Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804556 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oljapilic

Član broj: 307583
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.10.2012. u 11:55 - pre 139 meseci
cao sale b81!
sad sam procitala tvoju poruku.
i ja se tako osecam. samo da probam pa ako uspe.
imam problem za dve nedelje idem kod moje drage kume........
ona skuva kafu i ..............

[Ovu poruku je menjao oljapilic dana 10.10.2012. u 13:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.10.2012. u 12:23 - pre 139 meseci
Citat:
oljapilic: imam problem za dve nedelje idem kod moje drage kume........ ona skuva kafu i ..............
... i ti budeš srećna i zadovoljna što ne moraš više da pušiš uz kafu ! I raduješ se tome !

Sublimacija knjige Alena Kara:
1. Dok god prestanak pušenja shvataš kao gubitak nečeg lepog i dobrog, dotle nećeš moći da ostaviš duvan.
2. Dok god se plašiš ličnih reakcija pri ostavljanju tog "lepog i dobrog" dotle nećeš da ostaviš duvan.
3. Onog momenta kad shvatiš da to nije lepo ni dobro već ružno, smrdljivo, štetno i skupo, i kad počneš da se raduješ svojoj odluci da ostaviš pušnje- tad si stvarno prelomila u glavi, i lako ćeš to da ostvariš.

Ako je tebi u mislima žao da ne popušiš jednu sa kumom uz kafu - nisi ti još zrela za prekid pušenja. Džaba se mučiš i izlažeš apstinencijalnim krizama - nećeš uspeti.

Mnogo puta već rečeno: sve je u glavi. Kad iskreno i svesno prelomiš: šta hoćeš, šta nećeš, šta ti je lepo a šta ružno - rezultat se sam javi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.10.2012. u 02:06 - pre 139 meseci
Ma nije sve u glavi ima neso i u mozgu :) Ja recimo eto po ceo dan i ne razmisljam o tome ali zato kada pred spavanje popijem topao caj ma cini mi se da bi je izvukao iz 2 puta koliko me to pobudjuje:) Takodje i alkohol to sam vec rekao.Ali ono najvaznije mozda mesec i jace ne kupujem cigarete jo uvek sam grebator iako to mrzim no sta cu za to je sve drug kriv sto me nudi.No sada je i drug otisao iz mog mesta pa ce mi biti lakse.Stacete koliko zalosno toliko i bolje po mene.
 
Odgovor na temu

Sijedi
Elektro-održavanje, Kondiktorska
industrija
BiH; 75,35k

Član broj: 303032
Poruke: 50
*.PPPoE-2221.sa.bih.net.ba.



+19 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.10.2012. u 10:05 - pre 139 meseci
Citat:
Java Beograd:
Sublimacija knjige Alena Kara:


Knjiga je zaista čudesna.
Evo ja sam nakon 30 godina pušenja sretni nepušač preko godinu i po...
Starac bez mora...
 
Odgovor na temu

visnjic

Član broj: 270440
115.240.34.*



+37 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti31.10.2012. u 04:59 - pre 138 meseci
Sijedi, drz se.
Procitao sam negde da nekih 80% ili vise nepusaca ponovo propusi ukoliko ne preguraju 2 godine. Jos malo pa si tamo, pripazi.
Svaka cast.
 
Odgovor na temu

terrestrialone

Član broj: 308711
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.11.2012. u 23:43 - pre 138 meseci
Za 20 dana bice mi godina dana od kako sam ostavio duvan.i mogu vam reci da cim ujutru otvorim oci ja pomislim na cigaru i na pusenje kako je to lep osecaj,i stalno sanjam da pusim.NECU POPUSTITI TOM OTROVU,srecno i ne daj te se poroku
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.11.2012. u 03:35 - pre 138 meseci
Gledam ovaj post bas sada kada sam onda napisao da sam ih ostavio pre dvadesetak dana



I dalje sam nepusac i pozeleo bih svakome ko HOCE, zasto kazem HOCE zato sto sam sve to prosao i evo posle toliko meseci... Znaci ne postoji nikakva prepreka vec jednostavno pitanje hoce li covek da ih batali ili nece.

