Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 56975 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 15:04 - pre 186 meseci
Citat:
I ti sam pominjes druge kao krivce ili sam ja nesto pogresno shvatio?


Nisi dobro shvatio, ja to pricam tebi, nisam pricao to kada nisam radio jer sam se trudio da nadjem posao i nasao sam ga. Mislim na ljude kojima si okruzen u smislu politicara i naroda koji glasa za te i takve politicare a na kraju kuka kako je sve lose i kako nema posla... Onaj koji nema posao a kuka kako nema posla isti ni ne zasluzuje iz proste cinjenice sto posla UVEK ima, pitanje je samo potreba i zelja...
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 15:09 - pre 186 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mislim na ljude kojima si okruzen u smislu politicara i naroda koji glasa za te i takve politicare


E tu se slazemo milion posto!

I samim tim dolazimo na odgovor zbog cega je "Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi"



 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 15:48 - pre 186 meseci
Znaci ljudi u Grckoj, Italiji, Nemackoj, Engleskoj, Austriji, Spaniji, Svedskoj, itd... sve same budale i neradnici isto, posto je kod njih gorivo 6-8 puta skuplje nego u USA?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 15:55 - pre 186 meseci
Citat:
Sorry što upadam, ali ja nešto ne vidim da ljudi masovno umiru od gladi/bede/neimaštine...


Ili da su gladni....



Ili da su goli i bosi...


Ili da ne idu na letovanja masovno...


Ili skoro svako domaćinstvo nema auto....



itd... gde li su ti što ne uspeju da prežive?


pa tesko i moze to da se vidi iz Kazahstana.

Dodji malo do Srbije , ali ne do Dedinja, Merkatora ili Delta Cityja na novom beogradu, vec do lebana, medvedje, vladicinog hana, ivanjice, leskovca, vranja, trgovista . I tamo zive ljudi koji vole da pojedu, popiju, da se provesele, obuku, voze solidna kola a ne samo u Beogradu.

Muke tih ljudi vas ne interesuju - budi makar iskren kao neki drugi na ovoj temi pa priznaj da te to ne zanima

Sve te stvari o kojima ja pricam moze da ne vidi samo neko ko nece ili koga ne interesuje.

 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
79.101.134.*



+1 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 15:57 - pre 186 meseci
Citat:
Za dorucak? Brate, ja bih se onesvestio momentalno kad bi doruckovao pljeku...

Ajde da vidimo da li 4 coveka mogu nesto normalno da doruckuju za 500 kinti...

Disclaimer #1: Ne cetiri lucka radnika pre odlaska na posao, nego cetvoroclana porodica.
Disclaimer #2: Ne porodica u kojoj su "dvoje dece" matori konji od 28 i 33 godine.


pa mozda bi se ti onvestestio nemam pojma, al ono sto znam jeste da nisi realan.

Pricas o deci ko da nisu ziva bica. Pa hrana za decu malu je jos skuplja nego za odrasle. Otidji samo vidi koliko kosta jedna kasica za bebe u prodavnici ili pakovanje pelena....
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 16:01 - pre 186 meseci
Sopocanac, kako se zivi u Vranju? Ajde posto si ti upucen moze malo detaljnije? Cene u prodavnicama, kaficima, plate i tako to.... Znaci konkretno da kazes, u toj i toj radnji je tolika i tolika cena toga i toga, taj i taj covek ima toliku i toliku platu za taj i takav posao. Manimo se price u prazno i prenosenja BEOGRADSKIH medija o tome kako se negde drugde zivi...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 17:20 - pre 186 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Znaci ljudi u Grckoj, Italiji, Nemackoj, Engleskoj, Austriji, Spaniji, Svedskoj, itd... sve same budale i neradnici isto, posto je kod njih gorivo 6-8 puta skuplje nego u USA?


He he he... upravo tako. A u Venecueli ispadoše najvredniji Ma cena nafte nema to veze ni sa čim drugim do potrošačke korpe i marljivog rada radničke klase
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 17:34 - pre 186 meseci
A da se umesam i ja malo , ajde da se drzimo ovoga samo :)

Citat:
ventura:

Sorry što upadam, ali ja nešto ne vidim da ljudi masovno umiru od gladi/bede/neimaštine...


