Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1611956 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.03.2013. u 22:00 - pre 134 meseci
Ako se izuzmu vozila ambasada, vozila predstavnistva, vozila nadrimafijasa, vozila stranih drzavljana i slicni, u Begradu se vide isti onakvi automobili kao sto se vide i u drugim delovima zemlje. Uglavnom su to krsevi stari 10 i vise godina.

Ova tema se odnosi na kupovinu novog ili skoro novog automobila, a kakva je statistika u poslednje 4 godine, od kada datira ova tema, vezana za ovakve automobile, najbolje se vidi na barometru.

http://www.vrelegume.rs/barometar.php

Bar kada je u pitanju srpsko trziste.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.03.2013. u 22:34 - pre 134 meseci
Gresis, i to puno.

Ima tu i neka hiljada situiranih profesora, sluzbenika na visokim pozicijama, i to u znacajnoj(pocesto nazalost po drzavu) kolicini.

Zatim razni situirani sportisti..nisu svi socijala, i vecina ne pije pivo cuceci pred trafikom.

Uz sve objektivne mogucnosti, osim pogranicnih popusta, koje nudi Beograd, i mada nije najveci prosek plata(posto velika vecina ipak ima nize prihode), postoji vise desetina hiljada ljudi koji mogu od godisnje plate da kupe sasvim dobar i skup automobil.

To sto je lakse videti Leksusa nego golfa, govori i o kolicini novca(leksusi koje sam video imaju BG table) koju su pojedinci spremni da potrose na auto koji odaje utisak, a pride kvalitetan i konforan.

Znaci da nije ekonomski faktor blokirao brojnost golfova, vec vise drugih detalja. 20 i kusur hiljada evra se poprilicno postuju, da bi neko uzeo vozilo koje zakida na svakoj sitnici, ili je jezivo naplacuje. Pride, ne postoji "kruzna" zavisnost od auto industrije, da bi nabavka nekog vozila dala neki doprinos privredi i napretku zajednice.

I zasto bi neko mahao sa gofom GTI, kada tek to vozilo nicemu ne sluzi. Cemu gepek, cemu prostor za putnika pozadi, ako je u pitanju sportski afinitet. Pa jos sa MC phersonom napred? To je kao kada u Yuga ubace motor od nekog jaceg fiata, pa se dive sto moze da "razvije" 200. A sto ostatak ne odgovara trkackim afinitetima, nema veze.

GTI je bio uspesan trenseter, sada je bozja dosada. I sa cenom, i sa VW filozofijom navodnog sportskog vozila u oklopu kompakta. Narocito sto se za manje para moze uzeti i brzi i bolji automobil(i).

A evo primera zanimljivog vozila
http://vesti.mojauto.rs/Testov...ros-kantri-Stedljiv-a-prostran

Sa kojim, recimo, GTI nema sta da trazi, osim nostalgije.

Poz
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.03.2013. u 22:35 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: Ako se izuzmu vozila ambasada, vozila predstavnistva, vozila nadrimafijasa, vozila stranih drzavljana i slicni, u Begradu se vide isti onakvi automobili kao sto se vide i u drugim delovima zemlje. Uglavnom su to krsevi stari 10 i vise godina.

...

Sa ovim nikako ne bih mogao da se slozim. U zadnjih 10 godina nikada kao prosle godine, i do sada ove godine, nije bilo vise novih i skoro novih vozila na ulicama Beograda.

Na potezu ispred moje garaze, gledano sa terase, staje 26 vozila (sad brojao!) od kojih su samo dva automobila starija od 10 godina, uglavnom su vozila starosti do 5 godina (sve vlasnici/stanari moje zgrade i ulaza do - samo jedan "stranac", nema nikoga iz ambasade ili ostalog koje si naveo za 'neracunanje').

Oko Dragulja na potezu od Filmskog Grada pa do pumpe (mnogi ovde znaju o cemu pricam) skoro dva kilometra parkinga sa obe strane. Retko se moze videti vozilo 10 ili vise godina staro, bas retko. Voznjom kroz grad, narocito kad je radno vreme i nesnosna guzva i nenormalno veliki protok vozila je uoceno isto tako kao sto sam vec naveo. Bas pre neki dan sam o tome pricao sa drustvom jer mi nije jasno zasto se u medijima toliko kuka o nemastini i besparici a sve vise dobrih/novih kola na ulicama/parkinzima (inace moja omiljena tema...) i svi su konstatovali ovo sto sam naveo.

