Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799291 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.05.2012. u 10:29 - pre 144 meseci
indicator1
...betonirao sam,sto zbog bazena,sto zbog drugih stvari zbog kog ce mi trebati i u pravu si ,izaci ce me do 1000 e:)...al dobro,sluzice svrsi....e sad zanima me,ja sam u Ralji,ne znam jel znas neke ljude il firme koje da kontaktiram za vodu,cisternu?
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.05.2012. u 20:57 - pre 144 meseci
Citat:
bela.rada: Pa, sta vredi da opisujem kad to radi samo sa sanosilom i akceleratorom, a ovo drugo nema da se kupi.
Ova verzija koju sam napravila je sa potapajucom pumpom.
1. potapajuca pumpa
2. crevo koje odgovara pumpi
3. jedno parce plasticne cevi 1/2"
4. 2 parceta plast. cevi 3/4"
5. sistem za infuziju
6. akcelerator
7. silikonski predsusac vazduha (kroz njega mora da prolazi vazduh, pa odatle ide u akcelerator)
8. sanosil
9. kantica ili boca u koju se sipa sanosil.

povezala sam ovako:
pumpa----crevo 3/4"----cev3/4"----cev1/2"----cev3/4.
na delu cevi od 1/2' vidi se kako ulazi crevo 6mm za akvarijum. To je crevo od akceleratora. iza njega sam posle prikljucila i crevce od infuzije koja dozira sanosil.
Najsporije sto je moglo da se podesi je 40 kapi u minuti, t.j. priblizno 1/2 litre na sat. Obzirom da meni pumpa radi 5 sati dnevno, morala sam da razredim sanosil 1:5, jer mi je dnevna doza 1/2 litre.

Kad je voda postala kristalno cista, smanjivala sam dnevnu dozu postepeno i sada doziram svega 100ml na dan. Ako budem zakljucila da mi je to malo, lako cu da povecam. Dozu podesavam tako da sanosil razredjujem u zeljenoj razmeri. Sada na 1/2 litre sanosila dodam 2 lite vode u kanticu i to mi je doza za 5 dana.

Sada ispitujem kako se drzi Ph, jer je mnogo povecan nivo kiseonika. Za sada je jos uvek neutralna voda (oko 7,2). Ranije mi je bila obicno oko 7,5.
Bazen sam prestala da prekrivam u petak jer hocu da vidim da li ce se stvoriti alge posle svih ovih kisa. Za sada je voda besprekorna, osim sto ima vise prasine iz atmosfere koja se talozi na dnu, ali to nije problem da se usisa.

evo link sa yutube:http://www.youtube.com/watch?v...mp;feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=c3TWk7dDXEg&feature=relmfu.

Ali, posto se ja nikada ne smirujem, ceo sistem sam prebacila na bazensku pumpu pa se sad nista niti vidi niti cuje pored bazena. Ali to je moguce samo sa ovim ozbiljnim bazenskim pumpama, pa ne vredi da o tome pisem.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 28.05.2012. u 20:59 GMT+1]


hvala ti na objasnjenju bela.rado!odlicno si to smislila!izvestavaj nas kakvi su rezultati kroz par dana!!
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.06.2012. u 16:23 - pre 144 meseci
Pozdrav drustvo.

Imam jedan problem pa mi treba pomoc strucnjaka. Trebam da idem na more sredinom Jula, pa ne znam kako bi se bazen odrzavao za te 2 nedelje. Mozda bi mogao neko dadodje na nedelju dana nesto da uradi, ali to je sve. Dajte neki predlog za resenje pa da razvlacim bazen
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.06.2012. u 18:40 - pre 144 meseci
Citat:
bela.rada: Pa, sta vredi da opisujem kad to radi samo sa sanosilom i akceleratorom, a ovo drugo nema da se kupi.
Ova verzija koju sam napravila je sa potapajucom pumpom.
1. potapajuca pumpa
2. crevo koje odgovara pumpi
3. jedno parce plasticne cevi 1/2"
4. 2 parceta plast. cevi 3/4"
5. sistem za infuziju
6. akcelerator
7. silikonski predsusac vazduha (kroz njega mora da prolazi vazduh, pa odatle ide u akcelerator)
8. sanosil
9. kantica ili boca u koju se sipa sanosil.

povezala sam ovako:
pumpa----crevo 3/4"----cev3/4"----cev1/2"----cev3/4.
na delu cevi od 1/2' vidi se kako ulazi crevo 6mm za akvarijum. To je crevo od akceleratora. iza njega sam posle prikljucila i crevce od infuzije koja dozira sanosil.
Najsporije sto je moglo da se podesi je 40 kapi u minuti, t.j. priblizno 1/2 litre na sat. Obzirom da meni pumpa radi 5 sati dnevno, morala sam da razredim sanosil 1:5, jer mi je dnevna doza 1/2 litre.

