Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348753 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 22:57 - pre 112 meseci
Citat:
lasta:Vlage nije bilo pre PVC stolarije. Podrum ispod mene je suv ( nema vlage) ali njega niko ne greje i on je hladan (inace je delom moj podrum ). Grejem se na TA pec koje se nocu pune, znaci nocu je toplo. I sad u 19h termometar na jednom casovniku ( ako je tacno) kaze 24C. Ali nas je 4 u dvosobnom stanu i imamo puno namestaja koji ne dozvoljava da zidovi disu. Ako vise luftiram, vise je hladno u stanu a neko rece da treba vise da zagrejem. Jos sam napravila "slag na torti" kad sam pre dve godine promenila i ulazna vrata i sad je toplije nego pre ali samo u najlon kesi :/ Sve je to meni jasno i ja samo trazim sta bi tu bilo najbolje da uradim da bi se resila vlage od kondenzacije. hvala i dalje :)


Ja gore opisah detaljno sta se sve moze uradit i kako,ako ne pomaze jace grijanje,provjetravanje itd onda kupi odvlazivac to sigurno radi.

-nemoj bacat pare na kesice i tablete za odvlazivanje,to je glupost
-nemoj kupovat mali odvlazivac "peltierov element" koji kosta nov do 50€ i to je bacanje para
-kupi pravi odvlazivac koji ima kompresor ,kosta od 100€ pa na vise

Tablete i ostale zavrzlame su bezze zato sto stavis tabletu u sobu i treba joj 10 dana da skupi mozda 2 dl vode.
Pravi odvlazivac ima kapacitet 10 litara,20 litara,30 litara vode dnevno.Ali to je u specificnim uslovima.

Kad zadas da ti uredjaj odrzava idealnu vlaznost npr 40-50% realno je da taj uredjaj izvuce 2 litra vode u nekim standardnim uslovima,a ako je stan puno vlazan onda i vise.

Nabavi to sto prije,vjerovatno niste svjesni koliko to lose utice na zdravlje,kad se pocnu pojavljivat mrlje na zidu to je vec opasno.

A prskati takav zid raznim sprejevima fungicidima je jos gore.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 22:59 - pre 112 meseci
Citat:
anon3017188:
@ lud ko struja...................bas me interesuje tvoje misljenje , odakle povecana vlaznost u tom objektu ???
Ajde da cujem tvoje misljenje !!!!



Ja nisam rekao da je vlaznost povecana vec ista ko pre samo sad ima PVC pa se vlaga kondenzuje i curi umesto da isparava kroz losu stolariju! Ako bas hoce nek zalepi foliju na zid pa ce videti da li je kondenzacija ili kapilarna (ili obe), eto to je moje misljenje.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:03 - pre 112 meseci
Ako je podrum hladan a izolacije od podruma nema kladim se da je tu uzrok.

Na podu ce imati temperaturu rosenja.

I sama je rekla da joj se ne provjetrava zato sto hladi stan.

Ali provjetravati se mora,jer ustajali zrak nije dobar,mora zrak koji je zasicen vodom izbacit vani a upustit novi.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:07 - pre 112 meseci
Citat:
pisac:
Ja sam na pomenutoj midei 12hr (onoj koju je anon popljuvao) video defrost zadnji put tokom kratkotrajnog snega pre božića, i odonda nijedan defrost.


Znaci po ovome sto si ti napisao -- " ovo gore napisano " , tvoja fix klima nekoliko dana nema nijedan defrost.Evo danas ,preko dana je bilo oko 0 C a sada je otisla u -10 C i ti tvrdis da nijednom nije isla u defrost.Slusao sam ja i ostale tvoje price kako tvoja fix klima odlicno greje i na - 10 C , - 20 C spoljne temperature.
Ja licno mislim da si ti " glumac " , prevazisao i sebe samog !!!
Ajde da pozovemo novinare da ovo cudo iz Srbije objavimo celoj nasoj planeti.
Evo ja bih ti preporucio jedan nedeljnik da se njima obratis,a zove se -- TRECE OKO.
Mislim da bi oni bili zainteresovani za tvoju pricu.


