Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 56789 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.198.*



+18 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:57 - pre 186 meseci
Da ako je stvarno 21712 din to ne zvuci lose, ali mi se cini, da nije u pitanju uska Gausova raspodela oko te vrednosti, vec da je najveci broj penzionera bas ispod te srednje vrednosti.

E, sad umiranje od gladi je stvarno teska i retka stvar, nekako mi je neprijatno da pisem o tome.
Ako se setimo i onih najgorih slika logorasa u nemackim logorima, cak ni oni nisu umirali bas od gladi vec raznih bolesti koje su ih lako savladavale tako slabe.
Pa tako i danas u dijagnozi nece stajati umro od gladi, vec od neke bolesti koja je relativno lako savladala slab organizam, ne mora neko da smrsa na 35 kg da bi losa ishrana i glad pogodovale pogorsanju zdravstvenog stanja, dovoljno je i nekoliko dana lose se hraniti...


p.s. brzo kucate ... ja ne zastupam tezu da je u Srbiji opsti pomor i glad, vec da dosta ljudi [ili vise nego sto mislite, npr tih 0.2%] zbog novcane situacije, mora da pavi ozbiljne kompromise i u svojoj ishrani
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 19:02 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac
Eh statistika. Prosečna starosna penzija, a ne prosečna penzija, jer u nju treba da uđe i onih 300 000 porodičnih penzionera, pa poljoprivrednika, pa zanatlija, pa invalida rada, itd.
Dakle prosečna penzija nije 22k, već nekih 15-tak ( odokativnom metodom ). ;)


Porodicna penzija je obicno dodatak jer neko u toj porodici i dalje radi. Ako je otac umro, obicno majka i obrnuto. Nije bas da je cesto da su oba roditelja umrla pa da je maloletno dete ostalo jedino u njoj.

Na kraju krajeva lepo pise:

Citat:

Starosnih penzionera ima 645.690 i oni su u aprilu u proseku primili 22.245 dinara, invalida rada ima 338.995 koji su prosečno primili 17.585 dinara, a porodičnih penzionera ima 311.842 koji su prosečno primili 13.915 dinara.


Ako izbacimo porodicne penzionere, iz gore navedenih razloga - jer nisu relevantni za nasu racunicu "prezivljavanja"

Imamo:

645690 starosnih penzionera - 22245 din
338995 invalida rada - 17585 din


984685 ukupno - 20641 DIN PROSEK

Yep... nije sija nego vrat :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 19:12 - pre 186 meseci
he he, sad si izračunao prosečnu penziju ali samo za starosne penzionere i invalide rada. Hajde sada ubaci i onih 300 000 porodičnih sa 12 000 dinara. ;)

P.S. - Porodična penzija nije nikakav dodatak, već ljudi od toga žive. Kod porodične penzije, nijedan od supružnika više ne rade, jer da je tako, ne bi mogli da uzmu penziju. Kada jedan od supružnika umre, onda onaj drugi, ukoliko mu se isplati, tj. ukoliko mu porodična penzija bude veća od njegove starosne, ima pravo da uzme supružnikovu, koja se umanjuje za 30%.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 25.12.2008. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 19:22 - pre 186 meseci
Sasvim slucajno pa sam primao porodicnu penziju kao maloletnik zbog smrti roditelja. Kao sto mozes da pretpostavis, to nije bio jedini izvor prihoda jer je drugi roditelj radio.

Porodicna penzija se dodeljuje maloletnom detetu ukoliko mu jedan ili oba roditelja koji su penzioni osiguranici umru.

Zdrava logika govori da je najcesci slucaj da jedan od dva roditelja bude i dalje ziv i radno sposoban. Sansa da oba roditelja umru za vreme maloletstva deteta je ipak vrlo mala.

Zato mislim da je potpuno besmisleno ukljucivati porodicnu penziju u pricu o prezivljavanju u Srbiji jer je broj porodica koji iskljucivo zivi od porodicne penzije sigurno visestruko manji od te cifre od 300 000 - govorimo o par desetina hiljada ljudi eventualno, ako i toliko.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 19:29 - pre 186 meseci
Da, ali ti sada govoriš kada dete preuzme penziju, a i sam kažeš da je takvih slučajeva najmanje, pa kave to sad ima veze sa prosečnom penzijom? Mislim, to što misliš da je takvih malo, i da porodica ne živi od toga, već da je drugi roditelj živ i da radi.

