Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva Petoletka kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 708644 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor28.02.2016. u 22:03 - pre 99 meseci
Oba su trofazna, monofazne motore ne gotivim, a i radionica bez trofazne stuje nije radionica

Boca je mala, 60l, kada sam išao na otpad samo sam nju našao, izgledala mi je kao 80-90l ali kada sam je premerio i izračunao videh da sam podbacio u proceni. Onda sam planirao da napravim dodatnu vertikalnu bocu kada mi treba malo veći kapacitet (mislio sam i da malo peskarim), i sve to da pogoni motor od 3kw (1440o/min) koji imam, najradije bi postavio 2.2KW ali ga nemam, imam 1.5KW trofazni na 1440o/min

Pa ako tvoj dusanboss radi sa 1.5 kw onda ću i ja tako da sklopim. Probaću da postignem teorijskih 280-300 l/min na usisu sa motorom od 1.5KW,
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor29.02.2016. u 02:59 - pre 99 meseci
Citat:
Oba su trofazna, monofazne motore ne gotivim, a i radionica bez trofazne stuje nije radionica


U pravu si. Zato cu ja da vučem još 2 žice do radionce čim se vreme prolepša. Pa kako hoćeš. Biće ti dovoljan i taj od 1.5
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor29.02.2016. u 18:22 - pre 99 meseci
Kod mene je doslo do malog zastoja u izradi kompresora, naime motor koji sam kupio ima probijen jedan namotaj na masu pa me otresla struja. Danas sam odneo kod viklera da se premota pa cu da nastavim dalje u skorije vreme jos mi samo remenice fale i da sklopim posle sve
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor04.03.2016. u 22:16 - pre 99 meseci
Koliko ulja ide u dvoklipnu petoletkinu glavu? neko mi rece 2 dcl?!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor06.03.2016. u 22:25 - pre 99 meseci
Tako nešto. Da li imaš merač. Idelano je da kašika (ukoliko postoji) kači novo ulja, a ostatak radilice ne. Ako nema kašike najniži deo radilice treba tik da dodiruje nivo ulja kada je klip u donjoj mrtvoj tački.
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor07.03.2016. u 19:38 - pre 99 meseci
Nema klasican merac kao kod auta sa sipkicom. Ima onaj fabricki cep za ulivanje i ispustanje ulja, moja pretpostavka je da se sipa dok ne krene napolje da curi jer je dosta nisko postavljeno.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor08.03.2016. u 00:35 - pre 99 meseci
Mislim da će to biti previše ulja. Trebalo bi da možeš kroz taj čep da vidiš (ili napipaš) najnižu tačku radilice pa prema tome sipaš.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor09.03.2016. u 19:33 - pre 98 meseci
Citat:
remusZR:
Nema klasican merac kao kod auta sa sipkicom. Ima onaj fabricki cep za ulivanje i ispustanje ulja, moja pretpostavka je da se sipa dok ne krene napolje da curi jer je dosta nisko postavljeno.

bas tako stavis glavu u vaser i sipas dok ne pocne da curi na najnizi deo cepa ali cepa gde sipas ulje
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor10.03.2016. u 16:20 - pre 98 meseci
Moj je imao vatreno krštenje juče. Duvao sam gume na traktorima. Radi ko ZMAJ . Pištolj za dvanje guma je isto jako zgodna stvar. Tek sad vidim kako su mi gume bile preduvane ili prazne.

Neke su bile oko 1 bar, druge preko 4 !. Ćali ih duvao odokativnom metodum , a pritisak proveravao metodom guranja gume nogom.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor11.03.2016. u 00:49 - pre 98 meseci
^
koja sad "mašina"? ne mogu više da pohvatam koliko ih i kojih imaš

ppt fi90?

ja čekam navrtke i usečne prstenove, namučih se oko priključka za crevo fi6mm za rasterećenje, sve nađem veleprodaje a u jednoj maloprodaji nađoh sa neodgovarajućim navojem...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor11.03.2016. u 13:52 - pre 98 meseci
Trenutno je samo ppt fi90 u operativnmom stanju.
 
Odgovor na temu

dado banjaluka
Davor Mandic

Član broj: 271155
Poruke: 93
31.223.131.*



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor14.03.2016. u 10:13 - pre 98 meseci
Jedno pitanje...kupim nekakav kompresor i nakon nekog vremena ustanovim da trosi ulje tj ubacuje ga u bocu jer kada sam ispustao kondenz primjetim da ima dosta ulja u boci. Skinem glavu i cilindar predpostavljajuci da su otisle uljne karike i imam sta i vidjeti...karike kao nove, kad ih ubacim u cilindar zatvore skoro skroz (par desetih), cilindar nigdje nije ostecen ali kompresor trosi ulje, ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti u pitanju ?
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor15.03.2016. u 19:14 - pre 98 meseci
pa zavisi kakvi su klipovi ako u njima karika ima lufta opet trosi bez obzira sto nema za zazora karika u hilzni ili su naopako okrenute
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor15.03.2016. u 22:59 - pre 98 meseci
A moze biti i da je cilindar ovalan,pa ne naleze karika kako treba. To jedino komparaterom da se izmeri ovalnost stublina.
 
