Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799894 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.08.2012. u 10:48 - pre 142 meseci
Citat:
bela.rada:
Citat:
bakskg:
Pozdrav svima na forumu,imam jedan malo veci problem pa bih zamolio sve one koji znaju nesto o ovom mom problemu da mi pomognu da ga resim.Tacnije 6.07 oko 18 h u bazen velicine 488x122 sipao sam 120ml SANIFLOK PAK za bistrenje vode i posle toga pumpa mi je radila 4 sata do 22h i nakon toga ostavio sam da se istalozi .Sutra dan oko 13 h stvorio se po dnu bazena crni talog koga sam usisao ,medjutim moje muke tu pocinju tj:posle tog usisavanja normalno smo se kupali i uvece sam pokrio bazen u pustio sam pumpu da radi celu noc,kad jutros kad sam skinuo prekrivac sa bazena umalo sto se nisam slogirao tj:celo dno bazena je bilo crno-naravno ponovo sam sve to usisao i tokom usisavanja cesto sam prao filter ali taj talog se stalno pojavljuje i pored stalnog usisavanja ,pa me zanima koliko dugo dejstvo ima ovaj Saniflok posto na ambalazi nista nepise i dali vredi da sipam jos jednu dozu sani floka radi brzeg vezivanja tih sitnih cestica da bi ga filter lakse zadrzao i koliko vremenski treba da se talozi posle sipanja Sanifloka ,zatim imali neke koristi da uradim sok hlorom pa ponovo sve ispocetka (talozenje i usisavanje) ili pak da zamenim vodu u bazenu?I da zanima me dali ovaj Saniflok treba dodavati jednom nedeljno isto kao i algicid radi lakseg odrzavanja vode ili ne?Ako neko nesto zna molim za pomoc.
Unapred hvala


Usisaj tako da izbacis tu vodu iz bazena. Tesko ce to filter da zadrzi.
Znaci:
zapusis rupu gde se voda iz pumpe vraca u bazen
nataknes crevo za usisavanje
ukljucis pumpu i pustis da taj talog izadje napolje dok usisavas.
dobro operes filter
sve vratis na svoje mesto

Shpck hlor i algicid radis jednom nedeljno, ali mozes i cesce ako se za to ukaze potreba (zamuti se voda od kise ili previse kupaca......)
Saniflok ne moras da dodajes, t.j. dodaces ga samo ako ti je voda mutna posle shoka i algicida. Mislim da ovaj saniflok koji mi ovde kupujemo ne moze da deluje preventivno.
Ako ti voda nije mutna, moze da se dogodi da ti se zamuti od sanifloka. A onda je mnoooogo tesko da je izbistris (probala, zeznula stvar i rodila mecku).
Onda sam se dosetila, pa pre nego sto stavim saniflok uzmem jednu flasu od vode od 5 litara, napunim je do pola bazenskom vodom i kanem 3-4 kapi sanifloka. Ako krene da se stvara nesto kao sneg, znaci da treba flokulant. Ako ne, onda ne treba.

Ja sam ove godine svega 3 puta stavljala flokulant i to samo posle velikog drustva u bazenu. Za vikend je 14 ljudi bilo non-stop u vodi i naravno da se malo zamutila. Od silnih ulja i krema je plivala masnoca kao u supi, a od dlaka iz skimera sam mogla periku da napravim.

Da, i da ne zaboravim: PROVERAVAJ REDOVNO pH


Eh, kad ti imaš akcelerator.

