Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625633 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 18:57 - pre 134 meseci
Taj fazon sa cenama je u celom svetu i nije nista novo ( ne govorim samo o automobilima ).

I jos nesto, dileri obicno ne mogu ponuditi automobil jeftinije od neke dogovorene zvanicne cene, odredjene od proizvodjaca, pa onda otkupljuju automobile i prodaju
preregistrovane nove automobile po nizim cenama nego one koje bi bile da su automobili naruceni direktno pogodbom od proizvodjaca. To su takozvani "sa lagera".
Ovo je barem u zapadnoj Evropi, u Srbiji ne znam da se cena moze jos spustiti, iovako je najniza u Evropi.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 19:18 - pre 134 meseci
Finalni rezultati prodaje (vec sam kacio, ali ovo su podaci koji su ozvaniceni danas):



 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 19:36 - pre 134 meseci
Interesantan rezultat Skode sa padom od 26% i pored nedavno izdatog modela.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 19:39 - pre 134 meseci
Cosmo, tabela je odlicna! Znaci golf je prodavan kao prva 4 automobila sa najvecim rastom prodaje u godini. Sto ne govori kako su oni dobri, nego kako su prosle godine imali ocajnu prodaju.


Videcete vi kad sledece godine Alfa izbaci 3 modela ;)

@branko, ne znam kako je u Ceskoj, u Sloveniji se dugo ceka za novog golfa i novu oktaviju.. 2+ meseci.. Mozda je i to neki uzrok. Bice zanimljivo na kraju fiskalne godine videti izvestaje.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 19:49 - pre 134 meseci
Problem sa Skodom je sto je cenom dostigla Golfa... Tesko ce se sada neko odluciti za nju, osim ako mu specificno ne treba veci auto ( karavan ). Niko je nece vise kupovati kao jeftniju varijantu.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 21:39 - pre 134 meseci
Audi kupuje alfu, procitao negde sinoc.

I magneti mareli i jos neku fiatovu firmicu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 22:30 - pre 134 meseci
Audi kupuje Alfu i ceo alfin proizvodni "plant" u Pomiljanu d'Arecu.
Uz to je i MM deo dogovora, posto Fiat prodaje Manjeti da bi dokupio akcije Krajslera, i preuzeo proizvodnju Jeep Cherokee-ja.

Audi vec poseduje Lamborghini, Ducati i stilist-biro Italdesign-Guigiaro.

Poz
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.04.2013. u 22:37 - pre 134 meseci
Konacno ce Alfe biti skopljene kako treba ...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 10:00 - pre 134 meseci
Posto MM ima fabriku kod nas znaci da cemo uskoro da pocnemo da pravimo delove za Audi :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 10:28 - pre 134 meseci
Pitanje, to je poslovna transakcija, ne znaci da ce Audi odustati od Bosch-a, ali takodje ima mogucnost da koristi nesto od proizvoda MM.

A u krajnjoj liniji, moguc je miks Alfe i Audija, pa da vidimo kako bi tek to cudo izgledalo.

Citat:
Flo33: Cosmo, tabela je odlicna! Znaci golf je prodavan kao prva 4 automobila sa najvecim rastom prodaje u godini. Sto ne govori kako su oni dobri, nego kako su prosle godine imali ocajnu prodaju.
..


Tabela uopste nije odlicna, i ne bih znao cemu im sluzi, tek da marketing ima i takvu tabelu

Posto je u pitanju EU + Svajcarska, bilo bi zanimljivije posmatrati statistiku po zemljama ponaosob.
Posto ako manipulisemo podacima kao Flo33, mozemo da konstatujemo da 10 zemalja sa liste ne mogu da saberu stanovnika kao jedna Nemacka..

Bitnija je statistika sta se desava u trouglu Rusija-Kina-Indija, gde se nalazi preko 3 milijarde stanovnika, a ekonomski rast je u usponu..

Tamo svi traze car i vajdu..

