Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za humanost u zatvor

elitemadzone.org :: MadZone :: Za humanost u zatvor

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17986 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 13:37 - pre 207 meseci
Citat:
Ili bar organizovati neki pocetni kurs sociologije za neobavestene, ili mozda stampati knjigu "Sociology for Dummies".

Ili možda pogledati ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=xeOaTpYl8mE
pa odatle zaključiti odakle toliki fašizam .
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
91.150.114.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 14:50 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Bice da je nesto drugo u pitanju, i da problem nije u hranjenju ;-)


misliš da taj neko ko hrani beskućnike pokušava da od njih napravi ličnu vojsku? :))
verovatno je taj zakon i donet da bi se to onemogućilo...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 15:27 - pre 207 meseci
Citat:
Ne, ne i ne. Niste pogledali linkove koje sam ostavio. Food, not bombs je pre svega ime za, ajmo reci, strategiju koju koriste mnoge organizacije tog tipa. Probacu u kratkim crtama to da objasnim - oni su, kao prvo, vegani i prave vegansku hranu (etika na nivou jbg). Drugo, njihovi aktivisti dobijaju hranu tako sto skupljaju po pijacama i ostalim mestima hranu koju prodavci ostave (ta hrana je cesto prljava pa je oni ociste) / ne prodaju. Dakle, takve hrane ima uvek i sustina onoga sto oni rade je da tu hranu, umesto da se baci, podele.

Pa ? I dalje stoji pitanje zašto nije tu hranu podelio na neki legalan način, nego je baš izabrao onaj koji nije u skladu sa zakonom. Šta kao veganska hrana ne može da se spakuje u pakete i tako podeli ? Nije mogao da ih odvede kod sebe kući, pa da ih nahrani kao ljude i da im da se okupaju kod njega u kupatilu ? I na kraju, zar je bilo teško da zatraži dozvolu za takvu aktivnost, pošto smo ustanovili da za tako nešto može da se dobije dozvola ? Hebote, svi se kao bore za neku pravnu državu, a kad čuju da se negde u svetu poštuje zakon koji se njima lično ne dopada, onda je "U hebote, kako su zli". Nije to Srbija, pa da ne važi isti zakon za sve. U uređenim društvima, ako neki zakon postoji, ne ulazim u to koliko je dobar ili loš, on će da se ispoštuje, a ako se nekome taj zakon ne sviđa može ili da ćuti i trpi ili da pokrene inicijativu da se isti promeni, nema treće.
Citat:
Kako kaze na njihovom sajtu: Društvo i vlast trebali bi cijeniti ljudski život više nego materijalno bogatstvo. Većina svjetskih problema izvire baš iz te krize vrijednosti. Dijeljenjem jela na javnim mjestima istovremeno se rješava problem gladi i bacanja viška hrane. Istovremeno se upozorava i na pogrešnu usmjerenost društva koje daje podršku vojnoj industriji i nasilju, umjesto da nahrani gladne.

I šta ti to govori nego da njima zapravo nije stalo do gladnih, koliko do eto tako neke borbe protiv države i fanatičkog dokazivanja svojih stavova. Ako su već rešili da dele hranu na javnom mestu, mogli su da zatraže tu dozvolu koja im je potrebna. Ako je i ne dobiju, postoje javna prihvatilišta za takve ljude u kojima su mogli da odnesu tu prikupljenu hranu, pa čak i da dobrovoljno dele hranu u istim. Znači, nemojte da pričate gluposti kako eto neka država ne dozvoljava da se hrane gladni, već država ne dozvoljava da se krši zakon... Ako bi pustili njih, sutra bi morali da puste nekog bombaša koji se isto tako eto bori za nešto u šta veruje. Da ne budem shvaćen pogrešno, ovde ne pričamo o tome šta je moralno, a šta nije... već o tome šta piše u zvaničnom zakonskm aktu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 15:43 - pre 207 meseci
Citat:

misliš da taj neko ko hrani beskućnike pokušava da od njih napravi ličnu vojsku? :))
verovatno je taj zakon i donet da bi se to onemogućilo...


E sta sve covek ovde nece procitati... ma sigurno - zakon verovatno postoji kao sto postoje zakoni u svakoj iole uredjenoj zemlji da mora da se prijavi okupljanje vise ljudi i da se pre okupljanja obezbede neke neophodne mere obezbedjenja.

