Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612664 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:06 - pre 134 meseci
Nemci prave velike i snazne zato sto im ne treba gradjevinska dozvola, a ni plac, za proizvod po ceni stana.

Salu na stranu, A segment je poprilicno u nezgodnoj situaciji, osim ako ne puste Kineze i indijce da rade mala vozila za par hiljada dolara.

B segment je sasvim upotrebljivo vozilo. C segment pruza znacajno vise i snage i konfora, ali je C segment zabrazdio u previsoke cene.

Bore se da podignu cenovne margine, ali je kriza takva kakva je. Ne moze se ignorisati, ako se zivi od prodaje. Dzabe su subvencije fabrikama, ako to kupac ne oseti.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:12 - pre 134 meseci
Slovenacki kupci su "emotivno" vezani za francuska vozila (vreme Cimosa i Litostroja), u cemu su Francuzi (uz neizostavne Italijane) stvarno bili najbolji. Ja se secam vremena kada sam prvi put bio u Ljubljani. Sve je vrvilo od malog diva, zvanog Reno 4.

Citat:
Flo33: A realno, kakva je i ponuda bila pre? Lupo, Ka, Tigra.. Sve kante.


To je zato sto prosecan Nemac fizicki nije mogao stati u takva mala vozila. Da li zbog kobasica i piva, ili neceg treceg, nebitno, ali nemacka autoindustija jednostavno nije bila zainteresovana za proizvodnju malih automobila. Prvi normalniji mali auto je ovaj UP.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
Citat:
Flo33:
A realno, kakva je i ponuda bila pre? Lupo, Ka, Tigra.. Sve kante. Rekao bih da su se i proizvodjaci malo vise posvetili tom segmentu, i sada ima pristojnih vozila. Up! je super autic, citygo, igo (ne znam zasto ga pljuju, pristojan autic, za tu klasu naravno) i sve vise ce ih biti jer se porodice odlucuju za takve malisane kao drugo vozilo, sto je do sada obicno bio B ili C segment.

Ovde po Sloveniji clia ima milion i velika vecina su upravo kao drugo vozilo, pored neke malo vece masine.


Najvise podsticaja za to je zakonska regulativa u Nemackoj ... a od nedavno i u Austriji, da mozes registrovati jedan auto i menjati tablice na svim automobilima koje posedujes ... Tako preko nedelje vozis mali gradski autic, a za vikend prebacis tablice na neki karavan i odes sa njim da se vuces po autoputevima :)
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
@Zarko Jesi vozio Up!-a? To je IDEALAN auto za snajke koje zvrje po gradu, starije ljude, ljude koji vec imaju veliki auto, i mogu si priustiti jedan za grad, za mlade koji su 95%po gradu.

Ja sam vozio Up!-a i tvrdim da mesta ima vise nego dovoljno napred. U EU je oslobodjen taksi za izduvne gasove jer ima <100 co2, malo trosi. Ne mozes nositi dzakove krompira u njemu definitivno, mozda jedan. I bice sve popularniji u Evropi. A posle par godina kada krene talas polovnjaka, i u Srbiji. Poput smarta.

Pozdrav.

A, da, slazem se za slovence i francuze, i u situaciji su kao mi sa fiatom.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:22 - pre 134 meseci
Citat:
Zarko Silic: Aha, znaci, Nemci su se urazumili.

Prestali su da jedu kobasice i da piju pivo, pa sad mogu da stanu i u te najmanje aute.

Ja sam sve vreme mislio da su Nemci pravili velike i snazne automobile samo zato sto nisu znali kako da koriste ove male aute: da li da sednu u njih, ili da sednu na njih.
Hehehe, sobzirom da su u vrhu liste po prodaji twingo, fica i smart for 2 bice da su nemice te koje su se "skinule" sa kobasica i piva
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:28 - pre 134 meseci
Citat:
tdusko: Hehehe, sobzirom da su u vrhu liste po prodaji twingo, fica i smart for 2 bice da su nemice te koje su se "skinule" sa kobasica i piva


Samo bili.

UP je trenutno na vrhu, a sad za skidanje sa piva verujem ali sa onog drugog, ne.


