Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809628 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.12.2012. u 13:14 - pre 138 meseci
Razmisljam kako bi mi bilo da pored ovih problema koje imam, imam jos i pusenje na vratu....
A ja mislih da me ono oslobadja napetosti . Kakva greska.
pozdrav
 
Odgovor na temu

vukelle
Montenegro

Član broj: 310023
Poruke: 11
212.200.246.*



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.12.2012. u 12:48 - pre 138 meseci
Kako najlakse ostaviti cigarete?
Uzmes cigaretu, gledas je i zamisljas da ti je ona najveci krvnik u zivotu, da te je mnogo puta iznevjerila, da ti je jeFala sve po spisku.... Zamisli da je ta cigra koju drzis u rukama jedan cisti ljudski izmet.... i kad god budes imao zelju da zapalis, ti ponovi ovo isto...
Vjeruj mi, ovako se najlakse ostavljaju cigarete.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.12.2012. u 17:03 - pre 138 meseci
E moj vukelle.
Da je to tako lako svi bi ostavili davno cigarete.
No ipak ovo javljanje nije zbog tvog komentara nego se javljam zbog danas sutra dve godine NEPUŠENJA.
Ovim putem pozivam neke ljude koji su u vreme kad sam i ja ostavio cigarete malo pre ili malo posle da se jave da cujemo javno da li su još uvek nepušači.
@boske666
@kuruz
@suki-bgd
@ludivlajko
@bobiska
@vlatka1
@nenadSM
@čačanin
Unapred se izvinjavam ako sam nekoga zaboravio iz tog perioda i voleo bih da se jave i oni koji imaju i vise i manje nepusačkog staža od nas da bismo svi pomogli onima koji žele da ostave cigarete.
Moram da priznam da mi je ovaj forum jako puno pomogao kao i ljudi koji su me ohrabljivali.
Knjiga od čika Alena + forum=dobitna kombinacija
Epilog posle dve godine je+16kg i nijedna zapaljena cigareta.
S obzirom da ide vreme praznika mozda ja ovo pravi momenat da se odlučite na ovaj pametan korak.
Pozdrav svima i svako dobro.

 
Odgovor na temu

vukelle
Montenegro

Član broj: 310023
Poruke: 11
212.200.246.*



+6 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.12.2012. u 21:20 - pre 138 meseci
a dobro... nekim osobama ce i ovaj moj savjet da pomogne, siguran sam... Mada, treba covjek da ima jak karakter, to je najbitnije.

Veliki pozdrav iz Crne Gore (Berana) ;)
 
Odgovor na temu

dejantom
Novi Sad,Srbija

Član broj: 309886
Poruke: 9
*.dialup.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.12.2012. u 21:43 - pre 138 meseci
Evo moje iskustvo i iskustvo moje devojke.Kupili smo zajedno elektronske cigarete pre tacno 5 dana,Ona je pusila kutiju na dva dana nekih slim slabijih cigareta,a ja mekani Marlboro 2 kutije na dan.Uzeli smo ulje srednje jacine nikotina 18mg/ml.Nakon 5 dana nemamo uopste zelju da zapalimo klasicnu cigaretu,ja elektronsku vrlo malo koristim tacnije najvise uzivam da je drzim u ruci dok devojka je malo vise koristi.Nama su rekli da nebi trebalo vise od 50mg nikotina na dan da se unosi.Po meni to je malo previse,ali ja je ipak slabo koristim i to uglavnom uz kafu.Nadam se da cemo vremenom i njih izbaciti iz upotrebe.Nisam verovao da moze pomocu e cigarete da se postigne bilo koji rezultat ali sada sam presrecan i svakome bih preporucio da proba.Sada vec ne kosta jako puno,ali u svakom slucaju je mnogo zdravije.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.12.2012. u 17:00 - pre 138 meseci
Citat:
boban74
Ovim putem pozivam neke ljude koji su u vreme kad sam i ja ostavio cigarete malo pre ili malo posle da se jave da cujemo javno da li su još uvek nepušači.

