Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1800061 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2012. u 10:34 - pre 143 meseci
Citat:
AcaKS: Da li moze neko molim Vas sto pre da mi posalje PP sa informaciom gde mogu da kupim BESTWAY filter TIP II, ne mogu da ga nadjem vec nekoliko dana i voda mi je sve veme bez FILTRACIJE.

Ako je to onaj mali imas u Interexu... 2 kom 570 din
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2012. u 11:26 - pre 143 meseci
Ima u Merkuru Bestway filter tip ll.

A.Markovc
 
Odgovor na temu

AcaKS

Član broj: 304603
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2012. u 11:50 - pre 143 meseci
Bio sam i u Merkuru i Metrou i nema nigde Bestway. Trazio po internetu i absolutno nigde ne mogu da nadjem.
 
Odgovor na temu

zhorz
Beograd

Član broj: 217571
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2012. u 17:14 - pre 143 meseci
jel onaj kraci ili duzi??
Duzi ima u Metro(krnjaca) kratki u Merkuru karaburma kupio dva (u pakovanju) prekjuce.

Neznam koji je taj BESTWAY filter TIP II
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2012. u 05:17 - pre 143 meseci
AcaKS, umjesto tih kartuša (filtera), možeš slobodno staviti spužvu. Evo kod mene to radi bez problema. Preskupe su te kartuše, brzo se prljaju i teško ih je oprati. Sa spužvama je lakše. Srolaš spužvu u tubu i staviš u kućište. Vrlo jednostavno.
Improvizirajte, isplati se.
 
Odgovor na temu

bane024
branislav arsic
komercijala
subotica

Član broj: 305080
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon pumpe za montažne bazene15.07.2012. u 15:14 - pre 143 meseci
Imam bazen o blue,733x380.Pumpa mi je pre dva dana počela slabije raditi,neuporedivo slabije.Zamenio sam filter ali ne pomaže.Dali mi neko može pomoći?
 
Odgovor na temu

hagula77
rupindol

Član broj: 53546
Poruke: 11
31.176.150.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2012. u 18:09 - pre 143 meseci
kupio sam nov bazen i napunio sam ga vodom iz gradskog vodovoda.
vodu nisam tretirao nicim.samo sam na pocetku dodao sredstvo Belalgin.
nakon 4 dana sam na zidovima bazena sam osjetio klizavu naslagu kao i na podu a voda je postala kao da je mlijeko u njoj(bjelkasta).
ima li kakve pomoci ili da ga praznim pa ponovo punim?
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

zhorz
Beograd

Član broj: 217571
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2012. u 19:59 - pre 143 meseci
ne znam sta ti je to belalgin.......ako malo procitas ovaj formu sve ces brzo shvatiti, da ne bude da smo dzaba kucali ovo 3 godine pa da ti sada napisemo opet
 
Odgovor na temu

hagula77
rupindol

Član broj: 53546
Poruke: 11
31.176.150.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2012. u 20:39 - pre 143 meseci
http://www.belif.ba/cms/index.php?belalgin
evo link sta je belalgin.
procitao sam par postova ali me interesuje da li moram vodu ispustiti i novu nasuti.ili samo pokusati usisati i shock tretman odraditi.pozzz
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.07.2012. u 22:47 - pre 143 meseci

procitao sam par postova ali me interesuje da li moram vodu ispustiti i novu nasuti.ili samo pokusati usisati i shock tretman odraditi.pozzz[/quote\

Citiram pogotovo ovo da si procitao par postova ? Necu da kazem da moras sve procitati ali par postova je sirok pojam a ovde imas bas detaljno navedeno da je potreban sok tretman kod prvog punjenja bazena tako da pocni da citas od ove strane pa u nazad jedno 10-tak strana gde ces naci precizna uputstva sta se radi kod prvog punjenja bazena koje kolicine i cega i kada ..... Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2012. u 09:52 - pre 143 meseci
Citat:
hagula77:
http://www.belif.ba/cms/index.php?belalgin
evo link sta je belalgin.
procitao sam par postova ali me interesuje da li moram vodu ispustiti i novu nasuti.ili samo pokusati usisati i shock tretman odraditi.pozzz



Ako se ne varam, iz Bosne si???

Taj Belalgin je još jedno od milion istih preparata na bazi kvartermernog amonijaka, jedinjenja poznata kao QUAT's. U ex YU najpoznatiji Asepsol, a novopečene mešaone svega i svačega izmišljaju tako imena, "po-podne", uz kavu.

