Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618067 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 15:43 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Sceka: Ali da izaziva rak - to sporim, skroz.

Vrati se i procitaj ponovo:
Citat:
Danas je poznato da pusenje povecava sanse za dobijanje raka pluca za red velicine (izmedju 15 do 30 puta).

Dakle u proseku 1 od 4/5 pusaca dobija rak pluca. Da, u pravu si, ne izaziva rak u 100% slucajeva. Ali je veca verovatnoca da ces umreti od raka nego od Ruskog Ruleta.


Mislis da bih trebao citati knjigu da bih tvrdio da 1 od 4-5 pusaca dobija rak pluca i da je veca verovatnoca dobiti rak plica od metka na rusko ruletu. Stvarno si genije.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 15:45 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: ...Forum ne treba biti mesto da ti dokaze neke ocigledne stvari...

To kazes a iz petnih zila se upravo ti to trudis! Doduse, nekulturno, bezobrazno, nevaspitano... jer je to lakse nego suvislo pisanje.

I ovim zavrsavam sa komunikacijom sa tobom. Previse nekulture za moj ukus. Ende.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 16:17 - pre 114 meseci
Citat:
Sceka: To kazes a iz petnih zila se upravo ti to trudis! :) :) :) Doduse, nekulturno, bezobrazno, nevaspitano... jer je to lakse nego suvislo pisanje.

I ovim zavrsavam sa komunikacijom sa tobom. Previse nekulture za moj ukus. Ende.


Pozdrav!


Nemoj Scekicu da si na kraj srca. Znas da je covek stari demagog, nemoj da mu kvaris srecu. Covek se usro napinjuci se da dokaze da je pusenje jedno od najvecih zla danasnjice i sad ti, (kao ozbiljan covek) zelis da mu kazes da je celo vreme dzabe s*rao i da vise neces da se druzis sa njim. To je isto kao kad bi sada uzeo i detetu od 2-3 godine koje si izveo u setnju objasnjavao da nije uredu sto se saplelo i palo i da to ozbiljni ljudi ne rade i da zbog toga vise neces da ga izvodis da se igra u parku.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 16:31 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Citat:
Ivan Dimkovic: Mozda coveka boli kita za "kolektivnu svest" prncipijelno ali i ako se "samo" brine za sebe i svoju porodicu ima pravo na to.


A onda ces Dimkovicu brinuci za sebe i svoju porodicu da meni zabranis da pusim na ulici ili u prostoru napravljenom za pusace?


Ja? Ne, ako si pratio radnju fabule primetices da sam ja licno protiv apsolutne zabrane pusenja u prostorima za pusace.

Sa druge strane, pusaci imaju savrsena prava na to da ne budu trovani na javnim mestima isto tako.

Medjutim kako stvari stoje, ako je ES ogledalo drustva, od kompromisa nema nista.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 16:32 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Mislis da bih trebao citati knjigu da bih tvrdio da 1 od 4-5 pusaca dobija rak pluca i da je veca verovatnoca dobiti rak plica od metka na rusko ruletu. Stvarno si genije.

Da, mislim da bi trebao, jer ocigledno zivis u zabludi. Cak naprotiv, vise od polovine okorelih pusaca umiru zbog raka ili bolesti izazvane pusenjem.

Slobodno kreni da istrazujes, evo kreni od UK, bas ima dosta materijala.

http://www.cancerresearchuk.or...ing-and-cancer/stats-evidence/
http://www.cancerresearchuk.or...ses/tobacco-statistics/#trends
http://www.cancerresearchuk.or...-and-cancer/smoking-and-cancer

USA:
http://www.cancer.org/cancer/c...acco-related-cancer-fact-sheet

Jos malo:
http://lungcancer.about.com/od...king/f/Smokers-Lung-Cancer.htm
http://aje.oxfordjournals.org/content/164/12/1233.full

Ako nije dovoljno informacija, moze jos da se nadje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 16:38 - pre 114 meseci
Citat:
plague:Cak i da kazemo da je greska tih 5.6% i da se uopste ne mozes razboleti ako ne pusis, i dalje ne znam kako mislis da pobijes ili relativizujes cinjenicu da su devedeset (90) posto muskaraca obolelih od raka pluca pusaci?


