Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozija kod Merkatora

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozija kod Merkatora
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30983 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 21:46 - pre 196 meseci
Mislim da ovde ljudi precenjuju organizacione sposobnosti u Srbiji.

Bojim se da je ova akcija nekordiniran znak besa nekih imbecila kojima je neko dao laznu sliku da imaju punu slobodu da to rade - na zalost, gomila nekordinisanih glupih akcija na kraju moze da napravi veliko s*****.

Problem je sto zvanicna Srbija takvim moronima daje povod da deluju - setimo se one spaljene pekare na YouTube-u - vreme koje je potrebno da se pocinioci takvih gnusnih dela kazne je jako veliko u Srbiji, a vecina prodje i nekaznjeno.

Sve dok MUP Srbije ne bude poceo da ozbiljno radi svoj posao i u slucaju ovakvih majmuna, oni ce imati slobodu da rade sta hoce.

Dodatni problem je i sama ideja da mozes imati kriminalce i olos kao neku "nezvanicnu armiju" - UDBA je to praktikovala za vreme SFRJ, sto je nastavio DB tokom 90-tih u Srbiji... Da li su "Obraz-ovci" danas necija "privatna armija" koja ima "mig" nekog bliskom vlasti da mogu da rade ono sto rade... ne znam, ali ne deluje kao nemoguce - ali fakat je da ce stvari biti ovakve sve dok neko misli da moze da ima pakt sa krimosima bilo kakve vrste.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 22:00 - pre 196 meseci
@kasaad
Ne, ne mogu. A ti i ja se ocigledno, uopste ne razumemo...ili namerno zapocinjes jednu potpuno drugu temu?

Ja jednostavno za razliku od tebe ne polazim od premise da su za sve lose stvari na ovim prostorima odgovorni Slobodan Milosevic, SANU, SPC, nacionalisti, Ceca, penzioneri i Vojska kao deo "udruzenog zlocinackog poduhvata".


anti-heroin spree
 
0

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 22:02 - pre 196 meseci
ne, ti polazis od toga da nisu ...i da su svi drugi krivi osim njih (nas)...u tome i jeste problem. nije druga tema ne pravim se blesav uopste to je nit koja se provlaci sve vreme ...i kako izgleda provlacice se jos dugo...

to je utisak koji se provlaci kroz tvoje postove, izvini ako sam nesto pogresno svatio.
FBzP Power!!!
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 22:14 - pre 196 meseci
Ovde se ipak radi o konkretno jednoj stvari, nema potrebe za generalizacijama. Na Merkator je bačena bomba - nije bačena ispred birtije na ćošku. Skoro cela zemlja ima manje-više istu predstavu o Merkatoru, da li je bačena bomba na Merkator ili slovenačku ambasadu, ne vidim bitne razlike, u pitanju je politička poruka. Srbija je možda ovakva ili onakva, ali rekao bih da sigurno nije u pitanju neki nezadovoljan kupac ili neko kome nisu vratili dva dinara kusura. Sigurno da takvu vrstu "poruke" na šalju oni koji su za EU i ostalo što ide s tim. Jedino ako neko neće to da vidi, ili da se pravi da ne vidi.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 22:16 - pre 196 meseci
@miroslav
Ok, ali hajde da sacekamo malo i ne osudimo ljude unapred. Pogotovo ne ovakvom trenutku.

@kasaad
Pa rekao sam ti vec, pogresno si shvatio.
Ja znam za sta smo "mi" krivi, ali znam i za sta su krivi drugi.
anti-heroin spree
 
0

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
79.101.201.*



+2 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 23:22 - pre 196 meseci
eee, kassad...

vidiš, ja sam bio taj dan u merkatoru... i idem tako ka ulazu, i ote mi se rečenica (koju rekoh kolegi koji bejaše samnom - bilo je oko 11h)... "brate... šta je s ovim merkatorom... gužva je kao da je nova godina... " i stvarno... ljudi sede piju kafu, jedu sladolede i kolače, kupuju, mi kupili kolegi poklon, bili u pošti, potpuno sve normalno.

Tek kad sam se vratio u ofis, čuo sam da je bačena bomba to jutro...

Veruj mi... (živiš daleko, tamo gde su bombe zaboravili, pa da ti dočaram stanje)... situacija je takva da ljude ovde zabole qrac i za merkator i za bombu... histeriju dižu neki mediji, jedni koji likuju zbog toga, i drugi koji osuđuju... i tako spinuju sve vas koji ste daleko od kolevke, od majčice Srbije, pa se bez potrebe uzrujavate i trošite silno vreme kuckajući osude, umesto da privređujete.

