Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57110 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:52 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: je l bi mogao da zivis u lebanu sa 13.000 din mesecno ili vladicinom hanu sa 10.000 mesecno?


To znaci da nema zivih u lebanu i v. hanu? Sve zombiji?
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 14:56 - pre 186 meseci
Citat:
To znaci da nema zivih u lebanu i v. hanu? Sve zombiji?


ima ali ti ljudi zive u teskoj bedi sa 3-4 puta manje novca mesecno nego prosecan beogradjanin. a isto im dolazi racun za struju , telefon, tv pretplatu, porez kao i beogradjaninu.

e vi te ljude ne vidite. vi okrenete glavu kad oni prolaze ulicom pored vas.

ne zanima vas sto pola srbije zivi u teskoj bedi.

e tu je ta ljudska razlika izmedju ljudi kao sto sam ja i ljudi kao sto ste vi.

ja ne mogu da se pravim, ako je meni dobro, da ne vidim da je vecini lose...

ne mogu da okrenem glavu na drugu stranu da je zabijem u pesak kao noj i da se pravim kako je sve sjajno i bajno - kad nije.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:05 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: ine zanima vas sto pola srbije zivi u teskoj bedi.

Ne zanima me.

To je ista ona srbija koja je glasala za vojvodu i s.m. pa sad neka kusaju sta su skuvali. To je ista ona srbija kojoj su tri najveca straha od promaje, sapuna i od olovke.

Jbg, mozda nije kosmicki pravedno ali tako je, when the going get tough - the tough get going. To sto su vas mrletovi ucili da vam univerzum duguje kilo junetine svaki dan bez da mrdate guzicom i istu zaradite nije moj problem, i kao sto rekoh, uopste mi nije zao tog idiota sto se samoubio zbog duga za struju. NJegove dece mi jeste zao, ali uz malo srece naucice nesto.

For the record, da se ja pitam, sve politicare, ukljucujuci i sadasnju vladu, bih lepo okupio u saveznoj skupstini, zatvorio vrata i prozore, odvrnuo gas i upalio sibicu.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:10 - pre 186 meseci
Citat:

Ne zanima me.

To je ista ona srbija koja je glasala za vojvodu i s.m. pa sad neka kusaju sta su skuvali. To je ista ona srbija kojoj su tri najveca straha od promaje, sapuna i od olovke.

Jbg, mozda nije kosmicki pravedno ali tako je, when the going get tough - the tough get going. To sto su vas mrletovi ucili da vam univerzum duguje kilo junetine svaki dan bez da mrdate guzicom i istu zaradite nije moj problem, i kao sto rekoh, uopste mi nije zao tog idiota sto se samoubio zbog duga za struju. NJegove dece mi jeste zao, ali uz malo srece naucice nesto.


kako moze nesto tako da te nezanima?

pa radi se o tvom srpskom narodu? pa sta ako su glasali za ovog ili onog? da neces da ih trpas u konc logore zbog toga?

zar nije pravo glasa ustavom zagarantovano pravo ?

znaci po tebi oni su manje vredna ljudska bica samo zato sto su glasali za nekog koga ti mrzis?

i treba da crknu? jel tako?

pa dr. Mengele je bio mnogo dusevan covek kad se uporedi sa ovakvima koji razmisljaju kao ti.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.71.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:15 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: kako moze nesto tako da te nezanima?
pa radi se o tvom srpskom narodu? pa sta ako su glasali za ovog ili onog? da neces da ih trpas u konc logore zbog toga?
zar nije pravo glasa ustavom zagarantovano pravo ?
znaci po tebi oni su manje vredna ljudska bica samo zato sto su glasali za nekog koga ti mrzis?
i treba da crknu? jel tako?
pa dr. Mengele je bio mnogo dusevan covek kad se uporedi sa ovakvima koji razmisljaju kao ti.


A i što bi ga zanimalo?

Zamisli grupicu ljudi koji su odlučili da svaki dan pojedu tanjir go vana. Jel bi tebi bilo žao tih ljudi? I zašto?

Možeš reći da ti ljudi nisu znali kad su govorili "želimo da svaki dan za doručak jedemo tanjir govana, uuuraa", ali to ih kao odrasle osobe ne opravdava i ne izuzima od toga da snose posledice za svoje postupke.

 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:17 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: i treba da crknu? jel tako?
Deca su mu gladna i smrzavaju se dok se on naliva rakijom i krivi masone/jevreje/vlast/marsovce zbog nedostatka para za paradajz u decembru umesto da radi nesto? Tako je, treba da crkne.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:19 - pre 186 meseci
Koliko procenta stanovnistva Srbije zivi u Beogradu, Novom Sadu, Nisu, Subotici, Zrenjaninu i Kragujevcu? :) Vise od polovine... A tamo su plate vise od prosecnih.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:21 - pre 186 meseci
eto.

neko je human a neko je egoista ciji je jedini ideal u zivotu debelo crevo puno hrane , bezosecajna jedinka koju nije briga cak i ako njegovi bliznji crkavaju od gladi - samo ako je njemu dobro.

