Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6357336 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 10:12 - pre 113 meseci
Vezano za učestalost defrosta, moje klime pevaju po ovom vremenu, kad je ispod minus 5 one su super, defrosti su na 4-5 sati možda i manje i ako se ni kod mene ne zabeli isparivač( lapsus: kondenzator:))a kad je pre neki dan vejalo u jednom periodu su bili na 45 minuta. Tada se desilo da se led stvorio na spoljašnjoj strani klime ispred ventilatora, kao dve polukružne tanke ledenice, brzo su spale ali je super izgledalo.

[Ovu poruku je menjao curugs dana 08.01.2015. u 16:12 GMT+1]
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 12:54 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188: Ajde da rezimiramo ovu nasu diskusiju..............
Znaci svi mi ovde koji smo na ovoj temi ,ispadamo BUDALE - jer nase klime idu u defrost.
A ti si jedinini PAMETAN.


Pa eto sam si izneo na površinu klinački motiv u svojoj glavi: Onaj čija klima ne ide u defrost, on je pametan.

Zbog toga sa tobom i ne može da se diskutuje ovde ni o čemu zrelo, jer tvoji motivi učestvovanja ovde nisu akademski nego obična klnačka potreba dokazivanja superiornosti u društvu. Sa takvima nema objektivne rasprave jer ti motive svih drugih učesnika poistovećuješ sa svojim motivima, svačiji doprinos posmatraš kao ugrožavanje sopstvene pozicije, a svaku diskusiju svodiš na takmičenje čiji je veći.

Dakle, da ja rezimiram: ti si nezreo za objektivnu diskusiju.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 13:28 - pre 113 meseci
Citat:
curugs:
Lasta ako je tako kako kažete naime da vlage nije bilo pre zamene prozora i da nemate problem sa vlagom u zidovima, za gušu majstora koji je ugradio stolariju. Novo nastala vlaga nije posledica PVC stolarije kao takve već njenog kvaliteta ili loše ugradnje, ako je stolarija ugradjena u zoni cigle a ne u zoni izolacije pojava hladnog mosta je garantovana što se manifestuje rošenjem stakla. No kako to kod nas biva, (rodilo se ,valja ga ljuljati) najbrže ( ali i košta) je uzeti odvlazivač, mada postoji na hrvatsikm sajtovima nešto što se zove "odzračnik" PVC stolarije, navodno se ugradjuje u uglove prozora ili vrata,nisam sigurna da li je to adekvatno za vaš problem ali možda da potražite više o tome na netu.

Ako je pre PVC bila losa stolarija vlage nije ni moglo da bude posto je isparavala kroz 'zatvoren' prozor.
Ako je vlaga na prozoru i zidu - to je uglavnom od kondenzovanja vodene pare unutar prostorije.
Ako je pri podu ili na spoju zida i ploce - to je uglavnom iz spoljasnje sredine. Evo kako bi to trebalo da se resi :
Citat:
anon3017188:
Evo postavicu slike kako sam ja kod mene odradio hidroizolaciju,termo, prve ploce.


Za stare kuce je to neisplativo , za stanove tesko izvodivo tako da je gde se pojavi ozbiljna vlaga najbolje resenje preseljenje.
Tesko ce tu pomoci klime i odvlazivaci ...

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 08.01.2015. u 14:38 GMT+1]
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:23 - pre 113 meseci
Homer J. Simpson:Za stare kuce je to neisplativo , za stanove tesko izvodivo tako da je gde se pojavi ozbiljna vlaga najbolje resenje preseljenje.
Tesko ce tu pomoci klime i odvlazivaci ...

