Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618132 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:34 - pre 114 meseci
Pa sad... ako se tako gleda, a ima dosta koji tako gledaju... bez cigareta, bez slatkog, bez peciva, bez piva i slicnog, bez "lumpovanja" nocu, bez pomalo razvrata, bez avanture... ziveti strejt i biti "moderan" - pa takav zivot i nije bas zivot, vise je zivotarenje, vegetiranje... a nepusaci su skloni da traze dlaku u jajetu u vezi svacega, od "zatvori prozor ubice te promaja" do pazljivog citanja podataka o svakoj namirnici u samoposluzi... nastojeci da budu "cistunci" nebi li dobili priznanje okoline i pomalo svojeg ega... "pri tom ne zaleci da procerdaju uludo i svoj zivot" samo posmatrajuci "razuzdane" kako zive punim plucima i ostajuci praznih pluca, praznih od dima ali i ispraznih po svemu ...


Pozdrav~
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 15:57 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
I sada ce se pojaviti neko kao ti koji ce objasnjavati kako pusaci ne mogu imati odlicnu fizicku spremu i dobro zdravlje.


Naravno da mogu, isto kao i alkoholicar, narkoman...ali vremenom sve dodje na svoje mesto
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 16:28 - pre 114 meseci
Ne mogu definitivno.
Moraju da se "ociste", ostave otrove neki period i da vezbaju. Naravno otrove koji se mogu ostaviti.

Medjutim, i preterivanje sa fizickim aktivnostima je stres za organizam, pa i to treba prilagoditi sebi, a ne pokusavati prelazak granica.

Od laksih upala, poremecaja metabolizma, do tezih povreda ili cak i smrti..dozvoliti organizmu i napor i oporavak..

U cemu god se pretera, nije bas veselo.

ALi, otisli smo u preveliki off, i to zato sto se neki prenemazu, i padaju u nesvest kada nanjuse duvanski dim, a ne smeta im nesto drugo, ali to NIJE zabranjeno, i automatski nije valjda otrovno
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 17:38 - pre 114 meseci
Lepo je to sto je vas par pusaca na ovoj temi u super formi, dobrog zdravlja i rezultata, svaka cast, svakako je to dobra stvar. Ne sumnjam da poznajete ljude koji su pusaci i dobrog zdravlja, i sam ih znam, cak i dobre sportiste.

Ali to ne iskljucuje da:
- vecina pusaca zivi krace
- skloniji su raznim bolestima, pogotovo kardiovaskularnim, resporatornim problemima
- podlozniji infekcijama
- u jako visokom rangu da dobiju rak
- slabog i ostecenog zdravlja

To su cinjenice danas. Javno dostupne informacije, imate i link sa vrlo interesantom analizom. Ne znaci sa svi pusaci ce imati iste posledice posle dugogodisnjeg pusenja, ali verovatnoca je jako velika. Otprilike tolika da od vas 4-5 okorelih pusaca na ovoj temi jedan ili dva ce upasti u tu grupu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 17:51 - pre 114 meseci
Zive do kraja zivota.

Nije poenta, bar ne moja, da propagiram pusenje, cak bi preporucio da ko ne mora-voli, bolje da ne proba.

Vec da se unormali benavljenje histericnih nepusaca.

Inace, postoje mnogi otrovi i stresovi, i svako ima prava da odabere svoju dozu. I slazem se da je dobro da se odvoje pusaci i nepusaci u zatvorenim prostorima.

Ono sto je blesavo, je zabranjivanje na "javnim mestima", a to su parkovi i ulice. E NE TIM lokacijama je nebuloza praviti diskriminaciju, samo zbog birokratskog cefa, a "podrzano" nisterijom "zdravlja"..
I epilog histerije je u proceduri za donosenje u vidu "zakona"..koji ce dramaticno popraviti mizernu situaciju drustva u Srbijici.