1)Ili da su gladni....



2)Ili da su goli i bosi...


3)Ili da ne idu na letovanja masovno...


4)Ili skoro svako domaćinstvo nema auto....



itd... gde li su ti što ne uspeju da prežive?.


Da ne ulazimo u razloge , tj. zasto.

1. 20.000 korisnika javnih kuhinja . Sigurno su gladni.
2. Pogledaj ispod gazele malo , gomila ciganija jedva obucenih.
3. Sigurno ti sto idi po javnim kuhinjama idu na letovanje masovno
4. Tih 20.000 sigurno idu svojim kolima masovno do narodnih kuhinja

Sto se tice teme , nije ovde problem sto je gorivo na nivou EU , nego je problem udeo akciza koji je veci od cene goriva sto je dokaz "sposobnosti" vlade, nasa vlada za razliku od nekih drugih zna samo da obmanjuje sopstveni narod tako je bilo i za ovih poslednjih 8 godina, ko je bolji obmanjivac taj traje vise , narod je dobio "medeni mesec" prodajom kompletne imovine koju je drzava imala ... vece fiktivne plate i penzije kao odraz trenutnog stanja i jakog priliva novca ne jake ekonomije i naravno motivisanim trenutnom bajkom isti taj narod ostaje u dugovima kod stranih banki za mnogo vece cifre .

Uvod u ono sta ce se desavati u 2009. vidimo vec na ulicama... jbg. nije moglo vecito da traje prodaja "robe". Sto me podseti , jedan prijatelj iz Zastave kaze da se svi nadaju da ce opet poceti da proizvode jugica :) .. sto je sigurno...



(i wtf, sto je bre stalno poredjenje sa EU i USA , sta mi imamo zajednicko sa njima ?)






www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.204.215.148.metro.online.kz.



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 17:54 - pre 186 meseci
Citat:
germanchc
1. 20.000 korisnika javnih kuhinja . Sigurno su gladni.


20,000 korisnika na 9,400,000 stanovnika je 0.2% populacije... To nikako ne može da se okarakteristiše kao 'masovno', i da se stavi u kontekst da većina ljudi u Srbiji ne može da se prehrani prosečnom platom. Zabrinjavajuće bi bilo kad bi taj broj bio 2,000,000 ljudi... e to bi već dalo težinu vašoj tvrdnji da se nije moguće prehraniti prosečnom platom.

Citat:
germanchc:
2. Pogledaj ispod gazele malo , gomila ciganija jedva obucenih.


Nemojmo cigane da mešamo... Svi znamo da su cigani to što jesu zato što su - cigani. I nemojmo da se zavaravamo, jedan ciga sa buljukom dece koja ordiniraju na lokalnom semaforu 'zaradi' više od nekoliko prosečnih plata... Ima i cigana koji hoće da rade, ali ti ne žive ispod gazele, već su nam možda komšije, meni i tebi.

Citat:
germanchc:
3. Sigurno ti sto idi po javnim kuhinjama idu na letovanje masovno
4. Tih 20.000 sigurno idu svojim kolima masovno do narodnih kuhinja


Kao što rekoh 0.2% stanovništva je statistička greška. Mnogo više od 0.2% stanovništva nema ruku, nogu, oko, pa opet ne možeš na osnovu njih tvrditi da su većina ljudi u Srbiji bogalji...
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.198.*



+18 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 17:58 - pre 186 meseci
Evo ja mogu da dam konkretne primere... Troclana porodica iz bgd koja ima mesecna primanja od oko 90k dinara, gde sva tri clana rade, svi imaju visu skolu, dvoje rade u drzavnim institucijama, a jedan kod privatnika. Imaju svoj stan.

Da napomenem da su u pitanju izuzetno stedljivi ljudi, konkretno najstedljivi koje sam ikada video, a dosta ih dugo znam. Svi troskovi se detaljno planiraju, kupuje se sve najjeftinije, na rasprodajama i buvljaku. Tu sem ako nije neki poseban povod, nema izlazaka, kupovine tehnike, namestaja ili kvalitetne odece. Bas je sve na minimumu.