Kad je voda postala kristalno cista, smanjivala sam dnevnu dozu postepeno i sada doziram svega 100ml na dan. Ako budem zakljucila da mi je to malo, lako cu da povecam. Dozu podesavam tako da sanosil razredjujem u zeljenoj razmeri. Sada na 1/2 litre sanosila dodam 2 lite vode u kanticu i to mi je doza za 5 dana.

Sada ispitujem kako se drzi Ph, jer je mnogo povecan nivo kiseonika. Za sada je jos uvek neutralna voda (oko 7,2). Ranije mi je bila obicno oko 7,5.
Bazen sam prestala da prekrivam u petak jer hocu da vidim da li ce se stvoriti alge posle svih ovih kisa. Za sada je voda besprekorna, osim sto ima vise prasine iz atmosfere koja se talozi na dnu, ali to nije problem da se usisa.

evo link sa yutube:http://www.youtube.com/watch?v...mp;feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=c3TWk7dDXEg&feature=relmfu.

Ali, posto se ja nikada ne smirujem, ceo sistem sam prebacila na bazensku pumpu pa se sad nista niti vidi niti cuje pored bazena. Ali to je moguce samo sa ovim ozbiljnim bazenskim pumpama, pa ne vredi da o tome pisem.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 28.05.2012. u 20:59 GMT+1]



Rado,
Lepa Rado. Sve si sjajno ukapirala i gomilu toga uradila znalački i genijalno. Bravo. Mala "digresija" tj drugačiji ugao posmatranja:
pH je logaritamska vrednost koncentracija H jona u rastvoru. KISEONIK NEMA VEZE SA pH.
Kiša često pada, right? pH kiše je 5 - 5,5 right? Ako imaš strpljenja, potraži odnos padavina (br litara na m2 po jedinici vremena, pa površina tvog bazena, pa trajanje padavine) i otprilike ćeš biti u stanju da pretpostaviš koliko je kišnice ušlo u tvoj bazen, tada izračunaš prosečnu vrednost i eto ti rešanja zagonetke.

Enjoy

BfM
 
Odgovor na temu

zdravko1975
preduzetnik
cacak

Član broj: 288755
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.06.2012. u 19:35 - pre 144 meseci
Ja trenutno sa bazenom imam samo jedan problem.
Nikako da dodje lepo vreme da moze da se kupamo!
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.06.2012. u 21:19 - pre 144 meseci
Danas je bio odlican dan za kupanje u bazenu .
A.Markovc
 
Odgovor na temu

RenatoZG
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 304012
Poruke: 2
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.06.2012. u 01:34 - pre 144 meseci
Pozdrav svima!!!

Novi sam na forumu i želio bi vas nešto pitat jel vidim da ste ovdje več više sezona i da imate bazene več dosta godina.
Neki dan sam vidio bazen BestWay 457x91 s metalnom konstrukcijom(filter pumpa, ljestve, pribor za održavanje,
podloga i pokrivač) u ducanu na akciji 2000 kn, a danas sam vidio Intex 457x107 s metalnom konstrukcijom (pumpa, pokrivač, zastitna podloga, ljestve, set za čiščenje venturi i skimmer) za 3250 kn ili Intex 457x122 s metalnom konstrukcijom za 3650 kn i dobije se sve isto ko i od ovog za 3250 kn.

Uglavnom zanima me koji bazen bi bilo bolje uzet, koja je marka bolja tj kvalitetnija.

Hvala unaprijed
RenatoZG
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.06.2012. u 14:50 - pre 144 meseci
Ja sam imao pre bazen Bestway 457 x 91 sa metalnom konstrukcijom .Meni je bio odlican .
A.Markovc
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.06.2012. u 12:33 - pre 144 meseci
RenatoZg, ja mislim da je svejedno jel Intex ili Bestway. Sve je to isto. Sad ti je samo problem koliko misliš dati novaca za bazen. Ako ti nije novac problem, preporučio bih ti ovaj najdublji po 3600kn. Iako ćeš morati sipati puno više vode, al vjerujem da će se isplatiti zbog uživancije u njemu.
Po meni su ovi s metalnom konstrukcijom puno bolji od onih s obručem što se napiruje. Posebno ak u susjedstvu ima mačaka, a one baš vole oštrit nokte na tom obruču. Metalni bazen ima problem sastavljanja i rastavljanja jer se čovjek naradi ko konj (prvo operi bazensku foliju, provjeri ima li rupa, uredi podlogu gdje ide bazen, postavi vodilice, stavi lim pa ga zašarafi s mikro vijcima, uglavi lim u vodilice, postavi foliju, zakači foliju sa štipaljkama, izravnaj foliju, odkači štipaljke i postavi vodilice, izravnaj opet, pusti vodu, izravnavaj opet foliju, operi filter spužve, operi crijeva, operi filter, operi pumpu, sve posloži, zašarafi crijeva, operi skimere, poslaži kemiju u kućicu i to sve lijepo na suncu koje nemilosrdno sija i tako svake godine).