BfM
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2012. u 20:39 - pre 142 meseci
Ljudi ponovo ja sa novim problemom i novim pitanjem :-)),veceras sam morao da ispraznim bazen i da ga demontiram a razlog je taj sto je platno pocelo da se budja odozdo.Na betonu ispod bazena je bio neki stari Etison pa preko njega je bila plava cirada i naravno bazen i kada sam ga veceras sklono sa cirade(cirada,zatim etison i beton su bili mokri),pa me interesuje da mi neko od vas iskusnijih bazendzija odgovori na pitanje:dali je moguce da se ta vlaga na betonu javlja od kondezacije ili je bazen busan tj:dali ispod bazena kad se skine sa cirade sme da bude vlaga ili ne?Unared zahvalan na odgovoru
PS:ispod celog bazena je bila vlaga pa mislim da je nemoguce da je busan :-)) bar se nadam

 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2012. u 21:19 - pre 142 meseci
Citat:
bakskg:
Ljudi ponovo ja sa novim problemom i novim pitanjem :-)),veceras sam morao da ispraznim bazen i da ga demontiram a razlog je taj sto je platno pocelo da se budja odozdo.Na betonu ispod bazena je bio neki stari Etison pa preko njega je bila plava cirada i naravno bazen i kada sam ga veceras sklono sa cirade(cirada,zatim etison i beton su bili mokri),pa me interesuje da mi neko od vas iskusnijih bazendzija odgovori na pitanje:dali je moguce da se ta vlaga na betonu javlja od kondezacije ili je bazen busan tj:dali ispod bazena kad se skine sa cirade sme da bude vlaga ili ne?Unared zahvalan na odgovoru
PS:ispod celog bazena je bila vlaga pa mislim da je nemoguce da je busan :-)) bar se nadam



Ovako se proverava da li je bazen busan:
Obelezi se nivo vode u bazenu (ja zalepim izolir traku)
U kofu ili neku drugu posudu sipa se voda i takodje obelezi nivo. Ta posuda je najbolje da se podigne na neki stalak i da se stavi pored bazena (to je da bi uslovi bili sto slicniji)
Posle 24 sata pogleda se koliko se nivo vode spustio u bazenu i u posudi. Ako je isto, znaci da bazen ne curi.

Za sledecu sezonu kupi onu izolaciju za laminat sive boje. Ima je u sirini od 1,2m i 1,5m, a debljina 0,5 ili 1cm. Ona je i hidro i termo izolacija. Lepo je polozis na zemlju, pazljivo spojis ivice lepljivom trakom i dobijes dimenziju koja ti treba, pa na nju stavis bazen. Na kraju lepo opseces vishak. Kad sezona prodje, urolas je i ostavis za sledecu sezonu. Zgodno je i sto ne zauzima puno mesta a i ne budja.

Ja licno mislim da ti je taj itison povukao vlagu od vode oko bazena, a cerada nije nikakva hidro izolacija. Ja sam njome pokrila neki dusek punjen sundjerom u dvoristu i sve je prokislo kad je padala kisa
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2012. u 21:56 - pre 142 meseci
Hvala Bela Rado
Ja jos ne odustajem od punjenja bazena a ako sam dobro razumeo da ne stavljam plavu ciradu ispod bazena vec da stavim onaj filc od laminata.U ponedeljak idem da kupim taj filc za laminat i isti dan ga ponovo postavljam jer i sledecih nekoliko dana javljaju lepo vreme a sa solarnim prekrivacem bazen ce za dva-tri dana ponovo biti u upotrebi,ali pre toga moram da se pomucim da skinem one crne fleke od budji ako mi to podje za rukom.
 
Odgovor na temu

spock
Leonard Nimoy
Enterprise

Član broj: 9528
Poruke: 25
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.08.2012. u 06:56 - pre 142 meseci
Pozdrav

Molim da netko napiše postupak kod spremanja bazena za zimu,
Kada ispraznim bazen sa čime ga trebam oprati?
Prošle godine sam ga samo osušio i spremio, ove godine kada sam ga izvadio
sav se ljuštio kao bijeli pijesak (pretpostavljam da je kamenac u pitanju)

Hvala
LIVE LONG AND PROSPER
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.08.2012. u 19:16 - pre 141 meseci
Citat:
spock:
Pozdrav

Molim da netko napiše postupak kod spremanja bazena za zimu,
Kada ispraznim bazen sa čime ga trebam oprati?
Prošle godine sam ga samo osušio i spremio, ove godine kada sam ga izvadio
sav se ljuštio kao bijeli pijesak (pretpostavljam da je kamenac u pitanju)

Hvala


Najbolje se bazen opere onim aparatom za pranje pod pritiskom. Bude kao nov. Na zalost, retko ko od nas ga ima.

