Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791834 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.07.2012. u 08:26 - pre 142 meseci
Citat:
bakara:
@BrkaOsijek, indicator1

Kada se postavi ovaj filter jel pumpa treba da gura ili da vuce vodu kroz njega?


Bakara, ja sam prvo stavio da pumpa vuče vodu iz bureta, al mi se to loše pokazalo, jer kolko god ti čepio rupe na buretu, uvijek ima negdje gdje pušta pa se pravi neki podtlak te se bure savije u sebe. Onda sam okrenio tako da pumpa tjera vodu u bure. Sva prljava voda prelazi preko rotora pumpe pa moram ponekad očistiti rotor od nakupljene prljavštine (smanji se protok vode), ali je to puno lakše nego se svaki dan zezat s ispuštanjem zraka iz bureta.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.07.2012. u 17:31 - pre 142 meseci
Citat:
BrkaOsijek:
Citat:
bakara:
@BrkaOsijek, indicator1

Kada se postavi ovaj filter jel pumpa treba da gura ili da vuce vodu kroz njega?


Bakara, ja sam prvo stavio da pumpa vuče vodu iz bureta, al mi se to loše pokazalo, jer kolko god ti čepio rupe na buretu, uvijek ima negdje gdje pušta pa se pravi neki podtlak te se bure savije u sebe. Onda sam okrenio tako da pumpa tjera vodu u bure. Sva prljava voda prelazi preko rotora pumpe pa moram ponekad očistiti rotor od nakupljene prljavštine (smanji se protok vode), ali je to puno lakše nego se svaki dan zezat s ispuštanjem zraka iz bureta.


Mozda bi mogla da se iskoristi ona neispravna pumpa od bazena kao predfilter...
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2012. u 12:29 - pre 142 meseci
Pa originalna pumpa ( sa papirnim filterom ) je pre filtera i ona gura vodu preko filtera nazad u bazen . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2012. u 22:05 - pre 142 meseci
Citat:
deks007:
Pa originalna pumpa ( sa papirnim filterom ) je pre filtera i ona gura vodu preko filtera nazad u bazen . Pozdrav !


Moj post se odnosio ma Brkinu primedbu da mu se prlja rotor. U tom smislu sam predlpyola da se pre ove pumpe za grejanje stavi bazenska pumpa, koja ne mora ni da bude ukljucena, samo u cilju da kartusa zadrzi prljavstinu i da ista ne ode u rotor.
Ja sam dok sam imala bestway stavljala najlon dokolenicu na usisni izvod, pa je ona skupljala veci deo prljavstine, narocito one krupne i posebno dlake, koje se bas zapetljaju u kartus.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2012. u 08:13 - pre 142 meseci
Hvala ti Bela rado na ideji, al moja pumpa ima 4 vijka i vrlo se brzo to odvije i rastavi te očisti, tak da nema potrebe za improvizacijama. I pitao sam se na koju to neispravnu pumpu misliš, jer ova od bazena radi ko zmaj. A i izbacio sam kartušu i stavio spužve. Čini mi se i boljim i jednostavnijim.
 
Odgovor na temu

natasever78
Nata.Sever
Subotica Srbija

Član broj: 305470
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.07.2012. u 10:33 - pre 142 meseci
Pozdrav svima.
Pomagajte ljudi. Iscitala sam skoro sve postove na ovu temu i nisam nasla odgovor. Imam bazen Intex 366x76. Napunjen pocetkom juna i do sada voda je bila bistra kao staklo. Goristimo samo hlor u tabletama i algicid. Voda je iz vodovoda, nije bunarska. Dno smo redovno usisavali. Sve bilo ok. Pre 5 dana voda pozelenela. Bile kise par dana pa pokrismo bazen. Kada smo ga otkrili samo sto nisam pala u nesvest. Zelena uzas. Rekose nam u poljoprivrednoj apoteci da stavimo plavi kamen u vodu. Stavili smo 100 gr plavog kamena kao sto su nam rekli. Voda vise nije zelena, ali je jako mutna. Kada u dlan zahvatis malo vode, voda je providna i skroz bistra. A ovako uzasno mutna. Sta da radim pomozite molim vas. Imam dvoje dece pa nesmem da ih pustim u bazen. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.07.2012. u 12:10 - pre 142 meseci
Citat:
natasever78:
Pozdrav svima.
Pomagajte ljudi. Iscitala sam skoro sve postove na ovu temu i nisam nasla odgovor. Imam bazen Intex 366x76. Napunjen pocetkom juna i do sada voda je bila bistra kao staklo. Goristimo samo hlor u tabletama i algicid. Voda je iz vodovoda, nije bunarska. Dno smo redovno usisavali. Sve bilo ok. Pre 5 dana voda pozelenela. Bile kise par dana pa pokrismo bazen. Kada smo ga otkrili samo sto nisam pala u nesvest. Zelena uzas. Rekose nam u poljoprivrednoj apoteci da stavimo plavi kamen u vodu. Stavili smo 100 gr plavog kamena kao sto su nam rekli. Voda vise nije zelena, ali je jako mutna. Kada u dlan zahvatis malo vode, voda je providna i skroz bistra. A ovako uzasno mutna. Sta da radim pomozite molim vas. Imam dvoje dece pa nesmem da ih pustim u bazen. Hvala unapred.



