Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56250 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 09:07 - pre 185 meseci
Citat:
To baš vrhunski sendviči.

Je li da te pitam, koje su to kvalitetne farmerke za 900 dinara, majica za 400... čoveče šta ti nosiš? Petnaest hiljada za godinu dana, ne večeraš...
Živi malo.


pa 150 grama parizera tzv podriguse nije danas ispod 80 din. dodaj tu kesicu majoneza , 2 paradajza, 1 jogurt od pola litra i dobijes dorucak od 120-150 dinara . eto neka bude 130 din. to je odprilike dorucak radnika sa gradjevine, sirotinjski , za koje neki ovde pricaju da se ubijaju od para ej zaradjuju 20 evra dnevno u beogradu mos misliti .

130 din x 4 coveka = 520 din

eto u najoptimisticnijoj varijanti 4 moze da jede za za 400 dinara

sve u svemu porodica 3 obroka ne moze da ima za manje od 50.000 din mesecno

moze al ono biolosko prezivljavanje. normalne obroke ne moze.

dodajte tu ostale osnovne troskove kao placanje struje, telefona, grejanja, kupovina garderobe za clanove porodice i ispadne vam lepo da nema sanse da se u srbiji normalno zivi sa prihodima manjim ispod 1000 evra mesecno. to je ta osnovna potrosacka korpa.

ko drukcije kaze - klevece i laze.

poenta je sto neki ovde zive u inostranstvu i nemaju veze koliko je sada sve skupo u srbiji

rece ivan dimkovic da mu treba 10 eura da napravi dobar rucak u nemackoj. e pa u srbiji ne mozes da napravis dobar rucak sa manje od 10 eura . u srbiji je hrana skupa u najmanju ruku koliko u nemackoj. vecina stvari.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 09:20 - pre 185 meseci
Pricas gluposti ponovo. Kad budes imao 24 000 platu videces da moze dorucak da bude i od 100 dinara po osobi a moze i od 50 dinara.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
91.185.112.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 09:22 - pre 185 meseci
Citat:
žutokljunac: To baš vrhunski sendviči.

Haha, pazi kad mi je isto to palo na pamet. Ali cuj, ipak je rec o prosecnoj potrosackoj korpi ovde u koju se parizer savrseno uklapa :)
Citat:


Sopocanac: ajd iskreno je l moze bilo gde u srbiji 4 coveka da jede za 500 dinara nesto ljudski i normalno?

tesko brate!

pa najobicnija pljeska od originalne beogradske kerovine na zelenjaku nije ispod 100 dinara....

Za dorucak? Brate, ja bih se onesvestio momentalno kad bi doruckovao pljeku...

Ajde da vidimo da li 4 coveka mogu nesto normalno da doruckuju za 500 kinti...

Disclaimer #1: Ne cetiri lucka radnika pre odlaska na posao, nego cetvoroclana porodica.
Disclaimer #2: Ne porodica u kojoj su "dvoje dece" matori konji od 28 i 33 godine.

Dakle, evo dorucka. Integralni ili razeni hleb (bez kvasca) koji je vrlo zasitan (recimo 100 kinti) i namaz od semenki (istucas u avanu gomilu gluposti - golica, suncokret, leblebije, susam, lan... dodas aleve paprike, maslinovo ulje, jabukovo sirce i to je namaz). Jos 50 kinti. Plus tegla ajvara domaceg (recimo da pojedete pola tegle za dorucak - 200 kinti), neka tursija (zima je... kiseli krastavac, karfiol, sargarepa, whatever) i npr. celo pakovanje feta-sira, ili litar jogurta (jos 150 kinti nek bude).

Jel izadje preko 500 kinti, sta mislis?

Vecera za 500 kinti? Integralni pirinac sa pasuljem ili sa pecurkama, koliko kosta? Znaci apsolutno se uklapa u prosecnu korpu, i to bez ikakvih problema. Nema dimljenog lososa, prsute, susija (iako moze i on za veceru, ali to bi tek izazvalo lavinu trolovanja da sam spomenuo ;p), brija, tartufa...

Sopocanac, daj troluj negde drugde leba ti :)

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 10:00 - pre 185 meseci
Citat:
Uh, ja sam smazem 200g stisnjene za dorucak (ona ti je oko 700) i pola litre jogurta. Dodaj tu burazera - jos toliko, minimum.
Stvarno ne znam ciju to porodicu mozes nahraniti sa 200g sunke?