Veoma je vazno da bazen ode na zimovanje bez spora algi i ostalih gamadi. Znaci, najvaznije je dobro ga oprati i osusiti.

Verujem da bi najbolje bilo uraditi shok-hlor uvece, ostaviti celu noc da voda cirkulise, a ujutru ga ostaviti da se isprazni.
Treba pregledati i dobro izribati sve savove i spojeve gde se moglo eventualno svasta da zavuce.

Kamenac je cesta pojava i stvarno problem. Postoje sredstva za njegovo uklanjanje, ali moze da se ukloni i toplim alkoholnim sircetom, ili rastvorom sone kiseline. Ovo je nepotrebno ako se ima onaj perac pod pritiskom, jer on bukvalno svaku sitnicu opere.

Na kraju, veoma je vazno dobro osusiti bazen. Ja sam to nekada radila starim pelenama- Moze i da se lagano naprasi talkom da se ne bi lepio, i onda se stavi u neku kutiju,dzak, ili, jos bolje, u bure od kiselog kupusa. Naravno, u toku zime se kupus kupuje u samoposluzi, ili "iskukava" od komsije.

A meni, ako je ista drago, to je sto ja moj bazen ne moram da sklanjam. To mi je bio jedan od najtezih poslova.



preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zdravko1975
preduzetnik
cacak

Član broj: 288755
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway27.08.2012. u 20:14 - pre 141 meseci
Citat:
spock:
Pozdrav

Molim da netko napiše postupak kod spremanja bazena za zimu,
Kada ispraznim bazen sa čime ga trebam oprati?
Prošle godine sam ga samo osušio i spremio, ove godine kada sam ga izvadio
sav se ljuštio kao bijeli pijesak (pretpostavljam da je kamenac u pitanju)

Hvala


Ja sam ga prosle godine izribao sundjerom dok je jos bio pun zatim ga ispraznio, premazao asepsolom, dobro osusio i ove godine je bio kao nov.
 
Odgovor na temu

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.12.2012. u 12:08 - pre 138 meseci
Molio bih za pomoc, imam Intexov ultra frame bazen cini mi se precnika 457 cm (ispravite me ako gresim) i tokom sezone malom fabrickom filteru je potrebno mnogo vremena da procisti vodu koja je tretirana hlorom. Primetio sam da se isti filter koristi za male bazene i za velike, pa mi to nekako nije logicno.
E sad posto imam mesta u bazenskoj kucici u kojoj odlazem creva, usisivac, merdevine, voleo bih da u istu namontiram neki veci filter pa vas stoga molim da mi objasnite detaljno postupak pravljenja filtera. Takodje voleo bih da se u tom tutorijalu tacno kaze koji precnik cevi, koji sundjer (ima ih razlicite gustine), koja pumpa (da li moze za cent. grejanje ili ce crci od prljavstine), da li pumpa da gura vodu kroz bure ili da vuce, gde kupujete onaj ventil sa nekoliko pozicija ukljucujuci backwash itd.

Forum posecujem redovno ali slabo ucestvujem u diskusijama, izvinite ako trazim da ponovite nesto vec napisano ali mislim da tema Homemade filter nije ispracena do kraja kako bi trebalo, odnosno ima nekih nejasnoca.

Hvala Vam i srdacan pozdrav!
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.dynamic.isadsl.co.za.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.01.2013. u 19:32 - pre 137 meseci
Pozdrav uspavane bazendzije . Letos smo caskali oko odrzavanja, posto sam po prvi put kupio bazen od 5m3, ovde sam naucio sve oko odrzavanja, ili skoro sve. Sada sam hteo samo da se pohvalim kako sam se izborio sa ovim "malim" bazenom od 65m3 . Trajala je borba jer je malo bio zapusten zbog nemanja vremena, ali sam se izborio na kraju. Inace slike su od pre par dana, ako se pitate odakle lepo vreme, odgovor je da sam trenutno na 10k km od Srbije u Juznoj Africi . Uzeta je nova transformers barakuda u te svrhe , najnoviji model, prepakovan 6-kraki ventil, zamenjen pesak, ociscene sve cevi ...