OBAVEZNO ISPRAZNI BAZEN I NAPUNI CISTOM VODOM.

Plavi kamen NIKADA ne sme da se unosi u organizam. Da nisi sipala plavi kamen mogla si da uradis shok/hlor i da se sutradan kupas. A tu budaletinu iz poljoprivredne apoteke bi trebalo vratiti u skolu.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

natasever78
Nata.Sever
Subotica Srbija

Član broj: 305470
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.07.2012. u 13:25 - pre 142 meseci



OBAVEZNO ISPRAZNI BAZEN I NAPUNI CISTOM VODOM.

Plavi kamen NIKADA ne sme da se unosi u organizam. Da nisi sipala plavi kamen mogla si da uradis shok/hlor i da se sutradan kupas. A tu budaletinu iz poljoprivredne apoteke bi trebalo vratiti u skolu.[/quote]


Eto ti kada mislis da skolovani ljudi koji rade u apotekama znaju kako treba. Drugarica mi ima bazen od 600x600 i ona isto stavlja plavi kamen, hlor i algicid, voda joj je prelepa celo leto, pa sam zato kada su i u apoteci rekli da to stavim poverovala pa sipala. Rekli su mi u prodavnici hemije za bazene da kupim sredstvo koje razbistruje vodu, nesecam se tacno kako se zove. Kasno sam naisla na ovaj forum. Sada ne preostaje nista nego isprazniti vodu pa ispocetka. Obradovacu vodovod a i svoj dzep.
 
Odgovor na temu

lukailija
Miki Radovanovic
elektronicar
Beograd

Član broj: 305477
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.07.2012. u 15:47 - pre 142 meseci
Citat:
natasever78:
Pozdrav svima.
Pomagajte ljudi. Iscitala sam skoro sve postove na ovu temu i nisam nasla odgovor. Imam bazen Intex 366x76. Napunjen pocetkom juna i do sada voda je bila bistra kao staklo. Goristimo samo hlor u tabletama i algicid. Voda je iz vodovoda, nije bunarska. Dno smo redovno usisavali. Sve bilo ok. Pre 5 dana voda pozelenela. Bile kise par dana pa pokrismo bazen. Kada smo ga otkrili samo sto nisam pala u nesvest. Zelena uzas. Rekose nam u poljoprivrednoj apoteci da stavimo plavi kamen u vodu. Stavili smo 100 gr plavog kamena kao sto su nam rekli. Voda vise nije zelena, ali je jako mutna. Kada u dlan zahvatis malo vode, voda je providna i skroz bistra. A ovako uzasno mutna. Sta da radim pomozite molim vas. Imam dvoje dece pa nesmem da ih pustim u bazen. Hvala unapred.