Pa ulice i parkovi vec imaju vece i opasnije zagadjvace, oblak nikotina je manje nego kap u moru..
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 17:51 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Evo ti potrebnih podataka, a ti probaj da ispunis kao nepusac.
sklekova min: 30
trbusnjaka min: 32
trcanje min: 18:40 (moze brze) za 2 milje /3.2 km
hodanje min 36:30 za 2.5 milje/ 4 km
voznja bicikla min: 27:00 za 6.2 milje/ 10km
plivanje min: 22:30 za 800 yard-a/ 730m

Nije nesto posebno strasno, ja sam to mogao izgurati sa svojih 44 godina, na traci sam trcao svaki drugi dan po 5.5 km.

Wow pa to je impresivno! 30 sklekova i 32 trbusnjaka? 3km trcanja?

Kakvi vrhunski rezultati, pa ti mora da si bio Navy Seal! Ili mozda Walrus?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 17:54 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Zive do kraja zivota.

To jeste tacno. Samo je velika verovatnoca da ce ti taj "kraj" zivota biti prilicno nesrecan zbog mogucih problema sa zdravljem.

Citat:
Ono sto je blesavo, je zabranjivanje na "javnim mestima", a to su parkovi i ulice.

Sa tim se i ja slazem, ali iskreno ne mislim da niko to i zeli da zabrani. Ni na ovoj temi, ni zakonski.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 18:15 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
2012:
Evo ti potrebnih podataka, a ti probaj da ispunis kao nepusac.
sklekova min: 30
trbusnjaka min: 32
trcanje min: 18:40 (moze brze) za 2 milje /3.2 km
hodanje min 36:30 za 2.5 milje/ 4 km
voznja bicikla min: 27:00 za 6.2 milje/ 10km
plivanje min: 22:30 za 800 yard-a/ 730m

Nije nesto posebno strasno, ja sam to mogao izgurati sa svojih 44 godina, na traci sam trcao svaki drugi dan po 5.5 km.

Wow pa to je impresivno! 30 sklekova i 32 trbusnjaka? 3km trcanja?

Kakvi vrhunski rezultati, pa ti mora da si bio Navy Seal! Ili mozda Walrus?


Ne, ja sam samo preuzeo te podatke kao relevantne i postavio sebi. Nije to nista posebno spektakularno i ja ih nisam objavio ovde kao vrhunske, to je za armijski sastav izmedu 42 i 46 goddina starosti. Aktivan sastav ima dva merenja godisnje, rezerva jedno. Kolege sa kojima sam radio i koji su bili rezermisti (Nacionalna garda), svako mojeg godista je imao te ili bolje rezultate. Nisam ja nista izmislio, samo sam pihvatio kao dobar standard/normativ.
Mozda ti mozes postici bolje rezultate, ja ne ulazim u to, ovo su navedeni minimum prihvatljivi.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 18:22 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Lepo je to sto je vas par pusaca na ovoj temi u super formi, dobrog zdravlja i rezultata, svaka cast, svakako je to dobra stvar. Ne sumnjam da poznajete ljude koji su pusaci i dobrog zdravlja, i sam ih znam, cak i dobre sportiste.

Ali to ne iskljucuje da:
- vecina pusaca zivi krace
- skloniji su raznim bolestima, pogotovo kardiovaskularnim, resporatornim problemima
- podlozniji infekcijama
- u jako visokom rangu da dobiju rak
- slabog i ostecenog zdravlja

To su cinjenice danas. Javno dostupne informacije, imate i link sa vrlo interesantom analizom. Ne znaci sa svi pusaci ce imati iste posledice posle dugogodisnjeg pusenja, ali verovatnoca je jako velika. Otprilike tolika da od vas 4-5 okorelih pusaca na ovoj temi jedan ili dva ce upasti u tu grupu.


Velika je verovatnoca da ce se i nepusaci naci u svakoj od nevedenih rizicnih grupa.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 18:34 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:

... a "podrzano" histerijom "zdravlja"..