Hoces da ti navedem par razloga zasto je to tako?

* Pre svega, bezbednost tih ljudi koji se okupljaju, gde god imas vece grupe ljudi mora postojati neophodna logistika (hitna pomoc, policija, obezbedjen prostor za hitnu evakuaciju) - ukoliko nekim slucajem dodje do nepredvidjenih problema (nemiri, gazenje ljudi zbog pokretanja mase, pozar, nepogode itd...)

* Bezbednost ostalih gradjana (isti razlozi kao i gore, samo za one koji nemaju veze sa protagonistima, pa da ne budu zrtve nekog)

* Javni red i mir, i protok ljudi i vozila (a ne kao u Srbiji da svaka budala moze da prekine saobracaj ili zauzme trotoar)

Vidis, (normalna, da se ogradim) drzava funkcionise tako da omoguci prava i sigurnost svim njenim gradjanima - a ne samo nekoj grupi, pa bila ta grupa i grupa gladnih beskucnika koji su samo dosli da jedu. Sa tim u vidu, ako organizujes neki event bilo kakve prirode sa 25+ ljudi, moras takodje obezbediti neophodnu infrastrukturu za svaku mogucu situaciju - tako, recimo, sve i da imas neku zgradu u USA - moras postovati ono sta je rekao neki tamo "Fire Marshal" u smislu maksimalnog broja ljudi koji mogu biti unutra u bilo kom trenutku - zamisli, kazes onako "Sta je bre, 3.14cko - to je moja zgrada - ja mogu da radim sta god hocu u njoj" - e pa, ne mozes, tj. mozes ali ce da te 'apse, pa ti vidi sta ti je bolje :)

Pre koji mesec - dosao nam Fire Marshal na sajmu i rekao - 9 ljudi max na prvom spratu standa, inace cu sve da teram napolje - neko bi rekao - vidi jbt, diskriminacija, ko je bre on da brani :) A ono, pogledas malo bolje i shvatis da je covek u pravu... Da nesto ode dodjavola, ljudi bi izginuli bez potrebe.

Eto, to su obicno razlozi - a ne neki tamo plan da drzava kontrolise da neko ne pravi vojsku od nekakvih gladnih beskucnika.

Da su ti ljudi, kojim slucajem, krenuli da gaze jedni druge i da recimo pogine njih nekoliko - bas me zanima sta bi "humanista" rekao i da li bi bio srecan sto ce da ide na malo duzu robiju :)

Naravno, tesko je to prihvatiti ako gledas iz perspektive zemlje kakva je Srbija, gde je sasvim normalno da drzavu zabole ona stvar za gradjane i sigurnost istih, gde svaki moron moze da zatvori ulicu Kneza Milosa kad mu se prohte, ili da izgradi neki "objekat" koji moze da se zapali i pobije pola komsiluka (nema veze sto je zatvorio put vatrogascima), ili da ti se neki moroni okupe ispred zgrade i sprecavaju te da, recimo, spavas - ali ako se pogleda iz neke druge, malo sire, perspektive stvar je potpuno logicna i nema blage veze sa "beskucnicima" vec bi gotovo sigurno vazila i za bilo koga drugog.

A to za "hranjenje" je ocigledno pateticni PR tog lika - mogao je da ih nahrani na 1000 nacina, i on je izabrao bas onaj jedan nelegalan - mislim da je vise nego jasno o cemu se tu radi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 16:29 - pre 207 meseci
Pa da, zakonitost i legalizam su najvazniji, i narodna vlas' je sigurno imala dobar razlog zasto ih je donela, a i kad se milicija interesovala za dobrog i postenog coveka. Svaki dobar fasista to zna. I uvek moze da navede 100 jakih razloga za postojanje bilo kog zakona, posebno kad su u pitanju zakoni usmereni protiv onih koji i tako vec leze, pa nije lose da se jos koji put caknu nogom, kad vec leze. Da se razumemo, ne nazivam nikoga ovde fasistom, samo kazem da uvek mogu da se nadju razlozi i opravdanja za bilo sta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 16:44 - pre 207 meseci
Citat:

Pa da, zakonitost i legalizam su najvazniji, i narodna vlas' je sigurno imala dobar razlog zasto ih je donela, a i kad se milicija interesovala za dobrog i postenog coveka


O cemu bre ti trabunjas - "zakonitost" i "legalizam" nisu nikakva "najvaznija" stvar vec nesto sto se, jednostavno, postuje - i ne misli preterano o tome ako si u civilizaciji, a na pravila, ako ti se ne svidjaju, utices na izborima sa svojim kolegama istomisljenicima - ako si, pak, u prvobitnoj zajednici koju ti volis, "zakonitost" i "legalizam" ima onaj ko ima najvecu batinu, i na pravila ne utices, vec dobijas po glavi.. Your call.

