Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva Petoletka kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 707167 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 15:09 - pre 96 meseci
Citat:
Evo konacno i moje sokocalo pusteno u rad! Ostalo jos da povezem boce i da vidimo kako radi

https://youtu.be/tLuhGkC5jd8


Super. Ima bre da gruva sa dva klipa. I meni dodje da napravim od mog dvoklipnog, samo ima posla moram pumpu za ulje da ubacujem.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 15:11 - pre 96 meseci
Citat:
Dzoniii:
Izvinjavam se, za prethodnu škrabotinu, nije mi uspelo postavljanje slika



Pa kako nije? okačio si slike. Kako planiraš da rešiš karter gasove? Stavi link na nešto sličnio ili opiši malo bolje. Ako te ne mrzi.
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 18:02 - pre 96 meseci
Imam jedan problem sklopio sam sve i pustio u rad radi ali uvek ima ali... pusta mi pritisak na srafu od potisnog ventila uzeo ja da otvorim da vidim sta se desava i pogledam ventile pa mi jako cudno sto ima toliko plocica a jos cudnije je sto se to sve mrda tako bzvz... Evo par slika na sta mislim, u pitanju je PPT glava dvoklipna





 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cpe.voysat.com.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 18:45 - pre 96 meseci
Izvinjavam se što pre nisam pisao, bio sam u radionici, lemio krajeve kablova

Pa ovako, na poklopac gde je bila servo pumpa, malo niže od samog centra-sredine izbušiću rupu 25mm (to je prećnik muffa od 1/2"), u rupu ću postaviti muff sa unutrašnjim navojem, i sa CO2 i spolja i iznutra okolo hermetički izvariti, i lepo obrusiti. Tada ću sve lepo vratiti nazad, staviti novi dihtung, u muff uvrnem lakat na gore da gleda, u lakat parče cevi, i na kraju na gornji deo cevi koji će isto imati navoj od 1/2" uvrnem posudicu sa poklopcem koji će imati rupicu. Ali evo i skice, a evo i jednog linka od oglasa gde se vidi rešenje..

http://frame.goglasi.com/frame...toletka%20(Kori%C5%A1%C4%87eno)


I.Nikola
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cpe.voysat.com.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 18:50 - pre 96 meseci
Inače završih farbanje motora, a i glavuDŽe...Od nedelje sredim karter, iiiiiii finalna montaža Puštanje u pogon
Dajte mišljenje šta mislite o linku, gde se vidi rešenje kartera, i o skici Hvala
I.Nikola
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 19:06 - pre 96 meseci
Citat:
Dzoniii: ...Od nedelje sredim karter, iiiiiii finalna montaža Puštanje u pogon
Dajte mišljenje šta mislite o linku, gde se vidi rešenje kartera, i o skici Hvala


po meni loše rešenje jer teraš da vazduh brzo struji kroz cev ispod posude .. kada vazduh brzo stuji on sa sobom odnosi dosta uljne magle-ulja... ako je stujanje intezivno ne pomaže ni cev od metar (kao onaj lik sa moto foruma što je kačio posudu skoro na plafon)... zašto bi sa posudom iznad cevi usporavao strujanje ako to možeš da uradiš direkno na kartetu postojećem...

evo mog rešenja, nije nešto lepo ali radi odlično... čak sam zaključio da mu i ne treba ova cev koju sam postavio na poklopcu proširenja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 20:01 - pre 96 meseci

I.Nikola
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cable.adacity.net.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 20:13 - pre 96 meseci
Nije to tako lose, ne izgleda ruzno, bitno je da je funkcionalno. Sta mislite kad bi se umesto takvog kockastog rezervoara na postojecu plocu koja zapusava mesto servo pumpe navarila cev 6/4" i njen kraj takodje zapusio a od gore takodje navarila manja cevcica u ulozi ispustanja gasova. Realno koliko ml ulja se otprilike nalazi u tom karteru i koliko ulja uopste ide u glavu posto ste rekli da 300ml sto sam sipao je previse 😄😄
I.Nikola
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cpe.voysat.com.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor30.04.2016. u 23:47 - pre 96 meseci
Izvinjavam se ako amaram ali puno se premišljam oko ovog kartera-oduška... Svakakve ideje mi prolaze kroz glavu, pa onda mislim, te ima logike te nema, gde je ima tamo je praksa pobedi gde je nema tamo pobedi logika i tako u krug... U nedoumici sam, pošto mi se baš ne vari tako preterano rezervoarče pa posle još dodatno poklopac da dihtuje, pa na njega cevčica za gasove itd. iako bi to bilo najbolje u principu, i kao što mi savetujete.

Evo moje kompromisne ideje, mislim da ima u njoj logike i nade, ne bih budzio onako cevčugu pa odgore londrinu, da mi izgleda kao lokomotiva a i kao što kažete gubi se uljna para. Nije mi bilo teško pa da sednem i razmislim, a potom i nacrtam i skeniram pa postavim, mislim da ovo može zameniti puno varenja i prepravljanja.