Kakav proizvod, takva i voda.

Isprazni bazen i operi ga baš . Potpom puni vodu , i tretiraj ,prema proceduri tj prema sredstvima koja imaš na raspolaganju.

Možeš eventualno nešto napraviti akceleratorom ali ga nema u Bosni.


BfM
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2012. u 17:03 - pre 143 meseci
Hteo bih da zamenim filter pumpu koja se dobija uz bazen nekom
iz domace radinosti (bilo je priloga 2010.).

Da li je pumpa sa slika iz priloga odgovarajuca za tako nesto jer
mogu novu kupiti za 65e?

CPm146
http://www.shimge.com/english/product_show.asp?c_id=94







Mada, dvoumim se jer se SpeedClean Classic 300 moze naci za
oko 180e, dakle stavis i ne razmisljas. Koliko ovaj pescani fiter
vredi ulozenih 180evrova i da li se uposte isplati pravljenje
filtera ako pescani kosta 180e?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2012. u 20:34 - pre 143 meseci
Kana,
Pod 1: pise da je pumpa za cistu vodu bez agresivnih materija. Hlor je agresivan.
Sa druge strane, ako je velikasnaga pumpe, a mali filter, onda pumpa samo pichi i gura vodu suvise snazno da bi filter mogao da zadrzi cestice prljavstine.

Ako imas mogzcnosti kupi tu speed clean pumpu i nemoj da se zezas i da bacas pare na razne improvizacije
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

rasa1987
Odzaci

rasa1987
Član broj: 190215
Poruke: 33
*.ecpwireless.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2012. u 21:51 - pre 143 meseci
ja sam improvizovao tako sto sam spojio filter na potopnu pumpu koju sam spustio u bazen
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.07.2012. u 23:06 - pre 143 meseci
Hvala Rado!

Mislim da cu sutra potraziti kod prodavca WQXD3 ili WQXD7.
One nisu prejake.
http://www.shimge.com/english/product_show.asp?c_id=101
koje su predvidjene za prljavu vodu, mislim da su 40-50e.

Hocu da je probam i da vidim kakav je efekat a ako i ne bude
sluzila za bazen uvek je dobro imati takvu pumpu kuci.

Pescani cu verovatno da obezbedim za sledecu sezonu, za
10-ak dana idemo na more, u septembru moram malo da
kutivisem dvoriste i iznivelisem 5x5 za narednu sezonu kada
cu nadam se kupiti neki 4.5x1.2 bazen.

Ja nisam pazljivo pratio temu prosle godine, gde sam mozda
propustio ali se nesto ne secam da je puno pricano o
hlor generatorima, da li zato sto su skupi ili zbog neefikasnosti.
 
Odgovor na temu

pava025
Sasa Pavicevic
programer, "ProSoftware"
Sombor

Član broj: 234144
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2012. u 14:59 - pre 143 meseci
Pozdrav svim bazendzijama ovde na forumu...

Evo da predstavim i moje cedo, Intex 366x75

Ovo je nas mali raj...



Ispod bazena je sloj sljunka, iznivelisan koliko smo mogli, preko njega najpre postavljen obican beli linoleum i tek onda bazen.

Postavljen pre 14 dana, i, iako bazen imamo evo vec treca sezona, prvi put nam je voda fantasticno bistra, i pored ovih nenormalno visokih temperatura koje i te kako otezavaju posao oko odrzavanja vode...

Pretpostavljam da je najveca zasluga ovaj ogroman filter i prava pumpa, a ne ona igracka koja se dobija uz bazen, i koja je, po meni, vise prikladna nekom akvarijumu a ne ovolikom bazenu...

Filter, pumpu i 6-to kraki ventil uz malo srece nadjoh na pijaci polovnih stvari. Za male pare... Doduse, filter je bio polomljen da dnu, ali je servis plastike to odlicno resio...



Problem je bio, sta staviti kao filter masu... Usled nemogucnosti brze nabavke vece kolicine kvarcnog peska ( a filter je zaista pozamasnih dimenzija ) odlucio sam se za dva sloja 10cm sudjera, isecenog na malo vecu meru i naguranog u donju polovinu filtera... I to se za sada pokazalo kao odlicno resenje... Verovarno bi i jedna sloj kvarcnog peska u nekom "dzaku" izmedju ova dva sloja sundjera poboljsao filtriranje, ali kao sto rekoh, i ovo je odlicno... Tu mogucnost ostavljam za sledecu sezonu, Boze zdravlja...

