Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612161 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 19:56 - pre 133 meseci
Ne nego treba na osnovu vas nekoliko koji ne zivite iz raznih razloga ovde u Srbiji da ostatak od 99% razgovara o najboljoj kupovini u vasim zemljama...?! :) Pa malo suludo, ne cini li vam se? Nije dovoljno sto znate bolje od nas situaciju kod nas, i tako nastupate, nego jos mi svi moramo da se prilagodimo vasim zeljama i ostalom? :)

Pa, evo, ja se slazem sa vama u potpunosti - cak bih dodao vrlo bitnu stvar => moralo bi da se uvede pravilo da se pise na engleskom ili nemackom! Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 20:10 - pre 133 meseci
Citat:
Flo33:
@ cosmo, cekaj, ti kazes da auto koji je digao prodaju sa 10k na 15k pokazao bolje i jeftinije od auta koji je prodan 60k puta??? Pa neka mu je pad prodaje i 100% on se i dalje 4x vise prodaje!


Opet ne kapiras. Radi se o novom modelu. Cim se on pojavio u zvanicnoj prodaji, prodaja je skocila za 48% a Golf VII kad se pojavio u prodaji - opala im je za 9%. Porasla je i Kia sa novim Ceedom. Ovde nemoj da gledas BROJ prodatih modela - odavno se zna da je Golf najprodavaniji u Evropi, pogotovo Nemackoj - vec gledaj procente. A oni pokazuju trend - bira se jeftinije. Mislim da ce trka tek sad da se zaostri:

http://www.b92.net/automobili/...13&mm=04&nav_id=701512

Pad prodaje automobila i u Nemačkoj

Registracija novih vozila u Nemačkoj, kao ključno merilo tražnje u jednom od najznačajnijih sektora nemačke privrede, značajno je pala u martu, pokazuju podaci nemačke Federalne agencije za motorna vozila, KBA.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 20:11 - pre 133 meseci
Nije problem nas nekoliko koji ne zivimo u Srbiji... kao ni nekoliko clanova iz Srbije koji imaju standard na kome bi im pozavideli 99% stanovnistva krstenih clanica EU ...
Problem je neprestano naglasavanje da je nesto skupo ... Skupo u odnosu na sta ? Auto star 5 godina ? Pa naravno da ce novi auto biti skuplji ... Samo onda razgranicite to i da zavrsimo raspravu o tome jednom za svagda.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 20:24 - pre 133 meseci
Skupo u odnosu na to sta se dobija za tu neku cenu. O tome se prica od pocetka teme i to je jedino bitno. I to u Srbiji jer se ovde zivi. Ali na stranu dnevnopoliticka i socijalna varijanta razgovora jer to ni na koji nacin ne spada u ovaj deo foruma, hvala Bogu!

Znaci, skupo je u odnosu na ono sto se dobija vozilom koje se plati odredjenom sumom novca. Zato i sva ova rasprava od kedera do vesanja - da li nesto sa losim kederima, malim prtljaznim prostorom, performansama... ima opravdanu ili nema opravdanu cenu, a samim tim i da li je ili nije dobra kupovina, najbolja kupovina.

S' vremena na vreme se prica povede na desavanja koja nisu u okviru teme ali...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 20:42 - pre 133 meseci
NE, nisam mislio na soc varijantu, vec na POVODE, da stvari posmatramo vise analiticno i vise sa tehnicke strane.

Osim sto razmenjujemo informacije, neko moze nesto i da nauci, bar sto se tehnike tice.

NAravno, uvek imao onih, kojima je ucenje ili sakupljanje informacija gubljenje vremena, njihovo vreme je skupo, a troskove placaju da ne trepnu.
Ovo je pre svega tehnicki forum, nije ni socijalni, niti milijarderski..mislim, nema veze sa novcem, ili politikom, u nekom smislu..

Ponavljam, ne raspravljamo ovde o standardu, vec o tehnickim detaljima. Posto se neki pitaju otprilike zasto spominjemo cenu, cena je zbog "najbolje kupovine", a ne "najboljeg automobila". Tehnicki ne zanemarujemo sitnice(bar se ja trudim), tipa ljustenja plastike ili volana, posto smo u siromasnijm okruzenju, i vise obracamo paznju na nekakvu trajnost, koja u nekoj instanci definise i kvalitet.

