Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803036 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 18:50 - pre 194 meseci
Uziva se u jednoj ili dve u toku dana, sve ostale su samo navika i trovanje... Najbolje da uzivas dok cupkas na snegu ispred firme...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.188.*



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 19:51 - pre 194 meseci
Citat:
DaliborP: Preterujes. U cigareti se uziva kao i u alkoholu. Isto tako nisam uzivao u dvadesetoj cigareti kao ni u desetom pivu.

Samo treba da shvatiš da je to uživanje cigarete veoma ograničenog trajanja i veoma ograničenog efekta i da ne vredi ni trunku onoga što ti zarad tog prividnog uživanja daješ.

Veoma je slično i sa ljudima koji svakodnevno konzumiraju veće količine alkohola - tzv. alkoholičarima. Oni više ne piju da bi uživali, već da bi utolili alkoholsku žeđ i tako ostali "normalni".
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.195.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 20:13 - pre 194 meseci
Citat:
DaliborP: Naravno da je uzivanje u pitanju. Ne mogu da kazem da je svaka zapaljena cigareta bila u pitanju, vecina je zapaljena iz navike, ali da, u cigaretama se uziva.

Nijednom pusacu prve popusene cigarete nisu bile lepe. Ipak, i pored gadjenja nastavili su da "uzivaju". Zasto? Jel zato sto je lepo uvlaciti dim ili zbog lepog mirisa. Ne, nego zato sto postaju zavisni, pa je potrebna doza.
Nijednom pusacu koji je prehladjen ne prija dim. Cak sta vise cigarete su mu odvratne. Ipak i pored gadjenja on zapali. Zasto? Ne zato sto "uziva" u cinu pusenja nego zato sto mu je potrebna doza.
Nijedan narkoman ne uziva u samom cinu "bodenja iglom". Ipak on se "bode". Zasto? Ne zato sto "uziva" u cinu bodenja, nego zato sto mu je potrebna doza.

@DaliborP, Ako si jos pusac, pokusaj da dok uvlacis dim razmisljas... i objasnis sebi, u cemu ti to "uzivas".

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 20:27 - pre 194 meseci
dozvolio bih sebi da primetim da je poredjenje pusenja sa narkomanijom ipak preterano
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 20:29 - pre 194 meseci
U cigareti se ne uziva... tukao sam oko 3 kutije dnevno... i niakd nisam uzivao vise nego kad sam ih zveknuo u kantu za djubre... Ja sam se isto ugojio oko 5-6 kg mislim da sam to i rekao u jednom od predhodnih postova...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.195.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 20:56 - pre 194 meseci
Citat:
etjen: dozvolio bih sebi da primetim da je poredjenje pusenja sa narkomanijom ipak preterano

Narkomanija jeste tezi oblik zavisnosti od pusenja. Daleko od toga. Medjutim u danasnje vreme, dodavanjem amonijaka duvanu, nikotin postaje jedna od najjacih zavisnosti.
Vec sam jednom napisao, evo sad cu ponoviti.
Citat:
Koliko je jaka duvanska zavisnost najbolje govori podatak da je na drugom mestu, odmah posle heroinske! Na trećem mestu je zavisnost od kokaina, na četvrtom od alkohola
izvor http://www.ekapija.com/website/sr/page/29901

Citat:
primarijus dr Petar Borovic, istraživac Instituta za zaštitu zdravlja Srbije "Dr Milan Jovanovic Batut":
U svoje cigarete vec cetiri godine ubacuju enormne kolicine amonijaka, koji sa nikotinom stvara užasnu zavisnost, ravnu heroinskoj zavisnosti.
izvor http://www.donstalens.com/fun/...bb_saveti_pusenje_amonijak.php
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 21:02 - pre 194 meseci
zaista to sa amonijakom je katastrofa. Ali ipak pre bih da sam zavistan od cigareta nego od kokaina ili alkohola... Mada shvatam na sta ciljas, svakako je pusenje ozbiljna zavisnost...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2008. u 23:39 - pre 194 meseci
Zasto mislis da je biti alkoholicar ili narkoman vise/gore od biti pusac, pardon biti pusac koji nije svestan da stvarno UBIJA sebe, i sem toga sto UBIJA sebe UBIJA i TRUJE i DRUGE ljude, nepusace.
Narkomani bar imaju tu srecu da ne moraju dugi niz godina da se bakcu sa posledicama trovanja, najcesce odu brzo... (ovo "srecu" je ironicno, naravno)
Alkosi samo svoje zdravlje unisavaju... I dalje mi nije jasno kako ja a i xxx drugih pusaca nikad ne posmatra pusenje kao LOSU stvar, kao odvratnu zavisnost kojom rusi kvalitet svog zivota, kojom rizikuje da jednog dana sa 50 godina, recimo, bude teret svom supruzniku i deci, ili ne daj Boze, da se pojede iznutra i ostavi ih same... Meni je to bila motivacija kad sam ostavljao cigare... da li je potrebno da docekam 50-60 godina i da shvatim da sam sam sebe sje**bavao godinama i da sam protracio recimo jedan stan na duvan....
Zamislite samo kako je lepo probuditi se ujutru a da vam prvo pomisao ne bude cigara, da vam odelo, kosa i ruke ne smrde na duvan, da nemate zadah, da mozete duboko da udahnete plucima, da se stvarno osecate ZDRAVO...
Nema ni 1 jedini razlog koji moze da ide u korist pusacu, ni jedan razlog koji moze da opravda odlaganje ostavljanja pusenja!!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.04.2008. u 00:15 - pre 194 meseci
Citat:
Emil Ranc: Samo treba da shvatiš da je to uživanje cigarete veoma ograničenog trajanja i veoma ograničenog efekta i da ne vredi ni trunku onoga što ti zarad tog prividnog uživanja daješ.

