Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803032 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.06.2012. u 17:04 - pre 143 meseci
Ustvajedna...
Pa sve je krenulo odatle od prestanka pušenja...nismo mnogo skrenuli sa teme tu smo, prošlog leta drug je imao sličan problem i on i dan danas pije neke lekove navodno za "opuštanje"...Ne znam, nadam se da je sve to prolazno i da će prestati tako kako se i pojavilo, nadam se...ali ja cu pre svega proveriti stomak , želudac...pošto mislim da ipak tu postoji neko žarište...i to već sutra...hvala svima koji su tu, i takođe hvala na podršci...idemo dalje...pratim redovno sajt, i javljam se...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.06.2012. u 20:51 - pre 143 meseci
kad pusac shvati da mu Rodjene pare koje je zaradio i zdravlje koje poseduje gore ispred nosa onda ce ostaviti pusenje! do tada je sve prazna prica!
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.06.2012. u 12:42 - pre 143 meseci
Danas je bolje nije skroz ali polako prolazi...nadam se će se izgubiti skroz...fizički se osećam jače...ali definitivno više nikada neću pomisliti da zapalim posle ovog što me je snašlo...pišem i dalje...
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.06.2012. u 06:37 - pre 143 meseci
12 dan bez duvanskog dima :)))) Idemo napred...
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.06.2012. u 08:18 - pre 143 meseci
@savke357

Radujem se svakom ko se skine sa ove droge. Odlicno!

Ja sam neopisivo srecna svaki put kad pogledam pusaca i shvatim da ne moram da pusim.
Telo mi se privikava na ovaj rezim ali s obzirom da je vreme promenljivo ne mogu da razalucim sta je uticaj vremena a sta posledica skidanja sa droge.
Iako sam imala razne probleme - uzasne svadje i neprijatne situacije, stvarno ih lakse prevazilazim bez otrova- brze se smirim.
Jednostavno sam srecna a nisam mogla da zamislim zivot bez te cigarete.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.06.2012. u 09:29 - pre 143 meseci
Dragi moji sadasnji i buduci ex-zavisnici
kad juce nisam propusila ponovo iz ciste nemoci da u trenutku ucinim nesto da izadjem iz sebe- najuzasnija svadja uz najruznije vredjanje s partnerom. Pomisao na cigaretu je stoga sto ja u stvari sto ne znam sta durgo trenutno moze da deluje. Sto je najbolje ovo ni nedeluje ako niste navuceni bili nikad na nikotin.
Na svu srecu nisam zapalila, dakle niti cu, Bogu hvala.
A pored toga- shvatih pre neki dan ja shvatih da je moj partner, pored alkoholne zavisnosti koju kontrolise, zavisnik i od XXX. Normalno kao i u mom slucaju ignorisu se simptomi.
Mislim da cu da otvorim novi forum na tu temu jer sam se jako uplasila i shvatila da sve ove godine jako veliki deo problema upravo potice odatle.
sve u svemu hvala na slusanju mojih problema

 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.06.2012. u 11:22 - pre 143 meseci
Dragi prijatelji nešto sam tumbao u svojoj glavi...pre je da imam neki problem sa želucem nego što mi je problem cigareta, ali dobro uzeo sam uput za kod gastrologa pa ću i to proveriti :-)...Ali sledeće što sam zapazio kod sebe jeste promena raspoloženja i to velika, shvatio da me ništa ne zanima, da mi je nekako bljak...sad dal je sve to zbog nedostatka nikotina...ne znam...ali više mi ništa ne pričinjava zadovoljstvo...modesty_blaze "alkoholne zavisnosti koju kontrolise, zavisnik i od XXX" izvini možda ću ispasti glup ali šta je "XXX" ?
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.06.2012. u 12:02 - pre 143 meseci
@ Savke357
XXX su tzv. 'filmovi za odrasle'.
Sto se tice promena raspolozenja to je za sad vezano za cigarete jer kad pusis imas privid da ti nije dosadno ( a i pored 73 cigarete koje zapalis ako ti je bilo dosadno i ostace dosadno. Samo sa svakom zapaljenom cigaretom postaje jos dosadnije jer niko nije bas toliko glup da ne primecuje posle x zapaljenih cigareta da se nista nije promenilo).
Samo napred to prolazi kada naucimo da se dosada resava -radom makar i naglupljim a verovatno ima i puno alternativnih nacina
pozdrav
(idem da lecim dosadu tj. malo da radim)