Citat:
kasaad: i onda me pitas kakve konstrukcije? al ajde to manje vise sta je sad al zar stvarno mozes da poverujes da srbi ama bas nista nisu pogresno uradili u toku proteklih 18 godina? i da je sve posledica podmetanja i zavere svetskih cega god.


Lepo ti je Fuzz izneo svoje misljenje o dogadjaju od pre 3 dana. Da ima misljenje kao ti, onda bi bilo ok.... a ovako, ti mu nabijas na nos celokupnu noviju istoriju srbije... Fuzz je rekao da smatra da je OVAJ slucaj možda vezan za pokušaj dezavuisanja Srbije kao ozbiljne i sigurne zemlje, a ti generalizuješ stvar do kraja... zašto? Zato što nemaš argumenata, već se baviš spekulacijama, kao i svi mi, ali ti se ne sviđa kako neko drugi razmišlja.
Da li ti se dešava da svaki put kad se probudiš ujutru prvo pomisliš na srebrenicu, mladića, slobu, arkana i amfilohija, pa ti je teško da se fokusiraš na nešto drugo, bez upliva tih crnih misli u tvoju svakodnevnicu?

@ivan dimkovic:
piromani iz pekare su uhapseni dva dana posto je snimak objavljen na ytubu... ipak je u tom slučaju policija bila efikasna...(da li će i u ostalim...mada, iskreno, mene više potresa kad čitam da manijaci i dalje siluju po beogradu, da razbojnici ne prezaju da pucaju po radnjama, bankama i menjačnicama, ali dobro... nije ni srča od stakla naivna...posebno ako hodaš bos...)
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
0

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 23:32 - pre 196 meseci
Citat:
piromani iz pekare su uhapseni dva dana posto je snimak objavljen na ytubu... ipak je u tom slučaju policija bila efikasna...

Unapred izvinjenje ako gresim, ali koliko se secam price iz novina, paljenje pekare se desilo letos, objavljivanje snimaka skoro, hapsenje tek posle toga, tako da i nije neka efikasnost bas u pitanju. Stice se utisak da nisu objavili snimak svog junackog dela, mozda i ne bi bili uhapseni.....
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora10.02.2008. u 23:34 - pre 196 meseci
Citat:
Fuzz: @miroslav
Ok, ali hajde da sacekamo malo i ne osudimo ljude unapred. Pogotovo ne ovakvom trenutku.


Lično ne verujem da će ikad taj/ti biti uhvaćen/i. Kao što nisu nikada našli ko je stavio bombu na sims onog novinara i slično. Tako da ne verujem da će se u bilo kom trenutku situacija pomaći od "da sačekamo malo". Naravno i to što mi ovde naklapamo u ovom ili onom smeru, neće ništa promeniti.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 01:15 - pre 196 meseci
Samo moze da se konstatuje, da postoje neki asocijalni tipovi, koje svoje misljenje izrazavaju postavljanjem eksploziva(ojeg poseduju, cuvaju, i povremeno iskoriste) na javnim mestima. Ili, uz stednju, samo dojave telefonom, za mogucnost...

I slabo se sta preduzima po tom pitanju..

Poz.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 07:32 - pre 196 meseci
Citat:
dexxx
@ivan dimkovic:
piromani iz pekare su uhapseni dva dana posto je snimak objavljen na ytubu...


I par meseci posle paljenja pekare. Mislim da je i malom Perici jasno zasto je policija reagovala tek posle YouTube-a... tj, prenosenja snimka po medijima.

Da li je to efikasan rad policije?

Ja bih pre rekao "hapsenje po naredbi 'odozgo'"

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 10:38 - pre 196 meseci
Jos gore, hapsenje u iznudici, naredba "odozgo" garant nije ni stigla

Poz
 
0

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 10:57 - pre 196 meseci
:)
Slovenija uzvraća udarac:

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=284397

:)
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 11:20 - pre 196 meseci
Citat:

Lično ne verujem da će ikad taj/ti biti uhvaćen/i. Kao što nisu nikada našli ko je stavio bombu na sims onog novinara i slično.


Ma sve to rade strane sluzbe.CIJA, snajka CIJA, pola sveta su upropastili...
Da su nasi, vec bismo ih sve pohvatali!

Specijalni rat protivu Srbije traje vec godinama, otkad su patriotske snage preuzele kormilo jedne male, ali neobicno pravdoljubive zemlje.

