Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1622018 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2013. u 19:53 - pre 134 meseci
Sceka je u pravu, sada kada nam ponovo budu uveli vize, tesko da ce neko omirisati evropske puteve.


Citat:
vladd: Nema hecbeka koji ne pravi turbulencije,



Buka u vozilu sa aerodinamikom vozila nisu bas u kolinearnoj vezi. Drugim recima, postoji previse hedzbeka koji su tihi u kabini, ali isto tako postoji mnogo limuzina koje su bucne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2013. u 20:24 - pre 134 meseci
Mislim na buku od vetra.

Usmeravanje i davljenje buke motora je druga prica.

S tim, da napomenem, postoje solidno luksuzni automobili, koji specijalno uvlace izduvnu granu u tunel, da bude bliza vozacu i pruzi mu adrenaliski dozivljaj, iako su kola solidno izolovana prema spolja.

Vetar pocinej probleme vec pri 150(ili manje, ako duva suprotno od kretanja vozila), a zvuk koji se pravi u okolini stakala je neizvodljivo izolovati, pasivno.

Aktivno "ubijanje" zvuka nije jos primeceno kod VW-a, to bi bio preveliki tehnolosko-trgovacki zalogaj.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2013. u 20:54 - pre 134 meseci
U Golf se pocetkom sa modelom seste generacije, serijski ugradjuje protiv buke dodatno izolirano prednje staklo.

Prakticno to znaci da se Golf 6 moze voziti za 20% brze od Golfa 5 sa isim nivoom buke.

Citat:
Važna karakteristika novog „golfa 6“ je povećan komfor. Inženjeri fabrike iz Volfsburga posebno naglašavaju da su mnogo radili na smanjenju buke u kabini. Vetrobransko staklo ima poseban premaz, šarke na vratima i prozori su takođe izrađeni tako da smanjuju buku. Motorni prostor je naročito dobro izolovan, primenji su novi nosači motora koji bolje upijaju vibracije i uz nove gume koje imaju malu buku kotrljanja novi „golf“ bi trebalo da bude najtiši automobil u klasi.




Nije mi poznato da li se ovakvo staklo serijski ugradjuje u vozila drugih proizvodjaca u ovoj kategoriji vozila.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 24.03.2013. u 22:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2013. u 21:00 - pre 134 meseci
Citat:
vladd
Meni su smesne ove "frustrirane" voznje, kada jadnicak izbljuje 22+ hiljade evra i ne moze da stigne karavan:)

Pa se onda veseli:), uspeo u zivotu, za sve pare, kada ga pametniji propusti, po onoj staroj pametnoj, "ili bezi ili ga propusti", uglavnom niko ne zeli dijabolu u blizini.
Karavan? Sta je sad to od jednom karavan kao takav postao sinonim za ragu koja se po definiciji vuce kao puz po putu? Ja stvarno ne razumem o cemu ti pricas i pritom ignorises ono sta se vidi na snimku, a to je da oba ladno idu 200 dok se moze videti da golf postize tu brzinu na manje od 4000 obrtaja. Ne znam za tebe, ali meni je to impresivno kao i buka koja se (ne)moze cuti na snimku. Ne zato sto planiram da isti vozim 200 i preko 200 mada ne vidim nikakav problem ako ogranicenje i uslovi puta to dozvoljavaju vec zbog toga sto znam da ce pri brzini od 150-160 osecaj biti kao da je u leru i da nece potrositi puno goriva. A ako mi opet i dodje, mogu bez blama da preticem u levoj traci. Znaci, to sto ti kazes kako moze sve po malo, a u stvari nista, naravno nije tacno. Napred za veliku vecinu dovoljno prostora, pozadi jos vise sa sve gepekom u koji svasta nesto moze da stane ukljucujuci i skije, bicikle itd. Moze da se vozi sporo i da malo trosi, moze da se vozi brzo i da ne trosi puno, a moze da se vozi i vrlo brzo brzinama o kojima mnogi konkurenti mogu samo da sanjaju.

@Sceka
Vec nekoliko puta potenciras (ne)uslove za voznju sa snimka, a ja tamo ne vidim nista posebno. Tacno je da je vidljivost smanjena, ali daleko od toga da utice na voznju. Em je full dan em je vidljivost bar par stotina metara. Sto se kise tice, na snimku se vidi da je nivelacija i drenaza kolovoza uradjena perfektno tako da na putu gotovo da vode nema uopste. Mada, sobzirom da brisaci rade intervalno pri brzini od 210 Km/h sumnjam da kisa uopste i pada :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2013. u 21:49 - pre 134 meseci
Citat:
tdusko: ...
@Sceka
Vec nekoliko puta potenciras (ne)uslove za voznju sa snimka, a ja tamo ne vidim nista posebno. Tacno je da je vidljivost smanjena, ali daleko od toga da utice na voznju. Em je full dan em je vidljivost bar par stotina metara. Sto se kise tice, na snimku se vidi da je nivelacija i drenaza kolovoza uradjena perfektno tako da na putu gotovo da vode nema uopste. Mada, sobzirom da brisaci rade intervalno pri brzini od 210 Km/h sumnjam da kisa uopste i pada :)

Samo da odgovorim na ovo jer je to red i vise necu.