Odgovor na temu

dado banjaluka
Davor Mandic

Član broj: 271155
Poruke: 93
31.223.131.*



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor17.03.2016. u 22:57 - pre 98 meseci
Klipovi mi djeluju da su OK a stubline ne vjerujem da su ovalne jer su bas u dobrom stanju...nisam ih imao cim izmjeriti ali svuda po njima se vidi fabricki trag honovanja tj fabricke obrade i nema ni naj manjeg traga trosenja. E sad kako karike trebaju biti okrenute ne znam a samo na jednoj sam primjetio da ima neki utor na sebi koji je bio okrenut ka dole tj prema uljnoj karici pa sam je tako i vratio, sve nesto razmisljam ima li kakve veze glava i ventili sa svim tim...inace juce sam sve vratio kako je bilo i danas je radio bez gasenja par sati i nije mi pokazivao da guta ulje, naj pre to primjetim na boci ispod tlacne sklopke gdje ispusti zrak kada se ugasi (rasteretni ventil) da sa tim zrakom izbacuje i ulje jer na tom mjestu bude vlazna boca...danas nista nije pokazao a i sutra je u pogonu cijeli dan pa cu pratiti stanje. Ako sta dokucim javim, mozda ce neko imati isti problem.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor19.03.2016. u 09:40 - pre 98 meseci
pa onda su samo karike u pitanju su 4 karike iste kao ta jedna sto je opisujes i sve idu za dole oni kanali jedino ona uljana skroz dole se razlikuje ukupno idu 5 karika 1 uljna i 4x2mm nesto kao brisajuce karike na njih fabricki nema kompresione vec sve 4 brisajuce okrenute neravno za dole
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor20.03.2016. u 23:26 - pre 98 meseci
dado banjaluka nisam primetio da si napisao koja je glava u pitanju. Svi zazori (utori) trebaju biti okrenuti ka dole. Glava i ventili nemaju nikakve veze sa bacanjem ulja.
Da li ti je rešen odušak iz kartera ? Da nemaš previše ulja? Ako je sve ok ond samo karike.
 
Odgovor na temu

dado banjaluka
Davor Mandic

Član broj: 271155
Poruke: 93
31.223.131.*



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor22.03.2016. u 21:59 - pre 98 meseci
Evo danima vec radi od kad sam ga rastavio i sastavio i za sada nije izbacivao ni trosio ulje (nadam se da ce tako i ostati).
Markoxx2 nema 5 karika nego kao u auta samo tri...jedna uljna, jedna bez tog utora koja je na vrhu klipa i ta sa utorom koja stoji u sredini....taj klip koji ima tri karike je fi 105 a drugi koji je manji od njega ima tri normalne karike bez ikakvog utora i jednu uljnu(ukupno 4). Mozda je kompresor neka hobi varijanta pa ima manje karika.
Dusane kompresor je Italijanski FIAC 300 l a na glavi nema nikakvih podataka,odusak sam prvi provjerio jer sam i ja posumnjao u njega i OK je (dok kompresor radi pomalo izbacuje zrak) i kad sve sagledam mislim da sam nasuo previse ulja jer kad sam ga rastavio ulje je i pored tog izbacivanja bilo na sredini onog otvora.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor22.03.2016. u 22:46 - pre 98 meseci
Pa ček bre, trebo si da nam kažeš da je u pitanju drugi proizvodjač. . Ako kažeš da ima jedan manji i jedan veći klip to je verovatno kopresor sa dve faze od kojih prva (veći klip) sabija vazduh do odredjenog pritiska, zatim u drugom koraku ovaj manji povećava pritisak.

Vrlo je mpguće da je previše ulja problem u tvom slučaju.

Mogo bi neke slike da nam okačiš ako te ne mrzi. Da vidimpo o čemu se radi.
 
Odgovor na temu

markoxx2
marko radulovic

Član broj: 274544
Poruke: 301
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor23.03.2016. u 11:17 - pre 98 meseci
Citat:
dado banjaluka:
Evo danima vec radi od kad sam ga rastavio i sastavio i za sada nije izbacivao ni trosio ulje (nadam se da ce tako i ostati).
Markoxx2 nema 5 karika nego kao u auta samo tri...jedna uljna, jedna bez tog utora koja je na vrhu klipa i ta sa utorom koja stoji u sredini....taj klip koji ima tri karike je fi 105 a drugi koji je manji od njega ima tri normalne karike bez ikakvog utora i jednu uljnu(ukupno 4). Mozda je kompresor neka hobi varijanta pa ima manje karika.
Dusane kompresor je Italijanski FIAC 300 l a na glavi nema nikakvih podataka,odusak sam prvi provjerio jer sam i ja posumnjao u njega i OK je (dok kompresor radi pomalo izbacuje zrak) i kad sve sagledam mislim da sam nasuo previse ulja jer kad sam ga rastavio ulje je i pored tog izbacivanja bilo na sredini onog otvora.


hahahahh mi pricamo o ppt glavama ima i sa 3 karike ali je f75 za traktore noviji tip
a to sto ti imas nisu ppt
a sa izbaivanjem ulja na izduvu nema veze sa kolicinom sipanog ulja znaci karike su lose kada sipas vise ulja izbaca na liberlauf
a veliki i mali klip je da bi olaksao velikom klipu da ne sabija direktno u bocu vec u mali celican klip pa iz njega u bocu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 708644 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.