Ja imam isti problem.Koristim vec drugu godinu aquamulti tablete.Bazen Intex 457x107.Voda iz bunara.Prosle godine samo sa aquamulti celu sezonu bez menjanja vode u bazenu.Ove godine napunio sam bazen 15.06.Ostala mi je nekoliko tableta od prosle godine.Voda je bila besprekorno bistra i cista do pre 10 dana.Bukvalno preko noci je voda od bistre pozelenela.Iapraznio sam bazen i napunio ga prosli vikend.Voda je bila bistra do juce kada je pocela da zeleni i za 12 sati je postala toliko zelena da se ne vidi dno.Danas ga ponovo praznim...:(.Dosao sam do zakljucka da je voda pocela da zeleni kako sam poceo da koristim novo pakovanje aquamulti koje se razlikuju u odnosu na proslu godinu u tome da po tabletama ima nekih plavih granula.Bazen sam prekrivao svaki dan najlonom(navodno UV stabilnim)t.j. zelenim pa sam cak u nekom trenutku pomislio da je najlon usled velikih vrucina otpustio boju (izgleda glupo ali kad covek nema drugu ideju razmislja o svakakvim glupostima).Odbacio sam tu mogucnost jer je i prethodnih mesec ipo bio isti najlon.Ostala je samo sumnja na tablete.Razmisljam se da sutra zovem uvoznika,mada ne ocekujem pametan odgovor osim u smislu"do sada se niko nije zalio"...Planiram veceras da krenem u ponovno punjenje bazena,ovaj put bez aquamulti,mada ne znam sta sada stavljati jer sam do sada samo njih koristio i bio prezadovoljan
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.07.2012. u 20:40 - pre 142 meseci
Hajde da ponovim celu pricu od pocetka....

Alge se ne stvaraju iz cista mira. Kad god se pojave alge, znaci da je napravljen neki propust.

Treba shvatiti neka osnovna pravila odrzavanja vode i ona su vrlo jednostavna:

1. KONTROLA VODE BAR JEDNOM NEDELJNO.
- pH 7,2 do 7,6
- slobodni hlor 1ppm za temperaturu vode do 30C, a 2ppm za preko 30C

2. CIRKULACIJA, CIRKULACIJA, CIRKULACIJA, CIRKULACIJA, CIRKULACIJA

Kod koriscenja sporootapajucih tableta pogotovo je neophodno raditi shok hlor, jer se cijanuricna kiselina koja sluzi kao usporivac akumulira u vodi i sve vise smanjuje dejstvo hlora iz tableta.

Kod vas koji koristite hlor vazno je da postujeta ona dva pravila koja sam navela.

Kad dodje do BILO KAKVIH problema sa vodom, uvek uradite:

1. SHOK HLOR NA 10ppm. To uradite uvece i pustite celu noc da radi pumpa.
2. sutradan izmerite nivo slobodnog hlora i ako je pao na 3ppm izmerite pH.
3. Doterajte pH ako je potrebno.
4. sipajte algicid. Pustite da voda cirkulise 3-4 sata.
5. sipajte flokulant. Pustite da voda cirkulise neprekidno do sutra ujutru.
6. iskljucite pumpu i pustite da se voda istalozi.
7. usisajte talog. Sto cesce perite filter.

Evo i kako da dozirate. Mere su priblizne za 1000 litara vode temperature 29C:

1. NIVO SLOBODNOG HLORA PODIZE ZA 1 a pH spusta za 0,04:
2g. dihlora ili 24ml varikine (4%) ili 1g trihlora

2. pH PODIZE ZA 1:
900 gr. sode bikarbone

3. pH SPUSTA ZA 1:
65ml sone kiseline (12,5%) ili 45g kiseline u prahu (to je pH-)

Znaci, ako nam je bazen 5m3 i hocemo da varikinom uradimo shok hlor na 10ppm, stavicemo: 24ml x10 x 5=1200ml. Pri tome ce pH pasti za 0,4


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
62.113.4.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.07.2012. u 13:20 - pre 141 meseci
Citat:
luky042:
pozz

@lisce..da kupamo se danas prvi dan,nadam se sutra nastavak
neki če reč prehladna voda,meni ne smeta
evo slikice moje klinke koja je bila najhrabrija i ušla prva



u vezi odabira između ova dva tipa bazena prije navedena
glas svakako za ovaj sa metalnim šipkama


inače nekoliko godina sam se zezao sa pumpama sa kartonskim filterom
sad sam naručio ovo:
Code:
http://www.intex.com.hr/trgovina/bazeni_2/bazenski-dodatci/pumpe--filteri--grijaci-2/pjescani-filtri/pjescani-filtar-speedclean-classic-300

(ne znam jesam li smio staviti link,ali molit ču modove da mi ne zamjere..ili da eventualno obrišu)
još nije stiglo..

ima li netko da ima ovakav filter???
vrijedi li to te novce??