Pa, ako uzmeš krišku hleba i 200gr suve šunke, onda verovatno ničiju :). Ja sam pričao o sendvičima koji ne podrazumevaju 2 kriške hleba između kojih ćeš natrpati 50gr šunke i time nahraniti člana porodice, već o nešto kaloričnijim sendvičima čije sam sastojke već nabrojao, a pored toga možeš da tutneš još nešto što ti se nađe u frižideru i što će povećati kaloričnu vrednost tog sendviča. Znači uzmeš pola hleba, staviš 50-70gr šunke (ne treba meriti naravno, nego uzmeš otprilike četvrtinu od 200gr), dodaš list kačkavalja, kečap, majonez, senf, pavlaku, kuvana jaja... i takav sendvič je dovoljan da se prosečna odrasla muška osoba najede. Ja recimo kad sam ekstra gladan jedva pojedem taj sendvič, a nije da sam baš mršav :) E sad, ako uzmemo u obzir da ženska osoba i deca u proseku manje jedu od odrasle muške osobe, dolazimo do računice po kojoj se prosečna četvoročlana porodica može fino najesti i da ostane. Ako ti i tvoj burazer ne volite tako natrpane sendviče (ima ljudi koji ne vole), već čisto hleb, šunka jogurt, to znači da ćete uštedeti na ostalim sastojcima, pa vam dođe na isto. Uostalom, ja nisam rekao da se za doručak uvek potroši manje od 500 dinara... neko može da potroši i 1000, pa i više, ali to onda znači dve stvari... ili ta porodica zarađuje osetno više od proseka ili ima druge načine optimizacije. Recimo, jedan dan će potrošiti 1000 dinara za doručak, ali će zatro suta napraviti prženice i potrošiti 50 dinara za doručak, pa kad se izvuče prosek, opet izađe manje od 500 dinara po danu mesečno.
Citat:
E, tu musaku ti kod mene ne bi ni pogledali. Minimalan odnos je 1:1 i samo vise u korist mesa. Mozda smo mi posebni, ali situacija je taka....

Pa dobro, ja tu i dalje ne vidim problem. Ovde važi isto što sam malopre rekao. Ne mora da znači da za ručak ne sme da se potroši više od 1000 dinara... možda ti se nekad jede nešto specijalno, pa potrošiš 1500-2000 za ručak, ali ćeš zato sutra skuvati pasulj koji će da potraje 2-3 dana a koštaće te 300 dinara. Znači, opet kada se izvuče prosek, biće manje od 1000 dinara po danu mesečno. Ja samo pokušavam da kažem da je računica koju je Sopocanac dao i gde prosečna porodica troši minimum 2.000 dinara dnevno na hranu nerealna i uopšte ne oslikava potrebe prosečne porodice. Svakako da ima porodica koje možda i više troše, ali to nije prosek, i ta porodica ili može sebi to da priušti (recimo ima više od dvoje zaposlenih) ili pak pokušava da živi iznad svojih mogućnosti što u praksi ne funkcioniše.
Citat:
Ko te tera da jedes pljesku na zelenjaku, pa jos za veceru (vecera je 500 din po Marko_L-ovoj racunici, rucak 1000 din)?

Ne znam odakle po mojoj računici večera 500 dinara, a ručak 1000. Po mojoj računici i ručak i večera mogu da izađu mnogo manje :) Naravno, ako baš hoćeš, može ručak da te izađe i preko 10.000 dinara, uz pravilan izbor namirnica :)
Citat:
120 dinara za osam jajeta. 100 za viršle, i kolko za senf?

Nisam siguran da razumem pitanje, niti njegovu svrhu, ali jaja i viršle zaista koštaju toliko (može i manje ako kupuješ u nekom megamarketu), a za senf stvarno nemam pojma. Nisam neki ljubitelj istog, koristim ga uglavnom uz viršle ili za sos od pečuraka, tako da jednom godišnje kupim onu veliku bocu i to je to. Pojma nemam koliko tačno košta, jer ovu bocu koju sad koristim kupio sam još u martu mesecu ove godine, a nisam sačuvao račun :)
Citat:
To baš vrhunski sendviči.

Pa probaj, stavi sve navedeno, pa ćušni to u onaj kućni pekač (može i u rernu ako nemaš) na 5-10 minuta, pa javi :)
Citat:
Je li da te pitam, koje su to kvalitetne farmerke za 900 dinara, majica za 400... čoveče šta ti nosiš? Petnaest hiljada za godinu dana, ne večeraš...

