Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791877 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2012. u 21:06 - pre 143 meseci
Citat:
bela.rada: Zorane st.

imas na zrenjaninskom putu u aquaplanu


hvala bela.rado!
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2012. u 15:49 - pre 143 meseci
Kod mene situacija kritična. Bila. Lijepo montirao bazen i počeo puniti i kad je došlo do određene razine, počeo je curiti. I to dosta. Zaključio sam (jer sam ga već krpao na 100 mjesta a i pregledao sam cijelu foliju prije montiranja i nisam našao niti jednu rupu) da je folija odslužila svoje nakon 5 godina divljanja i kupanja. Kad se nategne folija (zbog vode) postane porozna i pušta.
Pa smo se lijepo zaletili u osječki Konzum i kupili Intex Rondo 457X91 za 1500 kn. Na akciji. Sad baš praznim stari (djeca su se izbučkala u to malo vode što nije iscurilo) i krećem s montažom novoga. Baš čekam sad i kratim vrijeme tu na netu.
I jedan trik što mi je rekla susjeda a tiče se lima koji mi je ostao višak od starog bazena. Pošto ima mačaka, a one vole bazene i oštrit nokte na njima, lijepo ću obložiti novi bazen s ovim limom tak da ne mogu mačke grebat i probušiti ga.
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2012. u 18:49 - pre 143 meseci
Postavi slike bazena kad ga namontiras .
A.Markovc
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2012. u 19:14 - pre 143 meseci
Ja sad upravo praznim bazen. Zato sto za koji dan idem na more.
A.Markovc
 
Odgovor na temu

arsicx2
Dejan Arsic
student
Beograd

Član broj: 304250
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2012. u 20:06 - pre 143 meseci
Kao prvo, pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu sto se postova tice, ali vec nedelju dana pratim ovu temu sa zeljom da sto bolje odrzavam vodu u bazenu koji sam kupio prosle godine (poslednji dan lepog vremena, pa nije doziveo da bude montiran :) ).
Listajuci od pocetka ovu temu sve mi je postajalo jasnije, pa onda sve vise zbunjujuce, pa bih ako ima dobrih ljudi zamolio za par saveta.
Bazen se upravo puni, kako zivim u okolini Beograda, komsije verovatno zalivaju bastu pa je pritisak katastrofa , tako da cu na vreme stici da reagujem na eventualne savete o hemiji :)
Pod jedan zanima me, da li da radim sok terapiju i ako trebam cime, da li Galisept, hlorni granulat, tecni hlor ili cime vec :( svega je bilo u ovoj temi...
Pod dva, cime da izmerim ph vrednost vode, da li moze onim lakmus papirom, nasao na onom sajtu za aukcije za 250rsd (za svaki slucaj da ne pisem ime sajta, svi znamo koji je:D )
Za sad toliko, ako napisem jos nesto preskakace te post zbog duzine :DDD
Unapred hvala svima.
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2012. u 20:55 - pre 143 meseci
pozdrav svima

dobrodošao arsicx2

ovako ja radim što je vjerujem i ispravno
prvo podesi ph on je najbitniji
onda uradi shok klorom..ja koristim klor granulat
sipaj algicid...ja sam ga tek neki dan prvi puta stavio pošto su vani vrlo visoke temperature
od 3 mjeseca nisam ga uopče stavljao i nisam imao problema sa algama
i recimo ja koristim klor dozator sa cijelom tabletom sporootapajučeg klora ali smanjeno na minimum(uvijek mi je klor na optimalnim vrijednostima)
što se tiče testera ja koristim od uvijek tablete,i lakmus trake nisam nikad koristio
ali sve je to ok...osim nemoj uzimat nikakve elektronske testere,koliko čujem dosta nepouzdani su(nek me ispravi netko ako griješim)