Evo, ja se javljam, mada je moj staž nešto kraći (godinu i po).
Za to vreme nisam zapalila niti jednu cigaretu + 0 kg više
Ponekad sanjam kako pušim i onda se kao setim da to ne treba da radim! Zatim me obuzme kajanje, pa kad se probudim lakne mi- to je bio samo ružan san!
Mogu da kažem da tek posle 6,7 meseci nestaje ona tiha tuga i mozak počinje da funkcioniše kao u vreme kada nisam pušila.
Ako bih sad zapalala- to bi bila samo glupa odluka, a nikako potreba niti želja.
Pozdrav i podrška svim, nepušačima, budućim nepušačima, apstinentima, neuspelim apstinentima, krizinentima...!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.12.2012. u 19:25 - pre 138 meseci
@dejantom,
Najveca su ti greska te elektronske cigarete, flasteri, zvake i ostalo sto sadrzi nikotin...

Uzmite procitajte ovu knjigu i ostavicete cigare bez problema... Ja sam ih ostavio prije 3 ipo godine i nikada mi nebi ponovo palo na pamet da zapalim... Dosta se o tome ovdje pricalo a dosta njih nije citalo knjigu sto se vidi iz diskusija...

Evo vam link da skinete knjigu: OVDJE KLIK
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.12.2012. u 21:23 - pre 138 meseci
@iva-80
Ti si kao i moj otac.I on jos i dan danas poneki put sanja da pusi cigarete.
Ja doduse takvih problema nemam.
Inace danas u Novom Sadu na Spensu videh knjigu od cika Alena.
800 dindzi samo.Pa ljudi to Vam je samo par kutija.
Pokusajte je procitati pa cete videti.Ako i ne ostavite cigare bar ste pokusali.
Mozda i uspete,ko zna.
Meni je licno puno znacilo i drustvo sa foruma.Svi su bili tako pozitivni tako da im se ovim putem jos jednom zahvaljujem.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.12.2012. u 00:06 - pre 138 meseci
Javljam se samo da se dopišem na dno liste i da usput bar nekoliko klikova napravim na onaj "palac gore".
@boske666
@kuruz
@suki-bgd
@ludivlajko
@bobiska
@vlatka1
@nenadSM
@čačanin
@zzzz---nepušač

dopisuj dalje.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.178.246.*



+266 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.01.2013. u 09:19 - pre 137 meseci
Evo da se i ja prijavim kao novopečeni nepušač. Zapalio zadnju u petak pre Nove godine i do sad izdržavam bez većih problema. Koristo sam one bugarske tablete i da li zbog njih ili nečeg drugog posle 29 godina staža ja nemam neku želju da zapalim.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.01.2013. u 12:26 - pre 137 meseci
Samo da pozdravim sve buduce i sadasnje nepusace
ps. opet enormni stres a ja izdrzadoh - a kakvi unutrasnji nagovori da uzmem samo bar jednu -cak sam imala i tudju paklu kod kuce na dohvat ruke -juhu nisam uzela!
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.01.2013. u 19:20 - pre 137 meseci
DVE GODINE bez cigareta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2013. u 04:16 - pre 137 meseci
Svaka cast! :)
Pisi nam o promenama koje su ti se dogodile posle 2 godine.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.01.2013. u 07:53 - pre 137 meseci
Kao prvo +15kg.
Za ovu kilazu nisu krive samo cigarete,mislim da sam i ja tome kumovao sa svojom lenjoscu.
Cigareta me u drustvu uopste ne nervira.
Ali dan posle druzenja sa pusacima mi je odvratan.
Ako smo sedeli kod nas kuci ,obavezno je luftiranje cele kuce.Ljudi nemate pojma kako u kuci u kojoj se sad ne pusi oseca samo par cigareta.
Garderoba posle druzenja ide kompletno na pranje.
Sto se tice cigarete,nemam nikakve potrebe za njom.Jednostavno kao da nikad nisam ni pusio.
U svakom slucaju mi je lepse bez cigarete ali para nemam nista vise.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.01.2013. u 08:25 - pre 137 meseci
Pozdrav svima,svečano mogu i ja da se pohvalim prošlo 7meseci bez cigarete.Presrećna sam, imam problem kada sam u društvu u zatvorenoj prostoriji hoću da se ugušim koliko mi smeta...Ako kažem da se otvori prozor, pljuju me u smislu najgori su bivši pušači...neverovatno ali kad osetim miris i na stanici onako u prolazu da je neko zapalio ,gadi mi se..Npr posle dočeka Ng mene je u plućima peckalo 3dana osećala sam se otrovano od količine dima koji sam to veče udahnula.Možda ja i tripujem ali osećaj je takav..