P.S. - Jesi ubacio i onih 300 000 sa po 12 000 dinara? Koliko ispadne? :)))
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
213.198.221.177



+165 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 20:41 - pre 186 meseci
Citat:
101010:
Evo ja mogu da dam konkretne primere... Troclana porodica iz bgd koja ima mesecna primanja od oko 90k dinara, gde sva tri clana rade, svi imaju visu skolu, dvoje rade u drzavnim institucijama, a jedan kod privatnika. Imaju svoj stan.

Da napomenem da su u pitanju izuzetno stedljivi ljudi, konkretno najstedljivi koje sam ikada video, a dosta ih dugo znam. Svi troskovi se detaljno planiraju, kupuje se sve najjeftinije, na rasprodajama i buvljaku. Tu sem ako nije neki poseban povod, nema izlazaka, kupovine tehnike, namestaja ili kvalitetne odece. Bas je sve na minimumu.


sorry sto upadam,ali nisam shvatio poentu
da s lovom od 270 000 dinara,oni kupuju na buvljosu i to da se jedva smiluju ,kupuju bofla robu da slucajno ne bi potrosili 2 dinara vise ...
znaci mesecno potrose MAX 20 000 dinara

pa pobogu koji k ce im ta plata i lova ,za sta je cuvaju?cisto da se zna,ne kazem da sad treba da se razbacuju ovo ono,nego pitanje je da li stede za nesto,ostave npr 50 000 dinara svaki mesec sa strane,"za svaki slucaj",ili cuvaju za letovanje/novi stan...???

nemoj se uvrediti,ne vredjam ti prijatelje,ali oni ne uzivaju u zivotu .... ne zato sto kupuju na buvljosu,nego zato sto skrtare i stiskaju dzep na sve,a ne jer nemaju,nego jer jednostavno nece...



nego,da vas pitam,sta vi doruckujete,treba mi ideja ,nemojte mi one integralne zjbncije,to ne volim ni primirisati
a pogotovo ne one odvratne plasticne salame i slicno...a naravno,drugi xtrem je njeguska prsuta koja kosta po 1000 dinara samo jedan paketic...

znaci nesto "normalno",a da nije ni plasticno/puno aditiva i ostalih pizdarija,a ni da nisu pahuljice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 21:07 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac
Da, ali ti sada govoriš kada dete preuzme penziju, a i sam kažeš da je takvih slučajeva najmanje, pa kave to sad ima veze sa prosečnom penzijom? Mislim, to što misliš da je takvih malo, i da porodica ne živi od toga, već da je drugi roditelj živ i da radi.


Vidi, hajde ovako. Mislim da nemamo isti pogled na kontekst.

Evo kako to izgleda iz mog ugla:

- Postavlja se pitanje da li se od prosecne penzije moze prehraniti

Sta ovo znaci? Znaci da za fer procenu treba uzeti prosecnu penziju, i to onu koja sleduje ljudima kojima je penzija JEDINI izvor prihoda.

Porodicna penzija, u vecini slucajeva NIJE jedini izvor prihoda jer porodicne penzije u najvecem broju slucajeva dobijaju deca kojima je preminuo jedan od roditelja pa je potpuno besmisleno uzimati porodicnu penziju kao neki faktor u proceni da li se od prosecne penzije moze prehraniti. Ne, od porodicne penzije se ne moze prehraniti, i na svu srecu - u vecini slucajeva NE MORA jer jedan od roditelja moze da radi.

Ona nesrecna deca kojima su umrla oba roditelja vrlo tesko mogu da prezive od prosecne porodicne penzije, ali za to postoji drugacije resenje - zove se "staratelji" i/ili centar za socijalni rad.

Zbog ovoga sam iskljucio te "porodicne penzije" iz racunice o prosecnoj penziji - jer ta grupa u velikom broju slucajeva NECE iskljucivo zavisiti od te penzije za svoju prehranu.

