Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799115 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragoljubantonovic
Beograd

Član broj: 304626
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2013. u 18:43 - pre 131 meseci
Pozdrav bazendzijama, nesto je utihnula tema, da li zbog ovog loseg vremena prethodnih dana ili zbog neceg drugog. Ja tek sutra postavljam bazen, pa cu staviti neku slicicu kad postavim bazen , da malo osvezimo temu.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2013. u 21:04 - pre 131 meseci
Cuj ukinuta ja pre sat izasao iz njega malo ga usisavao pa reko ajde i da se brcnem . Ladnije napolju nego u vodi . Postavljen u prvoj nedelji juna . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 07:50 - pre 131 meseci
Tjao drushtvo.
Konachno i kod mene malo toplije pa je bio red da se dotera bazenche za kupanje.
Postavljen je josh krajem Aprila, na brzinu malo, ali smo se zato kupali za Prvi Maj.

Voda nije bash 100% kakva bi voleo da jeste, ali trudim se.

http://clip2net.com/s/5knmNo

Imam i jedno pitanje.
Hlorovodonichnu kiselinu koristim za smanjivanje ph vode.
Interesuje me jel ima nekih nezheljenih dejstva i na shta treba da obratim pazhnju, ako neko zna.
Hvala.


 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 21:05 - pre 131 meseci
Pa postoji granulat za ph+ i ph- ne znam sad na kojoj strani ali Bela Rada je mislim to sve lepo objasnila i ja otkako se tukovodim njenim a i savetima ostalih imam besprekorno cistu vodu .. Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

drbuaca
dipl ing
doo

Član broj: 315976
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 21:31 - pre 131 meseci
Citat:
bela.rada:
Kupate li se, narode?
Neka vam je lepa, topla i duga sezona!


Bela Rado, vidim da ste maher za bazene, te vam se obraćam.
Ja sam nov u ovoj oblasti, kupio sam deci bazen bestway 2,4mx0,6m.
Mali je, ali s obzirom da će ga koristiti klinci, želeo bih da imam čistu vodu.
Molim za pomoć. Ako možete da mi citirate izlaganja koja se odnose na održavanje kvaliteta vode.
Tablete, hlor, antialge..ph, listići za kvalitet vode..
Koliko sam čitao do sada forum, ukapirao sam "usisavanje" dna bazene itd..
Unapred hvala.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 21:52 - pre 131 meseci
Za savete morate se vratiti malo unazad i prelistati forum sve ima lepo objasnjeno , e sad ako vas mrzi cekajte odgovor . Pozdrav !
http://www.sani-hem.rs/index.p...article&id=53&Itemid=6 Ovde imas po stavkama od pranja bazena prvog punjenja , sok tretmana i ostalih stvari ........

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.07.2013. u 23:08 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 22:33 - pre 131 meseci
Prvo da se zahvalim na komplimentima.
Ne mrzi me da ponovo sve napisem.Ovo vam je deco biblija za one koji koriste hlor.
Evo ovako...

Kod prvog punjenja vode, u toku koriscenja jednom nedeljno, a i kad god se voda u bazenu promeni, bez obzira da li su alge ili nesto drugo, postupak je sledeci:

1. shok-hlor iliti superhlorisanje kako se strucno kaze (na 10ppm)
neka pumpa mesa 24h, pa opet izmeriti slobodni hlor. Treba da padne na 4ppm (ili, ako za kontrolu koristite trakice, da pise "o.k." Bazen neka je otkriven da bi hlor mogao da se potrosi.

Posle toga:

2. doterati Ph (7,2-7,6) to imate u att. kako da uradite

3. algastop

4. aquaflock (aquapack)



Kad se urade sva 4 koraka, ostaviti vodu da se istalozi, pa usisati talog. U toku usisavanja vise puta prati filter.

Ovaj postupak se ponavlja kod svakog superhlorisanja koje se radi jednom nedeljno po standardu, bez obzira kako voda izgleda. To se radi da bi se unistila kancerogena jedinjenja koja se stvaraju reakcijom supstance iz sporootapajucih tableta i amonijaka koje izlucuje telo kupaca.

Ovo su doze za šok hlor, ili drugim recima superhlorisanje:

za 1000litara vode ako je nivo slobodnog hlora 0 za podizanje na 10ppm (mg/l) kada je pH 7.5 i temperatura vode 29C:

-81ml 12% tecnog hlora
-108ml 9% tecnog hlora
-243ml 4% tecnog hlora (klasicna varikina)

ili:

-18gr. dihlora (hlor granulat)

ili:

11gr. trihlora

U pdf uz poruku ima sve o doterivanju pH. Bez toga je sve dzabe.