Nije poenta samo/konkretno desavanje na klipu, sto se iz mog pisanja lepo moze videti. Poentu sam objasnio u dva moja poslednja posta pa, ako te ne mrzi, procitaj ponovo. Ako te mrzi ili ne razumes ono sto sam jasno napisao - nema veze, ne zelim polemiku u vezi toga. Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 10:15 - pre 134 meseci
Citat:
Nemanja:
Tisina u kabini je ravna onoj u JAT-ovim avionima.


Jel ti meris buku na osnovu youtube snimka? Hm, zanimljivo :P

U vecini testova buka kod Aurisa je 68db na 130kmh sto spada u red bas tihih vozila. Isto kao i u Golfu VII. Isto vazi i za ostatak segmenta, tesko da ima vozila koje je bucnije od 70db. Kia Ceed, I30... svi su tu negde ispod 70db i spadaju u red dosta tihih vozila. A ako si dobro pratio - Auris ima najbolji koeficijent otpora vazduha u svojoj klasi :) Ali verovatno se nisi ni potrudio da citas i nadjes podatke.

Mogu ja da nadjem snimke gde i najtisi automobili zvuce kao Peglica.

Inace, u Srbiji se najvise automobila kupuje sa - 1.2 motorom, B segmenta. C segment je lose prodavan, i prodaju se najjeftinije verzije vozila koje postoje na trzistu, verovatno sa najslabijom motorizacijom, ako je sudeci po statistici koja je bila u izvestaju pre otvaranja Sajma.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 11:15 - pre 134 meseci
"B" i "C" segmet se u Srbiji, ako se uopste prodaja u Srbiji moze nazvati dobrom, prodaju najvise.

"A" segment se lose kotira. Na primer, 10 puta se vise prodalo terenaca proslog meseca, od malih autica u A segmentu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 12:37 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: ...

"A" segment se lose kotira. Na primer, 10 puta se vise prodalo terenaca proslog meseca, od malih autica u A segmentu.

Ovo je izgleda tacno skroz. Pre par dana sam to cuo, malte ne istim recima!, od jednog vlasnika nekoliko prodavnica auto delova. Meni je to malo cudno, po mnogim pitanjima. Ima li objasnjenje za to? Ja ne mogu da skontam kako je to moguce obzirom na situaciju, sveukupnu situaciju kod nas. Nema mi logike ali nikako.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 13:01 - pre 134 meseci
Koliko sam ja cuo, B segment je ubedljivo najprodavaniji, cenovni rang od 9000 do 10000 evra, motori najcesce 1.2. Zatim sledi C segment.

Sto se tice SUV segmenta, dosta se prodaje SX4 koji kosta 9990-13490 evra a on spada u taj crossover/SUV segment, i naravno najvise idu RAV4, Qashqai, Yeti i drugi SUV automobili.

Mali automobili A klase se ne kupuju jer je veoma mala razlika u ceni izmedju te i B klase, a takodje nije interesantan sektor za firme, gde ima dosta vozila B i C klase.

SUV se tradicionalno dobro prodaje u Srbiji, statusni simbol.

A prodaja je ocajna, po najnovijim podacima ako premasi 21.000 vozila bice super.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 13:16 - pre 134 meseci
Ne samo sto su vozila iz A segmenta priblizna ceni vecih vozila, vec su od pojedinih modela neretko i skuplja. Nejasno je kako neko moze izbrojati 9.000 eura za na primer Aygo.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 13:23 - pre 134 meseci
Citat:
Sceka: Ovo je izgleda tacno skroz. Pre par dana sam to cuo, malte ne istim recima!, od jednog vlasnika nekoliko prodavnica auto delova. Meni je to malo cudno, po mnogim pitanjima. Ima li objasnjenje za to? Ja ne mogu da skontam kako je to moguce obzirom na situaciju, sveukupnu situaciju kod nas. Nema mi logike ali nikako.


Pozdrav!
Jasno je kao dan. Nema se za luksus, nema se za drugi auto. B segment je porastao do 4 metra sto danas mnogima zadovoljava potrebe, a onima kojima treba vece i imaju para za malo bolje oni kupuju C segment. Sve ostalo je realno u danasnjoj Srbiji luksus za koji se nema para.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 13:28 - pre 134 meseci
Tih malih auta nema bas mnogo ni u evropskim zemljama. Posebno ih nema u nekom znacajnijem broju u Nemackoj.

Mali UP jedva da se uspeo ugurati medju 20 najprodavanijih, i to je mislim, jedini mali automobil u A segmentu medju 50 najprodavanijih.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 13:41 - pre 134 meseci
Ali... Obzirom da se u danasnje vreme pravi razlika od samo 1.000 eura, odnosno, samo 1.000 eura moze da odluci o kupovini - zar nije logicno da se, ako je takvo stanje, bira vise "po dzepu" nego po logici?