Ja ne znam da li si ti placen da promovises tu knjigu ili si jako ponosan sto si uspeo da ostavis pusenje, ali stvarno kad citam tvoj post kao da citam neki marketinski materijal.
Prestao sam da pusim, pusio sam 10 godina i ne smatram to za nista posebno. Nisam imao nikakve metode, niti sam citao knjige. Niti mi je trebalo. Cigareta je jedan od mnogih poroka danasnjice, i sigurno nije najgori ili najtezi za ostaviti, pobogu svaki dan ljudi ostavljaju cigarete. Opet alkohol ili drogu dosta teze.
A da sam uzivao u cigaretama, jesam. Ne u svakoj ali sigurno jesam. Verujem da bi i dalje pusio kad cigarete ne bi bile toliko stetne ili kad ne bi toliko smrdele.
To sto je uzivanje cigarete veoma ogranicenog trajanja stvarno nije nikakav argument. Kako se kaze, lepe stvari kratko traju ;)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.188.*



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.04.2008. u 11:14 - pre 194 meseci
Ne, Dalibore, nisam plaćen da promovišem tu knjigu, niti sam nešto vanserijski ponosan, ali jesam veoma prijatno iznenađen činjenicom da ostavljanje može biti lako i bezbolno, što mi je knjiga pomogla da shvatim.

Godišnje se u Srbiji popuši preko dvadeset milijardi cigareta, i novac koji se izdvaja za duvan, kao i za posledice pušenja, nije baš zanemarljiv. I zato itekako mislim da ostavljanje pušenja jeste nešto posebno. Ne isključivo za mene kao jedinku, već i za opštu dobrobit cele zajednice
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
79.101.148.*



+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.04.2008. u 11:29 - pre 194 meseci
Citat:
The Experience
Nicotine exerts paradoxical effects, acting as both a stimulant and a relaxant. It causes increased heart rate and blood pressure while also acting as a muscle relaxant and reducing anxiety.


Eto zasto su ljudi izmedju ostalog navuceni na cigare.
Naravno ovi efekti nisu narocito jaki. Jace efekte ima na primer vezbanje ujutru, kafa itd. Dugotrajno pusenje otezava disanje, unos kiseonika (energije) u organizam itd itd sto sa sobom vuce posledice kao sto su teze ustajanje ujutru, gubitak energije i slicno.
U svakom slucaju, ne isplati se.

pozdrav


Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
79.101.67.*



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.04.2008. u 12:26 - pre 194 meseci
Slazem se sa misljenjem Emila da je pusenje samo ''prividno uzivanje''. U pomenutoj knjizi pisac je to uzivanje objasnio na sledeci nacin: Kada stalno nosite tesnu obucu, oseticete olaksanje (uzivanje) samo kada skinete obucu. I uvek cete misliti da oni koji ne nose tesnu obucu uopste ne uzivaju. A u stvari je obrnuto.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.195.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.04.2008. u 22:57 - pre 194 meseci
Foto prica: borba protiv pusenja u EU

http://www.bbc.co.uk/serbian/s.../158_eu_smokingads/index.shtml

 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
79.101.69.*



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.04.2008. u 08:26 - pre 194 meseci
Emil rece:
"Pušač mnogo vremena provede razmišljajući o sledećoj cigareti, verovatno više nego dok uživa u zapaljenoj."
I to je velika istina.
Neko me gore pitao da li sam stvarno uzivao u cigaretama. Ma, vario sam. I uzivao.Cigareta mi je bila u ustima pa makar radio i posao gde bi mi ista smetala, a opet, nisam je bacio. I kada napravim pauzu, opet bi bilo ovo sa pocetka, razmisljam o sledecoj koju cu zapaliti kada se odmaram.
Ja sam nabacio 8 kg posle cigareta.
Nemojte me pogresno shvatiti, ipak je bolje kao nepusac.
Sada zivim slobodno.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 09:06 - pre 193 meseci
pusenje je kao seks. Jednostavno nemojkte kupovati cigare i tako cete se odvici !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.177.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 10:35 - pre 193 meseci
Citat:
Pneos: pusenje je kao seks. Jednostavno nemojkte kupovati cigare i tako cete se odvici !


He he he, bolji komentar nisam video...pozzzz
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

goran_La
goran jovancic
ne zaposlen

Član broj: 177031
Poruke: 10
79.101.71.*



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 16:31 - pre 193 meseci

hi,hi
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
79.101.195.*



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 17:26 - pre 193 meseci
He.. he, pogledajte ovo:




 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.134.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 18:40 - pre 193 meseci
covek zvani varioc
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
79.101.231.*



+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.04.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
Ruke i tastatura ne pripadaju istoj osobi. Sa slike se vidi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803036 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.