"Vlas''" se u ovom slucaju ocigledno ne interesuje ni za koga, vec jednostavno zeli da spreci mogucnost povredjivanja ljudi i krsenje tudjih prava na slobodno kretanje i nepovredivost tela kroz neka minimalna pravila koja moras da postujes ako pravis bilo kakvo vece okupljanje ljudi. Jer, na kraju krajeva, neces biti ti taj koji ce te ljude da zbrinjava ili sahranjuje ako dodje do problema.

Da je taj lik trazio dozvolu - dobio bi je sigurno... mozda bi morao da plati za adekvatno obezbedjivanje skupa i odgovaranje na osnovne zahteve za sigurnost ljudi, ali to je sve - placa i ovako i onako tu hranu.

Al tada ne bi bio u novinama, vec "samo" jedan od hiljada humanih ljudi - cova ocigledno hoce nesto drugo :)

Citat:

posebno kad su u pitanju zakoni usmereni protiv onih koji i tako vec leze, pa nije lose da se jos koji put caknu nogom


Propisi koji vaze za okupljanje vece kolicine ljudi vaze za sve, bez obzira da li su u pitanju gladni beskucnici ili udruzenje ljubitelja jahti - tako da ti je retorika malo... suplja :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 16:58 - pre 207 meseci
Eto o tome trabunjam. I oni su isto imali savrseno razumne i logicne razloge za svoje zakone i na stotine glasnogovornika koji su te zakone i takvo ponasanje opravdavali sa velikim zarom. Pa im nista to nije pomoglo na kraju. Sta da radis, nama nadrealnim plemencima iz prvobitne zajednice koji jos nismo postali onakvi kao vi koji se merite nekim novim liberalnim i arijevskim ljudskim merilima nije normalno da neki hapse nekoga ko hrani gladne samo zato sto je gladnih bilo 26 ili 30 a ne 25, a na nakoj tamo 'artiji pise da mora da ih bude maksimalno 25, a propisi su propisi, kako rece Paja Vujisic. I nije nam normlano da to nasilje i takve zakone opravdavamo time sto su ti gladni bivsi narkomani, mentalno poremeceni (sex. prestupnici su isto menatalno poremeceni, to se zna) ili nesto trece. Sta god ti pisao, takvi stavovi imaju svoje ime, i pobedjeni su jos 1945, ali izgleda da nisu dovoljno pobedjeni, pa ce izgleda trebati da se ponovo pobede, jer je izgleda matori Artur bio u pravu, i izgleda da arijevci stvarno podivljaju kad se ne procisti vrsta s vremena na vreme. Eto, takvi smo mi, pa da ga hebes, a mi protiv svoje prirode niti mozemo, a ruku na srce, niti hocemo. Svidja nam se ovakva. Merimo se neljudskim merilima, sta da radis. I ako se kod nas zbog dejstva ovih vasih usrecitelja jednom pojave takvi gladni i nevoljni beskucnici, mi ima da ih hranimo kad hocemo gde hocemo i u kolikom broju hocemo, a vi dodjite pa nas sprecite.
Citat:
Ivan Dimkovic: Propisi koji vaze za okupljanje vece kolicine ljudi vaze za sve, bez obzira da li su u pitanju gladni beskucnici ili udruzenje ljubitelja jahti - tako da ti je retorika malo... suplja :)

Ama mozda, ali je takva logika supljija. Ne mogu da vaze isti propisi za okupljanje nevoljnih (gladni i bez krova nad glavom) i zadriglih (ljubitelji jahti) , jer oni jednostavno nisu u istoj situaciji. Ljubitelj jahti se okuplja zato sto je zadrigao i besan pa je dosao da se izivljava i raspravlja o tome da li je bolja jahta sa sedistem za hemoroide od perja ili ona sa naduvanim, a nevoljan se okuplja zato sto nema sta da jede i nema gde da spava. Kome je ovo isto, sta da mu kazem. Osim da su i oni imali zakone protiv mentalno poremecenih, u koje u neku ruku spadaju i narkomani, a za sex ofendere smo vec rekli.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 17:08 - pre 207 meseci
Lesli, nihilizam je besmislen :)

Ti ocigledno cujes neke glasove u glavi, posto ova prica nema blage veze sa nekakvim zakonima koji se odnose na "siromasne", arijevcima i ostalim objektima koji su plod tvoje maste - radi se o obicnom zakonu koji vazi za sve i, pre svega, sluzi da garantuje ljudima bezbednost i zdravlje ako se nadju u ili blizu nekog skupa, ko god da su oni.

