Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57101 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 16:42 - pre 186 meseci
Citat:
Ovde se priča o kvalitetu života. Istina neko u Vladičinom Hanu ima platu 150 evra, a slična osoba u Beogradu ima platu 400 evra... Međutim ti u VH kupiš kuću sa okućnicom za 5000 evra (33 plate), a u Beogradu ti za stan od 60 kvadrata treba 120,000 evra (300 plata) što je 10 puta više. U VH ti iza kuće imaš obor sa svinjama, kokoške, baštu sa povrćem pa te prehrana košta jako malo... U Beogradu to sve moraš da kupiš i sigurno kilogram mesa košta 10 puta više tog čoveka u Beogradu nego tog u VH...

Plate su takve kakve jesu, i prilagođene su uslovima življenja... Da nije tako ljudi bi masovno umirali od gladi, a pošto ne umiru, verujem da je situacija podnošljiva...


pa sto ako je tako zasto svi beze iz vladicinog hana lebana i ostalih opljackanih i osiromasenih opstina za beograd?


zasto se broj stanovnika beograda za 50 godina uvecao vise od 300%?!?!


zasto niko nece da proda dvosoban stan u beogradu i kupi za te pare latifundiju u vladicinom hanu ili lebanu i krene sa poljoprivrednom proizvodnjom?
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 16:45 - pre 186 meseci
@ventura: Ok, nisam dovoljno informisan.

@Laki_Gen: Ma da jos hoce da te biju ako ne uzmes...I jos moras da posadis "plamicu mira" u njihovom parku "zasluznih gradjana"
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 16:49 - pre 186 meseci
Cigarete ulaze u tu "potrosacku korpu"? Wot a fak!?!

E, jel ima neko zvanican link sta jos ulazi u taj pojam, bas bih da pogledam ???

Mislim, ako ulaze cigarete, sto ne bi ulazile i graficke kartice, posto moj hobi i losa navika
nije pusenje vec uglavnom bacam pare na kompjuterske komponente. Oce bre do ruba
egzistencije da me dovedu?! Alo bre, nemam ovaj mesec za Dzi-fors GTX280!
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 17:42 - pre 186 meseci
DA ISKLJUCIMO DEMAGOGIJU I PRAZNE PRICE

Link ka zvanicnom dokumetu o kretanju zarada, kupovnoj moci i STA TO TACNO ULAZI U POTROSACKU KORPU (minimalnu i prosjecnu):

http://www.mtu.gov.rs/cms/?p=281

@Kernel: Da, ima i cigara. Sacekaj, sad ce gtx295. Kazu da je zvjer.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 18:26 - pre 186 meseci
Citat:
ventura:Sve je u suštini tržišna ekonomija. Svako iz Vladičinog Hana može doći u Beograd i tražiti svoje mesto pod suncem. Sigurno da kad bi masa nagrnula u Beograd, skočila i potražnja za poljoprivrednim proizvodima, i da ne bi bilo dovoljno istih, što bi značilo da bi zemljoradnici digli cene prema potražnji, što znači veću zaradu, a onda bi opet gomila ljudi iz Beograda videla da u poljoprivredi ima para, pa bi otišli da se bave istom, i tržište bi na kraju sve nivelisalo...


ovo za poljoprivredu je potpuno netacno,btw
primer
kilogram "zive vage" svinceta kosta ~200 dinara,kilogram "obicnog" cistog mesa [ne plecka i to] kosta ~400 dinara
ziva vaga - cisto meso ,odnos sigurno nije 1:50 ...pa ni 1:60 [da ono mesari imaju neku "normalnu" zaradu]...

isti primer je i sa vocem i povrcem...seljak [poljoprivredni radnik,ne "seljak u dusi"] nema neku pristojnu zaradu,pogotovo ako poseduje malo zemlje/grla...
a to se uz ovaj mentalitet skorije nece promeniti [paradox:sramota je biti seljak,ali zato se vice kako seljaci imaju pravo bogatstvo,kako je to unosan posao,cista lova,malo rada...]

