Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797493 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misahidroo

Član broj: 284597
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.06.2012. u 23:41 - pre 143 meseci
To što je voda u vodovodu već hlorisana ne znači ništa za bazene. Dok voda dođe od fabrike vode do vaše česme, hlor se već toliko rastvori da možete da pijete tu vodu. E sad, to što je vaša voda žućkasto-braonkasta znači da u njoj verovatno ima gvožđa. Možda tu vodu tovare i sa više hlora, ko zna.

Da sam na vašem mestu pokušao bih šok tretman sa granulama hlora (granulat sa 56% aktivnog hlora) i to u količini 200gr/10 kubika. Ovaj hlor rastvorite u kofi vode a onda je razlijete po bazenu. Filter neka radi što više u narednih 24h.

Potom bih dodao sredstvo za flokulaciju (isto 200ml/10m3) i pustio filter da radi narednih 6 sati (sa povremenim prekidima da se pumpa odmori). Onda bi trebalo isključiti filter i ostaviti vodu da miruje i da se te sitne čestice istalože na dnu bazena, 12 sati bi trebalo da bude dovoljno za taj proces istaložavanja.

Kad se čestice istalože trebalo bi usisati dno bazena.

Ukoliko je voda i dalje obojena, trebalo bi ponoviti postupak dodavanja sredstva za flokulaciju ali ovaj put bi dovoljno bilo i 100ml/10m3. Ovako sam ja rešio problem sa braonkastom vodom koja je bila zasićena gvožđem.

Naravno, za sve vreme ovog dodavanja hemikalija ne bi bilo dobro da se bazen koristi jer tolika koncentracija hemikalija ne deluje povoljno na kožu a i sprečio bi se proces taloženja čestica.

Što se tiče sadržaja hlora u bazenu, neka maksimalna vrednost je oko 3mg/l, bar se ja držim te vrednosti. Ukoliko ga ima previše, može doći do iritacije kože i očiju a i ofarbana kosa bi mogla da dobije neku novu nijansu. U vašem slučaju, preporučio bih da tabletu hlora držite u bazenu samo noću (ukoliko je taj tester zaista pokazao 6,7 mg/l).
 
Odgovor na temu

Tolja
Podgorica

Član broj: 11513
Poruke: 80
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.06.2012. u 01:43 - pre 143 meseci
Hvala svima na informacijama !

evo i bazena dok sam ga montirao a sad je vec pun
i danas idem po hemiju da zacinim malo taman dok se voda malo podgrije

samo imam jedan problem !
treba braniti djeci da ne ulaze u bazen ...




 
Odgovor na temu

Jelmoraime
Belgrade

Član broj: 304459
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.06.2012. u 09:46 - pre 143 meseci
ljudi jel moze neko, molim vas, da mi odgovori na post?!? Evo kopiracu ponovo


Pozdrav svima sa foruma!
Prosle godine sam kupio bazen Bestway sa kruznim prstenom na naduvavanje. Bazen je dimenzija 549x132(tako nesto). Ove godine planiram da ponovo postavim bazen i zanima me sledece: Da li mogu da montiram bazen bez pumpe(posto je nemam(da negubim vreme oko objasnjavanje zasto je nemam)) obzirom da nisam siguran da je ona proslogodisnja koju sam dobio u paketu radila neki posao filtracije(vise mi je delovalo kao da voda samo kruzi, a i oni filteri unutar pumpe koje sam redovno menjao i odrzavao mi deluju bzv) vec mislim da je glavnu ulogu imala hemija koju sam stavljao u vodu(hlor i algipul), i zanima me da li postoji neki servis za ove bazene gde bih mogao da kupim rezervne delove(konkretno pukao mi je onaj deo sa plasticnim navojem koji se montira direktno na bazen a na njega se dalje montira crevo za pumpu, taj deo takodje sluzi za zatvaranje dotoka vode u pumpu). Takodje nemam ni merdevine za bazen :)
E sad, potrebno mi je sto jeftinije resenje za nedostatke koje sam naveo, obzirom da sledece godine hocu da kupim jos veci bazen sa metalnom konstrukcijom i da cu ovaj bazen koristiti samo jos ove godine.
 
Odgovor na temu

misahidroo

Član broj: 284597
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.06.2012. u 14:12 - pre 143 meseci
Bez cirkulacije vode džaba ti sve hemikalije, bazen će brzo postati bara. Bez mehaničke filtracije voda će ti se vrlo brzo zaprljati pa ne bi bilo loše da nabaviš tu filter/pumpu koju nemaš.
 