Citat:

Ne mogu da vaze isti propisi za okupljanje nevoljnih (gladni i bez krova nad glavom) i zadriglih (ljubitelji jahti) , jer oni jednostavno nisu u istoj situaciji. Ljubitelj jahti se okuplja zato sto je zadrigao i besan pa je dosao da se izivljava i raspravlja o tome da li je bolja jahta sa sedistem za hemoroide od perja ili ona sa naduvanim, a nevoljan se okuplja zato sto nema sta da jede i nema gde da spava. Kome je ovo isto, sta da mu kazem. Osim da su i oni imali zakone protiv mentalno poremecenih, u koje u neku ruku spadaju i narkomani, a za sex ofendere smo vec rekli.


Niko ne spori da "zadrigli" i "gladni" nisu u istoj situaciji - fora je u tome da je na onom ko organizuje skup da obezbedi njihovu (ko god da su i koliko god da su gladni/zadrigli) bezbednost i onemoguci povredjivanje i sl... a na to i gladni i zadrigli i svi ostali imaju pravo koje im garantuje drzava kroz sprovodjenje tog zakona.

Ako se tebi takva drzava ne svidja, uvek imas Afriku... tamo niko ne brani nikom nista, uzmes batinu i cuvas svoja prava.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 17:16 - pre 207 meseci
@Lesli
Pa osim sto trabunjas bez veze, daj reci molim te koliko si ti klosara nahranio, ili makar odneo termos kafe zimus. Jeftino je proseravati se ovde kao veliki covekoljubac. Koliko si cebadi odneo zimus, ne u prihvatiliste, nego klincima po rupama u NBG, ili kod marine na Dorcolu???
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 17:59 - pre 207 meseci
Ja se ne predstavljam kao covekoljubac. Ako si mogao da primetis, ne mirisem ti ja mnogo tu pasminu. Ali nisam ni licemer. Sto sve nikakve veze nema sa nakaradnim zakonima i sa onima koji pravdaju te zakone time da beskucnike cine uglavnom mentalno poremeceni. Ja nisam procitao da je taj hranio te beskucnike na sred auto puta ili da je blokirao trotoar i time onemogucavao kretanje nekome, ili da ih je odveo u taj filmski studio ili u zabavni park pa da ih je tamo hranio. Poenta je u tome da je on uhapsen zato sto su bizmismeni, verovatno podmicivanjem (sto oni zovu lobiranje) , isposlovali zakon po kome se sa ulica imaju uklanjati prljavi i ruzni beskucnici jer to steti njihovim bizmisima, tj turizmu.
Citat:
Ivan Dimkovic:Ti ocigledno cujes neke glasove u glavi, posto ova prica nema blage veze sa nekakvim zakonima koji se odnose na "siromasne", arijevcima i ostalim objektima koji su plod tvoje maste - radi se o obicnom zakonu koji vazi za sve i, pre svega, sluzi da garantuje ljudima bezbednost i zdravlje ako se nadju u ili blizu nekog skupa, ko god da su oni.

Dobro, dobro, ne moras da se trudis, rekli smo vec da je i kod onih bilo dovoljno branilaca svakog zakona, posebno onih koji su usmereni protiv slabijih i drugacijih koji prljaju njihovo arijevstvo. A da nisi u pravu, evo i dokaz:
Citat:
Erik Montanez (21), iz humanitarne organizacije "Hrana, a ne bombe", optužen je da je prekršio kontroverzni zakon koji zabranjuje hranjenje velikih grupa siromašnih u gradskom centru.

Montaneza je prerušeni policajac, prema dokumentu iz hapšenja, snimio u sredu dok je trideset neidentifikovanih osoba dobijalo od njega "hranu iz velikog lonca uz pomoć kutlače".