edit:malo sam preletio ovu "potrosacku korpu" i ono sto mi je zapalo za oko je gradski prevoz[to mi bas zapalo,sigurno nije jedino]
1. ona normalna korpa kaze da je cena jedne karte 33.17 dinara - mozda u bg ,ali u subotici je najjeftinija 42 dinara!
2. u minimalnoj korpi,ista karta je 32 dinara, pa kako sad to?? neko ce platiti 33,17,a neko 32 dinara???


a sto mi je nejasno jaaako ,je onaj koeficijent za odecu,a iznosi "0.083" odnosno "0.028",odakle su oni izvulki ove brojke?!?!

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 24.12.2008. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 19:37 - pre 186 meseci
Citat:
Horvat: a sto mi je nejasno jaaako ,je onaj koeficijent za odecu,a iznosi "0.083" odnosno "0.028",odakle su oni izvulki ove brojke?!?!

Pa verovatno nekom logikom da se, lupam, košulja u proseku kupuje dvaput godišnje, pantalone i trenerka po jednom, pa onda to normalizuje po godini i četvoročlanoj porodici... Mislim, to im je i posao, tim statističarima, da nalaze te neke proseke.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 21:16 - pre 186 meseci
Sopocanac kaže:
Doručak - minimum 500 dinara
Ručak - minimum 1000 dinara
Večera - minimum 500 dinara

Šta jedeš ti za te pare ? Ovo definitivno ne predstavlja prosečnu potrošačku korpu. Gledajući po sebi, a inače ne štedim na hrani, nema šanse da potrošim toliko. A prosečna porodica verovatno pazari još optimizovanije. Mislim, koji i kakav to doručak košta 500 dinara ? Prženice napraviš od bajatog hleba i 3 jajeta (za četvoročlanu porodicu) koje u proseku košta 15 dinara po komadu, dakle 45 dinara. Dodaj tu i jogurt ili šta već ko voli uz prženice (čaj) i opet izađe nešto malo preko 100 dinara. Jaja i viršle, nek se skuva (ili isprži) 8 jajeta i pakovanje viršli (za četvoročlanu porodicu) to je 8 x 15 = 120 za jaja + 100 za viršle (mada i to može jeftinije) i nek bude i tu jogurt i senf (kutija senfa meni traje mesec dana, tako njega i ne računam u korpu) ne prelazi 300 dinara. Da napraviš vrhunske sendviče za četvoročlanu porodicu treba ti 150-200gr parizera (i to je mnogo), pa da uzmeš i neki skuplji, recimo 500 dinara, koštaće te 100 dinara + 70 dinara za 100gr sira za topljenje, kečap (ona boca od 70 dinara meni potraje pola meseca do mesec dana zavisno od potrošnje), opciono malo majoneza, 2 kuvana jajeta, to je još 30 dinara, krem sir ili pavlaka, nek bude jo 40 dinara... to mu dođe 100+70+30+40=240 dinara + malo kapi kečapa i majoneza (koje i ne računam jer se to obično kupi u boci i traje po mesec dana), opet ni blizu 300 dinara. Dakle, koji to doručak košta 500 dinara ? Mislim može, ako svaki dan za doručak cepaš pečenicu ili zlatiborsku pršutu, a sve to zalivaš italijanskim sokom od paradajza i rusku salatu. Izvini, ali to ne spada u ono što prosečna porodica pojede za doručak, niti bilo gde na svetu prosečna porodica može sebi da priušti najkvalitetnije i najskuplje namirnice za doručak.

