Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799507 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
109.106.243.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2012. u 10:18 - pre 143 meseci
Stavio sam bazen prvi put,pre 3 nedelje,stavljam samo hlor i algicid,usisavam redovno,pumpa radi...i mogu reci da sam prezadovoljan do sada,voda cista,lepa....e sad zanima me ako moze neko da mi kaze,stavio bih neko osvetljenje zbog nocnog kupanja,neku solarnu lampu ili sta vec,ako moze neko da mi kaze gde ima da se kupi a da nije neka cena da lupim glavom o zid:)
Hvala
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2012. u 10:45 - pre 143 meseci
pozdrav svima

@deks007 ...ja imam SpeedClean Classic 300 i jako sam zadovoljan,pumpa se skoro ni ne čuje,ponekad ga ostavljam po 24 sata da filtrira
stvarno odrađuje vrhunski posao
odluka je na tebi ali nečeš pogriješiti uzmeš li ovaj
problem(trošak) bi se mogao desiti ako bi želio recimo ugraditi original grijač
speedclean classic 300 nema utor za grijač pa se mora kupiti posebno kučište (dodatnih 50 eura otprilike)
ja sam odustao od tih grijača jer nema potrebe ,kad mi bazen cijeli dan na suncu

eto..ako i kad uzmeš javi..baš me zanima koji če biti tvoj izbor






 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2012. u 12:17 - pre 143 meseci
OD nedavno sam i ja postao vlasnik INTEX bazena... velicine 4.57 x 1
montaza je prosla dosta dobro, prem da je teren bio pod nagibom neka 2% sto je rezultiralo 10cm razlike vode na ivicama bazena... nadam se da ovo nista ne smeta posto je ipak tesko naci 100% ravan teren
u metrou sam kupio sledece stvari
PH-
tblete hlora
anti alge
i jos neki djavo valjda za bakterije

da li je potrebno da kupim jos nesto za odrzavanje? ili mozda jos neku masinu za merenje nivoa gore pomenutih sredstava? uz bazen sam dobio i skimer, sta god to bilo, jel u njega treba da stavim tablete hlora?

takodje ako ima neko neki savet kako najlakse da ocisitm dno bazena posto se na dnu skuplja neko trunje....

svaka sugestija/pomoc dobro dosla... ;)
 
Odgovor na temu

AQVA
dragan novakovic
konobar
novi sad srbija

Član broj: 302001
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2012. u 22:32 - pre 143 meseci
Neko je,cini mi se,nesto pitao u vezi osvetljenja,a ja sam pre par meseci postavio slicno pitanje,pa cak i rekao sta mi pada na pamet da uradim po tom pitanju.Posto mi niko nije nista posebno odgovorio ja sam,ipak uradio onako kako sam zamislio.Kupio sam reflektor za fontane,trafo.kablove,... sve to kompletirao,povezao i jedva cekao da napunim bazen i spustim u vodu.I mogu vam reci da sam,vise nego zadovoljan.Efekat je fenomenalan.Doduse,jos se nisam kupao nocu,sa ukljucenom rasvetom ali sam spustao ruke u vodu (dok sam sve to montirao,a kasnije i usmeravao svetlo) i nije bilo nikakvih problema (struja+voda=:-P ).
Evo kako to,odprilike izgleda,mada je live neuporedivo lepse,bolje,inpresivnije,...