Statističke cifre same po sebi ništa ne govore već se uglavnom obilno zloupotrebljavaju da bi zavele laike, tako da i ovo navedeno ne govori apsolutno ništa o tome koliki je rizik da pučaš oboli od raka već samo govori koliki je udeo pučaša među obolelima. Ne bih ulazio u dalju raspravu u statistici i verovatnoći jer nećemo nigde stići (kao što neće stići uostalom i ova cela raprava a i većina rasprava na ovom delu foruma).

Nego, ja bih spomenuo neki detalj koji nisam znao gde da stavim, u ovu temu ili u temu o BusPlusu: Ulazim u autobus na prvoj stanici, i autobus je pun duvanskog dima. Dakle, vozač je mrtavl ladan pušio u autobusu dok je stajao na okretnici. Nikakav problem, otvorim širom dva prozora na suprotnim stranama autobusa (iako je zima), i može da se diše. Jeste da nekima smeta promaja ali i meni smeta dim, pa prema tome ko je bezobrazniji... A autobus se ionako potpuno izluftira za desetak minuta pa se prozori tada mogu i zatvoriti.

Međutim, s tim u vezi, mnogo češće mi se dešava da uđem u krš autobus koji je pun izduvnih gasova! Moja reakcija je apsolutno ista: otvorim dva prozora na suprotnim stranama autobusa. Ali tada se prozori ne mogu zatvoriti jer autobus truje putnike svo vreme. Ja bih ovom prilikom baš voleo da vidim po čijoj logici žaba (Srbija) stavlja potkovicu na svoju nogu glumeći da će tako postati konj. Dakle, kakav je to bezobrazluk da se prepisuju i izmišljaju (ili sprovode po nalozima iz EU) kojekakve zabrane samo da bi se napravila neka forma koja u stvari ničemu ne služi jer se narod truje na milion drugih načina koje niko ne namerava da reši.

Ne samo neispravni autobusi koji purnjaju unutra, nego i gomila onih dostavnih krševa koji dovoze hranu i koješta u prodavnice a purnjaju iza sebe crni oblak čim pipneš gas, kao i privatnih neispravnih vozila koja se pale za svaku glupost jer je nekome guzica strašno olenjila i postala sebična. To se sve takođe može zabraniti, bez ikakvih problema i sa istim pravom kao što se zabranjuje pušenje.

Vozila na metan postoje, to je najčistiji vid prevoza za sada (čistiji nego na struju), pa molim lepo...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 16:49 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Medjutim kako stvari stoje, ako je ES ogledalo drustva, od kompromisa nema nista.

Kakvog tacno kompromisa treba da bude? Pusenje ce biti zabranjeno u zatvorenim prostorima i to je to. Siguran sam da pusaci mogu da naprave klub gde mogu da se okupljaju, dok god je potpuno privatan. Naravno da to nece biti na otvorenim prostorima, iako se to vise puta provlaci na temi.

Tema je skrenula na drugu stranu, od koje mislim nema nekakve koristi. Pusaci se nazalost nikad nece pomiriti sa porazavajucom statistikom koju nosi pusenje. Bilo bi korisno da se istina prihvati, ne zbog njih samih, vec zbog ostalih, mladjih koji jos imaju sansu da nauce moguce posledice pusenja i ne krenu tim putem.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 17:23 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
2012:
Mislis da bih trebao citati knjigu da bih tvrdio da 1 od 4-5 pusaca dobija rak pluca i da je veca verovatnoca dobiti rak plica od metka na rusko ruletu. Stvarno si genije.

Da, mislim da bi trebao, jer ocigledno zivis u zabludi. Cak naprotiv, vise od polovine okorelih pusaca umiru zbog raka ili bolesti izazvane pusenjem.

