Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797738 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.07.2013. u 12:11 - pre 130 meseci
Citat:
izida: Meni je ovo cetvrta godina sa montaznim bazenom,algicid uopste ne ubacujem,samo sok hlor na startu,velika tableta u plovak posle dan-dva od sok hlorisanja.
Skimer za bubice radi svako vece do ranih jutarnjih sati,usisavanje svaka cetiri dana,i to dva dana za redom. Samo sam se prve godine od ovoga pokusao da pravim nuklearnu fiziku,od tada sam sve ovo uprostio i ovim sistemom mi jedna voda glat izdrzi celo leto. Promenim je mozda jedanput ali to je iskljucivo iz razloga sto posta bas topla pa se malo rashladim...

Imam jedan drugi problem,creva su mi popucala koja idu od pumpe u bazen i iz skimera u bazen,gde to ima da se kupi?

Sad citam par postova iznad oko usisavanja,ja kad usisavam filter izbacim iz pumpe,cev koja treba da vrati vodu u bazen se skine i baci da tece na travu tako da sva prljavstina koja se usisava ide van bazena. Kad zavrsim,vratim cev,filter operan i to je to.


Mozete kupiti sifon crevo, kosta oko 200 dinara metar, njemu je unutrasnji precnik 40mm a originalnom Intex-ovom 38, u svakom slucaju moze se stegnuti selnama. Mislim da su originalna creva dosta skupa, ovo vam je najbrze i najjeftinije resenje. Pozdrav
 
Odgovor na temu

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.07.2013. u 12:24 - pre 130 meseci
Citat:
deks007: Stigla igracka Steinbach Sand Filter 50 u cijem uputstvu koje je stiglo uz pise da koristi pesak 0,4-0,8 , a nasao sam 0,5-1,0 tako da od nedelje montiram , jos prikljucke da resim da mogu lakse da demontiram da ne odvrcem i zavrcem selne . Pozdrav !

Ja sam takodje kupio pescani filter jer fabricki koji se dobija uz Intexove bazene je kartonski i isti sa sve tipove bazena, bilo da kupite onaj najmanji pa sve do bazena 4.5x1.2 m, tek uz najveci pravougaoni se dobija pescani filter. Filtriranje vode sa kartonskim filterom je samo gubljenje vremena, nikad ali nikad nisam uspeo da ocistim vodu da buke kao prvi put kada je sipam dok je sa pescanim filterom druga prica on probaci 15 m3 vode kroz sebe za dva sata, makar ovaj moj koji sam kupio.

Elem, sto se tice pustanja u rad pecsanog filtera, prvo sipajte vodu u posudu u kojoj ide pesak posle stavite onu pecurku iz koje pumpa vuce cistu izfiltriranu vodu i polako sipajte pesak u krug. Pre ovog svega u kanti odmerite tacnu kilazu peska koja staje u filter. Obicno je ovo napisano u uputstvu ili na samoj posudi. Kada zatvorite posudu i prikljucite sve kako je napisano/nactrano, (dovod na pumpu iz pumpe ide crevo do filtracione posude i sa multiventila crevo do bazena) uradite prvo backwack. Rucicu prebazite u backwash polozaj i pustite pumpu u rad, na taj nacin ce se cav pesak koji je sitnije granulacije izbaciti napolje i nece zavrsiti u bazenu. Prebacaj rucice na multiventilu radite samo onda kada je pumpa iskljucena. Kada zavrsite sa backwash-ov, prebacite u polozaj filtration i opet ukljucite.