[Ovu poruku je menjao AQVA dana 05.07.2012. u 23:50 GMT+1]
d.novakovic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zracki5

Član broj: 104134
Poruke: 3
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 07:30 - pre 143 meseci
hvala za odgovore svima.....
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 08:50 - pre 143 meseci
Mozda sam zaboravio ali ne mogu da se setim da je pisano,
u filteru se pojavilo nesto crvenkasto kao prah od bloka ili
cigle (alge?), sinoc sam stavio 100ml algicida (bazen 5m3)
i jutros vidim da ima na filteru ali ne u kolicini u kojoj je bio
prekjuce, odokativno voda mi izgleda cista, ph oko 7.5-7.7,
alkal. oko 100, hlor nizak oko 0.5, pored algicida u bazenu
od prestanka kupanja do novog, oko 18h pliva dozator sa
tabletom (hlor i jos ono ostalo) apumpa radi svakog dana
od 20h do 09h narednog dana.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 09:01 - pre 143 meseci
Dogodine je planiranje terena i bazen kao sto ima Brka, zanima me kako
se takav bazen tj stubici montiraju na takvom terenu, neko napisa ovde
da takvi bazeni montiraju samo na izbetoniranoj ploci zbog oslanjanja
stubica.
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
212.178.234.*



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 19:44 - pre 143 meseci
Kao prvo pozdrav za sve! Sto se tice nadzemnih bazena potpuno sam nov u tome, danas sam kupio intex na naduvavanje 366x76cm i sinoc do 5 ujutru proveo citajuci ovu temu od pocetka i belezuci bitne stvari. Posto sam poceo od pocetka, a prethodno nisam ni pogledao koliko ima stranica, do 5 ujutru san stigao do 35 otprilike i 2010 godine, reko daj da vidim koliko jos ima i kad sam video da ima vise od 70, odmah sam stao jer ne bih zavrsio do 10 prepodne, a sve mi se vec mutilo pred ocima :(. Tako da ovih zadnjih 30 i kusur nisam jos procitao a planiram naravno, ali imam jedno pitanje jer mi se bazen trenutno puni. Naime, bazen je na betonu, odokativno ravnom, pregledao ga vaser vagom, nije bilo nekog veceg odstupanja, stavio onda pesak dole, jedno 2cm izravnao, onda foliju i krenuo da punim bazen, Kad je voda pokrila celo dno, pregledao sam kolika je razlika, negde sam u ovoj temi procitao da je ok do 2cm, tako je i bilo i nastavio sam sa punjenjem, medjutim, sad je punjenje pri kraju da tako kazem, reko da proverim sad razliku, kad na jednoj strani od povrsine vode do pocetka ruba ima 15cm a sa druge 22cm! Znaci povecala se razlika sa 2 na 7cm :(. Sta da radim, da nastavim da punim ili ispocetka? Posto mi se ne radi ispocetka nikako, moje pitanje je, da li je ova razlika velika, tj. ako je u pitanju sam vizuelni efekat, da jedna strana nije napunjena dokle treba, to mi ne smeta, ali ako je problem tehnicki i ako moze da bude posledica po bazen jer je jedna strana vise opterecena onda bih bio primoran ispocetka. Inace vizuelno kad se gleda iz daljine se uopste ne primeti da je ta strana vise naduvana da tako kazem. Ovo mi hitno treba da znam da li da radim sok tretman veceras kad se napuni, ili da idem ispocetka sutra, da ne bih dzabe bacio hlor.
Kad smo kod sokiranja vode, ja sam inace iz Zrenjanina i ovde sam procitao da za nasu vodu za prvi sok ne pomazu one granule, vec iskljucivo tecni hlor, danas sam i njega uzeo, kantu od 10l ali na njoj ne pise nista sto se tice doziranja kod sok terapije. Prodavac mi rece da ide 1lit na 1m3 vode, bazen oko 5,5m3, pa da li je ok da sipam 5,5l? Inace imam i trakice za ispitivanje, onda 5kg hlor tableta od po 200g za kasnije odrzavanje, Ph minus i neko nemacko sredstvo protiv algi. Postupak sam cini mi se skontao iz prvih 35 strana izuzev ako se nesto nije unapredilo od 2010 jer sam dotle stigao :).
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
212.178.225.*