Dalje, ručak. Da vidimo, musaka može da se napravi od 1kg krompira i pola kilograma mlevenog mesa, a to mu dođe, šta znam, nek je 40 dinara za krompir i oko 250 dinara za meso, 2 jajeta i mleko još 70 dinara, plus uz to ide zelena salata još 20 dinara i eventualno ko voli pavlaku uz to još 40 dinara... znači sve ukupno oko 400 dinara. Ko voli nek uzme sok uz to, pa nek uzme i 100% voće, to mu dođe oko 500 dinara. Dakle, duplo manje nego tih tvojih 1.000 dinara za ručak. Ili recimo ako praviš šnicle, nek je 1kg mesa 500 dinara, uz šnicle uzmeš salatu od paradajza i krstavaca, pa nek uzmeš i te najskuplje uvozne, u salatu svakako ne ide po 1kg jednog i drugog, nek bude da ide po pola (mada mislim da je i to mnogo), to mu dođe oko 150 dinara za salatu, opet dodaj i sok od 100 dinara to ti je 750 dinara za ručak, dakle opet ni blizu 1.000 dinara. Dalje, ručak može da se napravi i bez mesa, recimo vrhunska čorba od povrća može da se napravi od smrznutog povrća koje košta 100 i nešto dinara, za zapršku ti treba malo ulja, brašna, jedno jaje + napravi zelenu salatu, izađe još 50 dinara i eto ručka za oko 200 dinara + ko voli kiselo mleko uz to ili neki sir, eto nek bude još 100 dinara i eto više nego duplo manje od 1.000 dinara. Dalje, pristojan ručak se može napraviti tako što ćeš uzeti pileće meso (recimo grudi, ne mora ni ceo kilogram), staviti u pleh, ostatak popuniti krompirom, dodati malo luka, začina, mogu i šampinjoni... sve ukupno izađe oko 700 dinara. Opet dosta manje od 1.000. Dalje, iseckaš papriku, luk, šampinjone, 2 paradajza, dodaš začine, izdinstaš i na kraju dodaš 2-3 jajeta... izađe oko 500 dinara. Uz bilo koji od ovih ručkova možeš da dodaš i suu u kesici koja izađe 30-60 dinara zavisi koju uzmeš. Dakle, nešto se ova tvoja računica ne uklapa sa ostatkom sveta.

Za večeru ne znam, jer se kod nas retko kada pravi večera... obično ili ostane od ručka ili glođnemo nešto iz frižidera ili s vremena na vreme naručimo picu, a dešava se i da preskočimo večeru. Baš kada nam dune da nešto pravimo, to je obično nešto lagano, tipa bareno povrće ili nešto slično. Sve u svemu, večera nas u proseku košta oko 200-250 dinara. A kao što rekoh, kod nas se na hrani ne štedi i nikad niko ne ostane gladan. A sad, što prosečan Srbin hoće da živi kao engleski lord je nešto drugo.

A i ovo sa potrošačkom korpom mi je smešno. 15.000 za garderobu ? Hebote, ja toliko nisam potrošio za celu prošlu godinu. Mislim, ko to troši na garderobu 15.000 mesečno ? Jedne cipele ili patike od 4.500 mogu da potraju barem godinu-dve, kvalitetna majica koja se može nositi barem godinu dana može da se kupi za 400-500 dinara, pa i manje, farmerke su oko 900-1.000 dinara, a i one normalnom čoveku traju barem godinu-dve. Dakle, 15.000 godišnje po osobi je sasvim ok, čak i široko. Naravno, to što je nekima ispod časti da nose bilo šta što na sebi nema natpis Versaći, Dolče Gabana ili Najk je već neki drugi problem, ali svakako ne predstavlja nešto što prosečan građanin treba da nosi.

A ono za cigarete je još smešnije. Pa štaće to u potrošačkoj korpi. Po toj logici možemo u potrošačku korpu dodati alkohol, kokain, travu... pa da potrošačka korpa ispadne 500.000 dinara. Ili za mobilni 3.000 dinara, pa sa kim normalan čovek ima da priča toliko. Meni račun izađe oko 700-800 dinara, a sve završavam sa tim telefonom, jer fiksni ne koristim uopšte.

