Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1624620 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 20:00 - pre 134 meseci
Ne znam koliko trosi 1.8 ali Honda Civic 1.4 svemirac kod kolege u zimskim uslovima u gradskoj voznji ne prelazi 7,5 l na 100km (90% voznje je relacija je Borca - NBGD kroz centar grada). 1.8, koliko vidim iz komentara trosi 8,5 u gradu a u proseku 7 litara sto i nije puno za atmosferski motor te kubikaze. Kolegin prosek je za 24 meseca (isao je samo jednom u 2 godine u Grcku) 7,1 litar. Veoma retko vozi van grada, kazem 90% je grad. To je odlicna potrosnja.

1.8 je dosta rastereceniji u Civicu od ovog 1.4 na velikim brzinama i sigurno manje trosi u tim uslovima. Na duze staze to moze da ima mozda malkice nizi prosek od 1.4 motora ukoliko se vozi i van grada malo vise.

E sad, i kod Aurisa je moguce ostvariti potrosnju od 4,3 litre (1.6 Valvematic) ali - kako? Na magistrali, u VI stepenu, pri 70kmh. I moj auto je isao ispod 5 litara u takvim uslovima. Verujem da svaki benzinac na taj nacin moze da ostvari tu potrosnju. Ali koliko nas realno tako vozi svakodnevno - gotovo niko.

Takav podatak se moze "ciljano" iskoristiti i napisati u testu, ali apsolutno nije realan jer to su kontrolisani uslovi kakvih nema cesto.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 20:16 - pre 134 meseci
Citat:
Nemanja:
Ovo za volan nije bilo tako opasno, i zamenjeno je ... Ali ovo sa menjacem, gde nije strasno da menjac zapinje na novom autu ? ... I koliko je bio placen taj i40 ?


Ma naravno da je strašno, bio sam sarkastičan, ali to je nešto što je tako na svim i40. U servisu su priznali da nešto nije u redu, kontaktirali su Hyundai i oni su im rekli da probaju neki drugi. Na drugima je bilo isto i njihov odgovor je na kraju bio da je to jednostavno tako i da tu nema šta...

Inače, nije baš da preterano zapinje i ne svaki put. Mislim, ne znam kako da objasnim, ima nešto što zasmeta svakako i nije nikako uobrazilja jer kažem da su u servisu priznali odmah da nešto nije u redu ali eto...

Inače, mislim da je plaćen oko 25KEura prošle godine. Prvi koji je došao u Srbiju, on je uzeo, još ni novinari nisu dobili na test, mislim da je u pitanju 1.7 dizel...

Imam ja još jednu priču za Kiu Sportage gde je u prvih 10KKm već menjan neki zglob do menjača, a čim je uzet pojavljivala se magla u prednjem faru - isto je dobar drugar u pitanju i proverena mi je priča.

Iskreno, nikad ne bih uzeo Koreanca ukoliko iole imam izbora. Nije antireklama, ali kada sam gledao pretprošle godine da kupim auto i Kia i Hyundai su mi delovali kilavo. Recimo, tada se pojavio novi Picanto i primerak u salonu je bio užasan - zazori na braniku su mu bili nejednaki, plastika na volanu kao na nekoj konzoli za video igricu, brave na vratima kao hromirane, u stvari presvučene nekom plastikom i kad je moja žena rekla prodavačici da će to da se izliže nakon godinu dve, njen odgovor je bio ''Šta vas briga, imate garanciju'' Mislim, baš bi mi menjali kvake jer je ''hrom'' popucao nakon godinu, dve...

Generalno, ja sam stekao da su ti automobili mahom smejurija, ali nisam to nešto ovde potencirao jer ima dosta fanova Hyundaija i Kie...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 21:47 - pre 134 meseci
Citat:
etjen: U servisu su priznali da nešto nije u redu, kontaktirali su Hyundai i oni su im rekli da probaju neki drugi. Na drugima je bilo isto i njihov odgovor je na kraju bio da je to jednostavno tako i da tu nema šta...