Citat:

P.S. - Jesi ubacio i onih 300 000 sa po 12 000 dinara? Koliko ispadne? :)))


To ostavljam tebi da racunas, ako ti je za nesto relevantno. Meni nije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 21:50 - pre 186 meseci
Dobro ´ajde, vidim da ti je teško da priznaš da si pogrešio. :)

( Kad te se samo setim kada si u martu tvrdio da na cenu na berzi utiče politička situacija i pitanje oko Kosova, a ja da je to nebitno i da ne utiče puno već da je sve zbog zbog USA i fondova. To ti je veliki minus kod mene. ;) I ko je bio u pravu? )
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 22:41 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac
Kad te se samo setim kada si u martu tvrdio da na cenu na berzi utiče politička situacija i pitanje oko Kosova,


Ja sam tvrdio i, i dalje tvrdim, da indeksi berza malih ekonomija u razvoju imaju jako visoku korelaciju sa bitnim politickim odlukama kojih u tim zemljama ima mnogo vise nego u razvijenim. Koliko mi je poznato, to uopste nije bilo "pitanje Kosova" vec pitanje sklapanja ugovora o stabilizaciji i pridruzivanju Srbije sa EU.

To je zato sto su ekonomije tih zemalja u ranom stadijumu razvoja gde politicke odluke mogu i te kako uticati na pravac razvoja tih ekonomija, jer jednostavno ima mnogo toga na politickom planu sto mora da se obezbedi kako bi se te zemlje razvile, i sto moze uraditi jedino politicki establisment (Free-Trade sporazumi, carinske tarife, itd..).

Srbija je, po mom misljenju, jedna od tih zemalja i, naravno da mislim da je Vlada Srbije u mogucnosti da utice na pravac kretanja indeksa na dole sa svojim losim odlukama - mnogo vise nego u nekoj drugoj razvijenoj zemlji, gde je ekonomija stabilna i ne zavisi od dnevno-politickih odluka.

To ti je isto kao i fakat da u zemljama kao sto je Srbija politika nije "dosadna" jer ima dosta toga bitnog da se uradi - u zemlji kao sto je Svedska, Nemacka i sl... su te stvari odavno uradjene i malo ko prati ili ga zanima sta se desava u politickoj sferi.

Lose odluke politickih faktora u Srbiji imaju daleko vecu tezinu po ekonomiju od losih odluka u, recimo Nemackoj - dok u Srbiji politika predstavlja pitanje da li uci u FTA sa EU ili skopiti dil sa Fiat-om, recimo, u Nemackoj su to odavno resene stvari i njihovi politicki faktori imaju daleko manje uticaja na normalne ekonomske tokove.

Citat:

a ja da je to nebitno i da ne utiče puno već da je sve zbog zbog USA i fondova.


To nije tacno, jer je BELEX bio van korelacije sa hrvatskom berzom tokom 2007 (kada je hrvatska berza sve vreme rasla, dok je Belex konstantno opadao, i to N meseci) - daleko pre nego sto je kriza USA ekonomije pocela da siri na ovo trziste. Naravno da ce u toku globalne krize lokalne berze biti u korelaciji sa velikim - ali to ne znaci da u tim malim zemljama neke druge stvari uticu na dekorelaciju PRE tih momenata.

Da je tacno to sto ti pricas, sve berze na Balkanu bi uvek bile u tesnoj korelaciji. Sto naravno nije tacno.

Citat:
Dobro ´ajde, vidim da ti je teško da priznaš da si pogrešio. :)


Nisam pogresio, unutar konteksta koji sam opisao.

Naravno, ako ti zelis da izracunas prosek penzija, to uopste nije tesko i tvoja racunica je 100% tacna - ali ja nisam racunao prosek svih penzija, vec prosek penzija koje predstavljaju glavni izvor prihoda. Po mom misljenju, u to ne spadaju "porodicne penzije" - stoga sam ih izuzeo.

Ako imas neke argumente koji pobijaju moju tvrdnju, uvek si slobodan da ih izneses.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 23:00 - pre 186 meseci
Citat:
ventura:

1. 20,000 korisnika na 9,400,000 stanovnika je 0.2% populacije... To nikako ne može da se okarakteristiše kao 'masovno', i da se stavi u kontekst da većina ljudi u Srbiji ne može da se prehrani prosečnom platom. Zabrinjavajuće bi bilo kad bi taj broj bio 2,000,000 ljudi... e to bi već dalo težinu vašoj tvrdnji da se nije moguće prehraniti prosečnom platom.