Pokusao bih opisati osecaj nepusaca ali valjda je to nemoguce ovako recima opisati dok sami ne iskusite to.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.11.2012. u 08:32 - pre 138 meseci
Citat:
terrestrialone:
Za 20 dana bice mi godina dana od kako sam ostavio duvan.i mogu vam reci da cim ujutru otvorim oci ja pomislim na cigaru i na pusenje kako je to lep osecaj,i stalno sanjam da pusim.NECU POPUSTITI TOM OTROVU,srecno i ne daj te se poroku

Da, ovo je redovna pojava. Zato je i toliko za]eban taj nikotin. Fizička zavisnost je jaka, ali, đene-đene može se nekako pregurati. Ali psihička zavisnot je ono najgore. Naravno, ne vraćaju ti se sećanja kad ti je muka od količine popušenih, kad samom sebi smrdiš iz usta, i slično. Vraćaju se samo sećanja na uživanje sa cigaretom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.11.2012. u 08:49 - pre 138 meseci
Dragi buduci nepusaci,
skoro svaki dan kad vidim pusaca kazem HVALA BOGU STO NEPUSIM
a bila sam jako veliki zavisnik!
Pomocu svih vas i opet, na ovom forumu cuvenog A. Carra ponovo imam mozak nepusaca!
Sto se tice povremenih recidiva uz mozak nepusaca prevazidjete i sve redje i redje vam to pada napamet.
ovaj osecaj svima zelim
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

IT_DooX
Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.11.2012. u 21:51 - pre 138 meseci
Pozdrav svima,verovatno ste negde pisali,ali toliko ima pisanja da ne mogu zaista sve da citam,pa se izvinjavam na ponavljanju a valjda ce se naci neka dobra dusa da mi odgovori.

Ja bih uz pomoc elektricne cigarete da smanjim/ostavim pusenje, i danas mi je prvi dan uz nju. Prilicno sam zadovoljan, "radi me" sto je najbitnije, za ceo dan sam popusio 5 cigareta redovnih,a inace sam na dve kutije marlbora flavor plus na 24 sata, tako da mi vec pomaze! E sad, koliko je normalno da se ona koristi, jako mi veliki problem pravi sto ne znam kad je kraj, kad da stanem, ona je daleko slabija od mojih cigareta koje sam pusio pa nemam neki osecaj kad treba da stanem, takodje na mojima u uputstvu pise da filter traje 150 uvlacenja, meni to deluje nesto jako malo, tipa vec sutra mogu da ga bacim... Svako iskustvo je dobrodoslo.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.11.2012. u 22:34 - pre 138 meseci
Ako stvarno imaš volju da prestaneš sa pušenjem, ti ćeš pročitati sve postove u ovom forumu. Ja kada sam prestajao pročitao ga sam jedno 2-3 puta u kompletu, plus se navraćao na neke delove periodično.

Jedino pravo rešenje za ostavljanje cigareta je da prekineš sa bilo kakvim aktivnostima vezanim za tu pojavu. Električnom cigaretom samo produžavaš agoniju, jer ako uspeš i u potpunosti pređeš na električnu ostaje ti isti problem, a to je kako da nju ostaviš, a veruj da je isto kao ostavljanje prave cigare.