To je prakticno feature

Ja moram da priznam da se eto njima divim. 2013 godine nisu u stanju da naprave fuckin' manuelni menjac. Jbt mozes simpanzu da naucis da isti servisira ali ne i Hyundai da ga napravi bez bug-a
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
..7.154.wireless.dyn.drei.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 21:57 - pre 134 meseci
Manje vise to, bitno je da je @etjen otvorio dusu Nego jeste li gledali 19-ti serijal Top Gear-a? U cetvrtoj epizodi, skoro cela epizoda je snimljena kao reklama za Kiu ...
Izgleda da je i BBC-i u krizi, pa su preuzeli recept Mirka Alvirka , samo mislim da je calovanje bilo mnogo masnije
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 23:19 - pre 134 meseci
Citat:
Nemanja: Manje vise to, bitno je da je @etjen otvorio dusu


ma pazi, u životu sam shvatio da teško možeš nekome dokazati nešto što on ne želi da mu bude dokazano, džabe sve.
Zato se i ne trudim, ni na forumu, ni u životu...

Svako ima neku svoju istinu
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.03.2013. u 23:36 - pre 134 meseci
Ne bih ja tek tako pljuvao Korejance, ali treba znati koji njihovi modeli su interesantni, a koji ne.

Danas sam poslovno bio na sajmu (po drugi put) pa sam iskoristio priliku još da malo bolje pogledam neke aute koje prvi put nisam stigao.

Recimo Proceed 1.6 GDI sa solidnom opremom košta oko 14,5k i smatram da je to jedna od najboljih ponuda za auto tog tipa. Osim toga, ni ove osnovne (ali ne baš one klot klot) varijante su Ok.

Međutim, kod Korejanaca problem nastaje kada se počnu posmatrati kroz njihove (naj)skuplje modele, sa kojima zaista nemaju šta da traže na tržištu. Tipičan primer je taj i40 koji je zalutao među D segment.

Prema tome, neka se oni drže palete i10-i30, zatim Picanto, Rio i Ceed (jeftnije verzije), i to je njihov maksimum.

D segment i iznad neka ostave onima koji to znaju da urade. U protivnom, smatram da će debelo udariti glavom u zid.




 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8371
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 00:14 - pre 134 meseci
E da, još jedan detalj, nadovezaću se na ovo, mada zapravo nema direktne veze sa Todorovićem:
Citat:
Nebojsa Milanovic: ...sve češće bivam i tužan što u Srbiji postoji neko kome taj dečko uspeva da proda priču kako je on "najobjektivniji (?!) tester auta"...

Danas sam dosta pričao sa menadžerima prodaje, marketing menadžerima, čak i nekim vlasnicima firmi uvoznika auta kod nas.

Stepen njihovog neznanja čak i o autima koje uvoze i prodaju (o konkurentskim modelima da i ne pričamo) je toliko tragičan, da uopšte ne čudi ovo što sam gore citirao, kako Todorović uspeva da prodaje svoje priče.

U takvoj konkurenciji i sa takvim domaćim "znalcima", počev od uvoznika i njihovih menadžera, prodaje i marketing menadžera, pa do hostesa (jasno, njih i ne računamo), Todoroviću i sličnima zaista nije teško da prodaju bilo kakvu priču i da na "test" dobiju bilo koji auto, a verovatno i (podosta) više od samog auta.

Razmišljao sam da otvorim celu temu o nivou stručnosti ljudi koji kod nas uvoze i prodaju aute, ali možda je i ovo dovoljno.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 05:58 - pre 134 meseci
Zasto bi to bilo cudno.Pa trgovina uopste je totalno neznanje.Pre je postojala skola ,pa tek si onda bio trgovac.
Kazi,da imas nekog iz rodbine,ili svoje dete,a prijatelj ti drzi salon automobila,ne bih ga zamolio za uslugu.
Ako auto skola izvodi kandidata,pre teoretskog znanja o onovama funkcionisanja automobila,sve je moguce.
Za ovog tipa i link koji si postavio,nemam zivaca.Stav i bermude su me odmah izduvale,da za ostalo nije bilo potrebe.
Pozajmio sam zlatnu VIP propusnicu pa cu se spustiti na kafice kod dosta njih,pa cu izneti i licno vidjenje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 08:36 - pre 134 meseci
Milanovicu, ti kao da nisi kupovao kompjutere..foto aparate..mobilne..

