Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799851 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.05.2012. u 20:33 - pre 145 meseci
Od sutra bolje vreme !!!!!
A.Markovc
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.05.2012. u 21:22 - pre 145 meseci
Citat:
antonello8pfc: Pozdrav,nov sam na forumu od danas,al pratim forum duze vreme,zanima me da mi kaze neko,imam intexov bazen 610x366x122,prvi put ga postavljam,e sad zanima me:
1.sta da stavim ispod njega(imam travnatu podlogu),mislio sam stirodur(2cm)jer je jaci od stiropora ili ne?pa a to pvc folija,pa originalnu intexovu ciradu,pa bazen,moze?
2.i za hemikaije,kad,sta,kako?to sam pratio na forumu i ne mogu da pohvatam sta je najbolje.
3.jel jeftinije da punim bazen iz dvorisne cesme ili da uzmem cisternu?
Hvala puno:)


1. Ne preporucujem stavljanje bazena na travu, trava ispod bazena ce propasti i ubudjati se, tako da ako stavis stirodur moci ce samo da ga bacis na kraju sezone. Ako mozes da prezalis unistenu travu, onda prvo folija, pa stiropor pa podloga od bazena. Ukoliko je tvoj bazen sa sipkama, potrebno je da ispod nosecih sipki stavis nesto tvrdo, meni super posluze keramicke plocice. Ja licno koristim najjeftiniji stiropor 2cm, i iako imam betonsku podlogu, na kraju sezone ga bacam , jer se previse deformise. Stirodur jeste tvrdji, ali cisto sumnjam da bi i on izdrzao tezinu vode, a ipak je mnogo skuplji od stiropora.
2. Svako ima svoju pricu, ja otprilike radim ovako:posle punjenja bazena stavljam PH- (ili PH+ zavisno od vode), treba postici ph oko 7.5. Sledeceg dana "sok" doza sredstva protiv algi, a posle 7 dana "sok" doza hlora koga prethodno rastvorim u toploj vodi. Pumpa za filtraciju treba da radi sto vise, (narocito dok ima dnevnog svetla) uz menjanje filtara po potrebi . Kupanje najranije 7 dana posle sokiranja hlorom, ako je potrebno spustiti koncentraciju hlora, to se lako radi improvizovanom fontanom pomocu potapajuce pumpe. Posle toga odrzavanje vode jednom tabletom hlora na nekih 15 dana, stavi se u plutajuci dozator i zatvore se otvori prakticno skroz tako da se sporije otapa. Najbitnije je da pumpa radi sto vise, ja sam umesto originalne upotrebio pumpu za centralno grejanje koja radi prakticno 24 casa dnevno. Sve ovo vazi za bazen 457x107, za veci treba mozda malo vise hlora. Doze za "sok" tretiranja su obicno naznacene na kutijama hemijskih sredstava za odrzavanje bazena, ja dodam nekih 20% vise od preporuke jer ne koristim bazen duze vreme nakon tretmana.
Kada se bazen ne koristi, obavezno je pokriven, i to je manje vise sve. Inace bazen "formiram" svake godine za 1. maj a prosle godine sam ga razmontirao sredinom oktobra i voda je i dalje bila apsolutno cista. Cak razmisljam o tome da ga ove zime ne praznim, mada se to ne preporucuje za ovaj tip bazena koji ja imam (intex metal frame). Sa ovim doziranjem, kolicina hlora u vodi je vrlo mala, nekoliko puta manja nego npr. na otvorenim bazenima, miris hlora se uopste ne oseca.
3.jeftinije je naravno iz cisterne.
 
Odgovor na temu

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.05.2012. u 11:54 - pre 145 meseci
Hvala puno,uradicu tako,al me zanima jedno,da li da betoniram ispod,mada to mi je velika povrsina za betoniranje,ali ako je tako najbolje,onda cu to i uraditi?
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.05.2012. u 19:59 - pre 145 meseci
Ja sam svoj bazen stavio na pesak.

A.Markovc
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.05.2012. u 20:47 - pre 145 meseci
Citat:
antonello8pfc: Hvala puno,uradicu tako,al me zanima jedno,da li da betoniram ispod,mada to mi je velika povrsina za betoniranje,ali ako je tako najbolje,onda cu to i uraditi?