Takođe verovatnoća da ćeš na neki način smanjiti broj cigara koje dnevno popušiš je jednaka nuli. Ja sam pokušavao sve načine ostavljanja cigara: el. cigaru, postepeno smanjivanje, zavijanje raznih travki i čajeva, nikotinske flastere i žvake, ziban tablete, ali sve dok nisam u jednom trenutku momentalno prekinuo, e tada sam uspeo da se oslobodim tog zla. Više i ne brojim od kada sam prestao da pušim, ali otprilike ima nešto više od 2.5 godine.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.11.2012. u 23:38 - pre 138 meseci
Ja procitao celu temu a cak i nisam pusac (niti sam ikad bio) :)
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 00:58 - pre 138 meseci
Čestitam @Shadowed!
Ako hoćeš da se uključiš među nas ostavljače moraćeš najprije postati strastveni.Inače ti ne priznamo da si tek tako nekakav bijedni nepušač.

A tvoja priča mi liči na ono:Ja pročitah "Jan Bibijan na Mjesecu",a vjerujte da tamo nisam bio niti ću ikad biti.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 07:33 - pre 138 meseci
Citat:
IT_DooX:Ja bih uz pomoc elektricne cigarete da smanjim/ostavim pusenje
Vidi, smanjiti i ostaviti duvan su dva dijametralno različita pojma.

"Smanjiti" znači pomalo uštedeti neku kintu, a istovremeno organizam redovno snabdevati minimalno neophodnim količinama nikotina i katrana. I sve tako, do prve prilike kad opet budeš bio dobar sa lovom, pa ti dve pakle dnevno ne predstavljaju problem. Drugim rečima, "smanjiti" - ne znači ništa.

"Ostaviti" duvan, znači potpuno ukinuti nikotin (i katran) i to se nikako ne radi tako što se zapravo u organizam i dalje kontinualno ubacuje, bilo preko nikotinskih flastera, nikotinskih tableta, žvaka ili elektronskih cigareta.

Ako ti ovaj moj odgovor deluje grubo - izvini, ali mislm da je najbolje da ti to neko lepo i iskreno u lice kaže, nego da se zavaravaš nedeljama, mesecima i godinama.


Ako bi ti i dalje da smanjiš, tj. ti ne bi da se potpuno odrekneš užitka (privremnog) onda nemoj da se mučiš i izlažeš apstinencijalnim krizama - džaba. Kad iskreno i svesno prelomiš: šta hoćeš, šta nećeš, do rezultata nije teško doći.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 09:10 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd: Vidi, smanjiti i ostaviti duvan su dva dijametralno različita pojma.


Pa jesu razlicita, ali su isto tako i razlicita od aktivnog pusenja, da li se slazes? Pusenje ima visestruke negativne strane, ali najgora je ona po zdravlje. Zato, nije isto ako neko pusi 30 cigara dnevno i onda sa elektronskim smanji na svega par komada dnevno. Ovde u DE su 3-4 puta jeftinije nego sto se prodaju u Srbiji pa sam celu familiju opremio u zadnjih nekoliko meseci :). Uglavnom su to stariji ljudi koji puse preko 20-30 godina i ja znam da oni nemaju taj karatker kao sto imaju ljudi na ovoj temi da prestanu potpuno da puse i cenim da sutra kad bi im zivot zavisio ne bi prestali. Ali zato sada kupuju paklicu cigara nedeljno i cenim da je to ipak mnogo bolje nego sto je juce bilo. Cak sam prvi put dobio nadu da ce bar neko od njih da batali jer te cigare ne smrde i polako su poceli da se odvikavaju od toga i pocelo je da im smeta kada se nalaze u drustvu pusaca. Bice interesantno videti da li ce to preovladati nad zeljom za nikotinom.

Doduse, ja te e cigare ne bih mogao ni dan da koristim jer imam problem sa higijenom, ali valjda se kod pusaca razvije tolerancija :)

Citat:
IT_DooX: E sad, koliko je normalno da se ona koristi, jako mi veliki problem pravi sto ne znam kad je kraj, kad da stanem, ona je daleko slabija od mojih cigareta koje sam pusio pa nemam neki osecaj kad treba da stanem, takodje na mojima u uputstvu pise da filter traje 150 uvlacenja, meni to deluje nesto jako malo, tipa vec sutra mogu da ga bacim... Svako iskustvo je dobrodoslo.