U okolini Orlanda nalaze se zabavni park "Diznijev svet" i filmski studiji "Juniverzala".

Zakon u Orlandu, koji podržavaju lokalni biznismeni, jer, prema njihovim rečima, beskućnici teraju goste, dozvoljava humanitarnim organizacijama da hrane više od 25 ljudi ođednom isključivo ako imaju posebnu dozvolu. U toku jedne godine, jedna organizacija može dobiti dve takve dozvole.


Eto vidis. A uveli su i tu kvaku, jedna organizacija u toku godine moze da dobije dozvolu samo dva puta. Sto izmedju redova znaci - zahebi beskucnike i hrani ih sto manje, dok ne crknu i tako ociste nase lepe ulice na koje smo ih mi bacili. Ovo su verovatno naucili iz iskustva onih, da ponekad treba koristiti nemacku medecinu koja nije tako ocigledna svima. Jel' to zemlja? Jel' to taj napredak? Mi to necemo i tacka.

Uzgred, i inace sam primetio da je ovde kao neki obicaj da kad god se pojavi neko ko malo jasnije vidi nakaznu sustinu i svu necovecnost svih ovih pojava oko kojih se ovde nicim izazvani glozemo, i ume da ih opise malo zivopisnijim jezikom, takav uvek bude od ovdasnjih perjanica proglasen za frustriranog ludaka. Sto ne govori mnogo o takvome, ali govori o perjanicama i o cvrstini njihovih stavova. A izem ti ja tu ubedjenost u stavove koju mogu da poremete skrabotine frustriranog plemenskog ludaka koji cuje glasove.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 08.04.2007. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 19:18 - pre 207 meseci
Mislim da ti nemaš problem sa glasovima, već sa sindromom višestruke ličnosti... nešto prečesto govoriš MI umesto JA.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 19:35 - pre 207 meseci
Nikad nisam mislio da cu se sloziti sa frustriranim plemenskim ludakom koji cuje glasove, ali moram priznati da je za sada u pravu. Ustvari, jako me je zacudilo zashto je taj lik iz FNB-a nashao da hrani beskucnike na nelegalan nacin, ustvari cilj je bio da se skrene paznja na tupav zakon koji je donet na insistiranje lokalnih biznismena (da je donet zbog Fire Marshala, ne bi ogranicavali hranjenje beskucnika na dva puta godishnje).
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 20:23 - pre 207 meseci
@ZaMpA
Mislim da nisi u pravu.
Citat:
ustvari cilj je bio da se skrene paznja na tupav zakon koji je donet na insistiranje lokalnih biznismena

Ovo ne pise, pise da lokalni biznismeni podrzavaju taj zakon. I po mome skromnom misljenju, zakon je na mestu. U Beogradu u centru, kod Sumatovca, celu zimu su provela dva tipa spavajuci na ulici. Jbg. dodju socijalni radnici, odvedu ih, okupaju, nahrane, ostave ih na spavanju, al' eto njih sutra na starom mestu. Lepse im tako. Navukli neke kartone, flasa kol'ko hoces. Ljudi iz Politike im doneli jorgane, kad spavaju samo im nosevi vire. Klope ima, cirke pogotovo. Boli ih uvo za sve. I sad treba zamisliti gomilu takvih likova u centru grada, i nekoga ko se pravi pametan i hrani ih tamo, umesto da ih odvede negde i zbrine ih.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor08.04.2007. u 22:28 - pre 207 meseci
Dobro, ne pishe da je zakon donet na insistiranje biznismena. Biznismeni su kompanije Dizni i Universal Pictures, koje imaju puno para i uticaja. E sad, vi mozete da kazete da je zakon doneshen zbog neceg drugog, i nema nacina da se dokaze suprotno, ali ne smetnite s uma da je CIA izvrsila prevrat rezima u Gvatemali, jer porezi tamo nisu odgovarali United Fruit-u. Korporacije imaju velik uticaj u USA, tako da cu ja da nastavim da mislim da je zakon donet na insistiranje lokalnih biznismena. A to nije u redu.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 06:35 - pre 207 meseci
Vidite, dragi moji prijatelji, kolege i zemljaci,

ti biznisi u Orlandu (Universal Studios, Disneyland) su glavni nosioci egzistencije citavog jednog manjeg regiona (Orlando + okolina),
od kojeg zive svi normalni ljudi koji nesto hoce da rade, od prodavca virsli, preko radnice u motelu, benzinske pumpe, prodavnice
suvenira, real estate agenata, i citavog jednog lanca razmene dobara kojeg su ljudi organizovali da bi ziveli smisleno od nekog normalnog
i legalnog biznisa.