I to najbolje u toplije krajeve, pa svega ovoga neće biti :)
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:26 - pre 113 meseci
Pa zavisi , ako je kod brace Arapa onda nece ali ako su neke tropske prasume , onda moze biti i vise.
Ovde kod nas klima otisla u 3 lepe , vlaznost cele godine non-stop , od onih snegova/smetova preko poplava i kisa letos do sad ...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:39 - pre 113 meseci
Potrebno je sagledati problem....-- naci izvor vlage !!! Pa ako je moguce obratiti se ljudima koji znaju da rese problem.
Postoje uredjaji koji isusuju vlagu iz zida -- ukljucis u struju .
Ali sustina je pokusati da se resi novi priliv vlage, potpuno ili delimicno KOLIKO JE TO MOGUCE.
Treba da dodje covek koji poznaje taj posao i iznese svoje strucno misljenje i posle toga doneti odluku sta treba da se radi i kako.
Zena kaze da je bacila tepih zbog kondenzacije !!!!!........ ALO LJUDI.............!!!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:52 - pre 113 meseci
@pisac

Opet neka " gluma "...........ko sta radi ti samo " glumis ".Kako mogu da primetim sada si postao i psiholog.Poceo si da izvodis , " psihoanalizu profila na forumu ".Postao si Frojd Sigmund -- samo da te upozorim kod njega je mnogo bitno ciji je veci.Nemoj da odes stranputicom , ova vremena su puna iskusenja za muski rod.
Evo da ti olaksam analizu
Evo da ti malo pomognem oko analize profila....
Venera mi u februaru ulazi u trecu kucu
Jupiter u sedmu kucu
A Mars preuzima dominaciju
Pa ti vidi za lunarnu godinu sta se desava.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:52 - pre 113 meseci
Jeftinije je prodati stan i kupiti drugi nego kupovati klime i odvlazivace pa isusivati prostorije i raditi hidroizolaciju i skoro kompletno renoviranje.
Baba mi je imala problem s tim - vlaga iz zemlje (nema podrum) pa se pojavljivala voda unutra u kuhinji i kupatilu gde je samo beton pa plocice + budj gore po coskovima ispod ploce , kuca stara 50+ godina , od cigle , neizolovana ...
Kad je cula koliko kosta sanacija , prodala kucu , uzela manji stan i sad od problema ima samo zvucnu izolaciju.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 14:54 - pre 113 meseci
Citat:
pisac:


Dakle, da ja rezimiram: ti si nezreo za objektivnu diskusiju.



Eto pogodio si..........sa tobom i tebi slicnim je samo zabava,razonoda,veselje.............ja tako diskutujem sa ljudima od kojih nemozes nista pametno da procitas ali zato bisera koliko volis.
Biser -- klima ne ide u defrost.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 15:00 - pre 113 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:


Sta si uradio sa klimom na tavanu ?? ..................jesi shvatio ono

zimi - hladi
leti - greje

http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774

Ovde neki jos nisu shvatili......!!!
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 15:05 - pre 113 meseci
Moja klima je MSF-12HR, sad sam pogledao nalepnicu. Stalno je mešam sa MSG-12HR jer su vrlo slične i kada sam kupovao razmišljao sam se između te dve.



No, svejedno, počeo sam da se brinem zašto klima ne ulazi u defrost već danima, da nije zabagovala? Izašao sam napolje da proverim, sve deluje ok. Kondenzator (u ulozi isparivača) je potpuno suv, ispod klime je 3-4cm suvog leda na zadnjoj ivici, ventilator radi, unutra greje kako treba i sve deluje ok.




Jedino što mi se nije dopalo, jeste žuta tečna kapljica na nosaču ispod kompresora. Jeste da je nosač strašno prljav i žut, ali na dodir mi ne deluje kao obična isprljana voda već više kao kapljica retkog ulja. Ne znam kako bi moglo da curi ulje iz kompresora a da ne curi gas iz klime, jedino ako je ove zime počeo da curi i gas pa se ispostavilo da je do sada godinama klima bila prepunjena a sada je trenutno najzad sa optimalnom količinom gasa (dok ne iscuri previše).



Napravio sam sliku dok je padao sneg, gde se vidi da je kondenzator (u ulozi isparivača) sav u belom iako je klima zaklonjena od direktnih padavina. Klima uopšte nije ušla u defrost bar sat-dva pre toga niti bilo kada posle te slike, a sliku sam napravio baš zato što sam se pitao zašto klima ne ide u defrost po snežnom vremenu. I nisam ništa zaključio.