2.Nemojmo cigane da mešamo... Svi znamo da su cigani to što jesu zato što su - cigani. I nemojmo da se zavaravamo, jedan ciga sa buljukom dece koja ordiniraju na lokalnom semaforu 'zaradi' više od nekoliko prosečnih plata... Ima i cigana koji hoće da rade, ali ti ne žive ispod gazele, već su nam možda komšije, meni i tebi.

3.Kao što rekoh 0.2% stanovništva je statistička greška. Mnogo više od 0.2% stanovništva nema ruku, nogu, oko, pa opet ne možeš na osnovu njih tvrditi da su većina ljudi u Srbiji bogalji


1.e vidis ovo je vec mnogo sirenje teme, okruglo pa na cose , pitao si za konkretan slucaj a ja sam ti dao odgovor. e sada 20k nije ukupna broj onih kojima je potrebna javna kuhinja nego je definisan buzdetom koji moze na taj nacin da prehrani samo 20k ljudi , u najvecoj beogradskoj javnoj kuhinji ima oko 4000 korisnika od kojih nikada svi ne dodju na red, da ne pisem da ima mnogo onih koji ne mogu da stignu uopste do nje ,da je budzet odgovarajuci mislis li da ne bi bilo zainteresovanih barem 10 puta vise ?

Prosecnom platom je moguce se prehraniti , ja to nisam napisao. Ukoliko naravno prosecnu platu imas :) jer je na birou prijavljeno 970.000 , sto je po postocima kada izuzmes penzionere i radno nesposobna lica oko 25-30% posto , ima tu naravno i onih koji nesto rade a prijavljeni su mada ima i onih koji nisu na birou a nerade nista .Nakon ovog "otreznjenja" u 2009 godini taj broj ce se sigurno povecati barem za 50%. E da naravno,prosecna plata je dovoljna ako imas negde da zivis jer ako hoces da iznajmis neki garson u fuking resniku imas da platis 100 evra+20evra rezije a sa 130 evra mozes da prezivis ako ti je za to prezivljavanje neophodna samo hrana,,, mada i to prilicno bedno.

2.Pitao si i dobio odgovor :) iako se u ovome dalje napisanim slazem sa tobom (oko romske vecine) tih faktora nema u nekim drugim zemljama dok kod nas ima.... znaci....

3.Kao sto rekoh , nije 0.2% i kao sto nisam napisao bilo gde vecina a sto si opet sam dodao . Ogranicenos buzdetom...kao i odgovor za Ivana i jedno pitanje, da li si znas za oblik socijalne pomoci u nemackoj koji se sprovodi u Ruhrpott oblasti gde se besplatni obroci dostavljaju na kucnu adresu socijalno ugrozenim osobama, ovo slucajno znam jer sam kratko vreme iznajmljivao stan u essenu....... sta mislite kada bi se takva vrsta "usluge" podnudila u Srbiji pod istim kriterijuma, koliko bi bilo "korisnika" ?


PS: Zanimljivo je da je neko napomenuo da su cigare obavezna stavka osnovne "potrosacke" korpe a sto nestavite i koks ili heroin u tu "korpu" ?







www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 23:07 - pre 186 meseci
Citat:

3.Kao sto rekoh , nije 0.2% i kao sto nisam napisao bilo gde vecina a sto si opet sam dodao . Ogranicenos buzdetom...kao i odgovor za Ivana i jedno pitanje, da li si znas za oblik socijalne pomoci u nemackoj koji se sprovodi u Ruhrpott oblasti gde se besplatni obroci dostavljaju na kucnu adresu socijalno ugrozenim osobama, ovo slucajno znam jer sam kratko vreme iznajmljivao stan u essenu....... sta mislite kada bi se takva vrsta "usluge" podnudila u Srbiji pod istim kriterijuma, koliko bi bilo "korisnika" ?


Znam za takve socijalne usluge.

Da tako nesto ponude u Srbiji? Ne znam koliko bi bilo "korisnika" - fakat je da za socijalnu pomoc mora postojati zadovoljen kriterijum, a to je mesecni prihod ispod drzavno propisanog minimuma.

Evo za Beograd:

Citat:

U Beogradu 70.431 korisnik socijalne i porodično-pravne zaštite

O razmerama siromaštva u Beogradu ne postoje posebna istraživanja, ali se o ozbiljnosti materijalne ugroženosti i nesigurnosti stanovništva može steći određeni uvid na osnovu zaposlenosti, broja korisnika penziono-invalidskog osiguranja, iznosa zarada i drugih ličnih primanja.