 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.06.2012. u 10:54 - pre 143 meseci
Modesty, kod mene je ista situacija. Partner je takođe alkoholičar i zavisnik od filmova za odrasle. On naravno poriče da je zavisnik, misli da ima kontrolu, ali već odavno nema. Svaki put kada mi je obećao da neće piti nekoliko dana, nije izdržao ni tih, ja mislim 4 dana. Što se tiče filmova, na to sam vremenom naučila da ne reagujem, ali je bilo jako teško i bilo je puno svađa u početku. Odlučila sam da to prihvatim, jer će inače to kriti od mene i dovešće do stvaranja tajnog života pa možda i ozbiljnijih problema. Jako je bitno da partner oseća da može sve da podeli s tobom i tako ti možeš da pratiš šta se s njim dešava. Ma nek gleda, šta me briga... Ali alkohol, to je već druga priča! Mi krećemo u priču stvaranja potomstva i alkohol mi se uopšte ne uklapa u sliku. On uopšte ne uviđa da ima problem. A svako, baš svako veče, već mesecima, piće, dva, tri, četiri. Ne napija se, ali mislim da je to samo zato jer mu je već organizam navikao na veće količine. Mene ubiju dve čače vina, njemu od litre nije ništa. I još to treba isfinansirati. Očekivala sam da će na njega pozitivno uticati moje odvikavanje od pušenja (njemu je to inače jako smetalo), mislila sam da će početi malo da obraća pažnju na zdravlje baš zbog priče sa bebom, ali ništa. A ima problema sa spermatozoidima... I on je taj kome je beba sada jako važna. I tako u krug, malo svađe, cirkusa i perja i ja zapalih ponovo pre nekoliko dana. Ne mogu reći da mi nije prijalo, naprotiv. I evo i danas pušim. Ali se osećam jako prljavo. Kao da mi je koža prljava, kosa, pluća, oči, sve. Ali problemi su samo izgovor. Zavisnost je jedini razlog što pušimo. Eto, upropastih stvar, ali želim, i dalje jako želim da postanem nepušač i od danas ću probati ponovo! Eto mene Kvrgićka u tvojoj priči. Jako mi je žao što sam te izneverila, tebi sam posebno htela da pokažem da je moguće, i u suštini i jeste, samo molim još jednu priliku. Sad ću uraditi kako treba, od danas počinjem bez obzira što u ponedeljak polažem diplomski koji se na našem faksu može pasti (!?). Da vidimo , danas je 07. 06. Za početak obećavam da neću pušiti dva meseca.

Gde si bre Kvrgićka?
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.06.2012. u 11:34 - pre 143 meseci
Draga Anurada,

Iako je ovo forum za prestanak pusenja odgovoricu na tvoje pismo, po drugom osnovu.
da li ste vencani? Ja sam sa parterom 20 godina. Stvari se ne menjaju. Uz vasu veliku podrsku i trpljenje mozda mogu da se promene ali samo ekstremno malo. Ako ima ljubavi nesto jos malo vise. Za mene licno sada, iz ove perspektive,to je nedovoljno malo.
Vas model je slican nasem, gde, pored ove dve zavisnosti postoji i agresivnost fizicka. Ni to se menja. XXX izazivanju agresivnost prema zenskom polu. (inace otvorila sam novu temu na sjatu-zavisnost od XXX)
Ovakvi stavovi, zavisnosti itd. ne zavise od stepena obrazovanja partnera niti partnerke, stepena njihovog angazovanja u vezi, jednostavno kao i za nase pusenje to je u coveku ( bilo da je stekao porodicno, drustvom ili svojom voljom), pa ako ima zelju i volju da menja promenice ako ne nista mu partner ne moze pomoci.
Znam po sebi-nista nije vredelo sto me je moj muz (isto kao i tvoj partner kome to smeta jer izgleda kao i ja treba da budes idealna) pitao kad cu da prestanem da pusim. Odmah potom bi uglavnom zapalila ne jednu nego 71 cigaretu.
Beba u ovakvim slucajevima samo vodi vezivanju partnera i ne moze apsolutno nista poboljsati- sve ce u 95% slucajeva ostati po starom samo ce se otvoriti novo polje- da li pozitivno ili negativno zavisi od odnosa na ostalim poljima pre dobijanja bebe!!!