Poz
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 10:46 - pre 134 meseci
Mislim da tabela ima upotrebnu vrednost direktno za kupca. Moze da nam pokaze ko je u najvecem problemu i mozda ima najveci lager koji trosi magacinski prostor. Samim tim se povecava fleksibilnost prodavca kada je pregovaranje u pitanju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 12:49 - pre 134 meseci
Moguce je da si u pravu, ali kada nesto vratim secanje, na nekakvu kupovinu, tesko da sam razmisljao o lageru i problemima i prodavca a narocito proizvodjaca.

Obcno sam unapred znao nekoliko detalja koji su mi vazni, pa sta najvise odgovara...
Pojedina vozila sam ciljno kupovao, kao i Novu Bubu, ali me izuzetno bas bilo briga kako se VW u tom trenutku kotira i na berzi i na prodaji..

Da sam i gledao statistiku prodaje NB, pre bih se zapitao zasto uopste gledam u te brojke.

I motor koji je unutra sam ciljno birao, atmosferac, 8 ventila, sa hladjenjem klipova..ostalo nije bilo bitno...

Poz
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 13:29 - pre 134 meseci
Vladd, ti si jedini ovde koji proizvoljno tumacis podatke. Kakve veze ima populacija jedne drzave sa prodajom automobila? Nemacka nema vise stanovnika od ostale EU, sta vise ima samo 20 miliona vise od Francuske ili Italije. Gde je Fijat, ili Citroen na tabeli po tvom zakljucivanju? Bilo bi zanimljivije videti koliko se proda nemaca u ostalim zemljama van Nemacke, a koliko u suprotnom pravcu. I zao mi je sto cu ti reci, ovo sada je vreme globalizacije, gde se sve brojke gledaju globalno, a ne lokalno, kao u vreme kada si ti kupio Mitshubishia. Jer bi po tvome Tata i Grat Wall odavno svrgli i Toyotu, i VW po prodaji.

A po tvom izboru auta, dolazim do zakljucka da moze biti i freza, samo da ima Mc Pearson vesanje i 8 hladjenih klipova.

Auti se ne kupuju vise na 10-15 godina, nego na 2-4 i gleda se udobnost i isplativost. Bar u normalnim zemljama. Ne projektuj srpski kupovni standard na globalnu autoindustriju.

I radujem se sto Audi preuzima AR. Iako su napredovali dosta od pojave 159ke, na zalost su daleko od premiuma, zbog ergonomije i zavrsne obrade. Nadam se da ce Audi uspeti da ih vrati na stare staze sportskih ikona, kada vec sami ne mogu. Emocije ne rade na traci, nego roboti i po neki covek.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 14:04 - pre 134 meseci
JA kada kupujem, kupujem iskljucivo LOKALNO. Globalno mogu da gledam do mile volje, jednostavno sam LOKALNO sputan.

Kao sto je i EU lokalno sputana birokratijom zastitom trzista, i ne konzumira GLOBALNE cene.

Ovde u tabelama se prosto radi o sabranom broju pojedinacnih vozila. Nemacka, ima, oko 70 mil stanovnika, i jedan od najvecih standarda, mislim na prosek plate. To sto neki "mikrobi" imaju veci, to je zanemarljivo za "broj prodatih vozila".
Statisticki, Nemacka je 8 do 9 puta veca od Srbije, 70 prema 8 ili 9.. i kusur miliona stanovnika. Ali, kada se pogleda prosek plata, Nemacka je prakticno(sto se sposobnosti potrosnje tice) 40-50 puta veca...

U srbiji je prosecna GODISNJA plata oko 6000 evra(42000x12), jedan Golf, onaj "pravi od 25000,se kupuje za CETVOROGODISNJU proscnu platu, u Srbiji, za Nemacku enma tacan podatak, ali recimo da je 2000€ mesecni prosek, to bi znacilo JEDNA godisnja prosecna plata.

To ti je nekakva trenutna i aktuelna statistika..

Akos e vratimo u 1991 godinu, imao sam platu 700DM, i varijabilice..i regrese, a Lancer je bio oko 20000DM. Golf nesto jeftiniji, 16-18..pa je bila nesto povoljnija situacija, proseke ne znam tacno, a mrzime da kopam, uglavnom, sada je nesto malo gore nego 1990...nije ni bitno, samo upotpunjujem sliku.