Slobodno kreni da istrazujes, evo kreni od UK, bas ima dosta materijala.

http://www.cancerresearchuk.or...ing-and-cancer/stats-evidence/
http://www.cancerresearchuk.or...ses/tobacco-statistics/#trends
http://www.cancerresearchuk.or...-and-cancer/smoking-and-cancer

USA:
http://www.cancer.org/cancer/c...acco-related-cancer-fact-sheet

Jos malo:
http://lungcancer.about.com/od...king/f/Smokers-Lung-Cancer.htm
http://aje.oxfordjournals.org/content/164/12/1233.full

Ako nije dovoljno informacija, moze jos da se nadje.


Ovo je dosta populisticki materijal, koji sluzi samo da pojaca histeriju. ali ajde da se zadrzimo na jednom podatku gde pise ovako 1/5 populacije pusi i godisnje umire 100.000 od uzroka pusenja. To bi bilo 12 000 000 (GB ima 60mil.) Rizik da pusac umre je 100 000/12 000 000= 0.008 ili 0.8%. Normalno kako godine prolze rizik se povecava, ali je na pocetku zanemarljiv, tako da uzimamo isti stepen rizika svake godine. Tolika je verovatnoca da neko umre od raka pluca.

Nemoj me bespotrebno zatrpavati nekakvim glupim populistickim materijalom, drugi put lepo procitaj sta si nasao i kada negde nadjes relevantan izvor koji kaze da je verovatnoca dobijanja raka kod pusaca toliko i toliko, ti to zakaci. Ne ucesce pusaca u obolelima od raka, vec rizik da pusac oboli od raka.

Nego da te pitam, sta mislis ako nema ni 1% rizika za pusace, koji je procenat za nepusace koji se ocesu o pusaca?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 17:25 - pre 114 meseci
Populisticki materijal :) Jeste, vazi.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 17:43 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Populisticki materijal :) Jeste, vazi.


Prelistaj ti materijal jos jednom i nadji gde je izracunat stepen rizika. Tacnije koliki procenat pusaca oboli od raka pluca, to je verovatnoca desavanja ili u ovom slucaju stepen rizika. O tome nema nigde nista, skoro ni u jednom materijalu ove vrste. Ima svasta, ima tabela, grafikona, sarenih slicica, supljih prica, ali taj podatak skoro da ne postoji.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 17:45 - pre 114 meseci
Ja sam materijal prelistao, ali ti nisi. Pise to na vise mesta, samo treba citati sto nije bas za svakog, pogotovo nekog ko pusi 30 godina.

Mada ako je ovo sto kazes populisticki materijal, nerelevantan, ajde lepo prezentuj svoj.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 17:54 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Ja sam materijal prelistao, ali ti nisi. Pise to na vise mesta, samo treba citati sto nije bas za svakog, pogotovo nekog ko pusi 30 godina.

Mada ako je ovo sto kazes populisticki materijal, nerelevantan, ajde lepo prezentuj svoj.


Onda lepo napravi print screen i pokazi gde u tom materijalu ima taj podatak. Ti si tvrdio da 1 od 4 pusaca dobije rak pluca, trebas naci materijal koji potvrdjuje taj stepen rizika, da ne pricamo o idiotizmimam tipa 80%, 90%.
Ako imas dokaza ti ih prezentuj. Samo onda moras na 12 000 000 pusaca u GB pronaci 3 000 000 obolelih od raka pluca.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 18:04 - pre 114 meseci
Slusaj, ne planiram da citam i podvlacim stvari umesto tebe a kamoli da ti radim print screen Ako ne mozes da tumacis grafikone i tabele ili te mrzi da citas to je tvoj problem. Trazio si dokaze, imas ih gomilu, i to od malo vecih kredibiliteta od tebe. Imas i reference na istrazivanje, podatke i sve sto jednoj razumnoj osobi treba.

