Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625980 | Odgovora: 5969 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina05.03.2013. u 16:48 - pre 135 meseci
Pa nekako "racunam" da smo prilicno "normalni"

Onako..ne provetravamo dvorce, ne menjamo svaki cas poslugu, moze fajv o klok ti, ali ne i obavezno jahanje dorata po livadama

Poz
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina05.03.2013. u 17:30 - pre 135 meseci
Zare da casti u zenevi izabran auto za 2013 god i to je GOLF 7.

http://www.20min.ch/ro/life/auto/story/27065905
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina05.03.2013. u 20:49 - pre 135 meseci
Vec je bilo, kao vest, pre jedan dan i dve stranice...i NIJE castio

Poz
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina05.03.2013. u 21:31 - pre 135 meseci
Dobro, svetsko priznanje, salon u Zenevi... Golf je na to vec navikao
Nego, mnogo je vece priznanje sto SVA TROJICA ES moderatora voze Golf, ili jednu njegovu karoserijsku verziju
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 10:05 - pre 135 meseci
Ali je 33,3% krajnje nezadovoljno.

I to bas zbog "golf" detalja, ono sto nije "golf" to je prihvatljivo

Zato i znam o cemu govorim.. Nece mene varati potplaceni novinari ili ljubitelji "zestokih" momaka, kako je VW simbol simbol kvaliteta.

Simbol za simbol, a kvalitet vise ne stanuje kod VW-a. Sada su podstanari zakidanje na opremi, plastike, reciklirani materijali, tehnicki problemi i usteda u proizvodnji..

Poz
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 14:39 - pre 135 meseci
@vladd

ja stvarno ne razumem, to stalno ponavljanje nema kvaliteta u VW ili novinari su potplaceni. Dajte neki primer dobre kupovine sa argumentima. A ne tipa A AMG i GT86. Ja sam kupac automobila zato i posecujem ovu temu, sad da li cu kupiti nov ili auto star 1-2 god to zavisi od prilike. Napisite neke argumente zasto je nesto bolja kupovina, da li sa estecke strana ili sa tehnicke, kakvog je kvaliteta unutrasnjost unutrasnjost sam dozivljaj kad sednes u auto,... Ovo sam mislio na sve
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
87.253.75.*



+45 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 15:12 - pre 135 meseci
"ja stvarno ne razumem, to stalno ponavljanje nema kvaliteta u VW ili novinari su potplaceni"

Ludo je pricati da u VW vozilima nema kvaliteta ili da su losa, to su neki pojedinacni slucajevi kome se ne svidja taj znak , jedino ima je cena malo veca. Ali ono sto je sigurno da VECINA, ne i svi novinari, pa cak i novinarske kuce su nastrojene pojedinim markama automobila, zavisno od kojih imaju najvise koristi.

Tu i tamo nekada bude realnih tekstova koji su manje bitni... pa uzmite samo za primer nase casopise o automobilima, ne znam da li je negde spominjato ali ako uzmete SAT videcete super reportaze o skoro svakom testiranom automobilu , uporedjuju tamo neke srednje marke automobila sa audijem , bmw ili mercedesom. A nije tajna da za objavu reportaze u emisiji potrebno je da im posudis auto 6 meseci da placas troskove odrzavanja, posle toga napisu reportazu u casopisu o tom autu da ni sam prodavac ne bi znao tako da ga isfali. Ok je da se da auto da bi se probao i videle karakteristike ali treba biti realan, mada i njih razumem jer i oni od toga zive. Dok na primer u SAT-u skoro nikada nista nema o Audiju osim malih tekstova, u vrelim gumama obrnuto, stalno reportaze o velikoj trojci. Verovatno sve zavisi ko ima kakve odnose sa ovlascenim distributerima pa tako i vrsi reportaze... i nemam nista protiv toga da pisu ako hoce samo o jednom modelu, i o njihovom znanju o automobilima(posebno umecem govora i hvalospeva) , ali pre cu verovati na forumu ko sta napise iz licnog iskustva nego novinarima.