Ako ne betoniras sam, izaci ce te prilicno, verovatno preko 1000 evra. Jeftinije ces proci ako skines povrsinski sloj zemlje, zatim dobro utabas zermlju(uz obilno polivanje vodom da se sto bolje slegne, sipas pesak nekih 5cm a preko poredjas behaton ploce. Izgleda vrlo lepo (mogu se kombinovati ploce raznih boja) tako da kad bazen nije montiran ne ostaje ruglo u dvoristu. Sav manuelni rad mozes da odradis sam za par dana, samo treba nabaviti materijal i imati dovoljno volje.
 
Odgovor na temu

milenica86
Milena Petrovic
student
Nis, Srbija

Član broj: 303369
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.05.2012. u 00:37 - pre 145 meseci
Veliki pozdrav
Pratim Vas vec duze vreme, smatram da ste odlicni.
Imam jedno pitanje. Radim na bazenu kao spasilac u usa i moja duznost je odrzavanje vode. Izuzetno sam odgovorna te je moja voda uvek blistavo cista, na svakih sat vremena proveravam hlor i ph, nedeljno sve ostale analize. Bazen ima 250 000 galona, filtracija i cirkulacija su odlicne, stavljam sredstvo protiv algi kada mi supervizor donese, usisavam bazen, brasujem otprilike jednom u nedelju dana, kako kad.Radim backwash jednom nedeljno, sve se trudim po propisu jer ne bih podnela da mi se neko zali da ima neki zdravstveni problem (kada sam bila mala dobila sam neki osip od bazena koji je stajao na mojoj kozi jako dugo ) Medjutim, non stop mi se stvaraju zute alge na zidovima i podu koje ja lako uklonim ali se one vrate. Od mojih kolega niko nema takav problem, imaju alge ali ne u kolicini kao ja. Pitanje za sve ljude dobre volje i velikog znanja:
Da li je moguce da se alge na mom bazenu pojavljuju jer je bazen okruzen velikim brojem visokog drveca, kao da je u sumi?
Da li stvaranju algi doprinosi i neki mali potok, kanal, sta li je, koji se nalazi odmah pored bazena.
Da li su alge stetne za plivace ukoliko je hemijsko stanje vode besprekorno u svakom trenutku?
Moram da napomenem da sam celog proslog leta takodje radila na istom bazenu i bilo je isto algi na zidovima, nikad nisam imala ni jednu zalbu da se neko razboleo a svakodnevno dolaze isti ljudi. Inspekcija je dolazila jednom mesecno i videli su alge ali mi nisu rekli nista, prosla sam.
Molim vas, odgovorite mi, ja sam veoma savesna i ubilo bi me kada bih znala da neko moze da se razboli jer postoje na nekim mestima alge koje se ubrzo vrate kada ih ja sklonim. Citala sam svasta na netu, kako su hrana za bakterije i slicno.
Bazen radi svakog dana te nisam u mogucnosti da sokiram bazen hlorom jer ne bi sutra bilo sanse da se kupaju ljudi.
Jednostavno, sve ih izbrasujem , crknem jer je bazen veliki i onda su za nedelju dana opet tu.
Izvinite zbog duzine poruke, molila bih da mi neko odgovori na pitanja.
Veliki pozdrav iz daleke Amerike, nedostaje mi Srbija, jos samo ovu sezonu cu biti ovde i u septembru kuci.
Milenica
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.05.2012. u 09:28 - pre 145 meseci
Mislim da bi plavi kamen pobio te alge, ali da li je to tamo dozvoljeno...?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.05.2012. u 13:58 - pre 145 meseci
indicator1,
hvala,a jel ti nije problem kad me vec u sve upucujes da mi kazes imena tih hemikalija koje ti koristis da kad odem da uzmem mi ne uvale sve i svasta.
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.05.2012. u 15:54 - pre 145 meseci
@milenica86

Kada brasujes da li to radis rucno ili postoji neka masina?
Sta je to backwash, nesto kao predpranje vesa ili ima veze sa pranjem filtera?