Ne znam kako je van Beograda, nisam bio vec neko vreme.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 00:17 - pre 134 meseci
Citat:
vladd: A evo primera zanimljivog vozila
http://vesti.mojauto.rs/Testov...ros-kantri-Stedljiv-a-prostran

Sa kojim, recimo, GTI nema sta da trazi, osim nostalgije


Ne znam kako taj automobil uopste mozes porediti sa GTIom? Kakve su to sportske karakteristike koje spominjes? Pa moj auto star 11 godina ima bolje performanse.

Osim toga, kako taj V40 moze biti dobra kupovina u Srbiji, kada ima zapreminu od 2500 ccm;

U prtljaznik stane kao u atomobile najmanje klase.

Veliku karoseriju sa ne mnogo prostora u kabini.

Nosivost jedva 440 kg (kao kod Stojadina )

Problematicnu preglednost; narocito ka zadnjem delu.

Maksimalnu brzinu od 210 km/h dostize pri 5400 obrtaja, sto znaci da autoputevima krstari sa vise od 4000 o/min (uzas)- jos gore nego kod malog Yarisa

Servisnu podrsku kao da je i nema.

Zasto bi to bila dobra i racionalna kupovina uopste, a pogotovo u Srbiji?

Kada bi vec neko zeleo automobil u CROSS COUNTRY verziji, postoji niz automobila boljih i lepsih, od ovog kineskog Forda.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 06:13 - pre 134 meseci
Ne razumem kako mozes ulaziti u ovoj temi u tudji dzep,verovatno mislis na svoj,kada kazes
ima 2500ccm.60k registracija.Zena mi nekad potrosi mesecno za dzidzbidze.
A ovo sto pricas za forda,da je kineski,najbolje govori slika ADAKOVOG vozila.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 09:15 - pre 134 meseci
Zena moze da potrosi mnogo vise od toga, sto naravno ne znaci da je to nekakv podatak koji treba da formira dobru kupovinu vozila u C segmentu.

Ne ulazim u to sta pokazuje i da li uopste nesto pokazuje ADACova fotografija, ali nemacke i nase statistike po pitanju ispravnosti vozila ne treba porediti.

Izabrati automobil u C segmentu koji nema normalan servis u Srbiji je blago receno najgluplje sto se moze uciniti.


P,S. Ja ne znam o kakvim vi autima pricate na parkinaima, ali znam nesto drugo. Svaki put kada prolazim kroz Beograd nagledam se nevidjenih krseva. Neudaren automobil skoro je nemoguce pronaci, a onako sacometrijski, prosek starosti je izmedju 10 i 20 godina.

Najbolje da se za ovakve informacije obratite tehnickim pregledima gde ce vam samo potvrditi ovo sto se vidi na ulicama.

Citat:
Stojanović dodaje da je "poređenja radi, u Sloveniji koja ima četiri puta manje stanovnika prodato duplo više automobila nego kod nas. Što se tiče broja vozila po glavi stanovnika, tu zaostajemo za svetom 20 godina, a i prosečna starost automobila u Srbiji je oko 15 godina".



Sceka zivi u kraju gde je prosecna staros automobila manja nego sto je u Svajcarskoj
Dobro je da znamo da i tako nesto postoji u Beogradu



edit: slova

P.S.2

Ja nisam nista rekao za Forda. Rekao sam za kineskog Forda koga treba platiti kao da kupujete normalan automobil.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 04.03.2013. u 10:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 10:10 - pre 134 meseci
Nema veze da su i 10 god stari. Jos je moja buba medju najstarijima na parkingu, sa punih 13 godina.

Ne mogu se videti ni Golfovi cetvorke, tako lako, mada ih ima znacajno vise od novijih generacija.

Jednostavno ne bacaju ljudi pare, opekli se masno, i ne zele glavobolje. Ako vec i kupuju polovnjaka, gledaju da su delovi jeftini i da se manje kvare, pa i da ustede na obaveznim servisima. A ko kupuje novo, golf mu je na poslednjem mestu, potpuno opravdano.

I o kakvim brzinama GTI je se prica, kada se za manje pare moze uzeti neki RS, brzi, jaci(to smo valjda apsolvirali, ko voli adrenalin i ima 25k€)..a sto se nosivosti tice, to su domaci poljoprivrednici vec (raz)otkrili, Merive i Fiate..znacajno prostraniji, istina ruzniji, ali ko te pita za lepotu kada se ide do njive ili pijace...