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 20:19 - pre 143 meseci
Jos jedno pitanje, sad sam sa trakicom koja je 3u1 izmerio Free hlorine, Ph level i Algicide. Free hlorine je 0,0, za ok vrednost stoji 0,5-1, posto ga nisam jos stavio to je ok bar tako mislim, onda Ph na tabeli stoji ok 7,2-7,6 kad sam uporedio trakicu, boja je bila jaca i od 8,4 koja je krajnja vrednost za uporedjivanje, kako onda da znam kolika je prava Ph i koliko da dodam Ph-? Pise na 10m3 ide 100gr da se spustio za 0,1, da li je ok da stavim na ovih 5,5m3 oko 300gr pa da je prvo spustim za 0,5 pa ponovo da merim, da ne bih preterao pa posle da treba da dizem Ph? I jos nesto sto ne pise, koliko treba da cekam vremenski posle stavljanja Ph- da bih ponovo merio? Sto se tice provere za Algicide, to je isto vrednost 0, sto je verovatno isto ok kao i za hlor jer nista jos nije stavljano u vodu, inace ok vrednost za Algicide stoji od 2-10.

Edit: Kazite mi nesto u vezi koriscenja ovih test trakica, zagnjure se horizontalno na 5s, onda se izvade horizontalno na 10s i onda se ocitava. Jel se to meni cini, ili kako vreme prolazi dok ja trazim odgovarajucu boju, boje mi postaju sve tamnije, pogotovo Ph. Pitanje, da li ovo treba uraditi expresno i nakon tih 10s cekanja uporediti i sta je najpribliznije uzeti za rezultat, ili to dobije odredjenu boju i duze vreme je zadrzi, ne mislim tipa sat, dva, nego bar na minut? I sta u stvari meri Algicide, treci test na traci? Kolicinu sredstva protiv algi?

[Ovu poruku je menjao bravosx1616 dana 08.07.2012. u 02:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 20:33 - pre 143 meseci
pozdrav svima

@bravosx1616 pretpostavljam da si uzeo onaj easy bazen sa prstenom
ako ti vizualno ne smeta,neče se tom bazenu dogoditi baš ništa
meni ipak tih 7 cm djeluje dosta pošto je bazen ustari jedna velika vaser vaga
ja sam svoje prijašnje bazene ovog tipa doslovce razvaljivao radeči unutra svašta
nikad se nije ništa desilo,pa ne vjerujem da če se tebi
stvarno su čvrsti osim problematike toga prstena (jednostavno ga mačke obožavaju)

tečni klor..stvarno ne znam njegovo doziranje nisam ga nikad stavljao,ali nekako mi ta količina koju ti je savjetovao trgovac mnogo djeluje
ne vjeruj trgovcima previše
eto nadam se da če ti se netko javiti tko koristi taj tečni klor za doziranje
5 kg sporootapajučih tableta...bome si se ti dobro opremio..he-he

uživaj i sretno sa bazenom







 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 20:44 - pre 143 meseci
Citat:
Mirko BGD: OD nedavno sam i ja postao vlasnik INTEX bazena... velicine 4.57 x 1
montaza je prosla dosta dobro, prem da je teren bio pod nagibom neka 2% sto je rezultiralo 10cm razlike vode na ivicama bazena... nadam se da ovo nista ne smeta posto je ipak tesko naci 100% ravan teren
u metrou sam kupio sledece stvari
PH-
tblete hlora
anti alge
i jos neki djavo valjda za bakterije

da li je potrebno da kupim jos nesto za odrzavanje? ili mozda jos neku masinu za merenje nivoa gore pomenutih sredstava? uz bazen sam dobio i skimer, sta god to bilo, jel u njega treba da stavim tablete hlora?

takodje ako ima neko neki savet kako najlakse da ocisitm dno bazena posto se na dnu skuplja neko trunje....

svaka sugestija/pomoc dobro dosla... ;)