ugodan vikend dragi moji





Pozdrav svima


ja imam ovu pješčanu pumpu - filter

http://www.intex.com.hr/trgovi.../pjescani-filter-speedclean-50

i za 24 sata prečisti i najmutniju vodu, narabno uz ph - (u mom slučaju), algicid i klor tablete

inače bazen mi je 6,1 m x 3, 6 m x 1,2m

da li neko zna gdje se može nabaviti o-ring dihtung za pješčani filter sa linka - prečnik 40 cm?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway31.07.2012. u 20:36 - pre 141 meseci
poceo bazen negde da mi pusta vodu
toliko o kiezima... jer imate neki savet kako da provalim gde je bazen busan?
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.40.*



+6 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway31.07.2012. u 20:58 - pre 141 meseci
nemoj da provalis tamo gde je busan, bice jos veca rupa
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
62.113.4.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2012. u 10:52 - pre 141 meseci
Citat:
Mirko BGD:
poceo bazen negde da mi pusta vodu
toliko o kiezima... jer imate neki savet kako da provalim gde je bazen busan?


pa trebalo bi da vidiš gdje je mokro osim ukoliko je na podu pa se nevidi
 
Odgovor na temu

zdravko1975
preduzetnik
cacak

Član broj: 288755
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2012. u 22:20 - pre 141 meseci
Kada se sipa flokulant treba li odmah ugasiti pumpu ili je ostaviti da radi pa onda gasiti?
Ko zna neka odgovori!
 
Odgovor na temu

natasever78
Nata.Sever
Subotica Srbija

Član broj: 305470
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2012. u 23:06 - pre 141 meseci
Citat:
zdravko1975:
Kada se sipa flokulant treba li odmah ugasiti pumpu ili je ostaviti da radi pa onda gasiti?
Ko zna neka odgovori!


Uvece kada zavrsite kupanje, usipas flokulant, ostavis da prenoci i ujutru usisas sa dna sve cestice i prljavstinu i alge i sve sto ti je flokulant vezao i natalozio na dno, pa nakon toga upalis pumpu. Mi tako radimo. Ako gresim neka me isprave iskusniji clanovi foruma.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.08.2012. u 23:39 - pre 141 meseci
Citat:
natasever78:
Citat:
zdravko1975:
Kada se sipa flokulant treba li odmah ugasiti pumpu ili je ostaviti da radi pa onda gasiti?
Ko zna neka odgovori!


Uvece kada zavrsite kupanje, usipas flokulant, ostavis da prenoci i ujutru usisas sa dna sve cestice i prljavstinu i alge i sve sto ti je flokulant vezao i natalozio na dno, pa nakon toga upalis pumpu. Mi tako radimo. Ako gresim neka me isprave iskusniji clanovi foruma.


Sve sto se dozira u bazensku vodu zahteva mesanje (cirkulaciju), sto vise-to bolje.

Kada se radi shok hlor, to treba raditi uvece, jer sunce razgradjuje hlor.

Algastop i flokulant nije bitno kad se dodaju. Ja licno najvise volim da sipam flokulant po suncu, jer se onda lepo vidi kako se stvaraju ukrupnjene cestice,( kao kad pada sneg).

Posle sipanja flokulanta neophodno je da voda cirkulise da bi se dobro izmesala i da flokulant stigne do svake cestice. posle nekoliko sati cirkulacije iskljuci se pumpa, pa se usisa ono sto filter nije pokupio.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.08.2012. u 14:58 - pre 141 meseci
ma na dnu je rupa ispraznio sam bazem apsolutno nemam ideju kako da je lociram :/ a jos sto je bolje ne znam kako je pukao imao je savrsenu podlogu jedino ako ne pusta na sastavu u tom slucaju ga vracam