Naravno da je i ovo"pokušaj dezavuisanja Srbije kao ozbiljne i sigurne zemlje" (LOL, dugo nisam cuo ovaj genijalan termin - dezavuisanje), naravno da su Curuviju ubili agenti stranih sluzbi(kao sto su turili i bombu na prozor onog izdajnika), e da bi predstavili Srbiju kao zemlju nesigurnu za novinare, naravno da njihove specijalne auto-jedinice redovno ordiniraju na Ibarskoj magistrali(i na americki nacin 'resavaju' probleme - poznat je njihov rukopis jos od Krcuna, pogledajte bilo koji americki akcioni film u kom postoje scene automobilske potere i sve ce vam biti jasno)naravno da je Zapadu najvise odgovaralo ubistvo Djindjica, da bi nam lakse uzeli Kosovo i stvorili poligon za jeftinu radnu snagu, naravno da siptarske pekare spaljuju oni sami, naravno da strane sluzbe namestaju utakmice i kriminalizuju srpski fudbal, ne bi li eliminisali i tu, sportsku opasnost po sebe(svoje maticne drzave), naravno da strane sluzbe diktiraju visegodisnju politiku negativne selekcije, da bi izazvali kontrolisano nezadovoljstvo malih ljudi koje na suptilne nacine pretvaraju u apatiju, a sa apaticnim ljudima mozete raditi SVE...

Sve je jasno, ko ima oci - neka vidi, ko ima usi - neka cuje.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 11:42 - pre 196 meseci
Kod nas nema takvih stvari, ovde to niko ne radi, to je uvek strani element. Uostalom -

Citat:
"Za Merkator pitajte vašu vladu"
10. februar 2008. | 10:31 | Izvor: B92
Ljubljana -- Pitajte slovenačku vladu ko je podmetnuo bombu, rekao Mladen Obradović iz Obraza za slovenački portal 24ur.com.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 15:08 - pre 196 meseci
Citat:
kelja: Ma sve to rade strane sluzbe.CIJA, snajka CIJA, pola sveta su upropastili...
Da su nasi, vec bismo ih sve pohvatali!

Specijalni rat protivu Srbije traje vec godinama, otkad su patriotske snage preuzele kormilo jedne male, ali neobicno pravdoljubive zemlje.

Naravno da je i ovo"pokušaj dezavuisanja Srbije kao ozbiljne i sigurne zemlje" (LOL, dugo nisam cuo ovaj genijalan termin - dezavuisanje), naravno da su Curuviju ubili agenti stranih sluzbi(kao sto su turili i bombu na prozor onog izdajnika), e da bi predstavili Srbiju kao zemlju nesigurnu za novinare, naravno da njihove specijalne auto-jedinice redovno ordiniraju na Ibarskoj magistrali(i na americki nacin 'resavaju' probleme - poznat je njihov rukopis jos od Krcuna, pogledajte bilo koji americki akcioni film u kom postoje scene automobilske potere i sve ce vam biti jasno)naravno da je Zapadu najvise odgovaralo ubistvo Djindjica, da bi nam lakse uzeli Kosovo i stvorili poligon za jeftinu radnu snagu, naravno da siptarske pekare spaljuju oni sami, naravno da strane sluzbe namestaju utakmice i kriminalizuju srpski fudbal, ne bi li eliminisali i tu, sportsku opasnost po sebe(svoje maticne drzave), naravno da strane sluzbe diktiraju visegodisnju politiku negativne selekcije, da bi izazvali kontrolisano nezadovoljstvo malih ljudi koje na suptilne nacine pretvaraju u apatiju, a sa apaticnim ljudima mozete raditi SVE...

Sve je jasno, ko ima oci - neka vidi, ko ima usi - neka cuje. ;)


Nemoj tako keljo, nema CIA veze ni sa cim. Radi se u humanitarnoj organizaciji angazovanoj pre svega na snabdevanju siromasnih africkih zemalja jeftinim vakcinama protiv malarije. Pa ne radi se sigurno o nekakvoj sluzbi koja je uspostavljala diktatorske rezime po svetu, obucavala teroriste, pokusavala da ubije predsednike drzava po 600 puta, snabdevala u sukobima obe zaracene strane oruzjem, organizovala revolucije svih duginih boja, kontrolisala protok koke i heroina, pouzdano utvrdjivala postojanje oruzja za masovno unistenje ili masovnih grobnica koje su kasnije misteriozno iscezle. Jel` tako?