Hvala ti Gospode sto nisam takav.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:23 - pre 186 meseci
Ejmen, bradr.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:24 - pre 186 meseci
Sopocanac ako želite da budete donator Crvenog krsta Srbije, to možete učiniti po dole navedenom uputstvu, na naznačene adrese.

Uputstvo:

1. Za dinarske donacije:

PRIVREDNA BANKA
Racun: 255-0013100101000-80

2. Za donacije u evrima:

MT103 (Customer transfer/Single Customer Transfer)

Intermediary Bank: DEUTSCHE BANK AG
Frankfurt am Main
SWIFT code: DEUTDEFF
Beneficiary Bank: /EUR 9362609 10
PRIVREDNA BANKA BEOGRAD
SWIFT Code: PBBBCSBG
Account No. 5401-978-0001938
IBAN No. / CS73255000978351562426

Beneficiary: CRVENI KRST SRBIJE



Uplati kompletnu tvoju zaradu pa onda pricaj i guslaj o tim stvarima... ;)
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:27 - pre 186 meseci
Bez obzira ko je za koga glasao, nemojte mrzeti druge ljude. Loše je što se čovek ubio (bez obzira koji razlog bio).
Što se tiče plate u Srbiji, lepo bi bilo kada bi bila veća, ali tu smo gde smo... Možemo samo da se trudimo da nam bude bolje. Računica da je 70.000 din potrebno za hranu četvoročlane porodice je jako naduvana. Imam relativno dobru platu i skoro uvek jedem po restoranima, naručujem hranu, a kada pravim nešto sam obično su to egzibicije tipa gambori, lignje, pečenica, kačkavalj... znači egzotika. I na kraju meseca kada pogledam za devojku i sebe ne potrošim 35.000 din. Znači računica nešto ne štima. S druge strane ako u potrošačku korpu ulaze cigarete onda bi mogao da ulazi i šampanjac i viski, zar ne?
A to što je u Americi 4 puta jeftinije gorivo nego u Srbiji (što je i tema) nema veze s prosečnom platom Srbina. Neće gorivo u Americi poskupeti ni pojeftiniti ako mi ovde budemo imali dobru ili lošu platu. Ponekad poželim da gorivo bude i 10 puta skuplje. Valjda bi se tada ljudi vozili samo po potrebi i možda bi tada lakše disali. Kada ste poslednji put išli biciklom na posao?
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:36 - pre 186 meseci
Nije uopste poenta u tome ko je kad i za koga glasao, to je samo ilustracija problema.

Poenta je u ljudima koji nece sami sebi da pomognu i da se bore ako ne za sebe onda da svojoj deci daju mogucnost da zive bolje, pritom ocekujuci da drustvo/drzava/svemir misli i radi za njih.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:41 - pre 186 meseci
Sopocanac, nemoj sve danas... ostavi bre malo i za sutra da imam sta uz kafu da citam :)

Citat:

Pčinjski okrug 19268 (I-VII mesec – 19255)
Vladičin Han 9943 (I-VII mesec – 11009)
Vranje 20140 (I-VII mesec – 20726)

Citat:

je l bi mogao da zivis u lebanu sa 13.000 din mesecno ili vladicinom hanu sa 10.000 mesecno?
sta mislis?

Da. A evo, odmah cu ti objasniti i zasto.

U Vladicinom Hanu sam pre mesec dana u kaficu usred grada platio espreso sa mlekom, nes kafu i dve negazirane vode (recimo Rosa, whatever) tacno 120 dinara!! Cudno, a? Cena roba i usluga je u pasivnim krajevima visestruko niza nego u Beogradu, i to savrseno logicno prati visinu zarada.

Nastranu sto domacinstvo u Vladicinom Hanu nece da kupi u Maxiju kilogram teleceg bifteka za 900 din, nego ce da izadje sa macetom u zadnje dvoriste...

Daj bre, uozbilji se malo. Ne uporedjuj beogradske cene i primanja iz pcinjskog okruga. Prekini vise da kenjas bre covece... Daleko od toga da stanovnistvo vranjskog okruga zivi lordovski, siromasni su nazalost, ali nista siromasniji nego pasivni jug Italije, npr.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:44 - pre 186 meseci
poslednjih x stranica ni rec nije bilo o GORIVU i ameriGi!
cas pricate o gladovanju,cas o prosecnoj plati,cas o potrosackoj klopi [koja sadrzi gorivo za 4-5 k i bus za 2,5k?!?!] ,pa onda o teletini i grckom [braca grci ,srbija do tokija,preko milvokija i naravno soluna ;) = ono za sta se sopocanac zalaze - kupujmo domace ;)] paradajzu

da je dobro ,nije bas
da je jako lose,nije

da ima dovoljno proizvodnje i poslova ,nema
da ima preterivanja u razbacivanju novca na gluposti ,ima

prvo narod nek promeni svest...a ne da se smeskas komsiji kad mu kazes "pa kako ste komsija,kako zena,deca,kako krsta,uff ovo vreme mnogo opasno po vas...",a cim se okrenes kudis ga u sebi "pu pizda mu materina,ima nove patike,a i ta kosulja je sveze oprana,mora da je kupio i ves masinu,a gledaj krov,jos se ne urusava"...

