Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 76271 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.takovo-osiguranje.rs.



+17 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam11.12.2008. u 12:02 - pre 186 meseci
Citat:
kuntalo: nađi internet adresu ovog proizvođača. Šta god radio dobrom, starom google-u, izbacuje mi hitove onog Jamajčanina...

Sta ces kada je marley jamajcanin mnogo vise popularan nego li ulje marly
http://www.marly.com/catalogue/products/detail.web?productId=170
http://www.marly.com/
e sada nek Aca kaze koji tip Gold-a je koristio.

Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam11.12.2008. u 12:05 - pre 186 meseci
Zimi ovaj:
http://www.marly.com/catalogue...etailArticle.web?productId=171
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam11.12.2008. u 15:20 - pre 186 meseci
JBNi MARLY!

Kako sam mogao znati?
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam02.01.2009. u 09:27 - pre 186 meseci
Za one koji nemaju disk sa programom E-per, evo on line servera sa doticnim programom pa se mogu snaci za dobijanje dosta podataka, samo odaberite Pandu sa odgovarajucim oznakama:

http://77.251.11.230:7080/navi?KEY=STARTUP
http://eper.fiatforum.com/
http://www.spangerum.com:7080/navi?KEY=STARTUP
http://82.183.137.89:7080/navi?KEY=STARTUP

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam14.01.2009. u 09:46 - pre 185 meseci
Ovaj kolega je imao problem da prilikom renoviranja Pande nadje nova creva rashladnog sistema. Stvar je resio sa silikonskim crevima, razvodnicima i krivinama kako je dato na sledecem linku:

http://www.fiatforum.com/panda.../176477-new-coolant-hoses.html

Pozz
Aca
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam18.01.2009. u 19:37 - pre 185 meseci
Da ne cuje zlo, ali isto je i na Pandi i na Centu (Centima - Sie i Cinque)
http://www.levemircento.2ya.com/
 
Odgovor na temu

misirac
Beograd

Član broj: 57591
Poruke: 31
*.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam19.01.2009. u 16:29 - pre 185 meseci
Ajd da ne otvaram novu temu, treba mi samo informacija gde se nalazi benzinska pumpa na Pandi City Van?
Hvala unapred

Ok, ne treba... saznao sam:)

[Ovu poruku je menjao misirac dana 19.01.2009. u 18:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Alien1301
ing.sigurnosti
Gorski Kotar HR

Član broj: 209338
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam27.01.2009. u 18:18 - pre 185 meseci
Da li netko od vlasnika Pande koristi neku autodijagnostiku i koju?
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam27.01.2009. u 19:37 - pre 185 meseci
Alien, mislim da niko od nas nema svoju, ali Doctor koji nam odrzava Pande ima FIAT-ov softver, koji uglavnom daje dobre rezultate na nekoj kombinaciji lap-topa i stola......
Ja sam imao prilike da radim dijagnostiku na originalnom FIAt dijagnostickom uredjaju kod jednog servisera u BG, i to je zaista izgledalo veoma-veoma dobro. Kodovi su davani u celosti, dok mislim da doctorov softver ima neke necitljive kodove......Nazalost taj serviser na istoj dijagnostici radi malo skuplje fiatove modele, pa je dosta mucno cekati te redove i placati te cene.........Uredjaj je mali, kao polovina lap-topa, direktno se kaci na konektor ispod table, prenosan je i tokom voznje ocitava sve sto treba, i kad se ukljuci, odmah prepozna da se radi o motoru 187A1000, kao naravno i drugim FIAT motorima. Na samom uredjaju samo pise FIAT.......
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
79.101.228.*



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam27.01.2009. u 21:52 - pre 185 meseci
Aco, vidim da si informisan po ovom pitanju veoma dobro, pa me zanima šta je sve potrebno da se napravi neka priručna dijagnostika, nešto iz kućne radinosti?