Sto se tice peska u Beogradu u Dobracinoj ulici postoji firma koja prodaje dzak peska od 50kg,granulacije 0,4-0,8 za 2500 dinara a s' obzirom da se pesak menja jedanput u dve ili tri godine mirni ste duzi period.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.07.2013. u 22:39 - pre 130 meseci
Samo sto ce to sifon crevo brzo da pukne , sunce ce da mu dodje glave . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
217.65.192.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 14:34 - pre 130 meseci
veliki pozdrav svima na forumu .. pratim vas redovno na temama koje su mi u krugu interesovanja i moram reci da sam mnogo puta i nasao dobre savete .. ja sam skoro kupio intexov bazen 366-96 i napunio ga .. kupio sam multipul hlorne tablete i algastop i to dozirao i vise nego sto je mozda i propisano za prvi put .. kupali smo se dva puta ja i dete po malo a juce je bazen ostao pokriven celog dana bez ukljucivanja pumpe .. i sad sta da kazem drugo nego ljudi upomoc .. otkrijem jutros bazen kad ono voda bistra tj. lepo se vidi dno ali totalno nekako braon zuckasta .. ukljucim filter pa ga nakon 3h proverim i onaj papirni umetak sav u nekom braon kremu .. voda u mom mestu je u 5 najgorih u celoj srbiji i to je dokazano,cak je i za tehnicku upotrebu na granici .. tableta multipula mi stoji u probusenom baloncicu i kada izvadim taj balon iz vode vidim da je cak voda u njemu tamnija od ove u bazenu .. sta se to dogadja,sta da radim .. mozda li se teski metali iz vode zgusnjavaju ili mozda gvozdje pa to sve treba da se izfiltrira .. pusticu pumpu do sutra sa cestim pranjem filtera pa da vidim sta ce biti .. koristim one tracice za proveru kvaliteta vode i jedino mi se cini da je alkalnost velika .. molim vas za savet i pomoc .. hvala
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 15:16 - pre 130 meseci






ovo je i slika vode a i filtera nakon 1h od ciscenja ..
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 15:48 - pre 130 meseci
@dzindzin16,
vrati se malo unatrag, pa procitaj sta sam pisala.
da li si radio SHOK-HLOR?
Ja bih po slikama rekla da je to gvozdje iz vode, koje je oksidiralo.
Ako je ta braon masa jos i onako "slinava", onda su se to razvile jos i kojekakve bakterije, gljivice.....
U svakom slucaju uradi SHOK HLOR po uputstvu, pa ostavi 24 sata da mesa pumpa. Ugasi pumpu, sacekaj da se stalozi, pa usisaj ali ne kroz filter, nego napolje iz bazena.
Moj ti je savet da pumpu u normalnoj situaciji uopste i ne iskljucujes. Mali je ona potrosac, a vodi treba da se krece.

Posto imas dete, obavezno radi shok-hlor jednom nedeljno, bez obzira kako ti voda izgleda. Uradis uvece, i sutra se kupate.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 16:09 - pre 130 meseci
Rado,

Jel i ti tako radis ili ???

Mislim da tvoj recept nece pomoci.
BfM
 
Odgovor na temu

sole976
Sonja Preda Foljan

Član broj: 316639
Poruke: 1
109.94.102.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 16:26 - pre 130 meseci
Pozdrav svim bazen-asima
Naime procitah sve postove ,al nesto ne mogu da se setim da li se nekom desilo isto sto i meni. Napunili smo bazen uradili sok hlorom, izmerili PH sve je ok, dodali algostop danas i cim smo dodali voda se zamutila....da li je to normalno i hoce li se izbistriti i ako nece sta da radim? Hitno mi treba odgovor
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
217.65.192.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 20:03 - pre 130 meseci
moja greska kada ne citam uputstvo na kutiji .. mislio sam da cu tabletama za odrzavanje vode uraditi shok tretman a granulat nisam ni kupio ufffff .. sutra cu potraziti negde bilo kakav hlor i probacu da oporavim vodu .. ako ne uspe onda se prazni bazen pa sve iznova .. bas sam se iznervirao a i ne mogu vise da lazem cerkicu kada ce biti tog kupanja .. samo mi o tome prica .. hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.08.2013. u 23:45 - pre 130 meseci
Ako ste punili bazene bunarskom vodom ( onom sa cesme koje ljudi imaju u dvoristima ) a ne iz vodovoda mislim da tu nema pomoci . Pozdrav !

Bazen punjen u junu ...........