Lepo ti rece kolega bakara, mi to ovde u Srbiji resavamo plavim kamenom, mada je ovde u temi neko pominjao bosiljak i svetu vodicu, pa probaj i sa tim ako mozes tamo da nadjes ili reci da ti posaljemo odavde.

edit:

Da li je moguce da se alge na mom bazenu pojavljuju jer je bazen okruzen velikim brojem visokog drveca, kao da je u sumi? Moze da bude, ne mora da znaci
Da li stvaranju algi doprinosi i neki mali potok, kanal, sta li je, koji se nalazi odmah pored bazena. NE
Da li su alge stetne za plivace ukoliko je hemijsko stanje vode besprekorno u svakom trenutku? NE, alge su zdrave, kod nas su se mnogi obogatili tako sto su prodavali alge


ps. Je l' dobro vuce telekom adsl tamo u USA, ovde stuca zadnjih par dana?

[Ovu poruku je menjao oPEN dana 24.05.2012. u 17:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao oPEN dana 24.05.2012. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.05.2012. u 21:45 - pre 145 meseci
Bakara,
plavi kamen je sredstvo protiv gljivica. Kad se koristi u poljoprivredi, dve nedelje mu je karenca zbog toksicnosti.
Po meni nikako se ne bi trebali brckati se u vodi sa plavim kamenom.
Milenica 86,
Imas u USA forum http://www.troublefreepool.com/pool-school/. To je najbolji svetski forum za bazendzije.
Probaj tamo da potrazis resenje problema.
Pretpostavljam da je tako veliki bazen prelivni, a ne skimerski. Ako sam u pravu, dzabe ribas bazen, jer se alge namnoze u tim kanalima kroz koje cirkulise voda i koje je tesko ocistiti (a mozda i nemoguce). Jedino ti je resenje shok i cesci backwash nego jednom nedeljno.

Mozda je moguce uraditi shock samo tih kanala kroz koje voda ide iz bazena u filter. To mozes da uradis tako sto ces sipati shock dozu hlora u odvodni kanal oko bazena, pa posle sat-dva izbaciti tu vodu na waist, i zatim dobro isprati vodom takodje na waist.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.05.2012. u 12:23 - pre 145 meseci
Citat:
antonello8pfc: indicator1,
hvala,a jel ti nije problem kad me vec u sve upucujes da mi kazes imena tih hemikalija koje ti koristis da kad odem da uzmem mi ne uvale sve i svasta.


Trakica za test vode - ima dosta trakica u pakovanju, sluze za kontrolu ph i nivoa hlora.
PHminus- pakovanje od 1kg, u obliku granulata, ne secam se imena ali pise na kutiji PH- (ili PH+ u slucaju da treba dizati ph)
Sredstvo protiv algi - namensko za bazene, pakovanje od 1l, npr ALGA STOP
Hlor - u granulama, pakovanje od 1kg, ima u poloprivrednim apotekama, npr GALISEPT
Hlor u tabletama - namenski za bazene, pakovanje od 1kg, npr AQUAMULTI (mada to nije cist hlor vec koktel, ali sluze svrsi)
 
Odgovor na temu

milenica86
Milena Petrovic
student
Nis, Srbija

Član broj: 303369
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.05.2012. u 16:46 - pre 145 meseci
Bakara
Hvala za savet , ja nikad nisam ni cula za plavi kamen, pitacu supervizora ali sumnjam da se ovde upotrebljava.
open
Rucno metalnom cetkom skidam alge, bazen mi je u jednom delu dubok osam i po fita pa zamisli koliko je tesko sa dna da se skinu.
Backwash: spustim se u sobu sa pumpama i ukoliko flow rate i pritisak krene da se menja tj odstupa od normalnog, uradim backwash, tj kroz jednu cev izadje sva prljavstina , vrati se pritisak i flow rate u normalu. Ne cistim filtere rucno nego je sve mehanizovano. ( izvini na ovako konfuznom objasnjenju, zene i pump room ne idu zajedno ) :):):)
Bela Rada
Hvala mnogo za sajt, nisam znala da postoji.
Bazen je skimerski, ima 9 skimera, neki vucu bas jako, neki malo slabije. U dubokom delu je main drain koji skuplja prljavstinu sa dna. Ja sam se zacudila kada sam videla da su skoro svi bazeni ovde skimerski. Ok je to, ali , meni se bar cini da je kod onih prelivnih bolja cirkulacija, mozda gresim...Sto posto ih i ovde ima, ali mi se cini da je americki stanard kao moj bazen - sa skimerima. Inace, pitala sam juce glavnog menadzera zasto mi se stalno stvaraju na zidovima alge i on mi rece - ovaj bazen je star 15 godina i uvek je imao problema sa algama. Ja ga pitam zasto, on je samo slego ramenima. Ne razumem, jedino mi ima smisla zbog ovog drveca okolo velikog pa kad duva vetar i lisce upada da inace tako dospevaju alge. Ma ko bi ga znao. Inace, Amerikanci su opsednuti bazenom,svakodnevno plivaju duzine po sat i po a ja moram da sedim na stolici cim neko prstom pipne vodu, pa se smaram :) decu od kad su bebe dovode i uce ih da plivaju, mislim sve je to lepo ali toliki hlor za bebice mislim da bas i nije preporucljiv...
Jos jednom hvala svima, divni ste !
Milenica
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.05.2012. u 19:11 - pre 145 meseci
Obično se suzdržavam uključivanja u priču.