Laptop, softver, konektor? Još nešto? Ima li neko ideju gde bi se to sve moglo naći?
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

Alien1301
ing.sigurnosti
Gorski Kotar HR

Član broj: 209338
Poruke: 23
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 05:34 - pre 185 meseci
Ja sam malo trazio po netu i pronasao dijagnostiku Visa Uniscan koja radi u DOS-u sa starijim kompjuterom koji mora imati 2 serijska porta. Postoji i shema samog uredjaja pa se moze pokusat napravit isti. Ima ih za narucit kod vas za oko 80 €.
 
Odgovor na temu

drajgan
Beograd

Član broj: 174978
Poruke: 20
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 06:58 - pre 185 meseci
Vidi: www.auto-dijagnostika.net
autodijagnostika/FREE!/Fiat II deo/Fiat Panda 1.1
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 14:43 - pre 185 meseci
Zanimljivo.. Videću još malo bolje da se raspitam...

Alien, a znaš li možda gde mogu naći šemu?
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 15:16 - pre 185 meseci
Uz duzno postovanje svima, sugerisem Vam da ne gubite vreme sa kupovinom ili pravljenjem dijagnostike, a evo i zasto:
U firmi gde radim, posedujemo dve autodijagnostike za putnicka vozila i posebno za teretna vozila.
Obe su NO NAME, mada su to ``replike`` ``originala``i vaze za UNIVERZALNE. Svaka ima gomile softvera uza sebe, i internet azuriranje i trista cuda.......kablovi, sonde, creva........Ljudi zavrsavali citave obuke, kurseve i sl. Isporucioci dolazili, instalirali citave skalamerije, obucavali, azurirali, svasta nesto......para-dosta znacajna.

Dodje jedan kolega sa Alfom (fensy Alfa, nova) prikljuce je, ono sve radi, cita, svi odusevljeni. Nakace majstori Patrola, ovo ono, sve radi, cita kodove, jede zivu decu, daje bolja ocitavanja nego originalna u ovlascenom servisu...
Svi odusevljeni.....
Dodjem ja s Pandom........Nakace dijagnostiku u cinc, cita osnovne stvari, tipa sonda, dizne, broj obrtaja, reaguje na gas, vreme otvaranja dizni, ali ni da bekne zasto mi se ponekad desava da trepce orange lampica (pisao sam ranije o lampici)...???

Odem kod Doctora, i nakaci on svoju dijagnostiku, i odma izbaci kod za izostanak paljenja. On to ugasi- izbrise gresku, ali nakon izvesnog vremena-posle ponovnog paljenja lampice opet da kod za izastanak paljenja.......i tako redom, pisao sam sta i kako, ali nista od svega, i dalje ista slika i princip, teraj-mile....neka trepce....

E sad da li bi se nekom isplatilo da da neki novac za neku dijagnostiku i koliko bi mogao na njoj da vidi relevantne podatke, ne znam. Jedno je sigurno, bilo koja da je dijagnostika, ona je dosta zavisna od azurnog softvera koji ide u nju. Ukoliko dijagnostika pokriva sirok spektar vozila, modela i sl, utoliko je teze doci do pouzdanog softvera, koji daje realno podatke koje treba da daje za konkretan tip, model, broj motora, itd.... I na kraju, sta bi mogli uciniti sa ocitanim podacima???? a bez da ipak stvar protumaci neko ko je profesionalno u tom poslu.

Znaci ako je zaradi hobbija, ili zezancije, i ako je cifra neka nebitna, OK, ali za bilo sta ozbiljnije, stvar ipak mora da proveri i neko ko se malo vise razume, od prosecnog korisnika Pande. Primera radi, trafo-bobine su kod pande 1.1MPI pricvrscene u svoje nosace, onim zvezdastim srafom, za koji 99% korisnika nema odgovarajuci zvezdasti odvrtac, sto samim tim komplikuje da ne kazem u potpunosti onemugucava zamenu trafo-bobine, cak i da pomocu dijagnostike otkrijemo da je to problem. Jos slikovitije, ako je neko radio ultrazvuk brizgaljki goriva, sigurno je video koliko je pipavo skidanje raznih konektora, plastika i sl. Cak ni svecice nije bas lako zameniti u sopstvenoj reziji. Naravno na nekim ranijim modelima Pande, sve je daleko prostije i jednostavnije.......