Ja si sve razmišljam uzeti onaj bazen iz komada što ima one neke plastične cijevi-okvir. Vjerujem da se taj sastavi nabrzaka. I rastavi.

BTW: Bela Rado Sretan ti rođendan i sve najbolje !!
 
Odgovor na temu

RenatoZG
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 304012
Poruke: 2
*.dsl.iskon.hr.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.06.2012. u 13:51 - pre 144 meseci
Ok, hvala, u srijedu ili četvrtak ču ič kupit Intex 457x107 s metalnom konstrukcijom (http://www.intex.com.hr/trgovi...rondo-2/bazen-rondo--457x107_2), novci su mi malo problemček pa nemogu uzet nešto skuplje, čak je i ovaj otišao 1250 kn iznat onog koji sam vidio i mislio uzet(bestway), ali sam sumljičav jel je taj dućan bio u stečaju dosta dugo i bojim se da je taj bestway tamo 2 godine minimalno zapakiran u kutiji i ceka da ga neko kupi, a intex je skuplji ali je u dućanu koji prodaje bazene pa je vjerojatno i malo mlađi. kolko sam vidio tu svi govore o intex tj češče se spominje pa sam mislio da je možda i kvalitetniji, zato sam i postavio pitanje. Rađe dam 1250 kn više za nešto šta je kvalitetnije i šta če duže trajat. Počeo sam čitat danas temu od početka da vidim šta se treba sve ubacivat u vodu (gradska) i u kolkim mjerama, ali mislim da če mi se sve pomješat pa onda ocekujte slobodno da če tu bit još mojih pitanja, a i ljepih događaja.


P.S. Bela Rado Sretan ti rođendan!!!
RenatoZG
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.06.2012. u 16:26 - pre 144 meseci
RenatoZG...dobra odluka što se tiče izbora bazena
sve je tako kako je brko napisao,osim ja smatram da je intex klasa više(stekao sam takav dojam jer sam imao i jednog i drugog sa prstenom)
intex nekako kvalitetnije djeluje,od varenja na spojevima itd
što se tiče vode naučit češ brzo,nije to neka nauka(zapravo i jeste..he-he)

stigo pješčani filter

http://www.intex.com.hr/trgovi...-filtar-speedclean-classic-300

šta da vam kažem..prezadovoljan,skoro da se ni ne čuje a nakon filtracije voda je ko da sam je sipao taj dan
za moj bazen radi sada samo nekih 3 sata dnevno preko tajmera i to je trenutno dovoljno

pozdrav i uživajte



Bela Rado Sve najbolje !!!



 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.06.2012. u 18:26 - pre 144 meseci
Bela Rado srecan rodendan!
A.Markovc
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.06.2012. u 20:04 - pre 144 meseci
gde mogu da kupim kvarcni pesak u ns ili bg?ako moze na pp!
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.06.2012. u 15:16 - pre 144 meseci
Pa potrazi na internetu .
A.Markovc
 
Odgovor na temu

natasa.parlic
menadzer, Delta Generali osiguranje
Niš, Srbija

Član broj: 304110
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.06.2012. u 18:59 - pre 144 meseci
Da li je neko koristio grejač za bazen? Pokušavam da nabavim jedan, ali od svih (tako.lako, svezakucu itd) dobijam odgovor da ih nema kod uvoznika. Možda neko zna gde se može nabaviti? Ima ga i na INTEX-ovom sajtu, cena je 69 funti, ali ne šalju u Srbiju. Molim za informaciju ako neko zna.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.06.2012. u 23:26 - pre 144 meseci
Drage moje bazendzije,
hvala na rodjendanskim cestitkama od sveg srca.
Nesto sam se ubacila "u petu brzinu", pa ne stizem ni da upalim racunar.

