Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6355735 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.01.2015. u 10:51 - pre 113 meseci
koliko planiras da ti bude razdaljina od jedinica do spoljasnje?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.01.2015. u 10:56 - pre 113 meseci
Gledaj da izbegnes multisplit, to je nuzno zlo. Samo ako bas nema gde dve spoljne da stanu.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.01.2015. u 11:01 - pre 113 meseci
to vazi za inveretere, kod ovih on off je svejedno
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.01.2015. u 11:09 - pre 113 meseci
Od prve veze saznao da je pusiona tj stav teh.direktora je da se ne iskljucuje dok traje sezona .. u cetvrtak zovem sledecu vezu , da pokusamo sa nesto jacim adutom .. kako stoje stvari bice ovo duga zima .. sad bih se ispsovao , ali ima dama pa :P

Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 17:30 - pre 113 meseci
Da li Vaše klime idu u defrost na ovom stalnom minusu? Ima li na njima uopšte leda?
Recimo noćas i danas kada je ceo dan temperatura bila u minusu. Kod mene nema leda ali defrost je redovan za koji ja ne vidim razloga.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 17:36 - pre 113 meseci
To je od uredjaja do uredjaja.

Moj fujitsu ide po potrebi,a lg ide u defrost bilo ne bilo leda.

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2027
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 17:44 - pre 113 meseci
i moja fujitsu TP ide po potrebi u defrost, kad nakupi leda
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

lasta
Ruza Cvetkovic

Član broj: 77283
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 17:57 - pre 113 meseci
Citat:
lud ko struja:
Citat:
lasta:
Ne razumem pocetak predhodne poruke. Valjda je to neko nase opste poznato prepucavanje.
U svakom slucaju, patrone za sakupljanje vlage su od razlicitog proizvodjaca. Nekad su pakovana kao so a nekad je so vec upakovana u propusnu kesicu. Nekad je pakovana jedna u kutiju a nekad dve. Naravno u zavisnosti od proizvodjaca zavisi i cena.
Pozdrav svima

Ne kupuju gotove od proizvodjaca vec kupe tu so (na kilo) pa dopunjuju i tako izadje 10 puta jeftinije. So nije obicna kuhinjska vec neka druga, mogu da se raspitam!



Ne znam gde se kupuje ta so na kilo. To su ustvari one kesice za sakupljanje vlage koje se dobiju kad se kupuju patike i slicno samo veliko pakovanje. Ako bi se mogli raspitati gde se to nabavlja. Hvala
 
0

lasta
Ruza Cvetkovic

Član broj: 77283
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 18:10 - pre 113 meseci
[quote]anon3017188:
Citat:
lud ko struja:



Da li ti uopste znas zbog cega se smejes ?
Pitaj za odgovor nekog ko ima spoljnu jedinicu postavljenju na balkon,terasu natkrivenu , koja je temperatura tamo kada je klima ukljucena na hladjenje --- i dali sme da otvori vrata od balkona zbog toplote.
Bolidu , cujes da zena menja stalno patrone ,VELIKA KOLICINA KONDENZACIJE !!! Pvc stolarija je samo zadihtovala objekat.Vlaga je tu bila i pre PVC stolarije.Objekat vuce odnekud vlagu -- podrum , betonske stazice , oluk...........itd.
Potrebno je da obrati paznju i na mogucnost takvog problema !!!!




Vlage nije bilo pre PVC stolarije. Podrum ispod mene je suv ( nema vlage) ali njega niko ne greje i on je hladan (inace je delom moj podrum ). Grejem se na TA pec koje se nocu pune, znaci nocu je toplo. I sad u 19h termometar na jednom casovniku ( ako je tacno) kaze 24C. Ali nas je 4 u dvosobnom stanu i imamo puno namestaja koji ne dozvoljava da zidovi disu. Ako vise luftiram, vise je hladno u stanu a neko rece da treba vise da zagrejem. Jos sam napravila "slag na torti" kad sam pre dve godine promenila i ulazna vrata i sad je toplije nego pre ali samo u najlon kesi :/ Sve je to meni jasno i ja samo trazim sta bi tu bilo najbolje da uradim da bi se resila vlage od kondenzacije. hvala i dalje :)
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 18:29 - pre 113 meseci
Citat:
tihi2:
Da li Vaše klime idu u defrost na ovom stalnom minusu? Ima li na njima uopšte leda?
Recimo noćas i danas kada je ceo dan temperatura bila u minusu. Kod mene nema leda ali defrost je redovan za koji ja ne vidim razloga.


Uredjaj ulazi u defrost kad je temperatura izmenjivaca padne ispod zadate nije obavezno prisustvo leda.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 18:34 - pre 113 meseci
[quote]lasta:
Citat:
anon3017188:
Citat:
lud ko struja:



Da li ti uopste znas zbog cega se smejes ?
Pitaj za odgovor nekog ko ima spoljnu jedinicu postavljenju na balkon,terasu natkrivenu , koja je temperatura tamo kada je klima ukljucena na hladjenje --- i dali sme da otvori vrata od balkona zbog toplote.
Bolidu , cujes da zena menja stalno patrone ,VELIKA KOLICINA KONDENZACIJE !!! Pvc stolarija je samo zadihtovala objekat.Vlaga je tu bila i pre PVC stolarije.Objekat vuce odnekud vlagu -- podrum , betonske stazice , oluk...........itd.
Potrebno je da obrati paznju i na mogucnost takvog problema !!!!