Hrana jeste nešto skuplja nego u ostatku sveta, ali ne značajno. Ono što je realno najskuplje jeste struja i totalna nebuloza da što više trošiš, sve je skuplje plaćaš, iako bi trebalo obrnuto, ali sve ostalo može da se podnese.

Sve u svemu, mislm da prosečna četvoročlana porodica može sasvim pristojno da živi sa 2 plate i da pretekne, naravno pod uslovom da se optimizuje potrošnja, ali to je imperativ i u mnogo bogatijim društvima. Ona ko ne zna da živi u skladu sa svojim mogućnostima, ne bi mu bilo dovoljno ni 10 prosečnih plata, jer opet bi mu nešto zafalilo. E sad, što ima desetočlanih porodica koje možda ne mogu da prežive od 2 plate je takođe neki drugi problem. Prvo, ako neko zna da finanisjki ne može da istrpi osmoro dece, onda ne treba da ih pravi. A drugo, u takvim porodicama obično ima i starije dece koja su sposobna da nešto i rade, tako da oni neće imati dve plate, nego više.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 21:20 - pre 186 meseci
hvala jablane,nisam uopste razmisljao na tu stranu :)

e sad jos da neko objasni kako je cena karte cas 33,17,a cas 32 dinara :D
[pa makar i zanemarili da karta nije toliko ;)]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 21:58 - pre 186 meseci
@Marko_L,

"Potrosacka korpa" je valjda merilo nekog "normalnog" zivota a ne minimuma egzistencije - mada to definitivno ne opravdava ubacivanje cigareta unutra. Kao sto kazes, onda mozemo slobodno da ubacimo i kokain, nekome je "lek" cigara a nekome belo... nemojmo diskriminisati :)

U svakom slucaju, potpuno je besmisleno pricati da prosecna plata u Srbiji ne omogucava vise od minimalnog nivoa egzistencije - stavise, omogucava i "potrosacku korpu" sto mu dodje ipak nivo OK zivota.

Sopocanac ocigledno ima neki razlog zasto je kivan na drzavu & co... ali to mu ne moze biti opravdanje za iznosenje neistina. Mislim, ako je u pitanju nemogucnost da se vozi Chrysler za male pare i bez troskova registracije... onda ajd da besnimo zajedno, ni ja ne mogu da kupim Ferrari Enzo... da ti 'hebem drzavu i poreze PLJUV :)

A te price o Beogradu vs. ostatku Srbije - Beograd jeste razvijeniji od vecine Srbije, ali to je jednostavno fakat, u svakom slucaju je zivot u "ostatku Srbije" obicno znacajno jeftiniji nego u Beogradu pa je nekorektno porediti platu iz Stepojevca i sta ona moze da kupi na Terazijama.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 23:11 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac kaže:
Doručak - minimum 500 dinara
Ručak - minimum 1000 dinara
Večera - minimum 500 dinara


ajd iskreno je l moze bilo gde u srbiji 4 coveka da jede za 500 dinara nesto ljudski i normalno?

tesko brate!

pa najobicnija pljeska od originalne beogradske kerovine na zelenjaku nije ispod 100 dinara....

[Ovu poruku je menjao Sopocanac dana 25.12.2008. u 00:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 23:14 - pre 186 meseci
Ej bre ,pa ovo je bre glupa rasprava . Naravno da je u Beogradu bolji standard nego u manje razvijenim opstinama ali su sigurno i veci troskovi . Ali vidi , pa tako je u celom svetu . Pa sigurno nisu iste plate u NewYork-u i negde u Oklahomi ! A da ne poredim , sto moj prijatelj kaze , sever Italije i njen jug ! Kaze on , e to je beda prijatelju , mi smo za one na jugu Italije - Amerika !