Sto ravnije to bolje ali ajde , skimer ti nije za tablete hlora vec u uputstvu bazena imas gde se montira i za cega sluzi . Dno bazena se najlakse cisti tako sto kupis plasticno crevo za vodokotlice nadjes od starog usisivaca plasticni mali deo za usisavanje , nadjes odgovarajuce prelaze sve lepo spojis i prikljucis na nizi otvor na bazenu ( tu gde ces prikljuciti skimer ) . Ajde mozda slikam sutra pa okacim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.07.2012. u 22:39 - pre 143 meseci
Nivelacija bazena
Svake godine se ponavlja ovo pitnje i posto sam dosada montirao sebi i svojim kolegama vise od destak puta bazen sa prstenom mogu vam reci neka moja iskustva. Poravnaj te teren maksimalno .Kada razvucete bazen po pripremljenom terenu pocnite sa sipanjem vode . Kada voda pokrije dno izmerite dubinu na najmanje 6 tacaka(kao na satu 12, 2 ,4, 6, 8, 10
Ako je bazen tipa sa prstenom (easy tip kod intex)i ako je odstupanje vece od 2 % u odnosu na precnik bazena ,savetujem vam da ispraznite vodu i poravnate teren,jer ce bazen biti u toku upotrebe u odredjenim uslovim sklon da se nakrivi i da se prevrne,odnosno izgui veca kolicina vode.Razlika koju izmerite nece se povecavati ako ste pazljivo merili jer se voda uvek zadrzava isti horizontalni polozaj.
pozdrav
Dule
Dule
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 01:46 - pre 143 meseci
@luky042, hvala na brzom odgovoru, video sam ga odmah, ali sam bio zauzet sa tretiranjem vode. Posto se niko nije javio a ja nisam mogao da cekam, citaj, bio sam nestrpljiv, uradio sam sledece: Traka je pokazala da je Ph visok preko 8,4, opisao sam u gornjem postu, molio bi nekog i odgovor na taj post, sipao sam 0,5kg Ph- na 5,5m3 koliko je otprilike V bazena, pustio pumpu radila je jedno sat vremena i onda opet test, delovao mi da je oko 7,5 i onda sok tretman po savetu prodavca, 5l tecnog hlora. Pumpu sam ostavio da radi preko noci, ujutru cu videti kakva je voda, naravno proveriti filter i ocistit i opet ostaviti pumpu da radi. Kad smo kod pumpe, sve selne su dobro stegnute, nigde ne curi, gornji cep za liftiranje sam odvrnuo dok se creva nisu ispunila, ali u crevima i dalje ima vazduha, vidi se da idu mehuri. Inace ima pritiska na ulazu u bazen, lepo se oseti na ruci, ali mi pumpa nema ujednacen rad, nego se cuje onako malo kad naidje po koji mehur da zastuca. Da li ovo moze da se izliftira do te mere da nema vazduha uopste, ili je ovako normalno?

Procitao sam 2/3 teme, ali nisam naisao na podatke za koje bi trebalo bar okvirno da budu neke vrednosti. U svim savetima ide nabrajanje redosleda radnji, ali se nigde ne spominju vremenske pauze izmedju.

Npr.
1. Merenje Ph, ako je velik dodaje se odredjenja kolicina Ph- po uputstvu, ali se ne spominje koliko sacekati da bi sledece merenje bilo validno, da li pumpa da radi ili ne, logicno je da radi, bar mislim.
2. Sok vode, stavi se to i to u toj meri, koliko da se ceka do sledeceg merenja, da li pumpa non stop da radi i koliko se pravi pauza do sledeceg sredstva koje ce se sipati, a to je protiv algi, posto sam video da ne bi smelo-trebalo u isto vreme zbog hemijskih reakcija itd... Znaci neke okvirne pauze izmedju tretiranja i na kraju pauza posle zadnjeg tretiranja do kontrolnog merenja i bacanja u bazen :), to mislim da sam negde video da se posle tretmana protiv algi moze kupati nakon 12h, ali opet se namece pitanje, da li za sve vreme tretiranja, pumpa treba da radi non stop?