I da golf "greda" mozda nema neku vecu nosivost? I cemu bi sluzila, za cement?

U gradu se zna sta se trpa u gepek, koferi i paketi iz Megamarketa, a za to je 400kg nosivosti i previse. Kome treba vise, pazaruje dzipce ili L300(kojeg sam istina prvo u Vojvodini video)

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 11:54 - pre 134 meseci
rs jeste brži i bolji za stazu al je zato mnogo lošiji za svakodnevni život i valjda smo i to do sad apsolvirali(kao i hiljade drugih auto testera). Poenta je u kompromisu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 12:35 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: ...
Izabrati automobil u C segmentu koji nema normalan servis u Srbiji je blago receno najgluplje sto se moze uciniti.


P,S. Ja ne znam o kakvim vi autima pricate na parkinaima, ali znam nesto drugo. Svaki put kada prolazim kroz Beograd nagledam se nevidjenih krseva. Neudaren automobil skoro je nemoguce pronaci, a onako sacometrijski, prosek starosti je izmedju 10 i 20 godina.

Najbolje da se za ovakve informacije obratite tehnickim pregledima gde ce vam samo potvrditi ovo sto se vidi na ulicama.




Sceka zivi u kraju gde je prosecna staros automobila manja nego sto je u Svajcarskoj :D
Dobro je da znamo da i tako nesto postoji u Beogradu
...

Sta znaci "normalan servis"? Prica se o najboljoj kupovini (ma sta to znacilo?!) novog automobila. Kupiti nov automobil za koji postoji ovlasceni servis u gradu u kom se zivi - "najgluplja stvar sto se moze uciniti"? Potpuno netacno. To sto ce sad neko oplesti drvlje i kamenje na ovlascene servise i servise uopste nije ni tema a nema ni potrebe za tim jer je daleko bitnije da postoji ovlasceni servis od bilo cega drugog. Sporadicni slucajevi za koje citamo u medijima ili gledamo klipove na YT ili na TV-u su samo to, sporadicni slucajevi i nista drugo.

P,S. - To i jeste problem, ne zivis u Beogradu i stvaras misljenje na bazi nekoliko prolaza kroz grad i to treba da bude merilo cega? Grada, saobracaja, stanja na putevima/ulicama, stanja "voznog parka" grada...? :) Kao kad bih ja prosao kroz neki mali gradic u kome ima jedna glavna i nekoliko sporednih ulica, sa nekoliko semafora, i primetim nekoliko krseva onako u prolazu. I nakon toga pricam kako u tom mestu sve krs do krsa, uzas zivi! Pa na sta bi to licilo osim da sam glup k'o noc! Ja bih sebe tako gledao da tako nesto bude i da tako nesto kazem.

Ne znam kakva je prosecna starost automobila u svajcarskoj (i ne zanima me, da budem iskren, jer ne zivim tamo pa mi je sve jedno) ali je tako u mom kraju. Do pre desetak godina sam ziveo tri stanice blize centru grada, u kući, i tamo je bila drugacija situacija. U mom delu ulice (od Diplomatskog Naselja pa do Zarkovacke) svi su menjali vozila na dve ili maksimalno cetiri godine. Mladji (dvadesetak godina...) nisu jer je bilo bitno da su IN i da imaju automobil koji je u trendu pa bio nov ili polovan, nebitno. Ostali samo novo vozilo koje se redovno menja , neko na dve a neko na cetiri godine. Eto, sad i to znas da postoji u Beogradu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 15:26 - pre 134 meseci
http://www.b92.net/automobili/...13&mm=03&nav_id=692111

I opet taj Golf...

A kod nas???

http://www.vrelegume.rs/vesti/...tomobil-godine-u-srbiji-izbor/

Stvarno ništa ne znamo...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 15:40 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Svaki put kada prolazim kroz Beograd nagledam se nevidjenih krseva. Neudaren automobil skoro je nemoguce pronaci, a onako sacometrijski, prosek starosti je izmedju 10 i 20 godina.

Ovde nastaje ozbiljna dilema. Kome verovati? Zaretu koji je stekao utisak na osnovu toga sto sa vremena na vreme prodje kroz Beograd, ili nekome ko zivi, radi i vozi svakodnevno u Beogradu?