Sto se tice auta, u tom rangu za mene je Opel Insignia nekako najbolji izbor, e sad, ukusi su razliciti, to svi znamo.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 15:35 - pre 135 meseci
Ja posto radim u medijskoj kuci (velikoj) znam kakav je marketing VW-a, u negativnom smislu. Znam cime se sluze.

Niko ne kaze da VW nije kvalitetan brend. Problem je samo sto to nije taj kvalitet kojim ga predstavljaju. Vise ga namecu :)

To je sustina problema.

A kad se zakopa dublje, pogotovo u cenovnu politiku, svasta izlazi na videlo.

Recimo cena kabrioleta koja ce dostizati "tricavih" 45.000 evra dok je najavljeno da FT86 ce biti slicne cene kao i GT86, dakle ne preko 35.000 evra u najjacoj verziji.

Jasno je kao dan koji ce se prodati u vise primeraka na ciljanom trzistu kabrioleta (USA, Azija, Australija). U Evropi te cifre nece biti bitne za celokupni procenat prodaje.

Kada bi sadasnji kvalitet pratila i realna cena (a ne ono 14.500 evra Golf VII a kad procitate ona sitna slova na kraju to izadje preko 20.000 evra kroz Porsche mobility), mozda bi mogli da preporucujemo konkretne VW primerke kao najbolja kupovina u odnosu cena-kvalitet.

Uostalom ovde kod nas se upravo samo to gleda, kao kompakti najprodavaniji su Skoda, Dacia... i slicno.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 15:48 - pre 135 meseci
@cozmo_im

opet se vrtimo u krug ti samo po starom tuces, niko ovde ne smatra kupovinu Golfa kabrioleta za 45k ili FT86 za 30-35k je to nisu realne kupovine, jer cim se predje granica od 30k tu je mnogo logicnija kupovina nekog BMW3 ili Audi A4. Bar ja tako mislim. Jer sam vizuelni dozivlja vozila kako spolja tako i iznutra je daleko na strani BMW I Audia.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 17:47 - pre 135 meseci
Normalan decko moze da sanja da ce jednog dana da ima golfa gti u garazi...

http://www.moto.rs/volkswagen_...automobila_u_zenevi-pc-30388.i



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 06.03.2013. u 19:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 19:44 - pre 135 meseci
Ni ja nisam nigde procitao da je neko spominjao VW kao ne kvalitetno vozilo (bilo Golf ili bilo koji drugi model). Kvalitet im je sasvim solidan, pogotovo zavrsna obrada, cena im je malo jaca ali im se to moze jer imaju druge brendove koji su jeftiniji. Meni licno Golf smeta jer ga barem ovde u Holandiji Golfove voze dve grupe ljudi: zaposleni ljudi (na leasing) kojima je firma manje / vise nametnula sta mogu da uzmu na leasing; i druga (jos gora) grupa mladjih ljudi koji ne voze nove Golfove vec jednu ili dve generacije stariju, a prepoznas ih na kilometar jer 'vise' izvaljeni izmedju 2 sedista i neizostavni kacet, ukrivo na vrh glave... :) Takodje, previse ih ima na putevima, dosadili su vise :(

Jedan simpatican podatak, u 2012 je u Holandiji 13.020 Golfova zavrsilo na otpadu (od Golfa I do VI, dakle cela gama). Ali u jednoj godini toliko... :) Mislim da to samo po sebi dovoljno govori.

