Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozija kod Merkatora

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozija kod Merkatora
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31265 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 07:16 - pre 197 meseci
Citat:
Fuzz:Znaci NIN i Velika Srbija su aktuelni
Ne tvrdim ja Miroslave da su ovde svi cedni i nevini. Ovde mnogi nisu cedni i nevini. Samo ne neophodno uvek oni na koje ti mislis.


U svakom slučaju jako ti liči priča, da čim ne valja nešto direktno su krivi strani plaćenici i domaći izdajnici, koje finansira(ju) (Soroš i) CIA. I kakav bi ti argument uopšte? Za sve kažeš da je namešteno, plaćeno, obmana, prevara? Najbolje da se pusti valjda sav taj ološ u zatvoru kad sedi tamo jadan i nevin, pa da nastavimo s tužbom protiv svetskih moćnika i novog svetskog poretka.


Citat:
Fuzz:
Pa to nije nikakav argument.


A što da nije? Pametan čovek neće nikad upropastiti i sebe i sve oko njega zajedno s njim. Jedino vrlo glup ili lud. U svakom slučaju to nije ono što bih nazvao "pametnim".
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 07:41 - pre 197 meseci
Kao sto sam i ranije rekao , a to nije izmisljanje tople vode. Kada se neki dogadjaj dogodi , samo pogledaj ko od njega ima koristi i dosta stvari ce biti jasnije. Dakle to niko ne moze da sakrije niti da kaze da je to nekakva propaganda. E sad. Ko je dosao na mesto premijera , posle , Kostunica. Ko je rekao na mitingu neposredno pre ubistva " I Tito je copao pre nego sto je umro " , Nikolic .Te dve stvari njih povezuju. Akcija Sablja je bila spremana mesecima i trebala je da pocne uskoro. Iz policijske sluzbe je informacija procurela i da bi je sprecili (jer su ih naplasili da ce biti poslati u Hag ) ubili su onoga cija je ideja akcije u stvari i bila. Medjutim uvodjenjem vanrednog stanja nakon sto je izvrsen drzavni udar (ne zaboravite Djindjic je na to mesto dosao izborima ,dakle pucali su na volju gradjanja ),akcija je ipak odradjena ali su pri tome namerno ubijeni odredjeni svedoci koji bi otkrili one koji su ubistvo inicirali , sto je u ovoj prici najbitnije. Oni koji su sada u zatvoru su samo povukli oroz ,nisu glava akcije. Zbog toga sam rekao da odredjeni ljudi smatraju da je u redu da se neko ubije ako drugacije misli od tebe. Sto je najgore pri tome nalaze najrazlicitija opravdanja (anestezija javnosti). Opravdanja za tako nesto nema .
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 07:57 - pre 197 meseci
Citat:
Fuzz
Ta vlada koja se slikala sa tim heroinom je ona ista vlada za cijeg je mandata omasovljen heroin u Srbiji


Eh?

Mislim, nebitno koja je "Vlada" bila na vlasti - ti imas podatke da je peak koriscenja heroina u Srbiji bio u periodu od 2000-2003?

Jel imas neki izvor? Bas me zanima kakva je statistika.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 10:39 - pre 197 meseci
ovo "doba zavera" me podseca na "doba sudjenja vesticama"
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 10:57 - pre 197 meseci
Stil, nacin razmisljanja ti je bas kao sto sam opisao u proslom postu. Pa ti pokusavas da prostom logikom dodjes do nekih velikih saznanja

Ko je najvise profitirao smrcu Djindjica. Pa da se zapitamo, bez obzira sta je ko lupetao (kao Toma, znajuci ili ne znajuci sta ce da se desi. Tada je to bila radikalska dosetka)
Da je neko to ozbilljno shvatio, pokazalo bi se na pojacanom obezbedjenju, makar posle limesa.


Najvise su profitirali ljudi iz Djindjiceve politicke okoline. A ponajvise je "isplivao" sadasnji predsednik. Pa sta sada sa logikom. Sta da zakljucujemo.