Citat:
Flo33: @Zarko Jesi vozio Up!-a? To je IDEALAN auto za snajke koje zvrje po gradu, starije ljude, ljude koji vec imaju veliki auto, i mogu si priustiti jedan za grad, za mlade koji su 95%po gradu.

Ja sam vozio Up!-a i tvrdim da mesta ima vise nego dovoljno napred. U EU je oslobodjen taksi za izduvne gasove jer ima <100 co2, malo trosi. Ne mozes nositi dzakove krompira u njemu definitivno, mozda jedan. I bice sve popularniji u Evropi. A posle par godina kada krene talas polovnjaka, i u Srbiji. Poput smarta.

Pozdrav.

A, da, slazem se za slovence i francuze, i u situaciji su kao mi sa fiatom.


Jesam vozio UP-a i prijatno me je iznenadio. Mesta ima dovoljno i napred i pozadi. Prtljaznik skoro pa odlican. Jedinu zamerku imam na agregate. Bar 80 KS bi trebali biti. Ovako ne ide nista bolje od japanskih auta.

Aygo bolje da ne komentarisem; eventualno ako neko otvoti temu pod nazivom: "A" segment-najgora kupovina.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 16:44 - pre 134 meseci
Mislis da bi mu se 5ks osetilo? Mada je pitanje da li bi sa vecom snagom ispao iz segmenta eco vozila. Jedina zamerka je sto ne postoji naslon za ruke, znaci i dsg moze, sve moze, al naslon ne moze..

A prtljaznik sa duplim dnom je odlican, slazem se. I kockast je, pa se davsto sta dati unutra.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 18:09 - pre 134 meseci
Nisam 100% siguran, ali mislim da su koreanci zapoceli A klasu, barem sto vidjam ovde po Holandiji; pre njih, sem Italijana ni jedan drugi Evropski proizvodjac nije nudio nista solidno u A segmentu. A sad se cak i Mercedes premislja.
Ja sam imao mali i10 i stvarno je bio super za po gradu, pa cak i neke krace relacije po auto putu. Jedino sto oni nisu, niti jos uvek imaju dobre motore za EU norme.

Sto se tice male motorizacije u A segmentu - barem u Evropi je razlog ekolosko-poreska regulativa ja mislim. Mogu oni da napucaju i 2.0 u taj mali auto, ali onda ce biti bar 15-20% skuplji zbog poreza. A onda ga apsolutno niko vise nece kupiti. Na ovaj nacin, dok EU to jos dozvoljava pomalo 'varaju' sistem i budu oslobodjeni raznih ekoloskih poreza. Tako ovde vec ima da se uzme nesto iz A klase za 7k evra.

A klasa je po meni jedino isplativa kao drugi auto u kuci ili jedini ako si u nekom velikom gradu i ne ides mnogo van grada.
 
Odgovor na temu

rodjam

Član broj: 303939
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 19:06 - pre 134 meseci
Sta mislite o ovome

http://www.autoexclusive.rs/ve.../garancija-na-hondu-1000000-km
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 19:42 - pre 134 meseci
Garancija je impresivna, kao i potrosnja 118KS aluminijumskog dizela. 75MPG, sto je oko "pi" litara, 3,14l/100km

Mada, u ponudi je milion km, ILI 10 god..pa sta prvo dospe na red..

Milion km je 60-80000 evra troskova, za korisnika, u potrosnom materijalu(sa ovako malom potrosnjom, sa vecom jos 30-40k€)... osim same popravke motora i menjaca..

Poz
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 19:57 - pre 134 meseci
hahaha, još jedna za žareta :)

http://vukajlija.com/reakcije/76778
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 20:02 - pre 134 meseci


Vec je bilo diskusije na ESu povodom ove reklame. Rec je o kratkorocnoj akciji koja ce trjati do kraja aprila, ali su komentari, kako na ESu tako i na netu slicni ovim:










Citat:
Flo33:
Mislis da bi mu se 5ks osetilo? Mada je pitanje da li bi sa vecom snagom ispao iz segmenta eco vozila.