Cekam da se pojavi Golf GTD (posto mi benzinac nikako ne igra ulogu). Cenim da ce biti, sa slicnim / istim paketom opreme skuplju jedno 4-6k evra od Seat Leon-a, ali ajde sacekacemo pa ce se videti. Leon je cisto poredjenja radi, sa 184 KS motorom, sa fabrickim opcijama (nista dodatno) 31k evra.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 20:10 - pre 135 meseci
Ne znam da li je i tebi firma nametnula da to mora biti novo vozilo na lizing, ali za 30k bih gledao 2,3 godine staru limuzinu premijum klase. Ukoliko je slucaj pod jedan, onda zaboravi na ovaj komentar :) Jednostavno mi je i u Austriji previse sve preko 20k za Golfa, a Austrija ne zaostaje puno sa porezima za Holandijom.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 20:48 - pre 135 meseci
Citat:
frenkijevac1:
Normalan decko moze da sanja da ce jednog dana da ima golfa gti u garazi...

http://www.moto.rs/volkswagen_...automobila_u_zenevi-pc-30388.i



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 06.03.2013. u 19:06 GMT+1]


Jel ovo znaci da normalni sanjaju a nenormalni voze GTI

Ili ispade prozivka,da normalni sanjaju Golfa a ostali koji ga ne sanjaju/gotive/voze oni nisu normalni
Licno ga ne volim,bas zbog toga sto ga ima na svakom koraku . Ne sporim kvalitet,nemac je to napravio ali ipak mu fali malo italijanskog dizajna
Iskreno sa vise od 20k evra ne bih ni razmisljao o golfu.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 21:17 - pre 135 meseci
Ne, to znaci da mi je milanovic promenio poruku i da sada zvuci totalno kontra od onoga sto sam hteo da kazem. Iskljucujem se sa ove rasprave i onako nema smisla.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.03.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Milanović je uklonio drugi deo poruke koji je trebalo nekoga da prozove, uvredi ili slično. Kada u porukama ne budeš želeo to da radiš i kada u njima budeš jasno i nedvosmisleno iskazivao šta misliš, neće ti biti korigovane.

Apropo Golfa GTI, verujem da su pažljivi posmatrači primetili da je njegov 2,0TSI motor sada prilično različit od 1,8TSI, a podsećam da su u prethodnoj generaciji to bile skoro jednake mašine sa različitim hodom klipova.

G7 GTI svojih 220-230KS razvija na veoma malih 4500 rpm(!) ostvarujući obrtni momenat od enormnih 350Nm. Zanimljivo je kako su ostvarili toliku snagu po obrtaju.

Gotovo da sam siguran da tu nije u pitanju samo veći turbopunjač, nego i određene akrobacije sa varijacijom usisa i izduva. Ali kao i uvek, stručni tehnički podaci za VW su vrlo oskudni, tako da do ovog trenutka nisam našao podatke koji bi opisali sve razlike u arhitekturi 1,8TSI i 2,0TSI. Vladd?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 12:33 - pre 135 meseci
I ja skupljam materijale i izdanja o TSI generacijama. Imam nekoliko PDF prezentacija i par strucnih clanaka, ukljucujuci i neke konferencije i probleme oko isterivanja nekih inzenjerskih detalja. Kada to dobije formu, otvoricu temu, naravno, maksimalno objektivno.

Sto se tice mog odnosa prema VW-u, koji nekima smeta vise, nekima manje, prosto cu reci da je objektivan, mozda malo surovije, sa strane korisnika.

Jedan komentar dobro pojasnjava sustinu

Citat:
...and vw is the most arrogant concern of the world...


Mozda i nije potpuno tacan, ni drugi nisu cvecke, ali u tom "losem" segmentu su u VW-u zaista prvi..na svetu.

Komentar je, inace, u dobroj prezentaciji golfa GTI..http://www.youtube.com/watch?v=HffB0d-8jRs

Elem, kvalitet je na odredjenom nivou(i niko ga ne spori), visem od vozila A segmenta, ali prezentovani kvalitet, tehnicki detalji, zasita NE VREDE nekoliko desetina hiljada evra.

Golf je decenijama kostao oko 20000 "nemackih" novcanih jedinica, nekada DM, danas evra, i jedino je u auto industriji izjednacen, cak i "umanjen" kurs evra, koji je bio 2DM za jedan evro, a sada vredi 2 evra za jednu marku..najvise kroz vozila imena Golf.