Edit , u vezi naslova teme : U Norveškoj litar dizela košta 14,23 krune ili 1,78 evra, a litar bezolovnog benzina iznosi 13,84 kruna. I dok se u drugim zemljama povodom sve viših cena razmatraju mere kojima bi se cena kako-tako ohladila, pa i uz pomoć sniženja poreza, u Norveškoj je 1. jula taksa povećana 0,1 kruna za litar dizela.

http://www.ekonomist.co.yu/vesti/svet/57241.html

[Ovu poruku je menjao stonex dana 25.12.2008. u 00:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 23:24 - pre 186 meseci
Citat:
Marko_L:Mislim, koji i kakav to doručak košta 500 dinara ? Da napraviš vrhunske sendviče za četvoročlanu porodicu treba ti 150-200gr parizera (i to je mnogo), pa da uzmeš i neki skuplji, recimo 500 dinara, koštaće te 100 dinara + 70 dinara za 100gr sira za topljenje...

Uh, ja sam smazem 200g stisnjene za dorucak (ona ti je oko 700) i pola litre jogurta. Dodaj tu burazera - jos toliko, minimum.
Stvarno ne znam ciju to porodicu mozes nahraniti sa 200g sunke?
Citat:
Marko_L:
Dalje, ručak. Da vidimo, musaka može da se napravi od 1kg krompira i pola kilograma mlevenog mesa,

E, tu musaku ti kod mene ne bi ni pogledali. Minimalan odnos je 1:1 i samo vise u korist mesa. Mozda smo mi posebni, ali situacija je taka....

Mada se u principu slazem sa racunicom. Dodaj tu i pasulj kuvan za dva dana (ne vise od 300din. po danu), sarme za dva dana (500 din.), cufte (isto oko 500 po danu)...

Odoh u frizider. Gladan sam kao vuk, od same pomisli na svu ovu hranu.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi24.12.2008. u 23:27 - pre 186 meseci
E bre , uze mi reč iz usta !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 00:01 - pre 186 meseci
Citat:
Laki_Len
E, tu musaku ti kod mene ne bi ni pogledali. Minimalan odnos je 1:1 i samo vise u korist mesa. Mozda smo mi posebni, ali situacija je taka....


Vidim ja, polako ali sigurno se srpska "potrosacka korpa" krece ka ukljucivanju kavijara i tartufa :)

Mislim, ok, musaka 1:1 meso-krompir i 200 grama stisnjene sunke po lobanji za dorucak su lepe stvari ali, aman... to nije hrana koju prosek jede svaki dan u Srbiji, a "potrosacka korpa" valjda oslikava to sta prosek jede a ne oni iznad.. :)

Citat:
Sopocanac
pa najobicnija pljeska od originalne beogradske kerovine na zelenjaku nije ispod 100 dinara....


Ko te tera da jedes pljesku na zelenjaku, pa jos za veceru (vecera je 500 din po Marko_L-ovoj racunici, rucak 1000 din)? U cenu te pljeske je ukljucena i zarada gazde, plate radnika, struja, voda i porezi. Mozes da kupis mleveno meso sam i da napravis pljesku, a od love koju ustedis mozes da koristis nesto bolje od "beogradske kerovine".

Mislim, ja u jednom od skupljih mesta u Nemackoj mogu da spremim odlican rucak za 4-voro za 10-tak EUR (850 din) i to kupljeno sve u skupoj samoposluzi a ne u LIDL-u i sl... a toboz u Srbiji ne moze da se spremi rucak iz "potrosacke korpe" za 1000 din. Nije nego.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.203.*



+5251 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 00:26 - pre 186 meseci
Uostalom, normirani obrok je 250-300g mesa po osobi, po kafanama i za obzderavanje.
Ako ce se tako zbrajati, onda fali gajba piva po osobi, dnevno, da se pobedi stres.

Zatim su tu (hajde da ne bude ni zuto ni belo, malo je protivzakonito pa se ne racuna), dimljeni lososi,sortna vina, single barell viskoze..

Sa takvim kabastim obzderavanjem, doticna persona bi mogla da radi bar tri posla, za prehranu, i trosenje kalorija, ili sledi dodatni trosak, uvecane garderobe, transportnih sredstava, ucestalo cepanje cipela, za osobu tezu od 150 kila.