Na evidenciji opštinskih odeljenja Beogradskog centra za socijalni rad u toku 2007. godine bio je 70.431 korisnik socijalne i porodično-pravne zaštite što čini 4,5 odsto ukupne populacije glavnog grada.Zabeležen je i trend povećanja broja korisnika – za 3,1 odsto (2.091) u odnosu na 2006. godinu.

Prema starosnoj strukturi, najbrojnija su odrasla lica (32.771), nešto je manji broj dece i omladine (32.771), a najmanju grupu čine stariji sugrađani (12.636).U odnosu na prošlu godinu, u sve tri grupe zabeležen je porast broja lica koja su na evidenciji, a najveći, 9,2 odsto kod najstarijih žitelja


To mu je to - u najgorem slucaju bi imao 70K korisnika takve usluge.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.86.141.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 00:58 - pre 186 meseci
da rezimiramo. u srbiji se prilicno tesko zivi , vecina naroda tesko zivi, i drzava bi shodno tome trebala da pojeftinjava sve stvari na koje moze da utice a ne kao sada da ih poskupljuje.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 01:04 - pre 186 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ja sam tvrdio i, i dalje tvrdim, da indeksi berza malih ekonomija u razvoju imaju jako visoku korelaciju sa bitnim politickim odlukama kojih u tim zemljama ima mnogo vise nego u razvijenim. Koliko mi je poznato, to uopste nije bilo "pitanje Kosova" vec pitanje sklapanja ugovora o stabilizaciji i pridruzivanju Srbije sa EU.

To je zato sto su ekonomije tih zemalja u ranom stadijumu razvoja gde politicke odluke mogu i te kako uticati na pravac razvoja tih ekonomija, jer jednostavno ima mnogo toga na politickom planu sto mora da se obezbedi kako bi se te zemlje razvile, i sto moze uraditi jedino politicki establisment (Free-Trade sporazumi, carinske tarife, itd..).

Srbija je, po mom misljenju, jedna od tih zemalja i, naravno da mislim da je Vlada Srbije u mogucnosti da utice na pravac kretanja indeksa na dole sa svojim losim odlukama - mnogo vise nego u nekoj drugoj razvijenoj zemlji, gde je ekonomija stabilna i ne zavisi od dnevno-politickih odluka.

To ti je isto kao i fakat da u zemljama kao sto je Srbija politika nije "dosadna" jer ima dosta toga bitnog da se uradi - u zemlji kao sto je Svedska, Nemacka i sl... su te stvari odavno uradjene i malo ko prati ili ga zanima sta se desava u politickoj sferi.

Lose odluke politickih faktora u Srbiji imaju daleko vecu tezinu po ekonomiju od losih odluka u, recimo Nemackoj - dok u Srbiji politika predstavlja pitanje da li uci u FTA sa EU ili skopiti dil sa Fiat-om, recimo, u Nemackoj su to odavno resene stvari i njihovi politicki faktori imaju daleko manje uticaja na normalne ekonomske tokove.

To nije tacno, jer je BELEX bio van korelacije sa hrvatskom berzom tokom 2007 (kada je hrvatska berza sve vreme rasla, dok je Belex konstantno opadao, i to N meseci) - daleko pre nego sto je kriza USA ekonomije pocela da siri na ovo trziste. Naravno da ce u toku globalne krize lokalne berze biti u korelaciji sa velikim - ali to ne znaci da u tim malim zemljama neke druge stvari uticu na dekorelaciju PRE tih momenata.

Da je tacno to sto ti pricas, sve berze na Balkanu bi uvek bile u tesnoj korelaciji. Sto naravno nije tacno.


Razmišljam da li da ti odgovorim ovako http://www.youtube.com/watch?v=YLX2y8PLseA ili ovako http://www.youtube.com/watch?v=v7B66cB8Oho

Ipak naša prepiska izgleda ovako. Svim snagama napred! http://www.youtube.com/watch?v=or1uq3K0CX4&feature=related
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
91.185.112.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 09:12 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: da rezimiramo. u srbiji se prilicno tesko zivi , vecina naroda tesko zivi, i drzava bi shodno tome trebala da pojeftinjava sve stvari na koje moze da utice a ne kao sada da ih poskupljuje.