Milenice, u USA si OBAVEZNA da koristiš samo dozvoljena sredstva. Ako nećeš da platiš debelu kaznu i/ili snosiš druge sankcije, batali gore-navedene savete.

Ukratko, ne improvizuj.

Javni bazeni su ozbiljna rabota i ne smeš se "šaliti" sa zdravljem populusa, naročito ako ima i dece.

Plavi kamen u takvim uslovima!!!
1. Neće ubiti alge, 2. Filtri će se zasititi pa ćeš morati češće radito backwash , 3. Ljudima će pozeleneti kosa (blajhanim plavokosim lepoticama) ,
4. Kupaći kostimi će promeniti boju .
Plavi kamen ti je CuSO4 (bakarni sulfat). Vinogradari ga koriste za prskanje vinove loze.

Bosiljke i druge gluposti ostavi popovima.

Batali "pomoć samozvanih eksperata".
Ja sam bio na bazenima gde su "eksperti" preporučivali upotrebu Domestos-a. Da dobro si pročitala. (A dno odavno nije više zeleno, već braon crno)

Kada te neko pita "šta je back wash", normalno je očekivati i odgovore koji su sledili. Molim te Vladimire (oPEN), drži se materije koju poznaješ.

Bravo Milenice, alge dolaze sa drveća. Bolje rečeno, spore gljivica, algi, kvasnica i sl upravo žive i opstaju na lišću, polenu, cvetu drveća.
Ako imaš takvo okruženje oko bazena, samo su ti dva izlaza: i dalje da "crnčiš"; ili da ti uprava dozvoli da promeniš doze aktivne materije (i/ili promeneš a.m.).
U stvari postji i treći metod: AKCELERATOR.
Ljudi stavljaju suncobrane i slične mehaničke prepreke da smanje upadanje polena, lišća, prašine u bazen.

Potok može imati uticaja; ako se neko kupa u njemu, pa ulazi u bazen i/ili ako je brz pa ima aerosola tj kapljice dospevaju do bazena. Tj potreban je vektor.

Alge NISU zdrave. Nikada ne znaš koje su alge u pitanju i ne igraj se sa njima. Mogu biti tzv modro-zelene alge, poznate kao cyanobacteriae.
Modrozelene alge se inače smatraju najstarijim živim organizmima na planeti. Obzirom šta su sve preživele, nemoj se čuditi da su tako tvrdokorne.
Pojedine, stvaraju opasne neurotoksine (cijanotoksine), opisana je smrt gušenjem (blokada disjanih organa i srca) veoma uvežbanih plivača.
Sa druge strane, ako osoba (obično se deci dešava) udahne alge ili njihove spore, realna je opasnost od razvoja fibrozne, veoma komplikovane pneumonije.

Proveravaj nivo cianurata u vodi (Cyanuric Acid level). Ako dođe blizu 100 ppm, hlor ti je "zaključan". Tada prazni bazen, dolivaj svežu vodu, nema druge.