Ocigledno nista, takva "logika" vredja inteliigenciju...

Poz.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 11:02 - pre 197 meseci
Yep,

Donositi zakljucke o necemu po tome "kome najvise odgovara neki scenario" je obicno recept za zabludu - U praksi uopste ne mora da bude slucaj da za nesto budu odgovorni oni kojima je ishod najvise odgovarao.

Da su stvari tako jednostavne, sudski procesi i proces dokazivanja krivice bi bili vrlo jednostavni - samo nadjes onog "kome je ishod najvise odgovarao" i to je to :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 11:19 - pre 197 meseci
Moj nacin razmisljanja je , slazem se jednostavan. Ja koristim argumente koji su svima dostupni , za razliku od pretpostavki i magle. Jos jedna stvar koja ide na teret sadasnjem premijeru je njegova izjava da svako ima pravo da protestvuje u svojoj radnoj uniformi . Lekari u mantilima a beretke pod oruzjem !? Alo, ti ljudi su blokirali autoput pod punom ratnom opremom i bojevom municijom. Isti ti ljudi su nekoliko meseci kasnije ubili premijera Djindjica. Da li sam to izmislio ? Takodje je dokazano da je droga koja je nadjena u sefu spaljena za sta postoje dokazi u MUP. B92 - Emisije - "Jedan na jedan" - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije @ Ivan Kada je neko ostvario neku korist , to znaci da je imao i motiv. To je samo zdrav razum , nista vise.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.213.*



+35 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 11:36 - pre 197 meseci
@stil,
po mom misljenju su te konstrukcije (iz DS kuhinje, ne lazimo se) ravne onima iz suprotnog tabora, koje je plasirao, recimo, nesretni Dejan Mihajlov...

Zdravorazumsko zakljucivanje o politickim desavanjima u Srbiji moze imati vrlo interesantne rezultate, ako uzmemo u obzir ko je 'nosilac zdravog razuma'...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 11:49 - pre 197 meseci
Konstrukcije kako ti kazes , za koje postoje argumenti. Tipicno reagovanje , etiketiranjem ,a ne oslanjanjem na dokaze. Kriticna masa pravog zdravog razuma u Srbiji postoji. Ne zaboravi to .
 
0

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.mynet.at.



+2 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 13:48 - pre 197 meseci
Citat:
stil: Kriticna masa pravog zdravog razuma u Srbiji postoji. Ne zaboravi to .


Slazem se, ali samo kao misaona imenica koja obitava na marginama i nikako da se otelotvori... u glavi mi odzvanja u nekoj drugoj temi procitano: banana drzava, banana drzava.....
.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 13:58 - pre 197 meseci
Hm , banana drzava. Slazem se. I sta sad trebamo da se pomirimo sa tim ? Ne , ni najbolje uredjena drustva na svetu nisu to postala preko noci i bez teznje svakog njenog gradjanina da bolje zivi nego sto je ziveo juce . Stvari se mogu itekako promeniti na bolje. Primer
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.168.*



+363 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 14:24 - pre 197 meseci
Na novosadskom radiju "As" je danas bas primetno reklamiranje Merkatora. Moguce da agresivnom reklamom zele da kupce osokole da dolaze u vecem broju...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 14:50 - pre 197 meseci
@stil
Potpuno si u pravu za kriticnu masu pameti, samo se vecina nas, ovde, zalaze za to da ne treba uzimati zdravo za gotovo "argumente" i cinjenice, narocito lansirane po zutim i bledozutim stampama, pa i ostalim medijima.

Kako mozes da uzimas zdravo za gotovo recimo B92, kada su oni cista strana stanica(po vlasnickoj strukturi), sa interesantnim odnosom prema opstem interesu. I zeljom da budu popularni
Trebaju ti bar dve tri vestine, da procitas poruku izmedju redova.