idemo dalje da oborim rekord od godinu dana i da postavim novi !!!!!

bacajte cigare svi koji to do sad niste uradili!!!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.01.2013. u 08:38 - pre 137 meseci
Nikad nisam bio pusac, ali sam dugo bio izlozen dimu - roditelji pusaci. U to vreme mi nije smetalo. Nakon sto sam neko vreme ziveo odvojeno od njih, pocelo mi donekle smetati. Poslednjih nekoliko godina sam zaista retko izlozen dimu jer maltene niko od drustva ne pusi i sad mi jos vise smeta kada osetim dim. Ne smeta u smislu da gusi vec da je gadno.

Tako da.. Kod nekog ko je bivsi pusac, ta razlika je jos veca i svakako se ne tripujes :) Dim jeste odvratan, samo oni koji su navikli na njega to ne primecuju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.01.2013. u 08:51 - pre 137 meseci
Citat:
kvrgicka:... pljuju me u smislu najgori su bivši pušači...neverovatno ali kad osetim miris i na stanici onako u prolazu da je neko zapalio ,gadi mi se..
I jesu najgori. Tj. jesmo najgori. I tako i treba da bude.

I've been lost but now I'm found

Jesam, priznajem, jeo sam *ovna, ali sad neću više ni da ih vidim, ni da ih omirišem. Neću ih u svojoj kući, i 'oću da su što dalje od mene.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.37.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 19:48 - pre 137 meseci
Evo mene opet ovde posle 2 god.Napravila sam haos.......2 god ne pusim i pre neki dan mi je dosla drugarica koja pusi i ja kao iz zezanja sa njom da zapalim jednu IDIOT.I sad vec 4 dana po 2-3-4 cigare u danu zapalim.Dal je moguce da cu opet "propusiti" da je ovo kraj da nisam uspela.Ne mogu da verujem sta sam sebi dozvolila koja budala 2 god nisam zapalila i da sad sve zeznem .....
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.37.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 19:54 - pre 137 meseci
Citat:
boban74:
DVE GODINE bez cigareta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Jao druze secam te se sa foruma u isto vreme smo ostavljali cigare.I ja sad posle 2 god zeznem stvar.Sad me uhvatila panika da nije ovo samo eto kao zapalila par puta bez veze iz zezanja nego da ce biti da cu propusiti toga se najvise plasim.Ne da ne smem da pusim nego ni da pomislim da se vratim na staro jer sam zbog cigara dobila 2 pumpice za pluca,od kad ne pusim pumpice mi ne trebaju i nikad nemam bronhitis sto je ranije bilo svaka 2 meseca na inekcijama-cisti pusacki bronhitis je bio.I sad sve ode sav trud nisam normalna idiot
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.37.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 19:57 - pre 137 meseci
Citat:
boban74:
E moj vukelle.
Da je to tako lako svi bi ostavili davno cigarete.
No ipak ovo javljanje nije zbog tvog komentara nego se javljam zbog danas sutra dve godine NEPUŠENJA.
Ovim putem pozivam neke ljude koji su u vreme kad sam i ja ostavio cigarete malo pre ili malo posle da se jave da cujemo javno da li su još uvek nepušači.
@boske666
@kuruz
@suki-bgd
@ludivlajko
@bobiska
@vlatka1
@nenadSM
@čačanin
Unapred se izvinjavam ako sam nekoga zaboravio iz tog perioda i voleo bih da se jave i oni koji imaju i vise i manje nepusačkog staža od nas da bismo svi pomogli onima koji žele da ostave cigarete.
Moram da priznam da mi je ovaj forum jako puno pomogao kao i ljudi koji su me ohrabljivali.
Knjiga od čika Alena + forum=dobitna kombinacija
Epilog posle dve godine je+16kg i nijedna zapaljena cigareta.
S obzirom da ide vreme praznika mozda ja ovo pravi momenat da se odlučite na ovaj pametan korak.
Pozdrav svima i svako dobro.




Ja 2 god ni jedan jedini dim nisam povukla i sta sad uradi ovih dana........ne smem da se vratim na staro jednostavno ne smem iako sam ovo uradila.Toliko se nerviram da ne mogu da vam opisem
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809628 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.