Zaposle neku brdjankicu da se smeska i da joj suskaju carape dok hoda, i teraj firmu..

Takve poslove ionako dobijaju "mange", bliske vlasti ili likovima sa "kombinacijama", tako da jedino znanje koje imaju je prakticno ulicarsko..

Meni je, recino zadivljujuce, da neko uopste salje servisere na usavrsavanje, kao sto me zadive majstori koji rade na licnom usavrsavanju.

A ostalo...Srbija, zemlja Gangula...

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 09:29 - pre 134 meseci
Što se tiče tog Todorovića, apsolutno se slažem sa Nebojšom i po pitanju Todorovića, i po pitanju likova koji rade u salonima. Mislim, ipak bi trebalo da se malo posvete tome što prodaju.

A što se tiče Korejanaca - meni se, npr, svideo ix35 i imam informacije da se pokazao odlično... da ne bude da sada sve pljujem
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 10:53 - pre 134 meseci
Ja znam dosta ljudi koji voze I30 1.4 i prezadovoljni su vec godinama, nijedan problem.

I kod njih je menjac malo "tezi" ali izgleda da je takav.

Znam i lika koji vozi najnoviji I30 u full opremi uporedo sa svojim Meganom GT Grandtourom i kaze da je I30 u nekim stvarima cak bolji od Megana i da je apsolutno prezadovoljan sa novim I30 - tisi od Megana, komforan, neverovatno podvozje ima, fenomenalan za duga putovanja. Nema zamerku na menjac. Jedino sto je motor 1.6 MPI ali kad se na board compu iskljuci ECO mod performanse su sasvim dovoljne za velike putne brzine, a potrosnja opadne za litar - verovali ili ne. ECO mod ugusi motor, poveca potrosnju. Cudno.

Uglavnom covek je prezadovoljan automobilom i kvalitetom istog.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 11:21 - pre 134 meseci
Ja znam dosta ljudi koji voze golfa i prezadovoljni su vec godinama, nijedan problem.

Menjac nije tezak i ne zapinje nigde :)

evo novih vesti iz autoindustrije :)
http://pressonline.rs/plus/aut...z-buducnosti-u-sadasnjicu.html
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 11:51 - pre 134 meseci
Ja znam Djordje Cvarkova glavnog arhivatora ali on vozi sluzbeni auto.

Mada, vozio sam Golfa III kome zapinje pedala za gas. Bolje da ubrzava nego da menjas brzine zar ne? Zaustavice se... nekad. A vozio sam i Golfa 2 kome je ispadao menjac iz brzine.

I Hondu Civic kojoj je zezao rikverc.

I mozemo ovako do sutra.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 12:12 - pre 134 meseci

Svaka cast Vagenu, impresivne karakteristike. Ali samo dok se Japanac ne oseti izazvanim pa napravi to isto ali sa potrosnjom od pola litre i to bilo cega sto se sipa (uslov je samo da bude tecnost) i sa samo jednim cilindrom koji se iskljucuje po potrebi... a nakon toga se neki ludi Srbin naljuti i na jedne i na druge pa napravi sve to isto samo jos nizi i bez ikakvog cilindra a ne da ne trosi uopste nego mu se rezervoar puni dizelom tempom od 0,6L na predjenih 100 kilometara, bez obzira na uslove saobracaja! :)

BTW - poslednja recenica u tekstu mi izazvala osmeh na licu:
Citat:
Međutim, ako znamo da ovaj automobil potroši manje od jedne litre "dizela" na sto pređenih kilometara onda svaka njegova prvobitna cena neće biti previsoka za buduće kupce sa dubljim džepom

Pa kupcima sa dubljim dzepovima je totalno nebitna potrosnja... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 12:19 - pre 134 meseci
Pa mozemo do sutra, zato ti i kazem, svaki auto ima dobre i lose strane.. ne mozes ovde da dodjes i da pricas kako znas ovog, znas onog i svima su kosooki super.

evo jos jedna lepa vest :)
http://www.kamatica.com/tockov...obil-2013-godine-u-srbiji/8766
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 12:28 - pre 134 meseci
^ U istom clanku:
Citat:
dok je priznanje za najbolji motor sa novim tehnologijama dodeljeno Hondi za novi 1.6 i-DTEC dizel agregat.