Ne smatram ja nesto ekstra lose ako neko ima finansijera, ali nesto mi govori da se taj bas ne zalaze za moj interes onoliko koliko bih ja mislio da treba, i posebno, na nacin kako bih ja...

Naravno za one interese koji su saglasni sa opstim interesom. Sta koga briga za moje sitne, sebicne i iskljucivo licne interese. Mislim da je to jasno.

Ili jos jasnije, kada pomislim na "bolji zivot", velikim delom mislim na opste stanje. Ostaje i onaj mali sebicni procenat, MOG boljeg zivota.
Ja ipak nisam sa zeljom "prvi u selu", i po meni je bolesno da je neko truli bogatas medju sirotinjom (Milosevici, Karici, i delovi kamarila)
Pripadnik sam srednje klase, i zagovornik jacanja iste. Pojedinac je nista...

Poz.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 14:57 - pre 197 meseci
Citat:
stil: Kao sto sam i ranije rekao , a to nije izmisljanje tople vode. Kada se neki dogadjaj dogodi , samo pogledaj ko od njega ima koristi i dosta stvari ce biti jasnije. Dakle to niko ne moze da sakrije niti da kaze da je to nekakva propaganda. E sad. Ko je dosao na mesto premijera , posle , Kostunica. Ko je rekao na mitingu neposredno pre ubistva " I Tito je copao pre nego sto je umro " , Nikolic .Te dve stvari njih povezuju. Akcija Sablja je bila spremana mesecima i trebala je da pocne uskoro. Iz policijske sluzbe je informacija procurela i da bi je sprecili (jer su ih naplasili da ce biti poslati u Hag ) ubili su onoga cija je ideja akcije u stvari i bila. Medjutim uvodjenjem vanrednog stanja nakon sto je izvrsen drzavni udar (ne zaboravite Djindjic je na to mesto dosao izborima ,dakle pucali su na volju gradjanja ),akcija je ipak odradjena ali su pri tome namerno ubijeni odredjeni svedoci koji bi otkrili one koji su ubistvo inicirali , sto je u ovoj prici najbitnije. Oni koji su sada u zatvoru su samo povukli oroz ,nisu glava akcije. Zbog toga sam rekao da odredjeni ljudi smatraju da je u redu da se neko ubije ako drugacije misli od tebe. Sto je najgore pri tome nalaze najrazlicitija opravdanja (anestezija javnosti). Opravdanja za tako nesto nema .


Ok, ajde razmotrimo ko je sve od tih "domacih" imao koristi.

Rekao si Kostunica - postao je premijer nakon parlamentarnih izbora odrzanih godinu dana kasnije ako se ne varam, pre cega je VD premijera bio Zivkovic. Ok...Znaci teza je da je Kostunica ubio premijera da bi postao premijer na sledecim parlamentarnim izborima.
Nikolic - copava izjava, koja ustvari ne predstavlja nikakvu korist, ali je iz ugla kasnijih dogadjanja istovremeno i simptomaticna i glupa.
JSO - rasformiran, a dobra deo pripadnika pohapsen. Korist nikakva.
"Zemunski klan" - prosao slicno kao JSO
"Demokratski blok" - kroz Sablju dobio priliku da se obracuna sa svim neistomisljenicima sto je i iskoristio uhapsivsi 12k ljudi. Proglasenjem vanrednog stanja nametnuo svoje odluke kao nesto sto nije predmet diskusije.
"Surcinski klan" - unistenjem konkurentskog klana stekao gotovo monopolski polozaj
mnogobrojni "verni naslednici lika i dela dr. Zorana Djindjica" - bez komentara
SPS - ne vidim nekakvu posebnu korist za njih

Verovatno sam nekog zaboravio....ali definitivno mi se ne cini da je situacija ocigledna kako je ti predstavljas.