Iskreno, ne znam koje su, jer uopšte ne gledam marku, a i da gledam, ne bih znao šta valja jer se u modu ič ne razumem. Gledam da mi se nešto svidi, da mi odgovara veličina i da su dovoljno kvalitetne da ne puknu posle prvog pranja. Pre nekih godinu dana sam kupio 5 pari farmerki na nekom sniženju za 950 din po komadu i evo ih još me služe, nisu pohabane. Imam par trenerki koje uglavnom služe za po kući ili kad idem do prodavnice, ne sećam se više koliko su koštale, jer su kupljene pre 3-4 godine. Kupio sam 2 para cipela za oko 7.000 dinara pretprošle godine i sasvim će lepo poslužiti i ove zime. Jakna kupljena pre dve godine za 3000 dinara i dalje sasvim funkcionalna, a prošle godine sam uzeo još jednu za slične pare. Tih majica po 500 dinara imam barem 20-30 komada + 4-5 malo skupljih, a samo dve-tri su malo pocepane, pa ih koristim kad radim po kući ili ih nosim ispod dukserice. Dukseva isto imam isto toliko, koji su plaćani tako od 300 do 1500 dinara, u prethodne 2-3 godine. I šta znam, ima tu još nekih stvari u ormaru koje retko koristim, košulje pantalone, prsluci + jedno malo skuplje odelo koje sam dobio na poklon + 2-3 para patika. Jedino što redovno kupujem su gaće i čarape. kad se sve sabere i oduzme, u poslednjih 3-4 godine sam potrošio oko 120.000 (ono 15.000 je bilo figurativno rečeno) na garderobu, što u proseku dođe oko 2.500 mesečno, a opet ne idem kao klošar, naprotiv, čak smatram da imam i dosta nepotrebne odeće, što znači da je to moglo da bude i mnogo manje. Uostalom, toliko sam potrošio zato što mogu sebi to da priuštim, jer ipak posao kojim se bavimo verenica i ja, omogućuje nam da zaradimo i više od 2 prosečne plate. Da kojim slučajem radimo oboje za prosečnu platu, bez problema bih mogao da trošim i mnogo manje. Gde se tu uklapa onih 15.000 mesečno za prosečnu porodicu ja stvarno ne znam. Jedino je stvar u tome što mene nije blam da izađem na ulicu bez firmirane odeće, nije me blam da me ljudi vide 2 puta u istoj dukserici ili farmerkama, ne sređujem se kao za svadbu kad idem u prodavnicu... itd.
Ono oko čega se mi izgleda ne razumemo jeste definicija "potrošačke korpe". Potrošačka korpa određuje šta je potrebno da se ne živi baš na ivici egzistencije, ali ne znači ni život iznad iznad proseka. To opet znači da ako na tržištu postoje majice (a postoje) koje koštaju 150-200 dinara, one koje koštaju 400-500 i one koje koštaju preko 1000, nećeš sigurno u potrošačku korpu uvrstiti ove najskuplje, nego ove srednje, a samo ove najeftinije spadaju u egzistenciju. Dakle, moja računica sa majicama od 400-500 dinara se uklapa u to. Isto važi i za sve ostalo, recimo suhomesnate proizvode. Postoje suhomesnati proizvodi (parizeri i salame uglavnom) koji koštaju 150 dinara po kg, imaš one od 400-500 (kvalitetniji parizeri, neke šunke, kobasice...), ali imaš i one od preko 800 dinara (pečenice, čajna kobasica, suvi vrat). Dakle, ne možeš u potrošačku korpu svrstati ove najskuplje, ili recimo sapuni, nećeš sigurno u potrošačku korpu svrstati neutro roberts, nego neki sapun iz budžet klase, itd. To naravno ne znači da neko sa prosečnom platom ne može sebi da priušti pečenicu ili tako nešto skuplje, daleko bilo, naravno da može, ali ne može bez nekih dodatnih optimizacija tipa danas se počastiš pečenicom za doručak, a sutra jedeš prženice ili danas i sutra pečenica za doručak, ali zato za ručak skuvaš pasulj koji će potrajati 2 dana.
Dakle, ja opet ponavljam, sve ovo što pričam ne znači da čovek mora živeti kao robot i imati crvenu lampicu na novčaniku koja mu se upali čim potroši više od 500 dinara za doručak ili večeru, ali neke kalkulacije moraju da postoje. Recimo, danas te baš mrzi da spremaš večeru, a jede ti se pizza od 1.000 dinara. Pa naruči brate ko ti brani, ali to kompenzuješ tako što ćeš sutra napraviti neki jeftiniji ručak. Takve kalkulacije se prave i u mnogo bogatijim zemljama gde je standard mnogo bolji. Jednostavno, i dalje mislim da je potrošačka korpa od preko 70.000 prenaduvana i da se sa dve prosečne plate može sasvim pristojno živeti, pod uslovom da prihvatiš da živiš u skladu sa svojim mogućnostima i ne rasipaš se.
Apropo tog rasipništva, samo jedan primer iz svakodnevnog života. Pre neki dan bio ja sa drugarom u prodavnici, i primetim ja da je njemu kasirka greškom otkucala 2 hleba umesto jednog. Kada sam mu skrenuo pažnju na to, on je mrtav hladan odgovorio "Ma daj, neću da se blaniram za 40 dinara". Nasuprot tome, radio sam skoro projekat za jednu firmu iz Nemačke i greškom im pošaljem pogrešan obračun za 1.5 evro (i rečima jedan i po evro), oni su mi to uredno vratili i zamolili da im pošaljem ispravan obračun. Znači firmi koja vrti ko zna koliko para mesečno nije blam da se cima za 1.5 evro, ali je zato našem građaninu koji, uzgred budi rečeno često kuka na svoju platu, blam da se cima za 40 dinara što mu dođe oko pola evra. To je već rasipništvo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
88.204.215.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 10:22 - pre 185 meseci
Citat:
Marko_L
Apropo tog rasipništva, samo jedan primer iz svakodnevnog života. Pre neki dan bio ja sa drugarom u prodavnici, i primetim ja da je njemu kasirka greškom otkucala 2 hleba umesto jednog. Kada sam mu skrenuo pažnju na to, on je mrtav hladan odgovorio "Ma daj, neću da se blaniram za 40 dinara". Nasuprot tome, radio sam skoro projekat za jednu firmu iz Nemačke i greškom im pošaljem pogrešan obračun za 1.5 evro (i rečima jedan i po evro), oni su mi to uredno vratili i zamolili da im pošaljem ispravan obračun. Znači firmi koja vrti ko zna koliko para mesečno nije blam da se cima za 1.5 evro, ali je zato našem građaninu koji, uzgred budi rečeno često kuka na svoju platu, blam da se cima za 40 dinara što mu dođe oko pola evra. To je već rasipništvo.