Kod mene stvari stoje ovako:

Posle prebacivanja sistema za sanosil na bazensku pumpu voda mi se pokvarila posle 5-6 dana. Prekjuce pogledam, a ona zelena skroz. Naravno, zbog mojih sklonosti ka naucnom eksperimentu, a i zbog inteligencije ortodoksne plavuse, prestala sam da sipam algastop, a i napravila sam gresku u principu povezivanja sistema na pumpu.
Greska je u tome sto nisam uspela da nadjem nepovratne ventile, pa sam spojila sanosil akcelerator obicnom T spojkom za crevca za navodnjavanje. Zbog toga mi se desilo da se sanosil dozirao u bazen,a mesavina iz akceleratora nije htela ni da cuje za zemljinu tezu, pa se preko T spojke pelau kanticu sa sanosilom, gde je sve tako oksidiralo, da mi je sanosil potpuno pocrneo od oksida srebra. Obzirom da sam smanjila dozu na bednih 100ml dnevno (umesto 500ml), a i zbog navedene greske u konstrukciji, moj je bazen prakticno bio bez ikakve hemije. I eto!
Taman ja prekjuce ispratim jednog majstora i pomislim da imam sat vremena kupanja dok ne dodje drugi majstor (opet ja nesto petljam i lupam po kuci), a ono CVRC! nista od kupanja.
Juce sam sipala algastop, jutros 500ml sanosila i kad sam dosla sa posla, moja vodica opet kao lutkica. Bistra i mirisna kao planinski potok. Na zalost, bi neki gadan vetar i malo neke kisice, pa se ne okupah ni danas.

A sad ti Miroslavebesermenji, opali iz sve snage i skreni mi paznju na greske, ali ne zaboravi na cinjenicu da sam plavusa i da smem da gresim po default-u

Natasa, kontaktiraj intex u Hrvatskoj, oni hoce sve da posalju. Ali ja ne vidim razlog za grejac? Moj bazen ima 20m3 i ugreje se po suncanom vremenu 3-4 stepena dnevno bez icega. Naravno, grejac je potpuno opravdan ako ti je bazen u hladu.

Jos nesto.
Htela bih da poklonim nekom sa foruma moj bestway 3,60x96 sa obrucem na naduvavanje. Imam i pumpu za njega, samo sam creva upropastila (u stvari iskoristila za neke eksperimente) U trenutku kad sam ga pakovala, bio je potpuno ispravan i ceo.
Sada stoji u shupi vec trecu godinu, ali verovatno je i dalje sve u redu sa njim.

Bakara, ne znam da li je ovo protiv propisa, ako jeste ti izbrisi. Bazen poklanjam, samo bih molila doticnog novog vlasnika da dodje da ga uzme u Borcu.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 14.06.2012. u 11:23 GMT+1]
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.06.2012. u 08:10 - pre 144 meseci
Citat:
natasa.parlic: Da li je neko koristio grejač za bazen? Pokušavam da nabavim jedan, ali od svih (tako.lako, svezakucu itd) dobijam odgovor da ih nema kod uvoznika. Možda neko zna gde se može nabaviti? Ima ga i na INTEX-ovom sajtu, cena je 69 funti, ali ne šalju u Srbiju. Molim za informaciju ako neko zna.


Licno nigde nisam video da se ovi grajaci prodaju (mislim na Srbiju). Meni je jednostavnije bilo da sklepam svoj, opisao sam u nekom od starijih postova princip, dovoljno je jednostavno i jeftino da nema smisla zamarati se nabavkom "fabrickih" grejaca. Ja sam svojim grejacem prezadovoljan, produzio mi je sezonu kupanja duplo i sto mi je jos bitnije omogucio da iskoristim svaki vikend sa iole pristojnim vremenom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.06.2012. u 16:04 - pre 144 meseci
Citat:
bela.rada

Bakara, ne znam da li je ovo protiv propisa, ako jeste ti izbrisi.

Sve je u redu, nema potrebe bilo sta da brisem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.06.2012. u 10:49 - pre 144 meseci
Zdravo svima,
dobila sam puno privatnih poruka vezanih za poklon. Uglavnom su ljudi iz unutrasnjosti i trebalo bi da ga saljem
kurirskom sluzbom.

Medjutim, ja zivim u Borci, radim u centru i nema ko da preda kurirskoj sluzbi bazen. A subotom ne rade pick-up.
Tako da se stvarno izvinjavam, ali iskljucivo mi odgovara licno preuzimanje u kasnim popodnevnim satima, ili vikendom.


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.06.2012. u 10:50 - pre 144 meseci
Zorane st.

imas na zrenjaninskom putu u aquaplanu
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799291 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.