Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804376 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 20:25 - pre 136 meseci
@VLATKA1
Sve sto treba da uradis je da trenutno prestanes sa novim "navikavanjem" i sto pre zaboravis ovaj trenutak slabosti! Zvuci lako, ali drugog nacina nema!
Jos nije strasno, ali moze biti!
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-3.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 20:29 - pre 136 meseci
samo polako i stalozeno.. pa nije valjda da cigarete imaju toliku kontrolu nad vama i vasim zivotom?setite se sta ste radili kada ste ostavili cigare pre 2godine, pa ponovite postupak..

sada bi vam trebalo biti lakse jer vam organizam nije toliko zaprljan nikotinom..

samo mi nije jasno sto niste odma prestali kada ste iz zezanja kako vi kazete zapalili sa drugaricom.. verujem da je ta cigara bila sve samo ne prijatna.. imajuci u vidu da niste pusili 2godine, sigurno vam je ta cigara izazvala vrtoglavicu i bila odvratnog ukusa..

zasto ste nastavili dalje posle takvog iskustva kada ste znali da cete svoj organizam opet naviknuti na nikotin?
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.37.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 20:44 - pre 136 meseci
A sta da kazem zasto,u opste nemam objasnjenje.....trenutno me glava ubija kako me boli od tih cigareta i nikotina.Muz mi pusi i sve kao mislim ma daj sa njim kuci smo po ceo dna ovih dana pa kao cisto sedimo pricamo pa i ja da zapalim sve sam mislila puckanje ne mogu se ja ponovo navuci na to.....sta sam mislila ne znam ni ja ali eto.Trenutno sedim i placem jer se nerviram sto sam sebi dozvolila ovo,ja ne smem pusiti zbog pluca nikako,plus imam 2 male dece nikako mi ni finansijski ne ide u prilog da bacam pare opet na ta g****.NE ZELIM DA 2 GODINE BACIM U VODU
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.01.2013. u 22:02 - pre 136 meseci
Draga Vlatka,
Nemoj da paničiš. To što si uradila, naravno, nije uopšte pametno, ali nije smak sveta i _naravno_ da nije povratak poroku! I dalje je _sve_ u tvojoj glavi. Popušila si jednu-dve. Glupost svakako, ali od tebe zavisi da li ćeš zapaliti i treću. A to svakako ne moraš da uradiš, niko te puškom ne tera :) Kao što si pre dve godine uspela da ostaviš cigarete, tako i sada možeš sebi "oprostiti" ovu nesmotrenost i nastaviti dalje bez cigareta.

Naravno, poenta je da sebe ni ne dovodimo u ovakvu situaciju, baš zbog toga, da ne bismo krenuli da paničimo oko toga "da li je sada ovo povratak poroku". Naravno da nije, i neće biti ako ti sebi to odlučno kažeš. Ne znam da li si cigarete ostavila uspomoć Alena Kara, ali svakako pročitaj ga ponovo. Podsetićeš se nekih stvari koje će da ti vrate sigurnost koju si osećala kada si ostavila cigarete.
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.01.2013. u 02:34 - pre 136 meseci
Citat:
Serbix:
Za početak hteo bih sve da vas pozdravim, pročitao sam sve postove u ovoj temi i zahvaljujući iskustvima i savetima nekoliko članova koji su ovde pisali, ja sam odlučio da od sinoć ne pušim. Znači već 24h bez duvanskog dima, a pušio sam skoro 20. godina po 1,5 do 2 pakle dnevno. Pri pomisli na cigaru i kako počinje da me hvata kriza ja popijem gutljaj vode, prvih par sati sam pio po celu čašu, ali i sa gutljajima danas sam sigurno popio 15-20 velikih čaša vode. Ako ovako nastavim bolje je da se trujem nikotinom nego da puknem od ovolike vode. Uglavnom čvrsto sam rešio i zakleo se da pet dana neću sigurno zapaliti cigaru, iskreno nisam smeo da stavim duži vremenski period jer stvarno ne znam kako ću se ponašati, a kad se zakunem to moram da ispunim. Prestajao sam sa pušenjem na različite načine, pre desetak godina sam prestao čak 15-tak dana ali zeznuo sam se sa jednim dimom, pa dva..., ostali pokušaju su bili razni načini sa smanjenjem broja popušenih cigara dnevno, ali time sam samo povećavao agoniju jer sam samo pravio da non-stop mislim o cigarama i vremenu kada ću sledeću zapaliti.


Pozdrav svim bivšim pušačima, a i onima koji se još lome oko toga da li da postanu bivši pušači. I naravno pozdrav svim dobrim ljudima na ovom forumu koji su mi svojim savetima, prenetim iskustvima sa uspešnim i neuspešnim pokušajima puno pomogli da se rešim ove grozne i štetne navike.

