Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112145 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 21:25 - pre 209 meseci
... a ne desava se zato sto u Srbiji ni ko radi ne moze da dobije kredit niti pristojno da zaradi.

Sta mislis koliko bi studenata uspelo da dobije kredit u Srbiji, a skolarine su pozamasne i % daleko vece nego verovatno bilogde.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 21:26 - pre 209 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Upravo suprotno, ti i ja nismo svojim roditeljima uvaljeni i nametnuti nego su nas oni stvorili svojom voljom. Cilj im je bio da nesto stvore i posle toga se sve svodi na pomaganje i stvaranje za decu a ne za sebe, sve ostalo je sebicno sa njihove strane jer i ti i ja tek treba da postanemo roditelji a ne da ceo zivot placamo kiriju i zivimo za sebe...


Pa zar izdrzavati nekoga 20, 30 godina nije dovoljno?

Citat:
ventura: Znaš kako kažu mudri ljudi - u životu ne treba žaliti za onim što si uradio, već za onim što nisi uradio.

A to što rade roditelji koji razmišljaju poput tebe, ustvari prave debile od dece, nisu ih naučili osnovnim životnim vrednostima, i čine im jednu veliku medveđu uslugu.


To je valjda rekao Mark Tven. :)

Inace, potpuno se slazem sa ovim sto si rekao. Kada te roditelji nauce da dobijes sve na gotovo bez da se imalo potrudis na kraju ispadnes nesposoban za zivot i da se staras sam o sebi.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 21:56 - pre 209 meseci
@rfe

poenta je bila da je osamostaljivanje proces da se fizicki odvojis od roditelja i pocnes da razmisljas i snosis odgovornost za sebe. bilo da zivis u iznajmljenom stanu, svom stanu, da imas kredit ili ne, da radis jedan part time ili 2 full time posla. a roditelji ti nisu neophodni za zivot, ako mogu da te podrze i pomognu sjajno, ako ne - mozes i sam. to je sustina.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 22:12 - pre 209 meseci
poenta je da covek moze da se osamostali. Enivej, ja ne bih pridavao neki veliki znacaj samostalnom pranju vesa (postoji masina) ili pak pravljenju nekog drnca tipa Dzejmija Olivera: smuckaj jednom i nikad visse !

Hajde recimi, kao mislis ti da je prakticno u Srbiji se osamostaliti sa 18 god. Mislim sta ta osoba treba da uradi i radi da bi prezivela i jos studirala ? Btw, pa sto si brate otisao u UK sto se nisi osamstalio lepo u Srbiji a ?

 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 22:39 - pre 209 meseci
ostamostalio sam se u srbiji pre nego sto sam otisao u UK. u tim godinama. kako? nasao sam full time posao, radio malo i sa strane i sasvim lepo uspevao da prezivim.

zato ne prihvatam argumente da ne moze finansijski da se osamostali u srbiji. moze, samo mora da se radi.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.adsl.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 22:46 - pre 209 meseci

Citat:
caiser:Inace, potpuno se slazem sa ovim sto si rekao. Kada te roditelji nauce da dobijes sve na gotovo bez da se imalo potrudis na kraju ispadnes nesposoban za zivot i da se staras sam o sebi.


Ne znam sto svi vi mislite da je osamostaljivanje neki bauk. Evo meni su roditelji ceo zivot sve davali na gotovo, nisam umeo nista da napravim ali sam se osamostalio bez problema, malo je tesko u pocetku ali se brzo naviknes i naucis svasta i da spremas i da funkcionises odvojeno.

Driga stvar je sto dosta vas misli da je sreca univerzalna stvar. Recimo moji roditelji su hteli da se ja jos ne osamostalim tada kada sam otisao, znaci nisu osecali da sam im na teretu, ali sam ja ipak otisao.

Citat:
ventura:Evo recimo uzmi za primer jednog dobrostojećeg Amerikanca, i jednog dobrostojećeg Srbija od recimo 70 godina. Vreme im je za umiranje. Amerikanac je sa nekih 40-50 godina otplatio kredit za kuću, nakon toga je proputovao pola sveta, video svašta, iskusio svašta (taman to uključivalo i j****** kurvi po Tajlandu) itd. Srbin je za to vreme gradio kuće, rmbao ceo život, napravio kuću sebi, sinu, drugom sinu, ćerci, zetu, vikendicu a za to vreme nije video dalje od svog sela. I kad se njih dvojica osvrnu na kraju na svoj život, ko je bolje prošao?