Tako sam zamislio što ću na postojeći poklopac (deknu) koja zatvara mesto servo pumpe, zavariti muff od 1/2" UN, kao što sam i rekao, u nižoj tački, potom odmah staviti jedan Cu lakat fi 22 i odmah na njega od gore rezervoar sa cevčicom. Za rezervoar sam našao rešenje, pošto imam stari pištolj za farbanje koji nije u funkciji i njegov rezervoar ću upotrebiti,. Samim tim imam već i poklopac i na njemu rupu sa čepićem.

A evo i skice nacrtane, trudio sam se da što razumnija bude, i lepo nacrtana

Apropo, SRECAN USKRS SVIMA KOJI GA SLAVE.

I.Nikola
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
212.200.65.*



+53 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 14:58 - pre 96 meseci
... ne smaraš...

može i to rešenje sa posudom od pištolja za farbu, samo ne moraš da je podižeš do plafona , što kažeš da praviš lokomotivu ... ja sam posudu na mom iskomplikovao jer koristim najobičniji hobi aparat za zavarivanje sa obloženim elektrodama (nemam co2) pa sam je ostavio otvorenu sa jedne strane da mogu da očisti šljaku koja je prošla unutar suda prilikom zavarivanja i zato što sam dva šrafa za prišvršćivanje posude postavio unutar same posude... posudu sam napravio da u nju ne staje ni malo ulja niti može da se zadrži u njoj...

... inače na odušku posude možeš postaviti cevčicu ne dužu od 15-20mm u koju bi stavio "žicu za sudove" kao hvatač kapljica... za odušku je dovoljna rupa fi2-3mm...

... inače se vodim logikom da nešto radim i uradim kako treba a ne kako da mi bude lakše... znam da nije to najbolja logika ali takav sam
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 15:31 - pre 96 meseci
Dzoniii dobaro ti je i prvo rešenje samo skrati dužinu cevi i ubaci u posudicu sa poklopcem žicu za sudove (stavlljaš žice toliko do popuni celu posudu, a da ne bude jako nabijena) i rešio si stvar.
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 16:05 - pre 96 meseci
Evo i ja da se javim posle duzeg vremena samo da javim da se kompresor koristi svakodnevno i radi ko sat. A ovo za odusak nzm sto ne napravis kao sto smo i dusan i gagi i ja napravili i radi savrseno niti izbacuje ulje ma nista

Evo ovako je ispao odusak



A evo i ceo kompresor kako je ispao ako ti treba neka ideja da vidis

http://www.elitemadzone.org/p3627923
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cpe.voysat.com.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 18:07 - pre 96 meseci
Evo me Hvala svima na savetima, dobro dođu Nisam odoleo ni danas, a da ne zađem do radionice makar da pričvrstim motor i glavu za konstrukciju, a sve se trudim, kao da danas preskočim poslove.... Jedva čekam sutra uveče, da se dokopam radionice hahahah, oprosti Bože. Za odušku sam rešio ovako kako sam zadnji post napisao, što je Goat rekao, neću lokomotivu praviti, skroz u najnižu tačku tako da komplet uljane kapljice mogu da se sliju nazad u blok. I naravno staviću žice za pranje sudova da ima šta da pokupi kapljice Sve je gotovo već, ostale su finese, a trenutno radim elektriku i automatiku, pa tako da se ne bih preterano "naradio" lemim krajeve žica za kontakte A moraću i + kontaktor da dodam pošto mi je presostat monofazni, a moj motor trofazni, tako da mi to neophodno. I onda na kraju ostaje sve da sklepam na kontrol tablu... Biće to sve ok...

Sa obzirom da je prethodni takođe ručna izrada radio oko 30 godina sve do prošle, a nakazentina odvratna, doduše lepo je on bio sklepan, i sve, ali brateee strašno, mada je odrađivao posao, čak je i farbano sa njime, glava bila od stare rakovice, a tamo o podmazivanju i da ne pričam...čuvam je kao izložbeni eksponat hahah, rezervoar bio od starog bojlera, ali ga je gurao do 10 bar-i, mada, od njega sam imao strah u koske Kad bi mi zatrebao njega sam pogonovao u velikoj otvorenoj šupi-hali, a vazduh odvodio crevima do mesta upotreebe, hvala Bogu imao je dugačak kabel na sebi, tako da sad ovaj novopečeni će naslediti od starog Doduše njega se ne bojim, ja ga pravio,

Čim završim postavljam slike od početka do kraja, i video kako druka... a posle ide atest i reatest hahahaha,