Inace, tema je prava, mnogo toga korisnog sam saznao, ali uvek se iznadje pitanje vise, koje naravno zna i da smara one koji to drze u malom prstu, ali sta da se radi :).
 
Odgovor na temu

zhorz
Beograd

Član broj: 217571
Poruke: 11
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 09:08 - pre 143 meseci
pumpa treba da radi non-stop zbog najboljeg mesanja tj ako ti ne udjes i mesas. :-)

KOd mene pumpa radi bez prestanka 24h osim 5minuta dok zamenim filter.

To sto se stvaraju mehurici je i mene prosle godine nerviralo, sada sam prihvatio da je to tako, s vremena na vreme pustim onaj odusak i vratim se kupanju....
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 14:20 - pre 143 meseci
Da li neko ima solarni tus, ima ih na akciji (oko 8000) 60l vode do 30C?
Da li je vredno para s obzirom da izgledaju veoma lepo a i bilo bi korisno
imati jedan pored bazena.
 
Odgovor na temu

sale 74
tehničar,telekom
Beograd

Član broj: 263846
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 16:34 - pre 143 meseci
zdravo svima,zna li neko da li se mogu lepiti rupice pod vodom u intex bazenu?ima neki lepak gde piše da radi ispod vode.Hvala.
S.BAN
 
Odgovor na temu

sale 74
tehničar,telekom
Beograd

Član broj: 263846
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 16:38 - pre 143 meseci
Kana,ja imam solarni tuš,radi tako što meša vodu sa česme(creva) sa onom u njegovom rezervoaru,jedini je problem što se eventualno dvoje može istuširati mlakom vodom,pa onda dolazi hladna ili čekanje sat ,dva da se ugreje na suncu.
S.BAN
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 20:46 - pre 143 meseci
Citat:
sale 74:
zdravo svima,zna li neko da li se mogu lepiti rupice pod vodom u intex bazenu?ima neki lepak gde piše da radi ispod vode.Hvala.

Evo, ja danas lepila dno na mom bazenu tim lepkom sto je u tubici i uz njega se dobija smotuljak PVC folije. Prvi pokusaj nije uspeo, ali iz drugog se zalepilo.
Danas mi je za 3 sata opao nivo vode za 3cm. Pronasla sam dve rupice kao iglom da su ubodene, malene, a tolika voda ode za 3 sata. Cini mi se da ima jos sitnih rupica, ali smrklo se vec i ne mogu da budem sigurna.
Cekam do sutra da vidim da li ce nivo vode da opada i dalje. Jedini mi je problem sto ne smem da ukljucim pumpu, jer ako nivo vode astavi da pada, moze biti belaja, t.j. moze pumpa da ostane bez vode i da pregori.

Bas sam se iznervirala! Problem mi je sto sam corava, pa mi je tesko da vidim rupice.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 22:17 - pre 143 meseci
Danas sam video na limundu da se prodaje puno polovnih bazena
i gotovo svi su krpljeni.

Moj bazen je star 5 godina i nigde nije krpljen, ispusta mi prsten
na ventilu i prinudjeni smo da pumpamo nekoliko puta za 24h.
Postavljen je na travi i nadje se po koji kamencic.
Nikada mi nije bilo jasno kako se ti bazeni izbuse osim ako nije
namerno.

Sada si me ti Rado zaprepastila, narocito sto tvoj bazen nije sa
prstenom i sto ispod koliko se secam iz ranijih tema imas sitan pesak.
Kako si uspela da ga izbusis?

Ja vec par dana zelim da pokrenem diskusiju upravo po tom pitanju,
odnosno da li je bolja kupovina bazena sa prstenom ili modela rondo
posto planiram nabavku novog.
Dilema izmedju ovim modela je jer se koliko sam upoznat samo
oni sklapaju na kraju sezone pa mi zato jedino ta solucija odgovara.