Danas je tačno 987 dana od kako sam ispušio svoju poslednju cigaretu, nemojte misliti da brojim dane, iskreno i ne zanima me više koliko je vremena prošlo, tačan datum i dane sam pročitao na mom prvom postu. Možda me se sećate jer sam tada koristio drugi nick na forumu "Serbix", jer sam za ovaj zaboravio šifru, a co.yu email se ugasio da bih je resetovao.

Mislio sam da će pušačka apstinencija biti mnogo teža, ali i pored toga mnogo puta sam se lomio da li da zapalim samo jednu, ali ne računajući zdravstvene probleme, dovoljno je bilo da se finansijski preračunam koliko me to "zadovoljstvo" košta i želja je prilično brzo prestajala. Sada, posle nešto više od dve i po godina nepušačkog staža, više i nemam želju za tom odvratnom stvarčicom.

Hteo bih samo da upozorim da su se mnogi uvukli u zamku i posle određenog perioda, želeći da testiraju sebe ili iz znatiželje, zapalili "samo jednu" cigaru. Ta jedna je za većinu bila dovoljna da se brzo vrate pušačkim aktivnostima i da ubrzo nastave svoj pušački staž kao da nisu ni prekidali.

@VLATKA1 ne daj se, ako si uspela da izdržiš 2 godine, ne vidim razlog zašto ne bi prebrodila i tu manju krizu koju sada imaš. Naročito što imaš mnogo bitnih razloga za borbu protiv duvanskog dima.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.01.2013. u 04:24 - pre 136 meseci
A meni se desava da i posle godinu i 4 meseca ponovo pozelim da zapalim. To kratko traje i slabog je intenziteta, ali se ipak desava.
Svakako, i kad se javi, znam da necu zapaliti. Pretpostavljam da sam utripovala da bih skinula 5 kg viska za tren oka uz cigarete, pa zato bagujem...
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.01.2013. u 10:31 - pre 136 meseci
Au crna vlatka.
Ne znam ni sta bih ti rekao.
Probaj da izbrises ovih sad par dana i ajmo opet da pobedis to .ovno.
Sto razmisljas o tome i opterecujes se?
Pravis sebi jos veci problem.Ok,zapalila si i sta sad? Teraj dalje kao da se to nije desilo.
Ne mogu da verujem da si vec posle par cigareta opet zavisna.Ne mogu i kraj.
Nisam bio u tvojoj situaciji ali i ne bih voleo da nadjem u njoj.
Ajmo ispocetka,seti se onih ohrabljujucih poruka od pre 2 god i napred. Uspela si tada probaj ponovo.
Videces da mozes.
Pozdrav i svako dobro svima
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.37.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.01.2013. u 11:07 - pre 136 meseci
Neverovatno kako se ta ovisnost vraca groznoooooooo NI NE POKUSAVAJTE NI JEDNU DA ZAPALITE
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.01.2013. u 23:57 - pre 136 meseci
Ko je bar jednom definitivno postao nepušač taj zna kako je to lako uraditi.Imam prijatelja koji kaže da odvikavanje od duvana nije nikakav problem.Tvrdi da je on to radio bar 10 puta u životu.
Ja sam prekinuo prije nekih 5-6 godina ili nešto više.Prije otvaranja ove teme svakako.Probao sam nekoliko puta ponovo početi samo da vidim zašto sam zapravo postao ovisnik.I nije mi bilo jasno.Davi me dim,ružno u i okolo mene.Obično ugasim na pola.Sjećam se da sam oduvjek imao plan postati nepušač a iz meni nejasnih razloga uvjek sam to odgađao za neku ekstra specijalnu priliku.
Ko god se divno osjeća kad provede veče pušeći u zadimljenoj kafani,a zatim rano ustane svjež i bez kašljanja trči okolo,spopane ga želja da malo doručkuje,ne suze mu oči,jedva čeka da se uhvati posla itd itd,neka ne ostavlja cigarete.Ja nisam bio od tih.Morao sam odustati.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.01.2013. u 03:29 - pre 136 meseci
He, he, dobar ti je taj prijatelj kome odvikavanje od pušenja nije nikakav problem a odvikavao se 10 puta, pa da mu nije problem odvikao bi se iz prvog ili eventualno drugog pokušaja. Taj samo laže i muči samog sebe. Pravo odvikavanje je kao što si ti uradio, postaneš nepušač i to je to.
Nepušač nije neko ko čas puši, a čas ne, ja imam nekoliko takvih prijatelja koji mesečno barem jednom ostavljaju cigare, pa se posle par dana ili nedelja ponovo vrate na staro. Ali takvi ljudi nemaju iskrenu nameru da postanu i ostanu nepušači. Već sam ranije pisao o tome, ko ima pravu želju i nameru da ostavi pušenje taj će to i uraditi.
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.38.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti26.01.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Naravno da ne zelim ove 2 god bez cigareta da bacim u vodu,NE PUSIM,ipak sam prebrodila ovu krizu sto je naisla i to je to idemo dalje.Srecna sam sto nisam ipak posustala nego sam prelomila i rekla sebi e neces sad opet poceti pusiti ako si izgurala 2 god povratka nema i cao.Tako da mogu da pozdravim ekipu koja je zajedno samnom ostavljala cigare u isto vreme.I naravno cestitam nam 2 god "slobode"
 