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.08.2013. u 01:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 03.08.2013. u 01:04 GMT+1]


Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 16:11 - pre 130 meseci
jutros po normi ovoj ovakvoj vodi uradjen sok tretman hlorom .. nivo hlora cak i preko 5 a ph je u redu .. samo je ona totalna alkalnost povecana malo .. evo sada gledam filter se i dalje vrlo brzo prlja,voda je ista i lepo se razmisljam da bacim ovu vodu i da nocas ponovo napunim bazen .. totalna bezvezarija ..
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 18:00 - pre 130 meseci
evo sada je nivo hlora pao na oko 3 .. bazen je na suncu .. vidim da se po dnu bazena prave male braon gomilice .. pumpa radi non stop .. da li da iskljucim pumpu pa da vidim da ce se do ujutru ova zuto braon boja istaloziti ..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 19:01 - pre 130 meseci
@dzindzin16

voda ti je ocajna

Iskljuci pumpu veceras, i ujutru vidi ako je to samo talog, raskaci pumpu i preko creva izbaci talog napolje samo pazi da se ne uskomesa.

Ako je cela voda zamucena i nije samo talog moras da menjas, ali ja bih rekao da ovo nije samo talog.
I jos jedan savet kada je toplo kao ovih dana ja ne prekrivam bazen taman preko noci da se ohladi za neki stepen.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 19:21 - pre 130 meseci
Citat:
miroslavbesermenji:
Rado,

Jel i ti tako radis ili ???

Mislim da tvoj recept nece pomoci.

Ma nemoj da zezas. Moja voda je k'o u casi. ni jedan problem, ni jedno zamucenje, ni "a" od algi, a mirise na najlepsu prolecnu kisu. Od kad sam ga otvorila u aprilu, sipala sam samo 5 puta algicid i 2 puta aquaflock (kad se kupala gomila devojaka i jos se mazale uljem da bolje pocrne). PH mi stalno 7.5, bez jednog doterivanja , a posle svih kisa. Samo sam imala onda kad je pala ona zuta kisa talog koji sam usisala i to je sve. Uzivam kao na Baliju.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 20:39 - pre 130 meseci
ljudi,bela rado nema vise vode u bazenu .. prazan je i solidno prebrisan .. nocas i sutra ga punim i za to vreme cu dobro razmisliti sta i kako da odrzavam vodu ako se ona zbog sve svoje otrovnosti i zagadjenosti i moze odrzavati .. vec sam rekao da nikako nije za pice a osetljivim osobama moze cak i neku alergiju da aktivira .. VODA NAM JE KATASTROFALNA I TU JE KRAJ TE PRICE .. posto nekako mislim da je hemijski sljam u vodi odreagovao sa hlorom mozda idem na varijantu sa vrlo malo vodonik peroksida bas za bakterije i malo nekog algicida pa koliko izdrzi neka izdrzi ... praznio bih ga na nekoliko dana ali ne do kraja pa opet sve ponovo .. ne vidim drugo resenje .. jos jednom vam hvala sto imate volje da mi pomognete u ovoj situaciji ..
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.08.2013. u 20:44 - pre 130 meseci
@dzindzin16,
ja mislim da si ti kanditat za SANOSIL. Ako ti on ne pomogne, nista nece. A mozda bi mogao da resis i kompletan problem sa vodom.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.08.2013. u 08:31 - pre 130 meseci
bazen napunjen,samo sto se malo nakrivio hmmmmm .. gde bih mogao da kupim taj SANOSIL, ima li ga u poljo apotekama ..
 
Odgovor na temu

steinsfild

Član broj: 82778
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.08.2013. u 23:36 - pre 130 meseci
pozz svima, davno nisam svraćao pa se jedva setih pasvorda

elem, tema je odlična /i čini mi se jedina smislena na koju sam natrčao/ i svaka čast onome ko ju je postavio

imam par nedoumica oko dvorišnog bazena, pa mi treba par saveta

sutra postavljam malo bazenče (244x70cm) klincima a bogami i meni da ubijemo vrućinu. Pošto sam malko frik glede njihove sigurnosti (a ni prodavci prilikom kupovine nisu pomogli) krenuo sam da tražim nešto o čišćenju i održavanju bazena, i zgranuo sam se koliko je to komplikovano. Zahvaljujući vama sam otprilike shvatio kako to ide i nabavio neko sredstvo za ubijanje algi, i neki granulat hlora. I tu kreću moja pitanja