Elem, NI tada, ni sada se auto nije kupovao "na" 2 godine, a ovih dana narocito, kada mu je garancija dve, tri, pet ili sedam goddina, a najcesce toliko traju krediti ili lizing..

TAko da je, po mom misljenju, malo bajkovit podatak, da iko u EU kupuje automobile "NA" dve godine, odnosno a ih koristi doticne dve, pa da bira novo, kao da je pudrijera u pitanju..

Mislim, lepo se zivi u EU, uglavnom, ali seici su malo istocnije..

Pa bih preporucio da se ukroti malo zamisljena bahatost, o nekakvom odnosu prema vozilu kao prema mobilnom telefonu, ipak je razlika 40-50 puta, u ceni gagdgeta..

Malo zrelije razmisljanje bi bilo sasvim OK, za sve...

Poz

P.S.

Drugi deo sustine statistike je, da je 10000 prodatih, recimo Golfova, u Nemackoj prakticno trgovacki neuspeh, a da je 2000 prodatih Golfova u Srbiji izuzetan uspeh..takvo je prosto trziste, ali statistika osmatra samo "prazne" brojke...10 je vece od 2..

Zato mnoga trzista reaguju na robu, po principu cena-kvalitet, forsiraju termin najbolja kupovina, a ne "kupis najskuplje i ne mislis"...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 14:30 - pre 134 meseci
U kontekstu onoga sto sam vec rekao, sta je proizvodjacima zanimljivo, pre svega, ne samo trendovi, nego i kvalitet trzista(platezna moc i broj platezno mocnih)

Citat:
...U prvih sedam meseci 2012. godine Volkswagen je prodao preko 1,05 miliona vozila kupcima na evropskom tržištu. Ovaj rezultat suprotan je trendu u Zapadnoj Evropi (osim Nemačke), gde su ukupne isporuke smanjene za 5 % u poređenju sa istim periodom 2011. godine.

Volkswagenova prodaja u Centralnoj i Istočnoj Evropi porasla je za 40,4 %, na ukupno 157.100 isporučenih vozila. Broj prodatih automobila nemačke automobilske marke u Rusiji nastavlja da se povećava, pa je tako isporučeno ukupno 95.600 vozila.

Na domaćem, nemačkom tržištu, kompanija Volkswagen putnička vozila plasirala je 361.400 vozila, što predstavlje porast u odnosu na isti period 2011, kada je kupcima isporučeno 352.700 jednica.

U azijsko-pacifičkoj regiji, broj prodatih VW automobila u julu je porastao za 15,1%, pri čemu je isporučeno 1,27 miliona vozila. U Kini je prodato 1,14 miliona automobila (uključujući i Hong Kong), što je najveće pojedinačno tržište ove regije....


Mislim, mogu da se vesele trendu porasta od 40%, u istocnoj Evropi, ali 160000 autica(ukupno prodatih), prema 360000, ili milion i kusur(a "kusur" je veci broj prodatih nego sto je kupila cela istocna evropa..) prodatih je...smesno..

Pa sada, neka "proizvoljno" posmatram statisticki trend...


Poz

P.S.
Mozda je Nemacka "samo" 20 mil veca od Italije ili Francuska, a manja od obe zajedno, ali je 30%, od svih prodatih VW-a u EU, prodato u Nemackoj...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
Citat:
Flo33:
Cosmo, tabela je odlicna! Znaci golf je prodavan kao prva 4 automobila sa najvecim rastom prodaje u godini. Sto ne govori kako su oni dobri, nego kako su prosle godine imali ocajnu prodaju.


Ne, nego su krenuli u prodaju novi modeli koji su bolji od prethodnih. A Golf se nesto izgleda nije proslavio sa novim modelom. Mislim da je fora ipak u cenovnicima :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 16:27 - pre 134 meseci
A sta sam ja rekao gore nego to? Da njihova prodaja nema veze to sto su iz nemacke. Odnosno da ne prodaju toliko vise od ostalih, jer kupuju nemci... Tih 30% je manje od 20000 po tabeli.