Kad bi neko od vas izdrzavao porodicu tako sto bi u Beogradu drzao restoran, sigurno ne bi ste jedva docekali da vam goste docekuje
neko odrpan, neobrijan, ko smrdi kao tvor jer nije imao priliku da se okupa vec godinu dana, pred sobom gura kolica ukradena iz samoposluge
puna starih patika, ofingera, bacenih tranzistora, smeje se bezubo i pritom prosi.

Zamislite da u takvom restoranu organizujete proslavu nekog svecanog dana u svom zivotu (veridba, svadba, diplomiranje), gde neko takav
defiluje i presrece vam goste. Mnogo cool, jel da ?

Iako nikome normalnom nije svejedno da vidi ljudsko bice u takvom stanju, za neka mesta i neke situacije, ljudima u takvom stanju sigurno
da tu nije mesto. Prosto i razumljivo svakom normalnom coveku.

Postoji i jos jedan drugi ugao price:

U sistemu u kojem masa ljudi zivi na socijalnoj pomoci (od koje moze da plati sobu i hranu), gde nije nista neobicno da crnkinja sa devet
muskaraca napravi devetoro i vise dece i za svako prima po 350 USD mesecno i zivi tako godinama i decenijama od socijalnog sistema,
vozi polovan cadilac, vodi buljuk dece u Safeway na krofne svaki dan, biti homeless u ogromnoj vecini slucajeva upravo znaci to sto sam
naveo - mozak unisten drogom, psiho i socio patoloske poremecaje, kao i osobe iskljucene iz drustva zbog kriminala koje drustvo ne prasta.

Pritom, surova je istina da neko ko dodje u USA kao normalno radno sposoban i radno orjentisan covek mora da za pocetak radi za lovu
koja je cesto daleko manja nego sto doticne individue primaju, pa opet nisu na ulici, rade, snalaze se, uredni su, zive skromno, stede,
snalaze se i idu dalje. Kao student cija je viza ogranicavala mesta na kojima mogu da radim na uzak krug college campus-a, prosao sam
kroz sve to, i iz prve ruke znam koliko je sistem zapravo solidan i fer prema svakome ko hoce da se potrudi da nesto napravi od svog zivota.

Biti homeless u USA zaista znaci teske poremecaje licnosti, i tu je prici kraj.

(...i to je samo opservacija, nikako ne fasizam...)

Da bih vam jos bolje docarao sliku (jer moze biti da su vam pred ocima jedni drugi homeless-i, neko od nasih osiromasenih ljudi koji kopaju
po kontejnerima, pri cemu su jos uvek koliko-toliko normalna ljudska bica koja jos uvek znaju za bolje, jedino ne mogu zbog zlih prilika da to
bolje dosegnu) opisacu vam i ove dve situacije:

davne 1995-te negde u 8:15 ujutro idem prema vozu za posao kroz centar SF-a (ugao Market i 4th). Na cistom plocniku ispred jedne zgrade
cuci covek i pisha, u odrpanom odelu, ucebane kose. Ljudi prolaze, on lepo cuci, u zakopcanim pantalonama, niz nogavicu mu curi mlaz, gleda
u zemlju, svi lepo prolazimo tu pored, preskacemo mlaz i idemo dalje.

(...This is free country, covek ima pravo na svoj zivot, slobodan je da radi sta god nalazi za shodno, mrzi ga da potrazi neki drugi cosak ili javni
WC kojeg ima u obliznjem metrou, a pritom je i siromah....)

Ili ovo:

Ulazim u tramvaj uvece u kojem je obicno guzva. U zadnjem delu vagona neuobicajeno puno prostora. Pogledam oko sebe - na jednom od sedista
sedi covek ogrnut cebetom, na metar od njega stojim ja, a ostali putnici na nekih pet do sest metara. Posto mi je culo mirisa vrlo sporo, proteklo je
nekih 3-4 sekunde dok sam udahnuo smrad daleko jeziviji od smrada bilo koje domace ili divlje zivotinje, pri cemu sam munjevito shvatio odakle u
tom delu tramvaja toliko slobodnog mesta. Covek se verovatno nije kupao brat bratu jedno godinu i po dana, a mozda i vise.