Odgovor na temu

foxhunter1
KN03NL

Član broj: 234323
Poruke: 238
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.01.2013. u 13:10 - pre 135 meseci
Citat:
VLATKA1: Naravno da ne zelim ove 2 god bez cigareta da bacim u vodu,NE PUSIM,ipak sam prebrodila ovu krizu sto je naisla i to je to idemo dalje.Srecna sam sto nisam ipak posustala nego sam prelomila i rekla sebi e neces sad opet poceti pusiti ako si izgurala 2 god povratka nema i cao.Tako da mogu da pozdravim ekipu koja je zajedno samnom ostavljala cigare u isto vreme.I naravno cestitam nam 2 god "slobode"

Ne bacajte u vodu nikako! To je pobeda zlata vredna.
Kad se zavrsi ovaj mesec bice okruglo 14 meseci od kako sam nepusac.
Bio sam 'profi' pusac vise od 33 godine. Pod 'profi' podrazumevam 1.5 - 2 paklice
dnevno, i to ne de luxe, vec krdze. Za te 33 godine staza bio sam nepusac samo
sedam dana, i to kad nisam mogao ni 'leba da jedem, a kamo li da pusim (teski oblik
gastritisa). Sad zamislite mene posle nedelju dana nepusenja, kako sam se osecao.
Mislim da nije bilo srecnijeg coveka na svetu. A ostavio sam jednog popodneva, kada
sam ostao na 2-3 cigarete u paklici, i jednostavno rekao sebi da necu vise - i tako je i bilo.
Za tih 14 meseci nabacio sam cca 8 kila, ali bolje i to nego nikotinski zavisnik. Koliko
sam shvatio od bivsih, najveca greska koju mozemo da napravimo, posle nekog duzeg perioda
nepusenja, je da ohrabrimo sebe recima 'e sad sam dokazao da mogu da ostavim kad 'ocu,
daj jednu da me zelja mine '

Pozdrav svim ex pusacima i ne dajte se nikako!
73 de YU1OL
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.cpe.sattrakt.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.01.2013. u 18:33 - pre 135 meseci
Odlicno si to rekao.
Ne postoji ta famozna SAMO JEDNA.
Vlatka je očiti primer.Da je otisla i kupila sebi cigarete mislim da bi bio definitivni kraj njenog ne pusačkog staža.
Ovako se spasla bede na vreme.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

BudhaXIII

Član broj: 307039
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti30.01.2013. u 19:45 - pre 135 meseci
Pozdrav svim odlucnim ljudima ovde :)

Probao sam sve i svasta, ima 3 godine kako "ostavljam", tj "bacam", tj prestajem. Procitao sam Alena K. "Lak Nacin" jedno 3 puta, na stolu mi redovno stoji flasa s vodom koju dopunjujem 6 puta dnevno, skakao sam po paklama i seko ih makazama i govorio svasta i sebi i njima i do sad sam imao jedno 5 pauza od mesec-dva i mnogo onih kracih od nedelju-dve i svaki put me ta "famozna samo jedna" vrati u kolotecinu.

Doduse ne pusim mnogo (5-6/dan) osim u drustvu i ne kosta me mnogo (200 din/ 100 gr) jer kupujem domaci duvan.
Problem je sto mi je ritual u stvari motanje. Cak sam za vreme pauza motao i delio drustvu i onda smotam savrsenu cigaru i ne mogu da je ne zapalim i tako Jovo nanovo :(
Tako vec 5 godina ali bih mnogo mnogo voleo da prestanem jer mislim da bih mogao imati gadne posledice ako ovako nastavim.
Najveci problem su definitivno ispitni rokovi. Bukvalno postajem psihotican i tresem se :(