Drugi primer su mi prijatelji sa mesecno oko 100k din, lekari, imaju stan, dvoje male dece u obdanistu, jedva se spaja kraj sa krajem, ok deci nista ne fali. Ali npr, sebi nista od odece nisu kupili 3 godine. A tu su naravno i babe i dede x2 koje ih pomazu.


p.s. naravno minimumi su relativni, ako je nekome rutina da cesto sedne sa drustvom na pice u neki kafic na senjaku, za vikend izadje u in klubove ili kafane, pocasti nekada drugare, izede zenu/devojku na veceru u dobar restoran, ima fin stan, namestaj, novu tehniku, novu garderobu, dobar auto, planira zimovanje, ide u pozoriste i bioskop, kupi nekada novu knjigu... Novac od kojih 30 dana zive ove prosecne porodice, potrosice sam za max 7 dana. Racunica bez dece.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:01 - pre 186 meseci
Citat:
germanchc
1. 20.000 korisnika javnih kuhinja . Sigurno su gladni.


Znas kako, ako na broj stanovnika Srbije ima 20000 korisnika javnih kuhinja, to znaci da stanje u Srbiji uopste nije drasticno losije od mnogih EU zemalja.

Kao sto Ventura rece, 20K je zanemarljivo mali broj stanovnika Srbije - ne postoji ni jedna zemlja na ovom svetu gde 100% stanovnistva uziva blagostanje. Svaka zemlja ima odredjen % ljudi koji moraju biti na socijalnoj pomoci drzave.

Sto valjda Boccio pomenu - stanovnici Srbije su medju 15% najbogatijih ljudi sveta. Tacno, mozda nisu imucni kao ljudi u USA ili Japanu ili Svedskoj, ali definitivno jesu imucniji od 85% populacije zemaljske kugle.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:05 - pre 186 meseci
Citat:
ventura: Svi znamo da su cigani to što jesu zato što su - cigani.


ha-ha-ha! ... ovo je ko Leslijevo - Je l´tako? Tako je! I šta ti tu sad.

Citat:
ventura:I nemojmo da se zavaravamo, jedan ciga sa buljukom dece koja ordiniraju na lokalnom semaforu 'zaradi' više od nekoliko prosečnih plata...


Izvini, ali moram. Ovo me podseti one tvoje računice sa kombijem i selidbama. Jesi revidirao stavove ili i dalje isto tvrdiš? Ajd malo revidiraj. Bar zbog recesije. ;)
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.198.*



+18 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:07 - pre 186 meseci
Ventura Srbija ima 7.3 miliona stanovnika, mozda i manje jer je u stalnom opadanju.

Sto se tice gladi, u Srbiji ne moze da se prica u kontekstu kao sto je Africka...
Ali sigiran sam da se dosta ljudi hrani vrlo slabo, raznim pomijama ispod dostojanstva ljudskog bica i na fizioloskoj granici. Dovoljno je da se samo ukalkulisu penzioneri sa penzijama od oko 100-150e...

p.s. 20k je smesna cifra, prvo to je verovatno maksimalni kapacitet tih kuhinja [poprilicno sam siguran jer sam ziveo blizu jedne i uvek su bili redovi i falilo je hrane], drugo one ne postoje u svim gradovima i mestima, trece velik broj nasih ljudi ce pre da gladuje nego ode tamo, ako uopste i mogu...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.204.215.148.metro.online.kz.



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:13 - pre 186 meseci
Citat:
101010: Ventura Srbija ima 7.3 miliona stanovnika, mozda i manje jer je u stalnom opadanju.


Prema CIA World Fact Book podacima iz 2008 godine Srbija ima 10,159,046 zajedno sa Kosovom.

Ali kako god, bilo da je 7.3, 9.4 ili 10.1 miliona ljudi, to bitno ne menja statistiku... 20,000 ljudi je i dalje 0.27%, 0.21% odnosno 0.19% populacije, dakle statistička greška.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.198.*



+18 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:18 - pre 186 meseci
Republicki zavod za statistiku kaze:

2000 godina: 7661365
2004 godina: 7463157
2007 godina: 7381579

Bez KiM

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:40 - pre 186 meseci
Citat:
Sto se tice gladi, u Srbiji ne moze da se prica u kontekstu kao sto je Africka...