Iz ranijih postova sam shvatio da svi hvale intex, da je za klasu bolji
od bestway-a, mada eto meni moj bestway sluzi tih 5 godina bez problema,
a ostaje mi dilema da li da ponovim sa prstenom ili da uzmem metalframe.

Citao sam da se mnogi zale na prten zbog macaka, ja taj problem
nisam imao iako sam pre par dana jednu zatekao na prstenu.
Neko je ranije pominjao da metalframe mora na beton, a video
sam da Brka ima u pesku. Na pocetku teme jedan clan je napisao da
ima vrlo lose iskustvo sa metalframe bazenima i da su oni sa prstenom
mnogo prakticniji i bolji.

Druga dilema je kapacitet, da li da se opredelim za 15m3 (4,5 x 1)
ili da ostanem na ovim dimenzijama kao do sada 5-8m3 (3.6 x 0.7 ili 0.9)
Pitam zbog prakticnosti prilikom odrzavanja vode.

Molio bih argumentovane odgovore zasto prsten a ne metalframe ili
zasto 4.5 a ne 3.6, vece bazene nemam gde da smestim a takodje
mislim da vecina nema preterano veliko dvoriste.
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2012. u 22:56 - pre 143 meseci
Evo da se javim sa prvim rezultatima i slikama. Voda je sinoc nakon punjenja bila kao ova u buretu, koja je inace i sipana i slikana danas, takva je voda u Zrenjaninu :(



Oko 22h sam izmerio Ph, po trakici je bio visok, dodao Ph- i nakon sat vremena oko 23h dodao sam tecni hlor. Pumpa je radila celu noc i voda danas izgleda ovako:



Sa peskirom je pokriven selotep, jer je komsijska macka vec krstila bazen, na 3 mesta je prubusila obruc :(. Danas oko 15h sam otvorio filter, ocekivao sam ga mnogo prljavijeg, do pola je bio prljav, ali ne preterano, isprao ga vodom pod pritiskom i kao nov je. Izmerio sam ponovo vodu da vidim sadrzaj hlora, bio je veci od 5, tj. boja je bila tamnija a 5 je najvece za uzorkovanje. Nakon 20 sati od sipanja hlora sam dodao neko nemacko sredstvo protiv algi http://www.medipool.info/poolm...hritt3/frameset_schritte3.html, ovo prvo od gore, na ovu velicinu bazena pise za prvo sipanje 125ml, ja sam sipao 80ml jer nisam hteo da preterujem kao sa hlorom mozda, a nedeljno se preporucuje 30ml.

E sad trakice, prva s leva je posle sipanja vode, druga je posle sipanja Ph- mereno nakon sat vremena, obe su od juce, znaci osusene, a treca s leva je merena danas nakon 20 sati od sipanja hlora i slikana je oko 5 min nakon testiranja. Hlor se vidi da je velik, ali imam nedoumicu oko ocitavanja vec sam napisao u prethodnom postu. Kako prolazi vreme sve su tamnije. Ph na sve 3 izgleda i veci od 8,4 ali 10s nakon ocitavanja nije tako, pa moje pitanje i dalje stoji, da li su trakice validne samo 10s nakon vadjenja ili ovde treba jos da skidam Ph? Da ne bude zabune, nakon drzanja trakice 5s u vodi i 10s napolje, kako stoji u uputstvu, kada uporedim, boja za Ph ne izlgeda ovako, svetlija je, tu je kao boja na 7,6, ali posle minut pokazuje ovu boju, dok druge 2 za hlor i algicide ne menjaju boju nesto posebno. Da proverim ispravnost trakica, uzorkovao sam kiselu vodu minakvu, na kojoj pise da je Ph 5,93. Ph nakon 10s bio je negde kao boja na 6,8 ali nakon minut je boja bila kao i na ove tri trakice!


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799507 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.