Isto su prosli! Kako ne shvatas da nesto sto tebe cini srecnim ne cini drugoga srecnim. Neko voli da putuje a neko ne (npr. Lesli), i sigurno neko nece graditi kuce sinovima i cerkama da ga to ne ispunjava. Postoji i razlika u kulturi zbog koje ljudi vole razlicite stvari. Kada sam bio tu moju babu je vise cinilo srecnom da mi da pola svoje penzije (koja je ionako previse mala) nego da to potrosi na sebe. Posto mi je glupo da uzmem onda to posle preko mojih roditelja joj to nadoknadim (donesemo joj zalihe svega i svacega itd...).

A sto se tice tvojih babe i dede, pa ima i u inostranstvu ljudi koji vole da stede i cini ih srecnim da poseduju stvari a ne da putuju..Razlika je sto oni drze pare u banci i sto imaju osiguranje za kucu.

Citat:
A to što rade roditelji koji razmišljaju poput tebe, ustvari prave debile od dece, nisu ih naučili osnovnim životnim vrednostima, i čine im jednu veliku medveđu uslugu.

Moji roditelji su tako razmisljali ali mi nisu ucinili medvedju uslugu a slicno je i sa svima ostalima koje znam, kada su zeleli da se osamostale svi su to i uradili i brzo se navikli na takav zivot. Nije to rocket science pa da moraju roditelji da te uce tome od malena.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.adsl.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 22:49 - pre 209 meseci
Citat:
vindic8or: ostamostalio sam se u srbiji pre nego sto sam otisao u UK. u tim godinama. kako? nasao sam full time posao, radio malo i sa strane i sasvim lepo uspevao da prezivim.

zato ne prihvatam argumente da ne moze finansijski da se osamostali u srbiji. moze, samo mora da se radi.

Moze ali mnogo teze nego u inostrastvu jer ipak nije lako u isto vreme studirati, raditi i placati kiriju...
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 23:05 - pre 209 meseci
tako je srki.

Evo da se nadovezem. Ja sam iz roditeljskog doma otisao pravo u emigraciju. Doduse studirao sam u BG, ali sam bio izdrzavan od rodjusa pa to ne racunam samostalnim zivotom kao sto ne prznajem ni onima koji su dobili kredit jer su u srecnoj drzavi rodjeni i sad kao oni su geniji a mi smo debili.

Sitacija u Srbiji je po meni malo cudna: strasna je skupoca, a nema posla ! Cudno...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 23:54 - pre 209 meseci
Citat:
ventura: Znaš kako kažu mudri ljudi - u životu ne treba žaliti za onim što si uradio, već za onim što nisi uradio.

Evo recimo uzmi za primer jednog dobrostojećeg Amerikanca, i jednog dobrostojećeg Srbija od recimo 70 godina. Vreme im je za umiranje. Amerikanac je sa nekih 40-50 godina otplatio kredit za kuću, nakon toga je proputovao pola sveta, video svašta, iskusio svašta (taman to uključivalo i j****** kurvi po Tajlandu) itd. Srbin je za to vreme gradio kuće, rmbao ceo život, napravio kuću sebi, sinu, drugom sinu, ćerci, zetu, vikendicu a za to vreme nije video dalje od svog sela. I kad se njoh dvojica osvrnu na kraju na svoj život, ko je bolje prošao?