HCl (hlorovodonicna kiselina) je skroz u redu za spustanje pH, a za podizanje je u redu soda bikarbona. Sodom bikarbonom moze da se i poveca TA


Pozdrav i uzivajte u kupanju :)
P.S. Zvuci ovo kao nesto komplikovano, ali nije, kad prvi put uradis vidis da je prosto k'o pasulj.

Ako hocete da izbegnete ove produkte iz hlor tableta, mozete da uzmete u apoteci onaj sistem za infuziju i da sipate oko pola litre varikine , okacite ga iznad bazena i pustite da polako kaplje u vodu kroz skimer dok radi pumpa. Tako cete dobiti slican efekat koji proizvodi hlor generator. Ova kolicina je za 10m3 vode. I trudite se da temperatura vode ne prelazi 29C, jer preko toga treba vise dozirati hemikalije.
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drbuaca
dipl ing
doo

Član broj: 315976
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2013. u 22:35 - pre 131 meseci
da, shvatam, vratio sam se unazad i čitam.
i ovaj sajt je super.
hvala!
 
Odgovor na temu

rajitnik
Novi Sad

Član broj: 245332
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2013. u 17:24 - pre 131 meseci
Merkam bazene, pipam po džepu i čitam forume o izgradnji bazena. Montažna varijanta mi je skoro u potpunosti poznata jer su lepo date cene i sva potrebna objašnjenja - i za samostalnu varijantu i za "kupaće u ruke". Međutim, mene interesuje bazen sa pločicama, pa bih mnogo voleo da me neko uputi na neki sajt ili informiše o ceni u osnovnoj varijanti bez koje bazen ne može da funkcioniše (ja bih radio bazen dimenzije 8mx5mx1,5m).
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2013. u 20:35 - pre 131 meseci
Poslao sam ti link da ne bude reklama ovi su ti iz NS a imas jos izvodjaca .
Jedan savet mi treba - voda je pocela da se talozi i stvara se kao neki braonkast talog , posle par preciscavanja to sam resio i hteo sam da ponovo uradim sok tretman sa igranulatom , sipao sam u balon 5 lit vode i odredjenu kolicinu granulata da ga rastopim i primetim da se na dnu balona posle rastvaranja stvorio taj isti talog . Da li je u pitanju voda ili je nesto do tog granulata . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2013. u 08:05 - pre 131 meseci
Citat:
rajitnik:
Merkam bazene, pipam po džepu i čitam forume o izgradnji bazena. Montažna varijanta mi je skoro u potpunosti poznata jer su lepo date cene i sva potrebna objašnjenja - i za samostalnu varijantu i za "kupaće u ruke". Međutim, mene interesuje bazen sa pločicama, pa bih mnogo voleo da me neko uputi na neki sajt ili informiše o ceni u osnovnoj varijanti bez koje bazen ne može da funkcioniše (ja bih radio bazen dimenzije 8mx5mx1,5m).


Ovo bi bio vrlo ozbiljan bazen. Tako ozboljan bazen nikako ne treba praviti u osnovnoj varijanti, inace ce biti samo za gledanje i eventualno za uzgoj zaba krastaca.
Kao prvo, bazen te kubature nema sanse da se zagreje samo suncem na vise od 23C. Znaci, pod obavezno bi morao da ima grejac ili na plin, ili na struju. Tesko bi se i prekrivao solarnim pokrivacem bez elektricnog sistema. Morao bi jos da imas i vrlo ozbiljnog robota na sopstveni pogon da usisava dno i zidove. Po mojoj nekoj proceni nema nikakve sanse da to napravis ispod 25.000 Eura, a da uopste moze da funkcionise.



preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2013. u 08:06 - pre 131 meseci
Citat:
deks007:
Poslao sam ti link da ne bude reklama ovi su ti iz NS a imas jos izvodjaca .
Jedan savet mi treba - voda je pocela da se talozi i stvara se kao neki braonkast talog , posle par preciscavanja to sam resio i hteo sam da ponovo uradim sok tretman sa igranulatom , sipao sam u balon 5 lit vode i odredjenu kolicinu granulata da ga rastopim i primetim da se na dnu balona posle rastvaranja stvorio taj isti talog . Da li je u pitanju voda ili je nesto do tog granulata . Pozdrav !


Tebi se verovatno istalozilo gvozdje iz vode. Nista strasno, samo ga usisaj.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2013. u 09:53 - pre 131 meseci
Ma usisavam ali kartonski filter malo zadrzi a onda prodje kroz njega i vraca se ponovo u bazen . Na kraju sam morao da usisavam u bure i bacam to . Narucio sam pescani filter SpeedClean 50 pa cekam da mi jave da idem po njega . Ako pise da se stavlja pesak granulacije 0,7 -1,25 da lki moze 0,5-1,0 mm posto je malo finiji ali piotanje je da nesto ne zeznem . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2013. u 11:17 - pre 131 meseci
Citat:
deks007: Ma usisavam ali kartonski filter malo zadrzi a onda prodje kroz njega i vraca se ponovo u bazen . Na kraju sam morao da usisavam u bure i bacam to . Narucio sam pescani filter SpeedClean 50 pa cekam da mi jave da idem po njega . Ako pise da se stavlja pesak granulacije 0,7 -1,25 da lki moze 0,5-1,0 mm posto je malo finiji ali piotanje je da nesto ne zeznem . Pozdrav !


