Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625757 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 14:41 - pre 135 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
@vladd

ne smeta meni tvoj odnos prema VW, ono sto mi je zasmetalo sto niko ne napise sta ima bolje za te pare. Tipa za 15 000 najbolje je kupiti to....., za 20 000 najboje je uzeti to...., za 25 000 je to..., da ne nabrajam.

To niko ne moze da kaze. Onaj ko tvrdi da je neki auto bolji od drugog ustvari namece svoje misljenje. A "misljenje je kao doope, svako ga ima".

Sve je to individualna stvar. Nekome je najvaznije da auto ima 15mil. ks, da ide 600km/h, nekome je na prvom mestu bezbednost, nekome izgled, itd.

Recimo, za mene je najbolji auto onaj koji ce me bezbedno i sigurno prebaciti tamo gde zelim, koji cu sa zadovoljstvom moci da pogledam na parkingu i u kojem cu se prijatno osecati.

A i sam pojam lepote je individualan. Npr. meni je onaj stari i30 bio prava nakaza onako secen pozadi, dok, ovaj novi je jedan od lepsih u klasi, Golf mi je bio i ostao potpuno bezlican, onu staru Oktaviju nikada ne bih uzeo zbog ruznih stopaljki, ova nova zaista lici na nesto...

Tako da...ono "najbolji", toga jednostavno nema.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 15:13 - pre 135 meseci
Grammar Nazi happy! :)

Ja potpuno mogu da razumem Zareta zasto je okacio dva laptopa i u stvari napravio trik da mu neko kaze kako to ne moze da se poredi, skidam kapu. :)

Ja mogu da objasnim nekom ko ne vidi razliku zasto je jedan bolji od drugog. Zare moze da objasni zasto je Golf GTI bolji od XYZ. Ali ja ne mogu da vidim razlog placanja 5k+ eura za laptop kao sto ne mogu da vidim razlog placanja 40k+ za Golf GTI.

Automobili prvenstveno sluze svrsi. Pa da postavim jedno pitanje :)

Golf GTI je?
a) Gradski auto
b) Trkacki auto
c) Auto za tegljenje
d) Sve gore navedeno

[Ovu poruku je menjao Branko Santo dana 07.03.2013. u 16:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 15:33 - pre 135 meseci
Citat:
adzo_ovo poredjenje je kao da si poredio ficu i mercedes i kazes da oba auta imaju 4 tocka a nikakve veze medju njima osim sto su oba auti)


Kako za koga.

Neko razlikuje laptopove samo po boji poklopca

Poredjenje jeste ekvivalentno jer i jedan i drugi laptop imaju "slicnu" plastiku a razlika u ceni je 20 puta? Da li je to normalno? Pitao bi neko.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 16:13 - pre 135 meseci
Nisu kompjuteri nikako dobar primer za poredjenje sa auto industrijom.

Skoro sam nasao neke papire iz 90-ih, gde je stoni racunar sa 80286 procesorom i 32MB rama kostao 2500 dolara..ili nesto vise maraka..

Sada su hiljadu puta bolji i brzi...za iste pare.

Tako i laptop. Iza bolje plastike krije se bolji procesor, ali i dalje svako bira prema svojim afinitetima, kao i auto.

U sustini, zna se sta je Golf, samo sto to neki ne zele da priznaju. Nije bez razloga, pre neki dan upucan narko diler, u Golfu, a pucac u Audiju....to ima neku cenu.

Golf je prerastao vise u trendset vozilo, i jedino u toj sferi moze da trazi opravdanje.

Dobro, mogu da se uguraju dve bicikle u teretni deo, ali cemu onda 200ks, ili 150? Cemu onda 220 km/h, kada su i najludja ogranicenja na 120?
Cemu "multipraktik", koji u jednom rezimu (kojeg retko ko aplicira) trosi 5 litara sa motorom od skoro 2000 kubika, a dok razvija konjazu, prebacuje 12litara "na jedan"?

Znaci..za "posebne" kupce, kojima nije bas samo "prevoz" imperativ, a ni lepota, a ni jeftino odrzavanje.

Pa je stoga jako tesko striktno ODLUCITI sta je BOLJE, posto je vozilo vise javni odraz vlasnika, nego sto je upotrebljiva sprava.

Znaci, sa nekim modelima, VW salje poruku "arogancije", a vlasnik je tu da odluci da li je ta poruka dominantna za njega.

I to je jedan od smislenih nacina da se obkasnjava parcijalni "fenomen" golfa, koji uz "aroganciju" VW-a nudi i stanovit kvalitet, ali za previse arogantnu cenu. I sluzi kao prenosilac poruke bahato bogatih..kroz placanje cene doticnih..

Elem, postoje i detalji na tom vozilu, koi nesumnjivo privlace, tipa motora i menjaca(i kod nekih modela trap i donji postroj), i velika je steta sto te dobre osobine nisu bolje upakovane u vozilo, odnosno kod nekih i jesu, ali to nije Golf iz palete VW-a.