Koga zanima, servisno uputstvo za MSG-12HRN2 je ovde: http://www.ac-manual.com/manuals/midea/Midea_MSG-12HR.pdf. Ta klima ima kako piše R407C a ne R22 kao moja, ali ne mogu da nađem servisno ni za MSF-12HR niti za MSG-12HR. Na 36.-37. strani je algoritam po kome se startuje defrost, pa ako je neko raspoložen da lomi glavu neka proba da ukapira kad i zašto treba da se aktivira defrost. Inače TA-TS bi trebalo da bude temperatura ambijenta (22oC) - temperatura na daljinskom (30oC), ako je ta crta znak oduzimanja onda je rezultat -8oC. E sad kako uklopiti to u TLdef(16oC) TMdef(15oC) THdef(14oC) i šta predstavlja ona skala, to ne kapiram.


I molim anona da me apsolutno ignoriše ubuduće, sve što pišem pišem radi ozbiljne diskusije a ne radi klinačkih nadmudrivanja i qrčenja.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 08.01.2015. u 16:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 15:30 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
Homer J. Simpson:


Sta si uradio sa klimom na tavanu ?? ..................jesi shvatio ono

zimi - hladi
leti - greje

http://www.elitemadzone.org/t22368-333#3507774

Ovde neki jos nisu shvatili......!!!

Ja nemam tavan pa ni klimu na tavanu ...
Sta ja ima da shvatim , ja sam tebi kacio one slike ...
Jedino ako si mislio ono sto je nexteen 'prevodio' , ali onda si sam kriv sto se nisi dobro izrazio.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 16:15 - pre 113 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:

Zasto ne bi bilo pametno staviti klimu na tavan ?
Mozda bi leti bilo neke male razlike u hladjenju ali zimi bi bilo bolje nego da je napolju



Ovo si napisao-pitao.
A ako je @nexten prevodio znaci da je ukapirao .

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 16:17 - pre 113 meseci
@pisac
Ts bi trebalo da je temperatura izmenjivaca.

Pojava ulja ukazuje na curenje freona ne moze da curi samo ulje.


Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 16:30 - pre 113 meseci
Citat:
curugs:
Vezano za učestalost defrosta, moje klime pevaju po ovom vremenu, kad je ispod minus 5 one su super, defrosti su na 4-5 sati možda i manje i ako se ni kod mene ne zabeli isparivač( lapsus: kondenzator:))a kad je pre neki dan vejalo u jednom periodu su bili na 45 minuta. Tada se desilo da se led stvorio na spoljašnjoj strani klime ispred ventilatora, kao dve polukružne tanke ledenice, brzo su spale ali je super izgledalo.

[Ovu poruku je menjao curugs dana 08.01.2015. u 16:12 GMT+1]


Pa i nije lapsus ako smo u rezimu grejanja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 16:58 - pre 113 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
Homer J. Simpson:

Zasto ne bi bilo pametno staviti klimu na tavan ?
Mozda bi leti bilo neke male razlike u hladjenju ali zimi bi bilo bolje nego da je napolju



Ovo si napisao-pitao.
A ako je @nexten prevodio znaci da je ukapirao .


Ko zna , mozda nexteen poseduje mogucnost citanja misli pa je odmah znao sta je pisac hteo reci
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 16:59 - pre 113 meseci
Citat:
zoxor:
Ts bi trebalo da je temperatura izmenjivaca.


Na strani 31 piše:

TA: Indoor ambient temperature
TE: Indoor evaporator temperature
TS: Setting temperature through the remote controller

E, sad, jedino ako je štamparska greška, pa je na strani 37 trebalo da stoji TE umesto TS.

Na servisnom uputstvu za neke druge klime, piše slično ali ipak drugačije, tamo se na jednom mestu baš navodi TE umesto TS:







Prikačeni fajlovi
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 17:29 - pre 113 meseci
Ok, mislim da sam shvatio. Ako je temperatura u sobi 22oC, ventilator je na max (THdef=14oC), onda se defrost pali ako temperatura isparivača padne ispod 22+14=36oC.
Ako prebacim ventilator na min, onda se defrost pali ako se temperatura isparivača spusti na ispod 22+16=38oC.