Stavi pesak koji se preporucuje. Ako je sitniji ulazice ti u bazen iz filtera.

Kad budes sipao pesak u filter, lepo poravnaj rukom povrsinu, pa onda sipaj puno vode. To se radi da bi se pesak slegao, a ona najsitnija prasina isprala. Naravno, kad napunis filter vodom, otvori sa donje strane cep da istekne prljava voda.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2013. u 22:58 - pre 131 meseci
Stigla igracka Steinbach Sand Filter 50 u cijem uputstvu koje je stiglo uz pise da koristi pesak 0,4-0,8 , a nasao sam 0,5-1,0 tako da od nedelje montiram , jos prikljucke da resim da mogu lakse da demontiram da ne odvrcem i zavrcem selne . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

rajitnik
Novi Sad

Član broj: 245332
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.07.2013. u 08:05 - pre 131 meseci
Citat:
bela.rada:
Ovo bi bio vrlo ozbiljan bazen. Tako ozboljan bazen nikako ne treba praviti u osnovnoj varijanti, inace ce biti samo za gledanje i eventualno za uzgoj zaba krastaca.


Narafski da je ozbiljan, pa zato i hoću pločice i sve po redu. Ali, 25 'iljada je baš puno. Vidim da je za građevinske radove potrebno oko 5 'iljada.

Citat:
deks007:
Poslao sam ti link da ne bude reklama ovi su ti iz NS a imas jos izvodjaca


Fala na trudu. Video sam onaj sajt, ali nemaju cene.
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.07.2013. u 10:10 - pre 131 meseci
U prodavnicama sam video komplet za odrzavanje kvaliteta vode.Na bazi je aktivnog kiseonika, bez hlora.Nisam mogao da vidim sastav,ali je dvo komponentni.Prva komponenta je u obliku tableta i ide jedna tableta na 10 m3 vode na desetak dana , a drugo je algicid u obliku tecnosti .Jedan deciltar na 10 m3 na dve nedelje.Komplet sadrzi 1kg tableta*5 kom) i 1litru algicida. Cena je oko 3.500 dinara. Napominjem da je komplet bez hlora ,na bazi aktivnog kiseonika. da li je neko probao ovo sredstvo i kakva su vam iskustav.
Pozdrav
Dule
Dule
 
Odgovor na temu

jesen82

Član broj: 316418
Poruke: 1



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2013. u 14:31 - pre 130 meseci
Nova sam ovde I čitala sam par strana ali stvarno nemam vremena sve da čitam pošto smo danas kupili Intexov bazen 366x91 i bazen punim večeras kada dođem sa posla. Pročitala sam tu negde da se prvo odradi šok sa hlorom, pa tek onda algicid posle 24h (da li sam u pravu). Posle sam opet ne znam na kojoj strani pročitala da prvo premažu zidove I dno bazena algicidom, pa čim napune bazen urade šok sa hlorom. Znam da verovatno ponavljam pitanje ali mi je hitno, jer ovo pišem sa posla I čekam kada će me šef klepiti po ušima.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2013. u 18:00 - pre 130 meseci
11 komentar iznad ti sve lepo objasnjava , a i na svakom sredstvu ti je napisano detaljno uputstvo . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
87.116.146.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.07.2013. u 08:16 - pre 130 meseci
Meni je ovo cetvrta godina sa montaznim bazenom,algicid uopste ne ubacujem,samo sok hlor na startu,velika tableta u plovak posle dan-dva od sok hlorisanja.
Skimer za bubice radi svako vece do ranih jutarnjih sati,usisavanje svaka cetiri dana,i to dva dana za redom. Samo sam se prve godine od ovoga pokusao da pravim nuklearnu fiziku,od tada sam sve ovo uprostio i ovim sistemom mi jedna voda glat izdrzi celo leto. Promenim je mozda jedanput ali to je iskljucivo iz razloga sto posta bas topla pa se malo rashladim...

Imam jedan drugi problem,creva su mi popucala koja idu od pumpe u bazen i iz skimera u bazen,gde to ima da se kupi?

Sad citam par postova iznad oko usisavanja,ja kad usisavam filter izbacim iz pumpe,cev koja treba da vrati vodu u bazen se skine i baci da tece na travu tako da sva prljavstina koja se usisava ide van bazena. Kad zavrsim,vratim cev,filter operan i to je to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799115 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.