Ti ako to koristis kao prave cigare onda to ne valja. Ovi moji svi to koriste tako sto povuku jednom u 15 minuta i taj filter dopunjuju jednom u nekoliko dana. Mada su neki vec presli na one beznikotinske.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 09:32 - pre 138 meseci
Citat:
tdusko: Zato, nije isto ako neko pusi 30 cigara dnevno i onda sa elektronskim smanji na svega par komada dnevno.
OK, naravno da nije isto, ali smatram (možda i grešim) da "smanjivanje" nije put ka "ostavljanju", već stranputica. Poenta je da se organizam i sa smanjenim brojem cigareta i dalje redovno napaja nikotinom.
Da, bolje je jer je katrana mnogo manje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

IT_DooX
19º 51' | 45º 20'

IT_DooX
Član broj: 66890
Poruke: 434

Jabber: IT_DooX@elitesecurity.org
ICQ: 274101221


+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 09:45 - pre 138 meseci
Razlog za ostavljanje cigareta nije ekonomskog tipa, vise zdravstvenog puno pusim i smeta mi, ne mogu jos uvek da prelomim ostavljam cigare to je kraj, i zato pokusavam sa elektricnom. Kako se nepusaci nose sa stresom,sta vas smiruje u tom nekom momentu kad bi zadavili nekoga?
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic.
Computers also eliminate spare time.
There were computers in Biblical times. Eve had an Apple.
Koristite Jabber
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 10:22 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd: OK, naravno da nije isto, ali smatram (možda i grešim) da "smanjivanje" nije put ka "ostavljanju", već stranputica. Poenta je da se organizam i sa smanjenim brojem cigareta i dalje redovno napaja nikotinom.
Da, bolje je jer je katrana mnogo manje.

Pa i ja delim tvoje misljenje, ali kao sto rekoh ti ljudi da su imali dovoljno volje oni bi ostavili pusenje i pre bilo kakvih e cigareta, ali nisu. I to je ono gde ti na jednoj strani imas osobu za koju znas da jednostavno nema taj karakter i volju da ikada ostavi pusenje i samim tim imas jos 10-20-30 godina pusenja 30 cigareta dnevno, a sa druge strane imas nesto sto bi moglo da dovede do toga da se taj broj trajno redukuje par puta. Kao i za mnoge druge stvari, kompromis je u pitanju :)
 
Odgovor na temu

acaduga1
taxi
nis

Član broj: 181379
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 14:23 - pre 138 meseci
Ide zima i sa njom prehlade.Ja sam jednu žestoku prehladu pre tri godine
iskoristio kao pomoć da ostavim cigare...Znam da se i drugima dešava da zbog bolesti
ne puše po desetak dana,i to je najbolji momenat za startovanje .
Inače knjiga je odlična kao pomoć pa izgradite previlan stav prema pušenju
i drugim pušačima.Autosugestiom ubediš sebe da su pušači jadni smrdljivi bednici
koji treba tebi da zavide a ne ti njima...Posle izvesnog vremena će stvarno početi da
ti smrde.I ekonomski aspekt nije zanemarljiv.Ja sam naprimer za ove 3 godine
uštedeo preko hiljadu jevra iako sam pušio jeftinije cigare...
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.11.2012. u 14:45 - pre 138 meseci
Mogu da se pohvalim da je prošlo 6 meseci kako nisam zapalila i nebi želela nikada više.OSLOBODILA SAM SE JAKO VELIKE BEDE KOJU KAO PUŠAČ NISAM VIDELA,BILA SAM MNOGO JADNA....sada na skupovima kukam jer mi smeta dim,kao da sam postala alergična,izuzetno mi je gadno kad osetim dim......

Želim da pružim podršku svim pušačima koji žele da se oslobode proklete cigarete.knjiga allena carra,čajevi,samopuzdanje i to je to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804556 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.