I zato su bitni detalji, da se napravi razlika, da se definisu izjave o kvalitetu..i da se sakupe informacije ili iskustva, kome se sta oljustilo, koliko mu je to znacilo(ili ga potreslo), kakve je kvarove imao...kako se provodio tokom eksploatacije, ili bio zadovoljan-nezadovoljan sa vozilom..

Ja se povremeno bunim protiv nekih vrsta zamajavanja, od laznih marketinga(prosto prevarnih, ili onih koji osvetljavaju nebitne a zabasuruju znacajne, mozda nekome manje bitne, detalje) do parcijalnih statistika, koje se zaista mogu tumaciti raznoliko, ali sa dodatnim parametrima, ili informacijama, mogu da doprinesu nekoj slici...vise ili manje

Pa neka svako formira svoje misljenje, neka pita ili neka zastupa stavove koje zeli, lepo bi bilo malo da se obrazlozi, ali i ne mora...obrazozice vec neko drugi..

Poz

P.S.
@Nemanja

Pre nekoliko godina(pre krize) se tvrdilo na forumu, nije bitno od koga, da je Asta Klasik(limuzince) bila odlicna kupovina, da je vole, da se lako prodaje, da drzi cenu, sa sve nekim cudnim(netehnickim ili stilskim) razlozima posedovanja kola, auto sa"najjacom" opremom u paleti, koja je bila vise nego sirota(sta ce nam), po ceni od oko 13500 evra...
Da ne spominjem kakva je propast nastala, po svim elementima, dolaskom krize
Sada se za te pare dobijaju neuporedivo lepse limuzine, jace brze, trajnije, stedljivije, pa makar ne bile "voljene" ili "drzale cenu"..
Od nekadasnjih "drzaca za case" i "zanimljivih pregrada za sitnice", "mrezica za stampu ili stvari", dobili smo tac skrinove, setove erbegova, sisteme kontrole trakcije...

A par godina nakon kupovine spomenutog, isti takav nov je bio po ceni(planiranoj) vec polovnog..20% nize..

Zato je bitno imati na vozilu "trajne" vrednosti, da se ne pozeli zamena za par godina, da se ne pozeli malo veci konfor, za mnogo vise para, da se uziva u kupovini, a ne da je cir na zelucu..





[Ovu poruku je menjao vladd dana 03.04.2013. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 22:09 - pre 133 meseci
Vladd, ok slazem se sa tobom, ali se ide iz krajnosti u krajnost. Zbog hiljadu-dve evra razlike se pljuje neki model u odnosu na drugi, iz licnog animoziteta. Iako se zna da ce ta razlika biti vracena, ako ne i vise prilikom prodaje tog vozila. Tako je kako je. A cenu nikada ne definise kupac, ni inzinjer, nego ekonomista. Na zalost nase trziste je jedno od najmanjih u Evropi, i najbeznacajnijih, poput makedonskog, albanskog, crnogorskog i bosanskog. Postoje tu prilagodjavanja u nekim malim razlikama, pa su jeftinija vozila nesto manje cene u Srbiji nego negde drugde, da bi se uopste poslovalo. Prave se neki paketi sa doplatom za esp i slicno, jer se gleda iskljucivo cena. To sto Suzuki proda par vozila u Srbiji, koji je jeftiniji nego u Sloveniji recimo, gde isto proda par komada mesecno ide na racun dilera. Mislim da se ne bi nesto potresli ni da se ne proda jedan komad u celoj bivsoj Jugi.

Kod nas, sto prodaja pokazuje je najbolja kupovina Skoda, Dacija, koreanci dok su imali prihvatljivu cenu i slicno.

To sto Golf ima tu cenovnu politiku je jednostavno zbog potraznje. Ne zbog torzije, vodene pumpe ili zadnjih podizaca prozora. Oni sa visokom cenom prodaju 30000 komada na mesec, i to njima opravdava cenu. Puca im ona stvar sto u Srbiji, Makedoniji nece prodati tih par vozila jer su tu visa klasa (cenovno). Da kia digne cenu 10% kladim se da bi procenat prodaje otisao u minus 48.

