem principa rada klima uredjaja http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774 hahaha


Procitaj to sto si postavio ----- Covek pita " da li da postavi spoljnu jedinicu u tavan ?"

Pogledaj sliku ispod tvoje genijalne izjave, posto je tebi citanje preveliki mentalni napor! Evo i video ako ti je tumacenje slika problem:

Na 2:07 pocinje grejanje
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:23 - pre 113 meseci
Kakav boliddddddddd.........................pa ti si ocigledno stao na slikama i slikovnicama -- -- ja ti kazem pocni da citas.
Hoce covek da postavi klimu u tavan.Leti ce biti pretoplo u tavanu a zimi ima da ohladi tavan - spoljna jedinica.
Nego sta bi sa onom " kapilarnom vlagom " ?
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:28 - pre 113 meseci
Ti si druze ili mnogo nezreo ili nazalost zaostao. To je tuzno ali sta da se radi, sta je tu je. Izvini na uvredama koje sam ti uputio, nisam znao.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:34 - pre 113 meseci
E bas ti je fora .......izvuces nesto iz konteksta i onda se pravis pametan !!!!
Moj odgovor za spoljnu jedinicu se odnosio na postavljanje u tavanu .A to znaci da spoljna jedinica
Leti -- GREJE tavan
Zimi -- HLADI tavan
Nemoze svaki put servirati odgovor na tacni , jer i onaj sto pita treba malo da se potrudi,procita,raspita se............
To mozes da procitas iz diskusije.

Ako je kondenzacija velika potrebno je obratiti paznju na mnogo detalja.Pogotovu sto je ovaj primer stana u prizemlju.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:39 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188:
Spoljna jedinica

Leti - greje

Zimi - hladi


i
Citat:
A to znaci da spoljna jedinica
Leti -- GREJE tavan
Zimi -- HLADI tavan

se mnogo razlikuju i u i van konteksta. Kad se pomene tavan onda je tacno ali kad nije pomenut onda se misli na samu spoljnu jedinicu (koja zimi greje sebe i unutrasnju a hladi terasu, tavan i ostalu okolinu).
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 16:47 - pre 113 meseci
Pa jel vidis podatak 2050 m 3 / h vazduha spoljna jedinica.To je podatak o kojoj kolicini vazduha na max se radi -- spoljna jedinica izduvava topao vazduh kada je u rezimu hladjena.Kada greje iz spoljne jedinice izlazi vazduh od koga je oduzeta toplota.
Kazem ti nemozes svaki put da nekome serviras odgovor -- mora malo i taj sto pita da se potrudi.

Procitaj ponovo.

http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 17:01 - pre 113 meseci
Ajde jos malo da te nasmejem.............potrebno je obratiti paznju i na kuvanje rucka,provetravanje,kupatilo.
Svakome od nas se desava da stakla ovlaze,poneka kap vode.......itd,ali ja mislim da je ovde veci problem na sceni.

A najjednostavnije je dati 200 E kupiti uredjaj za svaku sobu i caoooooo.......................
Moj savet je da sa povecanom vlaznoscu treba biti vrlo obazriv pogotovu kada je objekat u prizemlju.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.01.2015. u 17:56 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor:


Ja i dalje ne vidim nista tragicno u ovoj montazi narocito za uslove Podgorice.


Pa ne znam kakva je situacija tamo sa snegom, ali ako ga nema skoro nikad onda je najveći problem eliminisan.

Međutim, ovako montirana jedinica će zbog loše ventilisanosti uvek raditi u nepovoljnijem režimu nego što bi radila da je montirana pravilno. To znači da će trošiti nešto malo više struje, a u trenucima rada na granici (maksimalno hlađenje ili maksimalno grejanje) neće moći da postigne ono što bi postigla da je montirana pravilno.

Kome to ne smeta, taj nema razloga da joj menja poziciju.

Citat:
anon3017188:
Dogrevanje se koristi u jesen prolece ,kada su temperature do +5 - da se prostor malo smlaci.A kada dodje zima onda je potrebno grejanje.Ne sluzi za grejanje , nego za dogrevanje u prelaznom periodu.


To je tvoja proizvoljna i pogrešna interpretacija termina "dogrevanje". Ja sam dotičnu Mideu koristio upravo za dogrevanje stana u sred zime na -10o, a glavno predviđeno grejanje je bilo na 2 TA peći koje zahvaljujući toj klimi uglavnom nisu morale ni paliti izduvavanje jer je uz dotičnu klimu bilo dovoljno još samo zračenje tih peći. Dakle, to je dogrevanje. A u jesen i proleće je koristim za grejanje jer tada peći skoro nikad i ne palim.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363683 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.