Imam i ja jedan sličan primer.. Pre par godina smo organizovali sajam, i sad je bio tu jedan moj prijatelj iz Slovenije, nešto je kupovao od neke žene na sajmu, nemam pojma šta uglavnom ova njemu ostane dužna nešto tipa 5-10 evra kao nema da vrati kusur, doneće sutra.. I naravno nema je, i on ne da nije to zaboravio nego je još meni rekao da joj se obavezno javim i da odem do nje da uzmem taj novac, u fazonu ne može to tako... Jedva sam ga ubedio da me mrzi da se cimam toliko oko toga, i mislim da mu nije bio jasan taj moj stav... Pogotovo što sam i ja svestan da je on 100% u pravu, i da je trebalo da odem po taj novac iz principa, mene je ipak mrzelo...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 10:35 - pre 185 meseci
Kaže se valjda "8 jaja", a ne "8 jajeta"? :)
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 10:42 - pre 185 meseci
Ajde nek neko meni objasni da li je gorivo skupo zato što je puno novca potrebno za potrošačku korpu ili je korpa skupa zbog goriva? Mislim, teško mi je da povežem jedno sa drugim.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.4.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 10:45 - pre 185 meseci
^^ ne pratis suptilnu dinamiku MadZone diskusija - na page-1, pa polako :))
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 11:03 - pre 185 meseci
Dovoljno je da ti promakne jedan post, ključni, pa da se prekine nit i onda naravno ništa nema smisla.
Poslušaj savet, na prvu stranu pa polako redom i na tenane.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.203.*



+5251 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 12:02 - pre 185 meseci
DA ne brkamo babe i zabe. Porodica sa dva bika, koji zderu po 'leba i pola kile mesa za dorucak, a pojedinacno mogu da iscupaju konju nogu iz zadnjice, nije "prosecna" i ne racuna se prosecna potrosacka korpa prema njima, njima treba potrosacki sleper.