Na slikama gde je baracuda vidite boju vode, bila je jos gora, mutna, nije se providila ... sada je na nekih po mojoj proceni 95% providna, ostavicu jos koji dan da vidim hoce li filter uspeti da dovede na 100%, ili da mu sipam flokulant, mada cini mi se da i ne treba. Da vidim sta ce profesionalci reci, jel valja cemu ova voda ?

 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.01.2013. u 21:38 - pre 137 meseci
Dakle, ne znam sta je lepse! Blago tebi, bazen ti je fenomenalan, kao i sve oko njega. Ja, i vecena nas, mozemo samo da sanjamo o necemu slicnom.
U zdravlje da se kupas i pomisli bar jednom na mene dok skaces u vodu.
Raj na zemlji, sta da kazem...............
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.01.2013. u 09:39 - pre 137 meseci
I bazen i oprema - vrhunski. Možemo te samo "mrzeti".

Lično ne vidim dobro vodu i prozirnost iste. Kako je , uopšte došlo do onečišćenja? Sezonski tj počinješ sa "korišćenjem" ili?

Bez želje da tražim dlaku u jajetu: ne bih koristio hth i filter bih zaštitio.

Bazen je vrhunski, uživaj.

Pozdrav iz snežnog Srema.


BfM
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.dynamic.isadsl.co.za.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.01.2013. u 16:39 - pre 137 meseci
Hvala na pohvalama, ali moram da Vas razocaram, sebe ponajvise, jer ovo nije moj bazen, dosao sam kod ujaka na 3 meseca, tako da njega mozete "mrzeti" , inace ja sam iz Banata . Kao sto sam rekao kuci imam bazen od 5m3 Intex, igrackicu naspram ovog. E sad cete verovatno misliti da sa mnom nesto nije u redu, ali ovde sam vec 2 meseca i ni jednom se nisam okupao Ajde sto se ukucani ne kupaju, njih i da razumem, verovatno im je dojadio, ali ne znam ni sam sto se ja ne kupam, valjda mi je bzv sam, ali i manjak vremena jer sam dosao u radnu posetu pa ceo dan nisam kuci, a kad se vratim kasno popodne umoran, bas mi se i ne kupa. Ostalo mi jos tacno mesec dana, nadam se da cu se bar jednom okvasiti . Inace @bela.rada ovde je stvarno raj na zemlji i ostatak dvorista je veoma lep.

Pre ovog sistema za precicavanje sa peskom, ujak je imao hlor generator, kaze da je tad voda bila najlepsa, ali je crkao, valjda se elektrode istrosile ako sam dobro razumeo, a popravka kao nov, koji je inace skup, a posto se i ovako niko ne kupa tj. vrlo retko resio je da stavi pesak.

@miroslavbesermenji, ta hth kutija koju vidis je prazna, to je ranije koristio, tu je stari pesak izvadjen, inace ne koristi to vec neki Blue52 http://www.blu52.co.za/about.asp, tu su doze za mesec dana, ima 4 pregrade i svake nedelje se sipa jedna, bas kad stignete pogledajte pa strucno kazite kako Vam se cini ovaj preparat.

Kako mislis zastitio bi filter? Mislis pokrio ga sa necim, ili bi mu stavio jos neke filtere pre njega? Posto pre njega ima 2 pred filtera da tako kazem, korpicu za krupnu necistocu, lisce i slicno sto baracuda usisa, onda ima jedan finiji koji odstranjuje ono sto prodje kroz korpicu i onda ide pescani filter. A do zamucenja je najvise doslo jer je gumeni dihtung u 6-krakom ventilu propustao i mesao komore, pa nije sve islo preko filtera, a malo i sto dok ja nisam dosao ujak zaboravi da sipa preparat , sad sam ja ova 3 meseca pool boy .