Kakvo je sad to pitanje? Pa valjda onaj ko je zadovoljniji i srecniji, a ko ne nadje srecu u svom selu nece je naci ni na Tajlandima. Ti znas za onu pricu o kosulji srecnog coveka. Sreca, jedino je to vazno. Pusti pare i prolazenje svega i svacega. Covek za tim jurcanjima ima zelju dok je mlad, a i to je samo iluzija da mu je stvarno stalo do tog "prolazenja svega i svacega" , a taj sto je otplacivao kuce do 50 godina pa tad krenuo da kupuje crvena sportska kola i da juri devojke duplo mladje od sebe, taj je za zaljenje. Pateticni jadnik. Vidjao sam ja takve ranije po diskotekama napolju, dok nije vraceno dostojanstvo pa su se onda pojavili i ovde. Ono, sprcao pedeset godina, okupio neke kurave od 20 - 25, stavio neko prstenje i lance, narucio flasu Civasa i sad je on baja. Meni je takvih uvek bilo zao, a pomalo su mi se i gadili. Smetali su mi. Sta ce on tu sa mnom, ja nisam dosao tu da sedim sa svojim caletom, nego sa mojim vrsnjacima. OK, a sta ako ovaj drugi iz tvog primera nije ni hteo da prodje i da iskusi to svasta kao ovaj prvi, i sta ako ga mozda ispunjava da gradi te kuce i vikendice i imanja? Za takvog bi bilo mucenje da ga ti sad na silu motas po tim Tajlandima, isto kao sto bi za ovog prvog bilo mucenje da pravi kucu od cigala umesto sto do 40 - 50 godina otplati drvenu. Ne kazem ja da ti u neku ruku nisi u pravu to oko obrazovanja dece, ali ovaj sto je pravio kuce, lokale, stanove, imanja i to je bolje obezbedio svoju decu nego onaj prvi ili kao sto kazes da ces ti, to sa obrazovanjem, bez uvrede. A znas zasto? Pa deca ovoga sto ima lokale, imanja i stanove ce imati izbor, imace od cega da zive i moci ce da lezerno biraju da li ce da imaju klasicno strucno obrazovanje koje je u sustini obican zanat za prezivljavanje, ili ce se baviti hobijima, kulturom i sirokim obrazovanjem radi usavrsavanje sebe kao licnosti, nesto slicno kao starinska aristokratija, samo skromnije. Jos ako je ovaj nas gegula uzivao u pravljenju tih svojih nekretnina, pa taj se ne bi menjao ni sa hiljadu Dzoova koji su jurcali Tajlandima i sa svim njihovim drvenim kucama.

Sve u svemu, sve su to samo price, a veci deo Srba ce i dalje ziveti u velikim porodicama i to je to. Neki nece, evo, ja tako ne zivim, ali vecina hoce. Englezi ovako, Ameri onako, Nemci na treci nacin, a Srbi ovako, i neka cveta hiljadu cvetova sto rece drug Mao, sta ima veze.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)01.02.2007. u 23:58 - pre 209 meseci
Poenta je proživeti život. To podrazumeva sticanje novih znanja, iskustava itd itd... A teško da je neki tipični seljak iz Požarevca, bolje proživeo život i iskusio više nego neki prosečan seljak iz Alabame...

 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 00:01 - pre 209 meseci
sto njega bas liboracku...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 00:08 - pre 209 meseci
Lesli (jbt, uvek mi cudno kad ti se obracam :D),
zar po toj tvojoj logici (bolje je prosao onaj koji je srecniji svojim zivotom), nije onda i taj dobro prosao, sto je, kako kazes 50god. otplacivao kuce a onda kupio auto i okupio zene od 2x godina — ako je on srecan zbog toga?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 00:08 - pre 209 meseci
Ono sto je poenta tebi mozda nije njima. Mozda su ovi seljaci iz primera bolje proziveli svoje zivote tako sto su gledali svoje useve kako rastu, nego milion drugih nezadovoljnika koji su jurcali sirom sveta nikad srecni i nikad zadovoljni, uvek trazeci nesto drugo i nesto novo da bi bili srecni. I zasto bi mi sad sudili o seljacima iz Pozarevca i iz Alabame i o tome da li su oni svoje zivote proziveli onako kako treba ili nisu. To je njihova stvar. Ono sto je sigurno je to da su i jedan i drugi proziveli bolje od nekoga tamo ko se na silu budi u pola sest, na silu pere zube, na silu ide u klonju, gura se sat vremena kroz saobracaj da stigne na mesto gde u sustini pravi pare za nekog drugog, i gde se jos ocekuje od njega da bude zahvalan zbog toga. Ovo nisam smislio ja, nego Carls Bukovski, i sve je bio u pravu ;)

Znaci, neka zivi ko kako hoce, evo, ja se na primer uzasavam zivljenja sa roditeljima, ali ako neko tako voli, pa neka mu, njegova stvar.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 00:12 - pre 209 meseci
Citat:
Shadowed: Lesli (jbt, uvek mi cudno kad ti se obracam :D),
zar po toj tvojoj logici (bolje je prosao onaj koji je srecniji svojim zivotom), nije onda i taj dobro prosao, sto je, kako kazes 50god. otplacivao kuce a onda kupio auto i okupio zene od 2x godina — ako je on srecan zbog toga?