Prisustvovao sam u zadnjih godinu dana nekoliko puta necemu sto nikako ne razumem a vezano je za ovo sto pricamo, na primer, blizak rodjak je ispustio prilicno bolji automobil (ja mu nesto sredio sa velikim popustom za gotovinu, bas veliki popust) za razliku od 800 eura?! Nisam mogao da verujem. ([OT] cak nije hteo ni da mu ja pozajmim pa kad vrati, vrati![/OT]

Mada je najlogicnije objasnjenje dao @tdusko, mozda...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 14:00 - pre 134 meseci
A segment je u principu skup u odnosu na B, tako da ta prodaja ne čudi.

A i, kako neko reče, uglavnom je jedan novi auto u familiji, i to mora biti koliko-toliko auto normalno veličine.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 14:06 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: Tih malih auta nema bas mnogo ni u evropskim zemljama. Posebno ih nema u nekom znacajnijem broju u Nemackoj.
Tacno je da ih nema puno, ali se broj konstantno povecava u zadnje vreme. A segment je trenutno na oko 8% svih novih automobila koji se prodaju. Pre par godina udeo je bio na oko 3% i to je jedini segment koji danas belezi rast. B segment je trenutno na oko 15%, a C koji je i najbrojniji je na oko 25%
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 14:17 - pre 134 meseci
Citat:
Sceka:
Prisustvovao sam u zadnjih godinu dana nekoliko puta necemu sto nikako ne razumem a vezano je za ovo sto pricamo, na primer, blizak rodjak je ispustio prilicno bolji automobil (ja mu nesto sredio sa velikim popustom za gotovinu, bas veliki popust) za razliku od 800 eura?! Nisam mogao da verujem. ([OT] cak nije hteo ni da mu ja pozajmim pa kad vrati, vrati![/OT]
Pozdrav!


Vidis, a meni su takve odluke vrlo jasne i logicne; ako je neko odredio X sumu novca za nov auto - onda ce toliko i potrositi. Na zalost, danas su retki takvi koji zaista znaju i da ispostuju unapred odredjenu svotu i da je ne predju (ne samo za nabavku novih kola, vec za bilo koji drugi izdatak).

Dakle, cak iako je mogao eto od tebe da pozajmi on / oni su verovatno imali sklop u glavi - toliko para imam i za toliko kupujem.

Odnosno, nadam se da je to bilo njihovo razmisljanje - jer meni licno je to najispravniji stav u odnosu prema novcu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 14:33 - pre 134 meseci
Ako se razmislja samo i iskljucivo o novcu onda si potpuno u pravu. Medjutim, ako je poenta sta se vise isplati onda pojam "najbolja kupovina" novog automobila moze, ja mislim da treba!, da dozvoli neku toleranciju sto se tice novca. Na primer ako se dobija vise nego sto bi taj "visak od planiranog" iznosio - zar nije logicno da se onda upravo radi o bukvalno najboljoj kupovini u tom segmentu?

Mislim da u okviru "najbolja kupovina u C segmentu" (ili bilo kojem segmentu, na kraju krajeva) ne moze da se bazira samo i iskljucivo na sumi novca odredjenoj za kupovinu, tako postavljenom limitu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 14:55 - pre 134 meseci
@Sceka potpuno smo se razumeli ;-)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 15:39 - pre 134 meseci
Citat:
tdusko:
Citat:
Zarko Silic: Tih malih auta nema bas mnogo ni u evropskim zemljama. Posebno ih nema u nekom znacajnijem broju u Nemackoj.
Tacno je da ih nema puno, ali se broj konstantno povecava u zadnje vreme. A segment je trenutno na oko 8% svih novih automobila koji se prodaju. Pre par godina udeo je bio na oko 3% i to je jedini segment koji danas belezi rast. B segment je trenutno na oko 15%, a C koji je i najbrojniji je na oko 25%


Aha, znaci, Nemci su se urazumili.

Prestali su da jedu kobasice i da piju pivo, pa sad mogu da stanu i u te najmanje aute.

Ja sam sve vreme mislio da su Nemci pravili velike i snazne automobile samo zato sto nisu znali kako da koriste ove male aute: da li da sednu u njih, ili da sednu na njih.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:02 - pre 134 meseci
A realno, kakva je i ponuda bila pre? Lupo, Ka, Tigra.. Sve kante. Rekao bih da su se i proizvodjaci malo vise posvetili tom segmentu, i sada ima pristojnih vozila. Up! je super autic, citygo, igo (ne znam zasto ga pljuju, pristojan autic, za tu klasu naravno) i sve vise ce ih biti jer se porodice odlucuju za takve malisane kao drugo vozilo, sto je do sada obicno bio B ili C segment.

Ovde po Sloveniji clia ima milion i velika vecina su upravo kao drugo vozilo, pored neke malo vece masine.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1622018 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.