Nema veze, i onako te pola ne razumem sta zelis da kazes. Te prodaja u evropi, aziji, ali nas zanima samo Srbija, itd..

Primecujem da ovde osim iz Srbije, ima stanovnika i iz Ceske, Italije, Nemacke, Austrije, Slovenije.. Ako treba samo da pisemo o c segmentu u Srbiji iskljucivo, ok, prepravite naziv teme.

I da, u Eu oni koji kupuju nova vozila u vecini slucajeva prodaju oko isteka garancije, godinu pre ili posle, sto je od 2-5 godina.

@ cosmo, cekaj, ti kazes da auto koji je digao prodaju sa 10k na 15k pokazao bolje i jeftinije od auta koji je prodan 60k puta??? Pa neka mu je pad prodaje i 100% on se i dalje 4x vise prodaje!

Hbt ispascu jos i golfista, a samo zelim da sagledam realno datu situaciju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 17:24 - pre 134 meseci
NAravno da pricamo o onome sto nas zanima.

Ja samo navodim "statisticke" fragmente, cisto da pokazem koliko je statistika (ni)malo bitna za pojedinca.

I da zivimo zivot u Srbiji, ne zivimo zivote svajcaraca ili Nemaca. Pogotovo sto oni imaju "odnos" prema ovim prostorima, koji su nekada zvali "B zona", trgovacki.. zona skarta..

Pa nam stoga ostaje opcija da pazljivo proucimo ponude, tehniku, tehnologiju i cene.

Sto se vozila tice, to je namena, konstrukcija, karakteristike, izgled, upotrebljivost..ali to sve gledamo kroz prizmu i blizeg okruzenja, pa stoga treba da budemo nekako precizniji u zahtevima, manje skloni zanemarivanjima, i dobrih i losih osobina.
Posto razgovaramo o najboljoj kupovini.

Tu smo da razmenimo informacije, pa i licne ukuse, koji u krajnjoj liniji postaju presudni za licni odabir vozila.

Ako neko napravi dobru licnu odluku pri kupovini vozila, na osnovu nase diskusije, to je pravi uspeh..pobednika u izboru prakticno nemamo, posto se situacija menja na par meseci, makar ona cenovna.

Poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 18:12 - pre 134 meseci
VW=Nemacka drzava, mnogi to ne mogu da shvate







Pazljivo odgledajte kako je rasla prodaja vozila kod VW od osnivanja, pocev od Bube do Golfa, mnoge stvari ce biti jasnije.


edit: popravljeni linkovi

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 04.04.2013. u 10:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina03.04.2013. u 19:29 - pre 134 meseci
Citat:
Flo33:
Primecujem da ovde osim iz Srbije, ima stanovnika i iz Ceske, Italije, Nemacke, Austrije, Slovenije.. Ako treba samo da pisemo o c segmentu u Srbiji iskljucivo, ok, prepravite naziv teme.

I da, u Eu oni koji kupuju nova vozila u vecini slucajeva prodaju oko isteka garancije, godinu pre ili posle, sto je od 2-5 godina.



Slazem se sa ovim ... ako se prica o Srbiji treba tako preimenovati temu. Golf a i druga vozila C segmenta su odavno van domasaja prosecnog stanovnika Srbije.
Racunica je da cena vozila ne bi trebala prelaziti 10 mesecnih plata ... U Srbiji je to "dobar" polovnjak , od 4-5.000 evra ... Onda nemojmo navoditi diskusiju na tu temu...
Vec sam izneo koliko je samo VW vozila prodato u Austriji koja broji isto stanovnika kao Srbija ... To je dovoljno da se , na zalost, shvati koliko je Srbija sporedno trziste... i ne moze se ocikivati da VW kreira Golf koji bi bio po ukusu ( cenovnom ) prosecnom kupcu sa ovih prostora. Tu su nekako upali Kia i Hyundai sa najjeftinijim modelima, ali od ove generacije i oni su malo poboljsali kvalitet i cena je odmah neproporcionlno skocila ... Traze iste pare kao za jedan Ford ... koji je 10 puta bolji auto od njih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1625633 | Odgovora: 5968 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.