Golf moze da privuce nekim svojim detaljima, cak mogu da razumem i sterilni kokpit kao magnet za nekoga, ali je sve to prihvatljivo samo u varijanti polovnog vozila, koje se padom cene(iako malim) vise priblizilo kupcu, da ne kazem smanjilo bahatost cene. A vozilo je i dalje u solidnoj kondiciji..grubo receno, cena je na 60% pocetne, recimo, a kondicija na 85-90%..u odnosu na nov auto..

Sta je "bolje", to svako treba da se zapita i uklopi prema sebi i svojim afinitetima, u raznim fazama zivota(i ja kada sam imao 30-ak godina vozio sam golfa2, koji je znatno bio bolji od prethodne skode 110), i prema razlicitim mogucnostima doticnih faza.

Mi ovde pokusavamo da pojasnimo tehniku, konstrukcije, stremljenja auto industrije, probleme i radosti, a finalni zakljucak ce svako prema sebi da kreira, ponajbolje, i naravno, bez "nametanja" misljenja.

Zato je i nesuvislo, donositi nekakvu presudu koje je vozilo najpovoljnije, recimo u C segmentu, pogotovo sto tema traje, prevazisla je i krizu, cene su globalno posustale(osim kod Golfa GTI, kojem su skocile, bez promene kvaliteta na bolje), i pojavljuju se novi modeli, trendovi, namecu se drugacije navike, ..a i mi polako postajemo sve stariji...

Poz


 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 16:15 - pre 135 meseci
Citat:
Zarko Silic: Kako za koga.

Neko razlikuje laptopove samo po boji poklopca

Poredjenje jeste ekvivalentno jer i jedan i drugi laptop imaju "slicnu" plastiku a razlika u ceni je 20 puta? Da li je to normalno? Pitao bi neko.


Ako idemo tom logikom da neko razlikuje laptopove tako,onda je kineski chery slican golfu GTI imaju "slicne" plastike a unutra je dva neba i 3 zemlje razlike


Bolje poredjenje bi bilo nasa Florida od par hiljada eura i Najskuplji Golf GTI. Slicno izgledaju,imaju 4 tocka,vrata,volan... i oba zavrsvaju slican posao,kao ona dva laptopa


Citat:
posto je vozilo vise javni odraz vlasnika, nego sto je upotrebljiva sprava


Sa ovim se slazem.
Jedino u toj jednacini treba dodati finansije,i onda se opet dolazi do "X" segment - najbolja kupovina
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 16:22 - pre 135 meseci
Ovakav stof i dezen na sedistima ne zasluzuje ni 20.000 evra a kamoli preko 30.000. Izgleda veoma kicerski, a mogli su, ako su hteli, da vrate i onaj grozni karirani stof iz serije Mk 1. Ili barem da promene dizajn sedista ako nista drugo :)






 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 18:51 - pre 135 meseci
vladd svaka cast za post o golfu, ubo si ga pravo u centar :) al to ti je cena potrosackog drustva.. samo je zarada bitna.. surovi kapitalizam (ako nista drugo kod svaba je od kako je izmisljen auto)
Jedino to sto kazes da je auto za bogate, to je malo glupo, gledajuci sa strane jadnog srbina jeste, ali gledajuci sa strane prosecnog nemca i nije.
Kod nas, zahvaljujuci dobroj nam i lepoj drzavi, narkodileri i ostali mlate pare na svakom cosku bez dana radnog staza i kupuju sta im se kupuje.. po ovome svaki auto u koji sedne diler je arogantan i trendseter i nije za normalnog coveka.. pa ja sam vozio i audija i bmw i vw i svi su bili crni, a niti sam arogantan, niti sam neki seter, niti dilujem nesto i muljam... neko voli auto zbog izgleda, neko zbog voznje, nekog ne interesuje nista, samo da ide...

Golf jeste skup kao nov i udaraju svabe po dzepu gde god stignu, na opremi i na delovima i na svemu, ali kad se podvuce crta to je par hiljada razlike u odnosu na ostale.. a ja mislim da su taman toliko i bolji.. imas skodu koja je u klasi sa ostalima i po ceni i po kvalitetu, pa ko voli nek izvoli...

aaaa cozmo ovo sto su tebi karirana sedista u gti u kicerska to je posebna prica...
ljudi prave i prodaju karirana sedista 30 godina.. i tebi je sad to kicersko... pa po tome se gti i razlikuje od ostalih.. od kako je napravljen isti je. najbolji.