I par reci o toj anesteziji o kojoj cesto govoris.
Kao sto sam vec rekao, anesteziju nisu vrsili ti na koje ti ciljas iz jednostavnog razloga sto nisu ni kontrolisali medije. Anesteziju je izvrsio sam Premijer.
Nije li sam Premijer nasilno preuzeo vlast i prekrsio volju gradjana o kojoj govoris? Nakon toga je vladao totalitarno ne postojuci ni zakone ni ustav. Jedan od dobrih primera za to je i prakticno kidnapovanje bivseg predsednika koje su po njegovom naredjenju izvrsili neki civili sa fantomkama i njegovo neustavno izrucenje Hagu. Uz nepostojanje socijalnog plana, abnormalni model privatizacije, atmosferu u kojoj si ili za premijera ili si nazadno kriminalno julovsko go.no, i neobicne odnose sa pripadnicima kriminalnog miljea, +++ nikakva posebna propaganda nije bila potrebna.

Citat:
akcija je ipak odradjena ali su pri tome namerno ubijeni odredjeni svedoci koji bi otkrili one koji su ubistvo inicirali

Pa ko ih je ubio?

Citat:
Ivan Dimkovic: Eh?

Mislim, nebitno koja je "Vlada" bila na vlasti - ti imas podatke da je peak koriscenja heroina u Srbiji bio u periodu od 2000-2003?

Jel imas neki izvor? Bas me zanima kakva je statistika.


Mislim da pouzdana statistika ne postoji.
Ali ona u ovom slucaju i nije neophodna. Sasvim je dovoljno pratiti "ulicna" desavanja tih godina i razgovarati sa ljudima razlicitih dobnih grupa, da ne kazem, ziveti ovde.

Jer to je vreme u heroin od droge koju konzumira nekolicina sredovecnih "rokera", dizela koji su se s.ebali i par klinaca koji su sa njima otpadali, postaje droga izbora srednjoskolske i post-srednjoskolske populacije. To je vreme u kojem heroin odjednom postaje dostupniji od ganje, vreme pada cene heroina, vreme izjednacavanja kazni za posedovanje i prodaju heroina i marihuane, vreme omasovljenja eksera i speeda, vreme pojave "kompleta" u apotekama, vreme u kojem polovinu razbojstava vrse narkomani, vreme u kojem u NS-u istaknuti politicari brane glavnog snabdevaca zbog oslobodilackih zasluga 5. oktobra, vreme u kojem zavrsnu kariku u lancu prodaje cine vecinom maloletnici, vreme u kojem ne smes hodati bos po plazi, zbog spriceva kojih ti je i pun ulaz,vreme u kojem heroin stize i u najzabitije selendre...lose vreme sve u svemu.
Sustina je da je jedan 15-godisnjak `93, `95 ili `97 mora da zna coveka koji poznaje coveka koji je ok sa likom koji mozda moze da mu zavrsi nesto, dok je 2001. bilo dovoljno da pita drugara iz razreda ili je vec i sam valjao.

A sto se statistike tice, verovatno bi bilo zanimljivo uporediti anonimne kartone pacijenta iz Drajzerove npr.

Citat:
Miroslav Jeftić: U svakom slučaju jako ti liči priča, da čim ne valja nešto direktno su krivi strani plaćenici i domaći izdajnici, koje finansira(ju) (Soroš i) CIA. I kakav bi ti argument uopšte? Za sve kažeš da je namešteno, plaćeno, obmana, prevara? Najbolje da se pusti valjda sav taj ološ u zatvoru kad sedi tamo jadan i nevin, pa da nastavimo s tužbom protiv svetskih moćnika i novog svetskog poretka.


Jbg Miroslave, po 3 put cu reci da ne mislim tako. Ali...
Jel` postoje Sorosevi placenici?
Da li su radili na stetu ove drzave?
Da li je CIA operisala na ovim prostorima u blizoj proslosti na stetu Srbije?
Ajd da to prvo resimo, pa idemo dalje.