Prosecna plata je oko 33000, i prosecna porodica treba da kalkulise troskove. Kilo mesa po glavi ili 200g salame je sampionski obrok, daleko od proseka, vise je za obracanje lekaru ili bavljenje teskom atletikom.

Ali, kada pogledam kolicinu lobanja() u automobilima, u sred gradske guzve, sledi neminovni zakljucak da je gorivo jeftino, i da se na transportu ne stedi..

Poz.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 00:36 - pre 186 meseci
Citat:
Vidim ja, polako ali sigurno se srpska "potrosacka korpa" krece ka ukljucivanju kavijara i tartufa :)


Eeeee, pa ako EU misli da serbski narod tolerise bozicne-gej-parade i slicno sto ide u EU-paketu,
onda ce bogami morati da mete u taj paket i malo tartufa, kavijara... mozda po koji GTX280.... :)
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 01:03 - pre 186 meseci
Nadam se da se podrazumeva SLI u tim kombinacijama, tartufi đene-đene ali SLI je pod mus.

Što se tiče goriva, pored svih ovih kanti na ulicama, meni i pored svih napora ne ide u glavu da je skupo.
A ove potrošačke korpe su isto kao skupe, ne znam ja namirnice uglavnom nosim u vrećicama, blizu mi prodavnica pa nije problem skoknuti i više puta ako treba.
Plate male neki kažu, može biti, ima toga ne kažem da nema, ali teško će se kukanjem povećati same od sebe, jako teško.

Interesantna tema, baš, i ona druga isto.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 01:18 - pre 186 meseci
Citat:
GM_X: Nadam se da se podrazumeva SLI u tim kombinacijama, tartufi đene-đene ali SLI je pod mus.


3 way 280GTX SLI, water cooled ;)
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.216.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 05:40 - pre 186 meseci
Citat:
Marko_L: Jaja i viršle, nek se skuva (ili isprži) 8 jajeta i pakovanje viršli (za četvoročlanu porodicu) to je 8 x 15 = 120 za jaja + 100 za viršle (mada i to može jeftinije) i nek bude i tu jogurt i senf (kutija senfa meni traje mesec dana, tako njega i ne računam u korpu) ne prelazi 300 dinara


120 dinara za osam jajeta. 100 za viršle, i kolko za senf?

Citat:
Marko_L:Da napraviš vrhunske sendviče za četvoročlanu porodicu treba ti 150-200gr parizera...


To baš vrhunski sendviči.

Je li da te pitam, koje su to kvalitetne farmerke za 900 dinara, majica za 400... čoveče šta ti nosiš? Petnaest hiljada za godinu dana, ne večeraš...
Živi malo.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 25.12.2008. u 06:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 09:02 - pre 186 meseci
Naravno da su potrebne odredjene kalkulacije kako bi jedna osoba, pored sebe, prehranila jos tri. Medjutim, takva jedna porodica, ipak, treba da se malo "reorganizuje", odnosno, nije u redu da radi samo jedan clan iste, koji u nasem slucaju, ima prosjecna primanja za taj grad/drzavu.

Dakle, to su neki "knap" troskovi, i svakako da ce postojati mjeseci "stednje", ali i mjeseci "slobodnijeg trosenja", zavisno od mnogo faktora.
Ali, sa dvije prosjecne plate moze sasvim dobro da zivi jedna cetvoroclana porodica.

Posla svakako da nema dovoljno, to jeste jedan od osnovnih problema danas, ali sam ubijedjen da svaka osoba koja se potrudi i koja konstantno radi na sebi, nema, niti ce imati problema sa pronalazenjem istog. Ovakvih je, inace, jako malo.

Takodje, vec je pomenuto bezbroj puta da od kukanja i jadikovanja, sem samoobmanjivanja i pravdanja lijenosti, nema nista. Promjene se prave odlucnim djelovanjem, tj. akcijom. Lajanjem na TV i novine nismo napravili niti jedan korak na tom putu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57101 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.