Dobro si napisao. Histerija. Bukvalno. Podseca me na ona vremena kada se dzoging masovno propagirao kao nesto maltene svemocno, koje ce resiti sve moguce probleme sa zdravljem. A onda je "izumitelj" dzoginga, njegov najveci propagator - Jim Fixx capn'o od infarkta u 52. godini. :D
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 18:52 - pre 114 meseci
"Histeriju zdravlja" moras ubaciti pod obavezno. Bez toga nema ucinka, nece se primiti kod " osvescenih i zabrinutih za zdravlje", jednostavno to je mantra koja je univerzalno primenjiva.
Teflon na posudju je takodje bio radi zdravlja.
Vegetarijanska ishrana je bila radi zdravlja .
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 19:01 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Velika je verovatnoca da ce se i nepusaci naci u svakoj od nevedenih rizicnih grupa.

Ne, za nepusace je mnogo manja verovatnoca. Razlika je ustvari ogromna.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 19:10 - pre 114 meseci
Kakva zaslepljenost... mada bih pre rekao da je rec samo o flejmu i spinovanju naslova. Samo ti tesi sebe da si bezbedniji od tamo nekih pusaca... dok ti se ne dogodi, a onda ti nista nece biti vazno, ni pusaci ni otrovnost ni smrad ni bonton ni nista osim rodjenog doopeta! Provereno 'milion' puta. U ratu sam se nagledao svacega, vecini ranjenika se ponudi cigareta, niko nije odbio. Pusaci sa uzivanjem, nepusaci isto samo sto pućkaju jer 'numeju' drugacije... ali to je druga prica.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 20:28 - pre 114 meseci
Sceko, ne lupetaj.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 20:37 - pre 114 meseci
He, he, he... odlican ti je argument, krucijalan, koji iz osnova menja buduci tok diskusije. Bravo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 21:08 - pre 114 meseci
Citaj sta se pise, ne uskaci kao padobranac kao i obicno. Razvodnjavas temu svojim glupostima.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 21:34 - pre 114 meseci
Ja razvodnjavam temu vracajuci tok na sam naslov - ili ti svojim nastojanjem da flejmujuci dobijes poene (samo tebi licno bitne) na bazi svog licnog stava po pitanju pusenja? :) Pri tom vredjanjem pokusavas da postignes sta? Nekulturom nadoknadjujes nemogucnost da ono sto napises bude suvisla cinjenica? :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 22:19 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka: Ja razvodnjavam temu vracajuci tok na sam naslov - ili ti svojim nastojanjem da flejmujuci dobijes poene (samo tebi licno bitne) na bazi svog licnog stava po pitanju pusenja?

Procitaj post na koji repliciras pre nego sto pocnes da razvodnjavas temu. Da si ga procitao, ispratio sta se pre toga pricalo video bi da taj post na koji si odgovorio nema veze sa mojim licnim stavom, vec sa cinjenicama, dugogodisnjim analizama i rezultatima istih. Koje sam takodjer linkovao pre. Dakle ako imas neke argumente da predstavis onda uzmi lepo opovrgni tu analizu od 50 godina sa nekom svojom, a ne smaraj sa pricama o ranjenicima iz rata kao nekim validnim argumentom.

Skoncentrisi se i prati sta ko pise umesto sto po zna koji put ispadas smesan.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 23:04 - pre 114 meseci
Dobro, i nek' si mi rek'o. :P


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.12.2014. u 23:50 - pre 114 meseci
http://www.lung.org/lung-disea...es/lung-cancer-fact-sheet.html

Citat:

Smoking, a main cause of small cell and non-small cell lung cancer, contributes to 80 percent and 90 percent of lung cancer deaths in women and men, respectively.

Prepostavljam da je ovo zavera i da tih 80-90% ljudi nije zapravo pusilo nego su osiguravajuce kuce platile doktorima da falsifikuju cinjenice?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618132 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.