Pumpa ima odlican protok, na povratnom vodu veoma je tesko drzati ruku, a o zaustavljanju vode koja dolazi u bazen nema ni govora...

Tako da u tom delu imamo i mogucnost hidro masaze...

Jakuzi u malom...



Od "hemije" sam ovaj put koristio samo Sanosil. Dve vrste. Za dezinfekciju i sredstvo protiv algi... Uzeo sam ga jos prosle godine, ali nisam stigao da ga iskoristim, pa ostalo za ovu sezonu... Medjutim, prezimelo je na bas hladnom mestu, verovatno je i bilo smrzavanja, pa sam se plasio hoce li zadrzati svoja svostva i nakog ovakvog loseg tretmana... Kao sto se iz prilozenog vidi, jeste... I o njemu samo reci pohvale. Sada shvatam Radino odusevljenje... Voda bez mirisa, bistra, klinci rone po ceo dan, a okice... kao da nisu ni bili u vodi... Za razliku od gradskog bazena kada je prica o ocima sasvim drugacija... O kozi da i ne govorim...

Klinci ( 6, 4 i najmljadji 1,5 god ) nam gotovo po ceo dan ne izlaze iz bazena! A i mama i ja se kupamoooo...

Pre par dana smo preventivno otvorili filter i, mada mislim da nije bilo potrebe, isprali onaj gornji sundjer... Vode je prilikom ispiranje bila relativno prljava ali mislim da je mogao jos da "gura"...

Pre toga sam, naravno, na 6-to krakom ventilu prebacio na opciju Backwash, ali mnogo brzo voda izlazi, a nismo primetili da nesto od prljavstine izlazi napolje...

Tako da smo se odlucili za manuelnu metodu!





Bazen ne pokrivamo, imamo skimer za skupljanje povrsinskih necistoca, uglavnom raznoraznih insekata... Mada ja cesto i mrezicom kupim ove nezvane goste... I naravno, na kraju kupanja, dva tri puta u krug sa sve klincima, njima je to odlicna zabava za kraj, a sva prasina i necistoca se sakupe na sredini bazena... Onda improvizovani usisivac od parceta okiten creva i rebrastog creva za elektro instalacije i to je to... I naravno, filtriranje... U proseku 4-5 sati dnevno...


Znaci, sto manje hemije i sto BOLJE filtriranje... I necete imati baru u svom dvoristu...

PS. Nadam se da cu uspeti da dodam slike, kako bi ova prica bila kompletna...

[Ovu poruku je menjao pava025 dana 17.07.2012. u 16:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2012. u 16:11 - pre 143 meseci
@pava025..lijepo izgleda,svaka čast
ti si ukratko objasnio sistem čiščenja tj.usisavanja
ovim načinom optrčavanjem ruba bazena sve je za čas posla gotovo
zadnji koji se nađe u mom bazenu upravo radi to,kasnije ja samo usišem za 10 sekundi i priča je gotova
veliku ulogu igra i ovaj filter što imaš..vjerujem da odlično odrađuje filtraciju

što se tiče sanosila..uh..sad me več dvoje ovdje pale za njega (he-he) jedva čekam iduču sezonu jednostavno moram ga probat...nadam se i ostat na njemu
čini mi se netko je spomenuo da je skup..e ja pa mislim da nije uzeči u obzir koliko trošim samo na testere svaki mjesec upravo zbog klora
kad več koristim klor želim da bude uvijek u optimalnim vrijednostima


@kana..ovaj klor generator
mene isto več duže vrijeme zanima nešto konkretnije o ovom sistemu ali nigdje da iskopam nešto ozbiljnije
znam samo da se ubacuje nekakva posebna sol u vodu i taj generator pretvara sol u klor (nek me ispravi netko ako griješim)
e sad koliko je bezopasan i uopče efikasan taj klor ne znam,ali ima ovdje ljudi koji bi mogli ovo malo prokomentirat
ako netko zna nešto više...nek napiše


pozdrav svima i uživajte






 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2012. u 19:12 - pre 143 meseci
Pava,
bas mi je drago da si i ti zadovoljan sanosilom. Ja vise ne mogu ni da zamislim da udjem u hlorisan bazen.
Jeste on nesto skuplji od hlora, ali kad se sve sabere, ispadne cak jeftiniji. Meni, sad kad ga koristim uz akcelerator, ispadne bas dosta jeftiniji od hlora.