eto ukratko..nadam se da sam ti olakšao barem malo



 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 11:13 - pre 143 meseci



arsicx2 A koji imas bazen ?
A.Markovc
 
Odgovor na temu

arsicx2
Dejan Arsic
student
Beograd

Član broj: 304250
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 17:05 - pre 143 meseci
Postedujem Intex easy set 457x107. Zbog cega vas ovo interesuje @Lisce?
Hvala lucky042. Imao sam nameru da ispostujem celo tvoje uputstvo, ali situacija je sledeca.
Uradio sam danas samo sok terapiju sani granulatom.... Obisao sam danas skoro sve poljoprivredne apoteke, obicne apoteke, pet shopove, u okolini. Ali nigde nema nikakvih ph testera (papir, tablete, aparati...), osim u jednoj apoteci za 2500 hiljade, ostali su me uglavnom cudno pogledali u fazonu sta ce ti sad to :)))
Tako da sam, za pocetak predpostavio da je ph u redu, ipak je to iz gradskog vodovoda, ljudi tu vodu piju svaki dan, ne verujem da bas toliko ne valja.
Sutra ili prekosutra sipacu i nesto protiv algi, video sam da ne valja da se mesaju hemikalije, tako da sacekacu. Sutra cu isto staviti i
Ja nemam predstavu gde da nabavim bilo sta za testiranje ph vode, naravno nesto jeftinije :D
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 17:23 - pre 143 meseci
Kao prvo, pozdrav svima.Nov sam na forumu pa iako sam sve procitao ipak nesto mi nije bas najjasnije pa bih vas zamolio da mi pomognete,tj:pre dva dana sam napunio bazen i uzo od komsije onu stvarcicu(NEZNAM KAKO SE ZOVE )za merenje PH vrednosti ona je pokazala da je vrednost 6,4 pa sam zbog toga kupio PH + i dodao u bazen 800 g pakovanje na bazen 488*122,medjutim danas sam naleteo na tablete sto se meri PH vrednost i to sam kupio'i sada kad sam izmerio PH vrednost pomocu njih PH vrednost je negde 7.8,pa vas pitam sta je sad tacno tablete ili ono drugo kako se vec zove sto se stavlja u vodu pa pokazuje kolika je PH vrednost?I posto je sad PH 7.8 jer moram sad da je smanjujem ili ne,i sta moze dase desi ukoliko ostane ova vrednost,i jos nesto gde mogu da nadjem solarni prekrivac za bazen i dali neko zna koliko se krece cena?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 18:20 - pre 143 meseci
@arsicx2

što se tiče vode sa gradskog vodovoda moralo bi biti u redu
ali svakako nabavi te testere za ph i klor..trebat če ti
ja ne koristim vodu iz gradskog vodovoda za bazen pa imam u početku visok ph
za nabavku testera u tvojoj zemlji ne znam ali u HR može se nabaviti u skoro svakom trgovačkom centru tipa baumax,obi...


@bakskg dobrodošao
ona stvar može biti svašta..ne znam na šta misliš(vjerojatno lakmus trake)
trake i tablete trebale bi biti točne
ako je nekakva digitala možda i laže
za dobro djelovanje drugih kemikalija moraš držati ph na optimalnim vrijednostima
on je cijeli "motor sistema"
ja ga držim na 7.4 uvijek ..i ako se digne odmah ispravljam
test vršim jednom u dva tjedna za ph pošto je dosta sada stabilan
klor mnogo češče testiram pošto su u pitanju djeca...

pozdrav svima












 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 19:28 - pre 143 meseci
Citat:
luky042: @arsicx2

što se tiče vode sa gradskog vodovoda moralo bi biti u redu
ali svakako nabavi te testere za ph i klor..trebat če ti
ja ne koristim vodu iz gradskog vodovoda za bazen pa imam u početku visok ph
za nabavku testera u tvojoj zemlji ne znam ali u HR može se nabaviti u skoro svakom trgovačkom centru tipa baumax,obi...