[Ovu poruku je menjao Mirko BGD dana 08.08.2012. u 00:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway07.08.2012. u 20:59 - pre 141 meseci
Pozdrav svima na forumu,imam jedan malo veci problem pa bih zamolio sve one koji znaju nesto o ovom mom problemu da mi pomognu da ga resim.Tacnije 6.07 oko 18 h u bazen velicine 488x122 sipao sam 120ml SANIFLOK PAK za bistrenje vode i posle toga pumpa mi je radila 4 sata do 22h i nakon toga ostavio sam da se istalozi .Sutra dan oko 13 h stvorio se po dnu bazena crni talog koga sam usisao ,medjutim moje muke tu pocinju tj:posle tog usisavanja normalno smo se kupali i uvece sam pokrio bazen u pustio sam pumpu da radi celu noc,kad jutros kad sam skinuo prekrivac sa bazena umalo sto se nisam slogirao tj:celo dno bazena je bilo crno-naravno ponovo sam sve to usisao i tokom usisavanja cesto sam prao filter ali taj talog se stalno pojavljuje i pored stalnog usisavanja ,pa me zanima koliko dugo dejstvo ima ovaj Saniflok posto na ambalazi nista nepise i dali vredi da sipam jos jednu dozu sani floka radi brzeg vezivanja tih sitnih cestica da bi ga filter lakse zadrzao i koliko vremenski treba da se talozi posle sipanja Sanifloka ,zatim imali neke koristi da uradim sok hlorom pa ponovo sve ispocetka (talozenje i usisavanje) ili pak da zamenim vodu u bazenu?I da zanima me dali ovaj Saniflok treba dodavati jednom nedeljno isto kao i algicid radi lakseg odrzavanja vode ili ne?Ako neko nesto zna molim za pomoc.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.08.2012. u 08:21 - pre 141 meseci
Citat:
bakskg:
Pozdrav svima na forumu,imam jedan malo veci problem pa bih zamolio sve one koji znaju nesto o ovom mom problemu da mi pomognu da ga resim.Tacnije 6.07 oko 18 h u bazen velicine 488x122 sipao sam 120ml SANIFLOK PAK za bistrenje vode i posle toga pumpa mi je radila 4 sata do 22h i nakon toga ostavio sam da se istalozi .Sutra dan oko 13 h stvorio se po dnu bazena crni talog koga sam usisao ,medjutim moje muke tu pocinju tj:posle tog usisavanja normalno smo se kupali i uvece sam pokrio bazen u pustio sam pumpu da radi celu noc,kad jutros kad sam skinuo prekrivac sa bazena umalo sto se nisam slogirao tj:celo dno bazena je bilo crno-naravno ponovo sam sve to usisao i tokom usisavanja cesto sam prao filter ali taj talog se stalno pojavljuje i pored stalnog usisavanja ,pa me zanima koliko dugo dejstvo ima ovaj Saniflok posto na ambalazi nista nepise i dali vredi da sipam jos jednu dozu sani floka radi brzeg vezivanja tih sitnih cestica da bi ga filter lakse zadrzao i koliko vremenski treba da se talozi posle sipanja Sanifloka ,zatim imali neke koristi da uradim sok hlorom pa ponovo sve ispocetka (talozenje i usisavanje) ili pak da zamenim vodu u bazenu?I da zanima me dali ovaj Saniflok treba dodavati jednom nedeljno isto kao i algicid radi lakseg odrzavanja vode ili ne?Ako neko nesto zna molim za pomoc.
Unapred hvala


Usisaj tako da izbacis tu vodu iz bazena. Tesko ce to filter da zadrzi.
Znaci:
zapusis rupu gde se voda iz pumpe vraca u bazen
nataknes crevo za usisavanje
ukljucis pumpu i pustis da taj talog izadje napolje dok usisavas.
dobro operes filter
sve vratis na svoje mesto

Shpck hlor i algicid radis jednom nedeljno, ali mozes i cesce ako se za to ukaze potreba (zamuti se voda od kise ili previse kupaca......)
Saniflok ne moras da dodajes, t.j. dodaces ga samo ako ti je voda mutna posle shoka i algicida. Mislim da ovaj saniflok koji mi ovde kupujemo ne moze da deluje preventivno.
Ako ti voda nije mutna, moze da se dogodi da ti se zamuti od sanifloka. A onda je mnoooogo tesko da je izbistris (probala, zeznula stvar i rodila mecku).
Onda sam se dosetila, pa pre nego sto stavim saniflok uzmem jednu flasu od vode od 5 litara, napunim je do pola bazenskom vodom i kanem 3-4 kapi sanifloka. Ako krene da se stvara nesto kao sneg, znaci da treba flokulant. Ako ne, onda ne treba.

Ja sam ove godine svega 3 puta stavljala flokulant i to samo posle velikog drustva u bazenu. Za vikend je 14 ljudi bilo non-stop u vodi i naravno da se malo zamutila. Od silnih ulja i krema je plivala masnoca kao u supi, a od dlaka iz skimera sam mogla periku da napravim.

Da, i da ne zaboravim: PROVERAVAJ REDOVNO pH

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791834 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.