Ako je to za tebe populisticki materijal onda nemamo sta ni da raspravljamo. Nadji bolji.


 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 18:18 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP: Slusaj, ne planiram da citam i podvlacim stvari umesto tebe a kamoli da ti radim print screen Ako ne mozes da tumacis grafikone i tabele ili te mrzi da citas to je tvoj problem. Trazio si dokaze, imas ih gomilu, i to od malo vecih kredibiliteta od tebe. Imas i reference na istrazivanje, podatke i sve sto jednoj razumnoj osobi treba.

Ako je to za tebe populisticki materijal onda nemamo sta ni da raspravljamo. Nadji bolji.


Rado bi ti citirao i podvlacio kada bi imao sta podvuci. Usro bi se od srece da to mozes ovde postaviti i ucutkati sve pusace, ali kita, toga nema.

Covece, kolko i da si glup uzmi procitaj koliko imas obolelih od raka pluca. Izmi podatak koliki je procenat populacije koji pusi, broj obolelih podeli sa brojem pusaca i dobices verovatnocu dobijanja raka pluca kod pusaca (dajem ti slobodu da svi oboleli budu pusaci). Mozes ti sada da glumis idiota kolio te volja, ali tu je matematika.

podaci Srbija

Evo ti podaci za Srbiju. Koliko imas pusaca u Srbiji? Neka procenat bude manji nego u UK i neka u Srbiji imas 15% pusaca od celokupne populacije, to je 1 000 000, a godisnje oboli 5200 osoba (neka su svi pusaci, a nisu).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 18:25 - pre 114 meseci
Povecava se rizik, ali se takodje povecava i od drugih otrovcina.

Besmisleno je osvetljavati duvan u toj meri, kada je npr smanjena potrosnja a povecao se broj kancera nakon bombardovanja..ili primeri Panceva, okoline borskog rudnika ili Obrenovacke TENT..

Rak pluca moze da navuce i izletnik koji se setka planinom, i "omirise" prirodno otpusteni gas Radon, i da van cadji i "duvana" tragicno oboli.

Nije poenta u povecanju rizika, rizik se povecava sa otrovnom okolinom, i u situacijama kada je organizam previse napadnut otrovima.
Drama oko duvana je previse naglasena, da bi bila ozbiljna, i naravno da je u sluzbi jasne propagande.

Cak ni ta propaganda nije problem, poprilicno je benigna, dok birokratija ne zloupotrebi tako pripremljen teren..i krene u sire narusavanje prava i diskriminacije odredjenih populacija..
Populacija selektovanih "dekretom", proglasavanjem i "modelovanjem" zajednice..

Sto je uvod u opste ludilo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 18:46 - pre 114 meseci
Citat:
vladd: Povecava se rizik, ali se takodje povecava i od drugih otrovcina.

Besmisleno je osvetljavati duvan u toj meri, kada je npr smanjena potrosnja a povecao se broj kancera nakon bombardovanja..ili primeri Panceva, okoline borskog rudnika ili Obrenovacke TENT..

To je tacno, nije pusenje jedini uzrok za kancere, ima i takvih primera, jasno. Ne moze se duvan okarakterisati kao jedini ili glavni uzrok, ali je definitivno nesto na sta osoba ima najveci uticaj. U slucaju velikih zagadjivaca obicni ljudi nemaju bas neki uticaj.