@bakskg dobrodošao
ona stvar može biti svašta..ne znam na šta misliš(vjerojatno lakmus trake)
trake i tablete trebale bi biti točne
ako je nekakva digitala možda i laže
za dobro djelovanje drugih kemikalija moraš držati ph na optimalnim vrijednostima
on je cijeli "motor sistema"
ja ga držim na 7.4 uvijek ..i ako se digne odmah ispravljam
test vršim jednom u dva tjedna za ph pošto je dosta sada stabilan
klor mnogo češče testiram pošto su u pitanju djeca...

pozdrav svima

Hvala i na savetu:luky042
Ma da kao sto si i sam rekao to je neka digitalna spravica koja pokazuje nivo PH vrednosti ,inace licno kod mene u Kragujevcu tesko je doci do tableta za merenje HLOR I PH,a tih tracica nema nigde.Inace ako sam dobro razumeoo sutra moram da idem da kupim PH - i da je vratim na normalnu vrednost,nego jutros sam izvrsio shok klorom pa me sada interesuje da li ce Klor da pravilno odreaguje posto je PH vrednost malo visa j:7.8.
PS;voda koju koristim za bazen je bunarska i za sada dosta dobro izgleda.
Jos jednom hvala na savetu i pozdrav svima
 
Odgovor na temu

arsicx2
Dejan Arsic
student
Beograd

Član broj: 304250
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 19:58 - pre 143 meseci
@bakskg Imas na onom domacem sajtu za licitacije i na njihovom drugom sajtu (ne znam da li smem da napisem imena, ali predpostavljam da znas na sta mislim) te lakmus trake za merenje vrlo povoljno. Mada ne znam kakve su, nisam ih koristio. Mada mislim da na kraju njih kupim, ne mogu naci ni tablete ni nista drugo za malo para...
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 20:50 - pre 143 meseci
arsicx2 imam i ja taj bazen .

A.Markovc
 
Odgovor na temu

tmaxx86
Operater automatske obrade podataka, HI
"Nevena"
Leskovac, Srbija

Član broj: 303902
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.06.2012. u 23:10 - pre 143 meseci
Pozdrav svima

imam jedan problem i molim sve članove dobre volje da pokušaju da mi pomognu koliko mogu

Unapred se izvinjavam ako postavim pitanje koje je već bilo. Preslistao sam na brzinu stranice i moguće da mi je promaklo.

Evo u čemu je problem. Kupio sam danas Intex 457x91 sa metalnom konstrukcijom. Kada sam ga postavio i počeo da punim bazen vodom primetio sam da je negde bazen probušen na dnu. 99% sam siguran da sam ja nekako nepažnjom napravio tu rupicu. Problem je što ne mogu tačno da odredim gde se rupa nalazi. Da li znate kako da pronadjem rupu? I da li mogu to oštećenje da saniram onom samolepljivom providnom zakrpom koju sam dobio uz bazen?

Unapred hvala svima
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 00:27 - pre 143 meseci
Ja ima iskustvo od pre dve godine, kao i od pre dva dana. Postoje dva načina da pronađeš rupice:

1) da gledaš u dno sa strane, ali tada ne možeš da lociraš rupe koje su bliže centru bazena;
2) da roniš (mnogo efikasnije)

U oba slučaja trebalo bi da je dno što čišće. Ako nisi siguran da je u pitanju baš rupica (a ne neki trun), prođi nekim predmetom po dnu, ako se pomeri, znači da nije jupa :). Znam da ti ovo izgleda kao scena iz "Đurinih kućnih čarolija", ali veruj mi, najefikasnije je.

Kad lociraš rupicu, koja obično nije veća od 0,5 cm, sledi krpljenje. Nemam iskustva sa samolepivom folijom "na mokro" tj. ispod vode. Na suvo sigurno daje efekat.

Za krpljenje pod vodom preporučujem Ceresitov FT 101 (ako kršim pravila foruma banujte me, ali to jedino pomaže) to je zaptivna masa nalik silikonu koja deluje u vlažnim uslovima. Cena: oko 650 din, što je manje od pražnjenja bazena i ponovnog tretiranja. Kako krpiti? Na neki štap (štap na kojem je mreža za bazen, neka šipka s zaobljenim vrhom) nanesete taj "silikon" i pritisnete na rupicu kao da razmazujete žvakaću gumu. Rupa će momentalno biti začeplljena. Što je folija starija, mogućnost novih rupa je veća. Nadam se da sam pomogao!
 