Vlage nije bilo pre PVC stolarije. Podrum ispod mene je suv ( nema vlage) ali njega niko ne greje i on je hladan (inace je delom moj podrum ). Grejem se na TA pec koje se nocu pune, znaci nocu je toplo. I sad u 19h termometar na jednom casovniku ( ako je tacno) kaze 24C. Ali nas je 4 u dvosobnom stanu i imamo puno namestaja koji ne dozvoljava da zidovi disu. Ako vise luftiram, vise je hladno u stanu a neko rece da treba vise da zagrejem. Jos sam napravila "slag na torti" kad sam pre dve godine promenila i ulazna vrata i sad je toplije nego pre ali samo u najlon kesi :/ Sve je to meni jasno i ja samo trazim sta bi tu bilo najbolje da uradim da bi se resila vlage od kondenzacije. hvala i dalje :)


Koja kolicina kondenzacije se javlja?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 18:38 - pre 113 meseci
Retko mi ide u defrost na ovom minusu, trenutno -9C*.tek sad vidim koja je razlika u fix i inverter klimi.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:12 - pre 113 meseci
Eto a koliko si se zalio na pocetku , na kraju si cak i ti zadovoljan klimom :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:12 - pre 113 meseci
Algoritam za odredjivanje defrosta kod Toshibe (manje vise i kod drugih): ako je temperatura izmenjivaca ispod -20 izmedju 10. i 15. minuta rada

koji se uzima kao reper onda ce kod 27 min i 40 sec ako nema promene u narednih 2 min prebaciti u defrost.

To je algoritam za defrost u trecoj temperaturnoj zoni u prve dve zone je nesto drugacije i nema defrosta iznad -5 (temperature izmenjivaca)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:14 - pre 113 meseci
Ja sam na pomenutoj midei 12hr (onoj koju je anon popljuvao) video defrost zadnji put tokom kratkotrajnog snega pre božića, i odonda nijedan defrost. Ne kapiram kada i zašto se taj defrost aktivira, gledao sam servisno uputstvo gde je objašnjeno aktiviranje defrosta, ali ništa ja tu nisam uspeo da ukapiram jer nije pomenuta nijedna konkretna temperatura nego samo neke moguće razlike između sobne temperature i isparivača, i nekakvi tajmeri 40min, 90min, i slično.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:28 - pre 113 meseci
Kod mene Fujitsu LEC nekada ide u defrost iako je spoljasnja jedinica suva kao barut nema trunke inja na izmenjivacu. Tada ode bukvalno na 1 min u deforst i posle opet krene sa grejanjem. To se desva kada dugo radi bez defrosta na ovim minusima i kada je suv vazduh. A kada je vlazno i temp oko 0 onda se zabeli izmenjivac i ide na nekih sat vremena i tada joj treba bar 5-6 min da otopi sve i ponovo krene sa grejanjem.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:30 - pre 113 meseci
Fix speed midea ima samo dva senzora temperature na unutrasnjoj i po njima u funkciji sa vremenom odredjuje defrost.

@pisac koliku prostoriju grejete?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 19:44 - pre 113 meseci
Citat:
lasta:
Citat:
lud ko struja:
Citat:
lasta:
Ne razumem pocetak predhodne poruke. Valjda je to neko nase opste poznato prepucavanje.
U svakom slucaju, patrone za sakupljanje vlage su od razlicitog proizvodjaca. Nekad su pakovana kao so a nekad je so vec upakovana u propusnu kesicu. Nekad je pakovana jedna u kutiju a nekad dve. Naravno u zavisnosti od proizvodjaca zavisi i cena.
Pozdrav svima

Ne kupuju gotove od proizvodjaca vec kupe tu so (na kilo) pa dopunjuju i tako izadje 10 puta jeftinije. So nije obicna kuhinjska vec neka druga, mogu da se raspitam!



Ne znam gde se kupuje ta so na kilo. To su ustvari one kesice za sakupljanje vlage koje se dobiju kad se kupuju patike i slicno samo veliko pakovanje. Ako bi se mogli raspitati gde se to nabavlja. Hvala

To u patikama nije so vec silica gel i treba da ga ima u pet sopovima (za macke) a mozda i na drugim mestima samo ne znam gde. Ovde http://science.howstuffworks.c...ence-questions/question206.htm kazu da mozete da ga osusite na 150 stepeni i ponovo koristite.
Juce sam bas pricao sa covekom i on je koristio so za puteve (kalcijum hlorid) jer je i u odvlazivacu imao istu takvu samo fensi upakovanu. Kaze da moze i obicna kuhinjska so ali je ta kalcijumova krupnija pa se ne prosipa!
Citat:

Vlage nije bilo pre PVC stolarije. Podrum ispod mene je suv ( nema vlage) ali njega niko ne greje i on je hladan (inace je delom moj podrum ). Grejem se na TA pec koje se nocu pune, znaci nocu je toplo. I sad u 19h termometar na jednom casovniku ( ako je tacno) kaze 24C. Ali nas je 4 u dvosobnom stanu i imamo puno namestaja koji ne dozvoljava da zidovi disu. Ako vise luftiram, vise je hladno u stanu a neko rece da treba vise da zagrejem. Jos sam napravila "slag na torti" kad sam pre dve godine promenila i ulazna vrata i sad je toplije nego pre ali samo u najlon kesi :/ Sve je to meni jasno i ja samo trazim sta bi tu bilo najbolje da uradim da bi se resila vlage od kondenzacije. hvala i dalje :)

Vlage je moralo biti samo je niste videli posto nije nigde curila vec isla u zid ili napolje kroz prozor, aspirator ili ventilaciju. Cetvoro dnevno izbace oko 8-10 litara vode pa vi vidite! Tesko da ce vam biti dovoljna so ili gel vec cete morati uzeti elektricni odvlazivac.
Citat:
pisac:
Ja sam na pomenutoj midei 12hr (onoj koju je anon popljuvao) video defrost zadnji put tokom kratkotrajnog snega pre božića, i odonda nijedan defrost. Ne kapiram kada i zašto se taj defrost aktivira, gledao sam servisno uputstvo gde je objašnjeno aktiviranje defrosta, ali ništa ja tu nisam uspeo da ukapiram jer nije pomenuta nijedna konkretna temperatura nego samo neke moguće razlike između sobne temperature i isparivača, i nekakvi tajmeri 40min, 90min, i slično.

Kod mene sinoc i danas 2-3 defrosta,mnogo bolje nego pre neki dan kad je bilo 4-5 stepeni u plusu.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 22:33 - pre 113 meseci
@ lud ko struja...................bas me interesuje tvoje misljenje , odakle povecana vlaznost u tom objektu ???
Ajde da cujem tvoje misljenje !!!!


 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 22:50 - pre 113 meseci
[quote]lasta:
Citat:
anon3017188:
Citat:
lud ko struja:



Da li ti uopste znas zbog cega se smejes ?
Pitaj za odgovor nekog ko ima spoljnu jedinicu postavljenju na balkon,terasu natkrivenu , koja je temperatura tamo kada je klima ukljucena na hladjenje --- i dali sme da otvori vrata od balkona zbog toplote.
Bolidu , cujes da zena menja stalno patrone ,VELIKA KOLICINA KONDENZACIJE !!! Pvc stolarija je samo zadihtovala objekat.Vlaga je tu bila i pre PVC stolarije.Objekat vuce odnekud vlagu -- podrum , betonske stazice , oluk...........itd.
Potrebno je da obrati paznju i na mogucnost takvog problema !!!!




Vlage nije bilo pre PVC stolarije. Podrum ispod mene je suv ( nema vlage) ali njega niko ne greje i on je hladan (inace je delom moj podrum ). Grejem se na TA pec koje se nocu pune, znaci nocu je toplo. I sad u 19h termometar na jednom casovniku ( ako je tacno) kaze 24C. Ali nas je 4 u dvosobnom stanu i imamo puno namestaja koji ne dozvoljava da zidovi disu. Ako vise luftiram, vise je hladno u stanu a neko rece da treba vise da zagrejem. Jos sam napravila "slag na torti" kad sam pre dve godine promenila i ulazna vrata i sad je toplije nego pre ali samo u najlon kesi :/ Sve je to meni jasno i ja samo trazim sta bi tu bilo najbolje da uradim da bi se resila vlage od kondenzacije. hvala i dalje :)


Jedan od najstarih nacina za proveru je -- sipate kuhinjsku so,vegetu u slanik i ostavite na stolu,kuhinskom delu i ispratite sta se desava.Ako se pojavi vlaga u slaniku vi imate problem sa POVECANOM vlagom u objektu.
Ako zelite da resite taj problem.....
morate da pronadjete uzrok vlage.Najcesci problem je kapilarna vlaga -- zbog koje se neki " bolidi " cak i smeju.
To znaci da vas objekat od nekuda vuce vlagu -- podrum,betonske stazice oko zgrade,oluk,stara gradnja,zemljiste gde se nalazi objekat........ -- to je najcesci problem.
Problem moze biti i navike ljudi -- lose provetravanje,spremanje rucka,kupotilo......itd.

Prvo bi trebalo da sve ovo gore uzmete u obzir i da razmislite koje su mogucnosti za resenje.
To sto vi kazete podizanje temperaure u objektu je samo nuzno zlo -- " temperatura je nosilac vlage "
Postoje razna resenja ali najvaznije TREBA LOCIRATI PROBLEM.
Morate da vi iznesete neko svoje misljenje i da uradite onaj test sa vegetom,so.
To deluje jako prosto ali je i jako efikasan pokazatelj prisustva vlage.

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6355735 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.