Ali iz prilozenih istrazivanja se moze videti da je broj kancera opao u jednom periodu u Americi kad je pocela kampanja protiv pusenja, doduse tamo se broj pusaca drasticno smanjio u odnosu na Evropu, za 20-30%. I ono istrazivanje u UK od 50 godina prikazuje slicne rezultate.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 19:04 - pre 114 meseci
Zašto postoji duvanska industrija i dalje? Ja sam pušač, motam pljuge ručno, razumem one koji ne duvane i one kojima smeta. Oni koji su nekada palili pljuge, pa sad ne, njima i nervoza i neizlečivi "zov" malo otežavaju, dodaju na nervozi i to je normalno i oni hoće da ih bilo koja asocijacija na dim zaobiđe u što širem luku. Ovi što nikada nisu pušili, jednostavno osećaju neugodan miris što pepela, filtera, itd. I sve je to istina. Pa ako je sve to istina, zašto je dozvoljeno duvanskoj industriji da postoji? Nisu cigarete uzrok bolesti, nego oni koji ih prerađuju na način na koji nama još uvek nije poznat. Isto kao što se i dan danas ne zna za recept kokakole (do tačnina), tako se može samo nabrajati i nagađti o raznolikosti svih vrsta otrova koji se dodaju na duvan koji sam po sebi, nije neki veliki problem za zdravlje (ako jeste problem uopšte). Umesto zabrane pušenja na javnim mestima, treba da se poradi na zabrani funkcionisanja duvanske industrije. Domaći duvan, uopšte gotovo i da se ne oseća niti daje bilo kakav smrad. Onda kada se proturi kroz ko zna koje tretmane, pa završi pod nekim brendom, potkovan kojekakvim otrovima koji dodrinih tačaka sa duvanom nemaju, to je problem koji je najteže rešiti.. izgleda. Koja je to navlaka jača od cigareta na trafici? Jel' neko zaista smatra da nije vaspitano ili da je kontra-urbano, te i nepoželjno za društvo, imati negativan stav o masnom prihodu za 'gladne i nikada uhranjene' na kontu akciza od - duvana i alkohola?
about:networking
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 19:43 - pre 114 meseci
Citat:
plus_minus: Zašto postoji duvanska industrija i dalje? Ja sam pušač, motam pljuge ručno, razumem one koji ne duvane i one kojima smeta. Oni koji su nekada palili pljuge, pa sad ne, njima i nervoza i neizlečivi "zov" malo otežavaju, dodaju na nervozi i to je normalno i oni hoće da ih bilo koja asocijacija na dim zaobiđe u što širem luku. Ovi što nikada nisu pušili, jednostavno osećaju neugodan miris što pepela, filtera, itd. I sve je to istina. Pa ako je sve to istina, zašto je dozvoljeno duvanskoj industriji da postoji? Nisu cigarete uzrok bolesti, nego oni koji ih prerađuju na način na koji nama još uvek nije poznat. Isto kao što se i dan danas ne zna za recept kokakole (do tačnina), tako se može samo nabrajati i nagađti o raznolikosti svih vrsta otrova koji se dodaju na duvan koji sam po sebi, nije neki veliki problem za zdravlje (ako jeste problem uopšte). Umesto zabrane pušenja na javnim mestima, treba da se poradi na zabrani funkcionisanja duvanske industrije. Domaći duvan, uopšte gotovo i da se ne oseća niti daje bilo kakav smrad. Onda kada se proturi kroz ko zna koje tretmane, pa završi pod nekim brendom, potkovan kojekakvim otrovima koji dodrinih tačaka sa duvanom nemaju, to je problem koji je najteže rešiti.. izgleda. Koja je to navlaka jača od cigareta na trafici? Jel' neko zaista smatra da nije vaspitano ili da je kontra-urbano, te i nepoželjno za društvo, imati negativan stav o masnom prihodu za 'gladne i nikada uhranjene' na kontu akciza od - duvana i alkohola?