I.Nikola
 
Odgovor na temu

remusZR
Nandor Patai
Tehnicar odrzavanja
Draexlmaier
Zrenjanin

Član broj: 329884
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 20:40 - pre 96 meseci
Joj cuti i mene bila frka kad sam prvi put pustio da druka vazduh prvo pustio 1 bar, pa posle 2, pa 3, pa stao gledao gde pusta sredio to,pa opet tako... pa onda pustio do 5 pa posle nekih 2 sata cimanja sa teflon trakom i non stop mi pustao pritisak na manometru (koji je posle i otkazao pokazuje 5 bara kad je boca prazna) napunio bocu na 7.5 sa drugim manometrom i ostavio tako 2 sata da vidim dal drzi
 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor01.05.2016. u 22:15 - pre 96 meseci
Pa da to tako ide ja sve to po starom dobrom principu, sve navoje zarezem sa tri reza, kudelju dobro namotanu al ne debelo i lak za camce dobro namazan, samo treba paziti na smer kudelje kad se namotova i kad uvrnes lepo nema bre brigee 😄 evo do sada sa obzirom da iz hobija radim sisteme centralnog grejanja sa sve pravljenjem elektricnih kotlova i tu ima mnogo mufova nipli itd do sad nista mi nije pustio nigde 😉
I.Nikola
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor02.05.2016. u 00:12 - pre 96 meseci
Kudelja VS teflon traka ? Šta znam. Kažu da je kudelja bolja (pogotovo neke sorte ), ali je teflon praktičniji za korišćenje.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor02.05.2016. u 08:47 - pre 96 meseci
Citat:
Dzoniii:
Pa da to tako ide :) ja sve to po starom dobrom principu, sve navoje zarezem sa tri reza, kudelju dobro namotanu al ne debelo i lak za camce dobro namazan, samo treba paziti na smer kudelje kad se namotova i kad uvrnes lepo nema bre brigee 😄 evo do sada sa obzirom da iz hobija radim sisteme centralnog grejanja sa sve pravljenjem elektricnih kotlova i tu ima mnogo mufova nipli itd do sad nista mi nije pustio nigde 😉


hahahahha... ukrao sam ti ideju... i ja sam moj kučinom-kudeljom i lakom za čamce, mada lak nešto nije hteo da speče .... teflon sam koristio za fine stvari, manometar i nepovratni ventil zbog aluminijumskog kućišta


@Sreva 95
na koliko obrtaja ti se okreće kompresorska glava... , nešto mi deluje da je bučna i da se okreće preko 2500o/min ... moj kompresor jednoklipni PPT fi90 na 900 obrtaja bukvalo šapuće
 
Odgovor na temu

Steva95

Član broj: 329322
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor02.05.2016. u 09:24 - pre 96 meseci
Tako radi nzm sta tebi deluje evo vec nzm kolko ga imam tako radi bez ikakvih problema Radi na 1400obrt. Motor 2.2kw 1400 i remenice odradjene 1:1 Evo i celog projekta kad sam krenuo. Pozz


 
Odgovor na temu

Dzoniii
Nikola Iličin
Mol (Ada) Srbija

Član broj: 333347
Poruke: 17
*.cpe.voysat.com.



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor02.05.2016. u 16:40 - pre 96 meseci
Ma kučina je meni zakon, nekako sigurnija mi je, ipak se sastoji iz niti koje se fino urezu u navoje jos kad se premaze lakom pa zapeče taidiii. Naravno teflon traka je praktičnija, ja je koristim samo za privremene probe sistema, ili bilo kakvih postrojenja kroz koji teče fluid ili gas-vazduh, posle odradim kučinom kad vidim da je sve ok sa cevovodom... isto tako i na kompresoru... Jel kad koristim teflon za probu elemente bukvalno rukom stegnem hahahah Doduše da priznem u tlačnu sklopku obično stavim samo dihtung.gumicu i prethodno izravnam nipl ili navoj na koji navrnem,i kad se lepo ni previše ni premalo stegne drži kao doxa Mada ti potrošni elementi što ja kažem "kvarljivi" nove fele, tlačne sklopke, manometri njih kako kad ali i ja sa teflonom osiguram... Mada uvek gledam da uzmem o+tlačne sklopke od "Energoinvesta" i to onaj stariji tip, jel sam prezadovoljan sa njima, nema plastika, nitovanih kontakta itd, rade večno ako se lepo održavaju...A i nekako od početka te sklopke koristim... I tako....

Sutra postavljanje mernih uređaja presostat i manometar, ako nekako stignem usput pored sveg ostalog, sad mi upalo i neko grejanje, odradim odušku... i PALJBAAAA
I.Nikola
 
Odgovor na temu

dado banjaluka
Davor Mandic

Član broj: 271155
Poruke: 93
31.223.131.*



Profil

icon Re: Prva Petoletka kompresor03.05.2016. u 18:07 - pre 96 meseci
Citat:
Steva95:
Tako radi nzm sta tebi deluje evo vec nzm kolko ga imam tako radi bez ikakvih problema :) Radi na 1400obrt. Motor 2.2kw 1400 i remenice odradjene 1:1

Ja imam dva fabricka kompresora i jedan radi na 750 a drugi na 850 o/m, premda prije sam imao nekakav kompresor (rucni rad) i vrtio je mislim cak i brze od tvog, motor je bio 2800 a remenice skoro podjednake. Tako je radio 3-4 g i poklonio sam ga kolegi ispravnog tako da ne vjerujem da ce mu 1400 o/m smetati. Da nije malo ovo crijevo sto vodi od glave do boce, mislim na promjer crijeva
P.S. Super je ispao...vidi se da si picajzla.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Prva Petoletka kompresor

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 707167 | Odgovora: 1403 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.