Nije mi namera da nekom bilo sta popujem, ali po mom licnom misljenju oko nabavke dijagnostike je potrebno dobro sagledati moguce koristi i stete.

Pozz

 
Odgovor na temu

Alien1301
ing.sigurnosti
Gorski Kotar HR

Član broj: 209338
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 17:42 - pre 185 meseci
E, jesi se raspisao Aco. Ubi nas u pojam. Jest da stoji sve što si naveo, ali ja si ne mogu pomoći. Ipak bi volio da nešto i sam uradim u vezi autodijagnostike na Pandi. Pa makar i da spojim pa da vidim samo neke parametre, to bi me veselilo.
Već sam nabavio stari komp sa dva serijska porta. Možda što i bude od te ideje.

P.S.
Koga interesira shema neka mi pošalje e-mail na PP pa ću mu poslat.

Gibanitza- šaljem ti PP i E-mail ali ne ide jer sam premalo na forumu
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.197.*



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam28.01.2009. u 20:46 - pre 185 meseci
Aco, ti mu dođeš ovde kao glas razuma... Malo da oladiš mlade usijane glave :)

@Alien

Šibni mi pp kada budeš mogao nije o glavu...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam29.01.2009. u 06:19 - pre 185 meseci
Ma Gibaja, nemam ja te pretenzije, ali kao sto rekoh:

“Znaci ako je zaradi hobbija, ili zezancije, i ako je cifra neka nebitna, OK, ali za bilo sta ozbiljnije, stvar ipak mora da proveri i neko ko se malo vise razume, od prosecnog korisnika Pande.”

 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam29.01.2009. u 06:33 - pre 185 meseci
Ma naravno, sve je jasno.... Nema problema... Kažem samo da je dobro da predočiš sve te komplikacije jer bih ja najverovatnije bez nekog razmišljanja krenuo u čačkanje oko motora i napravio belaj...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam06.02.2009. u 11:10 - pre 185 meseci
Ćao Pandisti,
Ja sam nabavio jedan "For Universal OBD II memo scanner".Uredjaj je krajnje jednostavan i mali. Ima radnu jedinicu i 16-to pinski "ženski" konektor,koji se udžeka kod naših Pandi,iznad suvozačevih nogu,u "muški" konektor.Ima displej sa 4 brojčana mesta.Uz uredjaj ide i knjižica"users manual" sa brojevima kodova grešaka i objašnjenjima na engleskom jeziku.Tih kodova ima poprilično (1899)!!!
Kad se konektujete i upalite motor,pritiskom na jedno zeleno "read", od dva dugmeta,skener počinje sa radom.Ako je sve u redu,na displeju će vam se vrteti nule.A ako nije,skener će vam izbaciti broj koda greške,pa uz pomoć objašnjenja u knjižici,sve će vam biti poznato.
To malo čudo košta izmedju 25 i 30 evra i naravno,kineske je proizvodnje kao i većina "profesionalnih" dijagnostika.
Ali što kazao Aca,ako neko hoće, "zaradi hobija ili zezancije",(mada ja mislim i nešto drugačije) i ako ima nešto malo "ozbiljnijeg" alata,ovo kao priručna pomoć,može biti od apsolutne koristi!
I Primer:meni detektovao kod III cilindra nepravilno paljenje! Znači ili svećica ili brizgaljke.
1.prva interacija: kupio svećice,zamenio.Ponovo prikačio skener.Kod greške 0303 anuliran!Displej ga nije konstatovao.
2.druga interacija nije za sada poterbna.Mislio sam na ultrzvučno pranje dizni ili brizgaljki.
Eto,pa recite da skener nije bio od pomoći!
Ako bude nekog interesovalo,prikačiću slike uredjaja!
Pozz

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam06.02.2009. u 11:18 - pre 185 meseci
Bravo Zikal.......Znaci isplatilo se......
Dobra je to stvarcica........
Opasni Kinezi.......

Ajd stavi slicice, i naravno ponesi ga na sledece okupljanje......
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Popravke - Odrzavanje - Uradi Sam
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 76271 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.