Odgovor na temu

Jelmoraime
Belgrade

Član broj: 304459
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.06.2012. u 18:28 - pre 143 meseci
pogledacu po forumu, mislim da je bilo reci o pravljenju pumpe... ili cu jednostavno kupiti neku manju cisto da cirkulise voda bar malo dok se niko ne kupa u bazenu, jer dok je nas 3,4,5,6,7 :) unutra to je bolja cirkulacija vode od bilo koje pumpe. Ono sto me najvise zanima, a nikako da mi neko odgovori na to pitanje, je gde mogu da nadjem rezervne delove delove za bazen. Posto bez dela koji sam opisao u predhodnom postu ne mogu da napunim bazen.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 00:05 - pre 143 meseci
Citat:
Jelmoraime: pogledacu po forumu, mislim da je bilo reci o pravljenju pumpe... ili cu jednostavno kupiti neku manju cisto da cirkulise voda bar malo dok se niko ne kupa u bazenu, jer dok je nas 3,4,5,6,7 :) unutra to je bolja cirkulacija vode od bilo koje pumpe. Ono sto me najvise zanima, a nikako da mi neko odgovori na to pitanje, je gde mogu da nadjem rezervne delove delove za bazen. Posto bez dela koji sam opisao u predhodnom postu ne mogu da napunim bazen.


Odrzavanje bazenske vode je ozbiljan posao, a to sto ti planiras je cist hazard.
Voda MORA da se izmeni (procirkulise kroz filter) najmanje 4 puta u 24 sata, a ako joj je temperatura preko 28 stepeni, onda je minimum 6 puta.
Ako ne stavis neku pristojnu pumpu, potrosices silne novce na hemiju, a dobices samo barustinu punu otrova. Nemoj, molim te olako da shvatis odrzavanje vode, jer stavrno postoje jako opasne bakterije koje mogu da ti zivot upropaste.
Znam zenu u Svajcarskoj koja je tako dobila legionelu i jedva su joj spasli zivot u bolnici.
Kupi bar potopnu pupu, zatvori pampurima ili onim stikeria za krpljenje guma otvore na foliji, pa ubaci potopnu pumpu u bazen, stavi na nju crevo i uguraj ga u neku kantu napunjenu sundjerima, lio-masom ili necim slicnim i filtiraj vodu.

Danas sam iz autobusa videla u jednom dvoristu bazen u kome se kupala gomila dece, ali tako strasno je bio zelen i mutan, da nisam mogla da verujem da roditelji to rade svojoj deci. Ma, ne bih im oduzela bazen, nego bih im decu oduzela .

A to sto ce u bazenu biti 3,4,5...ljudi to nije cirkulacija, to je minimum 3,4,5...litara telesnih tecnosti koje ce uci u vodu.
Pod tim ne podrazumevam samo znoj, nego i feces, mokracu, bakterije iz usne duplje... a to je bolet u najavi!

Ovo mozda pregrubo zvuci, ali jos je gore nego sto sam napisala.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