Pa jeste, ja nisam ni rekao da nije, ali pocetna pretpostavka je bila da je taj proziveo bolje od onog drugog, i da je taj zadovoljan svojim zivotom, a onaj drugi nezadovoljan i nesrecan. A to nema veze. To je mozda tako samo za nekog treceg, ko sad stoji sa strane pa uporedjuje ovu dvojicu i smatra da bi zeleo da prozivi svoj zivot kao ovaj prvi sa Ferarijima, a ne kao onaj drugi sa kukuruzom i pcelama. Sto ne znaci da ne postoje oni kojima su ovi prvi za zaljenje, kao sto postoje oni kojima su za zaljenje ovi drugi.

Kad pogledas objektivno, jasno je ko je tu za zaljenje i ko je smesan. Pa onaj ko pokusava da kupi ono sto je proslo, kad mu vreme nije, i to parama. Pa ne mozes da kupis proslost parama, mozda eventualno neku buducnost, ali je i to znak pitanja. Kad nisi imao te od 2x godina kad si imao 2x godina, sta ce ti posle, kad je jasno zbog cega su one sa tobom? Ima Momo Kapor jednu pricu o tome, o takvome čiči koji na plazu dovodi neku lepoticu koja je kao sa njim, a ona iz prikrajka i sa ceznjom gleda svog vrsnjaka koji raznosi suncobrane. Znaci, nema potrebe da čiče vodaju takve bedzeve po plazama i da pomocu njih dokazuju svoj uspeh onima koje za njega nije briga, nego je bolje da kupe sebi pejsmejkere za te pare.

Evo, nasao sam kako se zove ova prica Mome Kapora - "Par". Evo deo. Kaze: "Zasto sledim taj cudni par? Ne pratim njih. Uhodim u stvari pogrbljenog, izmozdenog bolestima, bezubog, pakosnog Voltera, koji ne prestaje da sipa genijalne dosetke nekoj maloj, beznacajnoj markizi, a ona pogledom trazi konjusara koji ce je smozditi...Pratim Getea...Pikasa... Carlija Caplina ... Nabokova... (nabraja njih i njihove od 2x) ...i pitam se, kako ih genijalnost, mudrost i bogatstvo nisu nista naucili o jednoj jednostavnoj stvari: o mladom raznosacu suncobrana na plazi i o poreklu ceznje koja magli bademaste oci devojke sto svake noci besnu u Nokturnu".

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 02.02.2007. u 01:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
80.93.253.*

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 05:37 - pre 209 meseci
Svako ko je u Srbiji osetio sta znaci rad sa 13-14 godina ne razmislja isto kao kreteni koji sa 27 godina u dupetu satro studiraju a posle toga jos par godina satro traze posao, a u medjuvremenu naprave porodicu i uvale se roditeljima u stan i (potajno) cekaju da matorci odapnu da bi se zence i decica rasirila po stanu.
Ko je kriv- roditelji najvise! Pa bar 90% roditelja nije spremno da svoje male drage princeve i princeze odvede na njivu i natera ih da odrade bar tri meseca full-time seoski posao kako bi deca ukapirala sta znaci zaraditi SVOJE pare. Pored toga, naucila bi razliku izmedju umnog i fizickog rada. Ne mora da bude njiva, moze i bilo koji drugi "inteligentan" posao.

U Americi deca bogatasa sa 14 godina preko leta pocinju da rade kao spasioci ili raznose novine (u to sam se licno uverio, npr. letos se spasiocu na bazenu pokvario auto i pozove oca koji je dosao u Galjardu.. ). Takvi klinci u startu "karijere" nauce vrednost novca tako sto rade za minimalac i bolje ce ukapirati kako novac utrositi kada se iznos na paycheck-u za 10 godina poveca za dve tri nule... Sa druge strane, u Srbiji mozes da vidis kako klinac od 14-15 godina nosi telefon od 300-400 evra. Roditelj koji je dao tolike pare detetu je bas dobar pedagog, u pi**u materinu sto se kaze- ma koliko para imao.