Ako znate neku kliniku koja se bavi ovim problemom sa uspehom bicu vam vecno vecno zahvalan :)
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.02.2013. u 09:55 - pre 135 meseci
Postovani
izvinite sto ste ostali bez odgovora toliko dugo - sve sto se vama desava je aposolutno normalno. Isto se desavalo i nama nikotinskim narkomanima ( sada vec bivsim! - procitajte postove na ovom forumu ispocetka)
Inace postoji klinika Alan Carr u Beogradu. Potrazite na internetu http://www.allencarr.rs/index_sr.php
Ja licno nisam koristila usluge ove klinike ali sama cinjenica da imate povracaj novca valjda nesto govori. Ali knjigu sam citala i kopirala je u 5 primeraka i podelila.
pozdrav
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.02.2013. u 22:39 - pre 135 meseci
Radio Antene - Bajern, ceo dan reklamira seminare na kojemi predaje Dr. Stefan Frädrich, koji traju po 5 sati i posle kojih 90% ostavljate pušenje... Zadovoljstvo košta 99 evra. Radio je jedan od najslušanijih u Nemačkoj i sa dobrom reputacijom tako da nije neka klasična prevara. Seminar je na Nemačkom jeziku i znam da vam ništa ne pomaže ali možda jednog dana čovek i napiše neku knjigu ( ako već nije ) koja bi koliko toliko doprinela da se rešite cigareta...

 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.02.2013. u 23:39 - pre 135 meseci
Gospodin je po onome sto sam uspeo na brzinu da procitam jedan od najplacenijih govornika i motovacionih trenera u nemackoj. Mene, kad mi covek pomene motivacioni trening, to asocira na neku sektu, kao one sekte za prodaju kirbi usisvaca ili zivotnog osiguranja. I to najcesce ostvaruje kontraporduktivan efekat. Knjiga Alana Kara tu nije izuzetak. Inace ovaj covek je napisao cetiri knjige i izdao dva dvd-ja vezano za temu prestanak pusenja http://de.wikipedia.org/wiki/Stefan_Fr%C3%A4drich

Ako nadjem negde na netu snimak ili knjigu mogu da podelim sa vama saznanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.02.2013. u 10:46 - pre 135 meseci
Postovani sagovornici

Kad je u pitanju knjiga tj. 'metod' dede A. Carra tesko mozemo da govorimo o bilo cemu nalik 'sekti' ili klasicnim motivacionim govorima- glupostima tipa - life coaching koji je trenutno u modi.

Ovaj deda je jednostavno sisao do masinskog nivoa svesti, Pavlovljevog refleksa i narkomanske zavisnosti jer je to sve na kozi iskusio. On samo ponavljanjem prostih cinjenica pokusava da shvatimo sta nam se desilo na koji nacin smo dan po dan upali u zabludu zavisnosti.

Tu nema mesta ni zakakvu 'sektu' - sta? - stavimo totem A. Carra i igramo oko njega sa ugasenim cigaretama....

Za razliku od toga life cocahing (zivotni trening), kao i vecina motivacionih govora i govornika, jesta neka vrsta sekte koja uvek u sredistu ima neki 'visi cilj' - da budemo vecno nasmejani, 'pozitivni' isl glupe prazne price.

Ovaj deda nam samo kaze DUVAN JE DROGA - SKINITE SE SA DUVANA jer vam steti u svakom pogledu a ni za sta vam ne pomaze a posle toga vidite sta cete sa svojim zivotom.

pozdrav
 
Odgovor na temu

BudhaXIII

Član broj: 307039
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.02.2013. u 12:29 - pre 135 meseci
Ja se izvinjavam sto nisam odgovarao ljudima koji su postovali na moj zahtev za kliniku. Hvala vam ljudi ali nema potrebe, IZLECEN SAM :D

Sve sto je trebalo jeste da nagovorim roditelje da me odvezu u deliblatsku pescaru i ostave jedno dve nedelje (imamo malu vikendicu tamo, nema kuce u krugu od 2 km), naravno bez gadnih stapica. Po principu domace radinosti :D

Cele dane sam bio u sumi ili setao pored dunava a toliko je bilo hladno i tako zestoka kosava je duvala da ne bih ni mogao da vadim ruke iz dzepova da bih drzao cigaru.
Cak sam zavio neko seno u novine prvog dana, ali mnogo je smrdelo :p

Najbolja klinika je izgleda neka pustara sa NETAKNUTOM prirodom jer tu nema krize, nema nervoze, kad se javi "ona potreba" samo istrcim napolje.

Evo vec je sredina ispitnog roka a moj jedini kontakt sa cigarama je taj sto povremeno pomirisem svoje "pusacke" prste da pratim nestajanje onog odvratnog smrada.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.03.2013. u 08:06 - pre 134 meseci
Zamalo da pre neki dan opet posle najodvratnije svadje zapalim. Cak uzeh jednu pa su mi uzeli, a ja opet uzeh stavih je pored sebe, gledah je setih se sta sam sve odvratno dozivela uz cigaretu i da mi nece pomoci nego odmoci- setih se ocajajnja VLATKE1 i vratih je hvala Bogu.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804376 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.