BTW da smo malo dokoniji mogli bi islikati ovde npr 20ak novih i nenalupanih vozila vozila (onako sacometrijski) za ne vise od nekoliko minuta truda
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 15:55 - pre 134 meseci
Kako se novinari bore protiv realnosti.

Zanimljiv je citat(pa cemo primetiti ko sta zna)

Citat:
Volkswagen Golf je, uz Renault Clio, tek drugi model koji je dvaput osvajao priznanje za evropski Automobil godine. Prethodno je istom titulom nagrađen Golf treće generacije, 1992. godine.


Svi znamo kakav je "uspeh" doziveo doticni Golf 3, nakon titule, 1992(i kada jos nije dostigao ni kvalitet ni upotrebljivost ranije spomenutih "osvajaca sveta", Corole i Lancera) godine, i za koji se zaista moze reci da je znacajn napredak u odnosu na golfa 2, moguce od pritiskom sa istoka. A pritisak je bio velik i neodbranjiv, jedino je administracija mogla da pomogne, ukljucujuci i novinare.
Pogotovo sto je G4 koncepcija vec bila na radnom stolu, ali za doticnu zenevsku prezentaciju, neophodna je bila i neka serija, cini mi se bar 20000 vozila.

Uz promene u dizajnu, G3 je raskrstio sa "legendarnim" motorima, koji su se nalazili u G2.

Ali da je bio auto godine, sa skromnom opremom i visokom cenom, to je bio pre veliki popust u kriterijumima, i bodrenje satrapa(koji se uvek trudio da kupcu pruzi sto manje za sto vise para).

I sada, posto Clio ima "dve krune", hajde na silu da udelimo jos jednu golfu, inace ce Merkelova da preispita kreditne linije

Poz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 17:23 - pre 134 meseci
Zaista je neverovatno dokle može da ode priča u ovoj temi...O svemu se priča a najmanje u autima C segmenta....

Odgovoriću na Šćekin post ali to važi ne samo za njega, nego i za druge koji i dalje razvodnjavaju temu i ubijaju ono što vredi u njoj.
Citat:
Sceka: Sta znaci "normalan servis"?

Onaj koji ti je blizu i koji je sposoban da u što kraćem roku odgovori na sve tvoje potrebe kao kupca. Iako i ja lično vozim ili potpuno nove ili skoro nove aute pa mi je servis trebao vrlo retko u životu, sposoban i jak servis je veoma bitna stvar koja može da opredeli kupovinu.

Citat:
Sceka: Prica se o najboljoj kupovini (ma sta to znacilo?!)

Znači, ne znaš šta znači najbolja kupovina, ali zato po ko zna koji put ponavaljaš u kom kraju živiš, ko su ti komšije i slične besmislice koje su za ovu temu potpuno irelevantne?! Neće to tako ići...

Najbolja kupovina je što bolji auto za što manje para, to je ovde tema i svakoj drugoj priči koja ne ide u tom smeru ovde nije mesto.

Dalje, pogledaj dobro šta je napisano:
Citat:
Zarko Silic:

Izabrati automobil u C segmentu koji nema normalan servis u Srbiji je blago receno najgluplje sto se moze uciniti.

A sada pogledaj kako si ti to citirao i šta si na taj tvoj "citat" odgovorio:
Citat:
Sceka:
Kupiti nov automobil za koji postoji ovlasceni servis u gradu u kom se zivi - "najgluplja stvar sto se moze uciniti"? Potpuno netacno. To sto ce sad neko oplesti drvlje i kamenje na ovlascene servise i servise uopste nije ni tema a nema ni potrebe za tim jer je daleko bitnije da postoji ovlasceni servis od bilo cega drugog.

Ovakve zamene teza i ovolike besmislice ne vredi ni komentarisati i ubuduće će biti brisane.

Dalje,
Citat:

To i jeste problem, ne zivis u Beogradu i stvaras misljenje na bazi nekoliko prolaza kroz grad i to treba da bude merilo cega? Grada, saobracaja, stanja na putevima/ulicama, stanja "voznog parka" grada...? :) Kao kad bih ja prosao kroz neki mali gradic u kome ima jedna glavna i nekoliko sporednih ulica, sa nekoliko semafora, i primetim nekoliko krseva onako u prolazu. I nakon toga pricam kako u tom mestu sve krs do krsa, uzas zivi! Pa na sta bi to licilo osim da sam glup k'o noc! Ja bih sebe tako gledao da tako nesto bude i da tako nesto kazem.