Sto se tice hlorinatora, to je sprava koja elektrolizom proizvodi hlor iz soli. Ima ga neko sa foruma, secam se od prosle godine. Ali sudeci po fotografijama koje je clan postavio mogu da zakljucim da je voda zelenkasta. Mozda nisam u pravu, mozda je losa fotografija. Uglavnom, odrzavanje sa hlorinatorom, po onome sto sam ja pronasla i procitala, samo je komplikovanije nego klasicno odrzavanje hlorom. To ti naravno ne kazu kad ti prodaju hlorinator, i stekne se utisak da samo sipas dzak soli, ukljucis hlorinator i zavrsio si posao. E, a to nije bas tako.....Prvo je cela nauka da se odredi kolicina soli koja treba da se sipa, a to zavisi od kompletne hemije konkretne vode.
Znam da sam dosadna sa onim americkim forumom za bazendzije, ali to je najveci i najbolji forum te vrste na svetu, i tamo se jako puno clanova vratilo sa hlorinatora na klasican metod . Znaci, nesto tu ne stima.

Pa cak i da funkcionise, ipak je to otrovni hlor. A nivo slobodnog hlora kod hlorinatora se preporucuje 2ppm (znaci duplo vise nego klasican hlor)
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2012. u 20:26 - pre 143 meseci
Rado,

Nikako da ukapiram kako koristis Sanosil, tj u kojoj kombinaciji.
Citao sam neke ranije postove ali ako ti nije problem napisi
potupak koriscenja Sanosila, ako on menja hlor da li koristis
Algicide i Akvaflok?
Bilo bi dobro da znamo orijentaciono i cenu koriscenja, recimo na
nedeljnom i mesecnom nivou.

Koliko Sanosil ima veze sa srebrnom vodom koja se reklamira
kao lek za sve i svasta?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2012. u 21:40 - pre 143 meseci
Citat:
kana:
Rado,

Nikako da ukapiram kako koristis Sanosil, tj u kojoj kombinaciji.
Citao sam neke ranije postove ali ako ti nije problem napisi
potupak koriscenja Sanosila, ako on menja hlor da li koristis
Algicide i Akvaflok?
Bilo bi dobro da znamo orijentaciono i cenu koriscenja, recimo na
nedeljnom i mesecnom nivou.

Koliko Sanosil ima veze sa srebrnom vodom koja se reklamira
kao lek za sve i svasta?


Sanosil se koristi isto kao hlor. Znaci, koristi se i algicid i flokulant. Flokulant prosto mora da se koristi, jer nesto mora da ukrupni rastvorene cestice koje plivaju po vodi i koje su tako sitne da filter ne moze da ih zadrzi. U te cestice spadaju i masnoce od koze kupaca, krema za suncanje....
Najveca razlika u odrzavanju je ta sto sanosil ne stvara ostatke koje stvaraju hlor tablete, pa ne mora stalno da se meri nivo slobodnog hlora i da se shokom skidaju hloramini, amonijum hlorid i ostali produkti. Sanosil, kad otpusti atom kiseonika kojim razbije celijsku membranu neke bakterije, gljivice , virusa....razlaze se na cistu vodu i koloidno srebro koje stvara dugotrajnu zastitu, t.j. zavrsava proces unistenja patogena koje je naceo kiseonik.
Sigurna sam da niko hlorom ne pere zube, a ja ih perem sanosilom (izbacila sam pastu za zube iz upotrebe)

Ove sezone sa akceleratorom (kod mene je bazen otvoren negde u aprilu) potrosila sam sanosila u kolicini koju bih potrosila za 30 dana bez akceleratora. Racunam da sam mogla i manje da potrosim, ali imala sam par puta neke propuste oko sistema za doziranje, pa je bilo tu i uludo potrosenog. Algicida sam potrosila svega 600ml, a flokulant sam stavila samo dva puta po 100ml.

Kad sve izracunam, trosak je oko 125 dinara po m3 vode mesecno. Znaci, potrosila sam za 3 meseca 7500 dinara za bazen od 20m3.

Ali, miroslavbesermenji bi mogao sve ovo mnogo bolje i strucnije da napise, ja sam samo korisnik i zaljubljenik, a nisam ni hemicar ni mikrobiolog.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1800061 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.