 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:14 - pre 112 meseci
E nateracete me da stavim IP kameru na terasu i da strimujem kako radi klima! Od juce popodne do sad malopre je napunila 5-6 litara od defrosta,lepo kazem da bolje radi na -5 nego na +5.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:16 - pre 112 meseci
Citat:
lud ko struja:
Citat:
anon3017188:
@ lud ko struja...................bas me interesuje tvoje misljenje , odakle povecana vlaznost u tom objektu ???
Ajde da cujem tvoje misljenje !!!!



Ja nisam rekao da je vlaznost povecana vec ista ko pre samo sad ima PVC pa se vlaga kondenzuje i curi umesto da isparava kroz losu stolariju! Ako bas hoce nek zalepi foliju na zid pa ce videti da li je kondenzacija ili kapilarna (ili obe), eto to je moje misljenje.


Ja nemam taj problem -- naravno da se stakla ponekada ovlaze i pojavi po neka kap vode .............ali nista strasno,alarmantno.Temperatura kod mene je 20 - 22 C u objektu.
A zasto se to desava kod ovog primera -- interesujeme tvoje misljenje.
Sta je tu problem po tebi ???
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:18 - pre 112 meseci
Citat:
lud ko struja:
E nateracete me da stavim IP kameru na terasu i da strimujem kako radi klima! Od juce popodne do sad malopre je napunila 5-6 litara od defrosta,lepo kazem da bolje radi na -5 nego na +5.


Pa covek kaze da kod njega nema defrost-a.
A ti napunio kofe sa vodom ???
A ja tu klimu imam kuci tako da znam kako radi -- i ja nista nepisem napamet .
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:18 - pre 112 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
pisac:
Ja sam na pomenutoj midei 12hr (onoj koju je anon popljuvao) video defrost zadnji put tokom kratkotrajnog snega pre božića, i odonda nijedan defrost.


Znaci po ovome sto si ti napisao -- " ovo gore napisano " , tvoja fix klima nekoliko dana nema nijedan defrost.Evo danas ,preko dana je bilo oko 0 C a sada je otisla u -10 C i ti tvrdis da nijednom nije isla u defrost.Slusao sam ja i ostale tvoje price kako tvoja fix klima odlicno greje i na - 10 C , - 20 C spoljne temperature.
Ja licno mislim da si ti " glumac " , prevazisao i sebe samog !!!
Ajde da pozovemo novinare da ovo cudo iz Srbije objavimo celoj nasoj planeti.
Evo ja bih ti preporucio jedan nedeljnik da se njima obratis,a zove se -- TRECE OKO.
Mislim da bi oni bili zainteresovani za tvoju pricu.




I meni ovdje prestaju sve logike,i ne znam zasto citam vise ovakve forume.

Ja imam fujitsu nocriu koja kosta 1000€,znam ljude koji imaju mitsubishi od 1000€ i vise,toshibe isto preko 1000€................i svima nama klime idu u defrost.

Ali evo imamo nekog ko ima obicno jeftinu fix klimu i njemu ne ide u defrost.

Ajmo sad svi pocet pricat bajke.
 
0

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:19 - pre 112 meseci
Mislis zasto uopste ima vlage,cak i pre postavljanja PVC prozora? Pa verovatno od kuvanja,pranja, susenja vesa i 4 ljudi u dvosobnom stanu sa losom ili nikakvom izolacijom.
Citat:
anon3017188:
Citat:
lud ko struja:
E nateracete me da stavim IP kameru na terasu i da strimujem kako radi klima! Od juce popodne do sad malopre je napunila 5-6 litara od defrosta,lepo kazem da bolje radi na -5 nego na +5.


Pa covek kaze da kod njega nema defrost-a.
A ti napunio kofe sa vodom ???
A ja tu klimu imam kuci tako da znam kako radi -- i ja nista nepisem napamet .

Meni je ovo napunjeno veceras za 6-7h,pre toga je otisla samo 2 puta u defrost i to na samo par minuta. Pre par godina kad je koriscena za dogrevanje je isla na svakih sat vremena,sto je starija to bolje radi.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.01.2015. u 23:21 - pre 112 meseci
@nexteen pa zadovoljan sam samo sto je ne smem ugasiti uopste ovih dana kako bi mi odrzavala ovaj komfor doduse tako i najbolje radi zahvaljuci vasim savetima anon rovac itd itd
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 02:23 - pre 112 meseci
Citat:
anon3017188: Slusao sam ja i ostale tvoje price kako tvoja fix klima odlicno greje i na - 10 C , - 20 C spoljne temperature.