prvo, prodavac mi je uvalio i neku ogromnu belu tabletu sa hlorom uz priču - ako nećeš da se cimaš sa svim ovim, gurni ovo u pumpu, trajaće ti 20ak dana a voda će biti ko u potoku - pošto mu ad hoc ne verujem, moram da pitam - zna li neko šta je to i šta do vraga da radim s tim?
drugo, ukapirao sam da moram pre punjenja da namažem bazen tim algicidom i da odmah posle punjenja uradim šok terapiju hlorom, da ostavim pumpu da jedno duže vreme vrti posle toga - ali - koliko moram da čekam posle svega toga dok ne gurnem decu u vodu?
treće, da li korišćenje tih tableta hlora koje se sporo otapaju /planiram da napravim neku home made varijantu tog skimera/ znači da moram da zabranim kupanje na neko vreme i koliko dugo? (dok je tableta u bazenu? sat ili više iza toga? ili ne moram uopšte?)
četvrto, skontao sam da pumpa treba minimum 3x dnevno da profiltrira vodu iz bazena. Ok, ja sam dobio i neku pumpu uz bazen i koliko sam video treba joj oko sat vremena da provrti vodu, ali, koliko često bi trebalo da sipam taj algicid i da stavljam te sporootapajuće tablete hlora unutra?

i peto, i poslednje - sve ove hemikalije koje sam gledao i pazario imaju gomilu što mrtvačkih glava što onih ikseva na njima pa me to poprilično plaši - koliko su sve te stvari sigurne, pošto planiram da mi klinci provedu veći deo ostatka leta u bazenu?


eto, izvinite na opširnosti, i ne zamerite ako ponavljam koje pitanje - ipak ovaj topić ima mnogo strana, dok ga iščitam od korica do korica proći će mi leto

 
Odgovor na temu

dzindzin16

Član broj: 316638
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.08.2013. u 09:58 - pre 130 meseci
posto sam bazen jos jednom praznio i punio jer je bio malo nakrivljen odlucio sam da hlor vise ne stavljam .. kupio sam kanticu preparata sa vodonik peroksidom i jos necim protiv algi .. sipao sam preporucenu za prvi put malo vecu kolicinu i za sada mi se evo cini da to funkcionise .. nego kada je bazen bio napunjen pa je voda malo odstojala po povrsini vode su se videle kao neke bele ljuspice .. 99.99% je to kamenac i u vodi ga imamo strasno mnogo .. nakon tretmana flokulantom toga vise nije bilo .. ali nesto me malo buni sinoc sam primetio da se voda malo muti nekom blago mlecno belom bojom .. pumpa radi non stop kada nismo u bazenu .. sada kada sam otisao cisto da vidim vodu primecujem da se po dnu bazena prave malecne gomilice nekog belog taloga i da kada se voda zakovitla onda se malo i muti bas kao da se sipa mleko u nju .. nije to strasno i zamucenje je vrlo da kazem malo ali opet me zanima da li taj talog nije nesto opasan .. ja opet verujem da se to talozi kamenac .. sa unutrasnje strane onog cepa za ispust vode sam bocnuo modifikovano pvc crevo i njime izvlacim mehanicke necistoce koje se nataloze na sredini bazena .. usisam malo i taj beli talog ali tesko ga je u potpunosti ukloniti .. molim vas ohrabrite me i recite mi da taj talog nije mnogo bitan i strasan jer smo bas u kontinuitetu poceli da uzivamo u bazencicu .. pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.08.2013. u 10:21 - pre 130 meseci
Pa taj flokulant ukrupnjava sitne cestice da ih filter lakse zadrzi , kada se natalozi preko noci , usisaj ali tu vodu bacaj jer ako ides preko filtera jedan dao ce zadrzati a ostalo ponovo vraca u bazen sto mozes i videti na ulazu kako se mlecna voda vraca u bazen . Zato sam kupio pescani filter jer mi je bilo vise muka da cesto usisavam i gubim vreme . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 08.08.2013. u 11:32 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1797738 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.