Manje-vise za 5 KS. Ovde bi najbolje cucnuo jedan mali turbo; moze i dvocilindras, ali turbo. Otprilike ovako nesto

http://www.autocar.co.uk/car-r.../first-drives/volkswagen-up-gt


samo u nekakvoj socijalnoj varijanti.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.03.2013. u 21:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 20:19 - pre 134 meseci
kakav Pežoov motor, jel ja to nešto nisam u toku?
Koliko znam to je Hondin dizel...

Inače, i ja se slažem da je to marketinški trik, ali opet vrlo dobar trik a ako ga je tako lako ponuditi(mislim na toliku garanciju) onda bi to radio svako.

I to me opet podseti na Kiu. Generalno mi nije jasno zašto se ljudi toliko pale na tu garanciju kad da bi ostao u garanciji moraš dati gomilu para.
Smatram da je to u slučaju Kie skoro otežavajuća okolnost za korisnika, nikako prednost.
Oni te praktično primoravaju da u redovnim servisima menjaš delove koje realno i ne bi trebao kako bi se garancija očuvala i to ti naplate.


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
..8.180.wireless.dyn.drei.com.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 20:52 - pre 134 meseci
MA NE .... Oni to rade za dobrobit korisnika
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 21:51 - pre 134 meseci
U up bi legao onaj fiatov dvocilindras turbo od 105ks, koji guraju u fiću. Ne znam kako ide i kako troši, ali se čuje kao šiveća mašina
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2013. u 22:21 - pre 134 meseci
Meni se taj zvuk svidja, a verujem da nisam jedini. Moze se cuti na Smartu i deluje bas simpaticno.

Za razliku od ovog dvocilindricnog, zvuk trocilindrasa je ocajan. Narocito kada motor malo ostari, nakon jedno 50.000 km. Dobiju zvuk kao da rade na 3 cilindra
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2013. u 09:23 - pre 134 meseci
Sta je cudno na ovoj slici enterijera Skode Octavie?



Nesto sto ne bi smelo da se desi u tako renomiranoj grupaciji:) A kod Octavie se cesto desava. Nadam se da su u novoj to "popravili".
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2013. u 09:40 - pre 134 meseci
Citat:
cozmo_im: Sta je cudno na ovoj slici enterijera Skode Octavie?

.


to što je ružna?
...ček, u stvari to nije čudno

ps. ima ulubljenje na centralnom stubu sa leve strane
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2013. u 09:47 - pre 134 meseci
Bravo! Ko je visi od 185cm nece se leba najesti napred u Oktaviji ali centralna konzola ce se najesti kolena :D Mic po mic, voznja po voznja, eto rupe...

Kvalitet za primer!

A kod nove Oktavije su tu napravili "rupu" da bi resili problem :D Genijalno resenje, nema sta :)

P.S. Ako neko nije skapirao - ostecenje je nastalo samo od naslanjanja kolena na konzolu tokom duzih voznji!

Ovakvih primera ima jos, pogotovo u Telenoru gde se voze sluzbeno.

Dosad nisam video ni na jednom autu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2013. u 09:50 - pre 134 meseci
Meni je najcudniji vozac ovog automobila koji umesto samo jednog kljuca u bravi, ima citav svezanj kjuceva koji u toku voznje iritira desnu butinu tako sto neprestano klamce po njoj.
Nikada sebi ne bih dozvolio oakav luksuz da me nesto u toku voznje ometa.

Ova Oktavija je generacija Golfa 5 i verujem da je unutrasnjost cvrsta i bar 90% kvaliteta kolika je na Golfu, a za ono udubljenje treba poprilicna sila da bi se tako ulubilo. Da ne kazem, jedan poveci malj kojim bi se udarilo, ili jedan jako ozbiljan karate udarac.


P.S. Za Golf5 sam siguran da ni karate udarac bez vidnih povreda na saci, ne bi pomogao da se ovako ulubi srednja konzola.


Citat:
cozmo_im:Ko je visi od 185cm nece se leba najesti napred u Oktaviji


Ovo je totalna glupost.

Nas Beske je visok 205 i sasvim lepo vozi ovakvu Skodu.


http://www.elitemadzone.org/p2951518

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 26.03.2013. u 11:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612664 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.