Kao sto su na primer benzin i registracija azdaja sa motorom od 6 litara? Pa jasno... to je u cilju socijalnog blagostanja. Sto li se nisi javio na ovoj temi, ako si vec toliko dusebrizan za srpski narod i odluke Vlade, vec samo skaces na benzin i registraciju...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 14:57 - pre 186 meseci
Citat:
Horvat:nego,da vas pitam,sta vi doruckujete,treba mi ideja ,

znaci nesto "normalno",a da nije ni plasticno/puno aditiva i ostalih pizdarija,a ni da nisu pahuljice...


Ako praviš za porodicu, onda uzmeš sedam - osam jajeta ( to nije isto što i jaja, jer su jajeta jeftinija ), onda to moš ispržiš, moš skuvaš, posloliš, onda leba, jogurta... Mada je već godinu dana za doručak cepam po pola kile bureka ispod sača. Druga varijanta mi je pekara. Treća pola pileta. Četvrta pica ( pizza ).
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 15:20 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac: Mada je već godinu dana za doručak cepam po pola kile bureka ispod sača.

Jos samo da kazes i sta cepas od alkohola pa da i meni bude tako dobro


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi26.12.2008. u 15:25 - pre 186 meseci
Nije to puno. Doručak mi je najvažniji obrok. A burek ispod sača, onaj bosanski sa jufkama je super. Nema puno masti a meso je kvalitetno. A od alkohola, pivo ( Tuborg ) i viski ( samo Balantajns - jer sam seljak pa samo za njega i Džonija znam ).
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.86.131.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi27.12.2008. u 09:41 - pre 186 meseci
Citat:
Znam za takve socijalne usluge.

Da tako nesto ponude u Srbiji? Ne znam koliko bi bilo "korisnika" - fakat je da za socijalnu pomoc mora postojati zadovoljen kriterijum, a to je mesecni prihod ispod drzavno propisanog minimuma.

Evo za Beograd:


To mu je to - u najgorem slucaju bi imao 70K korisnika takve usluge.


ej bre pa Srbija nije Beograd. Beograd teritorijalno ne cini ni 5% Srbije.

A u Srbiji se veoma tesko zivi. Za Beograd me zabole...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.80.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi27.12.2008. u 10:33 - pre 186 meseci
Citat:
Sopocanac: ej bre pa Srbija nije Beograd. Beograd teritorijalno ne cini ni 5% Srbije.

A u Srbiji se veoma tesko zivi. Za Beograd me zabole...


Ekonomske stvari se ne gledaju sa teritorijalne tačke nego sa populacione. Common sense.

Izvrtanje činjenica se radi tako što uzimaš samo ono što ti u datom kontekstu odvogara, a ignorišeš ono što ti ne odgovara. Tu lekciju si vidim veoma dobro savladao.

 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi27.12.2008. u 11:14 - pre 186 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Znam za takve socijalne usluge.

Da tako nesto ponude u Srbiji? Ne znam koliko bi bilo "korisnika" - fakat je da za socijalnu pomoc mora postojati zadovoljen kriterijum, a to je mesecni prihod ispod drzavno propisanog minimuma..


Da ne pominjemo da od nemacke socijalne pomoci mozes da iznajmis stan i odes na letovanje ako pristedis a od nase imas 250din. dnevno za hranu (gde su dazbine,skoro uvek lekovi itd ).

ali da se vratimo da temu , inace socijalna pomoc je razdvojena od ostalih vidova pomoci i nekih 14% gradjana srbije prima neki vid socijalne pomoci , pre nekoliko godina je to bilo 18% a sada je 14% zato sto su skresane varijante decijeg dodatka, humanitarne pomoci i pomoc invalidima rata. zamisli kada bi nemackoj bilo 14% stanovnistva na nekoj vrsti socijalne pomoci ? znaci oko 11 miliona.


Citat:
Ivan Dimkovic: To mu je to - u najgorem slucaju bi imao 70K korisnika takve usluge.


Da kazes da je tako 70k za Bg , znaci za Srbiju koja je najmanje 4 puta u proseku siromasnija od BG-a minimum 150.k sto je nekih 2%.......10 puta vise bas kao sto sam napisao. U de. slengu bi to za njih bilo oko 1.600.000 gradjana koji zive na rubu egzistencije (kada vec uporedjujemo)
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 56789 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.