Citat:
ZaMpA: Dobro, ne pishe da je zakon donet na insistiranje biznismena. Biznismeni su kompanije Dizni i Universal Pictures,
koje imaju puno para i uticaja. E sad, vi mozete da kazete da je zakon doneshen zbog neceg drugog, i nema nacina da se dokaze suprotno, ali ne
smetnite s uma da je CIA izvrsila prevrat rezima u Gvatemali, jer porezi tamo nisu odgovarali United Fruit-u. Korporacije imaju velik uticaj u USA, tako
da cu ja da nastavim da mislim da je zakon donet na insistiranje lokalnih biznismena. A to nije u redu.


To je u redu iz par vrlo prostih razloga:

- sto su u doticnoj sredini doticni biznismeni i ljudi koji zele da u okviru tih biznisa zaradjuju svoju koru hleba vecina

- sto su u obaveznoj demokratskoj proceduri (kakvim prisustvujem svakodnevno) ljudi izneli na javno glasanje predlog (tzv. proposition #XYZ)

- sto je jedno mesec dana pred izbore takav predlog zakona prosao kroz televizijske oglase kojima su grupe 'za' i grupe 'protiv' emitovale svoje
spotove ilustrujuci zasto misle da je tako nesto ispravno ili neispravno

- sto su ljudi doticne oblasti (Orlando) izasli na glasanje posle cega je predlog zakona bio usvojen i postao punovazan za sve.

- sto neko kome takav zakon ne odgovara uvek moze da se lepo spakuje, ostavi budale koje hoce da zive i rade u miru i poretku i nastani
recimo u Detroitu ili u Harlemu ili u bilo kom obliznjem gheto-u gde ce pripadati vecini, izglasavati lokalne zakone za koje smatra da vrede,
srati po ulici gde god i kad god voli, kupati se koliko god misli da treba a ne po tudjim pravilima, i ziveti pravi zivot prema sopstvenom sistemu
vrednosti.




[Ovu poruku je menjao milanche dana 09.04.2007. u 08:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 11:39 - pre 207 meseci
Citat:
Biti homeless u USA zaista znaci teske poremecaje licnosti, i tu je prici kraj.


Pa dobro milanche, ali zar bas takvima nije potrebna pomoc?

Ili barem skretanje paznje javnosti na problem tih ljudi???

Ruka spasa najpotrebnija je upravo onima koji su posrnuli ,nije li tako,milanche???

Ili su oni vec otpisani???

A zar i nase srpske,tradicionalne (pravoslavne) vrednosti nisu u skladu sa cinom ovog coveka???



 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 11:44 - pre 207 meseci
Iako su homelessi u Americi vecinom narkomani i poremeceni, i kao shto si objasnio, samo je potrebno da se malo potrude da ne bi bili homeless. Znaci oni su odabrali da budu hommless. Neko drugi je odabrao da bude musliman. Zamisli da u Nju Jorku zabrane okupljanje muslimana vishe od dva puta godishnje jer ih ljudi nevole zbog 9/11? ako im se ne svidja mogu lepo da se spakuju i da u miru odu u Tursku, pa se tamo okupljaju koliko hoce.

Nemoj da me shvatish pogreshno, ni ja ne volim da mi homelessi sede na trotoaru pored bashte u kaficu dok pijem sok, ali zakoni kao shto je taj u Orlandu otvaraju vrata mnogo opasnijim stvarima.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 15:28 - pre 207 meseci
Citat:
kelja: Pa dobro milanche, ali zar bas takvima nije potrebna pomoc?

Ili barem skretanje paznje javnosti na problem tih ljudi???

Ruka spasa najpotrebnija je upravo onima koji su posrnuli ,nije li tako,milanche???

Ili su oni vec otpisani???


Prvo, ti ljudi vec dobijaju pomoc kroz institucije, i to u tolikoj meri, kako materijalnoj tako i u vidu angazovanja
drugih ljudi oko njih.

Ne znam da li si uhvatio sta sam hteo da kazem: pomoc koju dobijaju je veca od zarade nekog ko tek dodje u USA,
a sistem pruza toliko da samo ako hoce moze da u dogledno vreme ispliva (za razliku od Srbije u kojoj bivsi srednjoskolski
profesori moraju da kopaju po kontejneru da bi preziveli, o izbeglicama da i ne govorim).