@cosmo, majstore, razumem ja sta ti zelis reci, ali razumi ti da je tih 5000 vozila vise smesna cifra i da se tek posle nekog vremena moze formirati stav o modelu, ne na osnovu 2 meseca prodaje. Na trzistu koje broji skoro 700.000.000 ljudi 5000 vozila manje vise je statisticka greska gledajuci period od 2 meseca. To moze biti rezultat neke akcije za novu godinu, ili slicno. I ferrari je imao skok prodaje od 15% u Italiji, ali gledano na 2012. U kojoj je imao pad od 56% u odnosu na 2011. Ali se tu prica o par stotina vozila prodanih u It. I ne govori nam apsolutno nista o ferrariju, nego o nekim drugim faktorima.


Kia i Hyndai su krenuli dobrim putem, nudeci nesto sto nije bilo do tada u Evropi, solidan, ne odlican kvalitet za pristojnu cenu. Mozda je bilo i dumpinga zbog proboja novog imidza koreanaca, nije ni bitno, ali globalno, nece oni skoro biti bitni igraci jer su polako poceli cenovno da idu gore, a nemaju imidz VW-a, Toyote, Honde, ni blizu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 23:28 - pre 133 meseci
Mogu da se slozim sa takvim razmisljanjem, ali ako Kia moze da nudi i kameru za gledanje nazad, i multilink i recimo lumbalno podesavanje(hvala bogu jos mi ne treba), ksenone, grejanje volana... na dizelu 1.6, a Golf da bude bez tih stvari i par hiljada skuplji, tu nema animoziteta. Ili da se dokupi nesto, dodati jos 2-3 hiljade..
Malo je uredna plastika(ne metal drvo koza), i nesto urednija od Kije... da bi pokrila dve hiljade evra..

Mozemo (li) da se slozimo, da je multilink ozbiljniji gadget od parking senzora..ako ni po cemu, bar po ceni..

A kod Golfa od 28, 30, ili 45(GTI) hiljada evra, vise nije rec o parama, vec sto za te pare moze da se uzme auto sa ozbiljnim konforom, imidzom, pa i performansama..davati 30k€ za kompakta je, po meni bacanje novca, bez ikakvog animoziteta...
Pre bih uzeo, recimo, malog Pola, kao mali auto, ili Pasata, ili Jetu, kao limuzine(u cenovnom rangu 25-30k, pa i sa manje opreme, neo Golfa sa meni neodgovarajucim paketom iste..da ne kazem lose odabranim..

DSG jeste odlicna zamisao, i fantasticno radi kada je ispravan, ali, ima i drugih sistema sa duplim kvacilom ili poluautomatikom, a pride nema nikakve ni garancije ni potvrde da su u VW-u povecali pouzdanost..

Kada se pojavio, bio je naj naj nahvaljen(iako po licenci Borg Warnera) VW proizvod, ali su ga problemi u eksploataciji poprilicno degradirali..

Jednostavno mi je bacanje para, ako neki kompakt, ne nudi neku ekstra zabavu, tipa fiata 500, Focusa ST...ili cak Bube, koja, meni licno ima odlican izgled. A nekome deluju "neopradano skupi"..

Nema tu nikakvog animoziteta prema VW, samo je kocepciju golfa, ponavljam, po meni, pregazilo vreme, kao sto se i karavani sve manje kupuju, a monovolumeni sve vise..
Ne samo po kompakt konceptu, koji jos pomalo ima nekog smisla, mada ga minikompakti vec nagrizaju, vec po sumanutoj ceni, koja olako zalazi u gorju srednju ili "nizu" luksuznu klasu...30k€ jevec mercedes, pa neka je i klotara(a nije)..da izvinete, znacajno je zanimljiviji..

Mogu novinari da vade iz rokovnika gotove recenice hvale, ali i tiho konstatovanje da postoji neka greda na manje od 90 kilovata, mogu da se organizuju feste i promocije..ali ej sve to nekako unapred rezirano, i odigralo bi se sta god da se pojavilo sa imenom golf.
Prodaja ide po nekoj inerciji, i snazi Nemacke(koju je i uzdigla auto industrija, i koja je mrtva bez doticne), ali sumnjam da cemo videti Golf 8 ikada...

I zbog MQB, TSI, DSG, koji ce morati dugo da se prave i prodaju i zbog zasicenja "produzenog" kompakta..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.04.2013. u 08:10 - pre 133 meseci
Pouzdanost automobila. Kako su stariji tako su Toyote uvek na vrhu.