Ovo je još jedan totalno besmisleni off-topic. Ja sam recimo mnogo veći Beograđanin od vas koji se time busate u prsa pa to niti sam nekada pomenuo, niti je to uopšte bitno za bilo šta na ovoj temi, a i na ES-u uopšte.

Citat:
Do pre desetak godina sam ziveo tri stanice blize centru grada, u kući, i tamo je bila drugacija situacija. U mom delu ulice (od Diplomatskog Naselja pa do Zarkovacke)

Ovako nešto si rekao već ko zna koliko puta i to je takođe apsolutno irelevatno. A irelevantno je i zbog toga što se ES čita u mnogo zemalja i kontinenata i informacija u kojoj ulici ti živiš ili si živeo predstavlja apsolutno nepoželjni šum naročito na ovoj, najvećoj i najstručnijoj temi na ES-u uopšte.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 17:53 - pre 134 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic
Odgovoriću na Šćekin post ali to važi ne samo za njega, nego i za druge koji i dalje razvodnjavaju temu i ubijaju ono što vredi u njoj.

Ova tema je davno postala reper za premeravanje "duzine". O vrednosti supstance teme govora nema.


Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ja sam recimo mnogo veći Beograđanin od vas koji se time busate u prsa pa to niti sam nekada pomenuo, niti je to uopšte bitno za bilo šta na ovoj temi, a i na ES-u uopšte.

Ako Zaretu neko krajnje razumno ukaze na to da pouzdanu sliku o vozilima u BG-u ne moze steci na osnovu mestimicnih prolazaka kroz grad, te da je svakako merodavnije misljenje nekoga ko tu zivi, pa zbog toga BG saobracaj i vozila koja ucestvuju u njemu gleda svaki bogovetni dan, onda tu niceg loseg nema. Sa druge strane sam deo mod tima to preokrene na poredjenje po intenzitetu Beogradjanstine. Ko je onda tu za kritiku?

Sem toga kad si vec sam naceo koji je to kriterijum po kom je neko veci ili manji Beogradjanin, te sta to uopste i znaci?
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 18:37 - pre 134 meseci
Mislim da je to sa primecivanjem auta kao sa zenama, lepe i one koje ti se dopadaju primetis i zapamtis dok one ruzne i nikakve uopste ne registrujes u vidokrugu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 18:54 - pre 134 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Citat:
Sceka: Prica se o najboljoj kupovini (ma sta to znacilo?!)

Znači, ne znaš šta znači najbolja kupovina, ali zato po ko zna koji put ...

Najbolja kupovina je što bolji auto za što manje para, to je ovde tema i svakoj drugoj priči koja ne ide u tom smeru ovde nije mesto.




A gdje pise da treba potrositi sto manje para?
Ovo nije prvi put, da na demagoski nacin pricas ovo isto... Ovo sto si rekao je najbolja kupovina samo iz tvog ugla gledanja i nikako drugacije...
Razlog za takvo misljenje je vjerovatno nedostatak novca... Sam si rekao da bi za tebe nabolja kupovina bila golf gti ali sada je to nesto drugo jer ti smatras da je neko trece vozilo preskupo?!?! Ove tvoje tvrdnje koje su citirane na prethodnoj strani takodje je 4-5 auta preskupo i to je bio argument protiv kupovine... A3, golf, bmw1, astra... Prije neki dan ti je kvatro pogon na audiju bio mana pa rece: "ako nema drugih mana osim tog kvatro pogona treba ga uzeti u razmatranje"... btw, to je pogon koji je proslavio fabriku i za 30 godina od pocetka quattro pogona audi je pravio prigodne svecanosti i velicao to sa pravom...

Jednostavno nisi u pravu jer stvari gledas iz svog ugla i drugima na veoma neuvidjavan nacin nameces svoje misljenje kao jedino ispravno...
Ne moze ti se izgleda ovo objasniti bez slicne retorike koju i ti upotrebljavas...
Je li po tebi dobra kupovina neki audi S3 ili jos bolje RS3? I zasto nije jer je po meni to odlicna kupovina...
U pravu je Sceka ovdje kad kaze "ma sta to znacilo?!"...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 04.03.2013. u 20:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 19:31 - pre 134 meseci
@pri3rak

Tebi sam vec reko da se pre ukljucenja u bilo kakvu diskusiju, prethodno informises.