Pre nekoliko godina jedan od njih je spavao na drvetu u delu grada prilicno bliskom centru. Pao je sa drveta, polomio
karlicu, bio otpremljen u bolnicu kvalitetniju od VMA gde je bio operisan, stavljen u gips, zalecen i pusten. Postoji dakle
citav socijalni sistem koji o ljudima bez mogucnosti (ilegalni imigranti, homeless, bolesni, nemocni...) brine kvalitetnije
nego o normalnim ljudima u obicnim zemljama.

Drugo, oni uopste nisu u zapecku - svakodnevno su tu, na javnim mestima od najmanjeg do najveceg grada.

I ako im treba pomoci, sta sada to znaci - treba ih dovesti u centar turistickog grada i nahraniti ih ?

Mislim, ipak su tu stvari dovedene malo mnogo preko mere...

Citat:
A zar i nase srpske,tradicionalne (pravoslavne) vrednosti nisu u skladu sa cinom ovog coveka???


Koliko izbeglica si do sada odveo na rucak ili im odneo stare farmerke, oprane i ciste ?

Tradicionalne, pravoslavne vrednosti nalazu da se dobro cini ne da bi te neko video i hvalio, nego bas narocito tamo gde te
niko ne vidi a gde je najvise potrebno.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 09.04.2007. u 16:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 15:40 - pre 207 meseci
@kelja
Potpuno si u pravu. Takvim ljudima treba pomoci. Naglasavam POMOCI. To se ne radi tako sto se u centru napravi cirkus sa deljenjem neke hrane ili slicno. Da taj lik, i ta organizacija stvarno zele da im pomognu, ne bi koristili njihov polozaj da privuku paznju medija na sebe, nego bi ih odveli negde, nahranili, okupali, obezbedili lekarski pregled...
Ovako, jad i beda od te "pomoci".
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Za humanost u zatvor09.04.2007. u 15:50 - pre 207 meseci
Citat:
ZaMpA: Iako su homelessi u Americi vecinom narkomani i poremeceni, i kao shto si objasnio, samo je potrebno da se malo potrude da ne bi bili homeless.


Oni koji se samo malo potrude, treba im vrlo malo vremena. Jednog takvog sam slucajno sreo na zeleznickoj stanici - tip obican,
sa laptopom u ruci, stoji pored mene, cekamo voz. Prilazi nam covek iz neke humanitarne organizacije sa kanticom gde skuplja
prilog za homeless support organizacije. Ja dajem neki sitnis, a covek ni pet ni sest nego 20 USD.

Primetim da je dao bas lepu donaciju, a on mi na to kaze da zna kako je biti homeless jer je pocetkom devedesetih i sam kroz to
prosao - bila je kriza, ostao je bez posla, dobijao je unemployment neko vreme, iscrpeo sva mesta kod rodbine i prijatelja gde je
mogao da ostane, i jednog lepog dana se obreo na ulici.

Odatle je otisao u shelter, gde je mogao da prespava, da se okupa, nahrani kuvanim jelom, i to je trajalo desetak meseci dok mu
se nije ponovo nasmesila sreca da nadje posao.

Zadesila ga zla sreca, ali je strpljivo cekao svoj trenutak i nije dizao ruke od sebe.

Citat:
Znaci oni su odabrali da budu hommless.


Upravo to - da se razumemo, Amerika vapi za radnom snagom na poljima nema ko da radi, i ta mesta bez problema popunjavaju
izbeglice iz latinske Amerike (Meksiko u prvom redu), i jos svi lupaju petama u dupe sto ima nekog da bere voce i povrce.

Daleko veci problem je neko ko zapravo nije sposoban vise ista da odluci o sebi, i ti ljudi sacinjavaju ogromnu vecinu homelessa.

Citat:
Neko drugi je odabrao da bude musliman. Zamisli da u Nju Jorku zabrane okupljanje muslimana vishe od dva puta godishnje
jer ih ljudi nevole zbog 9/11? ako im se ne svidja mogu lepo da se spakuju i da u miru odu u Tursku, pa se tamo okupljaju koliko hoce.


Ovo je vec malo filozofija opsteg smera koja sa pravom temom nema mnogo veze, kao ni sa ustavom i zakonima USA.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Za humanost u zatvor

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17986 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.