Odgovor na temu

tmaxx86
Operater automatske obrade podataka, HI
"Nevena"
Leskovac, Srbija

Član broj: 303902
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 02:00 - pre 143 meseci
Citat:
Ja ima iskustvo od pre dve godine, kao i od pre dva dana. Postoje dva načina da pronađeš rupice:

1) da gledaš u dno sa strane, ali tada ne možeš da lociraš rupe koje su bliže centru bazena;
2) da roniš (mnogo efikasnije)

U oba slučaja trebalo bi da je dno što čišće. Ako nisi siguran da je u pitanju baš rupica (a ne neki trun), prođi nekim predmetom po dnu, ako se pomeri, znači da nije jupa :). Znam da ti ovo izgleda kao scena iz "Đurinih kućnih čarolija", ali veruj mi, najefikasnije je.

Kad lociraš rupicu, koja obično nije veća od 0,5 cm, sledi krpljenje. Nemam iskustva sa samolepivom folijom "na mokro" tj. ispod vode. Na suvo sigurno daje efekat.

Za krpljenje pod vodom preporučujem Ceresitov FT 101 (ako kršim pravila foruma banujte me, ali to jedino pomaže) to je zaptivna masa nalik silikonu koja deluje u vlažnim uslovima. Cena: oko 650 din, što je manje od pražnjenja bazena i ponovnog tretiranja. Kako krpiti? Na neki štap (štap na kojem je mreža za bazen, neka šipka s zaobljenim vrhom) nanesete taj "silikon" i pritisnete na rupicu kao da razmazujete žvakaću gumu. Rupa će momentalno biti začeplljena. Što je folija starija, mogućnost novih rupa je veća. Nadam se da sam pomogao!



Hvala na informacijama i pomoci... Inace bazen mi jos nije napunjen do kraja, tek sam počeo punjenje. Obustavio sam punjenje čim sam primetio da ispusta vodu. Nivo vode u bazenu je ne vise od 10 cm. Kad gurnem ruku ispod bazena, u tom delu gde se voda pojavljuje, otprilike primetim gde curi (odn. ne curi nego kaplje) ali ne mogu da lociram rupu kad gledam odozgo u dno. Probaću sutra da je pronađem. Necu moći da ronim ali valjda ću uspeti da je nadjem, nadam se.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 10:05 - pre 143 meseci
Nezgodno je kod tih bazena s limenim obručem što ako pušta negdje sa strane ne možeš vidjeti gdje pušta. Lim blokira pogled. Rekao ti je sigor kako da pronađeš rupu. Pipkaj prstima.

Evo slika mog novog bazena (koji se postavlja za čas posla za razliku od onog s metalnom konstrukcijom) koji je obložen s limom od starog bazena radi zaštite od raznih životinja a koje bi htjele upropastiti naše uživanje u kupanju. Kad sam slikao nije još bio filter u pogonu i bilo je malo vode, al to moje klince ne spriječava u kupanju.





Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Ovaj novi bazen je 7 cm veći u promjeru od staroga, pa zato ova rupa kod filtera, al je i dobro došla jer ne moram rezati lim.
 
Odgovor na temu

lisce
Andrej Markovic
Pianista
Beograd Srbija

Član broj: 302332
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bazeni intex i bestway


+9 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 14:26 - pre 143 meseci
Ja imam bazen bestway sa metalnom konstrukcijom 457 x 91 .Imam macke ,ali one ga ni jednom nisu probusile .Pre mesec dana sam kupio bazen Intex easty set 457 x 107 prvog dana su probusile obruc.
A.Markovc
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 16:39 - pre 143 meseci
Brko,
nek' ti je sa srecom novi bazen, da se brckate i uzivate.

Vidim da si stavio i tush! Jel' ti prikljucen samo na cesmu, ili nekako grejes vodu za tusiranje?
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Bazeni Intex i Bestway19.06.2012. u 19:48 - pre 143 meseci
Sta mislite iz vaseg iskustva dali je efikasnije delovanje da tableta hlora od 200 grama bude u skimeru ili da kupim onaj dozator ako ga negde nadjem?
Pozdrav za sve vas

[Ovu poruku je menjao bakskg dana 19.06.2012. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791877 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.