Izgleda da se zaboravilo "'leba i masti" i "'leba i pekmeza"

Poz
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 12:08 - pre 185 meseci
Citat:
GM_X: Dovoljno je da ti promakne jedan post, ključni, pa da se prekine nit i onda naravno ništa nema smisla.
Poslušaj savet, na prvu stranu pa polako redom i na tenane.


Pratio sam od početka, ali ovo je otišlo "u levo"
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 13:00 - pre 185 meseci
"parizer, virsle, przenice, kilo zejtina, ajvar, pljeskavice ......"
u doktrini konzumerizma je "potrosacka korpa" postala sinonim za korpu za djubre?

zasto to radite sebi?
ovi stariji koji su prosli reproduktivni period vise i nisu bitni za prirodu, ali tim gore ....
.... zasto to radite svojoj deci?
tako nevini nemaju nikakvu sansu.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 13:21 - pre 185 meseci
@Slobodan Miskovic

Malko su me iritirali tvoji stavovi kako svi mogu u srbiji da zive lepo i "u slozi" sa poslom i parama koje zarade.

Ajd da te stavimo malko u njihovu poziciju posto vidim da po tvome je sve med i mleko i da se sve moze resiti ( iz tople fotelje EU)

Ti si Fotograf koliko sam mogao da zakljucim, koliko bi tvoje slike vredele u Srbiji i bi li sa njima mogao da izdrzavas recimo troclanu porodicu. (sebe zenu i dete)?

Pretpostavimo da ne bi, bi li ti sa tvojom celokupnom licnoscu KAKVA JE SADA U OVOM TRENUTKU otisao na tu gradjevinu koju toliko pominjes i radio za 20 Evra dnevno a znas da se za TAJ ISTI POSAO U AMERICI PLACA 10x vise??


Nemoj mi samo sad onu cuvenu recenicu "ako bih morao iso bi!"

Puno mojih prijatelja dole je imalo snova i snova (uceci skolu i nadajuci se da ce se to jednog dana isplatiti) doslo u poziciju da im jedan iz EU soli pamet kako je i dole super zivot samo se moraju boriti za njega!


Otidji dole bez prebijene u djepu i probaj da prezivis 30 dana! (bez stana bez prebijene u djepu - neces se razlikovati od 30 % stanovnistva) Ili jos bolje otidji sa 300 evra dole. Plati stan struju hranu itd itd

Ako mi to uspes imas 1000-ku od mene (U evrima)

Pametovati moze svako prijatelju moj-Preziveti samo retki!



 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 13:30 - pre 185 meseci
Nije med i mleko ali nije ni toliko lose kako ovde neki prikazuju.

Fotografije mozes da prodajes i preko interneta, samo treba biti snalazljiv i uporan. Nikakva tu mudrost nije. Dosta ljudi znam koji zaradjuju vise od 1000e mesecno od fotografije a da nije upitanju rad za ljude iz Srbije, i da, fotografi zive u Srbiji i fotografisu u Srbiji a kupci su sirom sveta...

Nema sta da se pretpostavlja, ako posao koji radim ne bi zadovoljavao osnovne potrebe trazio bih drugi, dokvalifikovao se i radio ga najbolje sto mogu. Radio bih na gradjevini ako ne bih imao dovoljno da prezivim od posla koji trenutno radim, sreca je da imam tako da ta opcija jos nije u opticaju a da sam radio fizicke poslove jesam a da li se toga stidim, ne stidim se i nije mi tesko opet to da radim ako je potrebno.
A to da je neki posao 10X vise placen u USA me bas briga, ja nisam u USA i za razliku od nekih imam svest o tome gde se nalazim, ne mastam i mrsim muda nego radim i zadovoljan sam sa tim.
Nikome ja ne solim pamet samo me iritira kako neki kenjaju po forumu iz tople sobice kako nema posla i ne moze da se prezivi...to je pateticno i jadno...

Sto se tice poslednje recenice vidim retko koji Srbin zivi dole, svi pocrkase od silne nemastine...bist bullshit i spin...

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
88.204.215.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 13:32 - pre 185 meseci
Citat:
ChanMaster
Pametovati moze svako prijatelju moj-Preziveti samo retki!


Sorry što upadam, ali ja nešto ne vidim da ljudi masovno umiru od gladi/bede/neimaštine...


Ili da su gladni....



Ili da su goli i bosi...


Ili da ne idu na letovanja masovno...


Ili skoro svako domaćinstvo nema auto....



itd... gde li su ti što ne uspeju da prežive?
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 13:58 - pre 185 meseci
Ja opet samo kazem tesko je sitom objasniti sta je glad!