I sva ostala tehnika, koja nekada kostase 2-5000 Dojce Maraka, sada kosta 300-600 evra(televizori, racunari, bela tehnika..)...osim proizvoda nazvanog Golf GTI, koji je kostao 25000 DM, a sada 45000 evra...i jedni i drugi tehnoloski SAVREMENI..nista ni minut "ispred" vremena.

Pa tako mehanizam u VW-u kosta kao skuter, ceo, neki senzor kosta kao laptop, a racunar kosta kao celo kinesko vozilo-automobil..

Pa da izvinete..te plastike(i reciklirani materijali) imaju cenu, ali ne cenu od 6000 evra po vozilu(koliki je procenat plastika)..nisu "od zlata" plastike


Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 13:00 - pre 135 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
opet se vrtimo u krug ti samo po starom tuces, niko ovde ne smatra kupovinu Golfa kabrioleta za 45k ili FT86 za 30-35k je to nisu realne kupovine


Poredim samo cenovni rang a on je itekako isti i u ovoj klasi. Dakle zasto nesto kosta 10.000 evra vise? Nema razloga apsolutno. Zbog malo jaceg TSI motora i drnde-mrnde kao imidza? Smesno (ovo se odnosi na ova dva kabrioleta).

Isto je i u ovoj klasi. Cim se zadje u malkice visi nivo opreme i jaci motor, cena VW-a skace vrtoglavo a nista se ne nudi na meniju. Cak se nudi i manje u spisku opreme naprimer.

Kod drugih to bas i nije slucaj.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 13:31 - pre 135 meseci
Citat:
vladd: Pa da izvinete..te plastike(i reciklirani materijali) imaju cenu, ali ne cenu od 6000 evra po vozilu(koliki je procenat plastika)..nisu "od zlata" plastike


A kakva je razlika u plastici kod ova 2 proizvoda ako su vec spomenuti televizori i racunari?















--------------------------------------

Citat:
cozmo_im:Kod drugih to bas i nije slucaj.


Kod kojih drugih?

Jel kod onih koji se vuku po autoputevima kao prebijene macke?

edit: slova



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 07.03.2013. u 16:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 14:04 - pre 135 meseci
@vladd

ne smeta meni tvoj odnos prema VW, ono sto mi je zasmetalo sto niko ne napise sta ima bolje za te pare. Tipa za 15 000 najbolje je kupiti to....., za 20 000 najboje je uzeti to...., za 25 000 je to..., da ne nabrajam. Bacas me u rebus, ne znam na koji auto mislis kad napises da ima bolje za iste novce. Niti sam ljubitelj VW, niti Toyote, niti Alfe, ja sam ljubitelj EURA a za njih zelim dobiti najvise sto mogu. Kao kupac vozila zelim da dobijem i proverenu mehaniku a i da bude lep na oko spolja i iznutra da se oseti sam kvalitet zavrsne obrade, a ne kao ona A klasa da skripi i rasklapa se sama. Zbog onog snimka izbacio sam je i iz pomisli o mogucoj kupovini jer za tih 30k trebala bi biti sva utegnuta, a ne ovako spolja gladac a iznutra jadac.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina07.03.2013. u 14:08 - pre 135 meseci
@zarko
^^
Koji se to auto vuce kao prebijena macka po autoputu?

Konacno malo i moj teren(nisu samo automobili vec se malo prica i o racunarima)
Poredjenje ova 2 racunara nema smisla kao odgovor na @vladd-ov post
Primerenije bi bilo da si nasao neka 2 LT slicnih karakteristika ali RAZLICITIH proizvodjaca
(ovo poredjenje je kao da si poredio ficu i mercedes i kazes da oba auta imaju 4 tocka a nikakve veze medju njima osim sto su oba auti)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625980 | Odgovora: 5969 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.