Ako si citao sta sam ja pisao, ja sam ovo sto ti pises obradio i dao odgovor, zasto postoji duvanska industrija i zasto se slaze sa danasnjom hajkom protiv pusenja. Moze lako duvanska industrija dokazati stepen rizika od pusenja, ali moze doziveti kontra udar da ih neko pita ovo sto si ti pitao. A to je, "Sta vse stavljate u cigarete i koje hemikalije koristite", to bi bilo nezgodno za odgovarati. Tako da ovaj balans odgovara. broj pusaca je jos uvek dovoljan za dobar profit duvanske industrije, a takodje ova prica o "velikoj stetnosti pusenja" odgovara osiguravajucim kucama.
Ako ja pusim, rizik da obolim od raka pluca je manji od 1%, ali kada se osiguravam ja moram platiti vise od 1% za rizik koji nosim kao pusac. Neka se mesecna premija za pusaca uveca za 5US$, neka se zadrzi isti procenat pusaca u ukupnoj populaciji i neka bude 15%, to je u USA 50miliona pusacax5US$= 25Miliona mesecno ekstra para kod osiguravajucih kuca. Ovo je minimum, iznosi su mnogo veci. da sada ne objasnjavam kako tamo osiguranje funkcionise i koje jos j*ebade ima.

Pitas koja je veca navlakusa od duvana? Odgovoricu ti odmah, modni casopisi, casopisi za lepotu, kozmeticka industrija.
Nadjes anoreksicnu devojku, koja je fotogenicna, sminker je sredjuje nekoliko sati i fotografisu je nekoliko sati. Izvade najbolje moguce fotografije i to jos nekoliko sati doteruju u photoshop-u i onda se sve napakuje i prikaze u casopisu. Posle toga milioni zena polaze kao omadjijane u potragu za lepetom kao na slici. Trose se miljarde dolara godisnje na tu imaginaciju. Juri se lepota sa bilborda koja ustvari ne postoji u realnom svetu. kozmeticka industrija okrene godisnje vise para od duvanske industrije, a gde su kozmeticka studija, estetska hirurgija i sve sto ide uz taj film.

Buduci da su pozicije zauzete sto se tice pusenja, sada hajka produzava na gojazne i posebno debele. Sada je udar na tu populaciju.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!08.12.2014. u 21:48 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Citat:
DaliborP:
Citat:
Sceka: Ali da izaziva rak - to sporim, skroz.

Vrati se i procitaj ponovo:
Citat:
Danas je poznato da pusenje povecava sanse za dobijanje raka pluca za red velicine (izmedju 15 do 30 puta).

Dakle u proseku 1 od 4/5 pusaca dobija rak pluca. Da, u pravu si, ne izaziva rak u 100% slucajeva. Ali je veca verovatnoca da ces umreti od raka nego od Ruskog Ruleta.


Nemas ti veze sa zivotom.
Za Srbiju prosek obolelih od raka pluca iznosi 5200 osoba/ godisnje, a umre 4600 osoba. Prosek za Srbiju je 123 obolela od raka pluca na 100 000 populacije. To bi grubo bilo 123/100 000 x 0,8 = 0,000984 ili verovatnoca da pusac dobije rak pluca iznosi 0,0984%, sto je daleko manje od 1%. Kod Ruskog ruleta verovatnoca je 1/6 ili 16,66%, tako da nemoj lupetati.
E sada jos precizniju matematiku imaju osiguravajuca drustva i znaju da ce manje od 1% oboleti, a svim pusacima zaracunaju uvecanje rizika.
Statisticki gledano broj obolelih od raka pluca je na nivou statisticke greske.

Hajmo podatke iz neke drzave koja ume da prepozna i leci bolesti gde lekari ne paze da ne kostaju drzavu puno time sto ce dijagnostifikovati rak:

In men, 15.9% of those who smoke all their lives die from lung cancer by age 75,
compared with 9.9% of those who stop smoking by age 60,
6% of those who stop by age 50,
3% of those who stop by age 40,
and 1.7% of those who stop by age 30.

izvor: http://www.cancerresearchuk.or...ctors/lung-cancer-risk-factors

Dakle kada budes napunio 50, jedan od 16 tvojih drugova pusaca ce umreti od raka. Imaj na umu da je ovo procenat smrtnih slucajeva, a ne oboljevanja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!09.12.2014. u 07:51 - pre 114 meseci
Nisi bas dobro preveo. Probaj jos jednom ili daj nekome da ti prevede.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 618067 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.