Mislim, ironicno si obradio neke elemente nase blize proslosti, ali ti nedostaje poenta...pre svega zato sto se sve te stvari ne mogu postaviti u istu ravan kako bi ti to zeleo, niti iko u ovoj zemlji tvrdi da su one kao celina rezultat delovanja stranih sluzbi na ovim prostorima. Eto npr. taj fudbal koji si spomenuo. Ama bas niko ne misli da se 007 bavio utakmicom Javor-Cukaricki, kao sto po mom misljenju, valjda niko normalan i ne misli da smo mi jedina zemlja sveta gde se utakmice namestaju. S druge strane opet, imamo ubistvo Premijera. Koliko primecujem iz tvog tona, za tebe je tu sve jasno. Za mene, koji sam pratio sudjenje u meri u kojoj je ono bilo dostupno za javnost ima nekoliko neobicnih stvari zbog kojih ne mogu da kazem da bas znam sta se tu dogodilo. Npr. 90% optuznice je kao potkrepljeno svedocenjem nekog krimosa koji je dobio status zasticenog svedoka, u samom procesu utvrdjivanja cinjenica je bila gomila propusta, kljucni svedoci daju bitno razlicite iskaze u opisu atentata, pojedini optuzeni se navodno nakon atentata ponasaju neobjasnjivo suludo i npr. zakopavaju pusku ispred zgrade, proces se tokom citavog svog toka, a i kasnije zloupotrebljava u politicke svrhe, najglasniji u optuzbama okrivljenih su oni koji su sa njima odrzavali nekakav vid odnosa i/ili ne kriju da su finansirani spolja. Ono sto je meni licno neobicno, a u kontekstu citave ove price je trenutak u kojem je Zoran Djindjic ubijen, a to je trenutak u kojem on prvi put od pocetka svog mandata poteze pitanje Republike Srpske i Kosova. Eto, to su neki od razloga zbog kojih mislim da donesene presude mozda i ne odrazavaju ono sto se stvarno dogodilo.
Znaci u ovom slucaju, ja zaista ne tvrdim da su strane sluzbe organizovale taj atentat, ali na osnovu onakvog sudjenja, ne mogu tu varijantu ni da iskljucim.
Ali mogu sasvim pouzdano da tvrdim da su ucestvovale u obuci i opremanju siptarskih terorista, kao sto mogu i da se nasmejem na objasnjenje po kojem je praznjenje kasarni od oruzja u Albaniji 1997. predstavljalo spontanu reakciju naroda na propast piramidalnih banaka.
anti-heroin spree
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 16:24 - pre 196 meseci
Pa bas zato, da je nemoguce podmetnuti pasjaluk, neko treba da radi svoj, masno placen posao. I parama i beneficijama. A ne da mogu da se setkaju "poznati" policiji..

Sada je posebno stanje, slozeno, ne treba da se dopusta javasluk. Bar sve dijabole na redovno javljanje..

A ne sa farsama od sudjenja praviti jos goru sliku.

Licno sam protiv takvih spektakala. Legija je bio pukovnik specijalnih jedinica, sa licencom za ubijanje. A ne ulicar. Ako je umesan, po kratkom postupku..on je pod vise zakletvi. Ako nije, penzija...

A sud ne zna ni gde ni kako ni sta je radio u tom trenutku, ni on ni ostali..

Poz.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 16:52 - pre 196 meseci
I dobro ,ko je sve imao koristi od ubistva premijera Djindjica ?
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 17:24 - pre 196 meseci
Citat:
Fuzz: Nemoj tako keljo, nema CIA veze ni sa cim. Radi se u humanitarnoj organizaciji angazovanoj pre svega na snabdevanju siromasnih africkih zemalja jeftinim vakcinama protiv malarije. Pa ne radi se sigurno o nekakvoj sluzbi koja je uspostavljala diktatorske rezime po svetu, obucavala teroriste, pokusavala da ubije predsednike drzava po 600 puta, snabdevala u sukobima obe zaracene strane oruzjem, organizovala revolucije svih duginih boja, kontrolisala protok koke i heroina, pouzdano utvrdjivala postojanje oruzja za masovno unistenje ili masovnih grobnica koje su kasnije misteriozno iscezle. Jel` tako?


Uf, onda sreća da se naša (U)DB(A) nije nikada bavila takvim stvarima, a ni prijateljska nam KGB.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 18:21 - pre 196 meseci
Citat:
Fuzz
Fuzz: Nemoj tako keljo, nema CIA veze ni sa cim


Blago nama kada mozemo da offloadujemo sve nase nevolje na "strane sluzbe"

Pravo je pitanje zasto jedna drzava u srcu Evrope ne staje na svoje noge svojim mozgom, pa da joj sudbinu ne kroje "strane sluzbe".