 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 19:11 - pre 135 meseci
I meni su karirana sedista izuzetno RUZNA.
Malo mi je smesno u GTI-u da stave ovu saru. Nek pogledaju malo kod konkurencije kako to ide,ovako je smesno,bar meni i nekolicini
Mozda treba uz karirana sedista da "ugrade" i dve plisane kocke za yamb da vise sa retrovizora
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 19:47 - pre 135 meseci
Ma karirano je bas cool, ima smek i fazon i lepo se uklapa sa komlpet enterijerom i filozofijom crvenih linija.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 20:18 - pre 135 meseci
ima i sporet prekidac,ahahaa
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 20:25 - pre 135 meseci
Citat:
KrkaCiC: I meni su karirana sedista izuzetno RUZNA.
Malo mi je smesno u GTI-u da stave ovu saru. Nek pogledaju malo kod konkurencije kako to ide,ovako je smesno,bar meni i nekolicini :)

Ta karirana sedista i sporet prekidac su stvar tradicije, isto kao prepoznatljivi toyotin digitalni sat koji ce nepromenjen stavljati i u narednom veku.
Meni je to OK!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 20:36 - pre 135 meseci
moram priznati da se i meni sviđaju karirana sedišta iako nisam nikakav fan Germana
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 20:40 - pre 135 meseci
Citat:
KrkaCiC:Ako idemo tom logikom da neko razlikuje laptopove tako,onda je kineski chery slican golfu GTI imaju "slicne" plastike a unutra je dva neba i 3 zemlje razlike


Naravno, ali ja nisam taj.

Ja odlicno razlikujem i laptopove i automobile.

Ne znam samo ko bi onda to mogao biti?


Razlike postoje i one se moraju platiti. Isto tako, naravno, platice ih onaj koji vidi tu razliku i kome su one bitne.




------------------------------------------

Citat:
KrkaCiC:Nek pogledaju malo kod konkurencije kako to ide


Odgovor je prost:

Kod konkurencije to ide nikako. Golf GTI nije nikad ni imao konkurenciju.

Danas pogotovo.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 20:55 - pre 135 meseci
haha gledate drzavni posao :)
https://www.youtube.com/watch?v=YIadx-j-niw

bosanska azbuka pocinje sa FAU zavrsava se s V :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 12:33 - pre 135 meseci
Citat:
Zarko Silic: Odgovor je prost:

Kod konkurencije to ide nikako. Golf GTI nije nikad ni imao konkurenciju.

Danas pogotovo.



I sta sad?

Kada je sve kristalno jasno

Bahato... bahato...

Naravno da golf GTI nikada nije imao konkurenciju, boze pa samo VW pravi golfa GTI i niko drugi..

Ko bi jos smeo da pravi golfa GTI, i da bude golf gti..niko naravno.

Zato drugi prave automobile koje koriste razni korisnici, uglavnom u okvirima opste kulture. Zadovoljenje licnih inspiracija pruzaju vrlo diskretno.

Prave se snazniji, bolji, brzi i jeftiniji automobili, od Mustanga pa na dalje, razne sportske ili elegantne verzije vozila, pogotovo u zoni 30-45000 evra.

Ali TO nije TO. Ko vozi golfa GTI on "salje poruku" Da ga ne zanima sto nema vise od 220ks, da ga ne zanima sto je skoro duplo preplacen, da ga ne zanima sareni enterijer i plastike po kabini..zanima ga samo niklovan znak i mogucnost da "radi sta hoce" a ponajvise i "kad hoce... da nece"

Mislim, po onoj narodnoj: "e sad necu ni kako ja hocu"



Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 13:28 - pre 135 meseci
You're losing it...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 16:02 - pre 135 meseci
Citat:
Deo GTI paketa će između ostalog činiti i atraktivniji eksterijer (uključujući i karakteristični saćasti prednji gril sa crvenom linijom), hromirane izduvne cevi, crvena kočiona klešta, alu točkovi od 17 inča sa gumama 225/45, modifikovano ogibljenje (auto je niži za 15 mm) i sportska unutrašnjost (GTI volan prošiven crvenim koncem, sportska sedišta sa karakterističnim dezenom...)...

Prodaja Golfa VII GTI će početi u maju ove godine, i to po ceni od 28.350 evra u Nemačkoj za bazni model.


Mislim da vredi svaku paru

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 16:53 - pre 135 meseci
Citat:
vladd: Mislim da vredi svaku paru

Poz


Toliko kosta i onaj kineski Ford, automobil za jednokratnu upotrebu

Pa nek onaj ko namerava izdvojiti ovu sumu novca razmisli, da li ce kupiti svetski automobil koji vecno traje, ili automobil za jednokratnu upotrebu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 19:46 - pre 135 meseci
Citat:
vladd:
Citat:

Prodaja Golfa VII GTI će početi u maju ove godine, i to po ceni od 28.350 evra u Nemačkoj za bazni model.


Mislim da vredi svaku paru:D

Poz


Pa kako da ne vredi... to uopste nije skupo ... Audi A3 1.4 TSI 122KS je otprilike ta cifra.


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina08.03.2013. u 19:50 - pre 135 meseci
Traje vecno malo sutra, narocito sa plasticnom pumpom..

No nije ni bitan. Sustinski.

Indikativno je da su i novinari shvatili, da nije vazan trap, nije vazan LS Diferencijal koji olaksava upravljanje, nije vazna tehnika( gotovo je nemogce naci 2013 GTI sa podignutom haubom..posto su bitnije sljokice...), bitan je znakic, sace na masci, crveni konac, sedista od tartana..kajle i dzidza bidze..nije vazno ni da je trajan, za par godina stize generacija 8... ili bar restajling..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625757 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.