Sto se tice prozirnosti, u plicem delu nekih 1m dubine se providi dno i lepo se vidi baracuda, ali kad ode u najdublji deo, onda se isto vidi ali onako malo zamagljeno. Po recima ujaka kad je 100% kako treba u najdubljem delu se lepo vidi novcic, sad kad bih ga bacio ne bi se video jasno . Inace vodu kontrolisem sa , sve je u granicama normale, znaci voda je hemijski ok.

Ipak nisam mogao da cekam par dana da vidim da li ce filter uspeti da precisti tu zamagljenost, ali po Vasim recima sto sam procitao na forumu, to su veoma sitne cestice, jedino ih je moguce odstraniti sipanjem preparata koji ce ih grupisati u pahulje, pa sam malo pre sipao neki njihov flokulant, posle pola sata iako voda prvo treba da cirkulise 12h, pocele su da se pojavljuju pahuljice po povrsini, tako da se nadam da kad odlezi 24h posle tih 12h i kad ga usisam da ce se taj novcic provideti, onda mozda i skocim da proslavim .

Evo malo i da vidite transformersa u akciji kako ide po obodu bazena


Ako ova operacija sa flokulantom uspe, slikacu Vam novcic .

Pozdrav iz Johannesburg-a!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.01.2013. u 12:17 - pre 137 meseci
Sad mi je "laknulo"....ujaka mogu mirne duse i bez grize savesti da mrzim, kad ne ceni i ne cuva ono sto ima.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
212.178.231.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.01.2013. u 16:43 - pre 137 meseci
Ja sam prosle godine prvi put stavljao bazen i pre toga sam ovde sve zivo citao i doslo mi da ga ni ne stavljam:))....ali...stavio sam ga i bil je vrh,nijedan problem nisam imao,ali nijedan,bazen je INTEX 6x3x122cm.......voda iz cesme,hlor tablete i tecnost za alge i stalno ciscenje i to je to.......extra...vodu nijednom nisam menjao celo leto,e sad zanima me nesto jel ima nesto bolje od onog usisivaca,nesto drugacije za ciscenje,brze?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.01.2013. u 09:40 - pre 137 meseci
A od kog usisivaca?
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
212.178.229.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.01.2013. u 09:57 - pre 137 meseci
Od onog intex-ovog klasicnog,sto se dobija,mislio sam jer ima nesto bolje,efikasnije,brze.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.01.2013. u 12:58 - pre 137 meseci
Ima onih koji rade sami na usis, ali za to je potrebna pumpa od minimum 6000 l/h
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

antonello8pfc

Član broj: 303075
Poruke: 8
212.178.237.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.01.2013. u 13:20 - pre 137 meseci
a gde ima da se kupi to,pumpa i taj sto sam radi?jel znate koliko to kosta,jel se isplati?
 
Odgovor na temu

svr
VRACAR BEOGRAD

Član broj: 39137
Poruke: 172
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.02.2013. u 13:09 - pre 136 meseci
Gde ima da se kupi Izosan u Beogradu i posto je?
 
Odgovor na temu

Sinisa Bg
Prodaja
----
Beograd

Član broj: 312939
Poruke: 1
*.emea.corpinter.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.03.2013. u 13:32 - pre 135 meseci
Pozz ljudi banzendžije ... Malo se slabije snalazim na ovim forumima pa nemojte da mi zamerite..Naime hteo bi da kupim bazen i da uđem u taj krug uživanja...Mislim da sam se odlučio za model- Bazen Ronda 550x120 cm-ono što me zanima da li ovaj bazen mogu da ukopam u zemlju?Vidim da nije namenjen da bude ukopan ali koliko vidim ljudi to rade i ispadne super barem na slikama ,ili negde kod nas ima da se kupe baš bazeni za ukopavanje,ali da nisu papreno skupi.Misli da je cena bazena koju je Bela rada(2-3 Hilajde €) ovde na forumu iznela ok(Barem kada sam ja u pitanju).Nov sam u ovome trebao bi ovo leto da po;nem sa tim radnjama,pa ako neko ima vremena i volje da me posavetuje bio bi mu zahvalan..
Sinisa
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799894 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.