Nemoj da te bilo koja situacija slomi te da pored svih stvari koje treba da resavas i radis u zivotu imas jos i ovu bedu-cigarete.
Ja znam da vise necu pusiti i radujem se tome svakim svojim atomom
( tome mi je pomoglo ispravno vidjenje stvari A. Carra. -zapalicu svecu za njega)
A ako padnes, zanemari i ustaj. To je ipak prvenstveno drogiranje i bezanje od problema, dosade,sebe,drugih u tome nema nista dobro ni lepo ni opustajuce. Samo treba pronaci svoj lek protiv dosade- sto je dosta tesko te se najlakse odlucujemo za cigareta.
puno pozdrava
ps iako mozda zvucim ogorceno nisam- samo skupljam dalje snagu da se nosim sa problemima na raznim poljima, a i da uzivam u zivotu koji nam je dat nezavisno od , da volim, popravljam se, dajem, saznajem i pripremam se.

ostalim clanovima 'antipusackog fronta' izvinjavam se na divergeniciji od teme

@savke357 nadam se da se dobro drzite
pozdrav
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.06.2012. u 14:48 - pre 143 meseci
Pa zao mi je sto cujem da si ponovo pocela ,a ja na smem da se hvalim da od jutros nisam zapalila....tj od sinoć.Nemam mnogo vremena da pišem sada i imala bi svasta nesto da kažem.Pozdrav.Čim nadjem vreme eto me .
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.06.2012. u 16:51 - pre 143 meseci
modesty_blaze Držim se dobro ne vuku me cigarete uopšte, danas je 15 dan kako ne pušim, ali iskreno nisam nigde ni izlazio, sem do bolnice...nego imam nekih drugih problema...izgleda na nervnoj bazi, nadutost, i povremene gasove...i neki čudan osećaj u očima i glavi...skroz bzv ne znam dal to može biti zbog nedostatka nikotina....u početku je to bilo pojačano sada slabije i slabije...osećam po malo strah da krenem negde sam... i to mi je malo problem...jbg...kažem ponovo malo me hvata panika kad krenem negde u grad ili bolnicu ...i tako...psiha je čudna stvar...ali mislim da još nisam odlepio :) Izvinjavam se što sam malo skrenuo sa teme ali samo da napišem nekako se osećam lakše...
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.06.2012. u 17:31 - pre 143 meseci
Savke, ja sam imala slične simptome. Meni su prve tri nedelje prošle skoro neprimetno. Jedino mi je jako smetalo što mi je probava stala, bez obzira na silan sport i zdravu ishranu. To se nije popravilo ni posle mesec dana. Ako sve to zanemarim, prve 3 nedelje su bile ok. Vrtoglavice su počele posle 21. dana. Sećam se da sam izašla ujutru na pijacu, i počeo je da me hvata strašan umor, oči su mi se sklapale dok sam hodala u onoj gužvi među tezgama. Jako je malo falilo da se srušim, jedva sam se dovukla kući. Čitava ta nedelja je prošla u tom znaku. Nikad mi se tako nešto ranije nije dešavalo. Allan Carr se malo prešao kada je rekao da za tri nedelje prolazi fizička zavisnost. I ja sam počela da mislim da imam nekih ozbiljnih zdravstvenih problema. Ali je to prošlo. Međutim, zatvor, nadutost, gasovi nisu prošli ni posle mesec i po dana. Ni kondicija mi se nije popravila, čak se pogoršala. Toliko o tome koliko je pušenje teška zavisnost i koliko je mukotrpan put da se čovek oslobodi tog zla. Što je najgore, ja ću sve to sada, zbog gluposti, morati da prolazim iz početka. Moja drugarica je 6 meseci imala apstinencijalne krize, dok se nije vratila u normalu, ali je ipak izdržala. Drž se Savke.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 08:28 - pre 143 meseci
Dragi savke
sve sto je rekla anurada i meni se desava tako da ce biti da je to posledica ostavljanja izgleda ne samo nikotina nego i ko zna kakvih jos otrova koje su nam stavljali u cigarete. Tim pre imamo razlog vise da nepusimo.
Ja sam krenula da popravljam fizicku kondiciju pomalo sa trcanjem i uspeva.
To takodje popravlja i mentalno stanje.
svima pozdrav
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 13:39 - pre 143 meseci