Aj da ne pisem vise o ovome, poenta valjda moze da se shvati...

P.S. Kao sto stranci u 50-im kupuju crvene korvete, tako domaci taj proces rasire malo duze. Krece od prvog kontakta sa ljudima u osnovnoj skoli i traje to smrti...
 
Odgovor na temu

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 09:03 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac:
U Americi deca bogatasa sa 14 godina preko leta pocinju da rade kao spasioci ili raznose novine (u to sam se licno uverio, npr. letos se spasiocu na bazenu pokvario auto i pozove oca koji je dosao u Galjardu.. ). Takvi klinci u startu "karijere" nauce vrednost novca tako sto rade za minimalac i bolje ce ukapirati kako novac utrositi kada se iznos na paycheck-u za 10 godina poveca za dve tri nule... Sa druge strane, u Srbiji mozes da vidis kako klinac od 14-15 godina nosi telefon od 300-400 evra. Roditelj koji je dao tolike pare detetu je bas dobar pedagog, u pi**u materinu sto se kaze- ma koliko para imao.


mislim da je ovim sve receno...
Use the SEARCH, Luke!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 09:48 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac:Ko je kriv- roditelji najvise! Pa bar 90% roditelja nije spremno da svoje male drage princeve i princeze odvede na njivu i natera ih da odrade bar tri meseca full-time seoski posao kako bi deca ukapirala sta znaci zaraditi SVOJE pare.


Odakle izvlacite ovakve stvari? Je l' imate linkove ka nekim naucnim radovima o vaspitanju dece ili to kazete iz nekog vaseg ubedjenja? Odakle vam to da roditelj treba da odvede dete na njivu da bi dete ukapiralo sta znaci zaraditi svoje pare?

Ja cu svom detetu omoguciti da maksimalno uziva, igra igrice, putuje i izlazi dok je mlad(a) a posle neka radi. Ja vec vise godina ne igram nikakve igrice, dosadile mi, ne izlazim kao pre i sl. i neke stvari koje sam pre radio mi vise nisu zanimljive. I sta, da li je trebalo da sam i onda to propustao kada sam zeleo da se zajebavam a i sada to da propustam jer me ne zanima toliko ili mi je bolje sto sam uzivao maksimalno a sada radim i zaradjujem jer ja tako zelim? Ne znam za vas ali meni nije smetalo sto me roditelji nisu slali da radim na njivi po 3 meseca, mada jesam svake godine brao maline pomazuci stricu preko leta ali to ne racunam u rad, i jednom sam lepio neke plakate za neku crkavicu i odlucio da ne radim vise. Bolje mi je bilo sto sam to vreme posvetio provaljivajuci racunare, uceci programiranje za svoju dusu, praveci neke sitne programcice i sl. Meni je to sve bila zabava ali na kraju mi se to isplatilo jer sam u srednjoj skoli provodio manje vremena uceci to (posto sam vec znao dosta), na fakultetu sam samo izasao na ispit bez spremanja a posle sam nasao i posao u toj struci. Siguran sam da toliko ne bih znao da sam imao full time posao jer ne bih imao vremena da izucavam ono sto me je zanimalo. Prvi racunar (C-64) su mi kupili da bih igrao igrice ali posto sam imao dovoljno slobodnog vremena onda sam sam napravio prve programerske korake i uplovio u programerske vode uz pomoc BASIC-a.

Osamostaljivanje nije nekakav rocket science, svako svati sta znaci zaraditi svoje pare kada za to dodje vreme i nikakvo prisilno teranje na rad to nece promeniti. Ako moje dete bude htelo mobilni od 300 evra ja cu da mu kupim. Znam druge kojima su roditelji isto tako cinili pa nisu postali debili kako vi tvrdite vec su sada potpuno odgovorni i samostalni ljudi...