Citat:

A što da nije? Pametan čovek neće nikad upropastiti i sebe i sve oko njega zajedno s njim. Jedino vrlo glup ili lud. U svakom slučaju to nije ono što bih nazvao "pametnim".

Ostavimo to za neku drugu temu. I ovako su mi postovi vec predugacki.

@kelja
Voleo bih da cujem tvoje misljenje o Topciderskoj tragediji.

I majke ti, ko je dao tu dnk izjavu ? :) Mislim, ne sumnjam uopste u njeno postojanje nego me stvarno zanima, ne secam je se.

[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 12.02.2008. u 16:07 GMT+1]
anti-heroin spree
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:02 - pre 197 meseci
@ vladd Vlasnicka struktura B92
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:09 - pre 197 meseci
Citat:
Fuzz: Nije li sam Premijer nasilno preuzeo vlast i prekrsio volju gradjana o kojoj govoris? Nakon toga je vladao totalitarno ne postojuci ni zakone ni ustav. Jedan od dobrih primera za to je i prakticno kidnapovanje bivseg predsednika koje su po njegovom naredjenju izvrsili neki civili sa fantomkama i njegovo neustavno izrucenje Hagu.


Ne bih da razvlačimo priču o CIA i Sorošu i plaćenicima i na čiju su štetu ili korist radili, dugo bi trajalo. Dovoljan mi je samo ovaj citirani deo da vidim koliko je sati - pretpostavljam je Miloševiću trebao da sudi jedino sud njegove partije?
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:16 - pre 197 meseci
Mislis da je to bila normalna procedura, i da je znacajno uticala na rast stabilnosti zemlje ali te mrzi da objasnjavas. Ok.



A sta hoces da dokazes? Da najveci vlasnicki udeo ima organizacija direktno finansirana od strane Sorosa i US State Departmenta?
anti-heroin spree
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:17 - pre 197 meseci
@ Fuzz Radikali imaju veoma cudan smisao za humor. Da li si gledao taj njegov miting , postoji snimak. Nesto slicno je skoro izjavio u Knez Mihajlovoj tokom kampanje ,ovaj put za Tadica. Opet , svi su to mogli da vide i cuju. Sto se tice JSO . Sada bi nama vladao Legija da nije bilo vanrednog stanja . Djindjic je trebao da primenjuje zakone Slobodana Milosevica koji su pisani po njegovoj meri. Mislim Legalisti su insistirali na tome. Sto se tice droge , u MUP postoji dokaz da je droga spaljena. U vezi vlasnicke strukture . Potkrepi svoju izjavu pravim argumentima , ne pretpostavkama.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:24 - pre 197 meseci
Djindjica zakon nije ni interesovao.

A sto se tice te droge, ako je i spaljena, pa nije spaljena sva droga sveta mamu joj....
Ja govorim o cinjenicnom stanju koje je nastalo u to vreme i neverovatnom rastu broja heroinskih ovisnika.
A znam i ponesto o relaciji heroin - mup - koman - ulica, ali to je malo previse ekstremno za forum.
anti-heroin spree
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Eksplozija kod Merkatora12.02.2008. u 15:26 - pre 197 meseci
Pa samo ne znamo ko je Salink, ili znamo
http://www.ukdata.com/numbers/03936072.html

I ko su "mali akcionari"..sto bucmasto prebacuje 51%.

Strani fond, strana firma..Znaci vecinsko strano vlasnistvo.

Pogledaj http://www.mdlf.org/ i Sasu Vucinica...u bordu direktora

http://www.mdlf.org/en/mdlf/about_us/756/

I da li si me nesto INFORMISAO sa onim linkom, sto nisam znao od ranije.

O tome ti pricam..

Mozda bi neko na tom drugom-trecem stepeniku naseo, da je sve "jasno", kako su oni zamislili.

Pa Veran..44%, ali ne od 100% vec od 35...


Poz.

Mozda se ponekad i moj i Sorosev interes poklope... ko zna
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozija kod Merkatora
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 31265 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.