Kao i u slucaju "Dekra" tako sad i ovde demstriras neznanje u koriscenju googla, a to je tako jednostavno.





Vazi i za sve ostale ucesnike u diskusiji.

Ako je u Beogradu zastupljeno 50% svih vozila u Srbiji nije tesko izracunati o kakvom procentu starosti je rec i ne postoji potreba za naginjanjem kroz prozor da bi se saznala starosna struktura voznog parka.


@Nocni,
izbor najbolje kupovine u C segmentu svakako jeste skup kompromisa. Stvar je u tome sto je citava tema zamisljena tako da je akcenat na tim komromisima prosecan srednje velik i prihvatljiv automobil porodicnog karaktera.

RS, GTI, BMW1 u jacim verzijama, ne spadaju u ovu kategoriju vozila mada su po svojim dimenzijama tu. Upravo je zbog toga u prvobitnoj verziji naslova teme bio postavljen cenovni limit od 20.000 eura.

Ovaj limit je uklonjen, ali ne zbog toga da bi se temi promenio smisao vec zbog toga sto su se u poslenje 4 godine znacajno promenule cene.





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 04.03.2013. u 20:56 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 19:36 - pre 134 meseci
Zare po pravilu imas bujnu mastu , nekakvo znanje i potpuno pogrseno rezonovanje. Evo sad bas ovim postom si demonstrirao to. Lepo je sto je prosecna starost vozila u Srbiji kao sa grafika, ali Srbija nije isto sto i Beograd, a ni sva registrovana vozila u Beogradu ne ucestvuju cesto u saobracaju.Evo lepo kod mene svakog dana ~pola parkinga ode, ~pola redovno stoji. E sad ako si ti prolazeci kroz BG meracio kola po parkinzima, i ostao ziv u saobracaju, onda se izvinjavam.

Sem toga sa grafika i iz cinjenice da je 50% registrovanih vozila u BG-u opet neces pouzdano zakljuciti nista bez neke ozbiljnije statistike Naravno kod tebe to nije problem, ti redovno izneses stav, pa uobilicis realnost da taj stav podrzi

Tu i tamo potpuno nevezano za es imam priliku da uzivo slusam ljude kako primecuju da se drtine (ona vozila od 10, 11 godina pa navise) primetnije javljaju po obodu BG-a i van ... Nekako je to i moj utisak.


Sorry.

P.S Kao i u slucaju dekra, pises jedno (opseg do 150kkm), kacis sliku drugog (50-100kkm) izvlacis zakljucke treceg (pouzdanost izmedju 2 i 3 godine) . Zurka!


P.P.S. "ostao si mi duzan" objasnjenja za ono konfigurisanje trekking bicikle


[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 04.03.2013. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 19:50 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic:


@Nocni,
izbor najbolje kupovine u C segmentu svakako jeste skup kompromisa. Stvar je u tome sto je citava tema zamisljena tako da je akcenat na tim komromisima prosecan srednje velik i prihvatljiv automol porodicnog karaktera.

RS, GTI, BMW1 u jacim verzijama, ne spadaju u ovu kategoriju vozila mada su po svojim dimenzijama tu.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 04.03.2013. u 20:42 GMT+1]


Ne spadaju... ali covjek prvo pokusava da nam predstavi nekog huyndaia ili kiu kao ono sto je najbolje kupiti, prvo jer je njegov kum to ugrabio da kupi a posle zato sto je jeftin i nudi nesto opreme za nesto $$$...
Meni se taj pristup jednostavno ne dopada... ako cemo sa tehnicke strane da gledamo sta je najbolje, onda moramo prvo odluciti koji su nam kriterijumi jer u protivnom, ako se ne gleda kvalitet, kvarovi ili sama voznja, svima ce biti najbolji neki kineski auto sa najvecim spiskom opreme...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina04.03.2013. u 20:01 - pre 134 meseci
@pri3rak

A sta tu nije jasno?

Statistika obuhvata to sto obuhvata. Ne moze obuhvatati 150.000 km ako je tip vozila relativno nov. Za srarija postoje sva 3 slucaja.

Mnogo postenije bi bilo da priznas da za Dekru nisi nikada cuo dok to nisi procitao ovde na ESu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1611956 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.