E pa vidiš meni je prva tri dana bilo najgore...hteo sam da poludim nisam ustao iz kreveta, užasno su mi krčela creva i budio se noću...nisam spavao...ali meni ide na bolje ne znam kako vi to kažete da tek slede muke...meni se i raspoloženje popravlja, imam ujutru frku u wc...prvo mi krči stomak pa trk posle ....Inače osećam da mi se vraća snaga, psihički postajem jači, nemam želju za cigaretom, pio sam Probiotik tablete za stomak i probavu to su mi prepisali...a 18 tog idem kod gastrologa, jer se bojim da sam pokvario želudač šumećim tabletama ranitidin ili kako već, a pio sam i antidepresive posle polaganja ispita...od uzimanja te prepisane doze ksalola koje mi je doktorka dala da popijem u slaučaju nervoze ja sam popio tri večeri za redom pred spavanje, tada mi se javio proliv ujutru ali svaki put...rekao bih da sam pre pokvario stomak lekovima a pored toga zbog velikog pušenja mi je skakao i pritisak pa sam povremeno pio i presolol jednu četvrtinu...ali sam napravio grešku katastrofalnu, internista mi je rekla da je to lep koji se NIKADA ne pije po potrebi...jer može da nastane haos...toliko o tome...proveriću 18 tog...želudac pa ćemo videti :))) pišem i dalje inače danas 16 dan bez želje za cigaretom :))
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 13:42 - pre 143 meseci
Odgovorite mi još na nešto modesty_blaze i anurada...ja sam kratko puštio....5-6 godina sa prekidima...Koliko je vaš pušački staž ?
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 13:47 - pre 143 meseci
I još jedno pitanje...da li može nešto da ti bude napr dok prolaziš kroz tu krizu...? Recimo taj osećaj nestabilnosti i taj osećaj da ću se sručiti ili jednostavno će to postati normalno msm da shvatim kao normalno da se ne bojim nečega pošto sam po prirodi paničar veliki i napravim sam sebi jjoš gore nego što stvarno jeste...
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 15:08 - pre 143 meseci
Ja sam bila pušač 19 godina. Pušila sam od svoje 13. godine. Za vreme srednje škole sam jako puno pušila zbog izlazaka, i na početku studija. Kasnije sam dosta smanjila, npr. u poslednjih godinu dana sam pušila u proseku 15 cigareta dnevno, light varijantu. Mislim Savke da je normalno ovo što nam se dešava, ne treba preterano dizati frku oko toga. Kad već ideš ovih dana kod lekara, mogao bi da spomeneš da ostavljaš pušenje, i da te lekar posavetuje kako da ublažiš simptome prirodnim sredstvima, a ne lekovima. Postoji biljni čaj za ostavljanje pušenja, ima ga u radnjama zdrave hrane, možda i u većim marketima. Ja sam ga pila i bio je ok. Probaj da budeš pozitivan, sve se rešava u glavi, nije u redu da tako mlad budeš paničar (nadam se da me nećeš pogrešno shvatiti). Puno pozdrava Savke i navijam za tebe. A i za sebe. Probaj jogu, to ti ozbiljno kažem, mnogima je pomogla da ostave pušenje, i da srede malo svoj nervni sistem.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.06.2012. u 15:10 - pre 143 meseci
Ljudi, samo se opustite i sve ce biti bolje.
Sta je najgore sto moze da se desi?
Uvek sebi postavim to pitanje kada mi je neka frka, stavim se u datu situaciju i nadjem najbezbolnije resenje.
Na taj nacin ste spremni na sve. Vremenom su i te frke slabije, a na kraju nestanu.
Ljubim vas sve!
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.06.2012. u 06:34 - pre 143 meseci
Yeep ...:))) Hvala najlepše svima...Mora malo i organizam da mi se privikne, odjednom sam napravio totalnu promenu...llegnem u pola 11 svako veče ustajem u 7, nemam nekih obaveza onako...ostavio sam ovo što sam ostavio...juče sam bio i do crkve...verujete mi da se lepše osećam i da me polako restao stomak...:) Ide na bolje...nadam se da će tako ostati...kad se setim da sam se jedno veče treso ko miš jaooo...tuga ...sad je sve ok...i nadam se sda će biti na bolje, javljam se i dalje ja, možda treba još nekom dati podršku ovde...shvatio sam da je cigareta najveće zlo koje postoji...izbaciću još jedan "blog" ovde čisto onako informacijski...pozdrav anurada, modesty_blaze i Uštvajedna...;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803032 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.