hary042
službenik
Varaždin, R Hrvatska

Član broj: 264325
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 11:00 - pre 143 meseci
Pozdrav svima na forumu. Evo pratim ovu temu već treću godinu i veoma sam zadovoljan sa diskusijama i savjetima. E, sad imam jedan problem. U nedostatku
" Izosana" kojeg sam do sada koristio za kloriranje vode, stavio sam preporučenu dozu anorganskog klora. Nedugo zatim voda je poprimila mliječnu boju a sa vremenom se na dnu bazena napravio bijeli talog. Kada voda miruje voda je bistra ( sa bijelim talogom na dnu ) a kada se bazen koristi voda se zamuti. Inače PH je u granicima normale kao i količina klora. Molim forumaše dal ima tko kakav savjet kako da pročistim vodu i da mi objasni kakav je to anorganski klora i dal je u njemu možda kvaka. Pozz i hvala.
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 13:49 - pre 143 meseci
Citat:
hary042: Pozdrav svima na forumu. Evo pratim ovu temu već treću godinu i veoma sam zadovoljan sa diskusijama i savjetima. E, sad imam jedan problem. U nedostatku
" Izosana" kojeg sam do sada koristio za kloriranje vode, stavio sam preporučenu dozu anorganskog klora. Nedugo zatim voda je poprimila mliječnu boju a sa vremenom se na dnu bazena napravio bijeli talog. Kada voda miruje voda je bistra ( sa bijelim talogom na dnu ) a kada se bazen koristi voda se zamuti. Inače PH je u granicima normale kao i količina klora. Molim forumaše dal ima tko kakav savjet kako da pročistim vodu i da mi objasni kakav je to anorganski klora i dal je u njemu možda kvaka. Pozz i hvala.
Pozdrav svima
I ja sam imao taj problem,jedino sta mozes da uradis po tom pitanju je da usisas bazen ali to ce samo pomoci ako imas usisivac preko pumpe i prilikom tog usisavanja sto cesce peri filter,a ako imas usisivac koje ide na bastensko crevo onda mu nema spasa sem da ispraznis ceo bazen da operes zidove i dno bazena pa ponovo da ga napunis.Tako sam i ja radio zato sto nemam usisivac koji ide preko Pumpe,vec imam onaj koji ide preko creva a ono platno ne moze da zadrzi sitne cestice hlora vec kad ga usisavas ono podize cestice hlora i sve prolazi kroz njega.Jedino resenje je da promenis srestvo za odrzavanje vode.Toliko od mene,pa ako gresim neka me neko ispravi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 13:56 - pre 143 meseci
Citat:
bakskg: Pozdrav svima
I ja sam imao taj problem,jedino sta mozes da uradis po tom pitanju je da usisas bazen ali to ce samo pomoci ako imas usisivac preko pumpe i prilikom tog usisavanja sto cesce peri filter,a ako imas usisivac koje ide na bastensko crevo onda mu nema spasa sem da ispraznis ceo bazen da operes zidove i dno bazena pa ponovo da ga napunis.Tako sam i ja radio zato sto nemam usisivac koji ide preko Pumpe,vec imam onaj koji ide preko creva a ono platno ne moze da zadrzi sitne cestice hlora vec kad ga usisavas ono podize cestice hlora i sve prolazi kroz njega.Jedino resenje je da promenis srestvo za odrzavanje vode.Toliko od mene,pa ako gresim neka me neko ispravi.
Pozdrav


Postoji još jedan način usisavanja, baštensko crevo se napuni vodom, zacepi se jdan kraj i ubaci u bazen, a drugi kraj se spusti u sto nizu zonu. Tako se talog prirodnim putem izbacuje. Postoje i pumpe koje se spoje na elektricnu busilicu koje takođe mogu da posluze za ovu svrhu.
 
Odgovor na temu

misahidroo

Član broj: 284597
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 13:58 - pre 143 meseci
Da, jedino rešenje je da se usisa dno bazena. Najbolje bi bilo da se ta usisana voda filtrira i vraća u bazen ali ako ne postoji ta mogućnost onda šta da se radi. Kod usisavanja bazena je jako bitna pumpa na koju se nakači crevo a na crevo "glava" usisivača. Što je pumpa jača to je usisavanje bolje i temeljnije. Bitno je da se usisivač vuče polako po dnu da se ne bi te čestice podigle ali i da se radi dovoljno brzo da se ne bi sva voda izvukla tom prilikom. Ja sam za usisavanje koristio običnu baštensku pumpu koja je imala protok oko 3000l/h i usisavanje je išlo vrlo kilavo, tako da preporučujem pumpu sa većim protokom od tog.

Inače te čestice su jako sitne i može ih filtrirati samo peščani filter (a i on ne baš sjajno). Tako da je najbolje da se ta voda izbacuje iz bazena a potom dolije sveža.
Ja sam koristio ovakvu pumpu:
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 14:08 - pre 143 meseci
Ma sve sam to probao za sitne insekte to pomaze ali za Hlor tesko ili bar ja nisam uspeo ,jer hlor padne i zalepi se na dno bazena i dokle ga ne razmutis on nece da se odvoji od dna,a kad ga razmutis veci deo tako izbacis kroz crevo ali posle nekog vremena se opet pojavi belilo po dnujer nemozes sav hlor tako da usisas
 
Odgovor na temu

misahidroo

Član broj: 284597
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.06.2012. u 14:44 - pre 143 meseci
Hlor treba rastvoriti u kofi sa vodom pre nego što se sipa u bazen. Nije poželjno samo baciti granulat hlora po bazenu jer se neće u potpunosti rastvoriti a i može da ofarba pločice ili plastiku u bazenu.
 
Odgovor na temu

dragoljubantonovic
Beograd

Član broj: 304626
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.06.2012. u 09:57 - pre 143 meseci
Evo i ja sam novi na forumu. Pozdravljam sve forumase i stvarno je fenomenalan forum. I ja imam jedno pitanje. Gde se u Beogradu mogu naci rezervni delovi za Intex bazene. Konkretno, pocepala mi se mrezica u skrimeru koji je zakacen na ivici bazena i sluzi mi za skupljanje prljavstine sa povrsine vode. Hvala unapred i pozdrav!
 