Ovaj, glad je glad - ili je ima ili je nema. Vitaminske, energetske i proteinske potrebe ili zadovoljavas ili ne-zadovoljavas. Da li ih zadovoljavas skembetom ili filet mignon-om je vec druga stvar, ali ne nesto sto se moze smatrati relevantnim za pitanje gladi :)

Mislim da o nekoj gladi izvan vrlo male ugrozene grupe u Srbiji uopste ne moze da se prica.

Citat:

Ali sigiran sam da se dosta ljudi hrani vrlo slabo, raznim pomijama ispod dostojanstva ljudskog bica i na fizioloskoj granici. Dovoljno je da se samo ukalkulisu penzioneri sa penzijama od oko 100-150e...


Prosecna penzija u Srbiji iznosi 21712 din - reklo bi se da prosecni penzioner ipak ima za ishranu necim sto nisu pomije. Nije neka para, ali ako se uzme u obzir da penzioner obicno ima svoj stan, ne trosi puno struje, vode, telefonskih imulsa i sl... reklo bi se da ipak moze da se prehrani do tog nivoa da zadovolji sve one potrebe koje pomenuh gore.

Citat:

p.s. 20k je smesna cifra, prvo to je verovatno maksimalni kapacitet tih kuhinja [poprilicno sam siguran jer sam ziveo blizu jedne i uvek su bili redovi i falilo je hrane], drugo one ne postoje u svim gradovima i mestima, trece velik broj nasih ljudi ce pre da gladuje nego ode tamo, ako uopste i mogu...


Bilo kako bilo, tih ljudi (koji su za narodnu kuhinju a ne mogu da priuste da se hrane tamo) nema mnogo - da ih ima, bilo bi mnogo vise smrtnih slucajeva umiranja od gladi ili bolesti neuhranjenosti i nedostatka vitamina.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:44 - pre 186 meseci
@ ventura
Ne zezam, stvarno me zanima.

Ivane, nema šanse da je prosečna penzija u Srbiji 22k.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:49 - pre 186 meseci
Onda svi relevantni izvori lazu :)

http://www.vesti.rs/beograd-prosecna-penzija.htm

Citat:

BEOGRAD - Upravni odbor Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) usvojio je juče finansijski plan za 2009. godinu kojim je predviđeno da penzije u narednoj godini ostanu na sadašnjem nivou. Prema rečima finansijskog direktora Fonda PIO Ivana Mimića, prosečna penzija će u 2009. godini iznositi kao i sada 21.712 dinara i dostići će 58,8 odsto prosečne plate u Srbiji.


http://www.naslovi.net/2008-06...potres-u-budzetu-srbije/708734

Citat:

Starosnih penzionera ima 645.690 i oni su u aprilu u proseku primili 22.245 dinara, invalida rada ima 338.995 koji su prosečno primili 17.585 dinara, a porodičnih penzionera ima 311.842 koji su prosečno primili 13.915 dinara.


Ne znam stvarno zasto neki ljudi imaju zelju da stvari predstavljaju gorim nego sto one jesu :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
88.204.215.*



+6455 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:55 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac: @ ventura
Ne zezam, stvarno me zanima.


Šta koliko cigani zarade na prosjačenju?

Kad ti ciganče bude tražilo dinar, ti reci da nemaš sitno, pa kad izvadi bunt da ti rasitni baci pogled koliko tu ima ... Pa to ponovi 10-tak puta, pa ćeš videti pattern...

E sad, logično pitanje, ako 'zarađuju' toliko, gde su pare... Pošto su cigani - cigani, jelte, oni su naučili da im kuća ne treba, imaju kartonsku, garderoba im ne treba - nađu u kontejneru, za klopu se snađu usput, takoda ciga senior sve što pretekne veoma vešto stuče na ljuto i kocku... Šta misliš odakle sve one silne priče o ciganima kockarima, i sl.?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi25.12.2008. u 18:57 - pre 186 meseci
Eh statistika. Prosečna starosna penzija, a ne prosečna penzija, jer u nju treba da uđe i onih 300 000 porodičnih penzionera, pa poljoprivrednika, pa zanatlija, pa invalida rada, itd.
Dakle prosečna penzija nije 22k, već nekih 15-tak ( odokativnom metodom ). ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gorivo u Srbiji skoro 4 puta skuplje nego U Americi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 56975 | Odgovora: 289 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.