U pravu si i za hlor, kod dece implicira razvoj alergijske astme. Naročito jer je njihov nosić tik blizu površine vode. Takođe, stručni časopisi opisuju
"rani razvoj kožne senzibilizacije" na hlor i halogene dezinficijense u koliko mala deca često i dugo borave na bazenu. Alergija ostaje za ceo život.

Pozdrav iz Srema,

Miroslav

BfM
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.05.2012. u 21:41 - pre 145 meseci
Poštovani Miroslave,

Vidim da ste veliki stručnjak na polju održavanja blistave vode, pa vas molim da se dalje ne ustručavate da komentarišete i tako pomognete svima na ovoj temi, nije bilo potrebe da ja napravim ovakav ispad sa pogrešnim savetima pa da tek onda reagujete, molim vas samo da pre toga pročitate naziv teme u kojoj komentarišete.

Moj odgovor je sprdnja, nastala kao odgovor na pitanja milenice86. Igleda da su svi ovde tako protumačili moj odgovor izuzev vas, čak je i bela.rada koja je svima pomogla na ovoj temi oko održavanja vode u bazenu preskočila moj odgovor. U temi na preko 70 strana bela rada je više puta objasnila kako se održava voda, pričala je i o uticaju prašine i obližnjeg drveća na stvaranje algi o tretmanu vode i o štetnosti plavog kamena, samo nema ko to da čita.

Ovde amateri komentarišu o malim gumenim bazenima, zapremine od 5 do 20 kubika, a onda neko postavi pitanje o održavanju javnog bazena koj ima zapreminu 1000 kubika (ako sam dobro izračunao) a pritom od tog posla zaradjuje sebi platu i zivi. Takav posao nosi odgovornost.

Pokušaću da napravim poredjenje. Zamislite da ja održavam jedan vozni prark od 20 autobusa, posle svakog putovanja perem autobuse, proveravam nivo ulja, povezujem na dijagnostiku i uočavam greške, kvarove. Jednog dana mi se vozač autobusa požali da autobus ne koči, pošto se ja samo razumem u osnovne stvari odlazim na forum ES auto.zone i tamo postavljam pitanje kako da otklonim kvar. Da li je realno da očekujem odgovor od amatera, zaljubljenika u automobile kada su u pitanju autobusi koji prevoze putnike?

Najsmesnije od svega je to što kažete da je plavi kamen baš u USA zabranje, mogu i neke kazne da se plate...

Pre pisanja odgovora ja sam pogledao sta znači back wash, deo sa predpranjem veša sam namerno napisao baš iz razloga da se moj odgovor ne shvati ozbiljno, ali da neko taj termin koristi kao nešto opšte poznato u temi gde ljudi pricaju o gumenjacima... a ribanje četkom naziva brašovanje, meni je sve to smesno. Izgleda da se brzo zaboravlja jezik tamo preko, mada meni se cini da milenica86 piše iz Srbije, pošto internetu pristupa preko Telekoma Srbija, što sve ovo čini još smesnijim.

Izvinjavam se svima koji su moje savete pogrešno protumacili i primenili kao i onima čije sam živote ugrozio direktno ili indirektno.



[Ovu poruku je menjao oPEN dana 25.05.2012. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milenica86
Milena Petrovic
student
Nis, Srbija