Nikako mi ne odlazi misao iz glave da je delicem kriva akutna neobrazovanost, neobavestenost i nezainteresovanost dobrog dela naroda za desavanja u svom drvoristu, a veci deo "zainteresovanog" dela je ogrezao u korupciju.

Lakse je biti zrtva nego uciniti nesto - dokaz je da u Srbiji ljudi ne mogu da se organizuju ni u bojkot neke monopolisticke mlekare - a kamo li oko neceg bitnijeg :( Jos jedan dokaz za to je trocifren broj politickih partija - lepo kaze izreka dva Srbina, tri stranke.

U takvom okruzenju i nije cudo sto svako moze biti kupljen za saku $$$, a poznato je da "obavestajne sluzbe" imaju velike budzete.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora11.02.2008. u 18:33 - pre 196 meseci
Citat:

S druge strane opet, imamo ubistvo Premijera. Koliko primecujem iz tvog tona, za tebe je tu sve jasno. Za mene, koji sam pratio sudjenje u meri u kojoj je ono bilo dostupno za javnost ima nekoliko neobicnih stvari zbog kojih ne mogu da kazem da bas znam sta se tu dogodilo. Npr. 90% optuznice je kao potkrepljeno svedocenjem nekog krimosa koji je dobio status zasticenog svedoka, u samom procesu utvrdjivanja cinjenica je bila gomila propusta, kljucni svedoci daju bitno razlicite iskaze u opisu atentata, pojedini optuzeni se navodno nakon atentata ponasaju neobjasnjivo suludo i npr. zakopavaju pusku ispred zgrade, proces se tokom citavog svog toka, a i kasnije zloupotrebljava u politicke svrhe, najglasniji u optuzbama okrivljenih su oni koji su sa njima odrzavali nekakav vid odnosa i/ili ne kriju da su finansirani spolja. Ono sto je meni licno neobicno, a u kontekstu citave ove price je trenutak u kojem je Zoran Djindjic ubijen, a to je trenutak u kojem on prvi put od pocetka svog mandata poteze pitanje Republike Srpske i Kosova. Eto, to su neki od razloga zbog kojih mislim da donesene presude mozda i ne odrazavaju ono sto se stvarno dogodilo.


Vidi Fuzz,
nisam ni pokusao da u mom postu govorim o zlocinima stranih sluzbi (CIE ponajvise) koji su evidentni, i ti si ih manje - vise u svom postu lepo obradio... Bitna razlika izmedju tih sluzbi i nase je sto one rade u korist svojih drzava/naroda(pritom obilato nanoseci zlo ostatku sveta, priznajem), a ova nasa (nase) radi (rade) protiv sopstvene drzave/naroda.

Problem je sto mnogi ljudi imaju potrebu da racionalizuju neke ruzne stvari (odbrambeni mehanizmi su jaki i na nacionalnom planu, ne samo na individualnom), ali mislim da nama treba jedno (bolno) budjenje.

Car je go, a njegovo ime nije Novi Svetski Poredak, ali tu se ti i ja nikad necemo sloziti.

A glede Djikija, vidim da si dobro informisan.
Opet se potvrdjuje da je NIN 100 puta opasnije oruzje medijske manipulacije nego Kurir ili Pres. Oni to rade ocigledno lose, NIN ima prejebano suptilne metode.

Kad je smaknut, pomislio sam isto sto i ti (necu sad da pisem, mislim da znas sta sam pomislio), a onda sam nakon nekog vremena shvatio da sam zrtva nevidjeno dobre kampanje koja je bila pripremanje terena za akciju...

Naravno, nisam od onih koji cene ljude 'izvan morala', a Djiki nesumnjivo nije bio preterano opcinjen moralnim vrednostima, ali kad se sve sabere, mislim da nije zasluzio ono sto je 50% stanovnista mislilo da je zasluzio(zahvaljujuci izmedju ostalog i jakoj medijskoj kampanji).

Na kraju, vise ne znam u sta da verujem, ali ne verujem u ono u sta ti verujes.
Dobra je ta prica, mozda cak u tom objasnjenju ima i neke logike, ali opet, mislim da je to samo jos jedna 'ubacena 'prica(od koga - zna se!) koja se ocito dobro 'primila', narocito medju ljubiteljima ozbiljnih, visokointelektualnih, ali nacionalno osvescenih novina, kao sto je NIN.

Ako ne citas NIN, onda ovo sve i nije tako bitno...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozija kod Merkatora
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30983 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.