Ne slazem se sa tim konzervativnim misljenjem da treba kaliti "celik". Pustite decu da uzivaju i izlaze dok mogu, posle im to nece biti zanimljivo. Moji roditelji su, kada su bili mladji, putovali gomilu puta po raznimi evropskim i azijskim zemljama (cale je jos bio i u Australiji) i iziveli su se tada kada su to i hteli a sada im je draze da skupljaju pare da obezbede mom bratu i meni stanove (mada ja necu uzeti to od njih). Svako radi ono sto ga ispunjava i zato se ne slazem sa Venturom da su budale oni koji se sa 50 godina vrate pa kupuju kuce i slicno. Jednostavno im nije zanimljivo da putuju i po Tajlandu kao sto bi im bilo zanimljivo da su bili mladji i oni samo rade ono sto ih ispunjava. Glupo je terati decu da se odricu onoga sto ih trenutno ispunjava da bi imali vise kasnije kada ih kasnije te iste stvari nece ispunjavati.

Meni je mnogo znacilo sto su mi roditelji davali pare da odem sa drustvom na more i ja to isto zelim da ucinim i za moju decu i to ce me vise ispuniti nego da ja odem na more a njih da nateram da se odricu nekih stvari dok su mladi da bi mogli da zarade da odu u Grcku sa drustvom. Svako ima svoje veselje i nemojte ljudima soliti pamet kao i sta treba da rade i kada da se osamostale. Nekome je draze da ustedi da ode na neko putovanje dok je nekom drugom draze da ustedi da bi kupio neki dzemper od 500 evra ili da kupi Armani odelo. To je jednostavno svacija privatna stvar i ne mozete im vi reci sta ce vise da ih ispuni (osim ako niste nacista ili pristalica nekog totalitarnog rezima pa da ucite druge kako treba da se razmislja na pravi nacin).

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.01.2009. u 17:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 10:03 - pre 209 meseci
Citat:
Marko Lisinac: Pored toga, naucila bi razliku izmedju umnog i fizickog rada. Ne mora da bude njiva, moze i bilo koji drugi "inteligentan" posao.

Pazi sta zelis, sto bi rekli Kinezi, jer zelje mogu i da ti se ostvare. Na primer, mozda oni ukapiraju da je ovaj drugi rad laksi, pa se navuku, a ti si umesto njih planirao njihove zivote i hteo da postanu "intelektualci" , pa ce onda da ti bude krivo.
Citat:
Marko Lisinac: U Americi deca bogatasa sa 14 godina preko leta pocinju da rade kao spasioci ili raznose novine...

...i imaju onu stvar od pola metra. U Americi.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 02.02.2007. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 10:18 - pre 209 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ...i imaju onu stvar od pola metra. U Americi.


I kako je u toj Americi pošto vidim da imaš najviše iskustva ovde o tome?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)02.02.2007. u 10:20 - pre 209 meseci
Pa pise, svi imaju onu stvar od pola metra, sve je najbolje, a najvise mi se svidja to sto se tamo jede sve sto leti, pa samo sednes, razjapis usta sto vise mozes, a ono pecene seve same ulecu, posebno ako si pre toga raznosio novine.
Citat:
srki: Odakle prosipate ovakve stvari? Odakle vam to da roditelj treba da odvede dete na njivu da bi dete ukapiralo sta znaci zaraditi svoje pare? Ja cu svom detetu omoguciti da maksimalno uziva, igra igrice, putuje i izlazi dok je mlad(a) a posle neka radi. Ja vec vise godina ne igram nikakve igrice, dosadile mi, ne izlazim kao pre i sl. i neke stvari koje sam pre radio mi vise nisu zanimljive. I sta, da li je trebalo da sam i onda to propustao kada sam zeleo da se zajebavam a i sada to da propustam jer me ne zanima toliko ili mi je bolje sto sam uzivao maksimalno a sada radim i zaradjujem jer ja tako zelim?

Pa onaj nas junak iz primera zato i kupuje te crvene kabriolete i igra igrice sa bimbo plavusama u svojih 50 godina, zato sto se nije izivio kad je trebalo jer je za nos vodjen u njive da plevi repu, pa je onda ostao zauvek obogaljen. I sad on pokusava da to nadoknadi kad je vec na pragu toga da bude deda i da vrati to izgubljeno vreme. A to ne moze, pa makar imao sve pare Bila Gejtsa. Sta da radis, neki nikad ne nauce.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I posle tridesete sa roditeljima (Izvor: B92)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112145 | Odgovora: 473 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.