Slušaj klinac, nigde ja nisam rekao da greje na -20 jer tu temperaturu nisam doživeo u ovom stanu gde je klima. Ali na -10 greje kao to sam opisao. Tvoje fantazije i karikiranja ostavi za svoju devojku ili svoje društvo koje možda pada na te klinačke nezrele fore.

Inače, ta klima u servisnom uputstvu ima navedeno grejanje do -7, na toj temperaturi je predviđeno da daje 2.4kW toplote. Meni je na -10 davala kao što sam rekao negde između 2.2-2.4kW, a ti namontiraj tu svoju klimu bolje pa ćeš možda postići isto što i ja. Ne znam iz kog filma u svojoj glavi ti izvlačiš tu paranoju da ja imam neki poseban razlog da lažem ovde na forumu? Jel to onaj princip: lopov misli da su i svi drugi lopovi?

Što se tiče defrosta, sve je kako sam rekao: ja nijedan defrost od pre neki dan nisam video niti čuo (a defrost ima onaj jaki FŠŠŠŠŠššššš... zvuk kada se prebaci reverzni ventil). Tokom snega je samo jednom na početku uradila defrost i posle više nijednom iako sam je satima gledao (sa kompjutera direktno vidim klimu, a na kompjuteru sam veći deo dana/noći). Klima je u predsoblju i greje ceo stan, šanse da ne vidim/ne čujem ili zanemarim defrost dok sam u kupatilu ili kuhinji su vrlo male ali ipak postoje. Međutim, svo ostalo vreme (ako izuzmemo vreme spavanja kad ga sigurno ne bih čuo) jednostavno nema defrosta. Zadnja 3-4 sata recimo nema defrosta sigurno.

Algoritam za defrost koji je naveden u servisnom uputstvu mi je potpuno nejasan, ali uključuje i programiranu temperaturu i trenutnu temperaturu u stanu. Pošto je programirana temperatura 30, a trenutna oko 22, možda je to tajna koja nekako eliminiše defrost. Klima je već nedeljama u režimu konstantnog maksimalnog grejanja.

I sad da ti ponovim ono od malopre: nisam ja nekakav klinac koji će da se fali na forumu kako je nabacio jeftinu a dobru klimu, ne znam iz kog filma u svojoj glavi ti izvlačiš tu paranoju da ja imam neki poseban razlog da lažem ovde na forumu? Nisam ja ovde da bi se takmičio čiji je veći.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 07:11 - pre 112 meseci
Što se tiče vlage u kući. Dok sam živeo sa mojima u kući loše gradnje staroj 40 godina, bez izolacije i dok je grejanje bilo TA: zidovi su uvek bili hladni i vlage je bilo svuda gde su TA slabije dobacivale. Kad je uvedeno centralno grejanje bilo je bolje, ali je u jako hladnim danima opet bilo vlage po nekim ćoškovima (ka podrumu i ka tavanu). Kad je stavljena PVC stolarija javljao se kondenz na staklima, što se nije promenilo ni kad je stavljena spoljna izolacija.
Po meni to je sve do lošeg grejanja i do neizolovanih delova objekta.

Zanimljivo mi je da sada u stanu koji je novogradnja, i gde je Alu stolarija koja je ledena ovih dana, uopšte nemamo kondenz na staklima. Fasada je ventilisana, pretpostavljam da vlaga nekako izađe sama pošto se luftira 1-2x dnevno (nismo kod kuće veći deo dana).
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 07:12 - pre 112 meseci
@pisac
interesuje me koliki je stan i sta jos imate od grejanja?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 08:30 - pre 112 meseci
Citat:
pisac:


Što se tiče defrosta, sve je kako sam rekao: ja nijedan defrost od pre neki dan nisam video niti čuo (a defrost ima onaj jaki FŠŠŠŠŠššššš... zvuk kada se prebaci reverzni ventil). Tokom snega je samo jednom na početku uradila defrost i posle više nijednom iako sam je satima gledao (sa kompjutera direktno vidim klimu, a na kompjuteru sam veći deo dana/noći). Klima je u predsoblju i greje ceo stan, šanse da ne vidim/ne čujem ili zanemarim defrost dok sam u kupatilu ili kuhinji su vrlo male ali ipak postoje. Međutim, svo ostalo vreme (ako izuzmemo vreme spavanja kad ga sigurno ne bih čuo) jednostavno nema defrosta. Zadnja 3-4 sata recimo nema defrosta sigurno.



Ajde da rezimiramo ovu nasu diskusiju..............
Znaci svi mi ovde koji smo na ovoj temi ,ispadamo BUDALE - jer nase klime idu u defrost.
A ti si jedinini PAMETAN.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 08:33 - pre 112 meseci
Citat:
Heinz:

Zanimljivo mi je da sada u stanu koji je novogradnja, i gde je Alu stolarija koja je ledena ovih dana, uopšte nemamo kondenz na staklima. Fasada je ventilisana, pretpostavljam da vlaga nekako izađe sama pošto se luftira 1-2x dnevno (nismo kod kuće veći deo dana).



Pa stan je novogradnja.........-- objekat je suv.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 08:39 - pre 112 meseci
Evo postavicu slike kako sam ja kod mene odradio hidroizolaciju,termo, prve ploce.

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 08:55 - pre 112 meseci
Na temu ranije pomenutih filtera. Filteri sa Toshibe:
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
Prikačeni fajlovi
 
0

lasta
Ruza Cvetkovic

Član broj: 77283
Poruke: 26
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 09:09 - pre 112 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ako je podrum hladan a izolacije od podruma nema kladim se da je tu uzrok.

Na podu ce imati temperaturu rosenja.

I sama je rekla da joj se ne provjetrava zato sto hladi stan.

Ali provjetravati se mora,jer ustajali zrak nije dobar,mora zrak koji je zasicen vodom izbacit vani a upustit novi.


Hvala vam na svim odgovorima. Mislim da je vlaga zbog kondenzacije jer, kao sto rekoh, podrum je suv ali se ne greje a stan je sa tri strane spoljni zid, vecinom na istok (sever i jug-ostali deo). Stanovi iznad mene nemaju ovaj problem kao i stanovi sa suprotne strane. Temperatura pri podu jeste hladnija (osecam po nogama :). Provetravamo odprilike 2-3 puta dnevno ali obicno to nije ceo stan odjednom. Ne moram da stavljam so na sto radi provere da li valge ima jer znam da ima. I jedino resenje je, kako je rovaccc rekao, kupovina ozbiljnog odvlazivaca da mi se ne bi dogodila situacija od pre 2 godine kad nisam bila spremna na tu kondenzacijsku vlagu pa sam ceo tepih morala da bacim.
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 09:30 - pre 112 meseci
Lasta ako je tako kako kažete naime da vlage nije bilo pre zamene prozora i da nemate problem sa vlagom u zidovima, za gušu majstora koji je ugradio stolariju. Novo nastala vlaga nije posledica PVC stolarije kao takve već njenog kvaliteta ili loše ugradnje, ako je stolarija ugradjena u zoni cigle a ne u zoni izolacije pojava hladnog mosta je garantovana što se manifestuje rošenjem stakla. No kako to kod nas biva, (rodilo se ,valja ga ljuljati) najbrže ( ali i košta) je uzeti odvlazivač, mada postoji na hrvatsikm sajtovima nešto što se zove "odzračnik" PVC stolarije, navodno se ugradjuje u uglove prozora ili vrata,nisam sigurna da li je to adekvatno za vaš problem ali možda da potražite više o tome na netu.
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.01.2015. u 09:43 - pre 112 meseci
Citat:
lasta:
ima. I jedino resenje je, kako je rovaccc rekao, kupovina ozbiljnog odvlazivaca da mi se ne bi dogodila situacija od pre 2 godine kad nisam bila spremna na tu kondenzacijsku vlagu pa sam ceo tepih morala da bacim.



 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348753 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.