Bio sam u onoj situaciji dole od 90-te do 2000-te i bio sam verovatno isti taj koji je "kuckao" iz tople sobe i nije hteo da radi i kukao kako nema posla. Bas lenjo od mene jel da?

I onda nekim cudom stvorim se u EU i gle cuda, radio sam i ja te fizicke poslove i dozvoljavao da me ponizavaju neki "koji su sa brda sisli" i da ne duzim previse o tome...

Sta se promenilo u meni? SVE, razlika u zivotu prezivljavanja i zivotu sa guranju prema nekim ciljevima!

Zivot bez cilja je nikakav.

Koliko ljudi dole mogu ostvariti svoje ciljeve a poceti od nule?? Meni je to u EU proslo bez ikakvih problema, svima vama takodje...a onima dole??? mislite o tome...

 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 14:00 - pre 185 meseci
Citat:
ventura: itd... gde li su ti što ne uspeju da prežive?


Pretpostavljam da nemaju kintu za komp ili nisu culi za ES ;-)

Ne upadas ovo je forum - i ja sam na neki nacin "upao" .


Svestan sam da sam vec otisao u "OFF" ...
Nema ljutis za brisanje...

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 14:03 - pre 185 meseci
Pa problem je u Srbiji i narodu, uvek je kriv neko drugi jel da? Zasto ja u Srbiji nisam mogao da imam ovaj posao? Zbog marsovaca ili zbog nesposobnosti ljudi u Srbiji da takav posao stvore tamo? Lako je reci kriv je neko drugi. Svi vi sto kukate ste krivi jer kukate, da radite nesto ne bi imali kada da pisete po forumima i pricate kako je lose...

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
88.204.215.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 14:29 - pre 185 meseci
Citat:
ChanMaster: Pretpostavljam da nemaju kintu za komp ili nisu culi za ES ;-)


Pa sigurno nisam mislio da ti što su pomrli od gladi svrate na ES da napišu svoje mišljenje ... Ali verujem da je takvih, novine bi bile pune toga... Da je golih i bosih, videli bi takve na ulicama, al nešto nema takvih...

Jebem li ga, da ne dolaze redovno marsovci pa takve odvoze negde, ili šta?

Super je što si ti u EU uspeo od najniže tačke... Ali tvoju situaciju najbolje opisuje izjava jednog našeg imigranta u USA, nakon što radi dva posla da bi prehranio porodicu: "pa čoveče, mi da smo ovoliko radili u Srbiji, bolje bi živeli nego sada". U Srbiji te sam mentalitet ušuška, i malo te izbaci iz koloseka realnosti... Ne možeš ti grčevito da se boriš i radiš (i time stvoriš sebi šansu) kad znaš da te svakog dana čeka mamin ručak na stolu, a uveče čista posteljina... A onda ti isti ljudi kad odu preko, pa kad ih realnost udari po glavi, e tad hteo ne hteo moraš da se boriš, ili te nema.. Nema više maminog ručka... Borba, pa kao posledica toga većina i uspe da postigne nešto... Apropo toga i izjava ovog našeg iseljenika...
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 14:53 - pre 185 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pa problem je u Srbiji i narodu, uvek je kriv neko drugi jel da?


Evo ti redosled pa zakljuci :-)



Citat:
Slobodan Miskovic:  Zasto ja u Srbiji nisam mogao da imam ovaj posao?


Zastim sledi tvoj odgovor:

Citat:
Slobodan Miskovic: Zbog marsovaca ili zbog nesposobnosti ljudi u Srbiji da takav posao stvore tamo?


I ti sam pominjes druge kao krivce ili sam ja nesto pogresno shvatio?


Citat:
Slobodan Miskovic: Lako je reci kriv je neko drugi.


Citat:
ventura
Super je što si ti u EU uspeo od najniže tačke... Ali tvoju situaciju najbolje opisuje izjava jednog našeg imigranta u USA, nakon što radi dva posla da bi prehranio porodicu: "pa čoveče, mi da smo ovoliko radili u Srbiji, bolje bi živeli nego sada".


Ne kapiram gde se ja i ovaj lik kojeg pominjes podudaramo, naime ja sam ovde prijavio nesto kao firmicu "Servis kompjutera na licu mesta (po kucama-sto bi rekli nasi) " imam troje dece, vremena kolko hoces za porodicu i zivimo vise nego pristojno!

Moze li se to u Srbiji???


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56250 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.