Svaka cast za Polo u kategoriji novih vozila. Golf - los.

http://www.anusedcar.com/

2-3:



4-5:



6-7:



8-9:



10-11:

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina06.04.2013. u 08:51 - pre 133 meseci
Mene je zgranula vest, od jutros.
http://vesti.mojauto.rs/Aktuel...ucnu-izolaciju-koriste--asfalt

Ja sam znao da smo zona B, i nisam bio presrecan, ali da je tolika orgija nastala sa seckanjem planetarnog trzista, da su za sve zone prakticno namenjeni realno drugaciji automobili, drugacije izrade, drugacije opreme, drugacije cene...pod jednim brendom ili modelom..


Poz
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 18:45 - pre 133 meseci
http://www.mondo.rs/s285821/Li...i_se_tri_miliona_japanaca.html

Samo za ljubitelje :)
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 19:07 - pre 133 meseci
Kupi Japanca i bog da te vidi :D
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 19:19 - pre 133 meseci
Japanci makar priznaju svoje greške i otklanjaju kvarove i to za vozila koja imaju preko 12 godina i koja su davno izašla iz garancije. Gomila drugih ni u garanciji neće da popravi prijavljeni kvar a ne da još sami zovu...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
..6.250.wireless.dyn.drei.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 19:36 - pre 133 meseci
^Ovo je za temu Propast auto industrije
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 20:28 - pre 133 meseci

živo me interesuje na koliko vozila starih cirka 10 godina zaista i rade air begovi. Sigurno dobar % ne bi prošao, bez obzira na marku
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 21:22 - pre 133 meseci
Citat:
etjen: Japanci makar priznaju svoje greške i otklanjaju kvarove i to za vozila koja imaju preko 12 godina i koja su davno izašla iz garancije. Gomila drugih ni u garanciji neće da popravi prijavljeni kvar a ne da još sami zovu...


http://www.b92.net/biz/vesti/s...04&dd=10&nav_id=703791

Nadam se u tu grupu ne ubrajas BMW ;)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina11.04.2013. u 23:40 - pre 133 meseci
ma ne ubrajam nikoga posebno, nego jednostavno mi je sumnjiva ta priča da su svi drugi bezgrešni.

A iz ličnog iskustva (koje nije malo) mogu slobodno reći da su Japanska vozila najpouzdanija.

Dakle, iz ličnog iskustva, ne kažem da je to merodavno za bilo šta, samo kažem svoje iskustvo.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2013. u 09:54 - pre 133 meseci
Ne bih ja tako olako delio pouzdanost ili nepouzdanost, pogotovo u segmentu C. Pogotovo sto je pouzdanost vrlo razlicita od modela do modela u svakom brendu.

Mene iritira odnos prema kupcu, i ovi opozivi za vozila stara 8-9 godina su mi svakako plus.

Pogotovo sto postoji mogucnost opoziva, odnosno poziva na intervenciju u servisu. A to je, da postoji mogucnost kvara, koji se u velikom broju vozila nije iskazao i pravio probleme u eksploataciji, da brend misli o svom renomeu odnaosa prema kupcima, i nekako se kupac oseca zasticenim od posledica histericne produkcije(aljkave, ubrzane, stedljive) novih ili novokomponovanih konstrukcija, koje su pritisnute vise birokratskim limitima, nego tehnickim potrebama.

Poz
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2013. u 12:05 - pre 133 meseci
Mada ne vidim smisao ovoga osim marketinskog ... Proizvodjaci daju preporuku da se posle 10g air bag-ovi zamene u ovlascenom servisu. Ukoliko oni daju reporuku/garanciju od 10g, cemu onda menjanja 10g starih neispravnih air bagova, koji bi bili van preporuke za upotrebu i da su ispravni ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2013. u 14:24 - pre 133 meseci
Ovaj "opoziv" je upravo i ono sto cini japance najboljim.

Briga o bezbednosti cak i kad se radi o vozilima koja su davno izasla iz garancije ili cak prestala da se proizvode kao modeli.

Svaka im cast.

I jos mi niko nije odgovorio zasto mi se na Golfu III zaglavljivala pedala gasa, a znam za jos takvih slucajeva i - nikom nista.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina12.04.2013. u 14:44 - pre 133 meseci
Citat:
cozmo_im:
I jos mi niko nije odgovorio zasto mi se na Golfu III zaglavljivala pedala gasa...

Nije ti palo na pamet da ti niko ne odgovara zato što je ta izjava potpuno besmislena, neproverljiva, nedokazljiva, ni od koga potvrđena, itd..?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612161 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.