Pa sad... :)

I da ponovim, nisam ljubitelj ni Vagena ni Tojote, cak me Tojota nervira zbog raznih stvari, najvise zbog skucenog prostora za vozaca - u odnosu na Vagena ili neke druge - i "plasticnog" izgleda unutrasnjosti, sto me i kod Skode izuzetno nervira.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 12:40 - pre 134 meseci
Citat:
cozmo_im:
Mada, vozio sam Golfa III kome zapinje pedala za gas. Bolje da ubrzava nego da menjas brzine zar ne? Zaustavice se... nekad. A vozio sam i Golfa 2 kome je ispadao menjac iz brzine.

I Hondu Civic kojoj je zezao rikverc.



Ali to nije problem, to su kvarovi koji se desavaju tokom eksploatacije i to se resi. Ovo sto si pobrojao je ili bas i dzabe i brzo, ili je fizikalija ali opet trivijalna. Medjutim ono sa i40 je problem na novom vozilu koji je izgleda ucestao i sistemki. To vec nije za poredjenje

Medjutim ono sto je u slucaju i40a lose je to sto je fabrika ovu pojavu sa siftanjem u drugu konstanovala kao problem, priznala ga i uspesno iskulirala
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 13:00 - pre 134 meseci
Citat:
frenkijevac1:
Ja znam dosta ljudi koji voze golfa i prezadovoljni su vec godinama, nijedan problem.

Menjac nije tezak i ne zapinje nigde

evo novih vesti iz autoindustrije
http://pressonline.rs/plus/aut...z-buducnosti-u-sadasnjicu.html


Prva izjava naprosto nije tacna, posto ja poznajem nekoliko VW automehanicara koji jako lepo i bogato zive od "nemanja problema" vlasnika sa ljubimcima... Prosto se krije bruka zarad "kasnije prodaje".

Jedino je moguce, da uz redovnu zamenu ulja u motoru i filtera, promene sve dugmice i senzore, gume na trapovima ulje ili elektroniku menjaca...dizne, svecice, amortizere, letvu volana, kompresor klime....mali je ovo forum za nabrajanje sta treba krpiti i popravljadi pa da "nista ne fali"...

Da su "prezadovoljni"..nisu, ali sta sad, da placu...


A vest je neverovatna, VW napravio hibrid, verovatno i prvi i najbolji na svetu

Sa specijalnim "E" motorom(taman posla da se kaze elektromotor), i naravno DSG menjacem(valjda nisu razvili ono sto treba za hibrid)...


Poz

P.S.

Sad videh zasto se kritikuje novinar Todorovic

Citat:
..Pokušavam da smislim koji bih automobil mogao da uporedim sa ovom Alfom i ne polazi mi za rukom. Gulietta po dimenzijama pripada kompakt klasi. Tu su automobili poput Astre, Focusa, Megana, Peugeota 308, ali ovi modeli ne nude ni približno slično ushićenje za upravljačem koju nudi Alfa...


O GOLFU ni zapeta..
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 17:17 - pre 134 meseci
meni se bas svidja ovaj Todorovicev tekst :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.03.2013. u 17:36 - pre 134 meseci
Ima dalova za svidjanje, ali je previse novinarsko pesnicki.

Malo konkretnih informacija(korisnih i potrebnih buducem vlasniku ili prosto auto-fanu), puno emocija i asocijacija, previse "opste informisanosti" o "dubini" problematike(nesto kao statistike u sportu), malo pljuckanja po legendama auto-novinarstva..i bez pametnog zakljucka.

Cak i ne pokusava da specificno formira stil, vec pise pismeni sastav. Uticaj na auditorijum je zbunjujuc, a pride je tesko biti "pametniji" posle citanja teksta. Vise se oseca glavobolja od kolicine podataka koje treba pre svega proveriti, da se ne dogodi da je negde bilo lapsusa i dezinformacije..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1624620 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.