Dakle, defrost meri temperaturu isparivača. E sad pretpostavljam da se tu misli na temperaturu izmenjivača u unutrašnjoj jedinici, da se to uvek naziva isparivač čak i kada obavlja drugu funkciju, jer u suštini u režimu grejanja isparivač je napolju a unutra je kondenzator (isparivač je ono što uzima toplotu iz okoline, kondenzator je ono daje toplotu).

Pošto meni temperatura vazduha na izlazu "isparivača" unutrašnje jedinice iznosi stabilno preko 50oC (nemam ovde termometar koji pokazuje više od 50), onda koliko vidim zaista nema razloga za uključivanje defrosta, bar što se prvog kriterijuma tiče.

---

Onaj drugi kriterijum mi je potpuno nejasan:
Calculate from the end of latest defrost, evaporator high temp. Protection only closes outdoor fan with the compressor still running. Add up to 90 minutes.

Znači, to mi je bilo potpuno nejasno, dok nisam naleteo na slično ali malo bolje napisano:
If the accumulated time of outdoor fan stopped but the compressor keep working in evaporator high temperature protection mode reaches 90 minutes from the end of last defrosting mode.

Ali i i dalje mi nije razjasnilo u potpunosti šta to znači?
Ako je prošlo preko 1.5h od zadnjeg defrosta, spoljni ventilator je zaustavljen, a kompresor radi u režimu zaštite isparivača od velike temperature? Ili zaštita isparivača od previsoke temperature zaustavlja ventilator ali ne zaustavlja kompresor, pa ako prođe 1.5h od zadnjeg defrosta?
Pretpostavljam da je i ovde "isparivač" u unutrašnjoj jedinici, tako da se ovde za razliku od prethodnog uslova radi o previsokoj a ne premaloj temperaturi tog isparivača. Zašto bi isparivač dobio previsoku temperaturu, odnosno kako led može da utiče i na premalu i na preveliku temperaturu unutrašnje jedinice?
 
0

R-Typer

Član broj: 326681
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 17:39 - pre 113 meseci
Citat:
curugs:
Vezano za učestalost defrosta, moje klime pevaju po ovom vremenu, kad je ispod minus 5 one su super, defrosti su na 4-5 sati možda i manje i ako se ni kod mene ne zabeli isparivač( lapsus: kondenzator:))a kad je pre neki dan vejalo u jednom periodu su bili na 45 minuta. Tada se desilo da se led stvorio na spoljašnjoj strani klime ispred ventilatora, kao dve polukružne tanke ledenice, brzo su spale ali je super izgledalo.

[Ovu poruku je menjao curugs dana 08.01.2015. u 16:12 GMT+1]



@curugs

koju klimu imas? ja imam fujitsu asyg12llcb. i meni klima radi slicno kao sto si opisala za tvoju.

nazalost, kad je napolju velika vlaga/magla tipa 85-100% i temperatura -10, -15, moja klima ide na defrost svakih 25 minuta, pa onda radi 25 minuta, pa onda ponovo 25 minuta u defrost i tako cele noci dok preko dana ide defrost na svakih 3-4 sata i uspe da ugreje sobu ipak. ali tim danima nocu je hladno u sobi, nekih 17-19 stepeni a kompresor tandrche i cichi punom parom.

ovo mi je prva klima i naseo sam na pricu da ovaj fujitsu isporucuje 3kw na -15 a niko mi od pametnjakovica nije spomenuo za vlagu i problem defrosta uopste. tako da sam jako nezadovoljan sa ovom klimom.

inace kad su bili ovi veliki minusi i do -20, bio je suv vazduh napolju, bar kod mene, tako da mi je klima radila ok i lepo je ugrejala sobu. i tada sam se bas jako prijatno iznenadio kako radi.

kontam da je prodam pa cu vijat tu nocriu koja se ovde tako hvali.

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 18:03 - pre 113 meseci
a kolika ti je soba i kakva je izolacija?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6357336 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.