Član broj: 303369
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.05.2012. u 00:52 - pre 145 meseci
Miroslave, hvala Vam, pretpostavila sam da drvece utice, jako mi je bitno da ste mi to potvrdili.Supervizor mi je rekao da je rec o tzv.mustard algama koje same po sebi nisu stetne ali pruzaju savrsene uslove za razvoj bakterija.Iako Vladimir spominje amatere ja smatram da ste Vi, Bela Rada i mnogi drugi odlicni. Pomazete ljudima na ovom forumu davajuci im konkretne savete i hvala Vam na tome.
Vladimire,
Ja ti se duboko izvinjavam zato sto sam te svojom pojavom na ovom forumu ( i upotrebom americkih termina) ugrozila, ako ti je za utehu pare koje ovde zaradjujem i nisu neke...
Internet u stanu nemam jer moji poslodavci placaju fixni racun a kad bih narucila net racun bi stizao kod njih i to je nemoguce. Drugi paketi su mi preskupi. Internem nahvatam samo ispred nekog meka i to jednom nedeljno kad odem.
Funkcionisem tako sto na bazenu imam fixni pa me brat iz Srbije pozove preko Skajpa na fixni ( nije skupa usluga, desetak dolara mesecno) i onda mu ja kazem odi na taj i taj forum i pisi to i to. Dakle, mozes mog brata da pitas da li mu adsl stuca.Ovo sve govorim ne da bih se tebi pravdala, vec da se odbranim od laznih optuzbi.
Imala sam konkretan problem zvan alge, moje nadredjene mnogo ne zanima zasto se tu pojavljuju jer sam ja, kao sto rece Miroslav tu da crncim a ne oni.Verovatno znaju da drvece doprinosi stvaranju algi ali ne zele da mi pricaju o tome da se ne bih bunila i trazila premestaj.Ne vidim sta je neprofesionalno u tome sto sam pomoc potrazila na najboljem srpskom forumu za bazene.
Ja nisam pitala kako se bazen vakumira, hemijski odrzava ili slicno, to vec jako dobro znam, SAMO o uzrocima nastanka algi.Da li je to neprofesionalno?

Da sam znala da cu ovakav odgovor dobiti od nekog , ko je pritom iz mog rodnog grada, ne bih ni dosla ovde jer nisam dosla da bih se prepucavala.Uvek se iznerviram kad shvatim da forumi nekim ljudima samo za prepucavanje i sluze.
Miroslave, Bela Rado, hvala jos jednom, ja vise ovde necu pisati.
Veliki pozdrav!





Milenica
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.05.2012. u 06:11 - pre 145 meseci
Nemojte narode da se ljutite jedni na druge, svi smo mi srodne duse koje su se okupile oko zajednicke ljubavi prema brckanju.
Najvaznije je to da se brckamo bezbrizno i bezbedno.

Inace, ja sam veliki postovalac Miroslava Besermenjija i kad god mi nesto nije jasno, ja ga zovem i "smaram". A on je, stvarno, najstvarnije, najveci poznavalac vode na ovim prostorima i sire.

I sad, nije ovo nikakva reklama, jer nema aparata u prodaji, ali moram da se pohvalim da sam dobila cuveni akcelerator koji je u funkciji nedelju dana. Dozu sanosila sam smanjila na 1dl dnevno (sa 1/2 litre) i za sada mi je voda POTPUNO NEVEROVATNA!!!! Jupiiiiii! A mirise na ozon, kao posle kise u sumi. Ako uspem da odrzim kvalitet vode sa tom dozom, onda bi cena odrzavanja bila duplo niza od hlora. Zdravo a jeftino. Da ne poverujes.

Necu da preterujem sa hvaljenjem jer je malo nedelju dana, ali praticu i izvestavacu.
U fazi je razrade i sistem za automatsko doziranje sanosila. Cilj mi je da napravim nesto sto ce mi omoguciti da jednom nedeljno sipam dozu sanosila i da mogu da ne razmisljam o tome u medjuvremenu. Znam da postoje pumpice za doziranje, ali kostaju preko 300Eura, a meni je to preskupo.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.05.2012. u 20:38 - pre 145 meseci
Citat:
bela.rada: Nemojte narode da se ljutite jedni na druge, svi smo mi srodne duse koje su se okupile oko zajednicke ljubavi prema brckanju.
Najvaznije je to da se brckamo bezbrizno i bezbedno.

Inace, ja sam veliki postovalac Miroslava Besermenjija i kad god mi nesto nije jasno, ja ga zovem i "smaram". A on je, stvarno, najstvarnije, najveci poznavalac vode na ovim prostorima i sire.

I sad, nije ovo nikakva reklama, jer nema aparata u prodaji, ali moram da se pohvalim da sam dobila cuveni akcelerator koji je u funkciji nedelju dana. Dozu sanosila sam smanjila na 1dl dnevno (sa 1/2 litre) i za sada mi je voda POTPUNO NEVEROVATNA!!!! Jupiiiiii! A mirise na ozon, kao posle kise u sumi. Ako uspem da odrzim kvalitet vode sa tom dozom, onda bi cena odrzavanja bila duplo niza od hlora. Zdravo a jeftino. Da ne poverujes.