edit:dodato u zagradi " = ono za sta se sopocanac zalaze - kupujmo domace ;)" ;)
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:49 - pre 186 meseci
Pretrazio sam forum i nasao ovu temu. I ne mogu da verujem, da su se svi forumasi opet primili na naklapanja koja ovaj Sopocanac prosipa. Opet poceo da cvili o ceni goriva sigurno nema para da naspe u svog CTS-a , pa je jos sada ljut zbog potrosacke korpe jer mora da jede mesni narezak i salamu da bi imao para da sipa u Cadillac-a.

Cheers.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:53 - pre 186 meseci
Do jaja su vanuatu tablice. Ja bih registrovao samo zbog tablica. Palme. Ludu burazeru.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:53 - pre 186 meseci
Citat:

Pretrazio sam forum i nasao ovu temu. I ne mogu da verujem, da su se svi forumasi opet primili na naklapanja koja ovaj Sopocanac prosipa. Opet poceo da cvili o ceni goriva sigurno nema para da naspe u svog CTS-a , pa je jos sada ljut zbog potrosacke korpe jer mora da jede mesni narezak i salamu da bi imao para da sipa u Cadillac-a.


pa to i ja rekoh pre sat vremena i setio sam se slicne njegove teme :
http://www.elitemadzone.org/t3...ka-cenama-kod-nas-inostranstvu
al se svi zalaufali da mu objasne zasto nema da naspe u njega corbe

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:54 - pre 186 meseci
Citat:
Da. A evo, odmah cu ti objasniti i zasto.

U Vladicinom Hanu sam pre mesec dana u kaficu usred grada platio espreso sa mlekom, nes kafu i dve negazirane vode (recimo Rosa, whatever) tacno 120 dinara!! Cudno, a? Cena roba i usluga je u pasivnim krajevima visestruko niza nego u Beogradu, i to savrseno logicno prati visinu zarada.

Nastranu sto domacinstvo u Vladicinom Hanu nece da kupi u Maxiju kilogram teleceg bifteka za 900 din, nego ce da izadje sa macetom u zadnje dvoriste...

Daj bre, uozbilji se malo. Ne uporedjuj beogradske cene i primanja iz pcinjskog okruga. Prekini vise da k****s bre covece... Daleko od toga da stanovnistvo vranjskog okruga zivi lordovski, siromasni su nazalost, ali nista siromasniji nego pasivni jug Italije, npr.


usluge jesu nize u siromasnim opstinama to je tacno no to je samo jedna strana medalje. Neke stvari kao sto su struja, telefon, mobilni, porezi, akcize, benzin , grejanje(drva ugalj) - iste ma gde ziveo.

Samim tim gradjani siroamsnih opstina su u mnogo nezavidnijoj situaciji jer primaju 13.000 din mesecno a placaju struju, telefon, poreze, akcize isto ko i oni sto zaradjuju 40.000 din mesecno. A to je nepravda prema tim ljudima.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:56 - pre 186 meseci
Citat:
pa to i ja rekoh pre sat vremena i setio sam se te teme
al se svi zalaufali da mu objasne zasto nema da naspe u njega corbe


imam ja da sipam nemoj da se ti sekiras za mene, nego je problem sto vecina gradjana u Srbiji nema - i za njihova prava se ja borim.

Sto se mene tice licno ja zivim dobro i zaradjujem vise nego vecina gradjana ove zemlje.

No ko sto rekoh vec i pored toga ja sam Srbin, Hriscanin i human covek a ne egoisticna bezosecajna svinja kao neki drugi koje je briga ako mu bliznji i crkavaju od gladi , ako je njemu lepo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 15:58 - pre 186 meseci
e imam jedno off pitanje [doduse tu je sve off...]
zasto patriJote koriste gorivo,kad se ne proizvodi in mother serbia?
[edit]:da ne bude zabune,mislim na sirovinu,odnosno sirovu naftu od koje se rafinisanjem dobija benzin i nafta[diesel]...[/edit]

da ne sirim dalje :)

i sopocanac,zasto si uracunao grcki paradajz kad evo tu se [mozda gresim] zalazes za razvoj srbije,a kupujes grcki paradajz...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57110 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.