Odgovor na temu

zracki5

Član broj: 104134
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.06.2012. u 16:53 - pre 143 meseci
Poštovanje...koristim bazen intex easy, i punio sam ga iz jednog šumskog izvora....prilikom punjenja smanjena je ph vrijednost na 7.2 i klor postavljen na optimalnu vrijednost.....filter radi po 4-6 sati ujutro i navečer i voda je čista no međutim ph vrijednost stalno raste....svaka dva dana ode preko 7,6...da li je pretjerano stavljati kemiju svaki drugi dan?
Za sad sam stavio 3 puta ph minus, obavio šok kloriranje i stavio dvaput po dvije klor tablete, i jednom stavio algicid -sve to u 10 dana....u njemu se najviše kupa oj sin pa se bojim da nije to previše kemije za tako malu količinu vode???? hvala za pomoć



 
Odgovor na temu

arsicx2
Dejan Arsic
student
Beograd

Član broj: 304250
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.06.2012. u 21:52 - pre 143 meseci
Pozdrav svima... Crkla mi je pumpa za bazen... Da li postoji teorija da negde sada nadjem novu za Intex easyset 457x107 ?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.06.2012. u 15:20 - pre 143 meseci
Citat:
zracki5: Poštovanje...koristim bazen intex easy, i punio sam ga iz jednog šumskog izvora....prilikom punjenja smanjena je ph vrijednost na 7.2 i klor postavljen na optimalnu vrijednost.....filter radi po 4-6 sati ujutro i navečer i voda je čista no međutim ph vrijednost stalno raste....svaka dva dana ode preko 7,6...da li je pretjerano stavljati kemiju svaki drugi dan?
Za sad sam stavio 3 puta ph minus, obavio šok kloriranje i stavio dvaput po dvije klor tablete, i jednom stavio algicid -sve to u 10 dana....u njemu se najviše kupa oj sin pa se bojim da nije to previše kemije za tako malu količinu vode???? hvala za pomoć


Probaj da zamenis deo vode svezom vodom.
Ne preteruj sa tabletama, manje je stetan hlor nego svakakve gluposti koje tablete sadrze pored hlora.
Pumpu ostavi 24 sata da radi, nece joj nista biti. Ispiraj sto cesce filter.
Meni vec dve godine ista voda nije otisla preko 7,5
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

AcaKS

Član broj: 304603
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.06.2012. u 17:35 - pre 143 meseci
Da li neko moze da mi posalje na PP kontakt za nabvaku sinosila.

Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Jelmoraime
Belgrade

Član broj: 304459
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.06.2012. u 20:21 - pre 143 meseci
Za belu radu!



Nemogu da ti odgovorim na pp(moram da budem na forumu duze od 7 dana da bih mogao) pa sam ti napisao ovde, nadam se da ces videti :)

Probao sam da nadjem sliku ali nisam uspeo. Pokusacu da ti objasnim detaljnije, evo da krenemo od filter pumpe. Na filter pumpi imamo 2 otvora na koja povezujemo crevo tj 2 creva a ta creva onda povezujemo sa bazenom. e meni je potreban onaj deo pomocu koga se povezuju creva i bazen, taj deo se kaci direktno na bazen(tj na rupe koje su fabricki napravljene na bazenu). KAda se deo namontira tj nasrafi polovina dela se nalazi unutar bazena, a druga polovina sa spoljne strane bazena. Pomocu te polovine koja se nalazi sa spoljne strane bazena mogu da zaustavim dotok vode iz bazena u pumpu. Znam da objasnjenje malo lici na ovo http://www.youtube.com/watch?v=iyMAtdaz72g ali nadam se da ces raumeti :)
i hvala sto pokusavas da mi pomognes
 
Odgovor na temu

zhorz
Beograd

Član broj: 217571
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.07.2012. u 11:02 - pre 143 meseci
offtopic, jel ovo neka greska ili ne mozes poslati dve PP ako vremenski razamk nije vise od 30,000sec (8sati...) ?


inace sam hteo pitati belu.radu a i ostale koji koriste sanosil, da li imaju problem zamucenosti vode, ili je to od neceg drugog ne od sanosila.
bazen 366cm, 5000lit.
hvala
 
Odgovor na temu

zhorz
Beograd

Član broj: 217571
Poruke: 11
*.adsl-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.07.2012. u 11:04 - pre 143 meseci
@Jelmoraime : a izvini koje je pitanje u tvom izlaganju? ja ne videh/nadjoh
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797493 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.