Necu da preterujem sa hvaljenjem jer je malo nedelju dana, ali praticu i izvestavacu.
U fazi je razrade i sistem za automatsko doziranje sanosila. Cilj mi je da napravim nesto sto ce mi omoguciti da jednom nedeljno sipam dozu sanosila i da mogu da ne razmisljam o tome u medjuvremenu. Znam da postoje pumpice za doziranje, ali kostaju preko 300Eura, a meni je to preskupo.


Bela Rado, šta misliš o sistemu "infuzije", koji bi dozirao tačno određenu količinu sanosila za određeno vreme?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.05.2012. u 05:44 - pre 145 meseci
Citat:
sigor: Bela Rado, šta misliš o sistemu "infuzije", koji bi dozirao tačno određenu količinu sanosila za određeno vreme?


To sam i napravila u kombinaciji sa akceleratorom i venturijem u kucnoj izradi.

Postavicu slike pre pocetka rada sistema i nedelju dana posle.
Prva slika je slikana posle nedelju dana kise i neredovnog sipanja sanosila, a druga posle nedelju dana koriscenja mog "sistema" (dan posle onog potopa u Beogradu)

Razlika je vise nego ocigledna:
Ovo je slikano 20. maja


Ovo je slikano 26. maja.


A nije da se "duvam", ali kupila sam i nove merdevina (ha, ha, ha....)
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.05.2012. u 16:43 - pre 145 meseci
bele.rado ajde nam opisi kako si to napravila i daj koju sliku da vidimo!pozdrav!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.05.2012. u 17:21 - pre 145 meseci
Citat:
zoran st.: bele.rado ajde nam opisi kako si to napravila i daj koju sliku da vidimo!pozdrav!


Pa, sta vredi da opisujem kad to radi samo sa sanosilom i akceleratorom, a ovo drugo nema da se kupi.
Ova verzija koju sam napravila je sa potapajucom pumpom.
1. potapajuca pumpa
2. crevo koje odgovara pumpi
3. jedno parce plasticne cevi 1/2"
4. 2 parceta plast. cevi 3/4"
5. sistem za infuziju
6. akcelerator
7. silikonski predsusac vazduha (kroz njega mora da prolazi vazduh, pa odatle ide u akcelerator)
8. sanosil
9. kantica ili boca u koju se sipa sanosil.

povezala sam ovako:
pumpa----crevo 3/4"----cev3/4"----cev1/2"----cev3/4.
na delu cevi od 1/2' vidi se kako ulazi crevo 6mm za akvarijum. To je crevo od akceleratora. iza njega sam posle prikljucila i crevce od infuzije koja dozira sanosil.
Najsporije sto je moglo da se podesi je 40 kapi u minuti, t.j. priblizno 1/2 litre na sat. Obzirom da meni pumpa radi 5 sati dnevno, morala sam da razredim sanosil 1:5, jer mi je dnevna doza 1/2 litre.

Kad je voda postala kristalno cista, smanjivala sam dnevnu dozu postepeno i sada doziram svega 100ml na dan. Ako budem zakljucila da mi je to malo, lako cu da povecam. Dozu podesavam tako da sanosil razredjujem u zeljenoj razmeri. Sada na 1/2 litre sanosila dodam 2 lite vode u kanticu i to mi je doza za 5 dana.

Sada ispitujem kako se drzi Ph, jer je mnogo povecan nivo kiseonika. Za sada je jos uvek neutralna voda (oko 7,2). Ranije mi je bila obicno oko 7,5.
Bazen sam prestala da prekrivam u petak jer hocu da vidim da li ce se stvoriti alge posle svih ovih kisa. Za sada je voda besprekorna, osim sto ima vise prasine iz atmosfere koja se talozi na dnu, ali to nije problem da se usisa.

evo link sa yutube:http://www.youtube.com/watch?v...mp;feature=channel&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=c3TWk7dDXEg&feature=relmfu.

Ali, posto se ja nikada ne smirujem, ceo sistem sam prebacila na bazensku pumpu pa se sad nista niti vidi niti cuje pored bazena. Ali to je moguce samo sa ovim ozbiljnim bazenskim pumpama, pa ne vredi da o tome pisem.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 28.05.2012. u 20:59 GMT+1]
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799851 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.